Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-18, 10:36   #61
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
Gdyby można było zrezygnować z płacenia na NFZ, to śmiem twierdzić, że byłoby już całkiem tragicznie.
Coś jak tutaj http://serwisy.gazetaprawna.pl/emery...zarabiaja.html Nie trzeba być wielkim uczonym, żeby do takich wniosków dojść. Powinnam sama odkładać to niech mi nie pobierają składek, skoro i tak tej kasy na oczy nie zobaczę
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:37   #62
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

zdaje sie ze w uk jest tak ze jak nie korzystasz i to zglosisz to nie placisz. I to jest spoko rozwiazanie dla mnie
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:37   #63
Northpole
Rozeznanie
 
Avatar Northpole
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 637
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
NFZ tez jest zalosny, a na niego placisz.

To ja juz rozumiem skad to wielkie oburzenie. Wy po prostu teraz tego abonamentu nie placiciespoko. Nie przeszkadzam Wam w takim razie w jojczeniu.
Płacę na NFZ, korzystam. Różnie bywa, ale wielokrotnie bardzo mi lekarze pomogli, więc nie jestem typem kolejkowej jęczącej grażyny.

A z TVP nie korzystam. Może jak się skupisz, dostrzeżesz różnicę.

Poza tym jeśli mam płacić na Kurskiego, to naprawdę już jest paranoja, za moje pieniądze chcą sobie te kłamstwa powtarzać i robić drugą Koreę.

Edytowane przez Northpole
Czas edycji: 2016-03-18 o 10:38
Northpole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:38   #64
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Imperialisto - wiesz, moze faktycznie akurat na elektorat podwyzka rachunkow podziala, nic na nich nie dziala ogolnie, poza podwyzkami wlasnie. Tylko, ze rzad sie zachowuje tak, ze nie bedzie tego sluchal, nie wiem co wtedy bedzie, wysla na nas wojsko kiedys w koncu? Z powodu kablówki?
Kropla drąży skałę. Niech wymyślą podatek od posiadania kotów (świnie trzeba już rejestrowć) oraz całą serię kretyńskich opłat, wtedy ludzie się obudzą. Zresztą PO podobno liberalna gospodarcza robiła to samo i mnożyła liczbę urzędników. Nowoczesna jako jej córka będzie pewnie robić to samo.

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
W Niemczech nawet jak nie ma się odbiornika to niestety trzeba płacić. Szkoda, że władze kopiują to, co najgorsze. Najpierw rozdawnictwo, teraz to, a za chwilę zakaz handlu w niedziele. Jak nie płacisz w Niemczech, to rosną odsetki i w końcu sami ściągają. Tyle dobrego z dołączenia tego do rachunków do prąd, że obsługa będzie tańsza. Mniej procedur uruchomionych do ściągania.
Polacy nie są tacy głupi jak Niemcy i cenią sobie wolność - wolą sami się sobą opiekować niż zostawiać wszystko państwu. Nawet Nietzsche patrząc na pruski zamordyzm nazywał siebie Polakiem, bo lubił nasz indywidualizm. My jesteśmy wilkami prowadzonymi przez baranów, a oni są baranami prowadzonymi przez lwy.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:45   #65
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Niech wprowadzą opłatę za posiadanie laptopa czy wręcz smartfona. Najlepiej zatrudnią urzędników, którzy będą liczyć komputery i telefony. Pomysł na nazwę - "opłata internetowa".
pozwolisz, że na głupi argument nie odpowiem

Cytat:
To sobie płać, ale nie zmuszaj do tego innych.
chwila chwila, ja nikogo do niczego nie zmuszam, to rząd zmusza, po co piszesz takie głupoty

Cytat:
Czyli chcesz sponsorować ośrodki propagandy? Może ktoś woli Polsat albo TVN? Jeśli chcemy mieć ludzi inteligentnych to niech sami sobie szukają źródeł informacji. Jak kogoś nie stać na cyfrę+ czy cyfrowy polsat, to jego problem. To indywidualna sprawa każdej osoby czy woli publicystykę na TVP, czy Warsaw Shore na MTV. Dlatego niech zdecyduje rynek.
czytaj proszę dokładnie, to co piszę, będzie nam łatwiej. pisałam, że podoba mi się idea. inna sprawa, że media publiczne pod kierownictwem Kurskiego zejdą na psy. ale ogólnie IDEA płacenia na jakieś wspólne narodowe dobro (tak, bo uważam, że publiczne radio i tv powinno być narodowym dobrem) mi się podoba.


