Lekki temat do plotek - o wyglądzie, typy Kibbe. - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-21, 09:28   #751
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez dziewczyna_na_progu Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy ten typ się nie zmienia zależnie od pory roku. Normalnie mam brązowe włosy, ale latem jaśnieją i pojawiają się złote refleksy, a pod światło to już w ogóle są rudawe. Teoretycznie na stronie wychodzi mi zima.
Również tak mam, ale podobno zarówno u ciemnej jak i czystej zimy - takie przebijające rudości we włosach są normalne. Tylko chłodna zima ma we włosach niebieskie, zimne odcienie. Przynajmniej tak przeczytałam.

---------- Dopisano o 10:24 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Ostatnio nawet miałam zabawną sytuacje u fryzjera, bo poszłam dołożyc sobie refleksów, a miałam już naprawdę spory naturalny odrost i fryzjer mi się zapytał czy nie nakładałam jakiejś farby na odrost, bo prześwituje w nich miedziany odcień - ja też to widziałam, w szczególności pod tymi fryzjerskimi lampami.

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Pamiętam również jak farbowałyśmy włosy z koleżanką tą samą farbą - ona typowy chłodny typ urody - jasna, zimna cera, chłodny, jasny niebieski kolor oczu, mysie, szarawe włosy. I jej po tej farbie wychodził taki gołąbkowy, chłodny blond, a mi żółty przez ten ciepły pigment w moich włosach.

Edytowane przez eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Czas edycji: 2021-02-21 o 09:32
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 21:07   #752
alexandraaa09
Raczkowanie
 
Avatar alexandraaa09
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 270
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Nie miałam pojęcia, ze jest tyle typów urody, można się w tym pogubić 😅. Ja wiem, ze mnie do twarzy w kolorach takich jak róż (ale nie ciemny czy zariwuadty, raczej zgaszony lub pudrowy), kremowym czy czarnym. Wiele razy wspominana tutaj mięta jest ok- tak mi się wydaje. Kiepsko mi w typowym zielonym i czerwieni. Czy ktoś byłby w stanie odgadnąć jakim mogę być typem? Mogę wysłać fotki na priv 😊.
alexandraaa09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-21, 21:29   #753
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez alexandraaa09 Pokaż wiadomość
Nie miałam pojęcia, ze jest tyle typów urody, można się w tym pogubić 😅. Ja wiem, ze mnie do twarzy w kolorach takich jak róż (ale nie ciemny czy zariwuadty, raczej zgaszony lub pudrowy), kremowym czy czarnym. Wiele razy wspominana tutaj mięta jest ok- tak mi się wydaje. Kiepsko mi w typowym zielonym i czerwieni. Czy ktoś byłby w stanie odgadnąć jakim mogę być typem? Mogę wysłać fotki na priv 😊.
Trudno powiedzieć, co rozumiesz przez typowy zielony albo typowy czerwony. Każdy typ ma swoje odcienie tych kolorow i nie wiem, czy któryś mozna nazwać typowym. W rozmowie o kolorach najlepiej wklejać zdjęcie odcienia, jaki się ma na myśli.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 11:07   #754
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Podczytuje was od jakiegos czasu, w nadziei ze cos zrozumiem ale trzeba przyznac ze to ciezki temat, za kazdym razem gdy robie jakis test wychodzi mi cos innego.
Wrzucilam teraz moje zdjecie na ta strone, i zrobilam test dwa razy. Przy TYM SAMYM zdjeciu raz wyszlo mi Deep Winter, a raz Deep Autumn z kompletnie przeciwnymi kolorami Teraz zrobilam trzeci raz i wyszlo mi Soft Summer.
To tak jakby ktos mial jeszcze watpliwosci dlaczego wyszlo mu cos dziwnego.

Ja od lat usiluje sie okreslic i nic z tego nie wynika. Ewidentnie jestem bardziej ciepla niz zimna (doszlam do tego na podstawie kolorow podkladu i szminek jakie mi pasuja), ale do tego bardzo blada, wiec chyba ciezko mnie okreslic na pierwszy rzut oka.

