Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-18, 15:07   #931
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Ja płaciłam miesięcznie 900 zł za górną i dolną szczękę i to też w Warszawie miałam robione. Co do korzeni to z CA jest bardzo małe ryzyko z tą resorpcją.
Marita,

A podasz mi namiar, gdzie robiłaś w W-wie za tę cenę?

Czy jak dotąd ortodonci mi nie zaproponowali tej metody, to znaczy, że jej nie stosują (akurat tamci), czy ja się do niej nie kwalifikuję?

Jak czytam o tym aparacie, to gdzieś między wierszami jest napisane, że nadaje się do korekcji raczej małych wad i teoretycznie moja wada jest raczej mała, zwłaszcza że już nosiłam aparat. Pamiętam jednak, że zanim się wtedy zdecydowałam, byłam u kilku orto i większość z nich chciała mi wyrywać 2/ 1 zdrowe zęby, na co się nie zgodziłam, zwłaszcza że obok były zęby po leczeniu kanałowym i nadal wolałabym zostać z kompletem swoich zębów

Teraz tamte wtedy zdrowe spotkał los poprzedników. Szlag mnie trafia, bo moje zęby psują się od środka, na wierzchu nie ma dziury i dentysci twierdzą, że to właśnie od tego nieprawidłowego nacisku, czyli główny cel tamtej terapii nie został osiągniety.

Czy ktoś z Was też się decydował na aparat z takich względów? W zasadzie bardziej medycznych niż estetycznych? I czy mu się udało ocalić zęby?
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 15:00   #932
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Zyta Flores- wysłałam do Ciebie wiadomość prywatną.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 22:43   #933
JulkaWawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Clear działa naprawdę super szybko.

Piszę tu tym razem, żeby się pochwalić efektami. Niestety nie mam zdjęcia sprzed rozpoczęcia leczenia, ale wrzucam zdjęcie po 1 miesiącu, po 2 miesiącach i po 3 miesiącach Cleara.

Aż trudno uwierzyć, że to tak szybko leci.. czyli jestem już w połowie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1mc.jpg (62,5 KB, 267 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2mc.jpg (58,1 KB, 223 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3mc.jpg (62,3 KB, 284 załadowań)
JulkaWawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 17:07   #934
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez JulkaWawa Pokaż wiadomość
Clear działa naprawdę super szybko.

Piszę tu tym razem, żeby się pochwalić efektami. Niestety nie mam zdjęcia sprzed rozpoczęcia leczenia, ale wrzucam zdjęcie po 1 miesiącu, po 2 miesiącach i po 3 miesiącach Cleara.

Aż trudno uwierzyć, że to tak szybko leci.. czyli jestem już w połowie.
Wow! Czyli pół roku będziesz nosić TYLKO?
Pięknie się prostują
Miałaś tylko problem z zębami czy też ze zgryzem tj. górna szczęka np. nadmiernie wysunięta w stosunku do dolnej?
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 19:41   #935
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez JulkaWawa Pokaż wiadomość
Clear działa naprawdę super szybko.

Piszę tu tym razem, żeby się pochwalić efektami. Niestety nie mam zdjęcia sprzed rozpoczęcia leczenia, ale wrzucam zdjęcie po 1 miesiącu, po 2 miesiącach i po 3 miesiącach Cleara.

Aż trudno uwierzyć, że to tak szybko leci.. czyli jestem już w połowie.
Chyba musiałaś mieć bardzo duży stripping robiony, czy może nosiłaś przed CA aparaty do rozszerzania szczęk?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 20:34   #936
JulkaWawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej,

Tak, niby ma się skończyć na 6 miesiącach, a potem retencja pewnie do końca życia. Problem miałam tylko z zębami, były stłoczone, poobracane itd., ale ze szczęką wszystko OK.

Nie nosiłam żadnych aparatów do rozszerzania szczęk, nawet nie wiedziałam że coś takiego jest. Miałam 2 razy robiony stripping tych moich "jedynek" i "dwójek".


