Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-03, 11:32   #61
Weronika.21
Raczkowanie
 
Avatar Weronika.21
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 209
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

wiecie co, mówcie co chcecie, prawo prawem, ale ja bym te babę chyba za włosy z mieszkania wyciągnęła!!!!!! A dzieciom przykład tez świetny daje!! i tak się rodzi patologia. Może troszkę inna sytuacja- sąsiadka pożyczyła od mamy pieniądze (300zł,), a że mama wiedziała że mają chwilowo ciężką sytuację, mąż chory, ona bez pracy itp. to pożyczyła. Sąsiadka powiedziała wprost że raczej szybko pieniędzy nie zwrócą i mama to zaakceptowała. po kilku miesiącach sąsiadka sprzedała mieszkanie i kupiła mniejsze, więc jakieś tam pieniądze jej zostały, ale 300zł nie oddała. A moja mama machnęła ręką na to (hmmm choć właściwie nie wiem czemu- jej pieniądze). A teraz sąsiadka za każdym razem jak spotykamy ją na ulicy to przed nami ucieka. A nie lepiej byłoby zacisnąć pasa, odłożyć 300zł, oddać i żyć godnie i nie musieć chodzić "kanałami" żeby nie spotkać dawnych "znajomych"
__________________
Dzieci są kotwicami, które trzymają matki przy życiu.

jestem mamą małego Stworka
Weronika.21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 15:44   #62
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

KOLEJNY PROBLEM ! :

bylam w adimistracji odebrać klucze, a oni mówią, że już odebrane.
Babka podpisała sie za mnie, a oni jej ten klucz po prostu dali.
Na jakiej w ogóle podstawie. Powiedział mi facet z administracji właśnie, że "do kluczyków nie trzeba sie legitymować" jakaś bzdura!
ani zameldowana nie jest, ani nic... jutro pojde do kierownika chyba.


aaaaa, jeszcze powiedział, że mam sie gdzieś tam zgłosić to mi wymienią zamek. I co, moze płacić bede ;o oni popełnili błąd, a ja mam za tym chodzic.
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 17:57   #63
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
KOLEJNY PROBLEM ! :

bylam w adimistracji odebrać klucze, a oni mówią, że już odebrane.
Babka podpisała sie za mnie, a oni jej ten klucz po prostu dali.
Na jakiej w ogóle podstawie. Powiedział mi facet z administracji właśnie, że "do kluczyków nie trzeba sie legitymować" jakaś bzdura!
ani zameldowana nie jest, ani nic... jutro pojde do kierownika chyba.


aaaaa, jeszcze powiedział, że mam sie gdzieś tam zgłosić to mi wymienią zamek. I co, moze płacić bede ;o oni popełnili błąd, a ja mam za tym chodzic.
a o jaki klucz chodzi ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 18:05   #64
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

oj, z tego zdenerwowania zapomniałam. chodzi o kluczyki do skrzynki.
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-04, 18:14   #65
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
teraz jeszcze przyszlo rozliczenie za prąd - kwoty kosmiczne. baby ani widu ani słychu, jakos w pon lub wtorek pewnie przejdziemy sie tam.

jeszcze podała adres do korespondencji nasz, zeby nam te rachunki przyszly...
jak widać ma zamiar nie płacić za nic
same problemy

Odlaczyc prad, wode co tylko mozna ( nie placi , nie uzywa - proste) nie rozumiem czemu sie tak z nia ciagasz .Baba przy tylku grosza nie ma na czynsz to nie ma na nic , lacznie z prawnikiem.To ze niby byla u niego to nie uwierze , pewnie jej jakas kolezanka podpowiedziala ze niby ma 3 miesiace . Drzwi wywalic noga jak nie idzie otworzyc , rzeczy na dwor i baj maszkaro nie czaic sie nawet.Nie ma meldunku, zajmuje Twoja wlasnosc - policje moze sobie wzywac , nic jej to nie da.A na sprawy w sadzie to ja nie stac , jak i nie stac placic za czynsz ktory jest do prawnika groszowa sprawa.
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-02-04 o 18:16
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 14:36   #66
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
oj, z tego zdenerwowania zapomniałam. chodzi o kluczyki do skrzynki.
aa.
u nas wymienili zamek za darmo.

jeszcze wroce do rachunkow ,przychodza na wasz adres a wczesniej ona je dostawala ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 22:36   #67
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

