nie jesteśmy same w tym szaleństwie:))) - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-24, 18:09   #811
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Do Ivvonka: Wiem. I dlatego staram sie unikac przetworzonej zywnosci. Staram sie jesc zdrowe produkty najlepiej z ekologicznych upraw, ale to nie zawsze sie udaje. Staram sie tez wybierac kosmetyki z naturalnych skladnikow. Chociaz czasem pozwole sobie na "szalenstwo" .

Moim sposobem na Slonce jest unikanie opalania sie. Chodze blada i juz. Te troche promieni slonecznych nie zaszkodzi mi - jestesmy do nich ewolucyjnie przystosowani. Nie stosuje filtrow i raczej nie narzekam na zmarszczki. Wrecz przeciwnie jestem czesto brana za osobe o 4, 5 lat mlodsza.

Jesli filtry w rzeczywistosci same moga bardzo zaszkodzic to po co sie truc? Skoro filtry moga generowac wolne rodniki to w rzeczywistosci oprocz dzialania rakotworczego dzialaja wlasnie postarzajaco. Paradoksalnie powoduja to przed czym maja chronic. Wiec po co je stosowac?
Dodatkowo najnowsze badania pokazuja, ze filtry chemiczne maja negatywny wplyw na gospodarke hormonalna.
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:09   #812
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Moje też nie. W ogóle benzofenony są chyba w tych tańszych i gorszych kremach - np. wszystkie kremy Avonu z filtrami zawierają jako filtr (i to w dodatku jedyny!) avobenzon.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:09   #813
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Rayne: Wlasnie

Aribeth: mi salata z babcinego ogrodka rowniez lepiej smakuje - ale nie zawsze mam do niej dostep.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:12   #814
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Poszukajcie troche na ten temat w googlach na ten temat. Poza tym to jeden z przykladowych uzywanych srodkow.
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:16   #815
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Ivvonka

Aribeth: mi salata z babcinego ogrodka rowniez lepiej smakuje - ale nie zawsze mam do niej dostep.
Mi rowniez.

Jesli chodzi o filtry to tylko pytanie po co tyle chemii klasc na skore jesli dzialanie jest co najmniej kontrowersyjne.
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:17   #816
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Aribeth
Jesli filtry w rzeczywistosci same moga bardzo zaszkodzic to po co sie truc? Skoro filtry moga generowac wolne rodniki to w rzeczywistosci oprocz dzialania rakotworczego dzialaja wlasnie postarzajaco. Paradoksalnie powoduja to przed czym maja chronic. Wiec po co je stosowac?
Dodatkowo najnowsze badania pokazuja, ze filtry chemiczne maja negatywny wplyw na gospodarke hormonalna.
- mogą zaszkodzić, ale tylko określone, jak np. w/w benzofenon-3, który i tak w porządnych filtrach nie jest stosowany
- filtry NIE POWODUJĄ wydzielania wolnych rodników, wręcz przeciwnie - działają antyrodnikowo, chroniąc skórę przed promieniowaniem, które to właśnie powoduje wytwarzanie wolnych rodników
- podaj, proszę, artykuły dot. takich badań. W ogóle już był tu jakiś czas temu poruszany problem wpływu filtrów chemicznych na gospodarkę hormonalną - w razie obaw można stosować czyste filtry mineralne.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:18   #817
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Co znaczy "ewolucyjnie przystosowani"? Wraz z postepem cywilizacyjnym wydluza sie czas zycia czlowieka. Wszystkie wynalazki sluza jego komfortowi i przedluzeniu - to odwieczne pragnienie: byc jak nadluzej mlodym, sprawnym i zdrowym.

Czy sie myle?
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 18:19   #818
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Przecież każdy krem to chemia... Więc najlepiej się mlekiem smarować
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:23   #819
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Najlepiej wrocic do korzeni i zyc jak ludzi pierwotni - nie znam sie na ewolucji, ale pewnie nie wiedzieli co to rak i nie znali zadnej chemii. Za to mieli inne zmartwienia, ktorych my obecnie nie mamy

Poza tym kiedys mielismy wiecej wlosow na ciele, a one chronily przez sloneczkiem, ktore nie mialo jeszcze zadnej dziury ozonowej Jaki swiat byl wtedy nieskazony, i...

Dobra, juz sie zamykam. Mam zbyt bujna wyobraznie
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:26   #820
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez uskow
Przecież każdy krem to chemia... Więc najlepiej się mlekiem smarować
Takim prosto od krowy z jakiegos nieskazonego pastwiska.
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:36   #821
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Ivvonka
Poza tym kiedys mielismy wiecej wlosow na ciele, a one chronily przez sloneczkiem, ktore nie mialo jeszcze zadnej dziury ozonowej Jaki swiat byl wtedy nieskazony, i...

