Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie! - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-23, 17:43   #781
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez gold-fish Pokaż wiadomość
czyli po prostu kuchenkę ?
Moja akademicka "kuchnia" przypadała na 2 całkiem dorosłe kobitki które od czasu do czasu coś pichciły

Znajdowała się ona we wnęce w której na dole mieściła się na styk szafka kuchenna sztuk 1 (ze zlewem 1 komorowym na jednej a kawałkiem blatu na drugiej stronie - mieściła się tu 2 palnikowa kuchenka elektryczna, czajnik także elektryczny i ociekacz do sztućców) + 1 szafka wisząca

Ponieważ jedyny stół w pokoju był zajęty przez komputery (pod którym mieściła się jeszcze lodówka) jadło się w pokoju siedząc na łóżku ze krzesłem służącym w charakterze stolika.

to były czasy
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 07:31   #782
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wisienki, dziękuję, poważnie - dzięki Twoim akademikowym wspominkom moja kuchnia wydała mi się nagle DUŻA.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 11:46   #783
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wisienki, dziękuję, poważnie - dzięki Twoim akademikowym wspominkom moja kuchnia wydała mi się nagle DUŻA.

Polecam się na przyszłość


Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Marzę o kremowej kuchni w stylu angielskim z ukrytą w zabudowie pralką i zmywarką (już kupione ) + piekarnik, płyta, lodówka, kran i zlewozmywak w stylu retro obawiam się jednak, że będzie za ciasno. Myślę o zabudowie w kształcie litery L ze zlewozmywakiem w rogu. Moja kuchnia ma kształt prosto-kontu 160 cm x 300 cm wzdłuż jednej z krótszych ścian mam głęboką na 42 cm długą na 100 cm wnękę, którą zamierzam zabudować (tj zrobić w niej spiżarnie - przechowywalnie za jasnymi w kolorze mebli kuchennych przesuwanymi drzwiami). W ten sposób wykorzystałabym wnętrze do maximum.

Nie wiem co zrobić z przejściem do salonu albo zrobię prześwit (ale boję się, że kuchnia pseudo angielska zdominuje mi salon), albo wstawię drzwi takie w których skrzydła można zgiąć jeszcze na pół. Sama nie wiem - jak mi radzicie?
ale tak serio Dziewczyny jak myślicie, czy jak ustawię tak szafki jak pisałam powyżej to moja kuchnia nie będzie zbyt przytłaczająca i niewygodna bo wtedy miejsce do poruszania to będzie 100 cm x 240cm?
__________________

Edytowane przez Wisienki
Czas edycji: 2011-05-24 o 11:49
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 15:45   #784
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Help: https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...2&postcount=34
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 06:20   #785
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
My mamy Dolphi, chyba model korfu o ile dobrze pamiętam. Tylko to jest asymetryczna. Ale firmę jako firmę polecam-po roku nic się złego nie dzieje.
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 06:28   #786
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
My mamy Dolphi, chyba model korfu o ile dobrze pamiętam. Tylko to jest asymetryczna. Ale firmę jako firmę polecam-po roku nic się złego nie dzieje.
Jak miło to słyszeć - wpadł mi w oko ten model. Tzn. bardziej chodzi mi o to jak się kabina sprawuje, bo o brodzik jestem spokojna.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 06:55   #787
melania1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
Marzę o kremowej kuchni w stylu angielskim z ukrytą w zabudowie pralką i zmywarką (już kupione ) + piekarnik, płyta, lodówka, kran i zlewozmywak w stylu retro obawiam się jednak, że będzie za ciasno. Myślę o zabudowie w kształcie litery L ze zlewozmywakiem w rogu. Moja kuchnia ma kształt prosto-kontu 160 cm x 300 cm wzdłuż jednej z krótszych ścian mam głęboką na 42 cm długą na 100 cm wnękę, którą zamierzam zabudować (tj zrobić w niej spiżarnie - przechowywalnie za jasnymi w kolorze mebli kuchennych przesuwanymi drzwiami). W ten sposób wykorzystałabym wnętrze do maximum.

Nie wiem co zrobić z przejściem do salonu albo zrobię prześwit (ale boję się, że kuchnia pseudo angielska zdominuje mi salon), albo wstawię drzwi takie w których skrzydła można zgiąć jeszcze na pół. Sama nie wiem - jak mi radzicie?