BTW - trzecie zdjęcie jest odbite w poziomie. Chyba się nie da wyedytować.
JulkaWawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 00:20   #937
Zyta_Flores
Raczkowanie
 
Avatar Zyta_Flores
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 280
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez JulkaWawa Pokaż wiadomość
Hej,

Tak, niby ma się skończyć na 6 miesiącach, a potem retencja pewnie do końca życia. Problem miałam tylko z zębami, były stłoczone, poobracane itd., ale ze szczęką wszystko OK.

Nie nosiłam żadnych aparatów do rozszerzania szczęk, nawet nie wiedziałam że coś takiego jest. Miałam 2 razy robiony stripping tych moich "jedynek" i "dwójek".


BTW - trzecie zdjęcie jest odbite w poziomie. Chyba się nie da wyedytować.
A co jest stripping?

Ja mam właśnie zęby b.równe, a jak nosiłam aparat to mi tylko przesuwali tak, żeby góra kontaktowała z dołem, bo miałam i jak się okazuje, mam krzywy zgryz. Chyba jednak przejdę się najpierw do szczękowego...hmmm...

A zdjęcie jest ok i btw jest świetną reklamą
Zyta_Flores jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 15:12   #938
Karolina2111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

hej! chciałabym zadać pytanie osobom, które są już "po"...
Wczoraj odebrałam pierwszy zestaw nakładek. Dziś poszłam do dentysty, któremu wspomniałam o tych nakładkach. Powiedział,że to najgorsze co może być, że zęby mogą wylecieć... To bardzo dobry dentysta. Jestem w tym momencie w czarnej du*ie i nie wiem co mam robić... Jak to wszystko wygląda po wyprostowaniu?

P.S. czy mieliście robione zdjęcie rentgenowskie u Waszego ortodonty?

Edytowane przez Karolina2111
Czas edycji: 2015-07-29 o 15:13
Karolina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 17:10   #939
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Karolina2111 Pokaż wiadomość
hej! chciałabym zadać pytanie osobom, które są już "po"...
Wczoraj odebrałam pierwszy zestaw nakładek. Dziś poszłam do dentysty, któremu wspomniałam o tych nakładkach. Powiedział,że to najgorsze co może być, że zęby mogą wylecieć... To bardzo dobry dentysta. Jestem w tym momencie w czarnej du*ie i nie wiem co mam robić... Jak to wszystko wygląda po wyprostowaniu?

P.S. czy mieliście robione zdjęcie rentgenowskie u Waszego ortodonty?
Co za głupoty?...
To m i już dawno powinny wylecieć w takim razie.
Wylecieć to mogą po aparacie stały i to też rzadkość, ale nie po CA.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 10:59   #940
Karolina2111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Zdecydowałam,że wyprostuje dół i zobaczymy.
Dentysta coś personalnie do tej dziewczyny miał, która mi te nakładki robiła. Ona nie jest ortodontką, tylko jest po politechnice...
Karolina2111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-10, 16:34   #941
catpower7
Raczkowanie
 
Avatar catpower7
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 76
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej Czy jest może ktoś, kto leczył się tą metodą w Toruniu i może kogoś polecić? Przeszukałam wątek, ale nic nie znalazłam na ten temat.
Muszę się uporać z brzydko stłoczonymi zębami a nie wiem czy chcę jeździć co miesiąc do Bydgoszczy (chociaż wiem, że tam można znaleźć w miarę tanie gabinety )
__________________
catpower7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-22, 21:54   #942
jakto1203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A czy ktoś z was stosował CA przy martwych zębach?
jakto1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 10:46   #943
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Tak, ja. Mam 4 martwe zęby i wyprostowało mi się jak trzeba
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 13:31   #944
jakto1203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dzięki za odpowiedź. A wzmacniałaś je jakoś do prostowania? Ja mam martwą jedynkę i trochę się o nią boję
jakto1203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 14:14   #945
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Proszę
Nie wzmacniałam i było ok Zawsze jest jakieś ryzyko (tak zostałam poinformowana), ale przy prostowaniu zębów CA jest ponoć niewielkie. Za to w stałym aparacie jest to ryzyko bardzo duże.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 17:02   #946
Magnolia1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Zyta Flores albo Marita_g podacie mi namiary na ortodontę, które tą metodą leczy i przyjmuje w Warszawie.
Dziękuję
PS jak długi trzeba nosić tego typu aparat
Magnolia1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-27, 16:52   #947
miss_dominikana
Przyczajenie
 