Cytat:
Sama piszesz bzdury, że trzeba utrzymywać media publiczne, żeby skrajni biedacy mieli co oglądać. Równie dobrze 500 zł na dziecko jest po to, żeby skrajni biedacy mogli się rozmnażać.
ale czemu bzdury? i jacy skrajni biedacy? moja babcia na ten przykład, lat ponad 80, ma w tylko tv naziemną. pytanie - czy chcę, żeby oglądała programy na wysokim poziomie, czy może jakiś tani rozrywkowy chłam, który telewizja tworzy, żeby zarobić na reklamach? hmm... (ponownie - nie odnoszę się do tego, co obecnie leci w tv, ale IDEA jest taka, że większe uniezależnienie się tv od reklam to programy na wyższym poziomie).


zapominacie w tej całej dyskusji o jednym. gdyby wszyscy Ci migacze, którzy oglądają jedynki czy tam dwójki, a migają się od płacenia abonamentu, faktycznie ten abonament uczciwie opłacali, to nie byłoby problemu, przynajmniej nie takiego, jak jest dziś. media publiczne miałyby nieporównywalnie więcej kasy. ale prawda jest niestety taka, że spora część naszych rodaków miga się od płacenia, a ogląda. więc najwyraźniej ktoś wreszcie doszedł do wniosku, że posłuży się odpowiedzialnością zbiorową. i tyle.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:45   #66
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

A nie ma podatku od kota? Od psa płacę.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:48   #67
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Nie ma od kota. Od psa zależy od gminy
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 10:49   #68
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Coś jak tutaj http://serwisy.gazetaprawna.pl/emery...zarabiaja.html Nie trzeba być wielkim uczonym, żeby do takich wniosków dojść. Powinnam sama odkładać to niech mi nie pobierają składek, skoro i tak tej kasy na oczy nie zobaczę
Niestety. Najpierw trzeba by zreformować służbę zdrowia. W tym momencie nie da się nie płacić i mieć z prywatnego ubezpieczenia pełną obsługę, opłaconą pomoc w razie wypadku. Polacy płacą podwójnie. Gdyby to zmienić, to NFZ może się zwijać i nikomu nie będzie szkoda. Na chwilę obecną trzeba tego trupa utrzymywać i jest to w interesie wszystkich.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:50   #69
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A nie ma podatku od kota? Od psa płacę.
Psy są opodatkowane, ale koty pewnie lada chwila, jak rolnicy już muszą rejestrować wszystkie świnie.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:50   #70
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość

zapominacie w tej całej dyskusji o jednym. gdyby wszyscy Ci migacze, którzy oglądają jedynki czy tam dwójki, a migają się od płacenia abonamentu, faktycznie ten abonament uczciwie opłacali, to nie byłoby problemu, przynajmniej nie takiego, jak jest dziś. media publiczne miałyby nieporównywalnie więcej kasy. ale prawda jest niestety taka, że spora część naszych rodaków miga się od płacenia, a ogląda. więc najwyraźniej ktoś wreszcie doszedł do wniosku, że posłuży się odpowiedzialnością zbiorową. i tyle.
Kolejny raz zatem spytam: DLACZEGO NIE ZAKODUJĄ?

Jak chcę oglądać HBO to muszę płacić nie ma bata, nie znam też nikogo kto ogląda a nie płąci
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:53   #71
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Kolejny raz zatem spytam: DLACZEGO NIE ZAKODUJĄ?

