aparaty DAMON - zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-27, 18:38   #61
Alice in Wonderland
Wtajemniczenie
 
Avatar Alice in Wonderland
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 2 093
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

ojjjj mnie bolalo na poczatku, tzn. jak przydreptalam do domciu, to na spokojnie JESZCZE zjadlam obiadek, aale potem to juz slabo sie gryzlo i faktycznie jadlam papki

ale tak przez krtoki czas, wiadomo jednak jakas sila dziala na ząbki, nawet dziwnie bym sie czula gdyby nic nie bolalo na poczatku, kieł sie fajnie wpasowal w luk, teraz po 3miechach na wizycie licze na cos "ciekawego" moze wlasnie inny drucik?
__________________
23.12.2014
23.04.2016
Alice in Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-27, 21:49   #62
anoolka7
Przyczajenie
 
Avatar anoolka7
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
A na początku Cię bolało? Bo mnie nic. A najlepsze jest to, że moje kły powolutku chowają się w łuku no po prostu nie wierzę i co chwilę gapię się w lusterko, bo to dopiero trzy tygodnie?
kwadratowy drut? to pewnie do rozszerzenia tej szczeny
a robiły Ci się szpary? bo mi zrobiła się jedna, taka na mniej niż milimetr.. nie przeszkadza mi to w sumie, ale.. ale jest

obejrzyjcie sobie, bardzo to motywujące i pocieszające:
http://www.ortodontaprudnik.pl/downl...Foto_Album.pdf
Cytat:
Napisane przez Alice in Wonderland Pokaż wiadomość
ojjjj mnie bolalo na poczatku, tzn. jak przydreptalam do domciu, to na spokojnie JESZCZE zjadlam obiadek, aale potem to juz slabo sie gryzlo i faktycznie jadlam papki

ale tak przez krtoki czas, wiadomo jednak jakas sila dziala na ząbki, nawet dziwnie bym sie czula gdyby nic nie bolalo na poczatku, kieł sie fajnie wpasowal w luk, teraz po 3miechach na wizycie licze na cos "ciekawego" moze wlasnie inny drucik?
Mnie bolało dokładnie jak Alice. Godzinę po założeniu góry byłam jeszcze w KFC, jadło się dziwnie, ale od tych wszystkich płynów i klejów nie miałam smaku , później było już ok.
Tak samo jak u Was pierwsze efekty były szybko widoczne, co chwile zaglądałam do lusterka żeby zobaczyć co się zmieniło, teraz już mi się nie chce.

Lousie - szpary mi się nie robiły bo jak widziałaś miałam bardzo stłoczone zęby, za to teraz robi mi się szpary na dole bo mam zamykane miejsca po piątkach. Nie widać tego na zdjęciu ale z jednej strony na 4, 6 i 7 mam gumowy łańcuszek, który ma zbliżać zęby, a z drógiej mam spiralę na 6 i 7, która powoduje przesuwanie 6 do 4. Mam nadzieję, że w miarę przejrzyście to wytłumaczyłam

dziewczyny wstawcie swoje zdjęcia z druciakami
__________________
Aparatka
góra --->23.07.2009r Damon Q
dół ---> 09.11.2009r Damon Q
anoolka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 15:05   #63
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

a dziewczyny, które Damony macie?
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 15:50   #64
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość

założyłam wątek o DAMONACH, nie o leczeniu, więc oczekuję odpowiedzi od osób, które noszą, bądź decydują się właśnie na ten aparat.
jeśli czujecie się urażone tym co napisałam, to trudno. faktem jest, że leczenie bezligaturowe jest efektywniejsze, tyle. jedyną rzeczą, do której można się przyczepić, to czas leczenia, bo to faktycznie indywidualna sprawa, aczkolwiek przy Damonach powiedziane jest, że półtora roku to optimum.
Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
oj, Damona polecam z calego serca!
noszę go dwa tygodnie i od początku NIC mnie nie bolało, po prostu zero dyskomfortu. a najważniejsze jest to, że już powolutku widzę zmiany, a to dopiero drugi tydzień! jestem bardzo zadowolona, w takim tempie to ani się obejrzę, a już go będę zdejmować Damon formuje nowy łuk zębowy, czyli piękny, szeroki, hollywoodzki uśmiech przy zwykłych aparatach takiego efektu nie osiągniesz.. no i czas!
półtora roku maksymalnie!
w ogóle słyszałam, że ma pojawić się Damon Clear - kosmetyczny. dowiedz się
Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
leczenie bezligaturowe to przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, brak ligatur, które stawiają opór, powodując wysokie tarcie i tym samym spowalniając leczenie. obejrzyj sobie filmik z pierwszego postu, to zobaczysz symulację. a poza tym, na co się powołujesz mówiąc, że nikt tego nie udowodnił? właśnie, że to JEST udowodnione. mnóstwo o tym czytałam, gadałam z kilkoma ortodontami + wujkiem orto z Ameryki i nikt nie powiedział mi, że to jakikolwiek chwyt, czy nieprawda, wręcz PRZECIWNIE.
a przede wszystkim bardzo dużo rozmawiałam ze swoją ortodontką i ufam jej bezgranicznie, bo to bardzo uczciwa kobieta i zna się na rzeczy. poza tym sama nosiła Damona, pokazywała mi nawet swoje zdjęcia przed i po, bo ja do założenia nie byłam zdecydowana, myślałam o krysztale. Damon to też około tysiąc złotych mniej za same wizyty! i zero bólu. to mało według Was?

a dlaczego mówię o półtorej roku? bo tak Ona powiedziała. nie wiem, być może jest taka genialna, że u niej właśnie średnio po takim czasie ludzie ściągają Damony.
co nie zmienia faktu, że czas leczenia uzależniony jest od posiadanej wady, więc nie interesują mnie Twoi znajomi....! niech tu zajrzą i sami się wypowiedzą, proste

przyczepić można się do wszystkiego, ale ja już powiedziałam, nie zapraszam tu dziewczyn ze zwykłymi aparatami, żeby krytykowały moje poglądy. ja nie krytykuję Was, ani Waszych aparatów, po prostu mówię dobrze o swoim. i nie znam NIKOGO, kto nosiłby metal krócej niż dwa lata. a naprawdę dużo osób z mojego otoczenia ma z nim do czynienia, więc nie czarujcie..
Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
jaki Ty masz problem dziewczyno?
co Ci do tego, że się rozpływam nad MOIM aparatem, z którym ty nie masz nic wspólnego? Zajmij się sobą, po co ta dyskusja?
to, że Ty uważasz, że moja ortodontka to ściemniara na kasę i zrobiła mnie w ciula, po to, żeby ze mnie zedrzeć, to już Twój problem, ja tej kobiecie ufam, zbyt wiele osób jest zadowolonych z efektów jej pracy, więc nie sugeruj jej manipulatorstwa, bo nie masz o niej pojęcia.
Boli Cię to, że Damon naprawdę może być lepszy od metalu?
ogarnij się... kipisz zazdrością, albo jakąś chorą zawiścią..
ja nikogo tu nie obraziłam, natomiast ty na mnie skaczesz.

a skąd ty wiesz, że nie udowodniono? na co się powołujesz?
każda osoba z którą rozmawiałam, oraz która nosiła/nosi Damona Q mówi to samo - zero bólu.
więc nie wkręcaj mi, że ja sobie coś wymyślam, bo to ty nie masz żadnych argumentów...


a pooza wszystkim...
założyłam ten watek, żeby dowiedzieć się właśnie jak inni żyją z tym aparatem.
na razie jestem tu bodajże jedyna, więc skończmy tę dyskusję i poczekajmy na inne Damony Q.
Ale dyskusja Wiem, że nie jestem tu mile widziana przez założycielkę wątku ( wyjmowanego aparatu z ligaturami do końca życia nie zapomnę ) ale skoro to forum otwarte to

Postanowiłam się wypowiedzieć, bo to co piszesz w większości bzdury. Błogosławiony Damon

Napiszę dla wszystkich to co sądzi mój ortodonta o Damonach ( oczywiście wiadomo, że każdy pochodzi z innej szkoły itd. itp. ) ale:

"Tyle,ze na te pozytywy rodzaj zamkow nie ma zadnego znaczenia. to co mozna osiagnac zamkami damona mozna uzyskac kazdymi innymi.
marka zamkow nie ma zadnego znaczenia. wiec ogolnie mozna powiedziec,ze warto sie leczyc ortodontycznie , a to czy warto placic za aparat wiecej, to juz indywidualna sprawa, bez wiekszego zwiazku z jakoscia leczenia."

