A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;) - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-10-27, 17:12   #901
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Anahstasia, zapytałam o ten VAT, podobno ma to nie wejść, na razie ma bardzo małe szanse.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2012-08-22 o 09:43
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 19:53   #902
kate1991
Wtajemniczenie
 
Avatar kate1991
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 342
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Obserwuję ten wątek (z żalem, bo ja nie mogę niestety kupować tylu książek ) i zauważyłam zainteresowanie książkami Lisy See. Sama czytałam tylko "Kwiat śniegu" (2 razy ) i chcę przeczytać "Miłość Peonii", a dzisiaj znalazłam na merlinie jeszcze jedną książkę tej autorki: "Na złotej górze". Nie wiem czy już o tym pisałyście, przejrzałam kilka ostatnich stron i nie zauważyłam. Książka będzie w sprzedaży od 20 listopada.
Co do moich ostatnich nabytków to jest to "Oskarżony pluszowy m.", ale dostanę go dopiero za miesiąc na imieniny. (Zawsze sama sobie zamawiam prezenty które potem dają mi rodzice ). Zamówiłam też "Dumę i uprzedzenie", ale to prezent urodzinowy dla koleżanki więc będę musiała się z nią rozstać.

Generalnie to książki dostaję tylko kilka razy w roku, na jakieś święta itp . Marzą mi się takie biblioteczki jak wasze.

Mam też pytanie do targów książki, bo za bardzo nie wiem na czym one polegają . W jakim mieście się odbywają te o których teraz piszecie? I czy książki prezentują tam różne wydawnictwa czy tylko jedno? Książki są w normalnych cenach czy niższych?

Edytowane przez kate1991
Czas edycji: 2007-11-27 o 14:54 Powód: błąd w tytule
kate1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 20:09   #903
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
dzisiaj znalazłam na merlinie jeszcze jedną książkę tej autorki: "Na złotej górze". Nie wiem czy już o tym pisałyście, przejrzałam kilka ostatnich stron i nie zauważyłam. Książka będzie w sprzedaży od 20 listopada.


Nic o tym nie wiedziałam. Dzięki za info Już odliczam dni

Na stronie ŚK nic o tym nie ma, za to w zapowiedziach "wisi" jeszcze "Miłość Peonii" Standardowo irytują mnie tym swoim niedbalstwem.



EDIT:
Gasta, jak udało Ci się książki w takiej cenie dorwać?

A co do rzekomej podwyżki cen książek, to potem wszyscy się dziwią, że Polacy mało czytają. A my się dziwimy, że tylu książek u nas nie wydali (bo po co, skoro niewielu na nie stać?)
__________________

Edytowane przez Germini
Czas edycji: 2007-10-27 o 20:44
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 21:09   #904
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

No nic, to do stycznia się podenerwujemy czy wejdzie to czy nie wejdzie (oby Em Twój tata miał rację

A ja looknęłam do zapowiedzi i faktycznie

Wydawnictwo: Świat Książki , Listopad 2007
ISBN:978-83-247-0468-2
Liczba stron:560
Wymiary:145 x 205 mm
Saga rodzinna: dzieje chińsko-amerykańskiej rodziny znanej pisarki barwna historia kolejnych pokoleń rodu chińskich emigrantów w USA niezwykłe ludzkie losy, tradycja i nietolerancja, miłość i walka o przetrwanie Wychowana w chińskiej dzielnicy w Los Angeles, autorka "Miłości Peonii" od dziecka słuchała opowieści o swym prapradziadku, który przybył do USA, gdzie został milionerem i ojcem chrzestnym miejscowej społeczności. W "stuletniej odysei mojej chińsko - amerykańskiej rodziny" opisuje kilka pokoleń, zmagających się z życiem na styku dwóch kultur, kochających, rywalizujących, bogatych i biednych.



