Aparaty ortodontyczne cz. III - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-04-28, 08:24   #871
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

39km ja po weselu mam takie że jak już usiądę to wstać nie mogę

co do przesuwania drutu, jestem w zzoku i pełna podziwu, Ja sama nie przesuwałam, bo zawsze mam podgięte między zębami do wyciągania któregoś z nich - nie mam lini prostej drutu. Więc myk z przesunięciem nie wchodziłby w ogóle w grę, żęby nie popsuć czegoś przypadkiem.

Mi się wbija zamek z ta końcówką śmieszną na gumki, od kła, szlag mnie trafia, jak się dziś obudziłam śpiąc na tej właśnie stronie i całym zakem wbił mi się w policzek. echhh nie wiem czemu przecież się nie przesunął ani nic, więc nie wiem o co mu chodzi

katarowe - głowa i nosy do góry będzie dobrze
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 08:25   #872
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez papryka85 Pokaż wiadomość
nooo aluchelek kobieto czekam i czekam na relację, czy Ci się udało a tu nic ni ma
tak więc idę już, bo mi się paszcza drze ale nie wiem jak będę spała z takim katarzyskiem kurde i przekurde!
dobranoc i udanego tygodnia wszystkim buziaki
nie zrobiłam tego jednak wzięłam za to takie nożyczki do cięcia kabli, jedną ręką trzymałam usteczka, drugą ciachnęłam drut. Strzeliło, że hej, myślałam, że zamek urżnęłam przy okazji Teraz drucisko jest krótsze i daje się zakleić.

Ale dzisiaj rano spotkała mnie ostra jazda. Jadłam chlebek z ziarnami i jedno się gdzieś zaplątało: macam językiem, wywijam i nagle trach! Język zahaczył mi się dołem o rurkę i nie mogłam go odczepić! Latałam po chacie, krew mi kapała, a ja totalnie nie wiedziałam co zrobić! W końcu wsadziłam łapska do pyska i siłą oderwałam zahaczony jęzor.

Jakby tego było mało, pękło mi wczoraj akwarium.

Piękny początek tygodnia, nie ma co

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
Jak ja się boję tego dzisiejszego wyrwania zęba...
Mam jednak nadzieję, że zaplombuje mi przed wyrwaniem innego zęba...
Mam nadzieję, że nie ucieknę z przed gabinetu...niestety idę sama więc wszystko jest możliwe...

miłego dnia bo jakby nie było to jest bardzo ładna pogoda...
hmm...nie powinnaś iść chyba sama...
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 08:40   #873
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez tulipek Pokaż wiadomość
ja zawsze na wizycie kontrolnej sie boje ze jak mi tak dociskaja zeby zeby cos tam ustawic ze mi sie polamia (szczegolnie te przednie, jedynki-trojki) :/ masakra.
nie wiem jak ja przezyje sciaganie aparatu. czy ktos juz z Was sciagal gorny lub dolny ? czy to boli? a sciaganie pierscieni musi bolec łaaaa, jak ja bym chciala miec to juz wszytsko za soba.
Jak juz kiedyś wspominałam, ściąganie aparatu nic nie boli Pierścienie wystarczy tylko pociągnąc w dół i same odchodzą a zameczki są lekko podważane To tylko się tak wydaje, że ona sie mocno trzymają, bo jak się ja zakłada to tyle się nakłada na zeby tych różnych klejów i płynów, że to może zmylić Szlifowanie i ścieranie kleju z zębów jest lekko nie przyjemne na jedynkach i dwójkach, ale to tylko kilka sekund i po wszystkim

Cytat:
Napisane przez aluchelek Pokaż wiadomość


hmm...nie powinnaś iść chyba sama...
Ja w swoim zyciu wyrwałam już 6 stałych zdrowych zębów Przy czterech czwórkach byłam sama na wyrwaniach i wszytsko było dobrze Nic a nic nie bolało, no chyba tylko sam zastrzyk, a potem tylko w obcążki zęba i wyrwany Przy ósemkach było znacznie gorzej bo to już zabieg był i trzeba było mnie zbierać łopatką hehe
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 08:50   #874
nusia2605
Rozeznanie
 
