Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-03, 12:53   #841
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dilys ja od 20 grudnia do 9 stycznia miałam urlop, a od 10 stycznia zaczelam macierzynski. Dzidzie urodzilam 12 stycznia. Zobaczysz jak sie bedziesz czula i sama zadecydujesz kiedy pojsc na macierzynski.
Na opiekę w ciąży nie mogę narzekać, bo zawsze jak miałam jakiś problem, to otrzymywałam pomoc.

Anilkadro ocet bez problemu możesz zastąpić wódką. Ja wczoraj też robiłam faworki i dzisiaj mało już zostało.

Sysunia ja zapalenie pęcherza miałam w ciąży. Herbatki żurawinowe nie pomogly, więc dostałam antybiotyk i od razu przeszło. A herbatki popijam od czasu do czasu tak dla zdrowotności.

Jutro wybieramy sie do Londynu do ambasady.
Sysunia Ty nie tak dawno wyrabiałas paszport. Czy były kolejki w ambasadzie ? Gdzie można przebrac i nakarmić maluszka w razie potrzeby ?

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Czesc, przyjmiecie mnie do swojego grona po raz drugi .
W I części się udzielałam, nawet na liście jestem ale zaprzestałam starań i przestałam pisać , ale teraz od 3 cykli znów się staram i chętnie doszłabym do wątku mam mieszkających w uk tak jak ja . Jak ktoś mnie nie kojarzy , mam 24 lata , 3 letnią córkę i na imię Aga
Witaj ponownie. Powodzenia w staraniach.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 13:03   #842
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Czesc, przyjmiecie mnie do swojego grona po raz drugi .
W I części się udzielałam, nawet na liście jestem ale zaprzestałam starań i przestałam pisać , ale teraz od 3 cykli znów się staram i chętnie doszłabym do wątku mam mieszkających w uk tak jak ja . Jak ktoś mnie nie kojarzy , mam 24 lata , 3 letnią córkę i na imię Aga
Odpisałam Ci na PW Napisz coś więcej o córeczce (imię, datę ur), to ją też dopiszę do listy A skąd jesteś?

U nas dziś nie pada, ale słońca też nie ma... Po południu przyjdzie siostra tż i będziemy piec pączki Jakoś w tym roku nie miałam weny do robienia faworków.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 13:13   #843
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Miszi Pokaż wiadomość

Sysunia ja zapalenie pęcherza miałam w ciąży. Herbatki żurawinowe nie pomogly, więc dostałam antybiotyk i od razu przeszło. A herbatki popijam od czasu do czasu tak dla zdrowotności.

Jutro wybieramy sie do Londynu do ambasady.
Sysunia Ty nie tak dawno wyrabiałas paszport. Czy były kolejki w ambasadzie ? Gdzie można przebrac i nakarmić maluszka w razie potrzeby ?

---------- Dopisano o 14:53 ---------- Poprzedni post napisano o 14:49 ----------


Witaj ponownie. Powodzenia w staraniach.
Tez wybieram sie do ambasady w Londku jutro, moze sie miniemy

Baba z duzym brzuchem;p hehe

Probowala ktoras z was dodzwonic sie do ambasady? ja sie staram od rana i nikt nie odbiera;/;/
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 13:23   #844
ursull
Zakorzenienie
 
Avatar ursull
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Była Twierdza Wrocław... są jeziora...
Wiadomości: 3 393
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hejka

Agamili witaj again,jak tam Milenka? Moja rozrabia,że ho,ho

Dzięki za odpowiedzi w sprawie karty . Nie będę nawet o niej wspominać,bo i tak wystarczy mi na zaś "uprzejmości" polskiej obsługi i ich "profesjonalizmu" . Mam kilka spraw do załatwienia w urzedach,same więc rozumiecie . My prawie spakowani. Skusiłam się na pączki z polskiego sklepu i nie czuję się po nich najlepiej . Poza tym u nas piękna wiosna,taka jak u Hani w Edynburgu .
I pytanie techniczne,ile euro powinnam wziąść ze sobą?
__________________
  
ursull jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 13:25   #845
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ja kiedś próbowałam się dodzwonić i się dodzwoniłam. Maila wysłałam też odpowiedzieli

A tak w ogóle to większość informacji jest na ich stronie
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 13:33   #846
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Ja kiedś próbowałam się dodzwonić i się dodzwoniłam. Maila wysłałam też odpowiedzieli

A tak w ogóle to większość informacji jest na ich stronie
Ja dzisiaj dzwonilam i kiedys tez i nic
Maila tez wyslalam z miesiac temu i nie odpisali;p

zaraz zadzwonie ponownie.
Na stronie jest duuuuzo informacji tlyko, ze ja winnej sytuacji niz oni opisuja.