Co do kuchni to ja mam 180 x 260 . Jest w stylu prowansalskim zabudowa jest w kształcie litery U. Dało się to zrobić - na dwóch ścianach mam wąskie blaty . Przejście między szafkami ma 90 cm. Mam ją pół roku i jak narazie jestem z mniej zadowolona. Jest nie tylko praktyczna ale witryna którą widać z salonu pełni funkcję ozdobną a przy wieczornych kolacjach jest też romantycznym dodatkiem .
melania1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-26, 08:35   #788
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez melania1 Pokaż wiadomość
Co do kuchni to ja mam 180 x 260 . Jest w stylu prowansalskim zabudowa jest w kształcie litery U. Dało się to zrobić - na dwóch ścianach mam wąskie blaty . Przejście między szafkami ma 90 cm. Mam ją pół roku i jak narazie jestem z mniej zadowolona. Jest nie tylko praktyczna ale witryna którą widać z salonu pełni funkcję ozdobną a przy wieczornych kolacjach jest też romantycznym dodatkiem .
Dziękuję, za odpowiedź
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 10:13   #789
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Nie wiem czy nie pamietacie - prze de mna wybor gresu na podloge. W calym domu ale ze u nas tak niezbyt jest to popularne pisze tutaj.

Wreszcie pojechalismy z facetem co robi remont do hurtowni ceramiki.
Pokazal nam plytki jakie zarezerwowal na podloge.
35x35 - jak dla mnie strasznie male. Za duzo sie napatrzylam na piekne 60x60 w roznych magazynach i na stronach internetowych.
Do tego biale ze smugami lekko szarawego i bezowego koloru - to akurat obejdzie. Choc wolalabym cos co udaje kamien - np marmur
No i jeszcze cos czego nie cierpie - jest strasznie blyszczace bo z efektem bagnato - czyli jakby mokre.
I od razu w sklepie tylko ja pytam o wymiar ( z tym moim wloskim), czy nie sliskie, (wedlug mnie sa strasznie sliskie - choc facet mowi ze nie) dlaczego nie wieksze (bo czytalam ze lepiej wieksze i z mniejsza fuga nie brudzi sie tak jak te tradycyjne).
Facet na to ze on ma specjalne fugi co sie nie brudza - moze, nie znam sie na tym

Dla tescia wszystko ok - wazne tylko ze w promocji.
Maz widze przytloczony nadmiarem informacji.

Zobaczylismy je i dalej przeszlismy przez sklep bo facet sie spieszy, zreszta tesc tez wiec tylko nas przedstawil pani sprzedajacaej, ta dala namiar na siebie i juz do wyjscia.
Ani cen nie bylo na produktach ani nikt sie nie spytal po ile te plytki.
Ja staralam sie zobaczyc jak najwiecej. I dowiedziec jak najwiecej ale tylko ja jedna.
Potem facet szybko zawiozl nas do mieszkania ktore prawie skonczyl remontowac, gdzie dal na podloge te plytki.
No ostatecznie kolor ok, nawet, nawet. Ale w lazience sa plytki matowe.
No i ja noga po plytkach a na nich sie nie slizgam a na reszcie moge szpagat zrobic - nigdy w zyciu mi sie nie udalo - moze trzeba bylo
A facet mi mowi ze to przez pyl - pyl byl ale wszedzie - w lazience na matowych tez bo nie bylo drzwi.
Boje sie ze jak spod drzwi wejsciowych rozpoczniemy slizg to wyladujemy na balkonie w drugim koncu domu!

Nie wiem czy upierac sie przy wiekszych? Czy zmieniac na matowe - faktycznie szybko sie brudza i np kawe sie z nich nie wyczysci?
Czy szukac polmatowych - satynowych (tak sie chyba nazywaja).
Czy moze mnie sie tylko tak wydaje i mimo sliskiego wygladu i malych rozmiarow bedzie ok?
Prosze doradzcie
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 13:23   #790
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez sjoanna Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nie pamietacie - prze de mna wybor gresu na podloge. W calym domu ale ze u nas tak niezbyt jest to popularne pisze tutaj.