Avatar nusia2605
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 797
Talking Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Dawno mnie nie było,witam Dół mam już 3 tyg a nie mogę się przyzwyczaić,wszystko mam od wewnątrz poszarpane i bolą mnie 1.No ale cóż...Muszę się udać na piaskowanie tylko że obdzwoniłam chyba 5 dentystów i nikt nie ma piaskarki
nusia2605 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 09:38   #875
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

a jak wygląda takie piaskowanie? Da się to zrobić z aparatem? Rozjaśnia zęby?
Sorka, że pytam, może to oczywiste, ale nie jestem pewna
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:05   #876
isis1
Raczkowanie
 
Avatar isis1
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
GG do isis1
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam aparatki

Ło matko znowu natrzaskałyście tyle postów, że hoho!!!

Mnie zębole już praktycznie wcale nie bolą, tylko dolne 1, 2 i 3, które się troszkę chwieją, rany na policzkach się zagioły (dzięki Sacholowi!) więc nawet już nie nakłądam wosku Wkurza mnie tylko ten odklejony zamek, bo jak myję zęby albo coś jem to się przekręca wrrrr

Smv 39km niezła jesteś! Ja to bym chyba ducha wyzionęła hehe

aluchelek piaskowania w aparacie raczej chyba nie da się zrobić - chociaż, to jest mniej więcej tak jak ściąganie kamienia tylko wodą z piaskiem pod ciśnieniem, czyści się szczeliny między zebami i osad ...
__________________

isis1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 10:56   #877
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

jak sie nie da paiskownaia jka sie da
nasza emeczka to chodzi a ma aparat

ee 39 km to spoko zakwasów brak znaczy sie ze chyba za mało
ale w drodze powrotnej to mnie juz udka napieprzały

nie boj sie wyrywania, nic nie boli!
a warto
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 10:59   #878
BeCiAq88
Raczkowanie
 
Avatar BeCiAq88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
GG do BeCiAq88
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Z tego co przeczytałam na róznych forach a szczególnie na tym wywnioskowałam że piaskowanie właśnie powinno się robić jak sie nosi aparat no ale ja się nie znam bo aparatu jeszcze nie ma ale zakładam go uwaga uwaga ... DZISIAJ o 14.30 już sie nie moge doczekać Najchętniej już bym pojechała do Orto Na razie tylko góra. I będę mieć aparat bez niklu. Policzyła 300zł więcej czyli za jeden łuk będę bulić 2100... Mam wrazenie że trochę mnie naciągnęła ale dzisiaj nic nie zepsuje mi humoru Tym bardziej ze mama zadecydowała że lepiej bez niklu. W koncu to ona wykłada kase Następnym razem jak napiszę będę już pełnoprawną aparatką buziaczki
__________________
28.04.2008 góra metal
BeCiAq88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 11:53   #879
zlosnica85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 139
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

isis1 co ty opowiadasz? Przecież piaskowanie można spokojnie robić w aparacie i to nawet powinno się robić żeby usunąć gromadzący się kamień
Ja byłam jak na razie raz i efekt mi się bardzo podobał.
zlosnica85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 14:14   #880
isis1
Raczkowanie
 
Avatar isis1
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 32
GG do isis1
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Zlosnica napisałam chociaż ... Nie miałam robionego piaskowania w trakcie noszenia aparatu tylko przed także nie wiedziałam dokładnie czy się da czy nie Teraz wiem, że się da i ok!