Najgorzej, ze jesli chodzi i kolory ubran i (kiedys) lakierow do paznokci, to nie znosze kolorow cieplych, bo mam wrazenie ze w nich gasne, robie sie szara i nijaka Zdecydowanie zle mi tez w czystych, podstawowych kolorach. Musza byc w jakis sposob zgaszone lub przybrudzone. No ale nie pojmuje jak to mozliwe, ze podklad czy szminka wygladaja na mnie dobrze tylko w cieplych odcieniach, a ubrania w tych tonach juz mi "robia zle" i czuje sie w nich fatalnie. Czy ktoras z was tak ma?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 12:19   #755
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Podczytuje was od jakiegos czasu, w nadziei ze cos zrozumiem ale trzeba przyznac ze to ciezki temat, za kazdym razem gdy robie jakis test wychodzi mi cos innego.
Wrzucilam teraz moje zdjecie na ta strone, i zrobilam test dwa razy. Przy TYM SAMYM zdjeciu raz wyszlo mi Deep Winter, a raz Deep Autumn z kompletnie przeciwnymi kolorami Teraz zrobilam trzeci raz i wyszlo mi Soft Summer.
To tak jakby ktos mial jeszcze watpliwosci dlaczego wyszlo mu cos dziwnego.
Deep/Dark Winter i Deep/Dark Autumn nie mają kompletnie przeciwnych kolorów, to są typy siostrzane i z powodzeniem mogą pożyczać kolory ze swoich palet. Jeśli to miałaś na myśli pisząc o przeciwnych kolorach. Przciwnymi kolorami pod każdym względem dla Dark Autumn jest Light Summer a dla Dark Winter Light Spring.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Ja od lat usiluje sie okreslic i nic z tego nie wynika. Ewidentnie jestem bardziej ciepla niz zimna (doszlam do tego na podstawie kolorow podkladu i szminek jakie mi pasuja), ale do tego bardzo blada, wiec chyba ciezko mnie okreslic na pierwszy rzut oka.
Jakie to są szminki?

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Najgorzej, ze jesli chodzi i kolory ubran i (kiedys) lakierow do paznokci, to nie znosze kolorow cieplych, bo mam wrazenie ze w nich gasne, robie sie szara i nijaka Zdecydowanie zle mi tez w czystych, podstawowych kolorach. Musza byc w jakis sposob zgaszone lub przybrudzone. No ale nie pojmuje jak to mozliwe, ze podklad czy szminka wygladaja na mnie dobrze tylko w cieplych odcieniach, a ubrania w tych tonach juz mi "robia zle" i czuje sie w nich fatalnie. Czy ktoras z was tak ma?
Być może niepoprawnie identyfikujesz właściwości tych kolorów dzieląc je tylko na ciepłe i zimne. Poza temperaturą są jeszcze 2 inne czynniki:
-walor czyli skala ciemny (dark) - jasny (light)
-chroma czyli z grubsza jaskrawość oceniana na skali czysty (bright) -zgaszony (soft)

Nie zawsze łatwe jest rozpoznanie wszystkich tych parametrów w danej barwie, a dodatkowo jeszcze rozpoznanie który z nich decyduje, że kolor tak a nie inaczej na nas wygląda.

