Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-18, 10:21   #61
inmemoriaa
Rozeznanie
 
Avatar inmemoriaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 787
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Przeprowadzam się ze względu na studia. Tak mieszkałam 6 lat w Warszawie, a właściwie na osiedlu domków pod Warszawą i myślę,że to jest super rozwiązanie. Samej Warszawy a szczególnie centrum nie bardzo lubiłam,ale miałam to szczęście że jeśli nie musiałam do niej jechać w jakichkolwiek celach to mogłam zostać u siebie gdzie cisza i spokój Z okolic Warszawy to rzeczywiście Milanówek,Magdalenka,Kons tancin to są fajne miejsca. Ale Gdynia to tak jak większości moje niespełnione marzenie, próbowałam tam studiować,ale nie wyszło. Prześwietne miasto, zachwyciło mnie.

Dorastałam natomiast w niewielkim miasteczku w woj. lubelskim i ciesze się,że się wyprowadziłam, same blokowiska i zero perspektyw.
inmemoriaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 10:33   #62
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez ferryboat Pokaż wiadomość
Mieszkałam kiedyś blisko Iluzjonu i to było najlepsze miejsce pod względem lokalizacji ever. Ale te ceny...

to byłyśmy sąsiadkami.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 10:36   #63
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Do Krakowa przyjechałam kiedyś będąc we wczesnej podstawówce i tak mnie to miasto zauroczyło, że ciągle marzyłam o przyjazdach tutaj. W czasach gimnazjum zostałam u znajomych na 3 dni i wtedy po prostu się zakochałam. Od tamtej pory wiedziałam, że kiedyś tutaj zamieszkam. Po maturze tak właśnie zrobiłam.
Mieszkam tutaj od paru lat i nie zanosi się na to, żeby to się zmieniło. Podoba mi się tutaj każda dzielnica, każdy zaułek, nawet budowa za oknem .
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 11:22   #64
201606201259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 217
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Mieszkam w moim ok 100tys rodzinnym mieście,ponieważ mam tutaj zobowiązania związkowo-rodzinno-mieszkaniowe i raczej tu zostane. Moim marzeniem jest mieszkać w ciepłym kraju w dużym mieście typu Melbourne lub w Barcelona
201606201259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 12:16   #65
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez StillStunning Pokaż wiadomość
Mieszkam w moim ok 100tys rodzinnym mieście,ponieważ mam tutaj zobowiązania związkowo-rodzinno-mieszkaniowe i raczej tu zostane. Moim marzeniem jest mieszkać w ciepłym kraju w dużym mieście typu Melbourne lub w Barcelona
tam są duuuuuuuuże paaaaająąąąąąąki.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 12:23   #66
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
tam są duuuuuuuuże paaaaająąąąąąąki.
Ale piękne widoki
Też nie pogardziłabym Australią.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 19:03   #67
dziuba85
Zakorzenienie
 
Avatar dziuba85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 838
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Idą dwa owsiki po ziemi - tata i synek.
Synek: - Tato, a co to jest to zielone?
- To jest, synku, trawa - mówi tata.
- Oooo, jaka piękna. A co to jest to ciemnozielone tam daleko?
- To jest las.
- Jaki piękny! A co to jest to niebieskie nad nami z tym czymś białym?
- To niebo i chmurki.
- Ale przepiękne! A to okrągłe i jasne na niebie?
- To słońce, synku.
- Tato, powiedz mi, skoro tu jest tak pięknie i pachnąco, dlaczego my żyjemy w d.upie?
- Bo to nasza ojczyzna, synku.


Tak mi się skojarzyło....
Niestety, ale racja.
__________________
10.08.2008
28.04.2012

Córcia 21.04.2018 <3

dziuba85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-18, 20:58   #68
201606201259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 217
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
tam są duuuuuuuuże paaaaająąąąąąąki.
Co dla mnie jest tragedią, za każdym razem trzeba np patrzeć do buta zanim sie go włoży itp. Poki co obawiam się co najwyżej domowego pająka o lichych nóżkach

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Ale piękne widoki
Też nie pogardziłabym Australią.
Wiesz co dobre
201606201259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-19, 06:36   #69
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez StillStunning Pokaż wiadomość
Co dla mnie jest tragedią, za każdym razem trzeba np patrzeć do buta zanim sie go włoży itp. Poki co obawiam się co najwyżej domowego pająka o lichych nóżkach


