Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-13, 10:11   #61
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Wiesz, ja patrzę w zasadzie tylko an brytyjską bo nosze tylko brytyjskie biustonosze Mam rozmiar biustonosza 60E także raczej zaopatruję się za granicą

Jak dla mnie próbuj 70D, a jak będzie za luźno pod biustem to weź 65 E
__________________
www.bellis.blog.onet.pl

Edytowane przez iris_ek
Czas edycji: 2009-08-13 o 10:13
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:15   #62
vielleicht
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 472
GG do vielleicht
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Możesz celować zarówno w polskie, jak i brytyjskie 70D (w tym rozmiarze pokrywają się rozmiarówki). Jeżeli taki obwód jest dla Ciebie za luźny, spróbuj 30(65)E brytyjskie bądź 65F polskie. Pamiętaj o poprawnym zakładaniu stanika (link w 1. poście).

Co do Curvy Kate, to ogromnie spodobała mi się koralowa Tease Me oraz różowo-czarna Angel. Są naprawdę piękne cieszę się, że ta firma się rozwija, bo mają świetną bieliznę w cenach, które nie odstraszają.
__________________
"Zanotuj: nigdy nie powinienem w siebie wątpić."
Dr House

Edytowane przez vielleicht
Czas edycji: 2009-08-13 o 16:14 Powód: dopisek
vielleicht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:19   #63
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Czyli szukaj 70D. Farciara
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:31   #64
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;13713446]
ja tak myślę że te 95% to już dawno "za nami" stawiałabym na 80% jakieś :P[/QUOTE]

A ja myślę, że właśnie powoli się zbliżamy do tych 5%.

20% dobrze ostanikowanych Polek to będzie jakieś 3 miliony kobiet...

...i jakieś 60 tysięcy mieszkanek Krakowa, a licząc mieszkanki okolicznych miast i miasteczek, które na większe zakupy wybierają się do Krakowa to będzie jakieś 100 tysięcy kobiet. Czy naprawdę taka liczba kobiet nie byłaby sobie w stanie wylobbować choć jednego sklepu w centrum miasta? No dobra, jak weźmiemy pod uwagę, że 20-25% kobiet mieści się w rozmiarówce dostępnej w istniejących sklepach (obwody od 70, miseczki do polskiego F/G, może jakieś sporadyczne 65A, 65B i 70H) to zostaje 75-80 tysięcy potencjalnych klientek, które kupują co najmniej 200 tysięcy sztuk biustonoszy rocznie, a pewnie nawet więcej. Nawet zakładając, że większość z nich kupuje w internecie lub szuka wyjątkowych okazji to ta liczba i tak wydaje mi się zawyżona i nierealna.

A taki Rzeszów, Białystok, Bydgoszcz, Koszalin gdzie w ogóle nie ma sklepu w pobliżu?

Zresztą nawet na allegro, gdzie podaż najszybciej dostosowuje się do popytu rozbieżność między ilością dostępnych biustonoszy jest ogromna.
Najpopularniejsze "nieuświadomione rozmiary":
70B - 1000
75B - 1700
75A - 850
75C - 1500
80C - 1500
80D - 1200

Najpopularniejsze "uświadomione rozmiary":
65D - 81
65E - 88
65F - 75
70F - 160
70FF - 71
70G - 97

W 20% wizażanek, może 20% Warszawianek jestem w stanie uwierzyć, ale w 20% Polek łącznie nie.

Choć nawet w to 20% wizażanek ciężko mi uwierzyć patrząc na te sondę: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118226 Ponad połowa odpowiedzi dla miseczek A i B, a w rzeczywistości (przy 100% dobrze ostanikowanych kobiet) powinno być pewnie mniej niż 10%.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:42   #65
iris_ek
Rozeznanie
 
Avatar iris_ek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 504
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Agta, zgadzam się całkowicie. Jestem z Krakowa i mogę kupować biustonosze tylko w jednym stacjonarnym sklepie - na szczęście jest niedaleko
W sondzie podałam miseczkę B, ale to było parę lat temu (chyba na początku wątku) i niewiele później dowiedziałam się, że powinnam zaznaczyć E :/
__________________
www.bellis.blog.onet.pl
iris_ek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:44   #66
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że właśnie powoli się zbliżamy do tych 5%.

20% dobrze ostanikowanych Polek to będzie jakieś 3 miliony kobiet...