Wreszcie pojechalismy z facetem co robi remont do hurtowni ceramiki.
Pokazal nam plytki jakie zarezerwowal na podloge.
35x35 - jak dla mnie strasznie male. Za duzo sie napatrzylam na piekne 60x60 w roznych magazynach i na stronach internetowych.
Do tego biale ze smugami lekko szarawego i bezowego koloru - to akurat obejdzie. Choc wolalabym cos co udaje kamien - np marmur
No i jeszcze cos czego nie cierpie - jest strasznie blyszczace bo z efektem bagnato - czyli jakby mokre.
I od razu w sklepie tylko ja pytam o wymiar ( z tym moim wloskim), czy nie sliskie, (wedlug mnie sa strasznie sliskie - choc facet mowi ze nie) dlaczego nie wieksze (bo czytalam ze lepiej wieksze i z mniejsza fuga nie brudzi sie tak jak te tradycyjne).
Facet na to ze on ma specjalne fugi co sie nie brudza - moze, nie znam sie na tym

Dla tescia wszystko ok - wazne tylko ze w promocji.
Maz widze przytloczony nadmiarem informacji.

Zobaczylismy je i dalej przeszlismy przez sklep bo facet sie spieszy, zreszta tesc tez wiec tylko nas przedstawil pani sprzedajacaej, ta dala namiar na siebie i juz do wyjscia.
Ani cen nie bylo na produktach ani nikt sie nie spytal po ile te plytki.
Ja staralam sie zobaczyc jak najwiecej. I dowiedziec jak najwiecej ale tylko ja jedna.
Potem facet szybko zawiozl nas do mieszkania ktore prawie skonczyl remontowac, gdzie dal na podloge te plytki.
No ostatecznie kolor ok, nawet, nawet. Ale w lazience sa plytki matowe.
No i ja noga po plytkach a na nich sie nie slizgam a na reszcie moge szpagat zrobic - nigdy w zyciu mi sie nie udalo - moze trzeba bylo
A facet mi mowi ze to przez pyl - pyl byl ale wszedzie - w lazience na matowych tez bo nie bylo drzwi.
Boje sie ze jak spod drzwi wejsciowych rozpoczniemy slizg to wyladujemy na balkonie w drugim koncu domu!

Nie wiem czy upierac sie przy wiekszych? Czy zmieniac na matowe - faktycznie szybko sie brudza i np kawe sie z nich nie wyczysci?
Czy szukac polmatowych - satynowych (tak sie chyba nazywaja).
Czy moze mnie sie tylko tak wydaje i mimo sliskiego wygladu i malych rozmiarow bedzie ok?
Prosze doradzcie
35 x 35 to rzeczywiście małe płytki. Ja sobie walnęłam w sypialni 39 x 39 i żałuję, że takie małe wybrałam. A jaki to producent i kolekcja dokładnie?

Tak w ogóle to czemu Wam jakiś facet decyduje co macie mieć na swojej podłodze?? Wybierz to, co Tobie się podoba.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-05-30 o 13:25
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 16:24   #791
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Jaka kolekcja - nie wiem ale to by nic nie dalo bo ja we Wloszech ten remont robie.
Facet na szczescie nie decyduje ale jak podpisal umowe to tesc dal zaliczke i facet zarezerwowal ten gres bo byl w promocji.

Pytalam jednej Woszki - 35x35 to u nich standard. Wedlug niej wieksze sa lepsze, mala fuga - do 2 mm, no i zeby nie za jasne i nie jednolity kolor.
O sliskosci mowila ze trzeba chodzic po domu w butach z gumowymi podeszwami - a ze sportowe obuwie caly czas nosi to 90% ludzi (kobiety szczegolnie tu lubia sportowe na koturnie albo obcasie) to dla niej nie ma problemu.

Chodzi mi o to czy satynowe plytki rzeczywiscie sa az takie latwe do zabrudzenia i trudno sie z nich usuwa plamy np po kawie.
Ja nigdy w zyciu takiej podlogi nie mialam, maz tez - wychowany na czyms w rodzaju lastriko czego juz sie nie uzywa - wiec nie mamy doswiadczenia.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-30, 17:10   #792
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez sjoanna Pokaż wiadomość
Jaka kolekcja - nie wiem ale to by nic nie dalo bo ja we Wloszech ten remont robie.
Facet na szczescie nie decyduje ale jak podpisal umowe to tesc dal zaliczke i facet zarezerwowal ten gres bo byl w promocji.

Pytalam jednej Woszki - 35x35 to u nich standard. Wedlug niej wieksze sa lepsze, mala fuga - do 2 mm, no i zeby nie za jasne i nie jednolity kolor.
O sliskosci mowila ze trzeba chodzic po domu w butach z gumowymi podeszwami - a ze sportowe obuwie caly czas nosi to 90% ludzi (kobiety szczegolnie tu lubia sportowe na koturnie albo obcasie) to dla niej nie ma problemu.

