Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro. - Strona 27 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-29, 11:00   #781
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Ale ja nigdy nie wpisuję nr konta, a czy to ma jakieś znaczenie w tej nowej sytuacji? Mam ustawione, że automatycznie po wygraniu aukcji kupujący dostaje dane.
aa no skoro tak ,to nic nie zmienia,u mnie jest tak ,ze będę musiała wysłać nr konta mailem p zakonczeniu aukcji.
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:08   #782
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez skarbiatko Pokaż wiadomość
No ja właśnie wystawiłam produkt i nie wpisałam numeru konta ..obaczym jak będzie...

Nie ma żadnego znaczenia. Jeśli Kupujący zechce zapłacić przez PzA, to i tak zapłaci, pieniądze lądują wszak nie na Twoim koncie bankowym, a tym "allegrowym". Twoje konto nie jest w tej sytuacji Kupującym do niczego potrzebne (działa troszeczkę jak PayU i w sumie można by się spierać, że jest bezpieczniejsze dla Sprzedającego...) w sumie nie podając konta - w zasadzie implikujesz wybór PzA....

Ma to znaczenie jedynie o tyle że, dopóki nie skonfigurujesz sobie konta w ustawieniach PzA, nie wypłacisz zgromadzonych tam środków.

Nie panikujmy, drogie Panie mnie również nie podobała się (przede wszystkim) przymusowość tego pomysłu, niemniej, poza zawracaniem d....z konfiguracją, nie widzę jakichś ogromnych minusów. Jak długo rzecz jest bezpłatna, a przelewy docierają na 2-gi dzień Nie taki diabeł straszny....

---------- Dopisano o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Do tej pory jakoś nikt nie splajtował przez to max 50 gr z konta internetowego...
Na pewno znajdą się zwolennicy ale mnie najzwyczjniej w świecie w..ł taki odgórny nakaz .

Też mnie wkurzyła owa przymusowość przede wszystkim, a za przelewy płacę 99 gr

W sumie, jakaś tam ochrona danych sprzedającego...
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:10   #783
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

acha,rozumiem,czyli bezsensu nie dodałam numeru konta....no nic,trzeba się pogodzić z tym PzA
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:20   #784
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

chciałam tylko dodac ze w regulaminie jest zmiana i każdy sprzedający ma obowiązek skonfigurowania PzA
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:23   #785
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Obowiązek obowiązkiem bez tego nie dostaniemy kaski na konto

(Jest bodajże opcja otrzymania pieniędzy przekazem pocztowym, ale....No.)
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:27   #786
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Ustawiłam , jak wejdę teraz na Płącę z Allegro ==> Lista wpłat od kupujących to mam tą transakcję (kupjącą, kwotę wpłaty itd.), czy to znaczy, że ja już mogę jej wysyłać towar? Czy muszę czekać aż pieniądze pojawią się na moim koncie (bo one się pojawią na moim kocie jak dawniej )?
Ponieważ ustawiłam wypłaty na żądanie to jak to dalej będzie wyglądało? Dostanę jakiegoś maila, że już mogę je wypłacić, czy one automatycznie będą na moim koncie? Zgłupiałam...
W ustawieniach trzeba podać jakieś hasło przy nr tel. kom., po co to i czy to konieczne ? Poza tym delej w ustawieniach też nie wiem co ustawić: automatyczne zatwierdzanie, aut. wypłaty gdy saldo przekroczy 20 zł .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:29   #787
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Nie doradzę Ci tutaj, gdyż ja wybrałam wypłaty na żądanie. Niemniej z tego co rozumiem, jeśli masz automat, wypłaty będą codziennie na koniec dnia (o ile saldo > 20 zł).

Nie pamiętam, abym ustawiała jakieś hasło przy nr. tel. Ja te ustawienia, jako pilna uczennica zrobiłam już chwilę temu, więc może coś się zmieniło....

Czy możesz towar wysyłać już - tutaj zdania są chyba podzielone. Środki są niejako gwarantowane, ale ja bym się spierała, że musisz zakładać pieniążki na wysyłkę z własnych, i w związku z tym masz prawo czekać, aż fizycznie dotrą do Ciebie środki na konto....