Skoro piszesz, że pasują Ci i ciepłe i zimne kolory tylko w różnych wydaniach (makijaż kontra ciuchy), to obstawiałabym, że jesteś typem mieszanym pod względem temperatury i to nie czynnik temperatura koloru gra decydującą rolę tylko walor albo/i chroma.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-02-22 o 12:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 13:06   #756
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 260
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88525051]Chyba kwestia przyzwyczajenia i przekonania o "uniwersalności" czerni. Tak naprawdę dużo osób czerń przytłacza, szczególnie widać to w wizazowym albumie Kibbe, gdzie dziewczyny są ubrane w korzystne kolory i te mniej korzystne, i czerń zdecydowanie częściej jest tym niekorzystnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Co to za album? Można się tam jakoś 'dostać'? Pytam, bo wczoraj widziałam się w sklepowej szybie i uznałam, że jednak nie jestem FN. Może ktoś obiektywnie by mnie ocenił
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 13:07   #757
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Co to za album? Można się tam jakoś 'dostać'? Pytam, bo wczoraj widziałam się w sklepowej szybie i uznałam, że jednak nie jestem FN. Może ktoś obiektywnie by mnie ocenił
Możesz poprosić o dostęp w tym wątku
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1278525
Trzeba mieć Pinterest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 13:11   #758
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Deep/Dark Winter i Deep/Dark Autumn nie mają kompletnie przeciwnych kolorów, to są typy siostrzane i z powodzeniem mogą pożyczać kolory ze swoich palet. Jeśli to miałaś na myśli pisząc o przeciwnych kolorach. Przciwnymi kolorami pod każdym względem dla Dark Autumn jest Light Summer a dla Dark Winter Light Spring.
Byc moze cos pokrecilam z nazwami bo pisalam je z pamieci, natomiast proponowane kolory byly zupelnie inne. Zrobilam jeszcze raz. Wyszlo Deep Winter, a potem Soft Autumn. Pierwsza paleta jest pelna intensywnych, zimnych kolorow (fuksja, niebieskosci, zielenie), a druga to "miekkie", przygaszone beze, zielenie i brazy typu cegla.
Cytat:
Jakie to są szminki?
Kiedys zrobilam eksperyment i kupilam 2 czerwone szminki jednej firmy, jedna o chlodniejszym odcieniu, a druga wyraznie wpadajaca w pomarancz. Nie umielam sie w sklepie zdecydowac czy w koncu lepiej pasuje mi zimny czy cieply odcien. Zajelo mi miesiace prob i robienia sobie zdjec, zeby w koncu stiwerdzic ze ta cieplejsza troche lepiej mi lezy. Natomiast z perspektywy czasu uwazam ze obie byly za jaskrawe. Taki mocne, jaskrawe kolory wygladaja na mnie dziwnie.

Z kolei moim najlepszym nudziakiem na swiecie jest catrice gel lipstick 030( https://unitnotfound.com/en/products...k-speak-up-030 ). Wydaje mi sie, ze to cieply odcien.
Do tego przy wyraznie zimnych szminkach, moja skora robi sie bardzo zolta. Opalam sie tez na zolto, nie brazowo.
Natomiast wydaje mi sie ze jesli szminka jest ZBYT ciepla, to tez nie jest dobrze. Kupilam kiedys jedna w kolorze jakby ceglanym. W sklepie wygladala dobrze, potem w swietle dziennym juz nie tak dobrze... Zbyt cieple - zle, zbyt zimne - fatalnie.
Cytat:
Być może niepoprawnie identyfikujesz właściwości tych kolorów dzieląc je tylko na ciepłe i zimne. Poza temperaturą są jeszcze 2 inne czynniki:
-walor czyli skala ciemny (dark) - jasny (light)
-chroma czyli z grubsza jaskrawość oceniana na skali czysty (bright) -zgaszony (soft)

Nie zawsze łatwe jest rozpoznanie wszystkich tych parametrów w danej barwie, a dodatkowo jeszcze rozpoznanie który z nich decyduje, że kolor tak a nie inaczej na nas wygląda.

Skoro piszesz, że pasują Ci i ciepłe i zimne kolory tylko w różnych wydaniach (makijaż kontra ciuchy), to obstawiałabym, że jesteś typem mieszanym pod względem temperatury i to nie czynnik temperatura koloru gra decydującą rolę tylko walor albo/i chroma.
Mysle ze masz 100% racji, zwlaszcza z tym moim niepoprawnym identyfikowaniem kolorow, mam z tym problem.
Zdecydowanie wole zgaszone kolory, czy to jasne czy ciemne.
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2021-02-25 o 18:24
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 13:16   #759
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Byc moze cos pokrecilam z nazwami bo pisalam je z pamieci, natomiast proponowane kolory byly zupelnie inne. Zrobilam jeszcze raz. Wyszlo Deep Winter, a potem Soft Autumn. Pierwsza paleta jest pelna intensywnych, zimnych kolorow (fuksja, niebieskosci, zielenie), a druga to "miekkie", przygaszone beze, zielenie i brazy typu cegla.