Chodzi mi o to czy satynowe plytki rzeczywiscie sa az takie latwe do zabrudzenia i trudno sie z nich usuwa plamy np po kawie.
Ja nigdy w zyciu takiej podlogi nie mialam, maz tez - wychowany na czyms w rodzaju lastriko czego juz sie nie uzywa - wiec nie mamy doswiadczenia.
Oj moja droga ja bym się zblulwersowała na twoim miejscu co z tego, że ktoś dostał zaliczkę?? To go nie upoważania do kupowania ppłytek klientowi do domu zanim sam się określi.
Ja mam w domu 60x60 minimalne fugi bo mam podłogówkę. I jestem max zadowolona.
Prosze weź pod uwagę, że jak masz jasną podłogę i jasne fugi "które ponoć się nie brudzą" za przeproszeniem to g... prawda. Bo i tak się brudzą. A im mniejsza płytka tym więcej fug i gratuluję i życzę powodzenia w jechaniu na kolanach całej chaty żeby fugi wyczyścić
Weź jak największe mniej w nosie to co ktoś wybrał bo są w promocji. Niech sam sobie je weźmie. Zaproponuj mu odsprzedanie po cenie promocyjnej.
Tacy fachowcy wszędzie nie ważne czy to PL czy Włochy czy Mars każdy ma układy z hurtowaniami, rabaty specjalne promocje jeśli czegoś więcej sprzeda.

Co do matu poleru i satyny. patrz na siebie jak lubisz sprzątać to kup poler jak jesteś leniwa i nie przepadasz za sprzątaniem weź mat. Chyba że to ci koło nosa lata czy jest porządek czy bałagan więc bierz to co w oko wpadnie.

ja mam i poler i mat i powiem szczerze że żaluję że położyłam mat mogłam wszędzie położyć poler choć na polerze czarnym widać bardzo kurz co 3 dzien odkurzyć wypada i jest ok.

To takie moje 5 gr.

Nie chciałam Cię urazić tym postem.
Ale jeśli ma to być mieszkanie Twoje i Twojego męża to razem decydujcie a nie że teść będzie Cię ponaglał. Remont nie zając nie ucieknie. A jak potrwa miesiąc dłużej to nic się nie stanie.
A zanim zacznie się remont to najlepiej mieć wsyztsko przemyślane a nie podczas wszytsko kupować na hura bo trzeba bo następnej rzeczy zrobić nie można. na niektóre rzeczy czeka się nawet 6 - 10 tygodni.

życzę powodzenia i czekamy na fotki

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

aaa fajną sprawą jest podłoga epoksydowa albo płytki kładzione metodą bez fugową ale nie jest właśnie zalecana na ogrzewanie podłogowe które my mamy.

Jeśli nie macie podłogówki połóżcie sobie epoksydową podłogę wygląda jak płytki polerowane ale jednolite bez fug
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:20   #793
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
Oj moja droga ja bym się zblulwersowała na twoim miejscu co z tego, że ktoś dostał zaliczkę?? To go nie upoważania do kupowania ppłytek klientowi do domu zanim sam się określi.
Ja mam w domu 60x60 minimalne fugi bo mam podłogówkę. I jestem max zadowolona.
Prosze weź pod uwagę, że jak masz jasną podłogę i jasne fugi "które ponoć się nie brudzą" za przeproszeniem to g... prawda. Bo i tak się brudzą. A im mniejsza płytka tym więcej fug i gratuluję i życzę powodzenia w jechaniu na kolanach całej chaty żeby fugi wyczyścić
Weź jak największe mniej w nosie to co ktoś wybrał bo są w promocji. Niech sam sobie je weźmie. Zaproponuj mu odsprzedanie po cenie promocyjnej.
Tacy fachowcy wszędzie nie ważne czy to PL czy Włochy czy Mars każdy ma układy z hurtowaniami, rabaty specjalne promocje jeśli czegoś więcej sprzeda.

Co do matu poleru i satyny. patrz na siebie jak lubisz sprzątać to kup poler jak jesteś leniwa i nie przepadasz za sprzątaniem weź mat. Chyba że to ci koło nosa lata czy jest porządek czy bałagan więc bierz to co w oko wpadnie.

ja mam i poler i mat i powiem szczerze że żaluję że położyłam mat mogłam wszędzie położyć poler choć na polerze czarnym widać bardzo kurz co 3 dzien odkurzyć wypada i jest ok.