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2010-03-29 o 11:31
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 11:33   #788
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Nie doradzę Ci tutaj, gdyż ja wybrałam wypłaty na żądanie. Niemniej z tego co rozumiem, jeśli masz automat, wypłaty będą codziennie na koniec dnia (o ile saldo > 20 zł).

Nie pamiętam, abym ustawiała jakieś hasło przy nr. tel. Ja te ustawienia, jako pilna uczennica zrobiłam już chwilę temu, więc może coś się zmieniło....

Czy możesz towar wysyłać już - tutaj zdania są chyba podzielone. Środki są niejako gwarantowane, ale ja bym się spierała, że musisz zakładać pieniążki na wysyłkę z własnych, i w związku z tym masz prawo czekać, aż fizycznie dotrą do Ciebie środki na konto....
Ja też mam ustawione wypłaty na żądanie . Tylko nie wiem właśnie jak to będzie wyglądało, tzn. czy one się po prostu pojawią na koncie jak przy zwykłym przelewie czy dostanę jakieś powiadomienie i będę musiała jakoś (tylko jak ) je przelać sobie na konto?
A te dalsze ustawienia o które pytałam (automatyczne zatwierdzanie, aut. wypłaty gdy saldo przekroczy 20 zł...) to są w Płatnościach Allegro, na inną zakładkę spojrzałam .

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2010-03-29 o 11:36
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:39   #789
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

A, to inna sprawa. Po prostu zlecasz wypłatę i czekasz, pieniądze dotrą na Twoje konto bez żadnych dalszych maili.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:49   #790
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A, to inna sprawa. Po prostu zlecasz wypłatę i czekasz, pieniądze dotrą na Twoje konto bez żadnych dalszych maili.
Aniu_res, ale jak ja to zlecam, kiedy i gdzie ? Jestem teraz w zakładce Lista wpłat od kupujących (mam tytuł aukcji, kupującą, kwotę...) i tam nie ma nic do kliknięcia , zlecenia. W zakładce Lista moich wypłat w ogóle pusto . Może trzeba czekać aż na liście moich wypłat się coś pojawi i wtedy coś zlecić?...
Dzięki za pomoc , ja to taka niekumata jestem jeżeli chodzi o konta, karty itp. .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 11:55   #791
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Wchodzisz w zakładkę Lista Wpłat od Kupujących, i przy każdej którą widzisz powinna być opcja "zleć wypłatę" czy jakoś tak (dosłownie Ci nie podam, bo wszystkie moje są już wypłacone, ale znalazłam tę opcję bez problemu). Nie widzisz jej? A może te wpłaty mają status niedokończonych, hm? Aby wypłacić kwotę, musi ona mieć status zakończona czy jakoś tak.
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 12:06   #792
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

no to ja już też mam problem...
głupia, zapłaciłam przez tego "Płacę", przekonana, że Sprzedawca z własnej, nieprzymuszonej woli to to udostępnił... a tu dziś dostaję maila, że on tego nie akceptuje i nie wie, co teraz zrobić (fizycznie pieniądze są na jego koncie Allegro, a ja mam blokadę nałożoną na konto)
mam złe przeczucia, że nie wyśle paczuchy

...rrrwa!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:16   #793
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Wchodzisz w zakładkę Lista Wpłat od Kupujących, i przy każdej którą widzisz powinna być opcja "zleć wypłatę" czy jakoś tak (dosłownie Ci nie podam, bo wszystkie moje są już wypłacone, ale znalazłam tę opcję bez problemu). Nie widzisz jej? A może te wpłaty mają status niedokończonych, hm? Aby wypłacić kwotę, musi ona mieć status zakończona czy jakoś tak.
Właśnie na Liście wpłat od kupujących nie ma nic takiego, natomiast znalazłam coś podobnego w zakładce Saldo i wypłata środków, tam jest Zleć wypłate, czy to mam kliknąć ?
Kliknęłam, wypłata ma status rozpoczętej, zobaczymy co dalej .

