Opinie o pieluszkach wielorazowych - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-14, 16:45   #751
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Tak, wszystko nowiuteńkie (niedługo dostanę od ela_84 jeszcze dwa otulacze, też nowe, tylko raz wyprane wizażance mogę zaufać ).

Mam pół na pół otulaczy i kieszonek.
Do tego tetra 30szt., wkładki 10szt. dwie formowanki.

Wszystko nowe ze sklepu. Szczerze przyznam, że nie wyobrażam sobie kupic używanych pieluch (tak samo jak dla siebie używanych majtek, czy staników, czy butów).
Reszta może być uzywana- kocyki (wyprałam w proszku antybakteryjnym), czy ciuszki- te mam od siostry.
W ogole sama uwielbiam szmatexy, tylko zawsze piorę!

Chyba wrzuce wszystko jeszcze raz do pralki. Z proszkiem, czy tylko zrobic im kilka płukań? tez pomoże?
I tak siedze w domu, bo nie mam sił na spacery, to moge prac do woli, póki sił starcza.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2011-12-14 o 16:47
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 17:09   #752
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Wrzuć do pralki, z proszkiem, ale mniej niz zalecana porcja.
Możesz wyprać ze 2- 3 razy nawet
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 21:53   #753
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

CookieMonsters, nie wiem, co tam jeszcze dostałaś za szmatki, ale tak: tetrę można złożyć w prostokąt albo inaczej, instrukcje są np. tu: http://ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php
na to wkładasz otulacz. Nie wiem, jaką tetrę masz, czy dość chłonną czy mniej, ale tetra nie trzyma długo, ze dwa siki góra i do przebrania.

Natomiast kieszonki trzymają tak jak pisze martynka bardzo długo, choć ja 6 godzin to w nocy tylko małego w jednej pieluszce trzymałam, tak to zmieniam często. Do kieszonki możesz włożyć te ręczniczki, sama popróbuj, ile potrzeba, może ze dwa? nie używałam, więc nie wiem, wkładki bambusowe powinny być bardzo chłonne i długo trzymać. Trzeba uważać, żeby dobrze były zapięte (nie za luźno) i żeby wewnętrzna warstwa się gdzieś nie wywijała, bo przecieknie, ale to tak jak w pampersach

brudne pieluszki wkładasz do wiaderka, na dno parę kropel olejku (dla zapachu i właściwości odkażających), a potem pierzesz w 60 stopniach z proszkiem antybakteryjnym (ja mam nappy fresh, kosztuje 14.90 w sklepach pieluszkowych) i połową normalnego proszku. I gotowe
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-14, 23:16   #754
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Tutaj też znajdziesz sposób składania pieluch.
http://www.pieluszkarnia.pl/Jak-skla...fo-pol-43.html
Szczerze sie przyznam, że o ile ten pierwszy- ze zdjęciami to zakumałam, o tyle drugi (rysunkowy- już nie ). Zamierzam i tak poćwiczyc na sucho przed przyjściem Niuni na świat, zatem będzie git.

A najlepsze co powiedział mój Pan na moje strachy, ze nie umiem składac "No co nie umiesz złożyc kilka razy na pół? Wkłądasz potem taki prostokąt w gacie dziecka i zrobione". W sumie- przypomina to wkład do otulaczy.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2011-12-14 o 23:35
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 01:02   #755
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A co na noc wkladacie do pieluszek zeby dluzej trzymaly? Bo mala przesypia spokojnie cala noc i troszke denerwujace jest przewijanie po 6 godzinach bo sie wybudza i placze a dluzej nie mam odwagi zostawic jej na tych wkladkach.

Czy bambus dlugo wytrzyma? Bo zamowilam 6 wkladek (zeby pakowac nawet po 3 jak sie zmieszcza).
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:48   #756
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

martynka, my głównie formowanek na noc używamy plus otulacz wełniany, ale do kieszonek wkładam zawsze mikrofibrę grubą i dwie cieńsze bambusowe wkładki, czasem wytrzymuje, czasem nie - ostatnio coraz rzadziej, jednak musimy przebierać
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-15, 19:55   #757
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

No to bede musiala wyprobowac jedna gruba wkladke plus 2 bambusy albo 3 bambusy.
Moze ktoras z tych wersji wytrzyma
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-21, 17:01   #758
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez CookieMonsters Pokaż wiadomość
Dziecko zużyło 3 pieluchy w tempie ekspresowym, zasikując przy tym i mnie oświećcie więc mnie, jak się tych pieluch używa ile tych ręczników się wkłada? a tetry? i w ogóle proszę o instrukcje, bo skoro już są, a sprzedać mi nie wypada, to może się chociaż na coś zdadzą, bo jak nie, to kolejny stos rzeczy łapiących kurz się szykuje
Do pieluszek PUL-owych - rozumiem, że kieszonek - nie wkładałabym nic innego, tylko specjalnie do tego przeznaczone wkłady mikrofibrowe. Można je kupić po kilka zł na allegro. Dwa wkłady i przewijanie jest z głowy na 3 godziny chyba, że jest kupa. Ręczniki z ikei nie przekonują mnie w ogóle, raz spróbowałam i wystarczy.