To takie moje 5 gr.

Nie chciałam Cię urazić tym postem.
Ale jeśli ma to być mieszkanie Twoje i Twojego męża to razem decydujcie a nie że teść będzie Cię ponaglał. Remont nie zając nie ucieknie. A jak potrwa miesiąc dłużej to nic się nie stanie.
A zanim zacznie się remont to najlepiej mieć wsyztsko przemyślane a nie podczas wszytsko kupować na hura bo trzeba bo następnej rzeczy zrobić nie można. na niektóre rzeczy czeka się nawet 6 - 10 tygodni.

życzę powodzenia i czekamy na fotki

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:08 ----------

aaa fajną sprawą jest podłoga epoksydowa albo płytki kładzione metodą bez fugową ale nie jest właśnie zalecana na ogrzewanie podłogowe które my mamy.

Jeśli nie macie podłogówki połóżcie sobie epoksydową podłogę wygląda jak płytki polerowane ale jednolite bez fug
Nie urazilas mnie.
Szukam troche po omacku informacji na temat podlog - bo jak mowie czasu niezbyt duzo ( nam tez sie spieszy wyprowadzic od tescia )
Ale cenowo tez jestesmy ograniczeni.
Googluje sobie wlasnie ta epoksydowa a potem czegos po wlosku na jej temat poszukam.

Ale wyjasnij co mialas na mysli w zaznaczonym fragmencie.
To dobry ten poler czy lepiej mat?
Ja jak wiekszosc chyba - nie chce latac ze sciera codziennie i patrzec z kacika jak pieknie podloga wyglada przez 5 minut po umyciu.

Ty masz ciemna podlaoge? My jednak bedziemy mieli jasna podloge bo okna tu sa male - mniejsze niz w Polsce wiec zeby rozjasnic bedzie cos jasnego - nie bialego.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 18:03   #794
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Jakbyście w Polsce byli, to bym Wam poleciła kilka wystrzałowych kolekcji. Z ciekawości: ile tam, we Włoszech, liczą sobie za metr kwadratowy płytek (tzn. średnio, bo wiadomo, że są tańsze i droższe)?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 19:36   #795
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jakbyście w Polsce byli, to bym Wam poleciła kilka wystrzałowych kolekcji. Z ciekawości: ile tam, we Włoszech, liczą sobie za metr kwadratowy płytek (tzn. średnio, bo wiadomo, że są tańsze i droższe)?
Doris1981 jakbyś mogła coś zaproponować to bardzo proszę, bo ja już głupieję od tych wszystkich wzorów
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 20:50   #796
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Doris1981 - Nie znam cen stacjonarnych - bo w tej hurtowni zadnych nie bylo. Dziwne. O wszystko trzeba sie pytac.

Ale znalazlam cos takiego http://www.outletceramiche.com/?cat=...FRSVzAodEVAOgA
Tylko tutaj nieszczegolne te gresy.
Podoba mi sie tylko ten - prawie drewno.
Pamietaj ze to promocja.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:28   #797
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez MAGDAJ7 Pokaż wiadomość
Doris1981 jakbyś mogła coś zaproponować to bardzo proszę, bo ja już głupieję od tych wszystkich wzorów
Oczywiście każdy ma inny gust i możesz powiedzieć "a feee babo", ale spoko - chętnie podrzucę parę linków (wszystko oglądałam na żywo lub zakupiłam).

Podłogowe:
http://www.polcolorit.pl/produkty.php?id=87 - ja mam beżowe na podłodze w salonie i przedpokoju, kocham moją podłogę
http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=280 - żałuję, że ich wcześniej nie widziałam na żywo (ale zawsze je sobie mogę zrobić z czasem), bo są piękne - tak nastrojowe, mają coś w sobie
http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=228 - planowałam ją do przedpokoju, ale na wzorniku nie zrobiła na mnie wrażenia, a szkoda, bo ostatnio widziałam ją na nieco większej powierzchni i prezentuje się ciekawie
http://www.opoczno.eu/plytki.php?kolekcja=k001&m=210 - bardzo fajna kolekcja, daje wiele możliwości aranżacji, ja mam z tego właśnie płytki podłogowe (http://www.opoczno.eu/karta.php?kole...lytka=k001p029)

Generalnie jeżeli chodzi o jakoś a jednocześnie przystępną cenę, to polecam Polcolorit / Marconi, Opoczno, Stargres. Nowa Gala również jest godna polecenia, ale to już nieco wyższe ceny (jednak do niektórych pomieszczeń warto).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 18:46   #798
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Oczywiście każdy ma inny gust i możesz powiedzieć "a feee babo", ale spoko - chętnie podrzucę parę linków (wszystko oglądałam na żywo lub zakupiłam).