Kiedys zrobilam eksperyment i kupilam 2 czerwone szminki jednej firmy, jedna o chlodniejszym odcieniu, a druga wyraznie wpadajaca w pomarancz. Nie umielam sie w sklepie zdecydowac czy w koncu lepiej pasuje mi zimny czy cieply odcien. Zajelo mi miesiace prob i robienia sobie zdjec, zeby w koncu stiwerdzic ze ta cieplejsza troche lepiej mi lezy. Natomiast z perspektywy czasu uwazam ze obie byly za jaskrawe. Taki mocne, jaskrawe kolory wygladaja na mnie dziwnie.

Z kolei moim najlepszym nudziakiem na swiecie jest catrice gel lipstick 030( https://unitnotfound.com/en/products...k-speak-up-030 ). Wydaje mi sie, ze to cieply odcien.
Do tego przy wyraznie zimnych szminkach, moja skora robi sie bardzo zolta. Opalam sie tez na zolto, nie brazowo.
Natomiast wydaje mi sie ze jesli szminka jest ZBYT ciepla, to tez nie jest dobrze. Kupilam kiedys jedna w kolorze jakby ceglanym. W sklepie wygladala dobrze, potem w swietle dziennym juz nie tak dobrze... Zbyt cieple - zle, zbyt zimne - fatalnie.


Mysle ze masz 100% racji, zwlaszcza z tym moim niepoprawnym identyfikowaniem kolorow, mam z tym problem.
Zdecydowanie wole zgaszone kolory, czy to jasne czy ciemne.

Pozwole sobie wrzucic moje zdjecie na ktorym widac troche odcien skory i wlosow przed farbowaniem.
Możliwe, że jesteś Soft Autumn.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 13:24   #760
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Kiedys zrobilam eksperyment i kupilam 2 czerwone szminki jednej firmy, jedna o chlodniejszym odcieniu, a druga wyraznie wpadajaca w pomarancz. Nie umielam sie w sklepie zdecydowac czy w koncu lepiej pasuje mi zimny czy cieply odcien. Zajelo mi miesiace prob i robienia sobie zdjec, zeby w koncu stiwerdzic ze ta cieplejsza troche lepiej mi lezy. Natomiast z perspektywy czasu uwazam ze obie byly za jaskrawe. Taki mocne, jaskrawe kolory wygladaja na mnie dziwnie.
Te szminki mogły być po prostu zbyt nasycone czyli nie pasować pod względem chromatyczności. Ja tak mam, że większość szminek wydawała mi się po prosu zbyt mocna dla mnie i przez to długo uważałam się za typ zgaszony. Co było już trochę bliższe prawdy i w zgaszonych pomadkach wyglądałam lepiej niż w nasyconych, ale jednak przy tym mnie poszarzały i gasiły.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Z kolei moim najlepszym nudziakiem na swiecie jest catrice gel lipstick 030( https://unitnotfound.com/en/products...k-speak-up-030 ). Wydaje mi sie, ze to cieply odcien.
Do tego przy wyraznie zimnych szminkach, moja skora robi sie bardzo zolta. Opalam sie tez na zolto, nie brazowo.
Natomiast wydaje mi sie ze jesli szminka jest ZBYT ciepla, to tez nie jest dobrze. Kupilam kiedys jedna w kolorze jakby ceglanym. W sklepie wygladala dobrze, potem w swietle dziennym juz nie tak dobrze... Zbyt cieple - zle, zbyt zimne - fatalnie.


Mysle ze masz 100% racji, zwlaszcza z tym moim niepoprawnym identyfikowaniem kolorow, mam z tym problem.
Zdecydowanie wole zgaszone kolory, czy to jasne czy ciemne.

