Studiować filologię angielską... - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-16, 20:27   #721
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
anglistki nauczycielki, jaka ksiazke byscie polecily dla doroslych uczacych sie kompletnie od zera? dostalam druga grupe i musze wybrac ksiazke, zastanawiam sie nad In English z Oxforda, ale jesli macie jakies inne sugestie, to na nie czekam. I czy duza jest roznica miedzy poziomem starter a beginners? Bo szczerze mowiac nie spotkalam sie jeszcze ze starter wiem tylko, ze elementary jest jakby po beginners, co i tak wydaje mi sie troche dziwne w kazdym razie zostalo mi to niejako zasugerowane, ze chodzi o poziom starter, a wcale nie ma duzego wyboru w ksiazkach. Np. Oxford mial tylko te jedna pozycje.

A poza tym ferie mi sie skonczyly i od poniedzialku wracam na zajecia Plan mamy w tym semestrze o wiele gorszy niz w poprzednim. mam np. 3 razy w tygodniu zajecia z francuskiego A jak u Was nowy semstr sie zapowiada?
a może english for life albo natural english z oxforda?
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 23:05   #722
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję wirtualnego kopa . Piszę tą moją pracę i idzie mi jak krew z nosa. Przez to, że mam problem ze swoim kompem musiałam porzucić pierwszy pomysł, a zanim przyszedł drugi minęły wieki i przeżyłam kilka kryzysów. Teraz jestem w połowie, termin na jutro. Jakoś nie jestem przekonana.
KOP!!! Na pewno Ci się uda, a jak nie to powiedz promotorowi, że miałaś problemy z kompem. Niektórzy to rozumieją. Przesyłam mnóstwo pozytywnych fluidów
Ja też powoli ruszam z moją pracą. Mam już... 8 stron, a mam mieć rozdział na przyszły piątek. Jestem dobrej myśli!
PS. Martini, jeszcze raz wielkie dzięki za książkę! Jestem Ci winna duże
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 11:49   #723
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Starter to raczej to samo co Beginners - spotkałam się z tym, że nazwa funkcjonuje w zależności od kursu i tak są poziomy: St/Ele/Pre/Int/Up/Adv albo Beg/Ele/Pre/Int/Up/Adv. Książki dla dorosłych od poziomu St/Beg ma jeszcze Longman - Total English (stosunkowo nowy podręcznik, dość atrakcyjny) i New Cutting Edge. Oba kursy są do poziomu Adv. Szczegóły znajdziesz w katalogu na stronie www.longman.com.pl
Wlasnie tez sie zastanawialam nad New Cutting Edge i jeszcze New Headway Oxforda (pierwsza opcje juz odrzucilam). Ale ten Total English wyglada calkiem interesujaco. Z drugiej jednak strony do Headwaya i Cutting Edge mam juz wszystkie ksiazki, a nie wiem czy szkola zdola mi zapewnic komplet do Total Eng. Jestem w rozterce.
Dziekuje za propozycje, naprawde bardzo ciekawa.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
a może english for life albo natural english z oxforda?
W English for Life nie ma sample pages, wiec nie za bardzo wiem, jak wyglada ksiazka, a calkiem w ciemno nie chce sie decydowac. Natural English natomiast zaczyna sie od poziomu elementary. Ale dziekuje



Wilhelmino, i jak Ci poszlo? Mam nadzieje, ze dobrze Czekamy na relacje!
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 12:08   #724
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez aniolekKB Pokaż wiadomość
KOP!!! Na pewno Ci się uda, a jak nie to powiedz promotorowi, że miałaś problemy z kompem. Niektórzy to rozumieją. Przesyłam mnóstwo pozytywnych fluidów
Ja też powoli ruszam z moją pracą. Mam już... 8 stron, a mam mieć rozdział na przyszły piątek. Jestem dobrej myśli!
PS. Martini, jeszcze raz wielkie dzięki za książkę! Jestem Ci winna duże
Dzięki za kopa. Skończyłam pisać wczoraj, dzisiaj tylko ostateczny szlif. To nie praca mgr czy lic(ja nie robię lic tak swoją drogą), tylko na zaliczenie.

