Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-26, 20:16   #61
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Napisane przez moniaszelki Pokaż wiadomość
mam tak samo jak ty i chyba będę winić za to pogodę i niedobory słońca, bo w lato jestem wulkanem energii zwykle i nie mogę usiedzieć w miejscu, a teraz to bym nie wychodziła z domu i oglądała seriale przymulając i nie mająć siły ani ochoty na nic
Zazdroszczę, u mnie z tą energią latem też jest kiepsko.

---------- Dopisano o 21:16 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
I pracujac od 15lat w branzy nie masz zielonego pojecia, ze oznaczanie pierwiastkow z krwi takich jak magnez/potas/wapn mozna sobie do kosza wyrzucic? Mozesz miec w normie poziom we krwii, a duze braki w kosciach czego badanie nie wykaze. Jak juz to tylko badania z wlosa jakichkolwiek pierwiastkow.
Potas tak bardzo w kościach... I magnez i wapń wbudowane w kości tak bardzo wpływają na mięśnie powiek...
Ale mniejsza o to. Ja tam też nie wierzę w niedobory magnezu. Nigdy drganie powiek czy mięśni nie było związane z sytuacjami, w których mogłyby zaistnieć te legendarne niedobory. Jedynie duże przeciążenie mięśni związane z intensywnym uprawianiem sportu mogło jakoś na to wpływać. Zresztą nikt jeszcze sensownie nie udowodnił, że to jest jakoś powiązane. To tylko teoria, którą wszyscy łyknęli jak pelikan rybę i reklamy mówią co innego, a życie co innego. Łykany w tabletkach szybciej przyniesie efekt przeczyszczający, niż przypływ energii.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 20:21   #62
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
I pracujac od 15lat w branzy nie masz zielonego pojecia, ze oznaczanie pierwiastkow z krwi takich jak magnez/potas/wapn mozna sobie do kosza wyrzucic? Mozesz miec w normie poziom we krwii, a duze braki w kosciach czego badanie nie wykaze. Jak juz to tylko badania z wlosa jakichkolwiek pierwiastkow.
Badania z krwi nie są zbyt pomocne, podobnie jednak jak i badania z innych tkanek. One mogą dotyczyć poważnych schorzeń, np. osteoporozy, ale nie takich spraw jak migotanie powieki. Na logikę - jeżeli poziom pierwiastka we krwi pozostaje na stałym poziomie, a krew roznosi składniki odżywce do mięśni, to drżenie powieki nie może być spowodowane niedoborem magnezu - bo tego magnezu we krwi jest cały czas taka sama ilość. Przeczysz więc sama sobie.

Badanie z włosa to taka sama nauka jak Kaszpirowski Jestem przerażony, że ktokolwiek w to wierzy. Podobnie jak ta wiara w magiczną moc suplementacji. Nic dziwnego, że Polska jest jednym z największych na świecie rynków suplementów. Jeśli zakładasz, że pomiar pierwiastka we krwi jest zły, to dlaczego akurat włos ma być dobry? Dlaczego nie pomiar ze śliny, paznokci czy jakiejkolwiek innej tkanki? Co takiego magicznego jest we włosach? Co wynika z tego, że we włosach jest mniej czy więcej danego związku - o ile w ogóle uda się to realnie zmierzyć (w co wątpię). Naiwność niektórych mnie poraża normalnie...

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to tu jest co nieco a propos analizy włosa, a na dole bibliografia, gdzie można rozwinąć temat:

https://en.wikipedia.org/wiki/Hair_a...ve_medicine%29

A tu dłuższy tekst:

http://www.quackwatch.com/01Quackery...pics/hair.html

Wszystko streszcza podsumowanie:

"Hair analysis is worthless for assessing the body's nutritional status or serving as a basis for dietary or supplement recommendations. "
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru


Edytowane przez Szybkobiegacz
Czas edycji: 2015-11-26 o 20:24
Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 20:50   #63
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Napisane przez Szybkobiegacz Pokaż wiadomość
Badania z krwi nie są zbyt pomocne, podobnie jednak jak i badania z innych tkanek. One mogą dotyczyć poważnych schorzeń, np. osteoporozy, ale nie takich spraw jak migotanie powieki. Na logikę - jeżeli poziom pierwiastka we krwi pozostaje na stałym poziomie, a krew roznosi składniki odżywce do mięśni, to drżenie powieki nie może być spowodowane niedoborem magnezu - bo tego magnezu we krwi jest cały czas taka sama ilość. Przeczysz więc sama sobie.