Pozwole sobie wrzucic moje zdjecie na ktorym widac troche odcien skory i wlosow przed farbowaniem.
Ta szminka Catrice jest dla Soft Autumn, jest zgaszona i raczej ciepła. Jeśli naprawdę wydobywa Twoją urodę, a nie tylko pasuje, bo nie jest zbyt jaskrawa, to ten typ jest bardzo prawdopodobny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 14:03   #761
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88530684]Możliwe, że jesteś Soft Autumn.
[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Te szminki mogły być po prostu zbyt nasycone czyli nie pasować pod względem chromatyczności. Ja tak mam, że większość szminek wydawała mi się po prosu zbyt mocna dla mnie i przez to długo uważałam się za typ zgaszony. Co było już trochę bliższe prawdy i w zgaszonych pomadkach wyglądałam lepiej niż w nasyconych, ale jednak przy tym mnie poszarzały i gasiły.

Ta szminka Catrice jest dla Soft Autumn, jest zgaszona i raczej ciepła. Jeśli naprawdę wydobywa Twoją urodę, a nie tylko pasuje, bo nie jest zbyt jaskrawa, to ten typ jest bardzo prawdopodobny.
O, czyli mozne jest to jakis trop, dosyc zaskakujacy jak dla mnie Bylam pewna ze blizej mi do wiosny. Dziekuje bardzo za wasze opinie
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-22, 14:08   #762
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
O, czyli mozne jest to jakis trop, dosyc zaskakujacy jak dla mnie Bylam pewna ze blizej mi do wiosny. Dziekuje bardzo za wasze opinie
Jeśli sadzisz, że masz przewagę ciepła, a jednocześnie źle Ci w nasyconych kolorach, to weź jeszcze pod uwage Light Spring.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 16:14   #763
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli sadzisz, że masz przewagę ciepła, a jednocześnie źle Ci w nasyconych kolorach, to weź jeszcze pod uwage Light Spring.
Dzieki! Porownuje te dwie palety i mam wrazenie ze jestem jakims miksem tych dwoch Albo to moje wlasne preferencje tak mi mieszaja w glowie. Generalnie wydaje mi sie ze paleta Soft Autmn, lepiej mi lezy, bo jest cieplejsza czy tez moze mniej czysta, ale jednoczesnie moim zdaniem ewidentnie zle mi w kolorach oliwkowych, bo mnie wygaszaja, sprawiaja ze znikam...

W kazdym razie dziekuje, juz mam jakis niezly trop, cos pomiedzy tymi dwoma

Teraz jeszcze doczytalam, ze obydwa typy moga nosic zarowno zloto jak i srebro i to by sie u mnie zgadzalo
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard

Edytowane przez abiblabla
Czas edycji: 2021-02-22 o 16:35
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 19:54   #764
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Ja czytając Was zgłupiałam i już nie wiem czym jestem. Ale będę trzymać się tego, co intuicyjnie lubię. Chyba najgorsze byłoby odkrycie, że odpowiednia paleta barw mi się po prostu nie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 19:56   #765
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja czytając Was zgłupiałam i już nie wiem czym jestem. Ale będę trzymać się tego, co intuicyjnie lubię. Chyba najgorsze byłoby odkrycie, że odpowiednia paleta barw mi się po prostu nie podoba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mój przypadek
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-22, 23:59   #766
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez _hiver_ Pokaż wiadomość
Znalazłam odcień tej szarości- antracytowy




Również najbardziej korzystny odcień dla mnie i ulubiony, jasnoszary robi to samo, muszę go łączyć np. z granatowym.
Dziękuję. Teraz nie będę go nazywać brokatowym szarym. Lubię jeszcze taki metaliczny, srebrny szary w postaci szalików, chust pod szyję itd. Ten i antracytowy to jedyne szarości, które toleruję. Ale muszą być takie błyszczące, metaliczne. W postaci szalików na przykład.

Przyjrzałam się też różnym odcieniom żółtego, choć chodzić w nim nie zamierzam. I chyba nie zginęłabym z tym brazylijskim żółtym. Dobrze wyglądać nie będę, ale to jedyny odcień żółtego, w którym nie wyglądam na konającą na raka.