Mam paszport ktory jest wazny jeszcze rok(tzn byl wazny) niestety jak rozstawalam sie ze swoim bylym prawie 3 lata temu, wyrwal on moje zdjecie z paszportu(niestety nie mam dowodow i nie widzialam tego). Dopiero niedawno to zauwazylam, bo nie uzywalam paszportu tylko wszedzie na dowodzie.
Wyrobienie paszportu kosztuje 92f ale jesli jest zgubiony z walasniej winy to 162f a jesli zniszczony niby sa ulgi czy cos. Teraz nie wiem dokladnie ile potrzebuje pieniedzy na to i czy nie lepiej zglosic zaginiecie czy cos... no nie wiem... nie moja wina ze taki dupek z exa byl... a klamac tez nie chce, wiec wolalabym sie dowiedziec wczensiej zanim pojade do ambasady. Jesli sie nie dodzwonie dzis, to pojade jutro, bo i tak siedze w domu na macierzynskim.




TO SIE DODZZWONILAM I DOWIEDZIALAM:
jesli paszport jest zniszczony z winy posiadacza to wyrobienie kosztuje 164funty, nawet jesli ktos mi zniszczyl paszport.... masakra...

chyba jednak zglosze zaginiecie paszportu, bo raczej teraz nie mam tyle kasy na wydanie... a za niedlugo bedzie trzeba malej wyrobic itp...;/;/
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero


Edytowane przez tajka88
Czas edycji: 2011-03-03 o 13:37
tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 14:43   #847
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziękuję za mile przyjecie . Moja córcia ur. 01/02/2008, mieszkam w Kent .
Jak tam dziewczyny zajadacie dziś pączusie? Ja właśnie wróciłam z mężem z polskiego sklepu i kupiliśmy 6 pysznych pączków z marmoladą oblanych lukrem
(nie)dziękuję za kciuki odnośnie staranek , córcia się mnie pytała ostatnio czy mam dzidziusia w brzuszku bo coś tam podsłuchała
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 14:48   #848
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Dziękuję za mile przyjecie . Moja córcia ur. 01/02/2008, mieszkam w Kent .
Jak tam dziewczyny zajadacie dziś pączusie? Ja właśnie wróciłam z mężem z polskiego sklepu i kupiliśmy 6 pysznych pączków z marmoladą oblanych lukrem
(nie)dziękuję za kciuki odnośnie staranek , córcia się mnie pytała ostatnio czy mam dzidziusia w brzuszku bo coś tam podsłuchała
A gdzie w Kent?

Bo ja też
I właśnie się do polskiego sklepu wybieram. (oby pączków nie wykupili)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 14:56   #849
dulcynea
Raczkowanie
 
Avatar dulcynea
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Diari Pokaż wiadomość
ja też piję mało, jak byłam w ciąży, to wmuszałam w siebie wodę
Ja tak: mleka nie ruszam, bo mam po nim potworne mdłości... A nawet nie po nim, bo na sam widok i zapach. Kawa smakuje kamieniem . Tradycyjne napoje gazowane ze sklepu nagle stały się za słodkie, po sokach mam okropną zgagę... xD
Po wypiciu szklanki wody zwymiotowałam kilka dni temu... Piłam więc tylko herbatę z sokiem, ale po tej z kolei zwymiotowałam wczoraj...
Miała tak któraś..?

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Kochane co tu mozna kupic poza zurawina aby zapobiec zapaleniu pecherza ???????

Cos mnie od wzoraj piecze a najlepsze ze w ciazy tego dzadostwa nie mialam i znowu daje znac o sobie.
Ja swego czasu miałam co kilka dni nawracający problem swędzenia, pieczenia i biegania na siku co 2 minuty... Doraźnie pomagało wypicie dużej ilość coca-coli (wtedy jeszcze nie byłam w ciąży).
Będąc w Polsce skorzystałam z tabletek, które weterynarz zapisał psu (Mama utrzymywała, że kupiła je w normalnej aptece)
Pomogło.
Może głupie, ale byłam w desperacji.