BeCiAq88 napisz jak po wizycie i jakie wrażenia!
__________________

isis1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 14:30   #881
_KoRa_
Raczkowanie
 
Avatar _KoRa_
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 174
GG do _KoRa_
Thumbs up Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Znowu się odzywam. Chciałam Wam coś napisać..
Mianowicie chciałam podziękować dziewczyny, bo zmieniłyście moje spojrzenie na aparat. Byłam bardzo sceptycznie nastawiona, ponieważ kumpele mówiły, że w życiu nie dałyby sobie założyć stałego aparatu, bo to ogrodzenie, strasznie wygląda i takiego typu teksty...
Widać mi się to też udzieliło...
Teraz jestem w trakcie rozmów z rodzicami.
Z tego co widzę, to moja mama dalej uważa, że aparaty są okropne - kiedyś tak mówiła, teraz chyba woli się nie odzywać ;p
Mój tato zaś uważa, że nie mam krzywych zębów () i że nie jest ważny wygląd, ale to co ma się w głowie...ech..
A tak w ogóle, to przez przypadek okazało się, że moja kumpela z klasy też będzie zakładać Stwierdziłyśmy, że lepiej założyć teraz w liceum, bo na studiach to będziemy litrami kawę pić i nam się gumeczki przebarwią ;p
Chodziła, któraś z Was do ortodontki w Raciborzu? Teraz zapomniałam nazwisko...
W każdym razie dziękuję Wam Może za jakiś czas dołączę do Waszego grona aparatek
__________________
www.pajacyk.pl <---ustaw jako swoją stronę główną
_KoRa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 14:57   #882
Piesio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Zaraz mnie ten katar wykończy mam dość ... gorączka 39 wyglądam jak upiór, wysmarkałam już 4 paczki chusteczek, chrype mam... cóż więcej chcieć .. niech te wszystkie drzewa, trawy, kwiatki przestana pylić ... można sie wykończyć.. (czyt.udusić) eh...

smv no kobieto nieźle kondycja :P a jaka sylwetka =)
Piesio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:37   #883
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Witam
Ja już po wizycie, i w zasadzie nic konkretnego się nie dowiedziałam. Przejrzała mój zgryz i ooo dziwo stwierdziła nie zgadniecie co, że będę musiała mieć na dół i na górę żadna niespodzianka. Aparat zwykły z ligaturkami 1600zl łuk, ale ona cały czas mówiła, że przystaje za tym bezligaturowym, na początku myślałam, że to Damon, ale to nie jest to, ale to jest jakiś z firmy 3M czy coś. Myślałam, że chce mi coś wcisnąć, ale on jest tylko droższy o 100 zł więc żadna różnica. Poza tym powiedziała, że on mocniej ściska zęby, a ten z gumkami po jakimś czasie rozluźnia się, czy coś :/ :/ Nie wiem, ja jej tam nie mówiłam, ale chciałabym bardziej tego z gumkami Powiem jej, jak będę na etapie wybierania. (sierpień ) jeszcze coś tam mówiła o tym, że jak chce to mogę zrobić sobie już fotki na dowód osobisty itp. chyba, że chcę z aparatem :/ :/ No i moja mama kochana powiedziała, że ja tutaj obeznana jestem w te aparaty bo ciągle o tym czytam No i chciała jeszcze mi mówić co jeść a co nie, ale powiedziała, że "Ale ty to pewnie wiesz" noo trochę wiem (od Was ) i jeszcze powiedziała, że pistacje to orzechy,bo ostatnio się zastanawiała z kimś tam....Dała mi skierowanie na foto. Coś w lipcu pod koniec do niej pójdę po wycisk i dam to foto, bo teraz to na razie nie ma po co. I jeszcze powiedziała, że ma nadzieję, że nie nie trzeba będzie wyrywać. Noo uff napisałam. I praktycznie ZA NIC zapłaciłam 50 zł. Koszt wizyt za jeden łuk 80 zł, za dwa 100 zł. No!

ps. wiecie co mnie dziwi, że skoro orto leczy zgryz to czemu sama nie ma prostych
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:55   #884
Julshka
Raczkowanie
 