I nie ma sprawy z tą książką, cieszę się, że mogłam pomóc. Trzymam kciuki!
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 12:39   #725
emijachor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 55
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Dziewczyny, potrzebuję wirtualnego kopa . Piszę tą moją pracę i idzie mi jak krew z nosa. Przez to, że mam problem ze swoim kompem musiałam porzucić pierwszy pomysł, a zanim przyszedł drugi minęły wieki i przeżyłam kilka kryzysów. Teraz jestem w połowie, termin na jutro. Jakoś nie jestem przekonana.
nie wiem jak Cie zachecic, jak sama siebie nie moge mam spis tresci i bibliografie a deadline 30 marca

jesli chodzi o ferie chociaz to byl tylko tydzien NIC NIE ROBILAM
no ale juz sie zaczelo, z gramy pnja znowu test z frejzali, nie wiem czy kiedys bede w stanie przygotowac wszystkie, no i mam test za 2 tyg z gramy opisowej, a z kontrastywnej musze rozdzial przygotowac, dla mnie te dwie gramy to black magic wiec musze od razu zasiadac
mam tez dobra wiadomosc , nie pisze pracy dyplomowej z germanistyki tylko z ang, a z niemca tylko jakis egzamin dyplomowy, pewnie cos jak pnjn
zastanawiam sie czy jest tu ktos z uzupel. mgr? poszukuje po necie tych studiow, i jak na razie najtaniej rzeszow 1900, no chcialabym wiedziec czy na mgr tez jest takie rycie czy troche luzu w koncu
emijachor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-17, 14:13   #726
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez emijachor Pokaż wiadomość
nie wiem jak Cie zachecic, jak sama siebie nie moge mam spis tresci i bibliografie a deadline 30 marca
Ja mam deadline dzisiaj . A co piszesz?

Cytat:
no ale juz sie zaczelo, z gramy pnja znowu test z frejzali, nie wiem czy kiedys bede w stanie przygotowac wszystkie, no i mam test za 2 tyg z gramy opisowej, a z kontrastywnej musze rozdzial przygotowac, dla mnie te dwie gramy to black magic wiec musze od razu zasiadac
Jak dobrze, że mam już to wszystko za sobą

Cytat:
zastanawiam sie czy jest tu ktos z uzupel. mgr? poszukuje po necie tych studiow, i jak na razie najtaniej rzeszow 1900, no chcialabym wiedziec czy na mgr tez jest takie rycie czy troche luzu w koncu

W tej kwestii nie pomogę, bo ja robię od razu mgr.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 15:53   #727
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

I zaczął się drugi semestr... Myślałam, że będzie spoko, że od razu nie będzie zapieprzu a tu niespodzianka przez najbliższe 3 tygodnie czeka mnie jakieś...hmmm...7 kolokwiów bosko po prostu...

Czyli już zaczynam siedzieć po same uszy w książkach

A jak tam u Was?
Jak postępy w pracach licencjackich?

__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 17:16   #728
ksh
Zakorzenienie
 
Avatar ksh
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 856
Dot.: Studiować filologię angielską...

Mam do Was pytanie,

czy jest szansa, aby studiować drugi kierunek oprócz anglistyki? Czy pochłania ona tyle czasu, że podejmowanie jeszcze jednych studiów będzie nierozsądne?

Wiem, że to w pewnym sensie kwestia indywidualna, ale tak orientacyjnie, wg Was
__________________
Je ne veux pas travailler
Je ne veux pas déjeuner
J
e veux seulement oublier
Et puis je fume







ksh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 19:40   #729
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Studiować filologię angielską...

czasu w semestrze jest dużo- mówię tu o swojej uczelni, czyli UW. bez problemu można pogodzić czasowo dwa kierunki. pracy, wiadomo, trochę więcej, ale sądzę, ze da się przeżyć. jazda zaczyna się w sesji. ale to tylko dwa razy w roku.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 19:49   #730
aniolekKB
Zakorzenienie
 
Avatar aniolekKB
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: K-na ;-)
Wiadomości: 3 183
GG do aniolekKB
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Jak postępy w pracach licencjackich?
U mnie tak sobie. Mam 14 stron pierwszego rozdziału (jeszcze nie dokończony). Muszę się sprężyć i napisać do piątku jeszcze 3 podpunkty. Najgorzej, że muszę jeszcze się nauczyć na koło z gramy i powinnam napisać letter to the editor, ale chyba sobie odpuszczę i oddam później.
aniolekKB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-20, 19:59   #731
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ksh Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie,

czy jest szansa, aby studiować drugi kierunek oprócz anglistyki? Czy pochłania ona tyle czasu, że podejmowanie jeszcze jednych studiów będzie nierozsądne?