Dobra, juz sie zamykam. Mam zbyt bujna wyobraznie
Jednym słowem, Dziewczyny: koniec z depilacją!!!! Niech żyje naturalna ochrona: wąsik i brwi a'la Breżniew
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 18:50   #822
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

I nie myjmy sie juz tak czesto, przeciez wiadomo, skad te wszystkie alergie...

Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:51   #823
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Voodia
Jednym słowem, Dziewczyny: koniec z depilacją!!!! Niech żyje naturalna ochrona: wąsik i brwi a'la Breżniew
I nogi oraz pachy, Voodia!!
Baby: golarki, depilatory precz! Od dziś niech króluje natura
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:54   #824
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Gdyby nie Slonce to nie dyskutowalibysmy tutaj na tym forum. Nasze zycie wydluza sie poniewaz ogolne warunki bytowania znacznie sie nam polepszyly. Nie cierpimy niedostatku. Zycie nie wydluzylo sie dlatego, ze uzywamy lepszych kremow. Pewna ilosc tego promieniowania przed ktorym sie tak chronicie potrzebna jest naszemu organizmowi zeby wytworzyc m. in witamine D. Ludzie rozwineli sie w tym promieniowaniu i o ile nie ida sie pichcic na skwarki to nie zaszkodzi ono im.

Jesli istnieje taka potrzeba moge dowiedziec sie o tytuly naukowych publikacji na ten temat. Jednakze nie obiecuje ze beda dostepne w internecie gdyz o ile mi wiadomo medycyna nie ma bezplatnej strony internetowej na ktorej sa umieszczane wszystkie publikacje. Takowe trzeba zamawiac u wydawcy pisma i sa drogie (najlepsze pisma sa w USA i Anglii o ile sie dobrze orientuje).

Zadalam proste pytanie czy zastanowilyscie sie nad ewentualnym zlym wplywem filtrow i bylo to jak wsadzenie kija w mrowisko. Zaczely sie pojawiac sarkatyczne wypowiedzi. Skoro nie potraficie spokojnie o tym porozmawiac skonczmy dyskusje bo nie ma co psuc
nastroju na forum.
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:55   #825
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

<rozmarzona Agnieszka>

agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:55   #826
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez justyce
I nogi oraz pachy, Voodia!!
Baby: golarki, depilatory precz! Od dziś niech króluje natura
A co z zębami- myjemy czy nie?
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:55   #827
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez justyce
I nogi oraz pachy, Voodia!!
Baby: golarki, depilatory precz! Od dziś niech króluje natura
Nie ma to jak naturalny filtr
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:57   #828
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Aribeth
Gdyby nie Slonce to nie dyskutowalibysmy tutaj na tym forum. Nasze zycie wydluza sie poniewaz ogolne warunki bytowania znacznie sie nam polepszyly. Nie cierpimy niedostatku. Zycie nie wydluzylo sie dlatego, ze uzywamy lepszych kremow. Pewna ilosc tego promieniowania przed ktorym sie tak chronicie potrzebna jest naszemu organizmowi zeby wytworzyc m. in witamine D. Ludzie rozwineli sie w tym promieniowaniu i o ile nie ida sie pichcic na skwarki to nie zaszkodzi ono im.

Jesli istnieje taka potrzeba moge dowiedziec sie o tytuly naukowych publikacji na ten temat. Jednakze nie obiecuje ze beda dostepne w internecie gdyz o ile mi wiadomo medycyna nie ma bezplatnej strony internetowej na ktorej sa umieszczane wszystkie publikacje. Takowe trzeba zamawiac u wydawcy pisma i sa drogie (najlepsze pisma sa w USA i Anglii o ile sie dobrze orientuje).

Zadalam proste pytanie czy zastanowilyscie sie nad ewentualnym zlym wplywem filtrow i bylo to jak wsadzenie kija w mrowisko. Zaczely sie pojawiac sarkatyczne wypowiedzi. Skoro nie potraficie spokojnie o tym porozmawiac skonczmy dyskusje bo nie ma co psuc
nastroju na forum.
jesteśmy zwyczajnie znudzone argumentem hormonalnym i tym dotyczącym witaminy D. Zauważ, że choćby na ciało nie nakładamy ilości, która chroniłaby nas w takim stopniu, jak pokazuje napis na opakowaniu. Nie stworzono też filtra, kóry chroniłby w 100%, do tego dochodzi ścieranie, destabilizowanie, brak reaplikacji.....
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 18:57   #829
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Aribeth
Jesli istnieje taka potrzeba moge dowiedziec sie o tytuly naukowych publikacji na ten temat. Jednakze nie obiecuje ze beda dostepne w internecie gdyz o ile mi wiadomo medycyna nie ma bezplatnej strony internetowej na ktorej sa umieszczane wszystkie publikacje. Takowe trzeba zamawiac u wydawcy pisma i sa drogie (najlepsze pisma sa w USA i Anglii o ile sie dobrze orientuje).