Któraś niedawno pisałą, że jadła haggis...? Oglądałam program jak to się robi i TŻa obrzydziło... Mnie wręcz przeciwnie...
A w ciąży to chyba nie bardzo...?
Wiem, że nie można jeść wątróbki... A kaszanka...?
Moja Mama w Polsce kupowała wspaniałą, fantastyczną, cudowną kaszankę. Myślę o niej obsesyjnie od kilkunastu dni
Mooożna...? Bo ja szału dostaję, wchodzę do polskiego sklepu i sokolim wzrokiem lustruje wszystkie lodówki (dotąd nie było).
dulcynea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 15:11   #850
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

AgaMili-lista uzupełniona

Siostra tż przyszła wcześniej, dzięki temu ciasto na pączki już zrobione i teraz ładnie rośnie
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 15:23   #851
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Tez wybieram sie do ambasady w Londku jutro, moze sie miniemy

Baba z duzym brzuchem;p hehe

Probowala ktoras z was dodzwonic sie do ambasady? ja sie staram od rana i nikt nie odbiera;/;/

O widzisz. My prawdopodobnie bedziemy tam rano, a Ty o ktorej sie wybierasz ?
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 15:40   #852
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
Czesc, przyjmiecie mnie do swojego grona po raz drugi .
W I części się udzielałam, nawet na liście jestem ale zaprzestałam starań i przestałam pisać , ale teraz od 3 cykli znów się staram i chętnie doszłabym do wątku mam mieszkających w uk tak jak ja . Jak ktoś mnie nie kojarzy , mam 24 lata , 3 letnią córkę i na imię Aga

witamy
powodzenia w staraniach


Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
prosze bardzowszystkie mile widziane
Witaj!

Jolu zdrówka dla Olivierka

Ewi jest coraz starszy i mniej bedzie spał
My mielismy okres ze spalismy do 10.00, teraz róznie czasem do 7.00, 8, 9ale ma stała 1 drzemke ok 13.00
dzis wstal wczesnie bo o 7.00 i teraz wlasnie zasypia
Ja za godzinke tez sie zdrzemne bo dzis na noc do pracy

Objadlam sie faworkami

Miłego dnia!
Aniu u nas wogole jest kiepsko z tym spaniem. Moj maly czasami spi tylko godz w ciagu dnia a i nocne spanie tez nie jest najlepsze

Wlasnie wrocilismy ze spacerku, kurcze czy u was tez jest takie zimno Zrobilismy tylko szybka rundke dookola rzeczki w parku i do domku. Nikos w koncu usnal, mam nadzieje ze pospi chociaz godz

Narobilyscie mi smaku z tymi polskimi paczkami, a ja mam tak daleko do pl sklepu a maz w pracy jak wroci to pewnie juz nic nie zostanie w sklepie
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 15:42   #853
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Miszi Pokaż wiadomość
O widzisz. My prawdopodobnie bedziemy tam rano, a Ty o ktorej sie wybierasz ?
Jutro przyjecia sa od 9 to pewnie bym tak na 10 pojechala, tylko ze teraz nie wiem co robic... jelsi wyrobienie paszportu jest tansze jesli zostl skradziony to chyba zaczne kombinowac, bo kurcze nie dam 164 funty za paszport;/;/
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 15:43   #854
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hej,

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
***
w poniedziałek mam kolejny scan idziemy razem z tżtem. żeby tylko wszystko bylo ok.
Pewnie,że będzie

Dziś w nocy po raz pierwszy nakarmiłam Olcie butelką.Wstala 2 razy i 2 razy dostała mm.Za to od rana ma goraczkę i zalicza już 2 drzemke .Nie chce jesc tylko rano zjadła cycusia i padła przy nim.
W ciągu pierwszej drzemki bylam w pracy obgadać moj powrót do pracy.Teraz spi już od 2,5h.
Bede pracować od 6.30 do 15.00 3 dni w tyg ale zgodziałam sie robić nadgodziny w niedziele bo potrzebują.

Kupiłam sukienke do chrztu na ebayu a potem jeszcze 2 inne znalazłam.Teraz szukam bolerka.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWNX:IT
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 15:49   #855
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Miszi ja byłam wyrabiać paszport w środe kolejka była mała i szła bardzo szybko zajeło nam to moze z 20 minut. Natomiast była Pani po odbiór dowodu i mówiła ze składała wniosek w piatek to kolejka była taka ze stała ponad godz . Bo duzo osob jedzie w piatek .