Podłogowe:
http://www.polcolorit.pl/produkty.php?id=87 - ja mam beżowe na podłodze w salonie i przedpokoju, kocham moją podłogę
http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=280 - żałuję, że ich wcześniej nie widziałam na żywo (ale zawsze je sobie mogę zrobić z czasem), bo są piękne - tak nastrojowe, mają coś w sobie
http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=228 - planowałam ją do przedpokoju, ale na wzorniku nie zrobiła na mnie wrażenia, a szkoda, bo ostatnio widziałam ją na nieco większej powierzchni i prezentuje się ciekawie
http://www.opoczno.eu/plytki.php?kolekcja=k001&m=210 - bardzo fajna kolekcja, daje wiele możliwości aranżacji, ja mam z tego właśnie płytki podłogowe (http://www.opoczno.eu/karta.php?kole...lytka=k001p029)

Generalnie jeżeli chodzi o jakoś a jednocześnie przystępną cenę, to polecam Polcolorit / Marconi, Opoczno, Stargres. Nowa Gala również jest godna polecenia, ale to już nieco wyższe ceny (jednak do niektórych pomieszczeń warto).
Dzięki. Faktycznie piękne- chodzi mi o te Polcolorit. Wygladają jak panele Szukam czegoś w brązach, beżach, szarościach... a wybór jest ogromny
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 06:35   #799
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Moja szara Nowa Gala właśnie się położyła w kuchni
Jest oczywiście jeszcze brudna, zakurzona, ale i tak już strasznie mi się podoba
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-01, 11:24   #800
gold-fish
Zakorzenienie
 
Avatar gold-fish
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 4 514
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
A im mniejsza płytka tym więcej fug i gratuluję i życzę powodzenia w jechaniu na kolanach całej chaty żeby fugi wyczyścić
wiem coś o tym... mam płytki 40x12... fakt, ze mi sie poodbają, bo sa drewnopodobne ale zaufaj mi że jak ostatnio jechałam 2 godziny ze szczotką na kolanach to porobiły mi się odciski i połamały paznokcie ale musiałąm doczyścić po remoncie,więc liczę, że potem jak będę regularnie sprzątać to będzie łatwie. Ostatnio jednak widziałam cudne płytki takie metr na metr i gdybym wczesniej na nie zrwóciła uwagę to bym je wybrała
__________________

Dżunior maj 2013

Hanna kwiecień 2015
gold-fish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 11:50   #801
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez sjoanna Pokaż wiadomość
Nie urazilas mnie.
Szukam troche po omacku informacji na temat podlog - bo jak mowie czasu niezbyt duzo ( nam tez sie spieszy wyprowadzic od tescia )
Ale cenowo tez jestesmy ograniczeni.
Googluje sobie wlasnie ta epoksydowa a potem czegos po wlosku na jej temat poszukam.

Ale wyjasnij co mialas na mysli w zaznaczonym fragmencie.
To dobry ten poler czy lepiej mat?
Ja jak wiekszosc chyba - nie chce latac ze sciera codziennie i patrzec z kacika jak pieknie podloga wyglada przez 5 minut po umyciu.

Ty masz ciemna podlaoge? My jednak bedziemy mieli jasna podloge bo okna tu sa male - mniejsze niz w Polsce wiec zeby rozjasnic bedzie cos jasnego - nie bialego.
Jak jasną to ja nawet by się nie zastanawiała nad polerem.

My mamy ciemną podłogę taka niby czarna niby bardzo ciemny garfit i jestem ja tż i pies sprzątam raz na 5 dni nieraz częściej nieraz rzadziej w butach też się chodzi

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Oczywiście każdy ma inny gust i możesz powiedzieć "a feee babo", ale spoko - chętnie podrzucę parę linków (wszystko oglądałam na żywo lub zakupiłam).