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
no to ja już też mam problem...
głupia, zapłaciłam przez tego "Płacę", przekonana, że Sprzedawca z własnej, nieprzymuszonej woli to to udostępnił... a tu dziś dostaję maila, że on tego nie akceptuje i nie wie, co teraz zrobić (fizycznie pieniądze są na jego koncie Allegro, a ja mam blokadę nałożoną na konto)
mam złe przeczucia, że nie wyśle paczuchy

...rrrwa!
Właśnie on nie może tego nie akceptować wg nowego regulaminu . Z jednej strony go rozumiem, ale z drugiej jak trza to trza, sama nagadałam się, naklęłam a ustawiłam to w końcu i tyle .

Edytowane przez Asiuuuuula
Czas edycji: 2010-03-29 o 12:22
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:22   #794
falubaz
Rozeznanie
 
Avatar falubaz
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: 3-miasto
Wiadomości: 695
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

dużo sprzedających nie udostępnia "Płacę z..." Allegro w ciula sobie leci! Moja znajoma wkurzyła się i skasowała nr. konta z płatności, to All dało jej ostrzeżenie, że ma uzupełnić dane inaczej zawieszą jej konto! Teraz "Płacę..." jest bezpłatne, ale za jakiś czas będą pobierać opłatę za tą nieszczęsną usługę ale to nic, najgorsze jest to, ze All przetrzymuje pieniądze nawet do 7 dni, pomimo tego, że codziennie powinny być wpłaty (zaznaczone w opcji). Powiedzmy, że kupujący wpłaca pieniądze poprzez "Płacę", to teoretycznie sprzedający ma te pieniądze na koncie i powinien wysłać towar, ale w rzeczywistości na konto sprzedającego pieniądze wpływają po 3-5 dniach, a nawet później także nie zdziwcie się, że paczki możecie otrzymać z tygodniowym opóźnieniem. Moja znajoma wysyła @ do ludzi którzy chcą płacić poprzez " Płacę" z informacją, że jeżeli preferują daną formę zapłaty muszą się liczyć z tym, iż wysyłka nastąpi dopiero gdy pieniądze z All będą u niej na koncie - większość rezygnuje i zleca tradycyjny przelew
__________________
falubaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:29   #795
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Patrzac na drugi koniec tego podstepnego kijka
usluga jest przydatna
nawet bardzo


mialam ostatnio dwie takie sprawy, w ktorych szybkim rozwiazaniu pomoglby dowod PzA, iz wplata wplynela
a tak, spory ciagnely sie dosc dlugo

Pierwsza, pani utrzymywala, ze za perfumy zaplacila
toczyl sie spor, w ktorym nie chcac przedstawic dowodu wplaty, strzepila jezyk, slac co i rusz bezsensowne wyjasnienia.

Zapoznanie sie z cala papalanina zajelo Allegrowi cztery tygodnie
Dostalam zwrot prowizji, a pani zawieszono konto ( jak widac, walczyla z ostatnim ostrzezeniem jak lwica )
a gdyby wplata szla przez Platnosci Allegro rozwiazanie dylematy trwaloby kilka dni.


Druga rzecz, nabylam bardzo atrakcyjny towar w zbyt atrakcyjnej cenie
Sprzedajacy miglal sie z wysylka, twierdzac ze wplaty nie otrzymal.
Moje dowody w postaci skanu przelewu uznal za niewystarczajace,
zamowilam wiec potwierdzenie z banku.
W zwiazku z tym, ze mieszkam poza Polska, uznal zapewne ze ciezko mi bedzie dochodzic swoich spraw i osobiscie zglaszac sprawe na Policji.
Dopiero po informacji, ze bede na miejscu za kilka dni i osobiscie przedstawie mu dowod wplaty, towar zostal wyslany.