Wiem, że to w pewnym sensie kwestia indywidualna, ale tak orientacyjnie, wg Was
to chyba zalezy nie tylko od osoby, ale i od tego, gdzie sie studiuje i ile sie ma zajec w tygodniu. W moim przypadku byloby to niemozliwe (na 1szym roku 18 zajec tygodniowo, na 2gim - 15 a do tego jeszcze praktyki pedagogiczne)
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-20, 20:41   #732
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ksh Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie,

czy jest szansa, aby studiować drugi kierunek oprócz anglistyki? Czy pochłania ona tyle czasu, że podejmowanie jeszcze jednych studiów będzie nierozsądne?

Wiem, że to w pewnym sensie kwestia indywidualna, ale tak orientacyjnie, wg Was
Zależy chyba jaki kierunek, na którym roku, jaka forma studiów i oczywiście indywidualne możliwości.
Ja mam 26 godzin tygodniowo, na drugim roku będę mieć 29, na trzecim 21. Nie wyobrażam sobie narazie, że mogłabym studiować coś jeszcze, za dużo czasu pochłania mi anglistyka. A jeśli kiedyś coś takiego mi przyjdzie do głowy to napewno zaocznie drugi kierunek
Aha...jestem w kolegium, grupki małe, kolokwia co chwilę, oprócz tego nie raz zadanka i przygotowywanie się z zajęć na zajęcia. Czasem ledwo daję radę, a co dopiero jakbym ciągnęła jeszcze drugi kierunek
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 10:47   #733
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Zależy chyba jaki kierunek, na którym roku, jaka forma studiów i oczywiście indywidualne możliwości.
Ja mam 26 godzin tygodniowo, na drugim roku będę mieć 29, na trzecim 21. Nie wyobrażam sobie narazie, że mogłabym studiować coś jeszcze, za dużo czasu pochłania mi anglistyka. A jeśli kiedyś coś takiego mi przyjdzie do głowy to napewno zaocznie drugi kierunek
Aha...jestem w kolegium, grupki małe, kolokwia co chwilę, oprócz tego nie raz zadanka i przygotowywanie się z zajęć na zajęcia. Czasem ledwo daję radę, a co dopiero jakbym ciągnęła jeszcze drugi kierunek
Centipede, mowiac 26 godz tygodniowo masz na mysli zajecia 1,5h ? bo trudno mi to sobie wyobrazic
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 11:10   #734
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
a nie wiem czy szkola zdola mi zapewnic komplet do Total Eng
Dowiedz się u przedstawiciela wydawnictwa na jakiej zasadzie przyznawane są zestawy nauczycielskie. Niekiedy wystarczy oświadczenie dyrektora że uczysz z danego tytułu i od razu dostajesz cały komplet SB, WB, TB, CD.
gramma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 11:58   #735
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez ksh Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie,

czy jest szansa, aby studiować drugi kierunek oprócz anglistyki? Czy pochłania ona tyle czasu, że podejmowanie jeszcze jednych studiów będzie nierozsądne?

Wiem, że to w pewnym sensie kwestia indywidualna, ale tak orientacyjnie, wg Was

ja tak robię i daję sobie radę, więc "szansa" jest
ale to tylko, jeśli jesteś w stanie się w pewnym stopniu poświęcić, maksimum pracy i minimum rozrywek
no i zależy jaki drugi kierunek weźmiesz...
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 15:59   #736
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez gramma Pokaż wiadomość
Dowiedz się u przedstawiciela wydawnictwa na jakiej zasadzie przyznawane są zestawy nauczycielskie. Niekiedy wystarczy oświadczenie dyrektora że uczysz z danego tytułu i od razu dostajesz cały komplet SB, WB, TB, CD.
przedstawiciel powiedzial, ze taki zestaw przysluguje przy zakupie 15 podrecznikow i zeszytow cwiczen dla uczniow. a ze moja grupa to 8 osob, to jeszcze nie wiem, powiedzial, ze zobaczy, co da sie zrobic
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-21, 16:47   #737
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
Centipede, mowiac 26 godz tygodniowo masz na mysli zajecia 1,5h ? bo trudno mi to sobie wyobrazic
Już śpieszę z wyjaśnieniami 26 godzin ale takich lekcyjnych czyli 45 min niektóre zajęcia mam po 1,5 godziny, niektóre po 45 min. Ja też sobie nie mogę wyobrazić 26 X 1,5 h
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-22, 20:43   #738
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez centipede Pokaż wiadomość
Już śpieszę z wyjaśnieniami 26 godzin ale takich lekcyjnych czyli 45 min niektóre zajęcia mam po 1,5 godziny, niektóre po 45 min. Ja też sobie nie mogę wyobrazić 26 X 1,5 h
ufff, bo juz sie przerazilam, ze cos ja mam za malo zajec. ale wychodzi, ze mam calkiem sporo nie wiem, czy plakac, czy sie cieszyc...
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 10:04   #739
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Lilithin a Ty masz 18 zajęć po 1,5 godziny jeśli tak to mamy podobną ilość
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-23, 12:17   #740
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: Studiować filologię angielską...

