Akcja 100 książek w 2019 roku :) - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-07, 09:41   #961
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Małgorzata Rogala - Punkt widzenia
Jędrzej Pasierski - Dom bez klamek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pierwszy kwartał skończyłam z 4 przeczytanymi książkami. Czyli norma, początek roku u mnie zwykle nie sprzyja czytaniu numer 11 na liście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 09:51   #962
nestle301
Zakorzenienie
 
Avatar nestle301
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 10 759
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

32. "W potrzasku" Kerry Wilkinson

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie"
P. M.
nestle301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 13:07   #963
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Przez ciągłe problemy z aplikacją Wizaż nie miałam dostępu do wątku przez ponad 2 miesiące. Dzisiaj w końcu Was nadrobiłam i mogę wrzucić swoje podsumowanie.
Podsumowanie kwartału: 11/52, nr 30 na liście.

Od ostatniej aktualizacji przeczytałam:
5. "Geekerella" - A. Poston, 4/10.
6. "Morze spokoju" - K. Millay, 5/10.
7. "P.S. Wciąż Cię kocham" - J. Han, 7/10.
8. "Milaczek" - M. Witkiewicz - 4/10.
9. "Jutro" - G. Musso, 7/10.
10. "Wszystkie jasne miejsca" - J. Niven, 9/10.
11. "P.S. I like you" - K. West, 8/10.
I w kwietniu:
12. "Bohater Wieków" - B. Sanderson, 10/10.
13. "Chłopak na zastępstwo" - K. West, 7/10.

Bardzo młodzieżowo u mnie ostatnio, zwykle sięgam właśnie po młodzieżówki, gdy szukam lekkich i wciągających lektur. Zazwyczaj bardziej mnie satysfakcjonują, niż książki dla dorosłych, które w zamierzeniu mają być lekkie.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 18:38   #964
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

16/100 Układanka, Karin Slaughter.
Fajne, kryminalne czytadło, jak to u Karin

Podsumowanie kwartału 53 na liście. Może będę chociaż w pierwszej 50 w kolejnym
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.

Edytowane przez Kafkazmlekiem
Czas edycji: 2019-04-07 o 18:41
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 19:26   #965
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 033
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
No racja, że trudno przysnąć na tyle próśb, to już sen niedźwiedzi by musiał być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Ano


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 20:20   #966
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

14. Kot wśród gołębi, Agatha Christie
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 21:32   #967
viva
Zadomowienie
 
Avatar viva
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 953
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

25. „Sprawa Hoffmanowej” Katarzyna Zyskowska 8/10
Dużo plusów: podobał mi się styl, który dobrze się czytało, bohaterowie, klimat lat 30., no i inspiracja prawdziwymi wydarzeniami, które do tej pory pozostają zagadką. Emocje też są, chociaż czuję niedosyt i zakończenie nie do końca mnie satysfakcjonuje. Mimo to polecam
__________________
Najpiękniejsza we wsi.
viva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-07, 23:19   #968
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

27. "Trzynasta opowieść" Diane Setterfield 8/10
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 05:20   #969
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez Aporiana Pokaż wiadomość
Ale... dlaczego nie ten wątek? Chodzi o mój wpis? Bo nie rozumiem


Wydawało mi się, że punkt 10 zrealizowałaś, a to po prostu książka nr 10 w tym roku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 06:11   #970
Torvi
Raczkowanie
 
Avatar Torvi
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 47
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

W tym roku kupiłam dużo książek, niestety mało mam czasu na czytanie. Wczoraj skończyłam: "Co się stało w Iwoną Wieczorek" Janusza Szostaka. Sprawę znałam wcześniej tylko z mediów, dość powierzchownie. Dużo rzeczy się dowiedziałam, o śledztwie, różnych śladach. Zdziwiło mnie najbardziej jak poważnie traktuje się wizje jasnowidzów. Natomiast detektywa Rutkowskiego jak nie lubiłam, tak nie lubię jeszcze bardziej. Mam nadzieję, że kiedyś dowiemy się co się stało Iwonie i znajdą jej ciało. Moja ocena: 9/10.
Torvi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-08, 21:13   #971
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

24/100 "Punkt widzenia" Małgorzata Rogala

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-08, 21:21   #972
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

24. " " Obcy powiew wiatru " Magdalena Majcher
Bardzo lubię książki w tym typie , bardzo dobra powiesc , ale też smutna. Polecam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 11:59   #973
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

W końcu podsumowanie kwartału
Średnio wyszło, ale też kilka książek mam zaczętych i nieskończonych, jakoś nie mam szczęścia do fajnych pozycji ostatnio.



