Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-02, 13:40   #811
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
anilkadro własnie znalazłam na stronie cow&gate ale jak sprawdzałam po sklepach to nie ma ani w sainsburym ani w bootsie. Chyba ze to chwilowe ..
W moim sainsb.jest- sama kupowałam
http://www.sainsburys.co.uk/grocerie...=1299072445884
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 13:47   #812
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez dilys Pokaż wiadomość
hej, postaram sie nie zniknac z watku i cos pisac jak czas pozwoli ostatnio duzo spraw na glowie
dziewczyny, do kiedy pracowalyscie w ciazy? ja planuje wziac 2 tygodnie wakacji przed data porodu, mam nadzieje ze dam rade, nie uroslam bardzo duzo, czuje sie dobrze wiec mam nadzieje ze tak bedzie do konca
ja poszlam na macierzynski na 10 tyg przed data porodu
15 tyg przed data porodu musisz powiedziec pracodawcy albo dac na pismie kiedy zamierzasz zaczac macierzynski

Ja nawet gdybym chciała nie dalabym rady dluzej pracowac...

Hanjah u mnie tez wiosennie...ja dzis na wieczor robie faworki

Ewi zdrówka dla Nikosia

Jolaa mam nadzieje ze nie bedzie gorzej jak Oliwier poszedl do złobka...

Ja dzis gotowalam krupnik na obiad...Sebus juz po obiadku i spi
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 14:08   #813
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziewczyny nie ma mnie,bo do Polski w piatek jedziemy i sie pakuje zawzięcie .Mam pytanie,czy Tesco Clubcard można także używać w Polsce?
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 14:15   #814
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie ma mnie,bo do Polski w piatek jedziemy i sie pakuje zawzięcie .Mam pytanie,czy Tesco Clubcard można także używać w Polsce?
kiedys ktoras o to pytała
zdaje mi sie, ze

Miłego pakowania
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 14:25   #815
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie ma mnie,bo do Polski w piatek jedziemy i sie pakuje zawzięcie .Mam pytanie,czy Tesco Clubcard można także używać w Polsce?
Ja o to pytałam jak lecieliśmy latem do Polski i Darianna pisała, że nie można

Już teraz życzę Wam spokojnej podróży, bez żadnych niespodzianek A na długo jedziecie?
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 14:29   #816
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hanjah i Blonde dzięki Jedziemy na dwa tygodnie
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 14:32   #817
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ursull nie mozna niestety w Polsce...

hanjah fajnie macie z ta wiosna...U mnie niby tez sloneczko swieci,ale jak zajdzie (albo w cieniu) takie mrozne powietrze. Juz bylo cieplej wczesniej...

_________________________ _______________

Wrocilismy. Oliver w zlobku fajnie,nawet sie ladnie bawil. A na dowod tego (gdybym nie wierzyla) dostalam fotki No i faktycznie,grzeczny chlopczyk
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 14:48   #818
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Tż mówi, że w nocy był u nas mróz, ale jak wychodziłyśmy po 11 to było ładnie i ciepło
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 15:58   #819
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez anilkadro Pokaż wiadomość
W moim sainsb.jest- sama kupowałam
http://www.sainsburys.co.uk/grocerie...=1299072445884

Byłam w moim i niestety nie ma zła jestem troche . Musze jeszcze sprawdzić czy w Oxfordzie nie ma. Bo w naszym Polskim sklepie to ceny maja jak z kosmosu i jak cos to opłaca mi sie zamówic te słoiczki z Londynu bo znalazłam tani sklep polski

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie ma mnie,bo do Polski w piatek jedziemy i sie pakuje zawzięcie .Mam pytanie,czy Tesco Clubcard można także używać w Polsce?

Kochana uważajcie na siebie i zycze miłego urlopu w Polsce !