Avatar Julshka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 97
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

hehehe dobre effcia moja tez ma jakis nie taki zgryz, tzn ma wysunieta zuchwe


Kora tak trzymaj!!
__________________

Edytowane przez Julshka
Czas edycji: 2008-04-28 o 15:59 Powód: dopisek
Julshka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 15:56   #885
Piesio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 157
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

effciaa16 no a niemówiłam że bedzie dobrze jak widze to humor dopisuj i jest wszystko ok będziemy obydwi czekać do sierpnia chyba ze w czerwcu orto mi powie ze zakładamy no lee mimo to gratulację ze juz po wizycie i wszystkie jest dobrze powodzenia

co do orto to moje tez za bardzo prostych ząbków i zgryzu nie ma
Piesio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:36   #886
zlosnica85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 139
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ło jezu dziewczyny miałam przed chwilą spotkanie z babką w sprawie III filaru - chciałam się dowiedzieć paru interesujących spraw - i mówię wam miała tak mega krzywy zgryz że normalnie padłam
To mi się wydawało że to ja mam mega wadę i w ogóle kosmiczną szczenę ale to co zobaczyłam normalnie mnie zagięło.
W sumie to nawet żal mi kobiety bo ma 50 lat i raczej nie ma planów leczenia wady. Szkoda bo z figury i twarzy nawet niezła laska z niej jest.

Co do orto i krzywych zębów to przypomniał mi się taki przykład o dentystach:
Jest sobie w mieście tylko dwóch lekarzy - stomatologów, jeden ma strasznie zaniedbane zęby a drugi ma ząbki cud miód nic tylko zazdrościć. Do kogo byście poszły leczyć swoje zęby?

Pierwszy odruch to wybór tego z cudnymi ząbkami, ale po zastanowieniu dochodzi się do wniosku że skoro jest ich tylko dwóch to jeden drugiemu leczy zęby w związku z tym lepszy jest ten co ma zepsute zęby bo zęby tego drugiego (którego leczy) są idealne.

Wydaje mi się że podobnie jest i z orto, bo przecież to nie tak łatwo samemu sobie leczyć zęby trzeba chyba zaufać komuś innemu.

No nic spadam się uczyć.
miłego dzionka i zero otarć, odklejających się rurek i wypadających łuków wam wszystkim życzę
zlosnica85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:57   #887
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

heh moja orto ma protse zeby ale ma tak samo asymetrie na dole jaka ja mam ;] wiec mowi ze to nic wielkiego i ze to nie szkodzi naszym zabkom
nie uwierzycie...mialam miec dzisaj korki o 8.30 i laska nie przyszla, wkurzylam sie i nic nie pisałam mysle sobie ' mam cie w nosie to nie ja mature mam zdac' no i wyobrazcie ze nie zadzwonila, nie napisała sms z zadnym' I'm sorry' Nic! a teraz od 17 dzownila a ja na zajeciach bylam wiec dupa
ach ci ludzie, zero odpowiedzialnosci

ej kobity dolaczam do alergików!nie wiem co jest grane kurde ale wysypało mnie na rekach dekolcie i strasznie swedzi...takie kropki czerwone;/ a jak sie podrapie to gorzej Buuu! nie wiem albo to od slonca bo wczoraj na rowerze jezdzilam tyle km to moze mnie przypieklo ( a dzis zerknelam i emulcja 2 lata temu skonczyla waznosc:P) albo ja nie wiem...

ale super pogoda, dobrze ze mam jutro wolne)

Beciaq cos duzo placisz...ja przy zakladaniu dolu a ten mam bezniklowy nic nie doplacilam. moja orto po zamontownaiu pierscieni patrzy na moja szyje i sie pyta czy nie mam czasem uczulenia na srebro/metale wszelkie a nosze lancuszek pare dobrych lat srebrny i zawsze mam dookola szyi takie male krosteczki ale jakos nie zwracalam uwagi na to..
i w sumie mam u gory metal z niklem a na dole metal bez niklu bez dodatkowych oplat.
rozumiem ze masz miec aparat ten kosmetyczny tak?? czekamy na zdjecia

alergiczki nasze zdrowiejcieee~!!
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 16:57   #888
Agata1151
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

