Orientalne Maroko... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-06, 22:42   #61
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Orientalne Maroko...

Ładne fotki, ciekawy kraj.
Swoją drogą to dziwne, Maroko jak najbardziej przecież orientalne, ale leży nie na wschód, jak sama nazwa wskazuje, ale na zachód- te kultury tak się różnie układają na mapie.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 13:36   #62
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Smile Dot.: Orientalne Maroko...

Zdjątka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 800px-Mosque_Agadir.jpg (55,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1253_fez03.jpg (35,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2738.jpg (16,2 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a12-%2009.jpg (203,3 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg AAtlas wielki.jpg (53,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg agadir_beach.jpg (70,5 KB, 33 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 13:41   #63
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg agadir_beach.jpg (70,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Casa wneetrze hassana 2.jpg (54,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg casablanca.jpg (24,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cherbata.jpg (52,4 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg doniczki.jpg (53,8 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Essaouira) - Skala de la Ville - Kolekcja XVIII i XIX-wieczn.jpg (22,7 KB, 13 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 13:46   #64
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Essaouira) - Sprzedawca wody w tradycyjnym stroju..jpg (23,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Fez Al -Karawijjin.jpg (127,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Fez Al -Karawijjin.jpg fontanna.jpg (103,5 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Fez Karawaijn.jpg (3,9 KB, 339 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fez_vue_aerienne.jpg (49,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg henna.jpg (212,7 KB, 15 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 14:55   #65
La Monica
La Moderatoiure
 
Avatar La Monica
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 16 393
Dot.: Orientalne Maroko...

Kabira fajne fotki

Na Maroko w tym roku jest jakaś moda każde czasopismo turystyczne które kupuje zawiera jakiś artykuł bądź jego zalążek właśnie o Maroku
__________________
Often people who criticize your life are the same people that don't know the price you paid to get to where you are today.
LC 66/100/2015
Instagram

Gotuję
La Monica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 18:40   #66
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

A shokran bezzzaf Lensky
Zgadzam sie w 100% zazwyczaj kraje arabskie oceniane sa z punktu widzenia hoteli w zatloczonych od turystow kurortach, a to tylko czesc i niezawsze ta pozytywna... poza tym ta kulture trzeba troche poznac zeby zrozumiec pewne mechanizmy oj jak madrze powiedzialam hahaha
Slub inshalla w te wakacje jak wszystko sie dobrze ulozy to czerwiec
Kolejne fotki a tam:
troszke Rabatu, moj univerek, cioteczka szlona, slub kolejnej cioteczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG1745.jpg (109,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC_0090.jpg (26,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SUC51958.jpg (167,1 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PIC_1924.jpg (21,6 KB, 63 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC04178.jpg (122,8 KB, 69 załadowań)
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."



Edytowane przez ...:Rammka:...
Czas edycji: 2009-02-28 o 13:44
...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 18:52   #67
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

Moje fotki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG1701.jpg (104,8 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG1738.jpg (107,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG1746.jpg (105,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG1787.jpg (77,3 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG1808.jpg (127,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG1824.jpg (116,5 KB, 34 załadowań)
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-07, 19:02   #68
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

Kolejne: souk, Rachid i mistrz Joda :P , Riad, kreatywnosc reklamodawcza, meczet od srodka i plaza Sid El Abd
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CIMG1896.jpg (148,5 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg CIMG1996.jpg (94,8 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SUC51838.jpg (174,1 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SUC51853.jpg (101,5 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SUC51925.jpg (139,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SUC51962.jpg (75,0 KB, 22 załadowań)
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-07, 23:39   #69
aminka2005
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3
Dot.: Orientalne Maroko...

Ale macie fajne fotki dziewczyny , az milo popatrzec i powspominać
aminka2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 22:51   #70
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Orientalne Maroko...

ja bylam w Maroku rowno 3 lata temu, na Wielkanoc. Pojechalysmy razem z kolezanka na wlasna reke, stopem z Madrytu a po samym Maroku podrozowalysmy autokarami (prywatnymi, ktorych NIE polecam). Bylysmy w Tangerze, Tetuanie, Marakeszu, Essauirze, Meknesie i Fezie. Rabat i Casablance z premedytacja ominelysmy, mimo, ze przejezdzalysmy przez nie (ponoc w Casablance oprocz meczetu Hassana II nie ma nic innego do zobaczenia).