...i jakieś 60 tysięcy mieszkanek Krakowa, a licząc mieszkanki okolicznych miast i miasteczek, które na większe zakupy wybierają się do Krakowa to będzie jakieś 100 tysięcy kobiet. Czy naprawdę taka liczba kobiet nie byłaby sobie w stanie wylobbować choć jednego sklepu w centrum miasta? No dobra, jak weźmiemy pod uwagę, że 20-25% kobiet mieści się w rozmiarówce dostępnej w istniejących sklepach (obwody od 70, miseczki do polskiego F/G, może jakieś sporadyczne 65A, 65B i 70H) to zostaje 75-80 tysięcy potencjalnych klientek, które kupują co najmniej 200 tysięcy sztuk biustonoszy rocznie, a pewnie nawet więcej. Nawet zakładając, że większość z nich kupuje w internecie lub szuka wyjątkowych okazji to ta liczba i tak wydaje mi się zawyżona i nierealna.

A taki Rzeszów, Białystok, Bydgoszcz, Koszalin gdzie w ogóle nie ma sklepu w pobliżu?

Zresztą nawet na allegro, gdzie podaż najszybciej dostosowuje się do popytu rozbieżność między ilością dostępnych biustonoszy jest ogromna.
Najpopularniejsze "nieuświadomione rozmiary":
70B - 1000
75B - 1700
75A - 850
75C - 1500
80C - 1500
80D - 1200

Najpopularniejsze "uświadomione rozmiary":
65D - 81
65E - 88
65F - 75
70F - 160
70FF - 71
70G - 97

W 20% wizażanek, może 20% Warszawianek jestem w stanie uwierzyć, ale w 20% Polek łącznie nie.

Choć nawet w to 20% wizażanek ciężko mi uwierzyć patrząc na te sondę: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118226 Ponad połowa odpowiedzi dla miseczek A i B, a w rzeczywistości (przy 100% dobrze ostanikowanych kobiet) powinno być pewnie mniej niż 10%.
Ejj w B-stoku są sklepy z niezłą rozmiarówką tylko,że z kiepskimi firmami typu Kostar
Ale faktycznie,ciekawa sprawa ile nas jest ... ja chyba jeszcze na żywo nie widziałam żadnej uświadomionej
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 10:55   #67
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że właśnie powoli się zbliżamy do tych 5%.

20% dobrze ostanikowanych Polek to będzie jakieś 3 miliony kobiet...

...i jakieś 60 tysięcy mieszkanek Krakowa, a licząc mieszkanki okolicznych miast i miasteczek, które na większe zakupy wybierają się do Krakowa to będzie jakieś 100 tysięcy kobiet. Czy naprawdę taka liczba kobiet nie byłaby sobie w stanie wylobbować choć jednego sklepu w centrum miasta? No dobra, jak weźmiemy pod uwagę, że 20-25% kobiet mieści się w rozmiarówce dostępnej w istniejących sklepach (obwody od 70, miseczki do polskiego F/G, może jakieś sporadyczne 65A, 65B i 70H) to zostaje 75-80 tysięcy potencjalnych klientek, które kupują co najmniej 200 tysięcy sztuk biustonoszy rocznie, a pewnie nawet więcej. Nawet zakładając, że większość z nich kupuje w internecie lub szuka wyjątkowych okazji to ta liczba i tak wydaje mi się zawyżona i nierealna.

A taki Rzeszów, Białystok, Bydgoszcz, Koszalin gdzie w ogóle nie ma sklepu w pobliżu?

Zresztą nawet na allegro, gdzie podaż najszybciej dostosowuje się do popytu rozbieżność między ilością dostępnych biustonoszy jest ogromna.
Najpopularniejsze "nieuświadomione rozmiary":
70B - 1000
75B - 1700
75A - 850
75C - 1500
80C - 1500
80D - 1200

Najpopularniejsze "uświadomione rozmiary":
65D - 81
65E - 88
65F - 75
70F - 160
70FF - 71
70G - 97

W 20% wizażanek, może 20% Warszawianek jestem w stanie uwierzyć, ale w 20% Polek łącznie nie.

Choć nawet w to 20% wizażanek ciężko mi uwierzyć patrząc na te sondę: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118226 Ponad połowa odpowiedzi dla miseczek A i B, a w rzeczywistości (przy 100% dobrze ostanikowanych kobiet) powinno być pewnie mniej niż 10%.
hehe dobra, wygrałaś U mnie w 100tys mieście nie ma żadnego sklepu uświadomionego :/ a na lobby też raczej kobiety z mojego miasta nie zaglądają - wiem może o 2 osobach

ale ważne że zmiany są dosyć widoczne :P i cały czas "postępują"
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 11:08   #68
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ejj w B-stoku są sklepy z niezłą rozmiarówką tylko,że z kiepskimi firmami typu Kostar
Sorry!