moja przygoda z aparatem zaczęła się dokładnie 9.09.2006 roku, przed założeniem strasznie przeżywałam, płakałam, bo bałam się, że wszyscy będą sie ze mnie śmiać oraz, że będę wyglądać fatalnie... w piątek ortodontka zdjęła mi dolny aparat, a 21 lub 28 zdejmuje mi górę.... czas minął bardzo szybko, wcale to nie było takie straszne, każdy tylko przez pierwsze dni coś powiedział... wiadomo po każdej wizycie troszkę bolało, na początku może nie wszystko mogłam jeść, ale tera bez problemu nawet orzechy jadłam, a paluszki to już nawet po pierwszym miesiącu.... Z jedzeniem może na poczatku jest trochę problem, sporo zostaje na zębach, ale z czasem człowiek nauczy się nawet jeść w tym aparacie, że nie będzie nic zostawać. Fakt troszkę zdejmowanie boli (świat się kreci;P), ale z efektu jestem zadowolona, a jak mi juz zdejmie wszystko to chyba nie przestanę się uśmiechać....
Agata1151 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 17:38   #889
BeCiAq88
Raczkowanie
 
Avatar BeCiAq88
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 30
GG do BeCiAq88
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Mam już aparacik Gumeczki koloru fioletowego nie chciałam za hardkorowo na pierwszy raz ale jak zobaczyłam te wszystkie kolory to mnie urzekło A fiolecik jest akurat Wrażenia? Bardzo miło było. Trochę niewygodne było to badziewie co tak otwiera paszcze. Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi . Wszystko trwało 1,5 godziny.
Cytat:
Beciaq cos duzo placisz...ja przy zakladaniu dolu a ten mam bezniklowy nic nie doplacilam. moja orto po zamontownaiu pierscieni patrzy na moja szyje i sie pyta czy nie mam czasem uczulenia na srebro/metale wszelkie a nosze lancuszek pare dobrych lat srebrny i zawsze mam dookola szyi takie male krosteczki ale jakos nie zwracalam uwagi na to..
i w sumie mam u gory metal z niklem a na dole metal bez niklu bez dodatkowych oplat.
rozumiem ze masz miec aparat ten kosmetyczny tak?? czekamy na zdjecia
Aparat mam metalowy tylko bez niklu. Nie kosmetyczny. No chyba faktycznie przepłaciłam ale już trudno Zdjęcia dodam jak dorwe aparat. Na razie siedzę cały czas przed lustrem i podziwiam moje cudeńko
__________________
28.04.2008 góra metal
BeCiAq88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-28, 18:36   #890
zwierzun
Rozeznanie
 
Avatar zwierzun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 995
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

witam wszystkie aparatki, ja wlasnie dojrzalam do decyzji o zostaniu aparatka. umowilam sie na wizyte w czwartek, zobaczymy co mi orto powie, trzymajcie kciuki.

pozdrawiam was
__________________
Wymiana - kwiecien:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33723698





zwierzun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 19:18   #891
Belladonna
Raczkowanie
 
Avatar Belladonna
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Czytam sobie co tu piszecie, że czasem sie coś odklei czasem, drucik zacznie wystawać i utwierdzam się w przeświadczeniu, że dobrze iż mam ortodontę tak blisko. Mogę do niego podjeść nawet piechotą. Byłam już na leczeniu jednej 6 i po znieczuleniu nie zabolało nic a nic i okazało sie, że nie trzeba kanałowego leczenia , wiec się cieszę jak dziecko Właściwie to bardziej się bała dentystka niż ja bo mój amalgamat ledwie ominą jej oko.
Belladonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 19:38   #892
emless
Moderator
 
Avatar emless
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 747
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
Aparat zwykły z ligaturkami 1600zl łuk, ale ona cały czas mówiła, że przystaje za tym bezligaturowym, na początku myślałam, że to Damon, ale to nie jest to, ale to jest jakiś z firmy 3M czy coś. Myślałam, że chce mi coś wcisnąć, ale on jest tylko droższy o 100 zł więc żadna różnica. Poza tym powiedziała, że on mocniej ściska zęby, a ten z gumkami po jakimś czasie rozluźnia się, czy coś :/ :/ Nie wiem, ja jej tam nie mówiłam, ale chciałabym bardziej tego z gumkami

