Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-11-12, 15:51   #1
OlaM
Zakorzenienie
 
Avatar OlaM
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 9 267

Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V


Kontynuacja poprzednich części.


Część 1

Część 2

Część 3

Część 4Przeczytaj, proszę, pierwszy post, zanim coś napiszesz!

Pytania są pomocnicze, nie określają w 100% typu! Możemy tylko pomóc, ale to ty musisz przymierzać i porównywać kolory.


Najważniejsze: typ określamy po pasujących kolorach, a kolory dobieramy do odcienia skóry.

Na tym wątku opieramy się na podziale na 12 typów.

Każdy z 4 podstawowych (Wiosna, Lato, Jesień, Zima) został podzielony na 3 podtypy. To jest bardzo przydatne dla tych, którzy przez lata nie mogli się określić, bo nie pasowali do żadnego.

Możliwe, że masz mysie włosy i szare oczy, ale ciepłą cerę, więc uważasz, że jesteś "typem mieszanym" między Latem i Wiosną. Otóż, typy mieszane nie istnieją! Można być, owszem, typem neutralnym typowo ciepłe albo chłodne są tylko 4 typy, reszta jest mieszana.

Czujesz się już bardziej pewna? Większość z nas ma podobne obawy.
Możesz być brunetką i być Wiosną albo platynową blondynką Zimą. Jesień nie zawsze jest bladolicym piegowatym rudzielcem (choć, oczywiście, może być), a Lato szarą myszką

Tutaj wykres wszystkich 12 typów:


Jak widzisz, każdy z nich ma 3 podtypy, które przenikają się nawzajem.
Żeby było jaśniej: różnice w odcieniach typów:


W skrócie:
Wiosna jest czysta i ciepła
Lato zgaszone i chłodne
Jesień zgaszona i ciepła
Zima czysta i chłodna


+Wiosna dzieli się na Jasną, Ciepłą i Czystą
+Lato dzieli się na Jasne, Chłodne i Zgaszone
+Jesień dzieli się na Zgaszoną, Ciepłą i Ciemną
+Zima dzieli się na Czystą, Ciemną i Chłodną


Zanim zaczniesz od nas wymagać, żebyśmy określiły twój typ, zajrzyj tutaj Blog Barwy Urody
Jest to bardzo wyczerpujący blog Wampierza, napisany po polsku, jasno, przejrzyście i prosto, powinien ci pomóc zrozumieć podstawy

Przypominam, że każdy typ może mieć każdy kolor oczu, włosów i cery. Nie oczekuj więc, że określimy, jakim typem jesteś, jeśli napiszesz, że masz ciemne włosy, niebieskie oczy i jasną cerę

Odpowiedz wyczerpująco na poniższe pytania, wtedy masz szansę, że zawęzisz swoje poszukiwania do kilku typów (zwykle 2-3):

Przymiarkę robimy w świetle dziennym, bez makijażu. Jeśli masz farbowane włosy, przykryj je chustą w neutralnym kolorze.


1. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Uwaga: nie opisuj kolorów, które lubisz, tylko te, które ci pasują! Przypominam: kolory dobieramy do odcienia skóry. W "dobrych" kolorach cera staje się promienna, lśniąca, zdrowa, kolor oczu czysty i wyraźny (uwaga: nie chodzi tylko o podbicie koloru, choć to też może się zdarzyć), znikają sińce, wory, różne niedoskonałości.
I odwrotnie: w "złych" kolorach skóra staje się chorobliwie sina/blada/czerwona/żółta, pojawiają się sińce i wory pod oczami (nawet jeśli ich nie masz), kolor oczu jest mdły i "zgaszony", ogólnie kolor cię przytłacza/rozmywa: najpierw widać ubranie, potem ciebie.
A powinno być odwrotnie.
Nie opisuj tego tak: pasuje mi niebieski, zielony, ale źle wyglądam w pomarańczowym i żółtym.
Każdy kolor ma wiele odcieni, więc na pewno znajdzie się taki, który będzie ci pasować (mogą być wyjątki, ale o tym później).

