Do wszystkich wybielających zęby !!! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-23, 20:35   #61
neissi
Raczkowanie
 
Avatar neissi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: okolice Trójmiasta
Wiadomości: 423
GG do neissi Send a message via Skype™ to neissi
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Nie no szczotka jest tak nastroszona nie od tak mocnego szorowania, tylko od szczotkowania stref międzyzębowych Miałam źle leczone zęby i nie wszędzie mogę stosować nić, bo jak włożę to nie mogę jej wysunąć, bo jest jakiś zadzior między zębami. A powiem szczerze, że nie wiem jak miałabym jeszcze szczotkować żeby było lepiej Dokładnie szczotkuję zęby na zewnątrz przy zamkniętej szczęce, potem jadę pionowo po części gryzącej, następnie szczotkuję łuk wewnętrzny, a na koniec jeszcze przestrzenie między zębami. Czy powinnam robić coś jeszcze?

Nie mam kamienia na wszystkich zębach, tylko na ósemkach. Mam wrażenie, że szczoteczka dociera tam przy myciu, ale chyba się mylę, bo jakby tam dobrze docierała, to nie byłoby kamienia. Może są jakieś specjalne szczoteczki do czyszczenia tamtych stref?

Dzięki za radę Właśnie się zastanawiałam jaka pasta byłaby najlepsza W mojej klinice sprzedają Elmex, ale nigdy go nie stosowałam, bo czytałam, że zawiera on duże ilości pewnej substancji E(nie pamiętam numeru), która nie jest dopuszczona w Polsce w tak dużych ilościach. Ale skoro mówisz, że to dobra pasta, to zaraz ją kupię A możesz mi jeszcze powiedzieć, który żel do płukania polecasz? Chodzi mi o taki do codziennego stosowania.

Dzisiaj rozmawiałam z chirurgiem o higienizacji i powiedział mi, że to jest tylko bajer, bo nie każdy tego potrzebuje, a u nas nie jest to nawet wykonywane przez dentystkę, tylko higienistkę. Pytałam, bo cały czas słysze jak się ludzie na to umawiają i pomyślałam, że może ja też powinnam.

Sama nie wiem co myśleć. Ja uważam, że moje zęby pozostawiają wiele do życzenia, a dentyści mówią, że nie jest źle. Na przykład mimo wybielania moje zęby są zażółcone przy dziąsłach, co wcale mi się nie podoba. Dentystka mówi, że niektórzy tak po prostu mają. Owszem, ale dlaczego kiedyś miałam całe zęby śnieżnobiałe, a teraz mam te zażółcenia, które mnie do szewskiej pasji doprowadzają? Gdybym miała tak od zawsze to nie wymagałabym cudów.

No nic, kończę już ględzić, a jutro lecę po miękką szczoteczkę Pogadam jeszcze z dentystką o tym szczotkowaniu. Zobaczymy co mi powie

Wielgachne dzięki
__________________
.:moje cudaki:.
neissi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-24, 09:05   #62
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

to zamiast nitki może szczoteczkę międzyzębową ?? poza tym są też takie "taśmy" do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, które z łatwością powinnaś wyjąć.
Jeżeli chodzi o instruktaż higieny to z moich doświadczeń wynika, że 90 % osób potrzebuje takiego "bajeru" i to nie tylko jeden raz, bo za zwyczaj jeden raz nie wystarczy, aby nauczyć się porządnej higieny. Wiem również, że taka rozmowa znacznie podnosi jakość czyszczenia samodzielnego w domu i pomaga uniknąć próchnicy jak i paradontozy - co też jest bardzo ważne. Każdy stomatolog powinien udzielić Ci instruktażu, aczkolwiek prawda jest taka, że realia pracy nie pozwalają na wystarczające wygospodarowanie czasu. Jaki problem umówić się z higienistką ?? Porządne gabinety mają zatrudnioną nie tylko asystentkę, ale również higienistkę, a jeżeli twój nie ma to radzę poszukać innego. Higienistki to wykwalifikowane osoby, które wiedzą o wiele więcej o higienie jamy ustnej niż niejeden stomatolog, więc jak na instruktaż to radzę do higienistki. Nie jest to ta sama osoba co asystentka po kursie, ale to naprawdę wykształcone panie, które wiedzą co mówią i co robią.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 17:20   #63
ASieńka_24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z pokoju brata:P
Wiadomości: 28
GG do ASieńka_24
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

sądze, że nie masz racji...;/
ASieńka_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 18:26   #64
QrCze_PiEcZoNe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 79
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Sądzę, że jednak mam rację mówiąc o porządnych gabinetach.
Po 1 - lekarz zazwyczaj nie jest w stanie poświęcić swojego cennego czasu na długie rozmowy z pacjentami, którzy bardzo często mają problemy dotyczące higieny, jak i wybielania itp...często grafik pacjentów jest tak zapchany, że na prawdę nie ma czasu na to, aby rozprawiać o paście do zębów, nitce dentystycznej, scalingu i innych rzeczach
Po 2 - mając do dyspozycji w gabinecie jedno stanowisko dla higienistki można spokojnie umawiać pacjentów na zabiegi higieniczne, lakowanie, fluoryzację, oraz instruktaż i w tym momencie nie obchodzi nikogo ile akurat ma pacjentów i czy znajdzie czas na rozmowę, bo robią to Panie higienistki. Ilość zadowolonych pacjentów wzrasta, a zadowolony klient to klient, który jeszcze powróci.
Po 3 - jeżeli uważasz, że nie mam racji to w takim razie nie wiem czy znasz stwierdzenie - praca ergonomiczna, bo higienistka w gabinecie przyczynia się do podniesienia komfortu pracy i usług.
Po 4 - pacjenci najczęściej nie biorą przykładu z lekarza, a właśnie z personelu średniego, którym jest higienistka. Tylko wspaniała higienistka Pani Basia potrafi tak zmotywować pacjenta, że jego higiena wzrasta diametralnie. Pozatym ma tak cudowne podejście psychologiczne, że pacjenci przestają bać się dentysty