Zadalam proste pytanie czy zastanowilyscie sie nad ewentualnym zlym wplywem filtrow i bylo to jak wsadzenie kija w mrowisko. Zaczely sie pojawiac sarkatyczne wypowiedzi. Skoro nie potraficie spokojnie o tym porozmawiac skonczmy dyskusje bo nie ma co psuc
nastroju na forum.
Aribeth, z mojej strony w żaden sposób nie chciałam zażartować z Twoich wypowiedzi, jesli tak to odebrałaś, przepraszam

Chętnie bym poczytała artykuły dot. drugiej strony używania filtrów , jeśli tylko są dostępne on-line
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-06-24, 19:00   #830
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Aribeth: trzeba umiec zachowac dystans, takze do naukowych publikacji, nie dac sie zwariowac i popadac w skrajnosc czy to w jedna czy to w druga strone

A co do witaminy D - zaden filtr nie jest skuteczny w 100%, wiec codziennie dostarczam sobie odpowiednia dawke. Dziekuje za troske
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:04   #831
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Dobra, jeszcze coś dopiszę na poważnie, choć zaczyna mnie łapać głupawka. Wszystko przez Was, tak swoją drogą ale do rzeczy.
Kiedyś się już wypowiadałam na temat szkodliwych substancji w kosmetykach i powtarzam: oczywiście, że jeśli widzę udowodnione czarno na białym (mówię o konkretnych wynikach badań naukowych), iż jakiś składnik, substancja czy cokolwiek innego (solarium) może działać szkodliwie - nieważne, czy na krótką metę, czy długofalowo - to taki produkt odstawiam i szukam zamiennika bez tychże szkodników. Odstawiłam np. mój ulubiony krem kojący, bo okazało się, że zawiera Polyacrylamide - i choć działał cuda, już go nie używam, ponieważ szkodliwość tego składnika jest udowodniona. To samo z ochroną przed słońcem i kwestią solarium - unikam i filtruję się, bo promieniowanie szkodzi.
Oczywiście, za np. 20 lat może się okazać, że któryś ze składników powszechnie dziś stosowanych w kosmetykach - także w filtrach - jest szkodliwy. Tak samo może to być filtr chemiczny, jak i zwykła ciekła parafina lub cokolwiek innego. I kiedy zobaczę udowodnione czarno na białym, że szkodzi - poszukam zamiennika. Ale na razie nie widzę problemu, ponieważ te artykuły (pomijając fakt, że nie są to badania naukowe, a w gazetach, jak wiadomo, można napotkać różne "ciekawe" opinie), nie udowadniają mi szkodliwości stosowania filtrów. Piszą tam o jednym składniku - sprawdziłam - żadna z nas się z nim nie styka, o ile nie używa filtrów wymienionych w moim poprzednim poście - tak że niebezpieczeństwa na chwilę obecną nie wyczuwam.
I jeszcze raz powtarzam (za Justyce) - prosiłabym o link do wiarygodnych badań udowadniających, że np Meroxyle szkodzą - w przeciwnym razie nie widzę sensu roztrząsania szkodliwości Benzophenonu, którego nie używamy.

No, to tyle. Pewnie, że nie należy sobie "dowalać" stosując coś szkodliwego, ale nie na zasadzie - ja słyszałam, że ktoś tam coś tam, więc nie będę używała. I nie jest to atak na nikogo, tylko moje skromne zdanie na ten temat (zresztą mam dziwne wrażenie, że nie tylko moje).
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:06   #832
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Moja też nie jest sarkastyczna, a w ogóle to nie piszcie tyle. Ja się produkuję z jednym postem, a one tyle naskrobią no...
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:08   #833
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Podzielam. I tez juz na powaznie...

Choc humor mi dzis bardzo dopisuje
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:13   #834
Aribeth
Raczkowanie
 
Avatar Aribeth
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 161
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Ok. Jak dowiem sie czegos na temat konkretnych publikacji to dam Wam znac (niestety nie sa chyba dostepne on-line). Mam "wtyczke" na akademii medycznej, ktora jest przeciwna stosowaniu filtrow pogadam z nia na ten temat.

O take dyskusje (nie Polske ) mi chodzilo .
Jesli poruszylam temat walkowany milion razy to przepraszam.

Pozdrowki
Aribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:18   #835
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Aribeth, przepraszać nie ma za co . Wierz mi, ze względu na totalnie nadwrażliwą i wariacką skórę muszę ciągle na wszystko uważać, więc wszelka szkodliwość wszystkiego mnie interesuje. Dlatego ja - i pewnie nie tylko ja - chętnie dowiem się czegoś nowego na bliski mojemu sercu temat.
Ivvonko - a humor też mam bardzo dobry - mam też nadzieję, że Argentyna mi go nie zepsuje.