Ja mam na górze aparat samoligaturujący firmy 3M, a na dole zwykłe zamki. Prawdę powiedziawszy na górze szybciej widzę efekty, poza tym już się przyzwyczaiłam że na górze nie mam ligatur, wcale źle to nie wygląda Dałam za niego 2000, podobno szybciej działa, ale to już się okaże w praniu.
__________________


emless jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 19:59   #893
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez BeCiAq88 Pokaż wiadomość
Mam już aparacik Gumeczki koloru fioletowego nie chciałam za hardkorowo na pierwszy raz ale jak zobaczyłam te wszystkie kolory to mnie urzekło A fiolecik jest akurat Wrażenia? Bardzo miło było. Trochę niewygodne było to badziewie co tak otwiera paszcze. Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi . Wszystko trwało 1,5 godziny. Aparat mam metalowy tylko bez niklu. Nie kosmetyczny. No chyba faktycznie przepłaciłam ale już trudno Zdjęcia dodam jak dorwe aparat. Na razie siedzę cały czas przed lustrem i podziwiam moje cudeńko
A co to za cudo? Szeroko otwiera usta bardzo?
Naprawde sie zeby chwieja? Jejku to okropne...
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 20:15   #894
papryka85
Zakorzenienie
 
Avatar papryka85
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 539
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

łoooo babki produkcja to tu idzie nieźle!

kasiek87 niezłe masz patenty u mnie widać pewną poprawę-w nocy spałam nawet z zamkniętymi ustami i nic mi nie kapało, do południa było tak sobie, ale po południu już spoko. Jak zacznę smarkać to jadę równo z koksem, ale generalnie katar mi się zagęścił i jak wysmarkam, to mam na jakiś czas spokój, poza tym ma on kolor żółtawo-zielony(sorrrry za takie niesmaczne szczegóły, ale liczę, że się czegoś dowiem) a gdzieś czytałam, że katar alergiczny jest bezbarwny-taki miałam przy zapaleniu oskrzeli. To prawda???

aluchelek litości, coś Ty kobieto najlepszego zrobiła z tym językiem,matko i córko!
piaskowanie oczywiście da się wykonać w aparacie, a nawet powinno się je robić w celu dokładnego oczyszczenia zębów z osadu, ja robię to co 3-4 miechy(smv nie tylko emeczka robi regularnie jak widać ), jak było dużo osadu, to zęby troszkę się rozjaśnią, ale tak czy inaczej uczucie czystych ząbków jest bezcenne

_KoRa_ super że zmieniasz podejście. Wcale się nie dziwię, że uważałaś, że aparat szpeci, skoro wszyscy albo większość osób w Twoim otoczeniu też tak myśli-wtedy trudno się zdecydować na leczenie. No ale wystarczy "wyściubić" nos dalej i spotkać kogoś, kto zmotywuje swoją odmienną postawą i już jest łatwiej myślę, że Twoi rodzice też zmienią zdanie, tylko musisz na nimi trochę popracować. Owszem najważniejsze co się ma w głowie i w sercu, ale niestety jak cię widzą, tak cię piszą a i kompleksy potrafią baaaardzo utrudnić życie, odebrać pewność siebie. Powodzenia, na pewno Ci się uda

Piesio też jesteś alergiczką???