Wiesz co dobre
Ja teraz się pająków nie boję, ale to pewnie dlatego, że w Polsce nie ma takich, które mogłyby mnie zabić
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 19:58   #70
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 509
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Dlaczego? To była naturalna migracja spod Warszawy do samej stolicy. Studia, praca, potem TŻ. Sentyment od zawsze, tryliardy wspomnień. Warszawa jest bardzo różnorodna kulturowo i architektonicznie. I zawsze, do tej pory, potrafi mnie czymś zaskoczyć i zadziwić. Uwielbiam Mokotów Górny i Dolny, Puławską z przyległościami, moimi ulubionymi sklepikami, ścieżką rowerową i biblioteką, z której zawsze wychodzę ze stosem książek , ale też Trakt Królewski, którym zwykle jadę do pracy. Lubię Powsin i resztki łąk wilanowskich, na których zbieram zioła. Lubię Ursus, Włochy, Żoliborz i Saską Kępę - te dzielnice mają swój niepowtarzalny klimat. Szorstka przyjaźń połączyła mnie z Wolą - uczę się rozumieć tę dzielnicę, poznaję jej zakamarki i osobliwości.

Lubię wybrane miasteczka podwarszawskie (może z wyjątkiem Legionowa - to miasto to samo zuooo ). Milanówek jest śliczny i mam do niego sentyment z dzieciństwa. Podobnym sentymentem darzę miejscowości położone w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego - Zegrze, Wieliszew, Rynię, Białobrzegi, Nieporęt. Zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim. I Jabłonnę, park w niej z kompleksem pałacowym.

Tuż po studiach marzyła mi się wyprowadzka do Trójmiasta, a konkretnie do Gdyni. Zakochałam się w tym mieście. Nadal lubię jeździć tam kilka razy w roku, ale jako turystka
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 18:14   #71
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Jestem z Radomia, 5 lat studiowałam w Lublinie (uwielbiam!), ponad 3 w Finlandii - w dwóch miastach, teraz - już za moment, przeprowadzka do Gdańska! Cieszę się ogromnie!
Uwielbiam Trójmiasto i wszystko co oferuje. Położenie, różnorodność, wielkość, historię, zabytki, ciężko powiedzieć co mi się do tej pory nie spodobało...
(Byłabym wdzięczna ogromnie za wszelkie wskazówki odnośnie Trójmiasta od autochtonicznych wizażanek)
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-28, 18:18   #72
Hetka
Raczkowanie
 
Avatar Hetka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: UK/Szwajcaria
Wiadomości: 157
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Nie bardzo mam wybór w kwestii kraju zamieszkania, przez prace mojego meza, wiec kursujemy miedzy (glównie) UK i Szwajcaria, oraz (rzadziej) Francja i Wlochami. Meczy mnie to, bo nigdzie tak naprawde nie mozemy miejsca zagrzac, ale wole to, niz bycie daleko od meza i widzenie go moze raz na 3 miesiace przez tydzien. Mam nadzieje ze jak przejdzie na 'emeryture', osiadziemy sobie gdzies na poludniu Francji, zeby byc blisko jego blizniaczek, i bedziemy mieli spokój swiety.
__________________
Zona & Matka
Bizuteriomaniaczka- Cartier, Chopard
Dbam o siebie

Rzucam fajki. Bez kija nie podchodz.

Hetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 20:11   #73
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 981
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Jestem z Radomia, 5 lat studiowałam w Lublinie (uwielbiam!), ponad 3 w Finlandii - w dwóch miastach, teraz - już za moment, przeprowadzka do Gdańska! Cieszę się ogromnie!
Uwielbiam Trójmiasto i wszystko co oferuje. Położenie, różnorodność, wielkość, historię, zabytki, ciężko powiedzieć co mi się do tej pory nie spodobało...
(Byłabym wdzięczna ogromnie za wszelkie wskazówki odnośnie Trójmiasta od autochtonicznych wizażanek)
Gratulacje Mieszkałam w 3mieście przez prawie 5 lat,ale co nieco jeszcze pamiętam jakby co. Pracowałam tam,bo pochodzę z Łodzi
Mnie z początku denerwowała komunikacja w Gdańsku,bo te uliczki takie wąskie,ale odkąd jest tramwaj na nowe osiedla nie ma takiego dramatu.
Wynajem/kupno lokum najlepiej w zasięgu tramwaju,nie podobało mi się na Stogach i Nowym Porcie,okolice stadionu no i oczywiście słynna Orunia (nie mylić z Orunią Górną).