A jeżeli chodzi o wybielanie, to akurat wszystko tutaj jest prawdą.
QrCze_PiEcZoNe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-21, 18:05   #65
Carmenka001
Raczkowanie
 
Avatar Carmenka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z szalonej części Twojego umysłu
Wiadomości: 281
GG do Carmenka001
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Więc wychodzi na to, że paski wybielające są najlepsze, tak?
Muszę rozjaśnić zęby, nie chce zbytnio sie opalać, wolę mieć jasną cerę,a tylko efekt kontrastu daje mi upragniony kolor zębów... :/ Ehh...
Carmenka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-13, 19:29   #66
yene
Przyczajenie
 
Avatar yene
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

ja mam trochę inne pytanie. Zaczęłam wybielanie zębów właśnie Białą Perłą. Trwa to niecały tydzień a efekty naprawdę są już widoczne. Staram się jednak maksymalnie ograniczać kontakt z kolorowymi napojami do tego stopnia, że nawet kawę piję przez słomkę - nie wiem czy to nie przesada ale jakiś efekt faktycznie jest. Kiedyś używałam antybiotyków i mam niefajne białe plamy na zębach, to się nazywa odwapnienie czy jakoś tak... czy wybielanie nie zaszkodzi w takim przypadku? czy może powinnam już przestać po tym tygodniu ( niby w ulotce jest napisane ze trzeba minimum dwa tygodnie) właśnie ze względu na to przebarwienie?
Będę wdzięczna za odpowiedź
yene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 19:53   #67
justtina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 30
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Czytam tak te wątki o wybielaniu i zastanawiam się jak powinna wygladac dieta podczas wybielania? Z tego co do tej pory przeczytałam to kawa, herbata, kolorowe napoje i czerwone wino tak? a czego jeszcze byście niepolecały? jakies warzywa, owoce? domyslam sie ze na buraki jest ban :P
justtina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-15, 20:09   #68
Carmenka001
Raczkowanie
 
Avatar Carmenka001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Z szalonej części Twojego umysłu
Wiadomości: 281
GG do Carmenka001
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Ja zamówiłam Blanxa Classic na allegro Zobaczymy efekty za miesiac
__________________
Chcesz swego zwycięstwa? Nawet o tym nie myśl

Nawet najpodlejszy człowiek zmięknie, gdy wysłucha sumienia...

Myślisz, że różnimy się? Nawet nie masz pojęcia, jak bardzo jesteśmy podobni.. Mrauu...
Carmenka001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 12:31   #69
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 739
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

swietny watek to czyli biala perla nie oslabi zebow tak?aha i ja mam naturalnie zolte nie pale nie pije kawy ani wina czy biala perla wybieli takie zeby...?
9bcd8d6a9691606220db279acbf81f81b2ccc931_62ddcef27e2e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 21:14   #70
EfC!@
Zadomowienie
 
Avatar EfC!@
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 442
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

A ja mam pytanie do tej Białej Perły jeszcze., Rozumiem, że trzeba się w coś tam wgryżć, potem na tym odwzorowują się nasze ząbki a potem nakładamy to już z żelem na jakiś tam okres czasu. A jest możliwość żeby ząbki wybieliły się nierównomiernie?
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.
Oscar Wilde



EfC!@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 17:21   #71
ewakuacja
Zadomowienie
 
Avatar ewakuacja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 444
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Cytat:
Napisane przez yene Pokaż wiadomość
ja mam trochę inne pytanie. Zaczęłam wybielanie zębów właśnie Białą Perłą. Trwa to niecały tydzień a efekty naprawdę są już widoczne. Staram się jednak maksymalnie ograniczać kontakt z kolorowymi napojami do tego stopnia, że nawet kawę piję przez słomkę - nie wiem czy to nie przesada ale jakiś efekt faktycznie jest. Kiedyś używałam antybiotyków i mam niefajne białe plamy na zębach, to się nazywa odwapnienie czy jakoś tak... czy wybielanie nie zaszkodzi w takim przypadku? czy może powinnam już przestać po tym tygodniu ( niby w ulotce jest napisane ze trzeba minimum dwa tygodnie) właśnie ze względu na to przebarwienie?
Będę wdzięczna za odpowiedź
Wlasnie myslalam o tej Bialej Perle. Ale kolezanka mi mowila ze ja bolaly zeby od tego, a Ciebie ?


A co sadzicie o CZARNEJ PAŚCIE ? Sprzedaja ja na allegro.
ewakuacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-07, 16:31   #72
ZolciaZ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 12
Dot.: Do wszystkich wybielających zęby !!!

Czy jest jakiś sposób na wybielenie zębów i nie przejmowanie się pitą kawą?
ZolciaZ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-07 17:31:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:17.