effciaa16 nie wiesz jak to jest? "szewc bez butów chodzi" moja orto ma równe ząbki, ale aparatu nie nosiła i zarzeka się, że za nic nie dałaby się zadrutować(bo ma proste he he he), Piotr Kapera uchodzący za najlepszego orto w Krakowie też tak ponoć mówi mój dentysta ma ładne zęby, ale jak widzi "rusztowania" to jego twarz wyraża "bosze!" a asystentka orto też ma aparat, ale śmiała się ostatnio, że nie może się zmobilizować, żeby pójść na piaskowanie, choć dentystów ma pod nosem

zlosnica85 ja miałam w tamtym roku spotkanie z panem z III filaru...pan młody, przystojny, czarujący ehhh żonaty jak się później okazało, bo znalazłam go na naszej klasie i też miał krzywe zęby. Nasza rozmowa nawet od nich się zaczęła, gdzie się leczę, ile kosztuje, jak się z tym je, pan nawet się do mnie szeroko wyszczerzył, żebym zobaczyła jak to u niego wygląda, trochę potłumaczyłam i wszystko było ok do momentu gdy uświadomiłam gościa, że to boli...Wtedy stwierdził, że w sumie skoro Mel Gipson może mieć krzywe zęby to on też

smv ja myślę, że to możesz mieć od słońca, przypiekło Cię i może dlatego...

zwierzun no to trzymamy trzymamy
__________________
Papryczki wróciły!!!
papryka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 20:16   #895
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez zlosnica85 Pokaż wiadomość
ło jezu dziewczyny miałam przed chwilą spotkanie z babką w sprawie III filaru - chciałam się dowiedzieć paru interesujących spraw - i mówię wam miała tak mega krzywy zgryz że normalnie padłam
To mi się wydawało że to ja mam mega wadę i w ogóle kosmiczną szczenę ale to co zobaczyłam normalnie mnie zagięło.
W sumie to nawet żal mi kobiety bo ma 50 lat i raczej nie ma planów leczenia wady. Szkoda bo z figury i twarzy nawet niezła laska z niej jest.

Co do orto i krzywych zębów to przypomniał mi się taki przykład o dentystach:
Jest sobie w mieście tylko dwóch lekarzy - stomatologów, jeden ma strasznie zaniedbane zęby a drugi ma ząbki cud miód nic tylko zazdrościć. Do kogo byście poszły leczyć swoje zęby?

Pierwszy odruch to wybór tego z cudnymi ząbkami, ale po zastanowieniu dochodzi się do wniosku że skoro jest ich tylko dwóch to jeden drugiemu leczy zęby w związku z tym lepszy jest ten co ma zepsute zęby bo zęby tego drugiego (którego leczy) są idealne.

Wydaje mi się że podobnie jest i z orto, bo przecież to nie tak łatwo samemu sobie leczyć zęby trzeba chyba zaufać komuś innemu.

No nic spadam się uczyć.
miłego dzionka i zero otarć, odklejających się rurek i wypadających łuków wam wszystkim życzę
Hehe, mój dentysta ma mega krzywe zębiska a orto ma idealne wprost, ale on już wiekowy dziadzio, więc pewnie ma sztuczną szczenę

Cytat:
Napisane przez BeCiAq88 Pokaż wiadomość
Mam już aparacik Gumeczki koloru fioletowego nie chciałam za hardkorowo na pierwszy raz ale jak zobaczyłam te wszystkie kolory to mnie urzekło A fiolecik jest akurat Wrażenia? Bardzo miło było. Trochę niewygodne było to badziewie co tak otwiera paszcze. Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi . Wszystko trwało 1,5 godziny. Aparat mam metalowy tylko bez niklu. Nie kosmetyczny. No chyba faktycznie przepłaciłam ale już trudno Zdjęcia dodam jak dorwe aparat. Na razie siedzę cały czas przed lustrem i podziwiam moje cudeńko

Gratulacje! Czekamy na fociska

Cytat:
Napisane przez mini8700 Pokaż wiadomość
A co to za cudo? Szeroko otwiera usta bardzo?
Naprawde sie zeby chwieja? Jejku to okropne...
ja musiałam trzymać pycho otwarte, nie miałam żadnego ustrojstwa do otwierania buzi. Mój orto patrząc na wyposażenie gabinetu jest nieco przedpotopowy Mam za to nadzieje, że efekty będą fajne
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 20:21   #896
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

ja tez nie mialam tego plastiku i 2 godziny z geba otwarta siedziałam a potem bolaly mnie usta;P
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 20:40   #897
mini8700
Zadomowienie
 