Cytat:
Napisane przez dilys Pokaż wiadomość
hej, postaram sie nie zniknac z watku i cos pisac jak czas pozwoli ostatnio duzo spraw na glowie
dziewczyny, do kiedy pracowalyscie w ciazy? ja planuje wziac 2 tygodnie wakacji przed data porodu, mam nadzieje ze dam rade, nie uroslam bardzo duzo, czuje sie dobrze wiec mam nadzieje ze tak bedzie do konca
na zaparcia u dzieci to faktycznie wiecej blonnika w diecie i wody, z lekow laktuloza tylko ze ona moze zaczac dzialac po ok 2 dniach, mozna tez czopki glicerynowe dla dzieci (glycerin suppositories) wtedy jak stolec jest twardy i dziecko sie meczy zeby przepchnac
buzki

Ja miałam termin na 25 listopada a pracowałam do 1 października.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 17:31   #820
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ursull spokojnej podrozy i udanego urlopu

Ja mialam termin na 17 maja a odeszlam 28 marca a macierzynski zaczal mi sie od 18 kwietnia

Ewi a co to za stluczka byla?? dobrze ze nikomu nic sie nie stalo

Czytam Was na biezaca ale jakos nie mam weny zeby cokolwiek napisac :/ zmeczona jestem po pracy ... odzwyczailam sie od wstawania o 4:30 haha

Zdjecia maluszkow cudne
za zabki
i Jola za zlobek
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 17:34   #821
dulcynea
Raczkowanie
 
Avatar dulcynea
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Diari Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy znacie jakis super sposób na zaparcia u dzieci?
Już wypróbowałam suszone śliwki, jabłka, odstawiłam wszystko co zapiera i dalej nic.
Wprawdzie nie jest to "dziecięcy" sposób, ale mi pomagzało, więc w mniejszych proporcjach powinno też dziecku pomóc...
U mnie same suszone śliwki nie dawały nic. Za to taki sposób: Wieczorem zalewałam 7 suszonych śliwek wrzątkiem do połowy szklanki. Rano zjadałam śliwki na czczo i wypijałam wodę. Efekt murowany.
7 śliwek dla dorosłego, to dla dziecka może... 2 ?

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość

Nie słyszałam że mają znieść HO
Trzymam kciuki za skan
Nie pomyślałam żeby sprawdzić w funciaku Dzięki za info
Dziewczyny podawały linka o zniesieniu HO

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Ja wlasnie wrocilam z cytologii, juz zapomnialam jakie to nieprzyjemne uczucie.
A cytologie można robić w ciąży...?
Bo ja to w Polsce mialam taką panią ginekolog, że wielokrotnie zapisywała mi tabletki, ale badania nigdy nie proponowała.
A ja głupia byłąm i wierzyłam zapewnieniom życzliwych koleżanek, że w moim wieku się cytologii nie robi... ;/


Wróciliśmy ze skanu
Widziałam Maleństwo
Przesunęli mi termin na 14 września... Niby tylko dwa dni, ale zmartwiłam się, że może jest za małe?
Prawdopodobnie w 20 tyg. będę miała spotkanie z ginekologiem ze względu na to, że moja mama straciła 4 dzieci (torbiele nerek wykryte zaraz po urodzeniu)...

Dostałam delikatny ochrzan, że za mało pije (nie sądziłam, że to widać po kolorze próbki)... Piłam zawsze mało - zazwyczaj szklanka herbaty dziennie to było maksimum... Teraz trudno mi się przestawić.

Dziecko ma 51 mm I się zakochałam
Chociaż jednocześnie trochę przeraziłam...
dulcynea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-02, 18:18   #822
Diari
Rozeznanie
 
Avatar Diari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 721
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Sysunia, po co tak sie stresować, jeździć i szukać. Słoiczek jednoskładnikowy potrzebny Ci bedzie dwa razy. Kup dwuskładnikowy.

Ursull szerokiej drogi

Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość
Wprawdzie nie jest to "dziecięcy" sposób, ale mi pomagzało, więc w mniejszych proporcjach powinno też dziecku pomóc...
U mnie same suszone śliwki nie dawały nic. Za to taki sposób: Wieczorem zalewałam 7 suszonych śliwek wrzątkiem do połowy szklanki. Rano zjadałam śliwki na czczo i wypijałam wodę. Efekt murowany.
7 śliwek dla dorosłego, to dla dziecka może... 2 ?
ja zalewam śliwki i później daję ten sok, który sie zrobi


Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość
Przesunęli mi termin na 14 września... Niby tylko dwa dni, ale zmartwiłam się, że może jest za małe?
To nie są idealnie dokładne pomiary. U mnie była raz różnica tygodnia.



Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość
Dostałam delikatny ochrzan, że za mało pije (nie sądziłam, że to widać po kolorze próbki)... Piłam zawsze mało - zazwyczaj szklanka herbaty dziennie to było maksimum... Teraz trudno mi się przestawić.
ja też piję mało, jak byłam w ciąży, to wmuszałam w siebie wodę
__________________
Tomasz 04.07.2010
Diari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 18:50   #823
dilys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 31
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

blonde hair - juz wyslalam wszystkie papiery u siebie w pracy do HR, mam nadzieje ze dam rade, nie chce zaczynac wczesniej maternity leave bo w sumie czuje sie dobrze i chce potem dluzej z dzieckiem posiedziec

co sadzicie o tutejszej opiece dla ciezarnych? mialam dzis wizyte u poloznej w 27 tyg, przygotowalam sobie liste pytan na temat porodu, a pani mnie mam wrazenie troche zbyla, ze to jeszcze za wczesnie i ze wszystko mi powiedza na antenatal classes (ktore mam 9 kwietnia, i jest to jedno spotkanie od 10do 16tej w sobote)

Edytowane przez dilys
Czas edycji: 2011-03-02 o 19:09
dilys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 19:05   #824
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez dilys Pokaż wiadomość
blonde hair - juz wyslalam wszystkie papiery u siebie w pracy do HR, mam nadzieje ze dam rade, nie chce zaczynac wczesniej maternity leave bo w sumie czuje sie dobrze i chce potem dluzej z dzieckiem posiedziec

a wogole to jesli ktoras z przyszlych mam potrzebuje wozka to niech napisze mi na priva, mam calkiem ladny model do odstapienia mam nadzieje ze piszac to nie lamie zadnego regulaminu, jesli to jest zabronione to mi napiszcie prosze

co sadzicie o tutejszej opiece dla ciezarnych? mialam dzis wizyte u poloznej w 27 tyg, przygotowalam sobie liste pytan na temat porodu, a pani mnie mam wrazenie troche zbyla, ze to jeszcze za wczesnie i ze wszystko mi powiedza na antenatal classes (ktore mam 9 kwietnia, i jest to jedno spotkanie od 10do 16tej w sobote)
Ja pracowałam do 24 listopada. Macierzyński zaczęłam 14 grudnia. Mała urodziła się 12.12


Ogłoszenia na temat sprzedaży itp. na wizażu są płatne, więc w wąpisać nie wolno (można zarobić pkty karne)



Opiekę w czasie ciąży miałam rewelacyjną.
Co do szkoły rodzenia u nas było kilka opcji, łacznie takich 4 spotkan
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 19:12   #825
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hej
Mam pytanko
Jestem w 37 tygodniu ciazy, moj TZ jest Hiszpanem, zastanawiam sie gdzie musze zarejestrowac dziecko. Czy musze isc do obydwu ambasad? I co z rejestracja w UK? Z tego co wiem paszport w UE mozna miec tylko jeden dlatego bedziemy zalatwiac hiszpanski. W sierpniu chcielibysmy wyprowadzic sie do Hiszpanii dlatego potrzbowalibysmy pozalatwiac wszystko jak najszybciej, zeby miec paszport dla malej. Nie wiem czy ktoras z was ma TZ obcokrajowca, ale za bardoz nie wiem gdzie szukac odpowiedzi. Co potrzebuje do uzyskania paszportu i do zarejestrowania dziecka?

Jakiekolwiek informacje sie sprzydadza

Z tego co wiem Anessa ma wlocha:P ale to mi nic nie pomoze bo maly rodzi sie po mojej:P

Dzieki za pomoc i sorry za wtracanie sie w watek:P(Chociaz wlasciwie moglabym tu juz pisac;p)
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 21:27   #826
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie ma mnie,bo do Polski w piatek jedziemy i sie pakuje zawzięcie .Mam pytanie,czy Tesco Clubcard można także używać w Polsce?

Niestety nie mozna, ja tak kiedys dla zartu zapytalam w Pl to mnie tak pani zmierzyla zwrokiem jakbym zrobila cos zlego.


Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość


A cytologie można robić w ciąży...?
Bo ja to w Polsce mialam taką panią ginekolog, że wielokrotnie zapisywała mi tabletki, ale badania nigdy nie proponowała.
A ja głupia byłąm i wierzyłam zapewnieniom życzliwych koleżanek, że w moim wieku się cytologii nie robi... ;/


Wróciliśmy ze skanu
Widziałam Maleństwo
Przesunęli mi termin na 14 września... Niby tylko dwa dni, ale zmartwiłam się, że może jest za małe?
Prawdopodobnie w 20 tyg. będę miała spotkanie z ginekologiem ze względu na to, że moja mama straciła 4 dzieci (torbiele nerek wykryte zaraz po urodzeniu)...