Mam pytania dodatkowe, może coś poradzę na przeciekanie, tylko muszę wiedzieć:
1. jakiej firmy to pieluszki?
2. czy te kieszonki są z mikropolarem od środka?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
A co na noc wkladacie do pieluszek zeby dluzej trzymaly? Bo mala przesypia spokojnie cala noc i troszke denerwujace jest przewijanie po 6 godzinach bo sie wybudza i placze a dluzej nie mam odwagi zostawic jej na tych wkladkach.
Czy bambus dlugo wytrzyma? Bo zamowilam 6 wkladek (zeby pakowac nawet po 3 jak sie zmieszcza).
U nas sprawdza się w nocy kieszonka bumgeniusa z obydwoma wkładami mikrofibrowymi. Nie przecieka, zmieniam dopiero rano, żeby nie wybudzać dziecka. Nic się też nie odparza. Ewentualnie blueberry, ale też ze wszystkimi wkładami.

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 18:00 ----------

PS. Bambusów na noc nie używam, bo dają odczucie "mokro" i dziecko mi się denerwuje, a wszystkie wersje z bambusami jakie mam są przy pupie.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 18:03   #759
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A ja na przykład wolałam ręczniczki z ikei zamiast mikrofibry
Każdy musi sam wypróbować, co mu pasuje, co polubi.
Jeśli wewnątrz pieluszki jest bambus a nie polarek to można na ten bambus położyć wkładkę wyciętą z koca polarowego, która da dziecku uczucie suchości.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-21, 23:59   #760
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Zalozylam malej dzisiaj na noc kieszonke z dwoma wkladami bambusowymi i jednym zwyklym. Zobaczymy czy do rana wytrzyma. Z tym, ze babmus dalam od strony pupy a zwykla od strony zewnetrznej ale mam nadzieje, ze przez polarek nie bedzie czula wilgoci.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 06:56   #761
ela_84
Raczkowanie
 
Avatar ela_84
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
A ja na przykład wolałam ręczniczki z ikei zamiast mikrofibry
Serio? I nie przeciekały, nie przesuwały się? Wg mnie są mniej chłonne, bo mniej "zbite" i przez to wilgoć od razu idzie w nich w dół, a mikrofibra jest gęsta' nasiąka cała. Tanie ręczniki z ikei mają niestety kiepską gramaturę. No i ten rozmiar, nie wiadomo jak to poskładać żeby się nie podwijało, nie rozłaziło, nie przesuwało i jeszcze weszło do kieszonki. No ale to w końcu ręcznik, a nie wkład pieluchowy.
__________________
Tomek urodził się 8 lipca
ela_84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-22, 12:00   #762
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez ela_84 Pokaż wiadomość
Serio? I nie przeciekały, nie przesuwały się? Wg mnie są mniej chłonne, bo mniej "zbite" i przez to wilgoć od razu idzie w nich w dół, a mikrofibra jest gęsta' nasiąka cała. Tanie ręczniki z ikei mają niestety kiepską gramaturę. No i ten rozmiar, nie wiadomo jak to poskładać żeby się nie podwijało, nie rozłaziło, nie przesuwało i jeszcze weszło do kieszonki. No ale to w końcu ręcznik, a nie wkład pieluchowy.
ja mam te małe ręczniczki, zawsze wkładałam po 2 sztuki do kieszonki, uzywałam od początku pieluchowania jako wkładki (zaczynaliśmy jak synek miał pół roku)
wiadomo, że nie spodziewałam sie po nich super chłonności, ale 2-3 godzinki dawały radę, w kieszonce się nie przesuwały, leżały, gdzie trzeba
na początku próbowałam jeszcze same ręczniczki do otulacza i na to wkładkę polarkową, ale to była wersja oszczędna, kiedy czekałam na dostawę pieluszek
ja jakoś nie jestem przekonana do mikrofibry, mam kilka wkładek mikrofibra i bambus i te jeszcze toleruję, ale samą mikrofibrę juz dawno pogoniłam dalej, jakoś mi nie leży, naczytałam się dziwnych rzeczy na forum i po prostu wolę inne materiały, ale fakt, chłonność ma świetną
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-22, 12:58   #763
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Mala przespala 10 godzin z jedna zwykla wkladka i dwoma bambusami. Nie krecila sie i nie marudzila. Jestem w szoku, nic nie wycieklo po tylu godzinach.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:34   #764
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

W końcu mogę napisać kilka słów od siebie na temat pieluszek wielorazowych.
Podkreślę że to bardzo indywidualna sprawa co komu pasuje - u mnie najlepiej sprawdza się wersja otulacz + tetra, jak maluch podrośnie zacznę używać formowanek (mój maluszek ma 6 tygodni).