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;13716151]hehe dobra, wygrałaś [/quote] jakoś mnie to nie cieszy

Cytat:
U mnie w 100tys mieście nie ma żadnego sklepu uświadomionego :/ a na lobby też raczej kobiety z mojego miasta nie zaglądają - wiem może o 2 osobach
Zgodnie z moimi wyliczeniami w takim mieście przy 20% w takim mieście opłacałoby się prowadzić sklep z pełną rozmiarówką, a już na pewno któremuś istniejącemu sklepowi opłacałoby się powiększyć ofertę o jakąś bardziej uświadomioną markę typu Comexim, Dalia, czy Milena, bo spokojnie mógłby liczyć na jakieś 2-3 klientki dziennie.

Cytat:
ale ważne że zmiany są dosyć widoczne :P i cały czas "postępują"
I to dość szybko postępują.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 11:25   #69
Madlen__18
Zakorzenienie
 
Avatar Madlen__18
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: las
Wiadomości: 5 022
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

O, jaka fajna na Curvy Cate. Trzeba będzie zobaczyć czy się łapię rozmiarówkę.
Wiecie, ze stanikami t jest tak, że jak już się wie mniej-więcej w co celować to ogarnia nas..stanikowy szał.
Jeszcze jedna przesyłka nie przyjdzie, a my juz planujemy, c następne.
To kiedyś mija?
Bo mnie się wydaje, że u mnie postępuje...
__________________
"mów mi dobrze, dobrze mi mów
łaskocz czule warkoczem ciepłych słów
wilgotnym szeptem przytul mnie
i mów mi dobrze, nie mów mi źle
rozłóż przede mną księgę zaklęć i wróżb
okrytą w obwolutę twoich ramion i ud
czaruj we mnie, na ołtarz duszę złóż
i w dusznym kącie rzuć na mnie urok swój"

M
Madlen__18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 11:25   #70
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez iris_ek Pokaż wiadomość
Wiesz, ja patrzę w zasadzie tylko an brytyjską bo nosze tylko brytyjskie biustonosze Mam rozmiar biustonosza 60E także raczej zaopatruję się za granicą
Jak dla mnie próbuj 70D, a jak będzie za luźno pod biustem to weź 65 E
Cytat:
Napisane przez vielleicht
Możesz celować zarówno w polskie, jak i brytyjskie 70D (w tym rozmiarze okrywają się rozmiarówki). Jeżeli taki obwód jest dla Ciebie za luźny, spróbuj 30(65)E brytyjskie bądź 65F polskie. Pamiętaj o poprawnym zakładaniu stanika (link w 1. poście).
Cytat:
Napisane przez velika
Czyli szukaj 70D. Farciara
dziękuję dziewczyny za pomoc! zrobiłam notatki i będę teraz się pewnie frustrować brakiem rozmiarówki, niemiłą obsługą itd. ciekawa jestem, czy znajdę w ogóle jakiś sklep, w którym w końcu porządnie się obstanikuję!
o efektach zakupów na pewno powiadomię!
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:18   #71
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Zgadzam się z agtą. W moim 30-tysięcznym mieście dobrze ostanikowane są 3 osoby-ja, moja siostra i nasza współlokatorka O innych nie wiem, może gdzieś się kryją, w każdym razie nie widziałam tu ani jednego dobrze dobranego stanika, a moje przyjaciółki uważają, że plotę bzdury Chociaż im trochę namieszałam w głowach, może w końcu się dadzą(moja przyjaciółka nosi 75A, a waży 44kg przy 158 wzrostu ). W Poznaniu gdzie mieszkam w czasie roku akademickiego jest niewiele lepiej, a przecież jest Yoshi i Avocado. Sama mam tylko 1 koleżankę ze studiów, która się ostanikowała sama w mniej więcej tym czasie co ja i jedną z innego wydziału, ostanikowaną u Yoshi. Generalnie- jeszcze wiele pracy przed nami, wiele lat lobbowania, bo dopóki staniki w szerokiej rozmiarówce będzie można dostać wyłącznie przez neta albo drogo, to będziemy przegrywać z 75B. Na szczęście jest o niebo lepiej niż półtora roku temu, gdy się ostanikowałam. Możecie mi nie wierzyć, ale wtedy tylko 2 polskie firmy robiły obwody poniżej 70-ciu- avocado i melissa. Polskich sklepów stacjonarnych z brytyjczykami było bodajże sztuk jeden-Intimo w Krakowie. Nawet w Wawie nic nie było. Sklepy netowe trzy-Peachfield, Intimo i Bellissima. O wyprzedażach można było pomarzyć albo zamawiać z Anglii. Odwalamy tu wszystkie świetną robotę i mam nadzieję, że przy takim tempie za jakieś 10 lat ostanikujemy choć z połowę Polek;D
velika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 12:22   #72
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