Dostałam delikatny ochrzan, że za mało pije (nie sądziłam, że to widać po kolorze próbki)... Piłam zawsze mało - zazwyczaj szklanka herbaty dziennie to było maksimum... Teraz trudno mi się przestawić.

Dziecko ma 51 mm I się zakochałam
Chociaż jednocześnie trochę przeraziłam...

W ciazy chyba nie, ale napewno dostaniesz wezwanie po porodzie
Tutaj tez robia cytologie po 25 roku zycia
za scan- super przezycie
A wody rzeczywiscie musisz pic wiecej


Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanko
Jestem w 37 tygodniu ciazy, moj TZ jest Hiszpanem, zastanawiam sie gdzie musze zarejestrowac dziecko. Czy musze isc do obydwu ambasad? I co z rejestracja w UK? Z tego co wiem paszport w UE mozna miec tylko jeden dlatego bedziemy zalatwiac hiszpanski. W sierpniu chcielibysmy wyprowadzic sie do Hiszpanii dlatego potrzbowalibysmy pozalatwiac wszystko jak najszybciej, zeby miec paszport dla malej. Nie wiem czy ktoras z was ma TZ obcokrajowca, ale za bardoz nie wiem gdzie szukac odpowiedzi. Co potrzebuje do uzyskania paszportu i do zarejestrowania dziecka?

Jakiekolwiek informacje sie sprzydadza

Z tego co wiem Anessa ma wlocha:P ale to mi nic nie pomoze bo maly rodzi sie po mojej:P

Dzieki za pomoc i sorry za wtracanie sie w watek:P(Chociaz wlasciwie moglabym tu juz pisac;p)

Ja mam meza Szweda ( wlasciwie Serba, ale ze szwedzkim paszportem) . Maly ma paszport szwedzki i byl rejestrowany tylko w szwedzkiej ambasadzie. Najpierw ubiegalismy sie o pesel, to zajelo chyba 3 tyg, a potem paszport nastepne 2 tygodnie. Nie rejestrowalam malego w Pl bo nie widze takiej potrzeby skoro i tak nie planujemy powrotu


Kasiu- stluczka na szczesie nie byla powazna. Sasiad wjechal nam w bok samochodu. Ja tak naprawde nie widze zadnej rysy, ale tz mowi ze jest Sasiad przyznal sie do winy, wiec jego ubezpieczenie pokrywa koszty naprawy.


Widzialam sie dzisiaj z kolezanka, jej dzieciak ma 6 miesiecy i wazy juz 10 kga karmi go tylko piersia.
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 21:56   #827
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Mam szybkie pytanie poza tematem, czym można w przepisie na ciasto, zastąpić 2łyż. octu?
Chcę upiec faworki z rana, bez wychodzenia do sklepu.
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-02, 22:31   #828
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez anilkadro Pokaż wiadomość
Mam szybkie pytanie poza tematem, czym można w przepisie na ciasto, zastąpić 2łyż. octu?
Chcę upiec faworki z rana, bez wychodzenia do sklepu.
spirytus, wodka...
ten ocet to po to zeby ciasto nie chłonelo tluszczu podczas smazenia

Ja dzis robilam faworki
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 00:39   #829
ArmadaV
Raczkowanie
 
Avatar ArmadaV
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nydnol...
Wiadomości: 235
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Hej
Mam pytanko
Jestem w 37 tygodniu ciazy, moj TZ jest Hiszpanem, zastanawiam sie gdzie musze zarejestrowac dziecko. Czy musze isc do obydwu ambasad? I co z rejestracja w UK? Z tego co wiem paszport w UE mozna miec tylko jeden dlatego bedziemy zalatwiac hiszpanski. W sierpniu chcielibysmy wyprowadzic sie do Hiszpanii dlatego potrzbowalibysmy pozalatwiac wszystko jak najszybciej, zeby miec paszport dla malej. Nie wiem czy ktoras z was ma TZ obcokrajowca, ale za bardoz nie wiem gdzie szukac odpowiedzi. Co potrzebuje do uzyskania paszportu i do zarejestrowania dziecka?