Badanie z włosa to taka sama nauka jak Kaszpirowski Jestem przerażony, że ktokolwiek w to wierzy. Podobnie jak ta wiara w magiczną moc suplementacji. Nic dziwnego, że Polska jest jednym z największych na świecie rynków suplementów. Jeśli zakładasz, że pomiar pierwiastka we krwi jest zły, to dlaczego akurat włos ma być dobry? Dlaczego nie pomiar ze śliny, paznokci czy jakiejkolwiek innej tkanki? Co takiego magicznego jest we włosach? Co wynika z tego, że we włosach jest mniej czy więcej danego związku - o ile w ogóle uda się to realnie zmierzyć (w co wątpię). Naiwność niektórych mnie poraża normalnie...

Jeśli ktoś jest zainteresowany, to tu jest co nieco a propos analizy włosa, a na dole bibliografia, gdzie można rozwinąć temat:

https://en.wikipedia.org/wiki/Hair_a...ve_medicine%29

A tu dłuższy tekst:

http://www.quackwatch.com/01Quackery...pics/hair.html

Wszystko streszcza podsumowanie:

"Hair analysis is worthless for assessing the body's nutritional status or serving as a basis for dietary or supplement recommendations. "
Takie badania robione sa takze w instytutach politechnik na przyklad w Polsce, widzialam na wlasne oczy i przebieg i wyniki i wiem, ze sa to badania wiarygodne. Znam ludzi, ktorym we krwi wychodzilo wszystko super, we wlosach juz nie. Efekt? Supelementacja tych pierwiastkow zawsze u nich pomagala.
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 20:53   #64
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Miałam podobnie. U mnie to były problemy hormonalne. Wyleczyłam, był spokój na rok, i znów to samo. Na stałe pomogło włączenie regularnych treningów. Teraz ćwiczę 6 dni w tygodniu i już chyba z pół roku nie bolała mnie głowa, a senna robię się tylko wtedy, kiedy nie dośpię po imprezie. Polecam
__________________

Złap Rośkę w sieci!
nowy wpis! ---> www.rzeklam.pl
Instagram
Stream, czyli giereczki
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 21:08   #65
Szybkobiegacz
Blood and fire
 
Avatar Szybkobiegacz
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: down the road
Wiadomości: 378
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Takie badania robione sa takze w instytutach politechnik na przyklad w Polsce, widzialam na wlasne oczy i przebieg i wyniki i wiem, ze sa to badania wiarygodne. Znam ludzi, ktorym we krwi wychodzilo wszystko super, we wlosach juz nie. Efekt? Supelementacja tych pierwiastkow zawsze u nich pomagala.
Lady, to, że badania są robione w ośrodkach naukowych, o niczym nie świadczy. Poczytaj te teksty, które podałem, tam m.in. jest opisane, że różne renomowane ośrodki robią wszelkie badania, za jakie się im zapłaci. Pierwszą wątpliwością jest wiarygodność badań - jest tam opisany przypadek, kiedy do 13 uniwersytetów rozesłano włosy tej samej dziewczyny i każdy podał inne wyniki

Najważniejsza jest jednak interpretacja. Nawet jeśli założymy, że badania mają sens i na skład pierwiastków nie mają wpływu np. szampony czy odżywki (tylko co na to producenci kosmetyków, którzy obiecują co innego?), to nie ma żadnych naukowych standardów dotyczących tego, jak się ma poziom danego pierwiastka we włosach do poziomu w innych tkankach.

Szybkie pytanie na logikę - dlaczego stężenie pierwiastka we krwi jest niemiarodajne, a we włosach jest? Na czym polega różnica? Kierując się twoją logiką, łatwo dojść do wniosku, że możesz mieć wysokie stężenie czegoś we włosach, a duże braki w kościach czy mięśniach. Bo dlaczego nie?

