Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się! - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-02-09, 20:12   #901
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

o a ja idę z Mężem na Greya Ale ja potrzebuję takich mało ambitnych rzeczy. Muszę porządnie odpocząć
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 20:17   #902
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

My idziemy w walentynki do pewnej uroczej greckiej knajpki, do ktorej poszlismy kilka lat temu, jak znalezlismy nasze wymarzone mieszkanie, w ten sam dzien . Pamietam ze bylam wtedy taka szczesliwa, ze uderzyla mi do glowy jedna mala lampka wina. Mam sentyment do takich rodzinnych restauracji - chyba typowych zwlaszcza dla greckiej i wloskiej kuchni.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 21:56   #903
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Fajny ten plan z grecką knajpką. U nas jest fajna knajpa włoska, ale nie będę kusić skoro TŻ wymyślił sobie, że będzie na diecie bo tam są takie porcje "od serca" i naprawdę pyszne jedzenie. Nie chcę wyjść na podstępnego sabotażystę.
Kurcze, niemiecki jest jednak dziwny. Próbuję tłumaczyć zdania z dialogów z ćwiczeń które robię i nie wiem czy to ma sens
Z porady lekarza "tun Sie ganz wenig"- "proszę robić jak najmniej" ?
Z innego dialogu z tym samym czasownikiem "tun", odpowiedź na pytanie "Co robisz?" _1 zdanie- Nie pytaj co robię. A potem 2 zdanie "Ich will einfach mal nicht tue."- Przynajmniej raz nie chcę niczego robić. Czy dobrze to rozumiem?
I dlaczego ucząc się d podstaw mam w jednym miejscu czasownik "lubić, znosić" w odmianie teraźniejszej, a obok w tej samej tabelce jakiś Konjunktiv II dla tego samego czasownika. Grammatik Kein Problem tłumaczy, że to różnica między "lubić", a "chciałbym". No ok. Ale skoro to jest w dziale "czas teraźniejszy" to ta odmiana "chciałbym" to element czasu teraźniejszego czy po prostu wcześnie wprowadzony tryb przypuszczający? Bo w jednej książce Planet Plus jest użycie chciałbym w dialogu w czasie teraźniejszym podczas zakupów w sklepie. Dialog typu "-Czy chciałabyś piwo? - Nie chciałabym mleko. itd "
Przyznam, że lekko od tego zgłupiałam.
Tym bardziej, że na blogu o języku niemieckim pana Tyczkowskiego jest link do prezentacji z tym Konjunktiv II, który o ile dobrze zrozumiałam ma tam aspekt przeszły, a nie teraźniejszy czy przeszły (spekulatywny). Ogarniacie może tą kwestię?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 23:00   #904
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Z porady lekarza "tun Sie ganz wenig"- "proszę robić jak najmniej" ?
Z innego dialogu z tym samym czasownikiem "tun", odpowiedź na pytanie "Co robisz?" _1 zdanie- Nie pytaj co robię. A potem 2 zdanie "Ich will einfach mal nicht tue."- Przynajmniej raz nie chcę niczego robić. Czy dobrze to rozumiem?
- Tun Sie ganz wenig przetlumaczylas dobrze. ''Tun'' to tutaj tryb rozkazujacy. Zeby ci nie ucieklo to prosze, mozesz sobie w glowie dodac bitte. Czyli Tun Sie (bitte) ganz wenig.

Nie pytaj, co robie, byloby ''Frag nicht, was ich tue''. Tylko ze granica miedzy tun a machen jest cienka. W sumie moznaby tez napisac ''frag nicht, was ich mache'' i tez byloby poprawnie.

''Ich will einfach mal nichts tun'' - Przetlumaczylabym to jako ''Chce po prostu raz nie robic nic.'' Czyli leniuchowac .

Cytat:
I dlaczego ucząc się d podstaw mam w jednym miejscu czasownik "lubić, znosić" w odmianie teraźniejszej, a obok w tej samej tabelce jakiś Konjunktiv II dla tego samego czasownika. Grammatik Kein Problem tłumaczy, że to różnica między "lubić", a "chciałbym". No ok. Ale skoro to jest w dziale "czas teraźniejszy" to ta odmiana "chciałbym" to element czasu teraźniejszego czy po prostu wcześnie wprowadzony tryb przypuszczający? Bo w jednej książce Planet Plus jest użycie chciałbym w dialogu w czasie teraźniejszym podczas zakupów w sklepie. Dialog typu "-Czy chciałabyś piwo? - Nie chciałabym mleko. itd "
Chodzi ci pewnie o ''mögen'' vs ''wollen'' vs ''möchten'' ?