simeri znowu cie potrzebuje pisalam ci w poprzednim watku o moim problemie z doborem stanika tutaj w UK podalam ci moje wymiary i wyznaczylas moj rozmiar na tutejszy 38E i zgadza sie jednakze ze wzgledu na to, ze jednak stanik zbyt sciska biust doradzilas mi znalezc wieksza miseczke i teraz mam prosbe czy moglabys mi przyblizyc w jakim rozmiarze mam jej szukac?
podaje ci jeszcze raz moje wymiary:
94cm pod biustem
109cm w biuscie
116 cm w zwisie
bede ci bardzo wdzieczna tak samo innym dziewczynom, ktore maja wieksze rozeznanie ode mnie.
Obecnie jestem w ciazy i licze sie z tym, ze ksztalt mojego biustu bedzie sie zmienial nie chce jednak nosic stanika, ktory "rosnie" wraz z biustem podczas ciazy i taki odpada dlatego co jakis czas bede dreczyc zadawaniem pytan bo wokol mnie nie ma nikogo madrego kto moglby mi doradzic, mam tylko wizazanki.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-13 o 12:24
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:23   #73
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
A ja myślę, że właśnie powoli się zbliżamy do tych 5%.

20% dobrze ostanikowanych Polek to będzie jakieś 3 miliony kobiet...

[...]
Najpopularniejsze "nieuświadomione rozmiary":
70B - 1000
75B - 1700
75A - 850
75C - 1500
80C - 1500
80D - 1200

Najpopularniejsze "uświadomione rozmiary":
65D - 81
65E - 88
65F - 75
70F - 160
70FF - 71
70G - 97

W 20% wizażanek, może 20% Warszawianek jestem w stanie uwierzyć, ale w 20% Polek łącznie nie.

Choć nawet w to 20% wizażanek ciężko mi uwierzyć patrząc na te sondę: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118226 Ponad połowa odpowiedzi dla miseczek A i B, a w rzeczywistości (przy 100% dobrze ostanikowanych kobiet) powinno być pewnie mniej niż 10%.
Mi się wydaje, że jest więcej niż 5%. To, że jest więcej staników w
" złych rozmiarach" nie znaczy, że naprawdę tak dużo osób je kupuje. Zresztą niektórych osób prawidłowy rozmiar naprawdę jest np. 75B.
Jesteśmy zalani tanimi stanikami w złych rozmiarach. Podaż niestety nie jest dobrze dopasowana do popytu. Dlatego kobiety muszą kupować staniki przez internet lub poszukiwać specjalnych sklepów( zostaje wtedy na allegro i w sklepach jeszcze więcej staników w złych rozmiarach, bo kupuje je mniej osób). Dużo Polek kupuje też dobre staniki za granicą, gdy nie mogą ich zdobyć w naszym kraju. Myślę więc, że dobrze ostanikowanych jest więcej niż 5%, chociaż pewnie mniej niż 20%.
Jeśli chodzi o ankietę to ja sama, choć byłam uświadomiona, to głosująch chyba "uśredniłam" wynik tak, żeby inne kobiety mogły sobie przełożyć literkę na jakiś wyobrażalny dla nich rozmiar. Potraktowałam ją jako pogląd na przeciętny rozmiar biustu, a nie jako pogląd na to czy jest się uświadomionym czy nie. Zagłosowałam chyba na C- bo wcześniej nosiłam 70C( ale nie jestem pewna czy w końcu zagłosowałam czy dałam sobie spokój).
Chociaż moim zdaniem głosowanie na miski nie ma sensu, bo wiadomo, że ich wielkość zależy od obwodu.

Dziewczyny, doszedł do mnie w końcu zamówiony przeze mnie lemon sorbet. Podobno miał mieć wąskie fiszbiny, a ma szerokie. Leży tak sobie, ale zostawiłam go, bo był mi pilnie potrzebny

Edytowane przez MalaArielka
Czas edycji: 2009-08-16 o 08:41
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:43   #74
nelyen
Zadomowienie
 
Avatar nelyen
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 761
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
No ale chyba tak samo niewygodnie się szuka informacji w wątku który ma 5000 postów jak i takim, który ma ich 6000 albo w ogóle w dwóch wątkach.