To, że coś komuś pomogło, to zupełnie inna historia. Ścinanie kołtuna o północy na rozstaju dróg też pomogło wielu. W sporcie jest masa przypadków, kiedy trener podaje zawodnikowi sproszkowaną witaminę C, wmawiając, że to niezwykły dopalacz - i gość osiąga fenomenalny wynik. 15 lat temu osobiście byłem świadkiem, jak trener w pewnych zawodach sportowych podawał zawodnikowi zastrzyk w tyłek z soli fizjologicznej : ) Placebo jest jednym z najsilniejszych leków.

Poza tym jednostkowe przypadki to słaba rekomendacja leczenia. Mówisz, że ktoś tam miał migotanie i pomogło mu podawanie magnezu. Ja natomiast podaję jednostkowy przykład siebie - też miałem migotanie, nie brałem magnezu... i też pomogło

Nie zniechęcam nikogo do brania czego tam chce. Jeśli wierzy, to może mu nawet pomóc. Ale z mojego punktu widzenia szkoda kasy i zdrowia. Lepiej wierzyć np. w miód manuka czy nasiona chia, tym się przynajmniej ciężko zatruć W wyczynowym sporcie są agenci, którzy biorą dziennie 50-80 różnych pastylek. Widziałem wyniki badań członków kadry narodowej, które sugerowały, że 20-latkowie mieli wątroby jak 60-latkowie - właśnie z powodu nadmiernej suplementacji nie wiadomo czym i nie wiadomo po co.
__________________
Natura twoja jest zła Z tym się pogódź
Woła przez ciebie głosem który cię przeraża
Słowami których zdawało ci się - nie miałeś w sobie
Wytryska z ciebie inna niźli o niej mniemasz
jak wrzące źródło o zapachu siarki
pod którym omdlewają zielone łąki pozoru

Szybkobiegacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-26, 21:49   #66
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Ścinanie kołtuna o północy na rozstaju dróg też pomogło wielu.
Może potem poddali ten kołtun analizie?

Analiza włosa czasami ma znaczenie, rzeczywiście odzwierciedla stan organizmu, ale przy długotrwałych stanach. Można zmianą żywienia poprawić stan włosów, przy niektórych chorobach włosy się zmieniają. Jednak zawartość niektórych pierwiastków jest tak dynamicznie zmieniającym się parametrem, że nie można tego w ogóle brać pod uwagę w wynikach analizy włosa. Zgodzę się z metalami ciężkimi i toksynami, ale sód, potas, wapń, magnez? No błagam...
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 12:37   #67
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Są jakieś legalne narkotyki na to?

Tak, czekolada.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-28, 09:21   #68
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Tak, czekolada.

Śliwka nałęczowska w czekoladzie mmmm....Wiele razy mnie ratowała.Niestety po latach bezstresowego nadużywania miałam w niej wczoraj pestkę i ból zęba, więc mój dół i zniechęcenie osiągnęło dno. Teraz nic już nie będzie takie samo.

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2015-11-28 o 09:32
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-28, 16:26   #69
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Bardziej soli. Lekarze mi mówią, że przy moim ciśnieniu nie powinnam sobie jej żałować, ale średnio lubię bardzo słone potrawy. Poza tym mam problem z PMS, na który sól wpływa z kolei niekorzystnie.
Ja miałam ochotę na sól przy podwyższonym kortyzolu. Do tego właśnie chroniczne "przemęczenie". Brak koncentracji odczuwam też u siebie, gdy zjem cukier (lub coś z cukrem) albo przetworzonego.
Wszystkie badania jakie do tej pory wymieniłaś również miałam w normie.

Zauważyłam też, że odkąd jem dużo warzyw (połowa moich posiłków to warzywa, czasem nawet więcej) i piję oleje (lniany, kokosowy, z czarnuszki), to czuję się o niebo lepiej.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-29, 16:48   #70
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 463
Dot.: Gdy jestem flakiem i kawa nie pomaga.

Możliwe, że już niedługo poznam przyczynę obecnego stanu rzeczy. Dostałam skierowanie do specjalisty, w tym tygodniu się wybieram, jeśli wszystko się potwierdzi to od razu zaczynam leczenie i zobaczymy jak wyjdzie
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-29 17:48:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.