To złóż na policji zawiadomienie o przestępstwie sfałszowania twojego podpisu

Art. 270. § 1. Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.
§ 3. Kto czyni przygotowania do przestępstwa określonego w § 1,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Edytowane przez vilya
Czas edycji: 2009-02-05 o 22:37
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-06, 07:48   #68
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

paula78 tak, rachunki wcześniej normalnie tam przychodziły. Teraz za prąd przyszły tutaj do nas.

vilya dzieki za podpowiedz z tym podpisem, na kodeksie sie nie znam. Takze, wielkie dzieki jeszcze raz
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 08:02   #69
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez wybujana Pokaż wiadomość
paula78 tak, rachunki wcześniej normalnie tam przychodziły. Teraz za prąd przyszły tutaj do nas.

sprawdzilas czy nie ma zaleglosci ?

podziwiam odwage i ogrom zaufania.
my rowniez wynajmujemy mieszkanie studentom i wszytskie rachunki z tego mieszkania przychodza do nas ,my przedstawiamy kwote studentom i oni robia przelew na nasze konto i my placimy te ich rachunki.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 10:51   #70
wybujana
Wtajemniczenie
 
Avatar wybujana
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice/Czechowice-Dz.
Wiadomości: 2 613
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

z opłatami za media na szczescie nie zalegają - sprawdzone.

bylam tam przed chwilą ten rachunek im dać, ale nikogo nie zastałam.
musze sie pofatygować jeszcze raz
__________________
Uwielbiam siebie


http://www.youtube.com/watch?v=R9xUQwdVKhQ
wybujana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-08, 18:17   #71
justynek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 75
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Oj dziewczyno ciężka sprawa,ja załatwiłabym to tak-wpuściłabym do tego mieszkania z trzech osiłków np.męża i jego kolegów żeby zajęli jeden pokój i pomieszkali z babskiem pare dni.uciekałaby gdzie pieprz rośnie.Troche zachodu to wymaga ale nie wytrzymałaby hałasu,ich obecności w kuchni i łazience...
justynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 19:10   #72
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Eeeeh i przez takie bezczelne babska potem uczciwi wynajmujący mają problem, bo nikt nie chce zameldować, bo kaucja na wszelki wypadek itp ... ehhhh
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 22:04   #73
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Eeeeh i przez takie bezczelne babska potem uczciwi wynajmujący mają problem, bo nikt nie chce zameldować, bo kaucja na wszelki wypadek itp ... ehhhh
Tylko że większość ludzi nie wie że meldunek nie jest prawem do przebywania w lokalu, a jedynie poświadczeniem że dana osoba zamieszkuje dane miejsce. Prawo do zajmowania lokalu daje umowa najmu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 06:31   #74
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Tylko że większość ludzi nie wie że meldunek nie jest prawem do przebywania w lokalu, a jedynie poświadczeniem że dana osoba zamieszkuje dane miejsce. Prawo do zajmowania lokalu daje umowa najmu.
Hmm ale pewnie też tylko teoretycznie ... bo matki z dzieckiem i tak nie wyrzucisz na bruk ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 11:26   #75
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Hmm ale pewnie też tylko teoretycznie ... bo matki z dzieckiem i tak nie wyrzucisz na bruk ...
To nie jest teoretycznie tylko praktycznie, ludzie się przyzwyczaili z dawnych czasów że nie można wyrzucić zameldowanego. Obecnie meldunek niczego nie gwarantuje, za to nawet jeżeli matka z dzieckiem nie ma meldunku, a ma umowę i nie płaci to nie można jej eksmitować.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:23   #76
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
To nie jest teoretycznie tylko praktycznie, ludzie się przyzwyczaili z dawnych czasów że nie można wyrzucić zameldowanego. Obecnie meldunek niczego nie gwarantuje, za to nawet jeżeli matka z dzieckiem nie ma meldunku, a ma umowę i nie płaci to nie można jej eksmitować.
no a jak umowa jest nieważna, bo najemca złamał jej warunki?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-10, 13:50   #77
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
no a jak umowa jest nieważna, bo najemca złamał jej warunki?
Brak płatności nie powoduje nieważności umowy.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 10:09   #78
dirt
Wtajemniczenie
 
Avatar dirt
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 375
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Brak płatności nie powoduje nieważności umowy.
a co powoduje? jak ktoś nie płaci to nadal może sobie korzystać?
to dlaczego jak się nie zapłaci rachunku za telefon to go odcinają?
dziwi mnie trochę, że nic nie można z tym zrobić (z nie płacącym najemcą oczywiście) prawnie lub nie...
dirt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 11:49   #79
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez dirt Pokaż wiadomość
a co powoduje? jak ktoś nie płaci to nadal może sobie korzystać?
to dlaczego jak się nie zapłaci rachunku za telefon to go odcinają?
dziwi mnie trochę, że nic nie można z tym zrobić (z nie płacącym najemcą oczywiście) prawnie lub nie...
Umowę można wypowiedzieć, a nie unieważnić. Zakład energetyczny też wypowiada umowę.