Kilku brazylijskich siatkarzy jest ciemnymi zimami widać po nich, że w tym brazylijskim żółtym wyglądają ok, a w tym jaskrawym z tureckiego klubu już nie za bardzo.

Nie wiem co mam z tym żółtym. Nie lubię.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lsfl337asds.jpg (25,6 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg b15b70e608a97bc343314b4d3b7305d2.jpg (12,5 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Countries-With-The-Hottest-Female-Football-Fans-Brazilian-fans.jpg (107,1 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg image.jpg (226,1 KB, 69 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 17ee14fcf298c0430f4e4394517587fb.jpg (73,9 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg felipe-fonteles1.jpg (41,3 KB, 72 załadowań)
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 00:09   #767
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To mój przypadek
Gdzieś w innym wątku mignęło mi twoje zdjęcie (chyba twoje) i myślę, że jesteś jasnym latem. Do pary z Cate Blanchett. Nasza polska Agata Buzek też jest jasnym latem i chyba nie lubi swojej palety, bo prawie zawsze chodzi na czarno.

Jak nudzą cię pastele, zawsze możesz wybrać najostrzejsze kolory z letniej palety.

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Dzieki! Porownuje te dwie palety i mam wrazenie ze jestem jakims miksem tych dwoch Albo to moje wlasne preferencje tak mi mieszaja w glowie. Generalnie wydaje mi sie ze paleta Soft Autmn, lepiej mi lezy, bo jest cieplejsza czy tez moze mniej czysta, ale jednoczesnie moim zdaniem ewidentnie zle mi w kolorach oliwkowych, bo mnie wygaszaja, sprawiaja ze znikam...

W kazdym razie dziekuje, juz mam jakis niezly trop, cos pomiedzy tymi dwoma

Teraz jeszcze doczytalam, ze obydwa typy moga nosic zarowno zloto jak i srebro i to by sie u mnie zgadzalo
Może przypatrz się Rosie Huntington-Whiteley. Ona jest soft autumn i czasem nosi jaskrawe kolory. Widać, że te z jesiennej palety jej służą.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2021-02-23 o 00:26
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:03   #768
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Gdzieś w innym wątku mignęło mi twoje zdjęcie (chyba twoje) i myślę, że jesteś jasnym latem. Do pary z Cate Blanchett. Nasza polska Agata Buzek też jest jasnym latem i chyba nie lubi swojej palety, bo prawie zawsze chodzi na czarno.

Jak nudzą cię pastele, zawsze możesz wybrać najostrzejsze kolory z letniej palety.
Rozpatrywałam kwestię LSu vs LSp z różnych perspektyw i zawsze coś nie do końca pasuje.
-makijaż pasuje mi bardziej dla jasnego lata: okropnie mi w jakichkolwiek błyszczących, satynowych wykończeniach, najlepiej w półmatowych, lekkich, neutralnych kolorach, less is more to podstawowa zasada malowania się u mnie
-ale z kolei mam ciepłe, złotawe włosy jak jasna wiosna a nie chłodne, matowe jak jasne lato

To co w ogole sie nie zgadza to zalecenia dotyczące monochromatycznych outfitów dla obu jasnych typów. Oraz delikatnych, kwiatowych wzorków. To absolutnie nie dla mnie, potrzebuję kontrastowych elementów i geometrii.

Paleta jasnego lata jest dla mnie ciut bardziej akceptowalna niz jasnej wiosny, no ale zimą to i tak obie są beznadziejne.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 94766f3fe21bd1fa7daf398571744cbd.jpg (81,8 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg light-summer-corporate.jpg (57,0 KB, 55 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:40   #769
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Robiłam ten test kilka razy, przy różnych oświetleniach, za każdym razem wychodzi mi Cool Summer. Oczy zawsze wychodzą mi szarografitowe, a mam zielone.

Z palety zalecanych kolorów wiele mi się nie podoba. Na przykład lilaróż czy miętowy. Żółty też wolę nasycony, ciepły.