Jeśli nie zrobisz przymiarki, nie pomożemy określić, jakim typem jesteś. To są podstawy. Znajdź czas i poprzymierzaj kolory. Użyj wszystkiego, co masz w domu, a jeśli uważasz, że to za mało, poproś o ubrania domowników, chłopaka, możesz użyć nawet obrusów, pościeli, kolorowych kartek papieru.

Dobrze by było, gdybyś podzieliła potem kolory na te, które ci pasują (wyglądasz w nich olśniewająco bez makijażu), te neutralne (czyli są ok, nic złego nie robią, ale szału nie ma) i te najgorsze (szpecą cię, przytłaczają, rozmywają itp).

Pamiętaj, że musisz obserwować, jak twoja skóra reaguje na kolor i jego odcień. Odrzuć subiektywną miłość do danego koloru. To, że kochasz czerń, nie oznacza, że ona kocha ciebie. Bądź obiektywna. Nikt nie będzie cię zmuszać do noszego nielubianych kolorów, nawet jeśli okaże się, że nie lubisz tego typu. Zawsze zostają kolory bazowe, neutralne i kolory typów siostrzanych. Nie martw się, nikt ci nie zabroni nosić czerni, podpowiemy tylko, jak ją "przemycić" do palety

*** No dobra, przymierzyłaś. Co z tego wynika?

Świetnie, jeśli od razu widać, która paleta pasuje ci najbardziej. Dobrze, jeśli wahasz się między 2-3. Trudniej, jeśli nie masz pojęcia, co wynika z tego całego przymierzania.
Zgaduję, że jesteś teraz zagubiona i masz jeszcze więcej pytań. Po to są właśnie te pytania pomocnicze


2. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Tak, wiem, kochamy czerń, ale odpowiedz szczerze, czy wyglądasz w niej dobrze bez makijażu? Chodzi o to, czy naprawdę podkreśla ona twoją urodę.
Pewnie będziesz rozczarowana, bo powiem, że czerń pasuje tylko Ciemnej Zimie, wygląda na niej naturalnie. Dwie pozostałe Zimy również mogą ją z powodzeniem nosić, tak samo Ciemna Jesień i prawdopodobnie Czysta Wiosna.
Pozostałe typy będą wyglądać lepiej w "spranej" czerni albo bardzo ciemnych odcieniach szarości/brązu/ graficie.

Jeśli pasuje ci zarówno czysta czerń i biel, jak i kremowy oraz ciemny szary, możesz być typem Czystym (prawdopodobnie Zima, bo Czysta Wiosna nie lubi śnieżnej bieli), gdyż często wydaje się, że wyglądają one dobrze we wszystkim.


3. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Przypominam, że kolory intensywne i czyste nie oznaczają neonów kolory jaskrawe i oczobijne wskazują na typ Czysty. Te "w miarę" intensywne i czyste sugerują, że możesz Wiosną (czasem też Jasnym Latem albo którąś z Zim; oprócz typów Czystych, choć tak też móże być).


4. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak, to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.

Możesz nie lubić takich kolorów, ale na odpowiednim typie będą one wyglądać naturalnie i ładnie. To jest przeciwieństwo kolorów czystych: mają one dodatek szarego.

*** Pytanie dodatkowe: a może zamiast szarego dobrze ci w kolorach, złamanych brązem?


5. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
^Uwaga do tego pytania - proszę, upewnij się, jakie kolory są ciepłe, a jakie chłodne, bo nie każdy potrafi to na początku rozróżnić, wymaga to pewnej wprawy. Na pewno wiesz, że niebieski może być ciepły, a czerwony chłodny.
Przykład:


Jeśli pasują ci kolory tylko ciepłe, jesteś typem ciepłym, jeśli tylko chłodne - chłodnym. Pasują zarówno ciepłe jak i chłodne? Jesteś typem neutralnym.


6. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. paski, kratka itp., blisko twarzy i wygląda to ok? Nie tłumią cię ani nie przytłaczają, widać twoją twarz, nie ubranie?

Czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów, a kontrasty cię przytłaczają, wyglądają nienaturalnie i odwracają uwagę od twarzy?