Tak w skrocie moge powiediec, ze Tanger raczej brzydkim miastem jest, za to oczywiscie polecam Marakesz (turystyczny, ale to co, plac Jeema-El-Fna jest niesamowity i tyle! poza tym miasto ma wspanialy suk) oraz Fez (przepiekne mury wokol miasta!fajny suk oraz moja ulubione Blekitna Brama, przy ktorej w hoteliku mieszkalysmy). Wkleilabym jakies zdjecia, ale nie mam ich przy sobie oprocz jednego - na wzgorzu otaczajacym Fez - za mna miasto.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Fez.jpg (110,2 KB, 101 załadowań)
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 15:12   #71
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Orientalne Maroko...

Hej dziewczyny!
No własnie ja planuję tegoroczne wakacje w Maroku

"...W stronę Marakeszu ruszymy zwiedzając po drodze wały obronne i stare miasto w Essaouirze, Casablankę z jej bogactwem kulturowym, Rabat, Meknes i rzymskie miasto Volubilis, Fez. Te oraz wiele innych miejsc odwiedzimy podczas magicznej podróży, którą zakończymy w Agadirze..."
Tak wyczieczkę opisuje biuro podróży.

Tyle że ja jestem nastawiona na zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie a z waszych opisów to tak nie wychodzi żeby było co zwiedzać oprócz dwóch miejsc...
Głupie pytanie: nie rozczaruje mnie taka wycieczka? (pytam, przyznjąc się, że jestem kompletną ignorantką w temacie Maroka).
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-11, 19:06   #72
Beekeeper
Zakorzenienie
 
Avatar Beekeeper
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 4 801
Wyślij wiadomość przez MSN do Beekeeper
Re: Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez Carya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
No własnie ja planuję tegoroczne wakacje w Maroku

"...W stronę Marakeszu ruszymy zwiedzając po drodze wały obronne i stare miasto w Essaouirze, Casablankę z jej bogactwem kulturowym, Rabat, Meknes i rzymskie miasto Volubilis, Fez. Te oraz wiele innych miejsc odwiedzimy podczas magicznej podróży, którą zakończymy w Agadirze..."
Tak wyczieczkę opisuje biuro podróży.

Tyle że ja jestem nastawiona na zwiedzanie, zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie a z waszych opisów to tak nie wychodzi żeby było co zwiedzać oprócz dwóch miejsc...
Głupie pytanie: nie rozczaruje mnie taka wycieczka? (pytam, przyznjąc się, że jestem kompletną ignorantką w temacie Maroka).
Hmm... moja wiedza na temat Maroka nie jest zbyt wielka, wiem bowiem tyle, co sama zobaczylam, lub co uslyszalam od Marokanczykow, tudziez przeczytalam w przewodniku.
Marakesz - obowiazkowo i to pare dni najlepiej, jeden to za malo!

Essaouira i Agadir, to miejscowosci typowo turystyczne, zwlaszcza ta druga jest popularna i najbardziej przez Maroko promowana. Essaouira jest znana z festiwalu muzycznego Gnaoua http://www.festival-gnaoua.net/ ktory zwykle jest w czerwcu i wioski obok - Diabat, w ktorej przebywal ponoc swego czasu. Przejechalam sie tam wielbladem tam i z powrotem i szczerze mowiac wieksza atrakcja byla sama przejazdzka niz to, co zobaczylam w na miejscu

Rabat - od tubylcow (boszz, jak to brzmi ) slyszalam same nieciekawe rzeczy - miasto typowo przemyslowe, duze, brudne, zadymione. Ja je ominelam w swojej podrozy, ale moze jednak jest tam cos wartego obejrzenia.


Casablanca
jest ponad ladniejsza od Rabatu, ale oprocz jedynego w Maroku otwartego dla zwiedzajacych meczetu Hassana II nie ma tam za bardzo co ogladac.

Fez, Meknes, Volubillis - polecam! Fez mnie urzekl, ma przepiekne mury (niech sie schowa Avila!) Biedniejsze niz Marakesz, brudniejsze, mniej turystyczne, ale polozone przepieknie wsrod wzgorz (patrz zdjecie powyzej). W Volubillisie niestety nie bylam z braku czasu, ale nastepnym razem chetnie bym sie tam przejechala z ciekawosci.Moze ktos inny mogl zdac relacje?