Möchten to faktycznie forma Konjunktiv II od mögen. Wprowadza sie go na poczatku, bo jest w powszechnym uzyciu. Mozesz go narazie potraktowac jako czasownik modalny dla ulatwienia, zeby sobie nie mieszac w glowie konjunktivem, ktorego narazie nie potrzebujesz. Czyli:

- mögen - lubic - Ich mag dich. Lubie cie.
- möchten - chciec (przypuszczenie) - Ich möchte mit dir ins Kino gehen. - Chcialbym isc z toba do kina.
- wollen - chciec - Ich will mit dir ins Kino gehen. - Chce isc z toba do kina.

Möchten jest generalnie zawsze grzeczniejsza forma niz wollen.

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:16 ----------

Aha, jeszcze dodam, ze mögen (mag, magst, mag...) tez mozna czasami uzywac majac na mysli ''chciec''. Magst du noch etwas trinken? - Chcesz cos jeszcze wypic?
Ale to raczej nie na poczatek nauki. Ale moze pomoze ci zrozumiec, dlaczego z mögen robi sie möchten o pozornie tak roznych znaczeniach .
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-09, 23:27   #905
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

orih Bardzo Ci dziękuję za wyjaśnienia. Będę mieć mögen do uzupełnienia w dialogu w restauracji - rozmowa kelnera z klientem. Rozumiem, że w takim razie w tej sytuacji mam użyć tej grzecznej formy, czyli möchten, tak?
A gdyby dialog był między przyjaciółmi, którzy uzgadniają co chcieliby razem zjeść to wtedy musiałabym używać form z mag, magst, mag..., czy dobrze rozumiem?
No właśnie to niby połączenie rozdziału z czasownikami nieregularnymi z czasu teraźniejszego i teraźniejszej odmiany czasowników modalnych, a tu nagle jakiś Konjunktiv II (myślałam, że to coś a la tryb łączący jak w językach romańskich, sądząc z nazwy czyli jakiś rodzaj trybu np. oddającego aspekt subiektywny- ja chcę czy coś w tym stylu. Tylko nie mogłam wykombinować jak się to ma do teraźniejszości ).
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 00:27   #906
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Skup sie narazie na tym, ze ''chciec'' to möchten vs WOLLEN, z kolei ''mögen'' to dla ciebie na tym etapie nauki znaczy tylko ''lubic''. Postaraj sie narazie zapomniec, ze möchten pochodzi od mögen. Traktuj je jak niezwiazane ze soba czasowniki.


Kelner pyta klienta: Was möchten Sie essen? Tutaj musi byc ''möchten''. ''Was wollen Sie essen?'' brzmi troche niegrzecznie, teoretycznie moglabys tego uzyc, ale möchten jest grzeczniejsze.
Ty pytasz swojego TZ: Was möchtest du essen? ALBO Was willst du essen? -- mozesz zadac oby dwa pytania, nie ma roznicy

Magst du Salat? - Czy lubisz salate (ogolnie)? Narazie pomijamy, ze ''Magst du Salat essen?
moze oznaczac pytanie o to, czy chce sie zjesc salate w tym momencie. Narazie mögen to dla nas tylko lubic. Inne znaczenia zostana pewnie wprowadzone pozniej, nie na A1.


---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:55 ----------

Znalazlam ciekawe filmiki po angielsku na ten temat:




Edytowane przez 62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Czas edycji: 2018-02-09 o 23:56
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 00:34   #907
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Dziękuję za filmiki. Zaraz dodam do playlisty, a jutro obejrzę bo dziś kończę dzień winem, więc wolę obejrzeć to jutro "na trzeźwo".
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-10, 10:45   #908
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 811
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Na niemiecki na razie nie mam weny chyba jeszcze mam ten uraz z młodości
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 11:12   #909
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

My idziemy w środę na "Czarną panterę". Bardziej dlatego, że akurat tego dnia pojawia się w kinie niż ze względu na Walentynki
Dzisiaj jedziemy na urodziny mojej siostrzenicy, poprosiłam mamę, żeby zabrała ze sobą moje podręczniki z niemieckiego, aż zatęskniłam za tym językiem pod wpływem Waszych postów to trochę straszne, że nadal mam tyle rzeczy w domu rodzinnym, chociaż edukacyjnie wyprowadziłam się ponad 10 lat temu, a od takiej wyprowadzki na dobre minęło już 2,5 roku. Ale rodzicom nie przeszkadzają, a my nie mamy za dużo miejsca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 15:10   #910
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

hey, jak się uzywa rolki do czyszczenia ubrań? Trzeba jakąś warstwę ściągnąc?
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 15:52   #911
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
hey, jak się uzywa rolki do czyszczenia ubrań? Trzeba jakąś warstwę ściągnąc?
ale takiej lepiacej sie? odklejasz jedna warstwe papieru i rolka czyscisz ubrania
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-10, 16:11   #912
asiulek19
Zakorzenienie
 