tak, po 1,5h. na 1szym roku to bylo straszne, wieksza ilosc godzin niz w liceum (bo to przeciez tak, jakby 7 lekcji codziennie), a myslalam, ze na studiach bede miala wiecej czasu na wszystko ale to juz za mna, teraz jestem na drugim roku i mamy praktycznie tyle samo.

na trzecim roku liczba godzin zalezy od sem. na 1szym bedzie 15, a na drugim - 11.
no i te praktyki pedagogiczne, ktore spedzaja mi sen z powiek. na szczescie ze wzgledu na prace z 1/3 czesci praktyk jestem zwolniona
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 12:45   #741
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam wszystkie anglistki Pomyślałam, że dołączę się do wątku. Jestem na 4 roku filologii angielskiej na Usiu, program tlumaczeniowy. I od razu pytanie: Kiedy zczynałyście pisac pracę magisterską? Bo nam każą już teraz. Do marca mam oddac pierwsze 10 stron, a do końca semestru całą częśc teoretyczną. A mi się zawsze kojarzyło, że ludzie piszą magisterke dopiero na 5 roku.
Aha a mój temat to: The translation of inconvienient/challenging language and the Polish translation of "Weeds", "The Sopranos" and "South park".
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 12:56   #742
centipede
Zadomowienie
 
Avatar centipede
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 055
Dot.: Studiować filologię angielską...

Lilithin to całe szczęście, że Cię zwolnili z części praktyk Ja też myślałam, że będę mieć więcej czasu zanim poszłam na studia ale co tam

JoyceSky witaj
Powodzenia w pisaniu pracy
P.S. "South park"- bardzo lubię
Zadowolona jesteś ze studiów/uczelni?
__________________
Dominiczka jest już z nami
25.05.2012r.
centipede jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 13:03   #743
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość

na trzecim roku liczba godzin zalezy od sem. na 1szym bedzie 15, a na drugim - 11.
no i te praktyki pedagogiczne, ktore spedzaja mi sen z powiek. na szczescie ze wzgledu na prace z 1/3 czesci praktyk jestem zwolniona
Cytat:
Napisane przez lilithin Pokaż wiadomość
ufff, bo juz sie przerazilam, ze cos ja mam za malo zajec. ale wychodzi, ze mam calkiem sporo nie wiem, czy plakac, czy sie cieszyc...
Jak Ty masz całkiem sporo, to co ja mam powiedzieć. Na I roku nie pamiętam, jak było. Ale na drugim - każdy semestr 36 godz., na III każdy 38. Teraz jestem na IV i w każdym mam 22. Do tego miałam praktyki międzysemestralne - 75 godz. (4 tyg. we wrześniu) po II roku podst i gim., a po III LO. I ja się raczej cieszę. Bo owszem, roboty jest sporo i czasami naprawdę wracałam do domu, żeby się tylko przespać (zwłaszcza, że dojeżdżam na uczelnię, więc tracę 10 godz. zegarowych w tyg.) i pracuję. Ale teraz już wiem, dlaczego absolwenci mojej uczelni mają tak szeroką wiedzę i duże szanse zatrudnienia.

Dodam jeszcze, że oprócz uczelni udzielam się jeszcze tu i ówdzie, a do tego właśnie skończyłam kurs prawa jazdy. I nie przeszkodziło mi to w zaliczeniu wszystkiego i uzyskaniu średniej 4,5.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 13:25   #744
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ogólnie jestem zadowolona. Atmosfera bardzo przyjazna, wykładowcy OK, zajęcia w większości też mi się podobają, może za wyjątkiem tłumaczeń ustnych. Za to pisemne bardzo lubię.
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-23, 13:32   #745
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
I od razu pytanie: Kiedy zczynałyście pisac pracę magisterską? Bo nam każą już teraz. Do marca mam oddac pierwsze 10 stron, a do końca semestru całą częśc teoretyczną. A mi się zawsze kojarzyło, że ludzie piszą magisterke dopiero na 5 roku.
.
Ja też jestem na IV i też zaczynam już teraz. Po Wielkanocy muszę oddać kilka stron, a do końca semestru wstęp. Moja pani promotor ma taki plan, że na Boże Narodzenie, nasze prace będą już leżały pod choinką . Ja sie w sumie z tego cieszę, bo mam znajomych na V roku, którzy jeszcze nie zaczęli pisać i się strasznie męczą i stresują. A ja chcę za rok zacząć drugie studia, więc czym więcej zrobię teraz, tym lepiej .