(przepraszam za offtop)

A możesz mi podać początek (to przed @ ) maila? To prawda, że przychodzi ich do mnie bardzo dużo, więc zazwyczaj tylko je otwieram, czytam, zapisuję zdjęcia, i zamykam - mogłam nie odnotować w pamięci Twojego. Ale mogę sprawdzić i zmienić sobie nazwę zdjęcia w folderze. Bo zapisuję je zgodnie z preferencjami, w stylu "tygrysek.jpg" albo "wstrojuharcerskimizkotem .png"
sophie270@ może być bikini

a co do procentu uświadomionych kobiet... to ja nie wiem czy to jest nawet te 5%. takie zwątpienie mnie ogarnia jak patrzę na kobiety na ulicach. na prawdę rzadko się zdarza, żeby biust nie zasłaniał talii, zapięcie chociaż trochę nie podjeżdżało, o spektakularnych bułach moich koleżanek nie wspomnę... a przecież tu w stolicy jest mnóstwo uświadomionych sklepów!
__________________
bo nie ma za małych lub za dużych piersi

Więc nie za cnoty i charakter nagrodą jest miłość i nie za posłuszeństwo ani lojalność, ale za wdzięk i niepokorność, za życie samo w sobie w całej jego oczywistości. Wielka jest bowiem w nas potrzeba kochania.

Julia Hartwig, Kot Maurycy
nelyen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 12:57   #75
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez agta85 Pokaż wiadomość
Choć nawet w to 20% wizażanek ciężko mi uwierzyć patrząc na te sondę: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=118226 Ponad połowa odpowiedzi dla miseczek A i B, a w rzeczywistości (przy 100% dobrze ostanikowanych kobiet) powinno być pewnie mniej niż 10%.
Agta, może trzeba uświadomić autorkę wątku i poprosić żeby wkleiła do pierwszego posta link do kalkulatora (i naszego wątku?) wtedy więcej wizażanek by zrobiła -> i może by się zainteresowały

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
simeri znowu cie potrzebuje pisalam ci w poprzednim watku o moim problemie z doborem stanika tutaj w UK podalam ci moje wymiary i wyznaczylas moj rozmiar na tutejszy 38E i zgadza sie jednakze ze wzgledu na to, ze jednak stanik zbyt sciska biust doradzilas mi znalezc wieksza miseczke i teraz mam prosbe czy moglabys mi przyblizyc w jakim rozmiarze mam jej szukac?
podaje ci jeszcze raz moje wymiary:
94cm pod biustem
109cm w biuscie
116 cm w zwisie
bede ci bardzo wdzieczna tak samo innym dziewczynom, ktore maja wieksze rozeznanie ode mnie.
Obecnie jestem w ciazy i licze sie z tym, ze ksztalt mojego biustu bedzie sie zmienial nie chce jednak nosic stanika, ktory "rosnie" wraz z biustem podczas ciazy i taki odpada dlatego co jakis czas bede dreczyc zadawaniem pytan bo wokol mnie nie ma nikogo madrego kto moglby mi doradzic, mam tylko wizazanki.
niestety każda firma szyje jak jej się podoba, więc jeśli z jednej pasował Ci jakiś rozmiar nie znaczy, że z drugiej będzie pasować taki sam

z tabelki wychodzi 38E, ale wiadomo, że staniki kupuje się na biust nie na tabelkę (ostatnio wyczytałam to na stanikomanii? i bardzo mi się spodobało takie życiowe..), więc jeśli widzisz, że nie pasuje to przymierzasz inny rozmiar

w Londynie są 3 Bravissimo (sprawdź na mapie: http://stanikowamapa.prv.pl/)
http://www.bravissimo.com/

i na pewno La senzy, one są raczej małomiseczkowe, więc próbuj 38E/F/FF.

O stanikach ciążowych i karmnikach najlepiej poczytaj tu:
http://stanikomania.blox.pl/2009/01/...ymagajacy.html
http://stanikomania.blox.pl/2009/01/...e-karmnik.html
http://stanikomania.blox.pl/2007/10/...rozmiarze.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203...stanikowe.html
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 13:01   #76
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Ehh, przyszło tease me 65FF i pandora 65G na wymiary 69/95. Tease me za mały, pandora niby ok, ale mam minimalny luz koło koronki i idzie do sprzedaży/zwrotu, a tease me wymieniam na większy. Szkoda mi tej pandory, z miski mniej bym sie wylała, brakuje mi dosłownie pół centymetra, żeby było ok. No nie wiem za bardzo co z nią zrobic, pewnie zwrócę, choć piękna niesamowicie. Ta koronka jest jakaś niedopracowana, powiewa mi, choć miska wypełniona. Szkoda. Wystawiam na giełdzie LB, jakby ktoś był chętny, potem zwracam.
velika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 13:42   #77
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

nowa kolekcja Curvy Kate na wiosnę jest przepiękna
moi faworyci: czarna Angel i czarny Thrill me oraz biała Ella
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 13:53   #78
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
Agta, może trzeba uświadomić autorkę wątku i poprosić żeby wkleiła do pierwszego posta link do kalkulatora (i naszego wątku?) wtedy więcej wizażanek by zrobiła -> i może by się zainteresowały


niestety każda firma szyje jak jej się podoba, więc jeśli z jednej pasował Ci jakiś rozmiar nie znaczy, że z drugiej będzie pasować taki sam

z tabelki wychodzi 38E, ale wiadomo, że staniki kupuje się na biust nie na tabelkę (ostatnio wyczytałam to na stanikomanii? i bardzo mi się spodobało takie życiowe..), więc jeśli widzisz, że nie pasuje to przymierzasz inny rozmiar

w Londynie są 3 Bravissimo (sprawdź na mapie: http://stanikowamapa.prv.pl/)
http://www.bravissimo.com/

i na pewno La senzy, one są raczej małomiseczkowe, więc próbuj 38E/F/FF.