*** Podsumujmy, co może ci pomóc przy przymiarce:

* czysta biel i czerń vs sprana czerń, grafitowy, bardzo ciemny szary albo brązowy i kremowa/szarawa biel

* kolory czyste, intensywne vs łagodne, zgaszone

* kolory jasne vs ciemne albo jasne vs średnie albo średnie vs ciemne

* kolory ciepłe vs chłodne

tutaj podstawowy podział


ale już wiesz, że każdy kolor może być ciepły albo chłodny, stąd zobacz tę tabelę:*duże kontrasty vs małe kontrasty


Na koniec pytania, które mogą pomóc:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko (najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy) - jasna czy raczej zdecydowana?

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe, ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? To jest pytanie bardzo ważne, bo pasujące kolory dobieramy do odcienia skóry. Zwróć uwagę, że każdy typ może mieć każdy kolor, ale różni się odcieniem.
Czy masz ciepły brzoskwiniowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor - czerwony czy różowy?
Jeśli masz żółtawy odcień karnacji, to jeszcze nie oznacza, że jesteś ciepła. Tak samo jesli masz cerę zaróżowioną, nie oznacza to, że jest chłodna. Zwróć na to uwagę.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny? Jaki mają odcień? Czy kolor ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Uwaga: to, że masz włosy popielate, nie oznacza, że jestes typem chłodnym. To jest pytanie pomocnicze, nie definiuje ono twojego typu.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?Oto palety kolorów pasujących do poszczególnych typów i podtypów kolorystycznych:

Podtypy Wiosny
:

Light Spring


True Spring


Bright Spring


Podtypy Lata:

Light Summer


Soft Summer


True Summer


Podtypy Jesieni:

Soft Autumn


True Autumn


Dark Autumn:


Podtypy Zimy:

True Winter:


Bright Winter


Dark Winter
__________________
__________________
OlaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 15:56   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Szybko poszła poprzednia część. Melduję się w nowej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 16:02   #3
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szybko poszła poprzednia część. Melduję się w nowej.
Nawet nie wiem, kiedy to zleciało
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 16:04   #4
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Szybko poszła poprzednia część. Melduję się w nowej.
Bardzo szybko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 19:14   #5
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cześć, kiedyś już na wątek zajrzałam, ale bardzo przejściowo. A ostatnio staram się trochę ogarnąć szafę (i nie tylko ), więc chyba zostanę z Wami na dłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 19:58   #6
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Dodałam do mojego folderu zdjęcie z wczoraj z mocnym czerwonym makijażem ust. Rzadko go robię bo nie lubię tego że przy takim kolorze mocno się odcina wnętrze warg ale wg opisu DC powinien mi pasować. Z jednej strony mi się podoba a z drugiej czuję że wyglądam wtedy groźnie i staro (choć muszę też przyznać że nie umiem robić selfików i w lustrze wyglądałam lepiej niż na tym zdjęciu). Byłabym wdzięczna za opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 20:02   #7
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dodałam do mojego folderu zdjęcie z wczoraj z mocnym czerwonym makijażem ust. Rzadko go robię bo nie lubię tego że przy takim kolorze mocno się odcina wnętrze warg ale wg opisu DC powinien mi pasować. Z jednej strony mi się podoba a z drugiej czuję że wyglądam wtedy groźnie i staro (choć muszę też przyznać że nie umiem robić selfików i w lustrze wyglądałam lepiej niż na tym zdjęciu). Byłabym wdzięczna za opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czerwień pasuje każdemu, ale trzeba dobrać odpowiedni odcień.
Wcale nie mam wrażenia, że oglądam starą kobietę, tak, że spoko
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-12, 20:05   #8
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Cześć, kiedyś już na wątek zajrzałam, ale bardzo przejściowo. A ostatnio staram się trochę ogarnąć szafę (i nie tylko ), więc chyba zostanę z Wami na dłużej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zapraszamy