Czyli to będzie w tym bożonarodzeniowym katalogu ŚK. Jak słowo daję, zbankrutuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 978-83-247-0468-2.jpg (18,4 KB, 13 załadowań)
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 21:32   #905
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

czy ktoś mi może doradzić na którym przystanku najlepiej wysiąść jadąc na targi?? centralna czy nowohucka, w zeszłym roku też jechałam tramwajem, więc to chyba uwiąd starczy

ja mam zamiar kupić sobie jak jeszcze będą: "uświęcone gry" vikrama chandry i "miasto cieni"k.miller, ta druga to książka dla starszej młodzieży ale ja się ostatnio bardzo młodo czuję
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-27, 21:52   #906
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Jak się zmienia VAT? O co chodzi?

Mam katalogi, pozaznaczałam sobie co mnie interesuje, z 5 wydawnictw jakieś 100 pozycji.
Ja chcę wygrać w totka.. I mieć mnóstwo czasu.. I tak siedzieć, popijać herbatkę i czytać jedną książkę za drugą.

Lepiej mi trochę, więc jutro chyba wybiorę się na chwilkę kupić co nieco.
Nie mow,zbyt cudwna wizja,zeby byla mozliwa.No chyba,ze zacharuje sie na smierc i bede bogata staruszka z pokojem przeznaczonym tylko na biblioteczke,ulubiony fotel i czajniczek do zaparzania zielonej herbatki Ja mam o tyle dobrze,ze studiuje dziennie i pracuje sobie w weekendy,chociaz wlasciwie pracowac nie potrzbuje.Cala moja pensja jest dla mnie,nie musze sie utzymac,wiec moge sobie pozwolic na ksiazki.Ale wiem,jak to jest.Kiedys nawet,jak bardzo sie chcialo,to nie bylo kasy.I w przyszlosci tez moga byc wazniejsze wydatki.Wiec teraz ograniczam slodycze i kosmetyki,a kupuje ksiazki
moren jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 06:52   #907
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez kate1991 Pokaż wiadomość
Mam też pytanie do targów książki, bo za bardzo nie wiem na czym one polegają . W jakim mieście się odbywają te o których teraz piszecie? I czy książki prezentują tam różne wydawnictwa czy tylko jedno? Książki są w normalnych cenach czy niższych?
Targi książki odbywają się na pewno w Krakowie i w Warszawie raz w roku. Są stoiska wielu wydawnictw, książki są przynajmniej trochę tańsze, jest wiele promocji, konkursów itp.
Więcej tu: http://www.targi.krakow.pl/targi,11_..._Krakowie.html
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2007-10-28 o 15:04
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 08:07   #908
gasta18
Wtajemniczenie
 
Avatar gasta18
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 321
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
EDIT:
Gasta, jak udało Ci się książki w takiej cenie dorwać?
To tak przez przypadek. Zalicytowałam sobie tak dla zabawy. Akcje konczyly sie gdzieś koło 8 rano, więc sobie wstałam i obserwowałam... byłam pewna, że mnie ktoś przelicytuje. Ale jednak nie Więc jestem szcześliwą posiadaczką kolejnych książek (których nigdy za wiele)