O stanikach ciążowych i karmnikach najlepiej poczytaj tu:
http://stanikomania.blox.pl/2009/01/...ymagajacy.html
http://stanikomania.blox.pl/2009/01/...e-karmnik.html
http://stanikomania.blox.pl/2007/10/...rozmiarze.html
http://forum.gazeta.pl/forum/w,32203...stanikowe.html
Zanim kupilam moj stanik kierowalam sie przymiarka nie spogadalam wczesniej na tabelke i nie mialam jeszcze pojecia o brytyjskim rozmiarze stanika dla mnie, dopiero pozniej ty podalas mi moj rozmiar wg tabelki i strzelilas w dziesiatke bo taki sam rozmiar mam na swoim biustonoszu, nie wiem tylko dlaczego nie zauwazylam, ze jednak piersi sa nieco scisniete w tym staniku. Dzieki ci bardzo za doradztwo, wbrew pozorom i zachwalaniu brytyjskiej bielizny tutaj jest z tym troszeczke inaczej a zeby trafic na perfekt dopasowany stanik trzeba sie liczyc z kosztami a nie kazdego stac wydac kilkadziesiat funtow na raz by pozniej zmienic stanik na kolejny tak tez jest ze stanikami dla przyszlych mam, niby wybor byl ale wyszlam ze sklepu mocno rozczarowana zarowno cenami jak i fasonami. Bo niby stanik pasowal tj miseczka a u gory sporo odstawalo albo obwod byl za ciasny tak, ze zapiac sie go nie dalo.

Edytowane przez madzienka79
Czas edycji: 2009-08-13 o 13:57
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 13:57   #79
kika775
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 21
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

powiedzcie mi mam pod biustem: 69 a w biuscie 81 i nosze 75 B czy to dobry jak dla mnie biustonosz?bo z tego co patrzylam na internecie to powinnam jakis 60D nosic;|
kika775 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-13, 14:05   #80
agta85
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 287
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o ankietę to ja sama, choć byłam uświadomiona, to głosująch chyba "uśredniłam" wynik tak, żeby inne kobiety mogły sobie przełożyć literkę na jakiś wyobrażalny dla nich rozmiar. Potraktowałam ją jako pogląd na przeciętny rozmiar biustu, a nie jako pogląd na to czy jest się uświadomionym czy nie. Zagłosowałam chyba na C- bo wcześniej nosiłam 70C( ale nie jestem pewna czy w końcu zagłosowałam czy dałam sobie spokój).
Chociaż moim zdaniem głosowanie na miski nie ma sensu, bo wiadomo, że ich wielkość zależy od obwodu.
Owszem miski zależą od obwodu i wiadomo, że 60E jest mniejsze od 75E, ale gdyby chcieć zrobić ankietę z obwodami i miskami to musiałoby być ponad 100 rozmiarów do wyboru co też jest mało sensowne. A że ankieta jest, jaka jest.
Ale takie głosowanie na stereotypowy rozmiar uważam za duży błąd, bo powiela on tylko ten stereotyp. Gdyby to było pytanie o wielkość biustu z odpowiedziami: bardzo mały, mały, średni, duży, bardzo duży to co innego.
A jakby więcej dziewczyn zagłosowało na właściwy rozmiar i proporcje te zmieniłyby się to gdyby kolejna osoba weszła na tę ankietę i zobaczyła, że D i E jest popularne to prędzej uwierzyłaby w to co wyszło jej w tym dziwnym kalkulatorze Mariski.
agta85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 14:15   #81
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
Zanim kupilam moj stanik kierowalam sie przymiarka nie spogadalam wczesniej na tabelke i nie mialam jeszcze pojecia o brytyjskim rozmiarze stanika dla mnie, dopiero pozniej ty podalas mi moj rozmiar wg tabelki i strzelilas w dziesiatke bo taki sam rozmiar mam na swoim biustonoszu, nie wiem tylko dlaczego nie zauwazylam, ze jednak piersi sa nieco scisniete w tym staniku. Dzieki ci bardzo za doradztwo, wbrew pozorom i zachwalaniu brytyjskiej bielizny tutaj jest z tym troszeczke inaczej a zeby trafic na perfekt dopasowany stanik trzeba sie liczyc z kosztami a nie kazdego stac wydac kilkadziesiat funtow na raz by pozniej zmienic stanik na kolejny tak tez jest ze stanikami dla przyszlych mam, niby wybor byl ale wyszlam ze sklepu mocno rozczarowana zarowno cenami jak i fasonami. Bo niby stanik pasowal tj miseczka a u gory sporo odstawalo albo obwod byl za ciasny tak, ze zapiac sie go nie dalo.
stanik kupuje się na większą pierś, więc jeśli masz asymetrię, to pewnie powinnaś wziąć większą miseczkę

a jakiej marki jest ten stanik i jaki model?