Avatar mini8700
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 097
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Mnie bedzie szczeka bolec albo jej nie zamkne potem, dlatego sie boje. Ja mam patent u dentysty ze jak tylko na chwile odejdzie ode mnie to zamykam usta nawet na chwilke zeby sobie odpoczac
A jutro wyrywam 6... Namowilam TŻ zeby ze mna szedl bo sama sie boje. I potem to znieczulenie jak jeszcez dziala jest sie taka sierotka
__________________
Przytyć
Każda radość którą niesiemy innym zawsze do nas powróci.

obrona 8 lipca



mini8700 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 21:01   #898
kasiek87
Kokon pro
 
Avatar kasiek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: zielona góra
Wiadomości: 5 833
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

helooo

wrocilam i padam na twarz ;] znowww co do zebow orto moja ma idealne po prostu jak marzenie ;] asystentka aparat tez miala juz jest po zdjeciu krotko strasznie nosila, ale to tylko kosmetyczne poprawki byly


Papryczko alergiczny katar nie ma barwy i jest jak woda, a taki katar o jakim mowisz to infekcja bakteryjna z tego co pamietam

ja dzis przeszlam szybki kurs obslugi kasy w sklepie hah jutro i pojutrze ide sobie dorobic w sklepie mamy TZta bo jedna pracownica nie mogla sie pojawic a mi sie kazde pieniadze przydadza :P co najlepsze to juz cos tam sprzedawalam i zeby bylo smieszniej to ladnie wydalam pani reszte tylko zapomnialam jej podac towaru i ona sobie poszla :P ale mama TZta ja dogonila, ale smialismy sie jak glupki :P ja i moje zdolnosci mam nadzieje, ze nic nie popsuje jutro ;]

pozdrawiam dziewuszki ide spac
nowym aparatkom gratuluje i zycze szybkiego prostowanka i jak najmniej bolu
__________________

DL2/9/9
3/3/6-22/7/8

kasiek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 21:14   #899
aluchelek
Raczkowanie
 
Avatar aluchelek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 496
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

Cytat:
Napisane przez mini8700 Pokaż wiadomość
Mnie bedzie szczeka bolec albo jej nie zamkne potem, dlatego sie boje. Ja mam patent u dentysty ze jak tylko na chwile odejdzie ode mnie to zamykam usta nawet na chwilke zeby sobie odpoczac
A jutro wyrywam 6... Namowilam TŻ zeby ze mna szedl bo sama sie boje. I potem to znieczulenie jak jeszcez dziala jest sie taka sierotka
Wiesz, jeśli się czujesz jak sierotka po znieczuleniu, albo tak nieswojo jakoś, to powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi, bo może to oznaczać, że źle reagujesz na znieczulenie i on powinien dać Ci inne niż miałaś ostatnio. Znieczuleń do wyboru jest masa, ale lekarze dają najczęściej standardowe

Jeśli chodzi o zakładanie aparatu, to nie wolno zamykać buzi, bo orto psika to tzw. wytrawiaczem, czyli zabija bakterie i świństwa. Jak zamkniesz buzię, to oślinisz i zarazki znów się tam dostaną U mnie zakładanie trwało niecałe pół godzinki, na pewno wytrzymasz!

Buźka i trzymam jutro kciuki!
__________________
PM 2011

aluchelek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-04-28, 21:58   #900
~Gonia~
Rozeznanie
 
Avatar ~Gonia~
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 619
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. III

A moja orto właśnie ostatnio zdjęła aparat, miała ten lingwalny i mówiła, że drugi raz by się na taki nie zdecydowała, bo tak boli to ustrojstwo :/
__________________
aparatka 2007-2009
Goniowe karteczki quillingowe


soy una soñadora incorregibla por que espero al príncipe azul
~Gonia~ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:54.