Udowodnienie dokonania przelewu idacego przez PzA byloby duzo latwiejsze
oszczedziloby mi telefonow do banku, stresu ( bo szlo o dosc duza sume )
i przede wszystkim czytania impertynencji slanych przez sprzedajacego.

dlatego zamiaruje z tej opcji korzystac
bo jest to swoisty bat na nieuczciwych sprzedajacych czy krecacych kupujacych


tela
z tej drugiej plusowej strony
__________________


Edytowane przez Nasturcja-Pospolita
Czas edycji: 2010-03-29 o 12:31
Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:38   #796
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez falubaz Pokaż wiadomość
dużo sprzedających nie udostępnia "Płacę z..." Allegro w ciula sobie leci! Moja znajoma wkurzyła się i skasowała nr. konta z płatności, to All dało jej ostrzeżenie, że ma uzupełnić dane inaczej zawieszą jej konto! Teraz "Płacę..." jest bezpłatne, ale za jakiś czas będą pobierać opłatę za tą nieszczęsną usługę ale to nic, najgorsze jest to, ze All przetrzymuje pieniądze nawet do 7 dni, pomimo tego, że codziennie powinny być wpłaty (zaznaczone w opcji). Powiedzmy, że kupujący wpłaca pieniądze poprzez "Płacę", to teoretycznie sprzedający ma te pieniądze na koncie i powinien wysłać towar, ale w rzeczywistości na konto sprzedającego pieniądze wpływają po 3-5 dniach, a nawet później także nie zdziwcie się, że paczki możecie otrzymać z tygodniowym opóźnieniem. Moja znajoma wysyła @ do ludzi którzy chcą płacić poprzez " Płacę" z informacją, że jeżeli preferują daną formę zapłaty muszą się liczyć z tym, iż wysyłka nastąpi dopiero gdy pieniądze z All będą u niej na koncie - większość rezygnuje i zleca tradycyjny przelew
Tyle, że nie za bardzo jest kiedy @ wysłać, bo jak klikają na kup teraz automatycznie ich przekierowuje i kto chce płaci zaraz.
A za wpisanie tego nawet w wiadomość dla kupującego można zarobić ostrzeżenie.

Poustawiałam i jakoś jest, ale mam status rozpoczętego przelewu od 8 rano i nie wiem kiedy raczy mi się to zmienić
W sumie bardziej wkurza mnie arkusz wysyłki, bo wcześniej mogłam skalkulować, że przesyłka podnosi się co 2-3 przedmioty, a teraz albo co 1 albo stała
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:38   #797
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
no to ja już też mam problem...
głupia, zapłaciłam przez tego "Płacę", przekonana, że Sprzedawca z własnej, nieprzymuszonej woli to to udostępnił... a tu dziś dostaję maila, że on tego nie akceptuje i nie wie, co teraz zrobić (fizycznie pieniądze są na jego koncie Allegro, a ja mam blokadę nałożoną na konto)
mam złe przeczucia, że nie wyśle paczuchy
jaka blokade?

i nie boj nic, przeca tu juz druga strone dziewczyny tlucza, ze ze sprzedajacy nie maja prawa odmowic mozliwosci zaplaty przez te opcje