Jak chcę oglądać HBO to muszę płacić nie ma bata, nie znam też nikogo kto ogląda a nie płąci
ale dlaczego mnie o to pytasz? zapytaj rząd. skąd mam takie rzeczy wiedzieć?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 10:54   #72
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Pamietam, ze byl proces gdzie an wysokim szczeblu, facet stwierdzil, ze nie bedzie placil na zus, a sad stwierdzil, ze pieniadze nalezne zusowi nie sa wlasnoscia obywatela, tylko zusu, jakos tak to szlo, zapadlo mi to w pamiec.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:58   #73
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
ale dlaczego mnie o to pytasz? zapytaj rząd. skąd mam takie rzeczy wiedzieć?
A dlaczego nie mogę spytać? Ten wątek jest od gdybania, to pytam co na ten temat sądzisz. Czemu lepiej zmuszać wszystkich zamiast zakodować? To miałoby sens gdyby telewizja publiczna była jedyną dostępną. A nie... telewizor kupuję sobie i mam płacić za sam fakt jego posiadania. Może jeszcze za lodówkę i zmywarkę powinnam. Płacę za swój pakiet kanałów + internet, a jak chcą kasę na tvp to niech się zgłoszą do mojego operatora (chociaż jak znam życie to by się wiązało z większymi opłatami, czyli na jedno wychodzi). Dlatego jestem za tym, żeby mi te kanały odcięli, wolę te pieniądze przeznaczyć na dodatkowe discovery
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 10:59   #74
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Jeśli poziom programów miałby wzrosnąć to z chęcią zapłacę te 15zł miesięcznie. Niestety, ta kasa pójdzie na pensje dla kurskiego i innych pisowców w mediach, wzrosną gaże aktorzynów z klanu itp. a w tv dalej będzie to co teraz :/
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:02   #75
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A dlaczego nie mogę spytać? Ten wątek jest od gdybania, to pytam co na ten temat sądzisz. Czemu lepiej zmuszać wszystkich zamiast zakodować? To miałoby sens gdyby telewizja publiczna była jedyną dostępną. A nie... telewizor kupuję sobie i mam płacić za sam fakt jego posiadania. Może jeszcze za lodówkę i zmywarkę powinnam. Płacę za swój pakiet kanałów + internet, a jak chcą kasę na tvp to niech się zgłoszą do mojego operatora (chociaż jak znam życie to by się wiązało z większymi opłatami, czyli na jedno wychodzi). Dlatego jestem za tym, żeby mi te kanały odcięli, wolę te pieniądze przeznaczyć na dodatkowe discovery
żyjemy w jeszcze wolnym kraju, możesz pytać o co chcesz i kogo chcesz ale ja niestety nie posiadam odpowiedniej wiedzy, która umożliwiłaby mi udzielenie Ci odpowiedzi na Twoje pytanie, jako że nie znam kwestii kodowania kanałów od strony technicznej ani finansowej. myślałam, że to dość oczywiste

a rząd Ci powie - co z tego, że Ci operator obetnie te kanały, skoro naziemną możesz W TEORII oglądać?
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:03   #76
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Zastanawiam sie tylko, czy kiedys do kogos przyszla faktycznie inspekcja, ktos cos wie? Do firm chodza, ale tak do prywatnych ludzi?

Ja ogolnie wole placic i nie miec potem problemu, gdybym korzystala tylko z VOD to co innego, ale mam umowe na kablowke, wiec to logiczne, ze posiadam tv. Kiedys, pewnie niedlugo, rzad poprosi dostawcow kablowki o liste klientow, wezmie liste osob placacych abonament, porowna i wlepi mandat.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:06   #77
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie tylko, czy kiedys do kogos przyszla faktycznie inspekcja, ktos cos wie? Do firm chodza, ale tak do prywatnych ludzi?

Ja ogolnie wole placic i nie miec potem problemu, gdybym korzystala tylko z VOD to co innego, ale mam umowe na kablowke, wiec to logiczne, ze posiadam tv. Kiedys, pewnie niedlugo, rzad poprosi dostawcow kablowki o liste klientow, wezmie liste osob placacych abonament, porowna i wlepi mandat.
Ojciec dostał właśnie wezwanie do zapłaty sporej kwoty zaległości z odsetkami za niepłacony abonament. Czy upomnienie i nakaz zapłaty za ten syf jest poparty prawem?" – zapytał mnie ostatnio przyjaciel, do rodziny którego przyszło pismo nakazujące uiszczenie zaległości abonamentowych za ostatnie kilka lat. Razem około 1500 zł, z czego 400 zł stanowią odsetki
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:08   #78
LuckyJane
Rozeznanie
 
Avatar LuckyJane
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 758
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Jeśli poziom programów miałby wzrosnąć to z chęcią zapłacę te 15zł miesięcznie. Niestety, ta kasa pójdzie na pensje dla kurskiego i innych pisowców w mediach, wzrosną gaże aktorzynów z klanu itp. a w tv dalej będzie to co teraz :/
Ponoć wracają stare programy. Wróciła popularnonaukowa SONDA2, ma wrócić dobranocka i teleranek, polskie teleturnieje wiedzy. Klan mają zwinąć, będzie tylko do końca roku i jakiś nowy serial historyczny "Złoty wiek" ma wejść.
LuckyJane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:11   #79
Monster66
TheBill
 