Ja mysle, ze Ci sie spodoba. Nie wiem po co upchneli tam ten Rabat, no ale moze mile Cie zaskocza. W programie powinna tez byc wycieczka w gory i na pustynie, np do Ourzazat (najb.popularny cel wycieczek). Ja nie bylam, bo wybralysmy z kolezanka zachod, czyli Essaouire i bardzo zaluje. Essaouira to taka dosc typowa nadmorska markokanska miescina, no a pustynia... wiadomo ...
__________________
Como se porta la vida cuando vales lo que tienes...
Beekeeper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 19:18   #73
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Orientalne Maroko...

Beekeeper, dzięki to chciałam usłyszeć czyli dwa nudne etapy wycieczkimozna znieść skoro reszta ma być ciekawa.
Nie wiem czy mogę tu wkleić linka (najwyżej potem go wyedytuję), ale chodzi mi o tą ofertę:
http://www.triada.pl/prezentacja.php...Z&IdKatalogu=0
Jeżeli dziewczyny znacie inne to dajcie znać. Z jakim biurem jeszcze warto wybrać się do Maroka?
Aaa, jak zznosi się w lipcu te 40 stopni??? bo mnie to przeraża lekko
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 08:50   #74
$car
Przyczajenie
 
Avatar $car
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3
Dot.: Orientalne Maroko...

Muszę się zgodzić, że Rabat do czystych miast nie należy, ale chyba już taki urok Maroka ;] kiedy jestem w Polce brakuje mi tych śmieci walających ie po ulicach W Rabacie spędzam ok 4 miesiące w roku i osobiście lubię to miasto . Poza tym jest tam kilka rzeczy które warto zobaczyc , ale decyzja należy do Was. Na temat biur podróży się nie wypowiem, nie mam na ten temat pojęcia. Ja latam Lufthansa albo Alitalia. Zdzieraja straszlwie. pozdrawiam
$car jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 09:06   #75
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

40 stopni to w cieniu chyba :P .... wybierz sie na wycieczke objazdowa faktycznie najlepiej Fez ( sama mieszkam to polecam ) stara Medina z soukami, szkoly koraniczne , mury, forty i czego dusza zapragnie Meknes? grob Moulay-Idriss zalozyciela 1 dynastii, Voullubilis rzymskie ruiny no i przepiekne ogrody + zniewalajaca panorama miasta. I jeszcze Ifran takie Zakopane w wydaniu marokanskim jeszcze fajnie jest w azrou ale tam polecam wynajac chatke w gorach. I Marakesh oj pare dni ci to zajmie ale WARTO Co do wybrzeza to Tanger gdzie Kasbah, Palac Sultana a przez Medina dojdziesz do takiego tarasu gdzie widac cala ciesnine niedaleko jest Spartel z ogrodami Herkulesa. Tetouan, Chefchaouen, Al Hoceima, Sad'da - koralowce , chabrowe domki ogrody, fontanny, i kilometrowe plaze dalej Oujda a obok oaza Figuig. W 2 srone od Tangeru jest miasteczko Ashilah w czwartki jest tam cos na wror festynu. casablanca- meczet Hassana II i plaze z knajpkami, souk tez jest ale one sa wszedzie :P Z typowo warownych miast to Essaouira, El Jadida z bastionem aniola, Safi typowo rybackie. Dalej na poludnie Tiznit jak scenografia teatralna ( w guelmin targi wielbladow) i Tafraout rozowe miasto. Hmmm calkiem na poludniu jest Ouarzazate miasto twierdza, el kelnaa m'gouna majowym swietem roz i takimi dziwnymi skalami(?) i Zagora nad Draa. Potem Tinghir oaza a potem to juz Sahara a tam miasta Tan-Tan , tarfaya, Laayoune i na koncu Dakhla z portem rybackim. Rabat, Casablanka tez fajne ale jesli zalezy ci na zwiedzaniu knajp a w Rabacie mauzoleum Hassana i Oudaja taki zamek a w Sale Oulja mozna powiedziec swiatynia rzemieslnikow :P Co do zwyklych wycieczek to wywioza Cie do hotelu w Agadirze i ot cala zabawa choc stamtad masz fajne miejsce wypadowe na poludnie. Mam nadzieje ze wyczerpalam temat sie rozpislam ze ho ho teraz widzisz, ze warto i Maroko napewno Cie NIE rozczaruje masz tam wszystko: festyny, swieta, swietne jedzenie, cudenka rzemieslnicze na kazdym kroku,surfing, w zimie snowboard a nawet w golfa pograsz gwarantuje nalepsza wycieczke zycia Jakbym czegos zapomniala to dopiszcie hahaha
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 09:09   #76
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

$car sie nie martw teraz loty przez Madryt, Girone, Mxp czy Paryz Orly to tylko 700zl w 2 strony... ale trzeba sobie posiedziec na lotnisku pare godzin niestety no coz zawsze to lepsze niz Alitalia za 3x tyle
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."