Ktoś kiedyś mi powiedział, że powinnam farbować włosy na chłodne odcienie.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-23, 10:43   #770
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Robiłam ten test kilka razy, przy różnych oświetleniach, za każdym razem wychodzi mi Cool Summer. Oczy zawsze wychodzą mi szarografitowe, a mam zielone.

Z palety zalecanych kolorów wiele mi się nie podoba. Na przykład lilaróż czy miętowy. Żółty też wolę nasycony, ciepły.

Ktoś kiedyś mi powiedział, że powinnam farbować włosy na chłodne odcienie.
Co ja bym dała za bycie Cool Summer
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:48   #771
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co ja bym dała za bycie Cool Summer
Podoba mi sie taka eteryczna uroda u innych, sama bym chyba jednak nie chciala byc cool summer.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 10:55   #772
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Testy ze zdjecia bez sensu wychodza. Czesto kamera przeklamuje, przeciez wystarczy tylko lekko kolor ocieplic/ochlodzic i kompletnie inny typ. Bardzo podeszla mi ta strona --> https://theconceptwardrobe.com/colou...ehensive-guide
Opisy oddaja charakter kazdego typu i latwiej dopasowac niz na podstawie tylko przykladowych zdjec.

Wlasciwie jestem pewna, ze jestem albo soft summer albo bright summer. Palety dla obu typow sa tak podobne, ze w sumie moge umrzec w niewiedzy, generalne pojecie w czym mi dobrze powinnam miec. Oczywiscie nie ma w nich czerni, ktora stanowi lekko 60% mojej garderoby. Eh, jak zyc...
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 11:00   #773
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Testy ze zdjecia bez sensu wychodza. Czesto kamera przeklamuje, przeciez wystarczy tylko lekko kolor ocieplic/ochlodzic i kompletnie inny typ. Bardzo podeszla mi ta strona --> https://theconceptwardrobe.com/colou...ehensive-guide
Opisy oddaja charakter kazdego typu i latwiej dopasowac niz na podstawie tylko przykladowych zdjec.
Też bardzo lubie tę stronę.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Wlasciwie jestem pewna, ze jestem albo soft summer albo bright summer. Palety dla obu typow sa tak podobne, ze w sumie moge umrzec w niewiedzy, generalne pojecie w czym mi dobrze powinnam miec. Oczywiscie nie ma w nich czerni, ktora stanowi lekko 60% mojej garderoby. Eh, jak zyc...
Masz na myśli Light summer? Bo lata z definicji nie mogą być bright, mają zbyt mały kontrast.
Mnie palety Light i Soft Summer nie wydają się podobne. Soft Summer jest przybrudzone szarością, Light Summer rozjaśnione i czystsze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 11:01   #774
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 508
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co ja bym dała za bycie Cool Summer
Co w tym fajnego? ciężko kolory dobrać, bo wszystkie się wydają takie...żarówiaste Lubię czarny, granat, gorzką czekoladę, zgniłozielony, bordo, czerwień, nasycony ciemnożółty, jasne beże, złamaną biel, szarości. Do różów w końcu się przekonałam, do turkusów i ciemnej, chłodnej zieleni - też, ale tych oczobitnych lilaróży, mięty i cytrynowej żółci ni chu chu nie mogę polubić.


Kiedyś kosmetyczka też mi powiedziała, że jestem typem lato, choć włosy mam ciemne i oczy zielone, ale właśnie kolor cery i chłodny odcień włosów przeważył.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 11:17   #775
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Też bardzo lubie tę stronę.