Art. 687. Zwłoka z zapłatą czynszu
Jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności, a wynajmujący zamierza najem wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia, powinien on uprzedzić najemcę na piśmie, udzielając mu dodatkowego terminu miesięcznego do zapłaty zaległego czynszu.


Czyli po trzech miesiącach można wypowiedzieć umowę dając najemcy miesiąc na zapłatę, jeśli zapłaci to umowa trwa nadal.

Jeżeli najemca nie zapłacił i nie opuścił mieszkania to trzeba iść do sądu po nakaz eksmisji. Z nakazem idzie się na policję czy do komornika i eksmituje. W przypadku gdy najemca podlega ustawie o ochronie lokatorów i nie można eksmitować go na bruk, sąd daje nakaz eksmisji z prawem do lokalu socjalnego czy zastępczego, no i teraz trzeba czekać latami aż gmina lokal da, można też wystąpić do gminy o odszkodowanie z tytułu zajmowania mieszkania przez osobę która posiada nakaz eksmisji z prawem do lokalu zastępczego.
Za okres zamieszkiwania można tez dochodzić zapłaty od najemcy, wysłać do niego wezwanie do zapłaty, następnie dać sprawę do sądu i następnie do komornika.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-11, 12:10   #80
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
Umowę można wypowiedzieć, a nie unieważnić. Zakład energetyczny też wypowiada umowę.

Art. 687. Zwłoka z zapłatą czynszu
Jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności, a wynajmujący zamierza najem wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia, powinien on uprzedzić najemcę na piśmie, udzielając mu dodatkowego terminu miesięcznego do zapłaty zaległego czynszu.


Czyli po trzech miesiącach można wypowiedzieć umowę dając najemcy miesiąc na zapłatę, jeśli zapłaci to umowa trwa nadal.

Jeżeli najemca nie zapłacił i nie opuścił mieszkania to trzeba iść do sądu po nakaz eksmisji. Z nakazem idzie się na policję czy do komornika i eksmituje. W przypadku gdy najemca podlega ustawie o ochronie lokatorów i nie można eksmitować go na bruk, sąd daje nakaz eksmisji z prawem do lokalu socjalnego czy zastępczego, no i teraz trzeba czekać latami aż gmina lokal da, można też wystąpić do gminy o odszkodowanie z tytułu zajmowania mieszkania przez osobę która posiada nakaz eksmisji z prawem do lokalu zastępczego.
Za okres zamieszkiwania można tez dochodzić zapłaty od najemcy, wysłać do niego wezwanie do zapłaty, następnie dać sprawę do sądu i następnie do komornika.
prad mozna samemu odlaczyc kiedy sie tylko chce (liczniki etc) na wlasne rzadanie .
inna sprawa ze trzeba pozniej zaplacic za podlaczenie

To powyzej odnosi sie do najemcow zameldowanych na stale ( ktos kupil np.kamienice z lokatorami korzy maja staly meldunek)
umowe mozna wypowiedziec najemcy w dowolnej chwili i dac czas do wyprowadzki jaki sie chce . Sama wynajmowalam mieszkanie na studiach ( wlasciciel kupil synowi) syn wrocil z zaganicy i wlasciciel mi wypowiedzial umowe od razu , mialam miesiac na wyprowadzenie sie . Wiec wcale nie musza obowiazywac trzy miesiace . Jezeli tym bardziej nie ma podanego w umowie okresu wypowiedzenia mozna to zrobic z dnia na dzien praktycznie.
Moj kolega wynajmuje legalnie mieszkania ( placi podatki, melduje co 3 miesiace na tymczasowke etc) ma cala duza kamienice i.. ani razu nie mial problemow z pozbyciem sie lokatorow ktorzy nie placa , krotka pilka jest u niego. Dawal tydzien na uregulowanie dlugow , pozniej trzy tygodnie na wyprowadzke(wymeldowywal od razu w urzedzie) jezeli ktos nie zaplacil .Wchodzil do mieszkania wywalal graty na klatke , zmienial zamki i tyle. Straszyli go ze beda dzwonic na policje co niektorzy - a co to im da jak nie maja prawa do lokalu zadnego, meldunku ani nic? nic im policja nie poradzi.
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2009-02-11 o 12:13
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-11, 12:31   #81
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

moee pisałam już i nie wiem ile jeszcze razy mam pisać że meldunek nie ma znaczenia, jeżeli się nie ma meldunku, a ma się umowę najmu to policja nie pozwoli wywalić najemców. Meldunek jest tylko i wyłącznie potwierdzeniem miejsca zamieszkania, a nie jest potwierdzeniem prawa do zamieszkiwania w nim.