Cytat:
Napisane przez falubaz Pokaż wiadomość
Moja znajoma wysyła @ do ludzi którzy chcą płacić poprzez " Płacę" z informacją, że jeżeli preferują daną formę zapłaty muszą się liczyć z tym, iż wysyłka nastąpi dopiero gdy pieniądze z All będą u niej na koncie - większość rezygnuje i zleca tradycyjny przelew
tez tak mam zamiar robic! bo pozniej nie chce sie spotkac z zarzutami, ze wysylam przesylki tak pozno...
i ja mam zamiar nadal placic stara metoda - zalezy mi na szybkiej przesylce.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:41   #798
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
jaka blokade?
no normalną, taką na koncie, która zawsze jest nakładana przy użyciu płatności allegro / skorzystaniu z karty (bankomat / sklep) - bo to nie od razu mi kasiorę sćiąga, ale nakłada blokadę na określoną kwotę i schodzi dopiero wtedy, kiedy Inteligo ma dobry humor (nie rozgryzłam jeszcze algorytmu, na którego zasadzie to działa)
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:45   #799
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Tyle, że nie za bardzo jest kiedy @ wysłać, bo jak klikają na kup teraz automatycznie ich przekierowuje i kto chce płaci zaraz.
A za wpisanie tego nawet w wiadomość dla kupującego można zarobić ostrzeżenie.
nie, no to rewelacja, czyli nie ostrzegne
ha, teraz sobie wyobrazam, jak to wszystko bedzie wolno szlo - kiedys jak sie kliknelo towar w poniedzialek, to przy priorytecie w srode sie spokojnie ow towar mialo. a teraz chyba nie ma szans, zeby doszedl w ciagu roboczych dni w jednym tygodniu...
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 12:48   #800
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez falubaz Pokaż wiadomość
dużo sprzedających nie udostępnia "Płacę z..." Allegro w ciula sobie leci! Moja znajoma wkurzyła się i skasowała nr. konta z płatności, to All dało jej ostrzeżenie, że ma uzupełnić dane inaczej zawieszą jej konto! Teraz "Płacę..." jest bezpłatne, ale za jakiś czas będą pobierać opłatę za tą nieszczęsną usługę ale to nic, najgorsze jest to, ze All przetrzymuje pieniądze nawet do 7 dni, pomimo tego, że codziennie powinny być wpłaty (zaznaczone w opcji). Powiedzmy, że kupujący wpłaca pieniądze poprzez "Płacę", to teoretycznie sprzedający ma te pieniądze na koncie i powinien wysłać towar, ale w rzeczywistości na konto sprzedającego pieniądze wpływają po 3-5 dniach, a nawet później także nie zdziwcie się, że paczki możecie otrzymać z tygodniowym opóźnieniem. Moja znajoma wysyła @ do ludzi którzy chcą płacić poprzez " Płacę" z informacją, że jeżeli preferują daną formę zapłaty muszą się liczyć z tym, iż wysyłka nastąpi dopiero gdy pieniądze z All będą u niej na koncie - większość rezygnuje i zleca tradycyjny przelew

Nie mogę się zgodzić.

Wpłaty docierają na drugi dzień, a regulaminowo maja na to 3 dni, a nie 5 czy 7.

Żeby nie wyszło że ich bronię, nie byłam wielką fanką pomysłu, niemniej proszę, nie siejmy zbędnej paniki, rozpowszechniajmy sprawdzone informacje.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie, no to rewelacja, czyli nie ostrzegne
ha, teraz sobie wyobrazam, jak to wszystko bedzie wolno szlo - kiedys jak sie kliknelo towar w poniedzialek, to przy priorytecie w srode sie spokojnie ow towar mialo. a teraz chyba nie ma szans, zeby doszedl w ciagu roboczych dni w jednym tygodniu...

Ale Aniu, naprawdę nie jest tak źle: kasa na Twoje kon to PzA dociera w kilka minut. Zlecasz wypłatę - dociera na następny dzień (regulaminowo 3 dni, ale miałam kilka takich wpłat, i zawsze było to mniej niż 24 h). Czyli przy sprawnej organizacji nie powinno to zajmować dłużej, niż tradycyjny przelew...plus nie siejesz danych konta na prawo i lewo.

Ja tu tylko bronię przed nieuzasadnionymi atakami, bo że ten przymus jest wkurzający, to inna sprawa
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:48   #801
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
no normalną, taką na koncie, która zawsze jest nakładana przy użyciu płatności allegro / skorzystaniu z karty (bankomat / sklep) - bo to nie od razu mi kasiorę sćiąga, ale nakłada blokadę na określoną kwotę i schodzi dopiero wtedy, kiedy Inteligo ma dobry humor (nie rozgryzłam jeszcze algorytmu, na którego zasadzie to działa)
chodzi Ci o sytuacje, kiedy polecenie przelewu znajduje sie jeszcze w "oczekujacych"? wtedy mozna cofnac taki przelew.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:49   #802
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
nie, no to rewelacja, czyli nie ostrzegne
ha, teraz sobie wyobrazam, jak to wszystko bedzie wolno szlo - kiedys jak sie kliknelo towar w poniedzialek, to przy priorytecie w srode sie spokojnie ow towar mialo. a teraz chyba nie ma szans, zeby doszedl w ciagu roboczych dni w jednym tygodniu...
Trzeba będzie umieszczać taką informację w opisie każdej aukcji .
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:50   #803
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Tyle, że nie za bardzo jest kiedy @ wysłać, bo jak klikają na kup teraz automatycznie ich przekierowuje i kto chce płaci zaraz.
A za wpisanie tego nawet w wiadomość dla kupującego można zarobić ostrzeżenie.