"szukasz roznych wyjasnien moich ocen (konkurencja itp) gdy tymczasem wyjasnienie jest banalne . dziele sie bezinteresownie z Wami swoja wiedza. nie mam w tym zadnego interesu. wielokrotnie spotykalem sie z bezinteresowna postawa i fakt istnienia takich ludzi nie wzbudza we podejrzen. moja ocena jest ocena obiektywna, bo jako profesjonalista wiem na czym polega leczenie orto. zabralem glos, na wiesc o tych rewelacjach z zmienianiem ukladu szczek itd, bo to powtarzany marketingowy szum.
mam kilku pacjentow z zamkami D i uwazam je za bardzo przecietny produkt (co nie znaczy,ze nie da sie nimi dobrze wyleczyc, wrecz przeciwnie da sie wspaniale ustawic zgryz). zamki self lig. sa zwyklymi zamkami orto. bez zadnych cudownych wlasciwosci. kazda wade zgryzu ktora da sie wyleczyc zamkami SL da sie wyleczyc tez zamkami zwyklymi w tym samym czasie i z tym samym komfortem.
moje opinie sa wyrazem sprzeciwu wobec naciaganego marketingu, ktory sprzedaje sie pacjentom. uwazam ,ze nie jest to wporzadku. piszac krytycznie nie odnosze z tego powodu,zadnych korzysci, bo niby jakie? gdybym namawial do konkretnego produktu, to mozna by snuc takie podejrzenia. w kazdej chwili moge nabyc kazdy typ zamkow (mam kilka opakowan zamkow SL, jakosciowo duzo lepszych od D) ale staram sie na forum nie wymieniac marki produktow, ktore uzywam , bo tym zamkow w leczeniu orto to sprawa 6rzedna."

"jesze uwaga nt rzekomego braku nowoczesnosci i propagowaniu wlasnych metod. ortodoncja (tak jak matematyka, biologia, fizyka,...) jest jedna. trudno wiec mowic o braku nowoczesnosci a tym bardziej propagowaniu wlasnych metod. nie ma zadnych ''moich'' metod. tak jak nie ma ''mojej'' matematyki. sa oczywiscie tacy, ktorzy probuja ''stworzyc'' ''wlasna'' ortodoncje do uprawiania ktorej potrzeba ich produktu. to naduzycie na ktore zwracam uwage.
oczywiscie dany problem mozna rozwiazac lepiej lub gorzej, wynik moze byc idealny, badz bliski lub daleki od niego , ale nie dlatego,ze stosujemy rozna matematyke, ale dlatego, ze jedni sa lepszymi, zdolniejszymi matematykami a inni nieco mniej. matematyka w dalszym ciagu jest jedna."


Miłego czytania
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 17:27   #65
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

hahaha, wyjmowany z ligaturami
wytłumaczyłam Ci potem, że źle mnie zrozumiałaś. on wcześniej, przez jakiś czas nosił wyjmowany, a stały, ligaturowy zalożył natomiast później, na jedynie siedem miesięcy, a zęby ma teraz piękne, pomimo tak krótkiego czasu leczenia, i to było sedno pytania

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

kolejna urażona
nie życzę sobie, żebyś kontynuowała tej dyskusji, bo jest ona bezcelowa. powtarzam po raz kolejny, że nie założyłam tego wątku po to, by porównywać rodzaje aparatów, tylko po to, żeby pogadać o konkretnie moim aparacie z innymi jego użytkowniczkami, w celu poznania ich odczuć zwiazanych z Damonem. koniec
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~

Edytowane przez Lousie
Czas edycji: 2010-06-06 o 17:38
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 19:33   #66
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Wstawiłam opinię mojego ortodonty i finito, nie zamierzam ciągnąć żadnej dyskusji. Czasami warto popatrzeć jak odbierają Damony różni ludzie, zwłaszcza specjaliści.