A jeśli chodzi o ten VAT to się załamałam Ja żyłam nadzieją, że książki będą tańsze...
gasta18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 12:07   #909
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Emememsik
Nie jestem pewna, co ze mną. Kaszlę tak, że rodzice chcą mnie do szpitala wysłać, a ja głupia na jakieś targi chcę jechać..
Em, to się nawet nie wygłupiaj i nigdzie nie wychodź! Wręcz TŻtowi listę wybranych tytułów i cierpliwie czekaj w łóżku, aż Ci je przyniesie A za rok na targi pojedziemy obie
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 15:38   #910
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Em, to się nawet nie wygłupiaj i nigdzie nie wychodź! Wręcz TŻtowi listę wybranych tytułów i cierpliwie czekaj w łóżku, aż Ci je przyniesie A za rok na targi pojedziemy obie
Wstyd się przyznać, ale pojechałam. I nie żałuję, nawet jeśli odpokutuję to kilkoma dodatkowymi dniami w łóżku (ahh, ile czasu na czytanie ).
Kupiłam dwie książki, dwie dostałam, kalendarz ( uwielbiam Anne Geddes), no i mnóstwo gratisów. I objadłam się krówkami.
Chwalę się też nabytkami TŻa (ahh, ten podręcznik do nauki koreańskiego ), bo to jakby moje, i tak przeczytam.
Akurat łaziłam z ulotkami i trafiłam na J. L. Wiśniewskiego, więc odstałam swoje w kolejce, żeby podpisał mi książkę. Mówię wam, cudowny człowiek. Z każdym starał się porozmawiać choć chwilę, zachowywał się zupełnie inaczej niż niektórzy autorzy, którzy niestety często chcą jak najszybciej "odwalić" autografy na książkach i iść do domu. Zapytał się mnie czy jestem chora, naprawdę miły człowiek. Wcale nie dziwię się, że mam w domu wszystkie jego książki.

A tu jeszcze dwa zdjęcia:
http://fm.interia.pl/targi12.jpg
http://lfm.interia.pl/targi13.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg targi2.jpg (36,5 KB, 53 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi1.jpg (51,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi9.jpg (34,9 KB, 43 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi10.jpg (29,6 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi11.jpg (33,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi6.jpg (50,3 KB, 29 załadowań)
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km

Edytowane przez emememsik
Czas edycji: 2012-08-22 o 09:41
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 15:39   #911
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg targi7.jpg (46,7 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi4.jpg (41,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi8.jpg (51,2 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg targi3.jpg (24,1 KB, 47 załadowań)
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-28, 16:05   #912
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Aaaaa!!!! Musierowicz na gwiazdke?? Juz jest?? Mozna ja juz kupic tez w empikach, czy tylko na tych targach?
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 16:06   #913
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
Aaaaa!!!! Musierowicz na gwiazdke?? Juz jest?? Mozna ja juz kupic tez w empikach, czy tylko na tych targach?
Już jest!
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 16:10   #914
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Już jest!
O rety, to ja lece do empiku zanim mi zamkna! Dzieki za dobra wiadomosc!
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 16:15   #915
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez czapeczkaelfa Pokaż wiadomość
O rety, to ja lece do empiku zanim mi zamkna! Dzieki za dobra wiadomosc!
Tak myślę.. Jest już we wszystkich księgarniach internetowych, więc w zwykłych też powinna być? Poprawcie mnie jeśli się mylę..
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 17:28   #916
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Tak myślę.. Jest już we wszystkich księgarniach internetowych, więc w zwykłych też powinna być? Poprawcie mnie jeśli się mylę..
Nie mylisz się Już wróciłam i jak najbardziej w empiku była
A jak juz w tym empiku bylam, to nie mogłam sie powstrzymac i kupilam jeszcze "Po zmierzchu" Murakamiego. Ostatkiem sił powstrzymałam sie przed kupnem "Kafki nad morzem". Ten ksiazkowy nałóg doprowadzi mnie do bankructwa. Dlaczego ksiazki sa takie drogie??
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-28, 17:57   #917
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