Tam jest toaleta ale ja z niej nie korzystałam bo mała akurat zgłodniała jak bylismy na parkingu wiec ja nakarmiłam w aucie a zmieniać pieluchy nie musiałam.


Mąż odbierał paszport we wtorek to mówił ze o godz 11 nie było ludzi .

Acha i najgorsze jest to ze sie stoi na polu , ja myslałam ze to jakis elegancki budynek i ze sie stoi w srodku a tu niespodzianka tak wiec dobrze ze nie padało bo bysmy zmokli. No i wtedy dziecko marznie bo do srodka nie wejdziesz gdyż w środku jest Pan z ochrony który wpuszcza po 3 osoby i wszystkich obszukuje. Sprawdzali mi torebke , wózek
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek

Edytowane przez Sysunia_d
Czas edycji: 2011-03-03 o 15:51
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 16:23   #856
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość
Ja tak: mleka nie ruszam, bo mam po nim potworne mdłości... A nawet nie po nim, bo na sam widok i zapach. Kawa smakuje kamieniem . Tradycyjne napoje gazowane ze sklepu nagle stały się za słodkie, po sokach mam okropną zgagę... xD
Po wypiciu szklanki wody zwymiotowałam kilka dni temu... Piłam więc tylko herbatę z sokiem, ale po tej z kolei zwymiotowałam wczoraj...
Miała tak któraś..?

Doraźnie pomagało wypicie dużej ilość coca-coli (wtedy jeszcze nie byłam w ciąży)
sprobuj wody z sokiem albo z cytryna, najlepiej schlodzona i nie od razu butelke, tylko postaw kolo siebie i pij po lyku co kilka minut.

cola na pecherz
pomoglo pewnie dlatego ze jesli zwykle bardzo malo pijesz to jakikolwiek plyn, nawet cola, przeplukal troszke pecherz i rozcienczyl mocz. generalnie cola na pecherz dobra nie jest, poniewaz zawiera kofeine.

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Pewnie,że będzie
dziekuje
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 16:26   #857
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Jutro przyjecia sa od 9 to pewnie bym tak na 10 pojechala, tylko ze teraz nie wiem co robic... jelsi wyrobienie paszportu jest tansze jesli zostl skradziony to chyba zaczne kombinowac, bo kurcze nie dam 164 funty za paszport;/;/
A skąd taka kwota

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

dulcynea w ciąży to ja tylko sok jabłkowy piłam bo po herbacie było mi niedobrze a po wodzie mineralnej i innych sokach miałam zgage .
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 16:26   #858
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
J
Nie słyszałam że mają znieść HO
Ponizej link

Cytat:
Napisane przez Bakteryika Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny - ja was tylko po cichu podczytuje - na razie w polowie drogi do bycia mama



http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/wo...theuk/eea/wrs/

3 zdanie od gory - niestety niewiele informacji na ten temat jest wogole..
Cytat:
Napisane przez ursull Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie ma mnie,bo do Polski w piatek jedziemy i sie pakuje zawzięcie .
spokojnej podrozy

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
sysunia - saszetki z Bootsa, one sa na zurawinie z jakims dodatkiem - poza tym mi pomaga picie bardzo duzych ilosci wody, zeby wyplukac i wez duza dawke witaminy c.
Mnie tez zazwyczaj te saszetki pomagaja i bez antybiotyku sie obchodzi. Zamiast wody polecam dobrej jakosci sok zurawinowy ,najlepiej kilka kartownow
Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Wlasnie wrocilismy ze spacerku, kurcze czy u was tez jest takie zimno Zrobilismy tylko szybka rundke dookola rzeczki w parku i do domku. Nikos w koncu usnal, mam nadzieje ze pospi chociaz godz

Narobilyscie mi smaku z tymi polskimi paczkami, a ja mam tak daleko do pl sklepu a maz w pracy jak wroci to pewnie juz nic nie zostanie w sklepie
U nas strasznie mrozno,cieplo wlaczone, a ja pod kocem.
przyszlo dzis rozliczenie od sierpnia i jest tak niskie,ze nie mam oporow przed ogrzewaniem