Zacznę od krytyki. Zupełnie nie sprawdziły się pieluszki minke, może dlatego że posiadam tanią chińszczyznę (na szczęście tylko jedną sztukę). Otulacz flip też mi przeciekł po pierwszym użyciu (jak na razie jedynym), ale pieluszka się w nim nieco obsunęła więc póki co nie będę zbyt mocno krytykować, poza tym naprawdę fajnie się układa.
Najlepiej sprawdziły się otulacze rozmiarowe Pul LittlePenguin oraz nasze rodzime Babyetta, z których jestem bardzo zadowolona.
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 10:09   #765
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Chawa Pokaż wiadomość
W końcu mogę napisać kilka słów od siebie na temat pieluszek wielorazowych.
Podkreślę że to bardzo indywidualna sprawa co komu pasuje - u mnie najlepiej sprawdza się wersja otulacz + tetra, jak maluch podrośnie zacznę używać formowanek (mój maluszek ma 6 tygodni).

Zacznę od krytyki. Zupełnie nie sprawdziły się pieluszki minke, może dlatego że posiadam tanią chińszczyznę (na szczęście tylko jedną sztukę). Otulacz flip też mi przeciekł po pierwszym użyciu (jak na razie jedynym), ale pieluszka się w nim nieco obsunęła więc póki co nie będę zbyt mocno krytykować, poza tym naprawdę fajnie się układa.
Najlepiej sprawdziły się otulacze rozmiarowe Pul LittlePenguin oraz nasze rodzime Babyetta, z których jestem bardzo zadowolona.
Do Flipa musi Ci dziecie podrosnac

Moj konczy 5 miesiecy i pielych skladana plus otulacz rzadzi

Aczkolwiek duzo ludzi w około ma nas za wariatow, ale jak kupilam mala paczke pampersow active baby myslalam,ze zwymiotuje tak naperfumowane,ze szok
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 08:13   #766
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

lemoorka, oj to prawda, mnie też teraz mdli od zapachu jednorazówek - ale czasem używam
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 08:25   #767
CookieMonsters
Rozeznanie
 
Avatar CookieMonsters
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 647
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

ela, szukałyśmy Cie na wątku mam lipiec-sierpnień
CookieMonsters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 10:06   #768
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

A wy te wkłady pierzecie ręcznie? Tak z ciekawości pytam. Moje już z pieluch wyrosły (ufff!)...
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 11:27   #769
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

nie, wszystko w pralce
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 12:08   #770
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Ale chyba jak kupa jest duża to trzeba zaprać wstępnie ręcznie bo plama nie zejdzie....?
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 12:43   #771
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Asisianka Pokaż wiadomość
Ale chyba jak kupa jest duża to trzeba zaprać wstępnie ręcznie bo plama nie zejdzie....?
to zależy
jak sie trafiła kupa w pieluszce, to spłukiwałam do toalety, jak był ślad na pieluszce to lekko zapierałam pod bieżącą wodą
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 13:54   #772
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez Kasia.234 Pokaż wiadomość
to zależy
jak sie trafiła kupa w pieluszce, to spłukiwałam do toalety, jak był ślad na pieluszce to lekko zapierałam pod bieżącą wodą
Dokladnie...
Tak czy inaczej musialam zapierac ubranka gdy uzywalam jednorazowek, bo kupy wyciekaly.
Przez swieta nie bylo mnie w domu wiec bylam zmuszona uzywac jednorazowki. Kupilam pampers active baby. Nie dosc, ze musialam, znowu ubranka zapieraz z kup to w dodatku pielucha tak smierdziala, ze jak mala nasikala troszeczke, to juz czulam z daleka ze ma mokro.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 18:11   #773
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Dokladnie...
Tak czy inaczej musialam zapierac ubranka gdy uzywalam jednorazowek, bo kupy wyciekaly.
Przez swieta nie bylo mnie w domu wiec bylam zmuszona uzywac jednorazowki. Kupilam pampers active baby. Nie dosc, ze musialam, znowu ubranka zapieraz z kup to w dodatku pielucha tak smierdziala, ze jak mala nasikala troszeczke, to juz czulam z daleka ze ma mokro.
Mam to samo- jak używam jednorazowek "złoto olimpijskie" z pieluchy mam wszędzie na brzuchu, na plecach i wszystko do prania.W wielo mam tylko do prania pieluche i otulacz.