Cytat:
Napisane przez kika775 Pokaż wiadomość
powiedzcie mi mam pod biustem: 69 a w biuscie 81 i nosze 75 B czy to dobry jak dla mnie biustonosz?bo z tego co patrzylam na internecie to powinnam jakis 60D nosic;|
tak, Twój tabelkowy rozmiar to 28D/60D, możesz też spróbować 30B/C/ 65B. ja mam wymiary 68/82 i noszę 28DD, 60E i 65C.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 16:36   #82
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

[QUOTE=simeri;13720259]stanik kupuje się na większą pierś, więc jeśli masz asymetrię, to pewnie powinnaś wziąć większą miseczkę

a jakiej marki jest ten stanik i jaki model?
ten stanik zakupilam w George model to Ana.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 16:41   #83
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

tam, tam, tam, tam! (werble )
wróciłam z zakupów. z dwoma 70D.
na 4 sklepy, które odwiedziłam, tylko w jednym pani się wielce zdziwiła. na szczęście w ostatnim
w pierwszym, gdy powiedziałam pani co i jak, powiedziała, że w życiu nie pozwoliłaby mi kupić B. a jak jej powiedziałam, że teraz mam na sobie B to mnie zbeształa wzrokiem.
tak czy siak. od dziś tylko 70D
dziękuję ślicznie za pomoc!
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 16:52   #84
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez madzienka79 Pokaż wiadomość
ten stanik zakupilam w George model to Ana.
O właśnie, skąd jest to George? coś jak F&F albo M&S?
Przejdź się do La senzy albo Bravissimo, tam na pewno znajdziesz coś fajnego.
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 16:59   #85
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

No to wklejam moją Romanticę Mileny 60E na moje 68/82. (wrzuciłam też na balkonetkę to tu dam inne zdjęcia zawsze robię z 20 :P)

Jak go wyjęłam z pudełka to patrzę jaki on duży więc już rozumiem przerażenie dziewczyn które wyjmują swoje G-garnki a po założeniu ok, może trochę przyduży, ale 60D byłoby chyba za małe. Jak już pisałam jest strasznie ciasny, mam nadzieję, że się rozejdzie, na razie dokupię przedłużkę. Szkoda, że nie było 65C. Trochę dziobuje, mam nadzieję że się ułoży po praniu. Ma krótkie ramiączka, ledwo starczają żeby je skrzyżować i mogłyby być dłuższe, chyba wymienię do krzyżowania (na zdjęciu z home made przedłużką ), nie ma drugiego wpięcia do ramiączek jak we Flamenco - wielka szkoda, chyba dorobię

W białej bluzce żeby lepiej było widać kształt i odznaczanie się wyglądają na 70Cee więc jestem zadowolona, bo to był mój wymażony rozmiar przed uświadomieniem (swoją drogą miseczki chyba właśnie są takiej samej wielkości jak w 70C tylko pewnie fiszbiny węższe )

A i jeszcze jak wyciągnę ręce to odstają mocno tak ma być?

edit:
zostawić czy odesłać? niestety nie ma 65C
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie007.jpg (28,4 KB, 133 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie008.jpg (30,9 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (24,3 KB, 79 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie029.jpg (27,2 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie030.jpg (22,2 KB, 78 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (29,4 KB, 99 załadowań)

Edytowane przez simeri
Czas edycji: 2009-08-13 o 17:47
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 17:00   #86
madzienka79
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 229
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
O właśnie, skąd jest to George? coś jak F&F albo M&S?
Przejdź się do La senzy albo Bravissimo, tam na pewno znajdziesz coś fajnego.
Z ochota pobieglabym ale niestety nie pracuje i zalezna jestem finansowo od mojego TZ, nie bede owijac w bawelne, gdyby zobaczyl ceny to przezegnalby sie noga na plecach. George to tansza firma odziezowa i bielizniarska w Anglii np od M&S, w Polsce zas licza sobie za rzeczy ich produkcji takie same pieniadze np: jak w H&M.
madzienka79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 17:20   #87
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
donoszę, że pojawił się katalog Curvy Kate na wiosnę-lato 2010

http://www.curvykate.com/download-brochure.php
http://www.curvykate.com/downloads/c...ummer-2010.pdf

pojawiły się dwa nowe modele
Angel i Ella (już jestem zakochana w wersji Navy/Coral )

kolekcja Showgirl będzie produkowana od DD może będzie pasować i na mnie
Wszystko mi się podoba.Chyba zostanę wierna Curvy Kate po wsze czasy.Ich staniki leżą na mnie bardzo dobrze,wybitnie mi się podobają no i ceny są ok zazwyczaj