Avatar Monster66
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Brak
Wiadomości: 2 768
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez LuckyJane Pokaż wiadomość
Ponoć wracają stare programy. Wróciła popularnonaukowa SONDA2, ma wrócić dobranocka i teleranek, polskie teleturnieje wiedzy. Klan mają zwinąć, będzie tylko do końca roku i jakiś nowy serial historyczny "Złoty wiek" ma wejść.
Pozostaje tylko czekać na "The Smolensk" w wersji serialowej
__________________
Takie tam
Monster66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-18, 11:12   #80
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Monster66 Pokaż wiadomość
Pozostaje tylko czekać na "The Smolensk" w wersji serialowej
Będzie na pewno :P A potem Smoleńsk 2: Opona.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:13   #81
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Ojciec dostał właśnie wezwanie do zapłaty sporej kwoty zaległości z odsetkami za niepłacony abonament. Czy upomnienie i nakaz zapłaty za ten syf jest poparty prawem?" – zapytał mnie ostatnio przyjaciel, do rodziny którego przyszło pismo nakazujące uiszczenie zaległości abonamentowych za ostatnie kilka lat. Razem około 1500 zł, z czego 400 zł stanowią odsetki
Ogolnie to jest, ale nie mam pojecia jak wyglada kwestia czasu wezwania, ja dostalam po kilku miesiacach, nie wiem czy to jest legalne tak sobie czekac az odsetki narosna.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:13   #82
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!



aktorów mogą wziąć z klanu, skoro wkrótce będą bezrobotni : >
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:15   #83
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ogolnie to jest, ale nie mam pojecia jak wyglada kwestia czasu wezwania, ja dostalam po kilku miesiacach, nie wiem czy to jest legalne tak sobie czekac az odsetki narosna.
No dobra, ale żeby za coś ścigać to chyba musiałaby być podpisana umowa, że w razie niezapłacenia zgadzasz się na odsetki itp, tak jak w przypadku umów na telefony i inne takie. Ja nic nie podpisywałam w związku z tvp;p
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:17   #84
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
No dobra, ale żeby za coś ścigać to chyba musiałaby być podpisana umowa, że w razie niezapłacenia zgadzasz się na odsetki itp, tak jak w przypadku umów na telefony i inne takie. Ja nic nie podpisywałam w związku z tvp;p
Żeby mogli naliczać te opłaty i odsetki, to chyba ktoś kiedyś musiał podać, że ma ten telewizor i potem przestać płacić.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:19   #85
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ogolnie to jest, ale nie mam pojecia jak wyglada kwestia czasu wezwania, ja dostalam po kilku miesiacach, nie wiem czy to jest legalne tak sobie czekac az odsetki narosna.
w Polsce to norma. np. US razem z ZUSem doszli już w tym do prawdziwej wprawy. potrafią poczekać rok i przyfasolić takie odsetki, że głowa mała. więc czemu przy abonamencie rtv miałoby być inaczej
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:24   #86
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ogolnie to jest, ale nie mam pojecia jak wyglada kwestia czasu wezwania, ja dostalam po kilku miesiacach, nie wiem czy to jest legalne tak sobie czekac az odsetki narosna.
Pewnie jest, to tak jak ze wszelkimi innymi zaległościami płatniczymi - wierzyciel czeka aż odsetki narosną, po czym przekazuje sprawę do komornika.

Pracuję w firmie skupującej wierzytelności, to co nieco wiem na ten temat.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:26   #87
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Pewnie jest, to tak jak ze wszelkimi innymi zaległościami płatniczymi - wierzyciel czeka aż odsetki narosną, po czym przekazuje sprawę do komornika.

Pracuję w firmie skupującej wierzytelności, to co nieco wiem na ten temat.
A to się nie przedawnia po jakimś czasie?
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:34   #88
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
A to się nie przedawnia po jakimś czasie?
Ale nie po kilku miesiącach!
Termin przedawnienia kredytu jest chyba 10 lat, czegoś tam innego - mniej, ale to są raczej długie terminy.

I jeszcze odnośnie umowy - nie wiem, ale moim zdaniem wszystkie te instytucje publiczne mają u siebie olbrzymi bałagan. Umowa RTV była na moją mamę, która zmarła 12 lat temu. Zgłosiłam ten fakt na poczcie, umowę rozwiązałam, nowej nie zawierałam. Po sześciu czy siedmiu latach od jej śmierci przyszło jakieś pismo czy wezwanie do zapłaty właśnie - na jej nazwisko oczywiście - bo po co ma ktokolwiek uaktualniać jakiekolwiek bazy danych? A może trafi na jelenia i jeleń zapłaci?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:38   #89
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

no ciekawa jestem jakby zakodowali programy ile osob rzeczywiscie oglada te panstwowa telewizję
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-18, 11:41   #90
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Opłata audiowizualna doliczona do rachunku... za prąd?!

Pewnie to tak, jak z katolikami
statystycznie jest 90-ileś procent, w praktyce połowa z nich to ludzie, którym się zwyczajnie nie chce zawracać głowy z wyrejestrowaniem, a o religię dbają tyle, co o zeszłoroczny śnieg
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-25 11:03:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.