Podłogowe:
http://www.polcolorit.pl/produkty.php?id=87 - ja mam beżowe na podłodze w salonie i przedpokoju, kocham moją podłogę
http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=280 - żałuję, że ich wcześniej nie widziałam na żywo (ale zawsze je sobie mogę zrobić z czasem), bo są piękne - tak nastrojowe, mają coś w sobie
http://html.tubadzin.pl/kolekcja.php?id=228 - planowałam ją do przedpokoju, ale na wzorniku nie zrobiła na mnie wrażenia, a szkoda, bo ostatnio widziałam ją na nieco większej powierzchni i prezentuje się ciekawie
http://www.opoczno.eu/plytki.php?kolekcja=k001&m=210 - bardzo fajna kolekcja, daje wiele możliwości aranżacji, ja mam z tego właśnie płytki podłogowe (http://www.opoczno.eu/karta.php?kole...lytka=k001p029)

Generalnie jeżeli chodzi o jakoś a jednocześnie przystępną cenę, to polecam Polcolorit / Marconi, Opoczno, Stargres. Nowa Gala również jest godna polecenia, ale to już nieco wyższe ceny (jednak do niektórych pomieszczeń warto).

Może i ładne, i fajnie wyglądają. Jednak wiem oczywiście nie z mojego doświadczenia (jedna osoba w moim otoczeniu ma takie płytki w kuchni) - powiem tak tragedia w czyszczeniu może brudu nie widać ale tłuszcz kuchenny pomimo okapu

Więc jak coś to chyba je lepiej kłaść w łazience, korytarzu byle nie w kuchni
http://html.tubadzin.pl/produkt.php?...=102818&id=228
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-01, 14:08   #802
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez oliwka__ Pokaż wiadomość
(...)
Może i ładne, i fajnie wyglądają. Jednak wiem oczywiście nie z mojego doświadczenia (jedna osoba w moim otoczeniu ma takie płytki w kuchni) - powiem tak tragedia w czyszczeniu może brudu nie widać ale tłuszcz kuchenny pomimo okapu

Więc jak coś to chyba je lepiej kłaść w łazience, korytarzu byle nie w kuchni
http://html.tubadzin.pl/produkt.php?...=102818&id=228
Chodzi Ci o Harion konkretnie? One nie są przeznaczone do kuchni, przynajmniej producent nic o tym nie wspomina.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-02, 11:22   #803
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Chodzi Ci o Harion konkretnie? One nie są przeznaczone do kuchni, przynajmniej producent nic o tym nie wspomina.

o te co link dałam Może i nie do kuchni, ale znam jedną osobę która ma je właśnie w kuchni może i ślicznie wyglądają i brudu nie widać ale jak się wziąć za czyszczenie to tłuszcz się marze, że tak to nazwę .


A poza tym ja nigdy nie patrzyłam na to co producent pisze czy do kuchni czy do pokoju czy łazienki brałam to co mi się podoba no ale ja akurat dobrze wybrałam szybko i sprawnie się czyści
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 09:09   #804
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Dobra, jeszcze z tydzień i mam skończoną łazienkę. Wybraliśmy umywalkę Nano 40 cm z Cersanitu i - nie chciałam ryzykować innego odcienia bieli - również z Cersanitu kompakt wc - Iryda. Wprawdzie podobał mi się inny, ale TŻ stwierdził, że z takim kształtem to mogę liczyć na ciągle zasikaną deskę (kilka cm krótszy, niż tradycyjne). Wyobraziłam sobie odwiedziny kumpli, szczególnie jak coś wypijemy i spasowałam - niech mu kurde będzie. Krany z Ferro - kumpel się tym zajmuje i chwalił, polecał. Jeszcze muszę kupić zestaw prysznicowy (słuchawka, kabel, rurka) - tu chwalony jest Grohe, ale jeszcze zobaczę.

Kafelki do łazienki szczerze mówiąc nie zachwycają mnie - są ładne, poprawne (okazuje się, że to nie Cersanit, pomimo tego, że ten katalog nam pokazywali w sklepie, ale Pilch - Diana, ale kafelkarz chwali, że są OK), ale żałuję, że nie poszłam na żywioł tak, jak w przypadku kuchni. Jestem jednak bogatsza o kolejne doświadczenie i łazienka nr 2 w przyszłości będzie taka, jakiej zechcę. Szkoda, że miałam taki kryzys pomysłów i mało odwagi, gdy wybieraliśmy ceramikę do łazienki. Możliwe jednak, że z czasem docenię. Na pewno będą fajne w użytkowaniu.

Mam również oświetlenie - lampy z Italux, podobno dobre, generalnie słaby wybór tych szczelnych - IP44.

Zamawiam lustro - warto u szklarza, ceny dużo niższe, niż takich gotowych, w sklepie - 40 x 70 cm z ozdobnym brzegiem wyliczono mi na 67 zł.