Cytat:
Napisane przez simeri Pokaż wiadomość
No to wklejam moją Romanticę Mileny 60E na moje 68/82. (wrzuciłam też na balkonetkę to tu dam inne zdjęcia zawsze robię z 20 :P)

Jak go wyjęłam z pudełka to patrzę jaki on duży więc już rozumiem przerażenie dziewczyn które wyjmują swoje G-garnki a po założeniu ok, może trochę przyduży, ale 60D byłoby chyba za małe. Jak już pisałam jest strasznie ciasny, mam nadzieję, że się rozejdzie, na razie dokupię przedłużkę. Szkoda, że nie było 65C. Trochę dziobuje, mam nadzieję że się ułoży po praniu. Ma krótkie ramiączka, ledwo starczają żeby je skrzyżować i mogłyby być dłuższe, chyba wymienię do krzyżowania (na zdjęciu z home made przedłużką ), nie ma drugiego wpięcia do ramiączek jak we Flamenco - wielka szkoda, chyba dorobię

W białej bluzce żeby lepiej było widać kształt i odznaczanie się wyglądają na 70Cee więc jestem zadowolona, bo to był mój wymażony rozmiar przed uświadomieniem (swoją drogą miseczki chyba właśnie są takiej samej wielkości jak w 70C tylko pewnie fiszbiny węższe )

A i jeszcze jak wyciągnę ręce to odstają mocno tak ma być?
Śliczna jest.Szkoda,że nie mają na razie mojego rozmiaru.
Skoro takie ścisłe to może jednak zaryzykuję 75
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 17:21   #88
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez Madlen__18 Pokaż wiadomość
O, jaka fajna na Curvy Cate. Trzeba będzie zobaczyć czy się łapię rozmiarówkę.
Wiecie, ze stanikami t jest tak, że jak już się wie mniej-więcej w co celować to ogarnia nas..stanikowy szał.
Jeszcze jedna przesyłka nie przyjdzie, a my juz planujemy, c następne.
To kiedyś mija?
Bo mnie się wydaje, że u mnie postępuje...
Nie wydaje mi się żeby to minęło ;/ ja też niestety tak mam i też u mnie "postępuje". Wprawdzie ostatnio już się opamiętałam i przestałam kupować takie "sklepowe" staniki bo przecież zbankrutuje, a w szufladzie mam w sumie wszystko czego mi trzeba - no ale na ebayu jak coś upatrzę za 30zł to jak się nie oprzeć Wiec jestem w trakcie "eksperymentów" ebayowych - może coś podpasuje ...
Ale tak poza tym to straaaszne jest :/ jak już się na 2010 planuje, które staniki się kupi
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 17:39   #89
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

simeri
ladniutka ta romanitca, ja zauwazylam ze usztywniane staniki na malych biustach nie trzymaja sie tak piersi jak na duzych i przy poruszaniu potrafia odstawac, czego niecierpie. duzy biust jest 'rozlany' po misce.

a ja dostalam dzis kremowa Fifi Ruby Pink. o rozmiar wieksza niz czarna. ja jestem bardzo zadowolona. a was poprosze o ocene wieczorem

ja upatrzylam sobie stanik na ebayu i nie potrafie go kupic
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-13, 17:52   #90
simeri
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: fotel
Wiadomości: 2 003
Dot.: Nosimy dobrze dobrane biustonosze! A TY? cz. III

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
simeri
ladniutka ta romanitca, ja zauwazylam ze usztywniane staniki na malych biustach nie trzymaja sie tak piersi jak na duzych i przy poruszaniu potrafia odstawac, czego niecierpie. duzy biust jest 'rozlany' po misce.

a ja dostalam dzis kremowa Fifi Ruby Pink. o rozmiar wieksza niz czarna. ja jestem bardzo zadowolona. a was poprosze o ocene wieczorem

ja upatrzylam sobie stanik na ebayu i nie potrafie go kupic
masz rację, bo małe biusty są raczej sterczące a nie wiszące, więc takie staniki raczej je tylko zasłaniają, a jeśli są usztywniane to stanik żyje swoim życiem a biust swoim

a jaki masz problem z kupnem?
simeri jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.