Avatar asiulek19
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 5 666
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

dzieki
__________________
Uśmiechnij się...Jutro możesz nie mieć zębów

asiulek19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 16:25   #913
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez asiulek19 Pokaż wiadomość
dzieki
Ja polecam te z Ikea. Tanie i dobre.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-10, 21:12   #914
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Zrobiłam sobie rozpiskę rzeczy do zrobienia w domu w bieżącym roku. Oczywiście tych potrzebujących większego nakładu finansowego. Zaraz się biorę za listę rozwojowa.

Kusi mnie zrobić listę rzeczy do zrealizowania przed 30. Widziałam na jednym blogu takie serię. Mam wrażenie że mi wszystko umyka między palcami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 11:32   #915
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cześć,
od wczoraj zabrałam się konkretnie za robotę, a, że mój laptop dalej w naprawie to zmusiłam TŻta żeby mi swój użyczył. Mam dwie pilne sprawy do zrobienia na laptopie - pracę magisterską poprawić i projekt na studia. Obie rzeczy są moim priorytetem na ten tydzień.
Z pracą magisterską pewnie będę się bujać bo są trochę inne wymogi niż na mojej poprzedniej uczelni, ale oddam to co mam i będę rozmawiać z promotorką.

Supermemo leży i kwiczy (bo nie mam laptopa). Ale są przecież inne materiały.

ParoloeParole kiedy ta 30stka? U mnie w tym roku i trochę mnie to przytłacza.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 14:36   #916
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 811
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja poprawiłam swoje cv zarówno to po polsku jak i po angielsku, umyłam włosy, zapisałam się na kurs językowy.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-11, 16:58   #917
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez katte25 Pokaż wiadomość
Ja poprawiłam swoje cv zarówno to po polsku jak i po angielsku, umyłam włosy, zapisałam się na kurs językowy.
O super!!! Jaki język wybrałaś?
Ja porobiłam duolingo z włoskiego i z niemieckiego i musiałam zrobić sobie drzemkę bo łeb mi dzisiaj pęka chyba od migreny na zmianę ciśnienia i pogody. A za godzinę będę zmykać do kina na premierę filmu "Kształt wody". Jak wrócę to pewnie zrobię jeszcze coś z hiszpańskiego.
A teraz szukam sobie fajnego pendrive'a na pliki językowe bo mam dość wiecznie zapchanych dysków i chcę mieć jaki taki mój charakterystyczny pendrive, żebym od razu wiedziała, że to mój i nie musiała zawartości długo szukać między pendrive'ami TŻ'ta.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 13:22   #918
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 811
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
O super!!! Jaki język wybrałaś?
Ja porobiłam duolingo z włoskiego i z niemieckiego i musiałam zrobić sobie drzemkę bo łeb mi dzisiaj pęka chyba od migreny na zmianę ciśnienia i pogody. A za godzinę będę zmykać do kina na premierę filmu "Kształt wody". Jak wrócę to pewnie zrobię jeszcze coś z hiszpańskiego.
A teraz szukam sobie fajnego pendrive'a na pliki językowe bo mam dość wiecznie zapchanych dysków i chcę mieć jaki taki mój charakterystyczny pendrive, żebym od razu wiedziała, że to mój i nie musiała zawartości długo szukać między pendrive'ami TŻ'ta.
Norweski
Ja o pendrive dawno marze, mam już 3 i karty pamieci i wciąż mało chyba kupie dysk 1TB albo 2.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 14:09   #919
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja dużego dysku nie chcę, za ciężki do noszenia cały dzień w torebce, za duży. Chcę pamięć typu flash, ale taką większą 32 albo 64 GB.
No, duolingo na dziś przerobione i z włoskiego i z niemieckiego.
Przerabiam teraz z niemieckiego czasowniki ze zmianą samogłoski w temacie z czasu teraźniejszego. Trochę tego jest, ale przynajmniej skupiam się na jednym czasie.
Przeczytałam 2 książkę do wizażowego wyzwania czytelniczego. Powinnam dziś jeszcze zrobić coś z hiszpańskiego.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-02-13, 14:29   #920
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja wczoraj i dzisiaj przerobilam caly tryb przypuszczajacy z wloskiego. Troche dlugasne te koncowki.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-13, 16:36   #921
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8135090 1]Ja wczoraj i dzisiaj przerobilam caly tryb przypuszczajacy z wloskiego. Troche dlugasne te koncowki.[/QUOTE]
Fakt, długaśne. Dlatego mnie najlepiej uczy się włoskiej odmiany czasowników na całych zdaniach po prostu. Potem jak kojarzę czasownik to mogę sobie zapisać i w razie czego na szybko przypomnieć końcówkę. No, ale nic to w porównaniu z niemieckimi słówkami. Za pierwszym razem chyba 5 razy powtarzałam sobie słówko "przepraszam" zanim je poprawnie zapisałam.
No, ale ja języków romańskich uczę się już długo, więc w sumie cała grupa romańska jakoś mi łatwo do głowy wchodzi. Na pewno łatwiej niż języki germańskie. Poza angielskim, który jest takim trochę dziwadłem z języka fleksyjnego sprzed około 100 lat tak sobie przeskoczył do języków pozycyjnych.
Ja jeszcze wczoraj na szybko zaimki dzierżawcze po niemiecku pierwszy raz przeleciałam, ale naprawdę na szybko, więc to jeszcze muszę utrwalić. No i końcówki sugerujące jaki może być rodzajnik też muszę sobie jakoś sprytnie zapamiętać.
No, a teraz przerwa na gotowanie bo właśnie przed chwilą upolowałam nam obiad.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 14:38   #922
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 811
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja dwa dni pod rząd miałam zalatane, więc dopiero dziś usiądę do języków.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 15:11   #923
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