Avatar miss_dominikana
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 12
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cześć Dziewczyny,

Przymierzam się do założenia sobie aparatu i dzisiaj trafiłam na info o CA. Dla mnie byłoby to super rozwiązanie, bo moja "wada" pojawiła się kiedy zaczęły mi wychodzić ósemki. Na dolnym łuku mam przerwy pomiędzy dwójkami a trójkami, nie jest to bardzo widoczne, bo z jednej strony to jakieś 2mm, a z drugiej może 4mm. Z tego co czytam CA nadaje się do takich wad, dodam, że kiedy ósemki mi wychodziły to zdarzało się, że te przerwy między zębami całkiem znikały, czyli to taka "ruchoma wada". W tej chwili, od jakiegoś roku wygląda to tak samo. Wada pojawiła mi się kiedy miałam 17-18 lat, czyli trochę późno.

Nie zdecyduję się na stały aparat ze względu na to, że stały aparat wg. mnie pasuje kiedy ma się naście lat, teraz po 20 wolałabym jednak wyglądać poważniej , a planuje za niedługo poszukać nowej pracy i chciałabym wyglądać "pro" na rozmowach kwalifikacyjnych .

Czy są tu jakieś osoby, które miały podobny problem i udało im się go pozbyć? Będę wdzięczna za opinie osób które zakładały CA w Krakowie, może być też na priv. Z góry dziękuję
miss_dominikana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-11, 23:25   #948
zonawymarzona
Rozeznanie
 
Avatar zonawymarzona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 645
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez JulkaWawa Pokaż wiadomość
Hej,

Tak, niby ma się skończyć na 6 miesiącach, a potem retencja pewnie do końca życia. Problem miałam tylko z zębami, były stłoczone, poobracane itd., ale ze szczęką wszystko OK.

Nie nosiłam żadnych aparatów do rozszerzania szczęk, nawet nie wiedziałam że coś takiego jest. Miałam 2 razy robiony stripping tych moich "jedynek" i "dwójek".


BTW - trzecie zdjęcie jest odbite w poziomie. Chyba się nie da wyedytować.
gdzie chodzisz do ortodonty i ile placisz za komplet?
zonawymarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 19:35   #949
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Czy CA można wyleczyć zaawansowany tyłozgryz? Nosiłam w życiu wszystkie możliwe aparaty - wada zawsze wracała, nawet przy aparatach z retencją. Ostatnią retencję zdjęłam ponad 10 lat temu. Mam już taką wadę, że zrobiły mi się zmarszczki i nie mogę mówić. W dodatku po "aparatach" zepsuły mi się zęby i musiałam aż 3 usunąć, a właściwie 2, bo jeden sam został wypchnięty przez dziąsło i go wyciągnęłam bezboleśnie . A większość jest poleczona kanałowo. Nie wiem co robić, bo wygladam strasznie, a na kolejne 2 stałe aparaty góra i dół się nie zdecyduję (koszty, estetyka + zniszczone zęby). Co robić, doradźcie.....Czy CA leczy głębokie , nawracające wady????
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 06:45   #950
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez JulkaWawa Pokaż wiadomość
Clear działa naprawdę super szybko.

Piszę tu tym razem, żeby się pochwalić efektami. Niestety nie mam zdjęcia sprzed rozpoczęcia leczenia, ale wrzucam zdjęcie po 1 miesiącu, po 2 miesiącach i po 3 miesiącach Cleara.