Masz na myśli Light summer? Bo lata z definicji nie mogą być bright, mają zbyt mały kontrast.
Mnie palety Light i Soft Summer nie wydają się podobne. Soft Summer jest przybrudzone szarością, Light Summer rozjaśnione i czystsze.
Tak, moja pomylka, chodzilo o light.
Jedna paleta jest bardziej czysta i jasna od drugiej, ale to w dalszym ciagu dosc podobne, chlodne kolory. Z perspektywy osoby, ktora nosi najczesciej czern, bordo, karmel i szalone printy o duzym kontrascie zawezenie sie do tych dwoch palet powinno drastycznie zmienic wyglad na lepsze.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 11:36   #776
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Może przypatrz się Rosie Huntington-Whiteley. Ona jest soft autumn i czasem nosi jaskrawe kolory. Widać, że te z jesiennej palety jej służą.
Fakt, nosi tez czerwienie, ktora sa zgaszone... chociaz mam wrazenie ze ona jest jakas taka "zlocista", blond, jasne oczy... Mam wrazenie ze inny typ urody, ja jestem bardzo blada, wlosy mam ciemniejsze (chociaz ona pewnie je rozjasnia), a oczy takie zielono-brazowe, ale ciemniejsze niz jej.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Testy ze zdjecia bez sensu wychodza. Czesto kamera przeklamuje, przeciez wystarczy tylko lekko kolor ocieplic/ochlodzic i kompletnie inny typ. Bardzo podeszla mi ta strona --> https://theconceptwardrobe.com/colou...ehensive-guide
Opisy oddaja charakter kazdego typu i latwiej dopasowac niz na podstawie tylko przykladowych zdjec.
Korzystam z tej samej strony, dobrze wyjasnia
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 11:52   #777
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Pomyłka, sorry .
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-23, 21:31   #778
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez linaya Pokaż wiadomość
Co w tym fajnego? ciężko kolory dobrać, bo wszystkie się wydają takie...żarówiaste Lubię czarny, granat, gorzką czekoladę, zgniłozielony, bordo, czerwień, nasycony ciemnożółty, jasne beże, złamaną biel, szarości. Do różów w końcu się przekonałam, do turkusów i ciemnej, chłodnej zieleni - też, ale tych oczobitnych lilaróży, mięty i cytrynowej żółci ni chu chu nie mogę polubić.


Kiedyś kosmetyczka też mi powiedziała, że jestem typem lato, choć włosy mam ciemne i oczy zielone, ale właśnie kolor cery i chłodny odcień włosów przeważył.
Wg mnie kolory chłodnego lata nie są zbyt zarowiaste (chlodnej zimy są). Lata są generalnie nisko- do średniokontrastowe.
Na mnie one niestety wyglądają za chłodno, a mam parę. Wyostrzają mi przez to rysy twarzy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 08:33   #779
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Testy ze zdjecia bez sensu wychodza. Czesto kamera przeklamuje, przeciez wystarczy tylko lekko kolor ocieplic/ochlodzic i kompletnie inny typ.
Zdjęcia to mój koszmar. Strasznie się spinam przed aparatem, przyjmuję nienaturalne pozy i jestem w stanie wytrzymać maks 3 zdjęcia pod rząd, bo na dłuższe sesje nie mam cierpliwości. Do tego umiem tak źle trzymać aparat, żeby na selfie maksymalnie zniekształcić sobie proporcje twarzy.
Zazdroszczę instagramerkom. One potrafią się pokazać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 08:40   #780
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 231
Dot.: Lekki temat do plotek - o wyglądzie.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Zdjęcia to mój koszmar. Strasznie się spinam przed aparatem, przyjmuję nienaturalne pozy i jestem w stanie wytrzymać maks 3 zdjęcia pod rząd, bo na dłuższe sesje nie mam cierpliwości. Do tego umiem tak źle trzymać aparat, żeby na selfie maksymalnie zniekształcić sobie proporcje twarzy.
Zazdroszczę instagramerkom. One potrafią się pokazać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Selfie zniekształcają figurę moim zdaniem. Ja robię na samowyzwalaczu telefonem ustawionym na parapecie. I nie chodzi o to, zeby się pokazać, tylko uzyskać zdjęcie ciucha/outfitu we właściwych proporcjach. Zdjęcia W NORMALNEJ PERSPEKTYWIE z reguły wyostrzają pewne mankamenty niedopasowania i można nieźle za ich pomocą nauczyć się analizować, co jest nie tak.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-02-24 o 08:43
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 16:46:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.