Jakiekolwiek informacje sie sprzydadza

Z tego co wiem Anessa ma wlocha:P ale to mi nic nie pomoze bo maly rodzi sie po mojej:P

Dzieki za pomoc i sorry za wtracanie sie w watek:P(Chociaz wlasciwie moglabym tu juz pisac;p)
tajka88 jesli chodzi o rejestracje w UK to przy wyjsciu ze szpitala dostaniesz rozne ulotki informacyjne i na jednej z nich bedzie adres urzedu gdzie zarejestrujecie dzidziusia (nie musicie go brac ze soba, jesli bedzie mial z kim zostac-moga byc kolejki). To zalezy w jakiej dzielnicy mieszkasz- jesli mieszkasz w duzym miescie w UK. Do rejestracji potrzebne Wam beda dokumenty tozsamosci oraz wypis ze szpitala- Twoj i dziecka. Dostaniecie birth certificate (wezcie od razu kilka egzemplarzy-moga sie przydac;-). Przy czym wezcie je tego samego dnia bo na drugi dzien lub pozniej kosztuje wiecej Normalnie £3,50, potem £7. Przynajmniej ja otrzymalam takie informacje od pana urzednika.

Co do paszportu to nie pomoge bo nie wiem co sie dzieje w hiszpanskiej ambasadzie, miejmy nadzieje,ze jest lepiej niz w naszym konsulacie
__________________
Children are the keys of paradise.
ArmadaV jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 07:37   #830
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie ma mnie,bo do Polski w piatek jedziemy i sie pakuje zawzięcie .Mam pytanie,czy Tesco Clubcard można także używać w Polsce?
ja kiedyś zapytałam w Polsce i zostałam obdarzona takim wzrokiem przez panią kesjerkę że szybko stamtąd uciekłam

sysunia, a może zamiast kupować gotowe słoiczki i martwić się że nigdzie nie ma sama zrobisz jednoskładnikową papkę? chyba mniej roboty niż jeździć szukać słoiczka i o wiele mniej stresu

dulcynea, faktycznie za mało pijesz moja siostra też tak potrafi, a ja na jednej herbacie dziennie chyba bym umarła, piję jak smok


***
w poniedziałek mam kolejny scan idziemy razem z tżtem. żeby tylko wszystko bylo ok.
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 09:08   #831
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Ja mam meza Szweda ( wlasciwie Serba, ale ze szwedzkim paszportem) . Maly ma paszport szwedzki i byl rejestrowany tylko w szwedzkiej ambasadzie. Najpierw ubiegalismy sie o pesel, to zajelo chyba 3 tyg, a potem paszport nastepne 2 tygodnie. Nie rejestrowalam malego w Pl bo nie widze takiej potrzeby skoro i tak nie planujemy powrotu
Cytat:
Napisane przez ArmadaV Pokaż wiadomość
tajka88 jesli chodzi o rejestracje w UK to przy wyjsciu ze szpitala dostaniesz rozne ulotki informacyjne i na jednej z nich bedzie adres urzedu gdzie zarejestrujecie dzidziusia (nie musicie go brac ze soba, jesli bedzie mial z kim zostac-moga byc kolejki). To zalezy w jakiej dzielnicy mieszkasz- jesli mieszkasz w duzym miescie w UK. Do rejestracji potrzebne Wam beda dokumenty tozsamosci oraz wypis ze szpitala- Twoj i dziecka. Dostaniecie birth certificate (wezcie od razu kilka egzemplarzy-moga sie przydac;-). Przy czym wezcie je tego samego dnia bo na drugi dzien lub pozniej kosztuje wiecej Normalnie £3,50, potem £7. Przynajmniej ja otrzymalam takie informacje od pana urzednika.

Co do paszportu to nie pomoge bo nie wiem co sie dzieje w hiszpanskiej ambasadzie, miejmy nadzieje,ze jest lepiej niz w naszym konsulacie
Dzieki za inormacje

A teraz musze zaczac dzwonic do polskiego konsulatu dowiedziec sie na temat mojego paszportu(ktory zostal zniszczony, prawdopodobnie przez mojego EX:P)
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 10:21   #832
Jola00
Zadomowienie
 
Avatar Jola00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 604
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Witam mauski

No i Oliver chory Wczoraj wieczorem dostal temp.,cala noc sie meczyl biedaczek (Calpol nie zbijal goraczki). Wyladowalismy dzis u GP i dostalismy antybiotyk.Juz po pierwszym podaniu spi o wiele spokojniej,mam nadzieje,ze szybko mu przejdzie...
U mnie cytologia pobrana A nadżerka nie znaleziona (tak jak myslalam) Czyli bede musiala sie jednak jakos do Polski wybrac zrobic z nia porzadek
__________________
Oliver już jest z nami
14.06.2010