Na emeryturę na pewno chcemy z mężem wrócić do Gdyni
W Norwegii trzyma nas praca męża,ale do 3miasta jeździmy regularnie
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 20:51   #74
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Mieszkam na Slasku ,od urodzenia i caly czas w tym samym mieszkaniu rodzicow.Za kilka miesiecy przeprowadzam sie do Zakopanego,tam zaczynam nowe zycie z mezem i z nowymi perspektywami na przyszlosc.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-28, 20:52   #75
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Gratulacje Mieszkałam w 3mieście przez prawie 5 lat,ale co nieco jeszcze pamiętam jakby co. Pracowałam tam,bo pochodzę z Łodzi
Mnie z początku denerwowała komunikacja w Gdańsku,bo te uliczki takie wąskie,ale odkąd jest tramwaj na nowe osiedla nie ma takiego dramatu.
Wynajem/kupno lokum najlepiej w zasięgu tramwaju,nie podobało mi się na Stogach i Nowym Porcie,okolice stadionu no i oczywiście słynna Orunia (nie mylić z Orunią Górną).

Na emeryturę na pewno chcemy z mężem wrócić do Gdyni
W Norwegii trzyma nas praca męża,ale do 3miasta jeździmy regularnie
Dzięki bardzo! Już zacieram ręce i przebieram nóżkami
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 18:52   #76
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Jestem z miasteczka z dwoma mostami, które bardzo kocham. Jednak na studia wybrałam się do Łodzi, tu też mieszka mój ukochany, więc nieco ze względu na niego. Miasto lubię wbrew gadaniu ludzkiemu, że brzydko, że szaro...zamiast starych kamienic wyobrażam sobie ich świetność a miasto ma swój klimat.
Podejrzewam, że zwiążę jakoś te swoje życie właśnie z Łodzią.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 06:55   #77
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja jestem z Poznania i niesamowicie kocham to miasto, mieszkając w nim jeszcze tak tego nie postrzegałam, ale teraz jest inaczej.
W moim Poznaniu wszędzie było blisko, każda sprawę mozna było załatwić po prostu idąc na spacer, sklepy wiecznie otwarte, duzo miejsc do zwiedzania, duzo ludzi (rzadko spotyka sie kogos znajomego) itd... Wyprowadziłam sie z wielu powodów, tu gdzie jestem teraz jesli nie masz samochodu to jestes stracony hahaha, na dodatek mieszkam na obrzeżach
Jest wiele minusów mojej emigracji, ale nie przewyższają one pozytywów wiec co tu wiele gadac...


Wysłano przez tapatalk

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2015-05-08 o 06:57
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 10:12   #78
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja miałam szczęście studiować w mojej małej, uroczej mieścinie, gdzie otworzono filię UAM i to wykładowcy dojeżdżali do nas, no ale czasem, np. na egzamin "zapraszali do siebie", by, jak to określali, mieć trochę kontaktu z macierzystą uczelnią. Po studiach trochę jeszcze mieszkałam w tym mieście, byłam zaręczona, no ale nie wyszło, wyprowadziłam się potem do innego chłopaka tez do uroczej małej mieściny, gdzie żyło mi się naprawdę fajnie i gdzie miałam super pracę. No ale nic nie trwa wiecznie, pojawił się ktoś nowy na horyzoncie i tak zlądowałam w Bydgoszczy, w mieście, którego chronicznie nie znoszę. Przyzwyczajona do małych miast - wszędzie mi za daleko, ludzie jacyś dziwni, dzieje się niewiele i w ogóle wszystkiemu jestem na nie. Chwała Bogu tylko, że mam względnych sąsiadów, co nie hałasują zbytnio, a za oknem piękny widok na drzewo, które TŻ posadził z mamą, jak był mały : )
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 11:17   #79
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Jestem rodowitą torunianką ale nigdy nie lubiłam tego miasta i mentalności toruniaków. W większości są jak krakusy,którzy uważają,że TYLKO Toruń jest the best a na inne miasta patrzą z góry.Toruniacy nie lubią przyjezdnych,bardzo źle odnoszą się do Bydgoszczan i ludzi z mniejszych miast.Myślą,że Toruń jest pępkiem świata oraz że to miasto jest ponad innymi (Kraków,Gdańsk,Wrocław itp.) Mnie to zawsze śmieszyło i od dziecka zarzekałam sie,że w dorosłym życiu nie zamieszkam w Toruniu. Nie podoba mi się położenie Torunia,osiedla. Mieszkam w mniejszym mieście,przyjechałam tu za Chłopem i nie żałuję.Piękne położenie,infrastruktura, do okoła lasy,spokojnie.
A gdybyśmy mogli rzucić wszystko w chol.ere i przenieśc się do jednego miasta w PL to bez zawahania była by to GDYNIA!
A gdybyśmy mieli wybrać zagranice,gdybyśmy śmierdzieli wielką gotówką to wyneislibyśmy się do naszej ukochanej Dalmacji w Chorwacji,kupilibyśmy dom,pensjonacik i żylibyśmy z turystyki a najlepiej z agroturystyki.
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-08, 11:21   #80
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Tu, gdzie mieszkam, urodziłam się, studiowałam, pracuję (Białystok, czyli Polska C? D? Z?).
Do tego miejsca mam stosunek nijaki, miasto jak miasto.
Jednak jestem taką istotą, że mogę mieszkać albo w sporym mieście, albo na kompletnym odludziu - małe miasteczka przerażają mnie ze względu na brak anonimowości i to, że każdy o każdym wie wszystko.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 11:29   #81
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
Jestem rodowitą torunianką ale nigdy nie lubiłam tego miasta i mentalności toruniaków. W większości są jak krakusy,którzy uważają,że TYLKO Toruń jest the best a na inne miasta patrzą z góry.Toruniacy nie lubią przyjezdnych,bardzo źle odnoszą się do Bydgoszczan i ludzi z mniejszych miast.
Mnie się Toruń bardziej podoba od Bydgoszczy. A co do tej śmiesznej wojenki między miastami - ja naprawdę tego nie kapuję, bo i bydgoszczanie za Toruniem nie przepadają. Skąd im się to kurna wzięło? Jaki bezsens. I to jeszcze przenosi się do mediów, sama nieraz czytałam w prasie rzucane kalumnie na Toruń. To już moim zdaniem przerasta wszelkie granice - prasa, która powinna być obiektywna, noż kurcze, w moim małym miasteczku jest wydawana lepsza prasa niż te wszystkie Expressy Bydgoskie itp.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 13:24   #82
magdam_90
Raczkowanie
 