Aż trudno uwierzyć, że to tak szybko leci.. czyli jestem już w połowie.
Przykro mi, ale to bardzo podejrzane aby Ci się aż tak ciasno usytuowane zęby prostowały się bez rozszerzania szczęki.
Ja nie miałam aż tak ciasno, a rozszerzanie musiało być. Bo strippingu aż tak mocnego nie wolno robić.
To nawet na logikę widać.
Niestety nie wierzę Ci.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 06:58   #951
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Nicość Pokaż wiadomość
Czy CA można wyleczyć zaawansowany tyłozgryz? Nosiłam w życiu wszystkie możliwe aparaty - wada zawsze wracała, nawet przy aparatach z retencją. Ostatnią retencję zdjęłam ponad 10 lat temu. Mam już taką wadę, że zrobiły mi się zmarszczki i nie mogę mówić. W dodatku po "aparatach" zepsuły mi się zęby i musiałam aż 3 usunąć, a właściwie 2, bo jeden sam został wypchnięty przez dziąsło i go wyciągnęłam bezboleśnie . A większość jest poleczona kanałowo. Nie wiem co robić, bo wygladam strasznie, a na kolejne 2 stałe aparaty góra i dół się nie zdecyduję (koszty, estetyka + zniszczone zęby). Co robić, doradźcie.....Czy CA leczy głębokie , nawracające wady????
CA Ci tego nie wyleczy niestety, bo jest od przestawiania zębów. Ale inny aparat jak najbardziej.
A nosiłaś aparat Twin Block?
Dziwne, że dziąsło wypchnęło Ci ząb i bezboleśnie go wyjęłaś. Nie masz czasem paradontozy?
A może problem tkwi zupełnie gdzie indziej...

---------- Dopisano o 07:58 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez JulkaWawa Pokaż wiadomość
Clear działa naprawdę super szybko.

Piszę tu tym razem, żeby się pochwalić efektami. Niestety nie mam zdjęcia sprzed rozpoczęcia leczenia, ale wrzucam zdjęcie po 1 miesiącu, po 2 miesiącach i po 3 miesiącach Cleara.

Aż trudno uwierzyć, że to tak szybko leci.. czyli jestem już w połowie.
Też nie wierzę w wyprostowanie tak ustawionych zębów bez rozszerzenia. To niemożliwe.
No chyba, że by Ci strippingiem o 1/3 każdy ząb wysmuklili. Czego z reszta nie widać. Poza tym tak daleko idący stripping jest bardzo szkodliwy. I wygląda na to jakby to były pokazane zęby dwóch różnych osób. Różnice są minimalne, ale ja to widzę. Szczególnie po kształtach brzegów siecznych jedynek. Bo niby po co mieliby Ci je korygować jak jeszcze nie do końca wyprostowali zęby...

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2015-09-22 o 06:59 Powód: ...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 14:34   #952
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

orto powiedzieli mi tylko, że jedyną możliwością jest stały aparat na 2 łuki, ale z moją historią i stanem zębów żaden się nawet nie podjął żeby go założyć. Twierdzili zgodnie, że zęby moga nie wytrzymać nacisku a wada może powrócić. Musiałabym całą dobę chodzić w retencji, a to niemożliwe.
Twin block nosiłam 2 razy: w podstawówce i na początku liceum, gdy wada wróciła. To było jakięs 25 lat temu Od tametej pory tylko stałe aparaty, bo ponoć inaczej się nie da.

Ząb był tak zepsuty i zropiały (mega infekcja), że obłamywał się z latami , wypychał, aż sam "wylazł". Tzn prawie, bo resztki wyjęłam pęsętą w domu.

Edytowane przez Nicość
Czas edycji: 2015-09-22 o 14:39 Powód: l.
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 16:58   #953
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Może jednak jakiś inny aparat nosiłaś bo 25 lat temu Twin Blocków nie było.
Może pamiętasz, jak ten aparat wyglądał?
A może u Ciebie wada zgryzu jest przez stawy skroniowo- żuchwowe?