Jola00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 11:29   #833
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Witam mauski

No i Oliver chory Wczoraj wieczorem dostal temp.,cala noc sie meczyl biedaczek (Calpol nie zbijal goraczki). Wyladowalismy dzis u GP i dostalismy antybiotyk.Juz po pierwszym podaniu spi o wiele spokojniej,mam nadzieje,ze szybko mu przejdzie...
U mnie cytologia pobrana A nadżerka nie znaleziona (tak jak myslalam) Czyli bede musiala sie jednak jakos do Polski wybrac zrobic z nia porzadek

dla Olivera. MAm nadzieje ze antybiotyk szybko pomoze i nie bedzie sie biedaczek dlugo meczyl

Nikos sobie poprzestawial plan dnia. Juz nie moge sobie spac do 9.30 Nikos sie teraz budzi o 8 a ja chodze nie wyspana
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 11:52   #834
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Kochane co tu mozna kupic poza zurawina aby zapobiec zapaleniu pecherza ???????

Cos mnie od wzoraj piecze a najlepsze ze w ciazy tego dzadostwa nie mialam i znowu daje znac o sobie.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 12:02   #835
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

sysunia - saszetki z Bootsa, one sa na zurawinie z jakims dodatkiem - poza tym mi pomaga picie bardzo duzych ilosci wody, zeby wyplukac i wez duza dawke witaminy c. jak nie pomoze - ja zwykle chodze do GP z probka moczu, oni badaja i przepisuja antybiotyk, te na zapalenie pecherza sa w wiekszosci bezpieczne w ciazy i podczas karmienia piersia. albo mozesz zapytac w aptece co maja najsilniejszego na blader infection.
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 12:29   #836
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Czesc, przyjmiecie mnie do swojego grona po raz drugi .
W I części się udzielałam, nawet na liście jestem ale zaprzestałam starań i przestałam pisać , ale teraz od 3 cykli znów się staram i chętnie doszłabym do wątku mam mieszkających w uk tak jak ja . Jak ktoś mnie nie kojarzy , mam 24 lata , 3 letnią córkę i na imię Aga

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2011-03-03 o 12:31
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 12:31   #837
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Czesc, przyjmiecie mnie do swojego grona po raz drugi .
W I części się udzielałam, nawet na liście jestem ale zaprzestałam starań i przestałam pisać (problemy osobiste) ale teraz od 3 cykli znów się staram i chętnie doszłabym do wątku mam mieszkających w uk tak jak ja . Jak ktoś mnie nie kojarzy , mam 24 lata , 3 letnią córkę i na imię Aga
witaj ponownie

Listą zajmuje się hanjah
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 12:32   #838
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
witaj ponownie

Listą zajmuje się hanjah
Dziękuję za przyjęcie . Napiszę do niej na PW
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 12:39   #839
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Czesc, przyjmiecie mnie do swojego grona po raz drugi .
W I części się udzielałam, nawet na liście jestem ale zaprzestałam starań i przestałam pisać , ale teraz od 3 cykli znów się staram i chętnie doszłabym do wątku mam mieszkających w uk tak jak ja . Jak ktoś mnie nie kojarzy , mam 24 lata , 3 letnią córkę i na imię Aga
prosze bardzowszystkie mile widziane
Witaj!

Jolu zdrówka dla Olivierka

Ewi jest coraz starszy i mniej bedzie spał
My mielismy okres ze spalismy do 10.00, teraz róznie czasem do 7.00, 8, 9ale ma stała 1 drzemke ok 13.00
dzis wstal wczesnie bo o 7.00 i teraz wlasnie zasypia
Ja za godzinke tez sie zdrzemne bo dzis na noc do pracy

Objadlam sie faworkami

Miłego dnia!
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 12:43   #840
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
sysunia - saszetki z Bootsa, one sa na zurawinie z jakims dodatkiem - poza tym mi pomaga picie bardzo duzych ilosci wody, zeby wyplukac i wez duza dawke witaminy c. jak nie pomoze - ja zwykle chodze do GP z probka moczu, oni badaja i przepisuja antybiotyk, te na zapalenie pecherza sa w wiekszosci bezpieczne w ciazy i podczas karmienia piersia. albo mozesz zapytac w aptece co maja najsilniejszego na blader infection.

Dzięki ci dobra kobieto znalazłam te saszetki ubieram mala i lece po nie.


Czesc Aga kojarze twój nick
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.