Avatar magdam_90
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 96
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja studiowałam we Wrocławiu, ale ostatecznie znalazłam się w Warszawie - powodem było poznanie obecnego narzeczonego, który właśnie w tym ogromnym mieście znalazł pracę i nie chciał z niej zrezygnować. A ja pracuję zdanie, więc nie ma tym problemu. Do Wrocławia chętnie bym wróciła, ale Warszawa nie jest taka zła, można się przyzwyczaić.
magdam_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 13:54   #83
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja sie przeprowadziłam do trójmiasta za miłością na początku miałam mieszkać w Sopocie, teraz mieszkam w Gdańsku przy granicy z Sopotem, blisko morza. I jestem absolutnie zakochana w tych terenach. Znalazłam pracę, poznaję ludzi, jestem szcześliwa, na pewno nie wrócę do rodzinnego domu. Czuję sie tu jak ryba w wodzie, szybko załapałam klimat i chyba w żadnym innym miejscu nie czuję się tak dobrze jak tutaj Sopot chodzi za mną w tę i w tamtą. Gdynia też mi bardzo przypadła do gustu.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-08, 14:56   #84
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
Ja sie przeprowadziłam do trójmiasta za miłością na początku miałam mieszkać w Sopocie, teraz mieszkam w Gdańsku przy granicy z Sopotem, blisko morza. I jestem absolutnie zakochana w tych terenach. Znalazłam pracę, poznaję ludzi, jestem szcześliwa, na pewno nie wrócę do rodzinnego domu. Czuję sie tu jak ryba w wodzie, szybko załapałam klimat i chyba w żadnym innym miejscu nie czuję się tak dobrze jak tutaj Sopot chodzi za mną w tę i w tamtą. Gdynia też mi bardzo przypadła do gustu.
Zazdroszczę, kocham Sopot, to miasto moich marzeń.
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 10:08   #85
ama
Wtajemniczenie
 