ja dopiero co wróciłam do domu, nogi mnie bolą strasznie z targów przyniosłam mnóstwo katalogów i dwie książki "kiki strike" i "czarne skrzydło kruka". roczarowała mnie sonia draga, mieli wydać "uświęcone gry" pod koniec października, tymczasem na stoisku był jeden egzemplarz "do obejrzenia" a do kupienia dopiero od 12 listopada zrezygnowałam z opowiadań s.clarke, wl miało zniżkę tylko 10%
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 11:27   #918
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Wstyd się przyznać, ale pojechałam. I nie żałuję, nawet jeśli odpokutuję to kilkoma dodatkowymi dniami w łóżku (ahh, ile czasu na czytanie ).
Kupiłam dwie książki, dwie dostałam (znajomości, znajomości ), kalendarz ( uwielbiam Anne Geddes), no i mnóstwo gratisów. I objadłam się krówkami.
Chwalę się też nabytkami TŻa (ahh, ten podręcznik do nauki koreańskiego ), bo to jakby moje, i tak przeczytam.
Akurat łaziłam z ulotkami i trafiłam na J. L. Wiśniewskiego, więc odstałam swoje w kolejce, żeby podpisał mi książkę. Mówię wam, cudowny człowiek. Z każdym starał się porozmawiać choć chwilę, zachowywał się zupełnie inaczej niż niektórzy autorzy, którzy niestety często chcą jak najszybciej "odwalić" autografy na książkach i iść do domu. Zapytał się mnie czy jestem chora, jakiego wydawnictwa ulotki rozdaję, naprawdę miły człowiek. Wcale nie dziwię się, że mam w domu wszystkie jego książki.

A tu jeszcze dwa zdjęcia:
http://love4ever.fm.interia.pl/targi12.jpg
http://love4ever.fm.interia.pl/targi13.jpg

O, to gratuluję zakupów! A zwłaszcza spotkania, tym bardziej jeśli okazało się, że było takie miłe
(W ogóle odrobina prywaty - śliczna jesteś


Cytat:
Napisane przez shachownica Pokaż wiadomość
ja dopiero co wróciłam do domu, nogi mnie bolą strasznie z targów przyniosłam mnóstwo katalogów i dwie książki "kiki strike" i "czarne skrzydło kruka". roczarowała mnie sonia draga, mieli wydać "uświęcone gry" pod koniec października, tymczasem na stoisku był jeden egzemplarz "do obejrzenia" a do kupienia dopiero od 12 listopada zrezygnowałam z opowiadań s.clarke, wl miało zniżkę tylko 10%
O, to WL nie zaszalało Co to za upust, skoro sami często na swojej stronie mają nawet 20-25%. Nie mówiąc już o promocji merlinowej 25%.

A wpadło Wam coś z zapowiedzi ciekawego w oko?

Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 12:45   #919
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
W ogóle odrobina prywaty - śliczna jesteś
No nie, i kto to mówi.


Rzeczywiście WL miało tylko -10% i Świat Książki też. Zresztą, na stoisku ŚK był tak mały wybór książek, że nic dla siebie nie wybrałam, choć miałam zamiar.
Zapomniałam jeszcze dodać, że zastanawiałam się nad zakupem ogromnego albumu "Ludzie w Vogue", ale obsługa na stoisku Rebisu była tak niemiła, że zrezygnowałam. Przykre.

OT, wybrałam się w końcu do lekarza. Mam zapalenie gardła i tchawicy. Oznacza to oczywiście stracony długi weekend, ale też.. Wreszcie trochę czasu na czytanie!
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-30, 15:07   #920
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
(W ogóle odrobina prywaty - śliczna jesteś

Racja!

Sama słodycz Em
Gratuluję zakupów przy okazji i zdrówka życzę!



A ja długo się nie mogłam zdecydować co zamówić korzystając z promocji na merlinie.
Po wielu zmianach i przekształceniach w wirtualnym sklepiku ostatecznie zamówiłam 2 ksiązki Murakamiego (Kronika ptaka nakręcacza, Po zmierzchu), Miłość Peonii, Szkarłatny płatek i biały Fabera i Śpiące piękności. Tysiąc żurawi Kawabaty.
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 19:58   #921
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
No nie, i kto to mówi.
Wizażanka

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
OT, wybrałam się w końcu do lekarza. Mam zapalenie gardła i tchawicy. Oznacza to oczywiście stracony długi weekend, ale też.. Wreszcie trochę czasu na czytanie!
To faktycznie szczęście w nieszczęściu No nic, kuruj się i zdrowiej szybciutko!