Jeszcze trochę i ruszamy z kuchnią...



PS. Kafelki z fugą prezentują się o niebo lepiej. Będzie dobrze.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-06-09 o 19:45
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 08:05   #805
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Dobra, jeszcze z tydzień i mam skończoną łazienkę. Wybraliśmy umywalkę Nano 40 cm z Cersanitu i - nie chciałam ryzykować innego odcienia bieli - również z Cersanitu kompakt wc - Iryda. Wprawdzie podobał mi się inny, ale TŻ stwierdził, że z takim kształtem to mogę liczyć na ciągle zasikaną deskę (kilka cm krótszy, niż tradycyjne). Wyobraziłam sobie odwiedziny kumpli, szczególnie jak coś wypijemy i spasowałam - niech mu kurde będzie. Krany z Ferro - kumpel się tym zajmuje i chwalił, polecał. Jeszcze muszę kupić zestaw prysznicowy (słuchawka, kabel, rurka) - tu chwalony jest Grohe, ale jeszcze zobaczę.

Kafelki do łazienki szczerze mówiąc nie zachwycają mnie - są ładne, poprawne (okazuje się, że to nie Cersanit, pomimo tego, że ten katalog nam pokazywali w sklepie, ale Pilch - Diana, ale kafelkarz chwali, że są OK), ale żałuję, że nie poszłam na żywioł tak, jak w przypadku kuchni. Jestem jednak bogatsza o kolejne doświadczenie i łazienka nr 2 w przyszłości będzie taka, jakiej zechcę. Szkoda, że miałam taki kryzys pomysłów i mało odwagi, gdy wybieraliśmy ceramikę do łazienki. Możliwe jednak, że z czasem docenię. Na pewno będą fajne w użytkowaniu.

Mam również oświetlenie - lampy z Italux, podobno dobre, generalnie słaby wybór tych szczelnych - IP44.

Zamawiam lustro - warto u szklarza, ceny dużo niższe, niż takich gotowych, w sklepie - 40 x 70 cm z ozdobnym brzegiem wyliczono mi na 67 zł.

Jeszcze trochę i ruszamy z kuchnią...



PS. Kafelki z fugą prezentują się o niebo lepiej. Będzie dobrze.

Ekstra

Ja wczoraj wprowadziłam się na powrót do własnego mieszkania
Powiem Wam, że metaliki prezentują się na ścianie obłędnie To był dobry wybór Tylko przy sprzątaniu myślałam, że kota dostanę, jak wydrapywałam fugę z tych rowków... Ale teraz już jest git

Fotki wstawię jak już będzie okap i jeszcze parę brakujących pierdół
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 08:59   #806
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Ekstra

Ja wczoraj wprowadziłam się na powrót do własnego mieszkania
Powiem Wam, że metaliki prezentują się na ścianie obłędnie To był dobry wybór Tylko przy sprzątaniu myślałam, że kota dostanę, jak wydrapywałam fugę z tych rowków... Ale teraz już jest git

Fotki wstawię jak już będzie okap i jeszcze parę brakujących pierdół
Ja już niedługo będę miała brązowy metalic na ścianie w salonie. Potem kuchnia i silver.

Wolę nie myśleć ile sprzątania mnie czeka - mam pył w calutkim mieszkaniu.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 19:48   #807
MAGDAJ7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: woj. podkarpackie
Wiadomości: 166
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Angy i Doris już nie mogę się doczekać fotek....
Według mnie te płytki to jest number 1 ze wszystkich oferowanych na rynku!!!
MAGDAJ7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 14:52   #808
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Wklejam fotki:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20110612261.jpg (55,6 KB, 156 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110612262.jpg (53,6 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110612263.jpg (143,0 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110612264.jpg (102,8 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110612270.jpg (62,4 KB, 131 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20110612277.jpg (75,3 KB, 112 załadowań)
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2011-06-12 o 15:01
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 07:50   #809
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Wklejam fotki:
Angy, mdleję z zachwytu - cudnie. Już sobie wyobrażam moją kuchnię, aaaa . Gratulacje!
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 07:53   #810
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Nowa kuchnia - zamówić na wymiar, skompletować samemu - doświadczone doradźcie!

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Angy, mdleję z zachwytu - cudnie. Już sobie wyobrażam moją kuchnię, aaaa . Gratulacje!
Dziękuję bardzo!
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-18 15:55:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.