Poustawiałam i jakoś jest, ale mam status rozpoczętego przelewu od 8 rano i nie wiem kiedy raczy mi się to zmienić
W sumie bardziej wkurza mnie arkusz wysyłki, bo wcześniej mogłam skalkulować, że przesyłka podnosi się co 2-3 przedmioty, a teraz albo co 1 albo stała
Co do wysyłki, chyba można nie korzystać z tych nowych opcji.

Ja tam i tak wszystko ręcznie w opisie aukcji, ot i tylo, zresztą jak ja kalkuluję przesyłki tego system mi nie uwzględni, bo daję rabaty
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:54   #804
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
Ale Aniu, naprawdę nie jest tak źle: kasa na Twoje kon to PzA dociera w kilka minut. Zlecasz wypłatę - dociera na następny dzień (regulaminowo 3 dni, ale miałam kilka takich wpłat, i zawsze było to mniej niż 24 h). Czyli przy sprawnej organizacji nie powinno to zajmować dłużej, niż tradycyjny przelew...plus nie siejesz danych konta na prawo i lewo.
Anno, nawet jesli "trace" jeden dzien, to mnie to irytuje formularze moge wypelnic, co mi tam - byle nie bylo JAKICHKOLWIEK opoznien w stosunku do dotychczasowego systemu.
a numerem konta moge smigac, grubych mylionow tam nie mam
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:57   #805
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez cbr Pokaż wiadomość
no to ja już też mam problem...
głupia, zapłaciłam przez tego "Płacę", przekonana, że Sprzedawca z własnej, nieprzymuszonej woli to to udostępnił... a tu dziś dostaję maila, że on tego nie akceptuje i nie wie, co teraz zrobić (fizycznie pieniądze są na jego koncie Allegro, a ja mam blokadę nałożoną na konto)
mam złe przeczucia, że nie wyśle paczuchy

...rrrwa!

ale to nie Twój problem tylko sprzedającego-niech on sie martwi

Co do tego przekierowania- kupiłam przedwczoraj na all pluszaka-nigdzie mnie nie przekierowało
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:57   #806
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Tyle, że nie za bardzo jest kiedy @ wysłać, bo jak klikają na kup teraz automatycznie ich przekierowuje i kto chce płaci zaraz.
A za wpisanie tego nawet w wiadomość dla kupującego można zarobić ostrzeżenie.
Ja wczoraj kupilam odzywki, ale nie przekierowalo mnie na strone PzA. Po klikniueciu "kup teraz" pokazala mi sie kwota do zaplaty za towar, jakies inne dane, wiadomosc od sprzedajacej i ponizej mozliwosc "powrot do strony przedmiotu" to kliknelam na ten powrot. Zawsze tak robie, przy okazji wiem ile mam punktow, bo przeciez jestem na liscie kupujacych zrobilam tak i z druga aukcja, a potem napisalam do sprzedajacej, ze kase przeleje jej na konto, bo ma w tym samym banku, wiec od razu sie zaksieguje.