Tez mam smaka na paczka,ale juz z pracy wrocilam i nie chce mi sie jechac. Moze bym sobie jednego usmazyla, tylko dla siebie Pomysle.....ide sprawdzic co potrzebne
Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Kupiłam sukienke do chrztu na ebayu a potem jeszcze 2 inne znalazłam.Teraz szukam bolerka.
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWNX:IT
bardzo ladna.
Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Acha i najgorsze jest to ze sie stoi na polu , ja myslałam ze to jakis elegancki budynek i ze sie stoi w srodku a tu niespodzianka tak wiec dobrze ze nie padało bo bysmy zmokli. No i wtedy dziecko marznie bo do srodka nie wejdziesz gdyż w środku jest Pan z ochrony który wpuszcza po 3 osoby i wszystkich obszukuje. Sprawdzali mi torebke , wózek
w Manchesterze,to samo. Srodki bezpieczenstwa Na szczescie zadaszony budenek. My za 2 tyg jedziemy odebrac nasz.

************************* **
Przytylam juz 4.5 kg, znow bede slonica
__________________
-7kg

Edytowane przez maatra
Czas edycji: 2011-03-03 o 16:28
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 16:30   #859
maatra
Wtajemniczenie
 
Avatar maatra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 444
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hanjah moj termin to 04.08. zmienili mi .
__________________
-7kg
maatra jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 17:10   #860
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Miszi ja byłam wyrabiać paszport w środe kolejka była mała i szła bardzo szybko zajeło nam to moze z 20 minut. Natomiast była Pani po odbiór dowodu i mówiła ze składała wniosek w piatek to kolejka była taka ze stała ponad godz . Bo duzo osob jedzie w piatek .

Tam jest toaleta ale ja z niej nie korzystałam bo mała akurat zgłodniała jak bylismy na parkingu wiec ja nakarmiłam w aucie a zmieniać pieluchy nie musiałam.


Mąż odbierał paszport we wtorek to mówił ze o godz 11 nie było ludzi .

Acha i najgorsze jest to ze sie stoi na polu , ja myslałam ze to jakis elegancki budynek i ze sie stoi w srodku a tu niespodzianka tak wiec dobrze ze nie padało bo bysmy zmokli. No i wtedy dziecko marznie bo do srodka nie wejdziesz gdyż w środku jest Pan z ochrony który wpuszcza po 3 osoby i wszystkich obszukuje. Sprawdzali mi torebke , wózek
Sysunia dzieki za informacje. Dobrze wiedzieć, że trzeba sie ubrac cieplutko, bo niegdy nie wiadomo jaka bedzie pogoda.
A czy parking jest blisko ambasady ? I czy jest płatny ?
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 17:20   #861
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ja dziś zamiast pączków robie racuchy.

Olcia ma gorączkę.Mało je,a jak zjadła 4 łyżeczki obiadku tak je po 1,5 nieprzetrawione wydaliła dołem.Mam nadzieje,że to zęby.Goraczka utrzymuje się od 4 dni.2dni byla, wczoraj był spokuj a dziś znowu.Daje jej nurofen ale pomaga na trochę.Wogóle to dzis się mnie uczepila, nie chce mnie puscic.Robię te racuchy teraz to maż musiał z nia iśc do pokoju ja zabawiać.

---------- Dopisano o 19:20 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Miszi Pokaż wiadomość
Sysunia dzieki za informacje. Dobrze wiedzieć, że trzeba sie ubrac cieplutko, bo niegdy nie wiadomo jaka bedzie pogoda.
A czy parking jest blisko ambasady ? I czy jest płatny ?
Parking jest na ulicy.Jak bedziesz miejsce to pod samą ambasadą zaparkujesz.Godzina parkingu kosztuje 4 funty i płaci się TYLKO KARTĄ.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:08   #862
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

ursull spokojnej podróżny i miłego urlopu
luna ja mieszkam w Dartford
A pączków u nas w sklepie mieli z 10 skrzynek i jak przyszłam popołudniu to już prawie nic nie było, tylko pustki


Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
AgaMili-lista uzupełniona

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Wlasnie wrocilismy ze spacerku, kurcze czy u was tez jest takie zimno Zrobilismy tylko szybka rundke dookola rzeczki w parku i do domku. Nikos w koncu usnal, mam nadzieje ze pospi chociaz godz
U mnie słońce dziś świeciło ale było mroźno i nieprzyjemnie a wczoraj wiatr głowę urywał, a już tak ładnie było w tamtym tygodniu
Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Acha i najgorsze jest to ze sie stoi na polu , ja myslałam ze to jakis elegancki budynek i ze sie stoi w srodku a tu niespodzianka tak wiec dobrze ze nie padało bo bysmy zmokli. No i wtedy dziecko marznie bo do srodka nie wejdziesz gdyż w środku jest Pan z ochrony który wpuszcza po 3 osoby i wszystkich obszukuje. Sprawdzali mi torebke , wózek
Ja tam byłam już z 4x i raz byliśmy w deszczową pogodę, było zimno, deszcz lał i czekaliśmy 2 godziny w kolejce a innym razem pojechaliśmy autem to za parking zapłaciliśmy kilkanście funtów + opłata za wjazd autem do centrum (chyba 9f) + korki i benzyna to już następnym razem wybraliśmy autobus (bilet całodzienny 3,5f x 2 = 7f)
Cytat:
Napisane przez Miszi Pokaż wiadomość
Sysunia dzieki za informacje. Dobrze wiedzieć, że trzeba sie ubrac cieplutko, bo niegdy nie wiadomo jaka bedzie pogoda.
A czy parking jest blisko ambasady ? I czy jest płatny ?
Wszystkie parkingi w centrum są płatne i drogie (wg mnie )

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2011-03-03 o 18:11
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:31   #863
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

ursull my biezemy zazwyczaj drobne, jesli chodzi o Euro, jakby trzeba było np. za toaletę zapłacic.
Reszte płacimy kartą jesli jest potrzeba



Daria ładna sukieneczka.

Podjechałam do polskiego sklepu i paczków zero. ( ami się smazyc nie chciało)
TŻ na szczęscie kupił
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:39   #864
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

A to nasze pączki A to tylko jeden talerz z czterech
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC16159.jpg (77,0 KB, 12 załadowań)
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:47   #865
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
A to nasze pączki A to tylko jeden talerz z czterech
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:49   #866
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość

Ja tam byłam już z 4x i raz byliśmy w deszczową pogodę, było zimno, deszcz lał i czekaliśmy 2 godziny w kolejce a innym razem pojechaliśmy autem to za parking zapłaciliśmy kilkanście funtów + opłata za wjazd autem do centrum (chyba 9f) + korki i benzyna to już następnym razem wybraliśmy autobus (bilet całodzienny 3,5f x 2 = 7f)

Wszystkie parkingi w centrum są płatne i drogie (wg mnie )

No dokładnie plus jeszcze 16 L za wyrobienie Paszportu trzeba miec gotówke .


Miszi jest tam kilka parkingów od 4 Ł za godz. Pod sama ambasada można tez stanać jestam chyba 5 miejsc tylko ze płacisz przez telefon trzeba zadzwonic na numer który tam jest podany na specjalnej tablicy.

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
A to nasze pączki A to tylko jeden talerz z czterech

No to jemy
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:50   #867
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

ja dziś zjadłam 2 kupne wielkie pączusie
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 18:55   #868
ArmadaV
Raczkowanie
 
Avatar ArmadaV
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: nydnol...
Wiadomości: 235
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Hej dziewczyny!
Tak zaczelam tu pisac bez przywitania....,sorry, gapa ze mnie.
Mam nadzieje, ze moge sie tu do Was wcisnac....Mieszkam w Londynie i mam 4 miesieczna coreczke.

Widze,ze sie nawiazal temat paszportowo - konsulatowy i chcialam zapytac, czy ktoras wyrabiala ostatnio paszport dla maluszka w Londynie?
Bo naczytalam sie na forach internetowych o kolejkach stojacych na ulicy kolo konsulatu i dlugich godzinach oczekiwania....Czy to prawda, czy to zalezy jak kto trafi?
__________________
Children are the keys of paradise.
ArmadaV jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 19:00   #869
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ArmadaV Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Tak zaczelam tu pisac bez przywitania....,sorry, gapa ze mnie.
Mam nadzieje, ze moge sie tu do Was wcisnac....Mieszkam w Londynie i mam 4 miesieczna coreczke.

Widze,ze sie nawiazal temat paszportowo - konsulatowy i chcialam zapytac, czy ktoras wyrabiala ostatnio paszport dla maluszka w Londynie?
Bo naczytalam sie na forach internetowych o kolejkach stojacych na ulicy kolo konsulatu i dlugich godzinach oczekiwania....Czy to prawda, czy to zalezy jak kto trafi?
Byłam kilka razy i mogę powiedzieć że niestety to prawda.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-03, 19:12   #870
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Jak ktoś ma blisko do Edynburga to zapraszam na pączki
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.