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dodałam do mojego folderu zdjęcie z wczoraj z mocnym czerwonym makijażem ust. Rzadko go robię bo nie lubię tego że przy takim kolorze mocno się odcina wnętrze warg ale wg opisu DC powinien mi pasować. Z jednej strony mi się podoba a z drugiej czuję że wyglądam wtedy groźnie i staro (choć muszę też przyznać że nie umiem robić selfików i w lustrze wyglądałam lepiej niż na tym zdjęciu). Byłabym wdzięczna za opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odcień wydaje się być zbyt mocny dla Ciebie, ale trudno ocenić w tym świetle. Za to oczy super Sama idea takiego makijażu może pasować. Jaka to szminka?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 20:40   #9
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dodałam do mojego folderu zdjęcie z wczoraj z mocnym czerwonym makijażem ust. Rzadko go robię bo nie lubię tego że przy takim kolorze mocno się odcina wnętrze warg ale wg opisu DC powinien mi pasować. Z jednej strony mi się podoba a z drugiej czuję że wyglądam wtedy groźnie i staro (choć muszę też przyznać że nie umiem robić selfików i w lustrze wyglądałam lepiej niż na tym zdjęciu). Byłabym wdzięczna za opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ładna szminka! Wyglądasz w niej całkiem nieźle
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 20:40   #10
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapraszamy

Odcień wydaje się być zbyt mocny dla Ciebie, ale trudno ocenić w tym świetle. Za to oczy super Sama idea takiego makijażu może pasować. Jaka to szminka?
Maybelline superstay matte pioneer (20)
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 21:28   #11
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dodałam do mojego folderu zdjęcie z wczoraj z mocnym czerwonym makijażem ust. Rzadko go robię bo nie lubię tego że przy takim kolorze mocno się odcina wnętrze warg ale wg opisu DC powinien mi pasować. Z jednej strony mi się podoba a z drugiej czuję że wyglądam wtedy groźnie i staro (choć muszę też przyznać że nie umiem robić selfików i w lustrze wyglądałam lepiej niż na tym zdjęciu). Byłabym wdzięczna za opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super wyglądasz! Mega mi się podoba taki makijaż plus golf, taka niewymuszona elegancja Też chciałabym tak dobrze wyglądać w takim minimalistycznym wydaniu
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-12, 22:45   #12
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Super wyglądasz! Mega mi się podoba taki makijaż plus golf, taka niewymuszona elegancja Też chciałabym tak dobrze wyglądać w takim minimalistycznym wydaniu
A ja bym chciała wyglądać naturalnie w ciemnym makijażu Zwykle się chce tego, czego się nie ma.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-12, 23:25   #13
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Dodałam do mojego folderu zdjęcie z wczoraj z mocnym czerwonym makijażem ust. Rzadko go robię bo nie lubię tego że przy takim kolorze mocno się odcina wnętrze warg ale wg opisu DC powinien mi pasować. Z jednej strony mi się podoba a z drugiej czuję że wyglądam wtedy groźnie i staro (choć muszę też przyznać że nie umiem robić selfików i w lustrze wyglądałam lepiej niż na tym zdjęciu). Byłabym wdzięczna za opinie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajnie wyglądasz! Ale odcień mógłby być odrobinę jaśniejszy, nie tak mocny. Sam makijaż generalnie super, według mnie bardzo Ci pasuje.
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 07:46   #14
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88282411]A ja bym chciała wyglądać naturalnie w ciemnym makijażu Zwykle się chce tego, czego się nie ma.[/QUOTE]Coś w tym jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 18:41   #15
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Ja bym chciała być naturalem w beżach i bieli
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 19:28   #16
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Ja bym chciała być naturalem w beżach i bieli
Nie dziwię . Nie musi dużo koło siebie robić, żeby dobrze wyglądać.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 20:39   #17
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

A co myślicie o tej nowince, The Blossom System KLIK. To przemeblowany i roszerzony o inne typy system Kibbe, który nie posługuje się kategoriami yin/yang.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 21:23   #18
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co myślicie o tej nowince, The Blossom System KLIK. To przemeblowany i roszerzony o inne typy system Kibbe, który nie posługuje się kategoriami yin/yang.
Wydaje mi się, że mogą się w nim odnaleźć osoby, które nie umieją określić się na podstawie tylko 13-stu, a teraz już 10-ciu typów.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 21:26   #19
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

https://www.zalando.pl/only-onlmauda...1i1r8-o11.html co sądzicie o odcieniu dla TA? Wydaje mi się, że mogę wyglądać mdło. Coś chyba nie gra.