Nie jestem urażona, niby dlaczego Bardzo cieszę, że założyłaś ten wątek, będą tu pisać ludzie którzy popierają Twoje zdanie o Damonie i będą przynajmniej rozumieć zachwyt nad tym rodzajem aparatu

Ejmen
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 20:16   #67
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

czy ja się zachwycam ? nie przekręcaj moich słów, chcę poczytać o doświadczeniach, a nie zakładać klub wzajemnej adoracji pt DAMON SYSTEM.
btw, jeśli już uważasz, że mój aparat jest taki zwyczajny, to pokaż mi chociaż jedną osobę z metalem, która od początku nie odczuwała ŻADNYCH dolegliwości bólowych?
jednak coś w sobie ten Damon ma, jakkolwiek i ktokolwiek by go nie dyskredytował.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-06, 21:08   #68
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
czy ja się zachwycam ? nie przekręcaj moich słów, chcę poczytać o doświadczeniach, a nie zakładać klub wzajemnej adoracji pt DAMON SYSTEM.
btw, jeśli już uważasz, że mój aparat jest taki zwyczajny, to pokaż mi chociaż jedną osobę z metalem, która od początku nie odczuwała ŻADNYCH dolegliwości bólowych?
jednak coś w sobie ten Damon ma, jakkolwiek i ktokolwiek by go nie dyskredytował.
Miał być koniec dyskusji ale skoro ciągniesz
Jeśli mamy dyskutować, to bardzo proszę o szczątki szacunku do mnie, wyrażam swoje zdanie, nie trzeba mnie odrazu atakować (forma wypowiedzi).

Słowa 'zachwyt' nie było fakt, ale masa stwierdzeń, po których można to stwierdzić.
Czego ma dowodzić Twoje pytanie? Jeśli tego, że w Damonie nie bolą zęby, to zaprzeczenia tej tezy szukaj na forum ortodoncji gazeta.pl i chociażby pierwsza wypowiedź z tej strony. Ja naprawdę nic nie mam do aparatów innego typu, wszystkie tak samo działają, kwestia wyglądu i ceny. Na końcu i tak będzie ten sam efekt

Ta dyskusja nie ma sensu dalszego.

Naprawdę żałuję, że wdałam się w tą dyskusję, chciałam tylko zacytować wypowiedzi mojego orto.
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 23:09   #69
Lousie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 305
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cieszę się

---------- Dopisano o 00:09 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez CatchyKathy Pokaż wiadomość
Ja naprawdę nic nie mam do aparatów innego typu, wszystkie tak samo działają, kwestia wyglądu i ceny. Na końcu i tak będzie ten sam efekt
niestety, teraz to Ty bzdury pleciesz, tylko po to, żeby wrzucić wszystkie złomki do jednej szufladki.
powiedz mi więc, dlaczego w aparatach bezligaturowych w większości przypadków nie dokonuje się ekstrakcji?
nie, nie leczą tak samo ale wszystkie prostują zęby.
i nigdy nie dowiesz się jak wyglądałby ten sam zgryz wyleczony ligaturowym, jeśli już docelowo wyleczony został bezligaturowym.
__________________

Aparatka

góra: 8.05.2010
dół: po dwóch miesiącach
~

Edytowane przez Lousie
Czas edycji: 2010-06-06 o 23:12
Lousie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 23:36   #70
CatchyKathy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 2 631
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość

niestety, teraz to Ty bzdury pleciesz, tylko po to, żeby wrzucić wszystkie złomki do jednej szufladki.
powiedz mi więc, dlaczego w aparatach bezligaturowych w większości przypadków nie dokonuje się ekstrakcji?
nie, nie leczą tak samo ale wszystkie prostują zęby.
i nigdy nie dowiesz się jak wyglądałby ten sam zgryz wyleczony ligaturowym, jeśli już docelowo wyleczony został bezligaturowym.
Proszę Cię, nie zaczynaj znów
Działają tak samo =(dla mnie) prostują zęby i gwarantują świetny uśmiech po zdjęciu.
Nie powiem Ci dlaczego w 95% w aparatach bezligaturowych nie dokonuje się ekstrakcji ale mam nadzieję, że Ty mi na to pytanie odpowiesz Również na to dlaczego się ekstrakcje dokonuje.