__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:27   #836
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 239
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Aribeth
(...)
Jesli istnieje taka potrzeba moge dowiedziec sie o tytuly naukowych publikacji na ten temat. Jednakze nie obiecuje ze beda dostepne w internecie gdyz o ile mi wiadomo medycyna nie ma bezplatnej strony internetowej na ktorej sa umieszczane wszystkie publikacje. Takowe trzeba zamawiac u wydawcy pisma i sa drogie (najlepsze pisma sa w USA i Anglii o ile sie dobrze orientuje).

Zadalam proste pytanie czy zastanowilyscie sie nad ewentualnym zlym wplywem filtrow i bylo to jak wsadzenie kija w mrowisko. Zaczely sie pojawiac sarkatyczne wypowiedzi. Skoro nie potraficie spokojnie o tym porozmawiac skonczmy dyskusje bo nie ma co psuc
nastroju na forum.
Nie włożyłaś kija w mrowisko, ale Ameryki też nie odkryłaś.

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...zkodliwe+kremy

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...zkodliwe+kremy

Liczę, że podzielisz się z nami zdobytymi informacjami

Cytat:
Moje też nie. W ogóle benzofenony są chyba w tych tańszych i gorszych kremach - np. wszystkie kremy Avonu z filtrami zawierają jako filtr (i to w dodatku jedyny!) avobenzon.
Zawierają Oxybenzone, podobnie jak Clinique'i, Diory i wiele innych.
Avobenzone to inaczej Parsol 1789.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:28   #837
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Ja tez kibicuje Argentynie! Licze, ze zostanie mistrzem... No, zobaczymy
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 19:47   #838
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Aribeth
Ok. Jak dowiem sie czegos na temat konkretnych publikacji to dam Wam znac (niestety nie sa chyba dostepne on-line). Mam "wtyczke" na akademii medycznej, ktora jest przeciwna stosowaniu filtrow pogadam z nia na ten temat.

O take dyskusje (nie Polske ) mi chodzilo .
Jesli poruszylam temat walkowany milion razy to przepraszam.

Pozdrowki
No to w takim razie czekamy na artykuły

Bo co do filtrów - ja np. mam skórę wrażliwą na słońce, w czasie wakacji nie jestem w stanie go unikać (praca na festiwalach - musiałabym robić tylko nocki ), więc dla mnie to jest wóz albo przewóz - skóra spieczona na słońcu - czyli cierpienie - albo dobra ochrona UV, która gwarantuje mi, że nie będę poparzona. Jak na razie wybieram ochronę UV. Proste...

Poza tym większość porządnych filtromaniaczek używa filtrów z wyższej półki, aptecznych, firm dobrych i rzetelnych. I tu jest jeszcze mniejsze ryzyko, że do kremu ochronnego będzie wrzucony jakiś szkodliwy składnik.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 20:45   #839
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Aribeth
A ja sie tak zastanawiam czy ktorakolwiek z Was czytala o wplywie chemicznych srodkow stosowanych w filtrach na zdrowie.
Polecam stronke:
www.halat.pl/article.php?fs=kosmetyki.html
Znajdziecie tam troszke na temat dzialania filtrow np:

"Do produkcji kosmetyków są stosowane także substancje kontrowersyjne, takie jak np. benzophenon-3. Jest on używany m.in. do produkcji kosmetyków chroniących skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Substancja ta generuje wolne rodniki, co może prowadzić do czerniaka i innych nowotworów skóry.
"

Którakolwiek z nas cztała.
Wiemy o tym: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=391
Nie jest to tajna informacja.
Dlatego nie używamy kremów z tym filtrem.

Staramy się nie używać składników kontrowersyjnych, po to to forum - tu się dzielimy opiniami. Inna sprawa, że pewnych składników niektóre osoby nie używają ze względów ideologicznych,dla reszty nie stanowią problemu, ale jeżeli chodzi o te raczej na pewno poderzane, to jesteśmy jednomyślne
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 21:37   #840
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: nie jesteśmy same w tym szaleństwie:)))

Cytat:
Napisane przez Aribeth
Ok. Jak dowiem sie czegos na temat konkretnych publikacji to dam Wam znac (niestety nie sa chyba dostepne on-line). Mam "wtyczke" na akademii medycznej, ktora jest przeciwna stosowaniu filtrow pogadam z nia na ten temat.

O take dyskusje (nie Polske ) mi chodzilo .
Jesli poruszylam temat walkowany milion razy to przepraszam.

Pozdrowki
Byłabym Ci bardzo wdzięczna za każdą informację! Jak filtry są szkodliwe lepiej dowiedzieć sie o tym wcześniej. Chociaż żal mi będzie je odstawić b cera mi się poprawia!
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:46.