Cytat:
Napisane przez falubaz Pokaż wiadomość
dużo sprzedających nie udostępnia "Płacę z..." Allegro w ciula sobie leci! Moja znajoma wkurzyła się i skasowała nr. konta z płatności, to All dało jej ostrzeżenie, że ma uzupełnić dane inaczej zawieszą jej konto!
Moja znajoma wysyła @ do ludzi którzy chcą płacić poprzez " Płacę" z informacją, że jeżeli preferują daną formę zapłaty muszą się liczyć z tym, iż wysyłka nastąpi dopiero gdy pieniądze z All będą u niej na koncie - większość rezygnuje i zleca tradycyjny przelew
Ja w ustawieniach PzA jeszcze nic nie mam, allegro tez sie nie odezwalo. Ale mam liczyc sie z tym, ze mi przyzna ostrzezenie? Chyba ze to dopiero dziala, jak ktos u mnie cos kupi i wybierze ta forme PzA.
A ten mail to kiedy mam gdyby cos wyslac? Bo jak kupujacy kliknie na PzA to przeciez nie ma juz odwrotu, a moze jest?
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 12:58   #807
cbr
never say no to panda
 
Avatar cbr
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 8 318
GG do cbr
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
chodzi Ci o sytuacje, kiedy polecenie przelewu znajduje sie jeszcze w "oczekujacych"? wtedy mozna cofnac taki przelew.

oczekujące, to oczekujące - jak przelewasz z własnego konta na inne, a ja mówię o "środkach zablokowanych" czy jak to się tam zwie - tam, żebyś się skichała, nic nie cofniesz
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
cbr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 13:01   #808
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez Asiuuuuula Pokaż wiadomość
Trzeba będzie umieszczać taką informację w opisie każdej aukcji .
hm, ale ponoc nawet w wiadomosci przychodzacej automatycznie po wygranej aukcji nie bedzie mozna takich info wpisywac, jak ktos wyzej napisal^^
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 13:41   #809
Asiuuuuula
Zakorzenienie
 
Avatar Asiuuuuula
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 24 108
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
hm, ale ponoc nawet w wiadomosci przychodzacej automatycznie po wygranej aukcji nie bedzie mozna takich info wpisywac, jak ktos wyzej napisal^^
To już w ogóle bez sensu... Czyli mam nakaz wysłania towaru pomimo, że nie mam pieniędzy na koncie??? To dopiero samowolka pacanów z Allegro . Mnie nie przekonuje komunikat, że wypłata ma status rozpoczętej, dla mnie liczy się to czy mam kasę na koncie. Chyba nie noga zabronić zapisu, że jak kupujący zdecyjduje się na tę formę płatności, to towar i tak zostanie wysłany dopiero po wpłynięciu pieniędzy na konto, co może o kilka dni opóźnić wysyłkę, bez przesady...
Chyba im się d..ch poprzewracało, będą nakazywać kiedy i jak wysłać, ale mi ciśnienie podnieśli .....
Asiuuuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:19   #810
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Allegro - praktyki które bulwersują Was na Allegro.

Asiuuuuula spokojnie
Mozesz napisac, ze towar zostanie wyslany dopiero jak Ci kasa wplynie na konto, natomiast nie wolno pisac, ze nie obslugujesz platnosci PzA. No, przynajmniej ja to tak zrozumialam.
To co Ty chcesz zrobic jest chyba w porzadku, bo w koncu korztystasz z PzA, a raczej udostepniasz/umozliwiasz wybranie tej formy zaplaty kupujacemu, nie blokujesz mu dostepu do niej. A to ze zastrzegasz sobie prawo do wyslania dopiero gdy kasa bedzie juz na TWOIM koncie to juz jest, ze tak powiem Twoja zasada (warunek, ktorzy moga lub nie zaakceptowac kupujacy). Najlepiej dodac to w opisie "o mnie".
Skoro inni pisza, ze wysylka towaru np do 5 dni, to Ty mozesz napisac to samo

W koncu kiedy wyslesz towar to juz Twoja sprawa.

---------- Dopisano o 18:19 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Tu jest graficznie przedstawione jak to wyglada - to PzA.
Na samym koncu pisze Sprzedajacy (wysylka). No, czyli jak kasiora dojdzie to wysylasz
Poza tym, jesli np nie ufam PayU, to chyba mam prawo wyslac towar wtedy kiedy bede miala kase u siebie na koncie...i nikomu nic do tego!
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:12.