Każdy przypadek jest inny. Niestety nie prowadzę badań nad ekstrakcjami przy leczeniu ortodontycznym i nie posiadam takiej wiedzy.
CatchyKathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 23:17   #71
sabinka771
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1
Wink Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Witam wszystkie aparatki
Chcialam napisac, ze po wielu latach zwlekania z roznych powodow ( np. najzwyczajniej w swiecie wstydzilam sie zalozyc aparat jako nastolatka bo przeciez jak to ja i aparat?! zdecydowalam sie na DAMONA 3MX i jest to jedna z lepszych decyzji w moim zyciu - ogolnie zalozenie aparatu i zdecydowanie sie na bezligaturowy Co prawda nie nosilam innego niz DAMON, ale mi przede wszytkim zalezalo na "naprawieniu" wady zgryzu niz samym wyprostowaniu zebow, ktore nie byly jakos strasznie krzywe. Mianowicie mialam bardzo waska gorna szczeke przez co usmiech byl niepelny, jakby to ujac widac bylo jedynki, dwojki a potem trojki juz coraz mniej bo luk zebowy "zakrecal do tylu" Aparat nosze od pazdziernika 2009 i juz widze gigantyczna poprawe zwlaszcza w szerokosci usmiechu jest to naprawde niesamowite jak wiele potrafi zdzialac takie male zelastwo Ogolnie noszenie zalicze raczej do bezbolesnego. Jedyne co mi przeszkadza to glupie wyciagi, ktore zakladam tylko a noc a i tak cholernie ciagnie i boli szczeka:P ale poza tym POLECAM naprawde ten aparat bo jak pisza w reklamach i co jest w 100% prawda -System Damon to wiecej niz proste zeby
sabinka771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 15:19   #72
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Witam!

Szczerze to nawet nie wiedziałam że są jakies rodzaje tego damona czy cos tam. nosiłam to przez 2 lata. Bolało po każdej wizycie jak cholera. Miałam 2 razy przerzut podniebienny i open bajty(nie wiem nawet jak się pisze) na jedynkach górnych. Podcienane miałam wędzidła wargi górnej i pod językiem. Przypalali mi też dziąsła w niektórych miejscach żeby odsłonić zęby(nie wiem jak ten proces się zwie) Co chwile dawali mi jakieś gumki do zakładania jak nie foxy to coś tam innego. Chirurgicznie musiałam usunąć wszystkie niewyrżnięte ósemki. Teraz nosze szyny retencyjne. Wydałam na to wszystko kuuuupę kasy( mogałabym sobie teraz auto kupić)
Mama nadzieje że po tych męczarniach nie bede musiała na starość sobie sztucznej szczęki zrobić.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 13:36   #73
PoDwOjNaWiSiEnKa
Przyczajenie
 
Avatar PoDwOjNaWiSiEnKa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Grudziądz
Wiadomości: 29
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

hej hej o dłuższego czasu też zastanawiam się nad Damonem Q poszukuje dobrego ortodonty na terenie Trójmiasta lub woj.kuj-pom z czego wiem ceny za 2 łuki wynoszą od 5500 do 7000 mam do was pytanie ile zapłaciłyście za swoje Damony ponieważ w każdym mieście ceny się różnią.
__________________
PoDwOjNaWiSiEnKa
PoDwOjNaWiSiEnKa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-21, 20:24   #74
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Hej,
ja mam Damona Q od sierpnia 2010 roku, więc przede mną jeszcze długa droga
Orto powiedział, że z moją wadą powinniśmy zdążyć w 2 lata... powinniśmy... ehhh... ja liczyłam na ok. 1,5 roku, ale podobno wszystko zależy od zębów - czy one zechcą pójść tam gdzie aparat im każe
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 14:49   #75
czarniutka1821
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 14
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Witam3 lutego miałam zakładany aparat Damon Q (górny łuk koszt 2500zł)aparat ma malutkie,zgrabniutkie zamki a przy odpowiedniej higienie błyszczą sie jak diamenciki co dodaje urokuząbki troszke bolały na początku ale nie musialam połykac tabletek przeciwbólowychnosz e aparat ponad 2 tygodnie i juz sie do niego przyzwyczaiłam. Nie miałam problemu z wymową ani z domykaniem ustNarazie nie wiem ile bede nosic poniewaz tego nie da sie przewidziec...nie wiadomo jak szybko ząbki beda sie przesuwac.Następna wizyta 31 marca(8 tygodni od założenia)
Jeśli ktos ma pytania dotyczące tego aparatu pisac!!!
czarniutka1821 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 15:29   #76
adie94
Zadomowienie
 