Edytowane przez ...:Rammka:...
Czas edycji: 2008-04-12 o 09:11 Powód: literowy
...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 13:13   #77
nikka85
Rozeznanie
 
Avatar nikka85
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 637
Dot.: Orientalne Maroko...

Ja znalazłam świetne połączenie lotnicze Frankfurt - Casablanca. Lot bezpośredni, cena w dwie strony 180 euro. Jeżeli chodzi o trase Frankfurt - Marrakech (albo Agadir) to cena jest już zupełnie niska ok 100 euro.

Jeżeli chodzi o biura podróży to też nie mam niestety żadnego zdania, bo nigdy w te rejony nie korzystałam...
__________________
Olfactive Studio Still life in Rio ----> niech ktoś coś
nikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 10:26   #78
...:Rammka:...
Raczkowanie
 
Avatar ...:Rammka:...
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: المدينة القديمة
Wiadomości: 228
Dot.: Orientalne Maroko...

Cytat:
Napisane przez nikka85 Pokaż wiadomość
Ja znalazłam świetne połączenie lotnicze Frankfurt - Casablanca. Lot bezpośredni, cena w dwie strony 180 euro. Jeżeli chodzi o trase Frankfurt - Marrakech (albo Agadir) to cena jest już zupełnie niska ok 100 euro.

Jeżeli chodzi o biura podróży to też nie mam niestety żadnego zdania, bo nigdy w te rejony nie korzystałam...
hmmm przez Franfurt? a jaka linia?
__________________
"Nie polemizuj z idiota - najpierw sprowadzi Cie do swojego poziomu, a potem pobije doswiadczeniem."


...:Rammka:... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 13:19   #79
nikka85
Rozeznanie
 
Avatar nikka85
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 637
Dot.: Orientalne Maroko...

Linie Royal Air Maroc.
Linie lotnicze Marokańskie, więc obsługa i większość załogi to Marokańczycy.
Co podobało mi się najbardziej w cenie biletu serwowany jest ... typowo marokański posiłek (ja trafiłam na obiad) fajna sprawa by poczuć pierwsze smaki i zapachy tego kraju...

Lot trwa jak dobrze pamiętam ok 3,5 godziny.
__________________
Olfactive Studio Still life in Rio ----> niech ktoś coś
nikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 15:02   #80
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Wink Dot.: Orientalne Maroko...

AGADIR
Port w południowej części kraju, nad oceanem Atlantyckim. Niemal doszczętnie zniszczony podczas trzęsienia ziemi w 1960r. Jedyny Ocalały zabytek to kazba zbudowana w XV w. przez Portugalczyków na wzgórzu, roztacza się z niej widok na port. Stąd nazwa miasta, które znaczy forteca.

Warte polecenia: plaża w kształcie półksiężyca licząca ok. 10km długości, piaszczysta i szeroka. Warto wybrać się na wybrzeże, żeby o poranku obserwować powrót sardynkowców. W pobliżu portu znajduje się targ, gdzie tanio można kupić owoce morza.
Kawiarenki, restauracje przy głównej arterii miasta BLV du 20Aout.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Agadir.jpg (18,7 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg agadir-01.jpg (16,8 KB, 26 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 15:07   #81
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Wink Dot.: Orientalne Maroko...

TANGER
Przez całe tysiąclecia strategiczny punkt umożliwiający panowanie nad Cieśniną Gibraltarską. Letni kurort.