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Po wielu zmianach i przekształceniach w wirtualnym sklepiku ostatecznie zamówiłam 2 ksiązki Murakamiego (Kronika ptaka nakręcacza, Po zmierzchu), Miłość Peonii, Szkarłatny płatek i biały Fabera i Śpiące piękności. Tysiąc żurawi Kawabaty.
O... to ja już teraz zapraszam do faberowego wątku z refleksjami nt. 'Szkarłatnego płatka...' (http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121591) i do tego wątku, z recenzją książki See

Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-30, 23:25   #922
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
(W ogóle odrobina prywaty - śliczna jesteś
Się zgadzam
Ale zachwytu nad Wiśniewskim nie podzielę


Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Racja!
Po wielu zmianach i przekształceniach w wirtualnym sklepiku ostatecznie zamówiłam 2 ksiązki Murakamiego (Kronika ptaka nakręcacza, Po zmierzchu), Miłość Peonii, Szkarłatny płatek i biały Fabera i Śpiące piękności. Tysiąc żurawi Kawabaty.
Wspaniałe zakupy Książki, które albo czytałam, albo baaardzo chciałabym przeczytać
Daj znać, jak przeczytasz "Śpiące piękności", bom ciekawa
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-10-31, 09:44   #923
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
O... to ja już teraz zapraszam do faberowego wątku z refleksjami nt. 'Szkarłatnego płatka...' (http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=121591) i do tego wątku, z recenzją książki See
Jasne Ana wpadnę.
Na Szkarłatny płatek już się czaję od miesięcy, ale ciągle za drogo mi było.

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Wspaniałe zakupy Książki, które albo czytałam, albo baaardzo chciałabym przeczytać
Daj znać, jak przeczytasz "Śpiące piękności", bom ciekawa
Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
A ja wczoraj zamówiłam trylogię "Ziemski dom" Pearl S. Buck ("Łaskawa ziemia", "Synowie", "Dom w ruinie"). Nie mogę się już doczekać, kiedy dorwę ją w swoje łapki
Dzięki Germini. Dam znać, oczywiście
A Ciebie chciałabym prosić o krótką recenzję trylogii 'Łaskawej Ziemi' Buck, przeczytałaś już całą?
Na allegro za całkiem atrakcyjną cenę sa teraz książki, więc się zastanawiam.

foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-02, 12:16   #924
Germini
Zakorzenienie
 
Avatar Germini
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 079
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez foxina Pokaż wiadomość
Dzięki Germini. Dam znać, oczywiście
A Ciebie chciałabym prosić o krótką recenzję trylogii 'Łaskawej Ziemi' Buck, przeczytałaś już całą?
Na allegro za całkiem atrakcyjną cenę sa teraz książki, więc się zastanawiam.
Właśnie ostatnio mi się przypomniało, że trzeci tom mi jeszcze został Sklerotyczna sierota ze mnie
Nadrobię, jak tylko skończę Marqueza męczyć (a ze względu na formę idzie mi to baaardzo wooolno).

Dwa pierwsze tomy króciutko opisałam w wątku o literaturze azjatyckiej - widziałaś już?
Do tego, co tam napisałam, dodam jeszcze, że ujęły mnie swoją prostotą i że czyta się je dla samej przyjemności czytania, nie po to, żeby się dowiedzieć "co dalej". Nie powiem, żeby mnie rzuciły na kolana, ale myślę, że warto się z nimi zapoznać
__________________
Germini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-02, 16:20   #925
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

piszę, żeby się wyżalic troszeczkę w zeszłą środę dostałam mail z empik.com, że właśnie wysyłają moje zamówienie do salonu i od tamtej pory cisza, cały czas na stronie ma status "w drodze do salonu". czuję sie głęboko nieszczęśliwa bo nie mogę się doczekac na moje czytadła.
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-02, 16:34   #926
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

dzisiaj wydałam 64zł na ksiązki z merlin.pl
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-02, 17:18   #927
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Ja ostatnio nie kupowałam książek,raczej ostatni zakup książek to te do szkoły heh :P