Avatar adie94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 953
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

hej dużo myślę o damonie. chciałabym mieć taki aparat ale wiem że to nie zależy ode mnie. jeśli miałyście szpary między zębami to po jakim czasie noszenia damona pozamykały się?
__________________

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 20:07   #77
madlen666
Zadomowienie
 
Avatar madlen666
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 305
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

witam posiadam aprat damona Q nosze go juz 13 miesięcy w sumie będe nosiłą 2 lata
zaplaciłąm za jeden łuk w warszawie 2000zł
wizyty co 2 miesiace zmiana łuku na grubszy
jeśli któs ma pytania odnośmie damona Q chętnie na nie odpowiem
madlen666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:34   #78
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Ciekawi mnie, czy ktoś z posiadaczy Damona miał poważną wadę polegającą na stłoczeniu zębów i faktycznie ustrzegł sie wyrywania?
Leczyłam się jako dziecko (12 letnie). Wtedy kazano mi pozbyć sie górnych czwórek. Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii zastanawiam się nad powrotem do leczenia Damonem. Może byłby jakąś alternatywą...
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 14:11   #79
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie, czy ktoś z posiadaczy Damona miał poważną wadę polegającą na stłoczeniu zębów i faktycznie ustrzegł sie wyrywania?
Leczyłam się jako dziecko (12 letnie). Wtedy kazano mi pozbyć sie górnych czwórek. Po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii zastanawiam się nad powrotem do leczenia Damonem. Może byłby jakąś alternatywą...
Nie mogę potwierdzić teorii leczenia damonem bez wyrywania, bo uważam, że to zależy od way. Jednak mogę Ci powiedzieć na swoim przykładzie, że jako nastolatka chciałam założyć aparat, a od decyzji odwiodła mnie konieczność wyrwania wszystkich czwórek. Dwa lata temu powróciłam do tematu aparatu czytając o damonie - panicznie bałam się wyrywania zębów. Okazało się, że muszę wyrwać ale ósemki (co robi się zazwyczaj)... zamiast ósemki z jednej strony miałam wyrywaną szóstkę. Koniec końców - okazało się, że zęby świetnie sobie poradziły i dolna szóstka była jedynym wyrwanym u mnie zębem. Jakby nie było - u mnie chyba poniekąd teoria o minimalizacji ekstrakcji potwierdziła się Radzę jednak udać się do orto.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 16:56   #80
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Właśnie w poniedziałek dzwonię by sie umówić na wizytę. Trochę się naszukałam dobrego (no przynajmniej takiego, którego nie ganią wszyscy na lewo i prawo) ortodonty.
Co do ósemek... Akurat ich nie mam (zaznaczam, że liczę grubo ponad 20 lat ). No, przynajmniej ich nie widać ani trochę (może siedzą gdzieś głęboko, ale oby nie).
Ciekawa jestem jaki będzie koszt tej pierwszej wizyty. Na pewno wizyta+wyciski+rtg. Bez tego w końcu nikt nie przedstawi konkretnych informacji.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:21   #81
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lousie Pokaż wiadomość
Damon to też około tysiąc złotych mniej za same wizyty! i zero bólu. to mało według Was?
Zależy od ortodonty, u mnie cena samego aparatu to 2500/łuk metal 1200/łuk wizyty przy damonie 160 przy metalu 120. Koszt Damona (całość aparat+wizyty+retencja) ok 500zł wyższy od metalu. Tyle ze oficjalnie mniej wizyt a i tak kazała przychodzić co 4-6 tygodni zamiast co 8.
Mniejszy ból to tez jest bzdura. Miałam Damona 2, góra bolała 2 tygodnie, dół półtora tygodnia, dodatkowo po każdej wizycie ból przez dzień, czasem 2. Kazdy inaczej odczuwa ból i zeby go porównać musiałabyś mieć jednocześnie 2 aparaty założone, co jest niemożliwe. Czas leczenia miałam zaplanowany na ok 1,5 roku wyszło trochę ponad 2. A nie miałam tragicznej wady.