Avatar ama
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 691
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Tu, gdzie mieszkam, urodziłam się, studiowałam, pracuję (Białystok, czyli Polska C? D? Z?).
Do tego miejsca mam stosunek nijaki, miasto jak miasto.
Jednak jestem taką istotą, że mogę mieszkać albo w sporym mieście, albo na kompletnym odludziu - małe miasteczka przerażają mnie ze względu na brak anonimowości i to, że każdy o każdym wie wszystko.
No już bez przesady, tylko Polska B. I to ostatnio bardzo doinwestowana przez Unię. Mieszkałam w białym w 2008 roku i zmiany jakie zaszły od tego czasu są moim zdaniem niesamowite (mówię o rozwoju infrastruktury), ale podobno z praca ciagle słabo.
I wydaje mi się, że białystok to nie jest małe miasteczko - 300tys. ludzi plus aglomeracja to moim zdaniem całkiem spore miasto jak na Europę.
__________________
!Me encanta espanol!
ama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 10:10   #86
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja mieszkam w Polsce Z. Trzyma mnie tutaj teraz praca TZ.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 17:50   #87
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Ja chcialam kraj francuskojezyczny rozwazalam tez Belgie, Luksemburg i Szwajcarie a dokladnie to Genewe. W koncu wybor padl na Paryz i tu sie czuje zaskakujaco swojsko. Miasto naprawde potrafi przywiazac. Lubilam tez rodzinny Krakow i gdybym miala wrocic do pl to tylko to wchodzi w gre.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 17:57   #88
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Mieszkam w Londynie, bo miałam dość życia w Polsce. Wybrałam to miasto ze względu na dużą ilość miejsc pracy i uniwersytetów. Nie żałuję decyzji, żyje mi się tu o wiele lepiej niż w Polsce (m.in. pod względem finansowym, wolę tutejszy tryb studiów) i nie zamierzam wracać. Jak już to emigrować gdzieś dalej.

Edytowane przez b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Czas edycji: 2015-05-09 o 17:58
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 18:05   #89
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Idą dwa owsiki po ziemi - tata i synek.
Synek: - Tato, a co to jest to zielone?
- To jest, synku, trawa - mówi tata.
- Oooo, jaka piękna. A co to jest to ciemnozielone tam daleko?
- To jest las.
- Jaki piękny! A co to jest to niebieskie nad nami z tym czymś białym?
- To niebo i chmurki.
- Ale przepiękne! A to okrągłe i jasne na niebie?
- To słońce, synku.
- Tato, powiedz mi, skoro tu jest tak pięknie i pachnąco, dlaczego my żyjemy w d.upie?
- Bo to nasza ojczyzna, synku.


Tak mi się skojarzyło....
ale masz beznadziejne skojarzenia

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

mieszkam w Gdyni bo tu się urodziłam
tutaj kupiliśmy mieszkanie
za wszelką cenę chciałam tu zostać.
mogliśmy kupić mieszkanie w jakiejś Rumii, Redzie, Chwaszczynie, nie daj boże w Wejherowie... ale w życiu. Te kilometry które dzieliły by mnie od granic administracyjnych zmiejszyłyby znacznie mój komfort psychiczny i życiowy

tu się urodziłam, tu się wychowałam. moi rodzice nie są stąd. mam rodzinę w zupełnie innych częściach kraju, tutaj praktycznie nikogo. jak byłam mała to 2 miesiące spędzaliśmy na jeżdżeniu po babciach i dziadkach, ale jedyne miasto na jakie bym zamieniła Gdynię, to Warszawa. Tylko. Nigdy przez moment nie myślałam o wyprowadzce gdzieś indziej, chociaż studiuję w Gdańsku. Pracuję też gdzieś indziej. A babcię mam w jednym z największych miast polski i mogłam tam jechać na studia to... przez myśl mi to nie przesło ;P

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2015-05-09 o 18:06
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 19:19   #90
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Dlaczego mieszkacie właśnie tam? :)

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja jestem z Poznania i niesamowicie kocham to miasto, mieszkając w nim jeszcze tak tego nie postrzegałam, ale teraz jest inaczej.
W moim Poznaniu wszędzie było blisko, każda sprawę mozna było załatwić po prostu idąc na spacer, sklepy wiecznie otwarte, duzo miejsc do zwiedzania, duzo ludzi (rzadko spotyka sie kogos znajomego) itd... Wyprowadziłam sie z wielu powodów, tu gdzie jestem teraz jesli nie masz samochodu to jestes stracony hahaha, na dodatek mieszkam na obrzeżach
Jest wiele minusów mojej emigracji, ale nie przewyższają one pozytywów wiec co tu wiele gadac...


Wysłano przez tapatalk
W Polsce mieszkałam w małym 15tys. mieście i też wszystko można było załatwić "pieszo". Myślałam, że to zaleta małych miast, a jak widać nie. Teraz mieszkam w UK i tak samo. Nie mając samochodu ma się wielki problem. Do pracy, do sklepu, do urzędów, nawet do parku trzeba jechać samochodem Tęsknie za tym spokojnym wolnym życiem w PL.
Emigrowałam całkiem przypadkiem. Wcale tego nie chciałam. Wrócę do Polski za maksymalnie 2 lata.
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-09 22:16:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:02.