Umowę można wypowiedzieć z terminem zawartym w umowie, a jeżeli go nie ma to obowiązuje termin 3 miesięczny.

To że ludzie postępują niezgodnie z prawem, a lokatorzy swoich praw nie znają nie oznacza że takie są przepisy. Twój kolega działa niezgodnie z prawem i miał po prosu szczęście że jeszcze żaden z lokatorów nie zgłosił się na policję.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 08:30   #82
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

no ale jeżeli jedna strona złamie warunki umowy to czy druga nie ma prawa na jej wypowiedzenie z terminem natychmiastowym?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 10:40   #83
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
no ale jeżeli jedna strona złamie warunki umowy to czy druga nie ma prawa na jej wypowiedzenie z terminem natychmiastowym?
W przypadku najmu nie, przeczytaj art. 687 k.c. który kilka postów temu podawałam.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 10:45   #84
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

No ale teoretycznie jak właścicielka wręczy lokatorce wypowiedzenie, to i tak po 3 miesiącach jej nie wyrzuci, bo nie ma lokalu zastępczego ... więc nawet po zerwaniu umowy ma problem ...
Chore to ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 11:34   #85
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
No ale teoretycznie jak właścicielka wręczy lokatorce wypowiedzenie, to i tak po 3 miesiącach jej nie wyrzuci, bo nie ma lokalu zastępczego ... więc nawet po zerwaniu umowy ma problem ...
Chore to ...
No jeśli ma prawo do lokalu zastępczego to nie, ale wtedy można od miasta dochodzić pieniędzy jakie by się dostało mieszkanie wynajmując.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:38   #86
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez asiulkaa Pokaż wiadomość
No jeśli ma prawo do lokalu zastępczego to nie, ale wtedy można od miasta dochodzić pieniędzy jakie by się dostało mieszkanie wynajmując.
Mhm. Ciekawam jak to wygląda w praktyce, tzn czy miasto jest chętne do płacenia? i czy faktycznie płaci rynkową cenę miał kto taki przypadek?
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:40   #87
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

no cóż, państwo chroni przestępców a płacą za to uczciwi ludzie..
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-12, 12:52   #88
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Mhm. Ciekawam jak to wygląda w praktyce, tzn czy miasto jest chętne do płacenia? i czy faktycznie płaci rynkową cenę miał kto taki przypadek?
Niestety trzeba iść do sądu, ale ostatnio były wyroki takie że miasto musiało płacić tyle ile by eksmitowany płacił czynszu gdyby nadal miał umowę najmu, miasto musi również zapłacić koszty postępowania sądowego i odsetki.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 09:28   #89
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

Asiulka, widzę, że znasz się trochę na tym temacie .. mam pytanie, może nie do końca związane z tematem wątku, no ale korzystając z okazji

Otóż interesuje mnie taka sprawa: mówisz, że meldunek nie jest konieczny, że wystarczy aby lokator miał umowę i to mu daje prawo do zamieszkania - jak to się ma do obowiązku meldunkowego? ten przepis, choć bezsensowny, nadal istnieje! Teoretycznie można donieść na mnie na policję, bo przebywam bez meldunku ponad 4 doby w wynajmowanym mieszkaniu - jak to się ma jedno do drugiego? Słyszałam o przypadkach wrednych sąsiadów, którzy donosili na takich lokatorów ... czy to,że mam umowę mnie w jakiś sposób chroni? Sama nie mogę się zameldować bez zgody właściciela, a on nie chce ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-13, 10:13   #90
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Najemca nie płaci czynszu - CO ROBIĆ?

MarudexuS faktycznie obowiązek meldunkowy nadal istnieje więc sąsiedzi lub inni "życzliwi" mogą donieść.
Jednak meldunek możesz sama zrobić, wypełniasz druk i jako dokument potwierdzający prawo do lokalu przedstawiasz umowę najmu.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.