Brak ligatur to dla mnie plus. Ogólnie z aparatu jestem zadowolona (ale nie mam porównania), z ortodonty nie
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 19:12   #82
nefti
Raczkowanie
 
Avatar nefti
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 189
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

a czy ktoś prostował ząbki damonem we Wrocławiu ?
Polecacie jakiegoś ortodontę ?
nefti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 22:01   #83
_Sasha_
Raczkowanie
 
Avatar _Sasha_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

......

Edytowane przez _Sasha_
Czas edycji: 2015-02-05 o 22:05
_Sasha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-22, 21:00   #84
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madlen666 Pokaż wiadomość
witam posiadam aprat damona Q nosze go juz 13 miesięcy w sumie będe nosiłą 2 lata
zaplaciłąm za jeden łuk w warszawie 2000zł
wizyty co 2 miesiace zmiana łuku na grubszy
jeśli któs ma pytania odnośmie damona Q chętnie na nie odpowiem
Hej Madlen, mozesz mi dac na priv namiar na gabinet?
Usuwalas moze ktores zeby?
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 23:25   #85
_Sasha_
Raczkowanie
 
Avatar _Sasha_
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 35
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

....

Edytowane przez _Sasha_
Czas edycji: 2015-02-05 o 22:05
_Sasha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-09, 21:25   #86
Paulina11031990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Byłam u 4 ortodontek każdej rzekomo specjalista. I każda proponowała zwykły aparat z gumkami. Każda kazała mi wyrwać wszystkie ósemko i dwie szóstki na dole(bo do kanałowego). Wydało mi się, że to troszkę za dużo szczególnie jeśli chodzi o dół. Mam tylozgryz. Górne żeby wypychaja siebie nawzajem. Duża wada. No więc poszłam do piątej pracującej na systemie damon. I ta owszem powiedziała że usunięcie jednego zęba będzie konieczne bo po prostu nie ma miejsca na to by reszta się wcisnęła. Jednego i tak już nie mam, a wyrwanie mi 4 zębów na dole skutkowało by tylko pogłębieniem wady i za jakiś czas powrotem do tego co było. Generalnie ta mi powiedziała że nie ma znaczenia jaki to będzie aparat jeśli leczenie nie będzie przemyślane. Czas trzymania zależy od wady, u mnie powiedziała, że jak dobrze pójdzie to dwa lata to minimum. Plus później retencja. Może jakieś podpowiedzi?
Paulina11031990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 06:36   #87
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Ja tez wybralam opcje bez wyrywania zebow. Usuniecie 6 zebow to rzeznia. Nosilam 2,5 r a retencje mam juz 5lat i nie sciagam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 11:02   #88
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Ja bym próbowała leczenia bez wyrywania. Sama przebrnęłam przez 3 ortodontów, aż trafiłam na takiego, który wyprostował moje zęby bez żadnych ekstrakcji (co ciekawe, zostawił mi nawet niewyrośnięte ósemki). Dziś jestem niemal 2,5 roku po zdjęciu aparatu, zęby idealne. Noszę retencję stałą na dolnym łuku i zdejmowaną plastikową szynę na górnym łuku (wyłacznie na noc).
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14


Edytowane przez Imraa
Czas edycji: 2017-03-10 o 11:11
Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 16:47   #89
madzia5018
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

4 dni temu założono mi aparat, Damon clear ( zaplacilam 3660 zl) .Szczerze powiem ze boli strasznie ledwo co gryze, jak już to przednimi zębami resztą to nawet nie pokusze się o sprobowanie. Jak mimo wielkiego bólu zacisne szczękę to czuje ze zęby można powiedzieć lekko przeskakuja wiec cos się już powoli zaczyna dziać
Wiem ze sprawa bólu jest raczej indywidualna ale możecie napisać mniej więcej po jakim czasie od założenia bylyscie w stanie normalnie jeść?

Edytowane przez madzia5018
Czas edycji: 2017-11-12 o 16:50
madzia5018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-12, 18:11   #90
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: aparaty DAMON - zbiorczy

Tak, żeby przestało boleć to jakieś 2 tygodnie. W miarę dało się jeść po tygodniu.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-12 19:11:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.