Warte polecenia: przede wszystkim medina i jej okolice. Przy drodze wiodącej do starej części miasta znajduje się grób Ibn Batuty urodzonego w Tangerze w XVI-wiecznego arabskiego geografa i podróżnika. Jego dzieła Osobliwości miast i dziwy podróży przetłumaczono również na język polski. W Dar El-Makhzen, XVII-wiecznym pałacu sułtana, znajduje się Muzeum Sztuki Marokańskiej, gromadzące cenne wyroby rodzimego rzemiosła. Koniecznie przejść się po Ogrodach Sułtana zaprojektowanych w stylu andaluzyjskim, z fontanną po środku okalaną żywopłotami i drzewkami cytrynowymi i pomarańczowymi.
Rozległa Zatoka Tangerska jest ograniczona dwoma masywnymi cyplami. Na wschodzie Malabata z XIX-wieczną latarnią morską strzeże wejścia do Morza Śródziemnego, skąd rozciągają się widoki na Tanger oraz Algeciras w Hiszpani.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Dar el-Makhzen Tangier.jpg (5,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg tangier~5.jpg (16,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wejście do Kazby- tangier.jpg (24,9 KB, 11 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 15:20   #82
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

AS-SUWAJRA( Mogador)
Portowe miasto w zachodnim Maroku, zwane również wietrznym miastem, gdyz poduch znad Atlantyku bywa tu bardzo silny. To dawna portugalska twierdza, która w latach 60. XX wieku stała się stolicą hippisów. Jimi Hendrix palił tu haszysz i chciał nawet kupić to miasto.

Warte polecenia: zbudowane z czerwonego piaskowca wały obronne zwane Scala. Stoją na nich działa podarowane przez tutejszych kupców sułtanowi Muhammadowi ibn Abdullahowi, który w XVII w. założył miasto. Stanowiąca część murów Brama Przybrzeżna cieszy się wyjątkową sławą. Wyspy Purpurowe, gdzie w I wieku n.e. działała wytwórnia wyciskająca barwnik z ciał ślimaków. Potem wyspy służyły jako więzienie. Poniżej wałów znajduje się suk stolarzy gdzie można kupić przeróżne rękodzieła.
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 16:07   #83
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

EL-JADIDA
Położona ok.150km od Asafi. Otoczona murem fosą medina, a w niej stara, elegancka cysterna na wodę- Cite Portugaise. Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Warte polecenia: targowisko naprzeciwko bramy wejściowej na teren mediny. Można tam kupić owoce, warzywa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 800px-El_Jadida_panorama.jpg (65,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg cysterna w El Jadida.jpg (15,4 KB, 11 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 16:20   #84
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

CASABLANCA
Największe miasto i port Maroka, położone nad oceanem w zachodniej części kraju. Ma dzielnice, gdzie mieszkają elity finansowe, ale też slumsy ogrodzone od reszty murem.

Warto zobaczyć: zbudowany na cyplu meczet Hassana II zwany tronem Allaha. To trzeci co do wielkości meczet świata, dar ludu dla swojego króla Hassana II z okazji jego 60 urodzin. Jest to jeden z nielicznych meczetów , który można zwiedzać. Na placu przed meczetem i w samym meczecie łącznie może się modlić 100tys wiernych. Trzeba również odwiedzić nową medianę, Quartier Habbous, które zostało zbudowane przez francuzów w latach 30 w stylu neomauretańskim. Dziś to dzielnica handlowa. Przy nadmorskiej promenadzie nocne kluby, restauracje, dyskoteki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Casablanca.jpg (14,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Casa.jpg (4,7 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Casablanca5.jpg (3,1 KB, 9 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 17:46   #85
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Orientalne Maroko...

Ładnie opisane, pewnie wielu osobom się przyda
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 22:33   #86
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

RABAT
Stolica Maroka, nad Oceanem Atlantyckim przy ujściu rzeki Wadi Bu Ratrak. Sułtan Jakub al.-Mansur zwany Zwycięskim postanowił wybudować tu najwspanialszy meczet świata. Z niedokończonej budowli pozostał 44-metrowy minaret, wieże Hassana.

Warto zobaczyć: Najsłynniejszy zabytek Rabatu czyli wspomniana wieża Hassana, która góruje nad mostem na rzece i jest wzorem formy marokańskich minaretów. W zamierzeniu miała mierzyć 60 metrów. Przylegający do niej meczet zniszczyło trzęsienie ziemi w 1755r. Pamiątką po nim jest las dwu-, trzymetrowych kolumn. Obok znajduje się mauzoleum Muhammada V i Hassana II. Za murami miasta znajduje się Szella- nekropolia kryjąca szczątki wielkich sułtanów z dynasti Merynidów, którzy rządzili krajem w XIII-XIV w. Położona jest na terenie pięknego ogrodu. Pośród zieleni znajdują się również ruiny rzymskiej osady Sala Colonia, portu, który przechodził kolejno z rąk fenickich poprzez rzymskie, berberyjskie do arabskich. Jedno z najlepszych Muzeum Archeologiczne niektóre eksponaty nawet sprzed 3 500tys. lat.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ChellahRuinsRabat.jpg (83,0 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (2,2 KB, 279 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Rabat wieza hassana.jpg (2,9 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Rabat mauzoleum.jpg (2,6 KB, 278 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 22:57   #87
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