Zapieram pieluchy mydełkiem i wrzucam do wiadra z zimną wodą.

Pampersy używam sporadycznie, ale jak zdarzaja sie sytuacje,że siedzi cały dzien w pampku i zmieniam tak samo jak tetre- z 10 do 15 pieluch schodzi. A smrod
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 20:40   #774
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziewczyny, co sądziecie o formowankach? Panikuje, że nie bede umiała poradzić sobie z otulaczami i wymyśliłam, że może na początku przy noworodku bedzie mi łatwiej z formowanakami.
Na razie mam dwie z ECOpi, ale dokupić to nie problem

No i druga sprawa- gdy włoże w otulacz z PULu samą wkładkę, to przecież boczki otulacza beda dotykac delikatniej skóry dziecka. Sama ich dotykam i niechętnie bym to miała przy skórze.....
A mam kilka PULowych bez bawełenki, czy czegoś miękkiego w środku np FLIPy, czym ImseVimse....
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"


Edytowane przez 33owieczka
Czas edycji: 2012-01-04 o 20:42
33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 20:57   #775
prunelle
Wtajemniczenie
 
Avatar prunelle
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 228
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

33owieczka, na formowanki też zakładasz otulacz - i to jest bardzo dobre rozwiązanie, jeśli nie chcesz, żeby pul dotykał skóry drugie to tetra, jak ją odpowiednio złożyć, ale w formowankach masz już wszystko gotowe
ecopi nie używałam, więc nie poradzę, podobno dobre są bambusowe lenny lamb, ale dają uczucie mokro, a nie wiem, czy chcesz tego
__________________

prunelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-04, 21:30   #776
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Do formowanki zawsze można włożyć kawałek polaru - wkładkę dającą uczucie suchości (jeśli pieluszka nie ma takiej warstwy sama z siebie), po prostu tnie się koc polarkowy na odpowiednie kawałki i gotowe.
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 02:25   #777
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Dziewczyny jesteście genialne, skąd Wy to wszystko wiecie?
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 10:37   #778
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez 33owieczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny jesteście genialne, skąd Wy to wszystko wiecie?
z praktyki
jak poużywasz jakiś czas pieluch sama będziesz dawać takie rady
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 11:21   #779
Chawa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 1 079
GG do Chawa
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Do Flipa musi Ci dziecie podrosnac
To już chyba dorosło przy drugim użyciu już nic nie przeciekło
Mi w jednorazówkach nic nie przecieka, ale staram się ich używać jak najrzadziej i też je zmieniam tak często jak wielo. Łatwo policzyć oszczędności przy wielo

33owieczka ja używam tetrę + otulacz i przy małym dziecku (mój Berni ma już prawie 2 miesiące) jest to dobre rozwiązanie. Jednak dla noworodka najlepsze będą otulacze rozmiarowe np. ImseVimse. Ja używam tetry bo w razie jakby się nie chciały plamy po kupce sprać to nie będzie tak szkoda jak wkładów czy formowanki - te zacznę używać jak dziecko zacznie robić zbite kupki.
Chawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-05, 13:42   #780
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Opinie o pieluszkach wielorazowych

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Dokladnie...
Tak czy inaczej musialam zapierac ubranka gdy uzywalam jednorazowek, bo kupy wyciekaly.
Przez swieta nie bylo mnie w domu wiec bylam zmuszona uzywac jednorazowki. Kupilam pampers active baby. Nie dosc, ze musialam, znowu ubranka zapieraz z kup to w dodatku pielucha tak smierdziala, ze jak mala nasikala troszeczke, to juz czulam z daleka ze ma mokro.
A ja swoim zakładałam pieluszki z Tesco ale te essentials czy jakoś tak i nic mi nie wyciekało ani nic nie śmierdziało. Może źle dobierałyście rozmiary?
Chyba nie mogłabym używać wielorazówek. Te pranie by mnie wykończyło no i nie wiem gdzie miałabym wieszać tyle prania.... i tak mam go duzo przy dwójce dzieci.
Gdybym miała dom z jakąś suszalnią to może... (o ile to mąż by tą kupę zapierał bo ja nie dałabym rady).
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-24 09:20:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:19.