Nie dziwię się że orto nie chcieli zakładać Ci aparatu stałego w takiej sytuacji z zębami bo faktycznie by nie wytrzymały.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 20:50   #954
alexandra234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Czy może ktoś polecić fachowca od CA w Poznaniu?
alexandra234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 22:29   #955
kasiaclew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 12
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

ja robilam ca w poznaniu u E. Prządki.. choć nie powiem na początku bardzo bylam niezadowolona z tego aparatu ale jak widac do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic zwlaszcza jak widzi sie pierwsze efekty)))
kasiaclew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 09:17   #956
alexandra234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A jak z cenami u tej pani?

---------- Dopisano o 10:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:53 ----------

Ile kosztuje zestaw nakładek i pierwsza wizyta? A dlaczego nie byłaś zadowolona? Czy można założyć aparat tylko na górne zęby? Strasznie się waham między tradycyjnym aparatem a CA.
alexandra234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 17:15   #957
JulkaWawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 9
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Też nie wierzę w wyprostowanie tak ustawionych zębów bez rozszerzenia. To niemożliwe.
No chyba, że by Ci strippingiem o 1/3 każdy ząb wysmuklili. Czego z reszta nie widać. Poza tym tak daleko idący stripping jest bardzo szkodliwy. I wygląda na to jakby to były pokazane zęby dwóch różnych osób. Różnice są minimalne, ale ja to widzę. Szczególnie po kształtach brzegów siecznych jedynek. Bo niby po co mieliby Ci je korygować jak jeszcze nie do końca wyprostowali zęby...
Jaka spiskowa teoria!

Wszystkie zdjęcia to jak najbardziej moje zęby. Wydaje Ci się, że są inne, bo tak jak wcześniej napisałam, trzecia fotka wrzuciła mi się odbita w poziomie (tzn. prawa strona jest zamieniona z lewą).

Inna sprawa, że trochę mnie nastraszyłaś. Jakie może być ryzyko szybkiego wyprostowania zębów Clearem i czy coś się może stać jeśli stripping był za duży? Moja ortodontka twierdziła, że stripping to zupełnie normalna procedura i nie ma związanego z nią żadnego ryzyka, ale pewnie każdy ortodonta tak mówi.

Tak czy inaczej już i tak prawie po zabawie, bo noszę teraz szósty komplet.

Niestety nie zmieściłam się w 6-ciu planowanych, ale ma wyjść ich 7 lub 8, więc i tak prawie finisz, a co spiłowali to już nie odpiłują.
JulkaWawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 21:31   #958
ada3006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: rzeszów/kraków
Wiadomości: 3
GG do ada3006
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dziewczyny- poradźcie ja zrobiłam set up- wyszło mi max 6 etapów na górę i dół więc nie jest tak zle (mam spore przerwy między zebami, pomimo posiadania kompletu zabków )Jak myśklicie jak będzie z mówieniem? mam taka prace że nie bardzo moge seplenić więc cały czas obawiam się czy ryzykowac i zakładać czy odpuścić... Jakie macie doswiadczenia?- Będę wdzięczna za opinie.
ada3006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 09:31   #959
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A ja bym spróbowała z pierwszym kompletem i zaczęłabym go nosić w dni wolne (np. weekend). Wydaje mi się , że to czy się sepleni czy nie to kwestia przyzwyczajenia i tego czy nakładki są dobrze wykonane.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 14:12   #960
limonka119
Raczkowanie
 
Avatar limonka119
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kasiaclew Pokaż wiadomość
ja robilam ca w poznaniu u E. Prządki.. choć nie powiem na początku bardzo bylam niezadowolona z tego aparatu ale jak widac do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic zwlaszcza jak widzi sie pierwsze efekty)))


a mozesz powiedziec ile placilas u niej?
limonka119 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.