FEZ
Trzecie co do wielkości miasto Maroka. Położone jest w północno-centralnej części kraju i łatwo do niego dojechać. Fez założono w VIII wieku i od początku osiedlali się w nim rzemieślnicy. Z czasem dołączyli do nich naukowcy- kwitły tu matematyka, fizjologia i medycyna. Dziś tworzą tu najwięksi marokańscy artyści.

Trzeba zobaczyć: 320 hektarów średniowiecza, czyli medinę Fas al.-Bali wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Otacza ją mur, a na jej teren prowadzi kilka bram. Medina z niemal tysiącem wąskich uliczek przypomina labirynt. Po bokach tłoczą się sklepiki z lokalnymi wyrobami i warsztaty, w których można podpatrzeć, jak tkane są dywany, wytwarzane lampy z wielbłądziej skóry. Są tu również medresy, meczety i restauracje. W medinie Fezu mieszka i pracuje niemal 200tys. osób w warunkach, które nie zmieniły się od wieków. Nie dociera tu żaden sprzęt budowlany. Jedynym środkiem transportu są muły, osły i ludzie. Dachy są płaskie i pełnią funkcję tarasów oraz systemu komunikacyjnego. Jeżeli ktoś kupi sobie nowe meble, musi je transportować dachami- dlatego sąsiedzi żyją tu w zgodzie.
Na granicy starej i nowej mediny jest pałac Dar Batha w którym mieści się obecnie Muzeum Sztuki Marokańskiej. Nie można przeoczyć Meczetu Al.-Karawijjin powstałego w IX w, gdzie nauczano Koranu, matematyki i filozofii. Uważany za jeden z najstarszych uniwersytetów świata.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg brama.jpg (2,4 KB, 278 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Fes.jpg (2,0 KB, 281 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Fez.jpg (2,1 KB, 279 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fez garbiarnie.jpg (20,3 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg medina Fez.jpg (5,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg souk.jpg (4,3 KB, 4 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 00:05   #88
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...


MEKNES
Miasto u podnóża Atlasu Średniego. W XVII –XVIII w. było stolicą Maroka. Nazywano je Wersalem Południa. Do jego rozwoju przyczynił się Mulaj Ismail- sułtan bezlitosny zarówno dla swoich wrogów, jak i rodziny. Postanowił on uczynić z Meknes twierdzę nie do dobycia. Otoczył je murami- przetrwała 25 kilometrowy odcinek opasujący miasto- wybudował stajnie na 1 200 koni i spichlerze, mieszczące zapasy na 10lat oblężenia.
Godne uwagi jezioro Agra. Jedna z bram do mediny Bab Mansour.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Agra.jpg (2,6 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meknes Bab Mansour.jpg (4,1 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meknes1.jpg (8,0 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Meknes bramy.jpg (2,8 KB, 4 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 00:15   #89
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

VOLUBILIS
W 40r.n.e leżało na krańcach cesarstwa rzymskiego. Kwitł tutaj handel oliwą , purpurą, drewnem cedrowym. Gdy Rzymianie w IV W. opuścili to miejsce, zaczęło ono powoli popadać w zapomnienie i ruinę. Ostatecznie pod ziemia zniknęło w wyniku” lizbońskiego” trzęsienia ziemi. W XXW. Prace archeologiczne doprowadziły do odkopania 2/3 miasta. Można tu oglądać Łuk Triumfalny, Kapitol, termy, bazylikę, toalety publiczne oraz świetnie zachowane mozaiki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Volubilis1.jpg (4,2 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Volubilis2.jpg (3,1 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Volubniklis3.jpg (5,0 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mozaika.jpg (4,1 KB, 281 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 00:20   #90
kabira
Raczkowanie
 
Avatar kabira
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 280
GG do kabira
Dot.: Orientalne Maroko...

MARAKESH
cdn
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg marakesh.jpg (7,8 KB, 3 załadowań)
kabira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-15 11:06:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.