A propo mam do was pytanie ,ja sie nie znam ale wy mzoe sie znacie...
Natrafiłam na allegro na taka aukcje http://www.allegro.pl/show_item.php?item=263320971 i chciałam zamówić siostrze na urodziny ,bo ona zbiera te książki i gazety...Tam psize że taki poradnik jeden w kiosku kosztuje 10zł ,ja sie neistety nie orientuje w takich rzeczach wie któras z was ile w księgarni kosztuja takie poradiniki?? Bo gazety patrzyłam i kosztuja 4,90 :P Faktycznie sie chyba opłacacją te rzeczy na aukcji ,ale nie chce źle trafić jak wy myslicie czy opłaca sie to i czy dobre na prezent??. pozdrawiami przepraszam że odbiegłam troszke od tematu:P
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-03, 12:14   #928
foxina
Rozeznanie
 
Avatar foxina
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 908
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Germini Pokaż wiadomość
Właśnie ostatnio mi się przypomniało, że trzeci tom mi jeszcze został Sklerotyczna sierota ze mnie
Nadrobię, jak tylko skończę Marqueza męczyć (a ze względu na formę idzie mi to baaardzo wooolno).

Dwa pierwsze tomy króciutko opisałam w wątku o literaturze azjatyckiej - widziałaś już?
Do tego, co tam napisałam, dodam jeszcze, że ujęły mnie swoją prostotą i że czyta się je dla samej przyjemności czytania, nie po to, żeby się dowiedzieć "co dalej". Nie powiem, żeby mnie rzuciły na kolana, ale myślę, że warto się z nimi zapoznać
dziękuję Germini!


Dopiero teraz przeczytałam Twoją recenzję w wątku o literaturze azjatyckiej. Chyba się również skuszę
foxina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-04, 10:52   #929
niv_
Zakorzenienie
 
Avatar niv_
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 6 831
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
O, gratuluję zakupów
Jeśli lubisz klasyczne kryminały z sielskiego brytyjskiego podwórka to polecam książki Caroline Graham. Ja właśnie pochłaniam najnowszą (ostatnią przetłumaczoną na język polski) pt. 'Duch w machinie'. I na razie wygląda na to, że mam do czynienia najlepszą z całej serii
Ana, dziekuję bardzo za propozycje, na pewno się skuszę tylko najpierw uzupełnie fundusze

Moje nowe nabytki z Allegro:
  • Neil Gaiman - Gwiezdny pył
  • Merak Krajewski - Widma w mieście Breslau
  • Mary Higgins Clark - Dom nad urwiskem
  • Mary Higgins Clark - Córeczka tatusia
  • Pearl. S Buck - Peonia
Teraz czekam jeszcze na paczkę z merlina. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będzie już u mnie.

edit: Nancy, niestety nie potrafię Ci pomóc, takie poradniki to nie moja
" działka". Jeżli Twoja siostra inetresuje się witch, to za pewne prezent jej się spodoba.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC05784.JPG (57,3 KB, 42 załadowań)
__________________
Bóg stworzył człowieka ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain
niv_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-11-05, 08:38   #930
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: A ile wy wydajecie na KSIĄŻKI? ;)

Wczoraj kupiłam sobie "Czerwoną Gorączkę" Andrzeja Pilipiuka.Jestem pod dużym wrażeniem,jak pięknie są teraz wydawane książki.Dla samych okładek bym je kupowała
To napewno nie ostatni mój zaku w tym miesiący,ponieważ byłam ostatnio we wroclawskim Centrum Taniej książki i wyczaiłam Prachetta po 10 zł.Nie jest to wprawdzie wydanie Pruszyńskiego,ale i tak się skuszę
moren jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.