https://www.zalando.pl/vero-moda-vmf...1i1fp-g11.html ten z kolei zbyt ciemny?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2020-11-13 o 21:30
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-11-13, 22:00   #20
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co myślicie o tej nowince, The Blossom System KLIK. To przemeblowany i roszerzony o inne typy system Kibbe, który nie posługuje się kategoriami yin/yang.
Mnie to chyba nie urządza w żaden sposób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:00 ---------- Poprzedni post napisano o 22:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
https://www.zalando.pl/only-onlmauda...1i1r8-o11.html co sądzicie o odcieniu dla TA? Wydaje mi się, że mogę wyglądać mdło. Coś chyba nie gra.

https://www.zalando.pl/vero-moda-vmf...1i1fp-g11.html ten z kolei zbyt ciemny?
Ja myślę, że ten drugi mogłabyś spróbować ten pierwszy ma dziwny kolor, taki nijaki...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 22:12   #21
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Ostatecznie kliknelam pewniejsze kolory do pomierzenia:

https://img01.ztat.net/article/spp-m...ilter=packshot

https://img01.ztat.net/article/spp-m...ilter=packshot

https://img01.ztat.net/article/spp-m...ilter=packshot

https://img01.ztat.net/article/spp-m...ilter=packshot

https://img01.ztat.net/article/spp-m...ilter=packshot

https://img01.ztat.net/article/spp-m...g?imwidth=1800

https://img01.ztat.net/article/spp-m...ilter=packshot - to chyba bedzie wpadką

https://img01.ztat.net/article/spp-m...g?imwidth=1800

https://img01.ztat.net/article/spp-m...g?imwidth=1800

https://img01.ztat.net/article/spp-m...g?imwidth=1800
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 22:17   #22
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Duża część z nich, jak nie większość, będzie za czysta, ale spróbować zawsze możesz.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 22:26   #23
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Za czysta, czyli z palety DA np? Czy tak randomowo za czysta?
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 22:36   #24
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Za czysta, czyli z palety DA np? Czy tak randomowo za czysta?
Na pewno nie przypadkowo. Konkretnie, to większość nadawałaby się dla Ciepłej Wiosny.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 23:01   #25
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88284650]Na pewno nie przypadkowo. Konkretnie, to większość nadawałaby się dla Ciepłej Wiosny.[/QUOTE]

A już myślałam, ze zaczynam wyczuwać tę kolorystykę
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 23:08   #26
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A już myślałam, ze zaczynam wyczuwać tę kolorystykę
Kolorystykę Ciepłej Jesieni akurat łatwo wyczuć. Masz ją teraz za oknem, kiedy jest słoneczny dzień.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-13, 23:11   #27
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88284685]Kolorystykę Ciepłej Jesieni akurat łatwo wyczuć. Masz ją teraz za oknem, kiedy jest słoneczny dzień.[/QUOTE]

Pozostaje nadzieja, że jak to na Zalando, zdjęcia są bardziej nasycone i jaśniejsze niż produkt w rzeczywistości.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 13:15   #28
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A co myślicie o tej nowince, The Blossom System KLIK. To przemeblowany i roszerzony o inne typy system Kibbe, który nie posługuje się kategoriami yin/yang.
O, zaraz sobie poczytam. Ciekawe, jaka jest roznica miedzy Soft a Delicate.
Grupa gaminow widze sie nie zmienia.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Dodałam dwie sukienki, ceglastą (z paskiem i bez) i różową. Ta różowa jest może trochę za duża, czekam jeszcze na 34.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 13:57   #29
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;88285264]O, zaraz sobie poczytam. Ciekawe, jaka jest roznica miedzy Soft a Delicate.
Grupa gaminow widze sie nie zmienia.

---------- Dopisano o 14:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:51 ----------

Dodałam dwie sukienki, ceglastą (z paskiem i bez) i różową. Ta różowa jest może trochę za duża, czekam jeszcze na 34.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Ceglasta z paskiem super!
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-11-14, 13:58   #30
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88285560]Ceglasta z paskiem super![/QUOTE]

Dzieki
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 15:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:14.