Chyba jestem jedyną osobą w tym wątku, która nie specjalizuje się w tłumaczeniach albo uczeniu.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 01:35   #746
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Studiować filologię angielską...

^Więc w czym się specjalizujesz? grupa kulturowa? Jaki masz temat pracy?
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 08:23   #747
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
^Więc w czym się specjalizujesz? grupa kulturowa? Jaki masz temat pracy?

Też jestem na USiu na tłumaczeniówce Ale dopiero na pierwszym roku.


Może masz jakies dobre rady dla młodszej koleżanki

A powiedz mi jak wygląda poziom tłumaczenia z tego drugiego jezyka,jest na takim samym poziomie jak z ang??
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 11:30   #748
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Studiować filologię angielską...

iziaczek: Hmmm.. rady. Powiem tak: Z tego kierunku naprawdę ciężko wyleciec, chyba że się bardzo postarasz, więc nie stresuj się specjalnie. Jeśli masz pytania odnośnie konkretnych wykładowców to ask away, mogę dac parę rad odnośnie tego kto czego wymaga.
Jeśli chodzi o tłumaczenia z drugiego przedmiotu to nie jest to taki poziom jak tłumaczenia z angielskiego. Dopiero na czwartym roku dochodzi ci tłumaczenie pisemne, a na piątym też głównie pisemne, kilka zajęc masz w kabinach tłumaczeniowych. Na piątym roku jest egzamin z tłumaczenia pisemnego tego drugiego języka.
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 12:04   #749
iziaczek
Zadomowienie
 
Avatar iziaczek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 252
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez JoyceSky Pokaż wiadomość
iziaczek: Hmmm.. rady. Powiem tak: Z tego kierunku naprawdę ciężko wyleciec, chyba że się bardzo postarasz, więc nie stresuj się specjalnie. Jeśli masz pytania odnośnie konkretnych wykładowców to ask away, mogę dac parę rad odnośnie tego kto czego wymaga.
Jeśli chodzi o tłumaczenia z drugiego przedmiotu to nie jest to taki poziom jak tłumaczenia z angielskiego. Dopiero na czwartym roku dochodzi ci tłumaczenie pisemne, a na piątym też głównie pisemne, kilka zajęc masz w kabinach tłumaczeniowych. Na piątym roku jest egzamin z tłumaczenia pisemnego tego drugiego języka.

To mnie pocieszyłaś

Jak narazie to obawiam się sesji letniej,bo mamy chyba 7 egzaminów...
Ale jak mówisz,ze ciezko jest wylecieć
iziaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-24, 12:06   #750
firletka
Zadomowienie
 
Avatar firletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 707
Dot.: Studiować filologię angielską...

Hello,
wita Was kolejna studentka filologii Jestem już po pierwszej sesji, przebytej jakoś dziwnie bezboleśnie Mam tylko nadzieję, że to nie są dobre złego początki
Oczywiście studiuję zaocznie, bo to mój drugi kierunek.


Cytat:
Napisane przez ksh Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie,

czy jest szansa, aby studiować drugi kierunek oprócz anglistyki? Czy pochłania ona tyle czasu, że podejmowanie jeszcze jednych studiów będzie nierozsądne?

Wiem, że to w pewnym sensie kwestia indywidualna, ale tak orientacyjnie, wg Was
Rzeczywiście, tak jak wcześniej dziewczyny pisały, to zależy od kierunku.
Ja chciałam studiować filologię dużo wcześniej, ale niestety nie było na to szans, bo jeszcze na 3-cim roku miałam 30 godzin zajęć tygodniowo + wyjazdy terenowe w weekendy + praktyki zawodowe Dopiero później pojawiła się szansa, więc ją wykorzystałam

Pozdrawiam wszystkie anglistki
firletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:21.