U mnie na tapecie powtorka przyimkow (uzycie) z wloskiego, bo czasem zdarza mi sie jeszcze strzelic babola. Potem zajme sie dalej trybem przypuszczajacym.
Z francuskiego planuje przerabiac dalej 11-godzinny filmik Vincenta, na ktorym zdaje sie jest albo caly poziom A2, albo A1+A2 (jestem na 6/7 godzinie).
Jak starczy czasu, to przerobie jedna lekcje z japonskiego.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 16:26   #924
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Ja dziś będę się uczyć dalej jak się tworzy liczbę mnogą niemieckich rzeczowników i jak się używa zaimków dzierżawczych, no i utrwalanie odmiany czasowników nieregularnych w czasie teraźniejszym oraz liczebników głównych. Oba kursy z duolingo przerobiłam już o 7 rano. Także teraz będę korzystać z innych materiałów.Znalazłam sobie cała serię Teach Yourself German- 1 część, potem Further, a potem Improve Your. No i German Demystified-strasznie dużo w tym ćwiczeń czyli bardzo fajnie. Jutro muszę dokupić toner do drukarki i papier bo przez naukę sporo mi tego poszło.
Brakuje mi tylko czegoś do nauki pisania po niemiecku od podstaw. Żeby za jakiś czas takich prostych wypowiedzi pisemnych jak np. na maturze podstawowej zacząć się uczyć. Jakbym np. musiała napisać mail do hotelu, żeby zarezerwować pokój, reklamować zakup czegoś online itp. Bo w sumie z tego korzystam.
Patrzę na mój syllabus i w sumie 5 na 19 zagadnień gramatycznych do przerobienia na ten rok z poziomu A1 ruszyłam. Czyli nie jest źle.
Może nawet uda mi się w tym roku przerobić już coś z poziomu A2?
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-14, 16:42   #925
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Po raz kolejny polecam "alles klar". Zerknij, moze nawet sa na gryzoniu albo docerze. Na pewno maja takie zdania, ktore przydadza ci sie do pisanis.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 14:12   #926
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 811
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Dziś mam zamiar przysiąść do angielskiego
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 20:51   #927
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Zamówiłam w końcu te książki 'grama to nie drama' i ' WŁAM się do mózgu'. Jutro już powinny być u mnie. Jestem strasznie ciekawa ich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 21:15   #928
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

U mnie w sobotę test na francuskim... Ale duuużo powtarzałam, jutro powtórzę jeszcze jeden temat i powinno być raczej OK.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 21:37   #929
magduza88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 3
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez ParoleParole Pokaż wiadomość
Zamówiłam w końcu te książki 'grama to nie drama' i ' WŁAM się do mózgu'. Jutro już powinny być u mnie. Jestem strasznie ciekawa ich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Napisz koniecznie jak wrażenia bo Drama tez mnie kusi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
magduza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-15, 22:10   #930
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Marnowanie czasu mimo głowy pełnej planów - wspierajmy się!

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
U mnie w sobotę test na francuskim... Ale duuużo powtarzałam, jutro powtórzę jeszcze jeden temat i powinno być raczej OK.
Z jakiego zakresu materiału ten test?
Może ja też w weekend jakiś teścik sobie strzelę?
Znalazłam sobie test do certyfikatu A1 z niemieckiego, więc pod koniec roku ten sobie na pewno zrobię.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-19 09:29:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.