STYCZEŃ

1. Niechciany gość - Shari Lapena

2. Cuda za rogiem - Keigo Higashino

3. Magia sprzątania - Marie Kondo

4. Może pora z tym skończyć - Iain Reid

5. Gran Canaria. Inspirator podróżniczy - Anna Jankowska

6. Sekretna kolacja - Raphael Montes


LUTY

7. Cokolwiek wybierzesz - Jakub Szamałek

8. Zamiana - Rebecca Fleet

9. Wyznanie. Prawdziwa historia polskiej prostytutki - Janka Szczesna

10. Księga Diny - Herbjorg Wassmo



MARZEC

11. Ona to wie - Lorena Franco

12. Posłuszna żona- Kerry Fisher

13. Pani Fletcher - Tom Perrotta

14. Masakra na wyspie Utoya - Adrian Pracoń

15. Poradnik ksenofoba. Szwedzi - Peter Berlin




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 12:05   #974
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Daaawano mnie tu nie było, bardzo proszę o dopisanie jeszcze do podsumowania kwartału, nr 23 wynik to 45/52

a teraz pora na nadrobienie zaległości

11 - Joanna Podsadecka, ks. Jan Kaczkowski - "Sztuka czułości" - książka, która ze względu na kościelne afery pedofilskie powinna być lekturą obowiązkową; absolutnie warta przeczytania

12 - Mel Robbins - "Reguła 5 sekund" - bardzo polecam jak ktoś potrzebuje kopa na rozpęd, wiosennego napędu do życia i chęci zrobienia z sobą czegoś, totalnie inna od ton różnych poradników wskazujących drogę do odnalezienia motywacji itp. bullshit - uwielbiam autorkę, jej wykład na TED i kanał na YT - w dużej mierze dzięki niej u mnie dzieje się

13 - Dr Sarah Brewer - "Relaxation - exercises and inspiration for well being" - takie tam czytadło, które przeczytałam, bo miałam i pozbyłam się

14 - Ilona Wiśniewska - "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen" - jakiś czas temu wciągnęły mnie reportaże wydawnictwa Czarne, złej książki z tej serii nie trafiłam, ta też trzyma poziom - o życiu w dziwacznym miejscu i jak na to ludzie reagują

15 - Dorota Krzywicka, Irena A. Stanisławska - "Pogotowie psychologiczne' - kiedyś miałam fazę na gromadzenie poradników wszelakich, powoli czytam swe zapasy książkowe, bo wciąż coś wypożyczam z biblioteki, jak coś ciekawszego przeczytam to napiszę, to kolejna książka puszczona już w świat

16- #sexed.pl - IMO tragedia, już we wstępie nieścisłości i niedopowiedzenia, na szczęście nie cała książka jest inicjatorki jej powstania - nie kwestionuję potrzeby istnienia takiej literatury, ale chciałabym żeby moje dziecko czerpało wiedzę z bardziej rzetelnych publikacji - zostawiłam jednak na przyszłość, a bzdury opatrzyłam stosownym komentarzem

17 - Dagmar O'Connor - "Jak kochać się z tą samą osobą do końca życia i wciąż to lubić" - jak w pkt 15

18 - Szymon Hołownia - "Boskie zwierzęta" - bardzo fajna książka, przeważnie o szeroko rozumianej ekologii, autor nie byłby sobą gdyby poruszonych tematów nie odniósł do Biblii i nauki KK,co również było bardzo ciekawe

19 - Krystyna Romanowska, Katarzyna Skrzydłowska - Kalukin - "Dziewięć rozmów o aborcji" - to nie wątek na dysputy światopoglądowe, książka utwierdziła mnie w moich poglądach

20 - Ida Kulawik - "Veganbanda. Roślinne przepisy dla małych i dużych" - wciąż szukam kuchennych inspiracji, trochę znalazłam, dodatkowy bonus to piękne wydanie - uczta dla oka

21 - Ewa Woydyłło - "Strata" - książeczka dodana do "Charakterów", wszystkie dość ciekawe i szybko się je czyta

22 - Marek Skała - "Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych" - jak pkt 15

23 - Jacek Hołub - "Żeby umarło przede mną. Opowieść matek niepełnosprawnych dzieci" - porusza, chwyta za gardło, ale też przywraca nadzieję w ludzi

24 - Adriana Klos - "Rozwód" - też dodatek do "Charakterów"

25 - Anna Golan, Andrzej Depko - "Intymność" - j.w.

26 - Dobrosław Kobielski - "Widoki dawnej Warszawy" - bardzo ciekawe poczytać i pooglądać jak to kiedyś było

27 - Krzysztof Jedliński - "Godność. Jak ją chronić bez upokarzania innych" - dodatek do "Charakterów"

28 - Maria i Piotr Fijewscy - "Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia" - dodatek do "Charakterów"

29 - Paweł Adamowicz - "Gdańsk jako wyzwanie" - ciekawy miks autobiografii, historii i planów (gdy powstawała jeszcze niezrealizowanych, teraz w większości już tak), aż nie mogę się doczekać aż przeczytam drugą część, ciekawa jestem jak to będzie za parę lat - czy będę mogła napisać to samo co o pierwszej

30 - Rachel Cusk - "Praca na całe życie. O początkach macierzyństwa" - wpisałabym to na listę lektur dla kobit zastanawiających się czy mieć dzieci (dodałabym jeszcze kilka pozycji) - bez cukru i lukru, choć niby kontrowersyjna to dla mnie jedna z łagodniejszych w temacie jak można się czuć

31 - Wiesław Sokoluk - "Seks" - dodatek do "Charakterów"

32 - Anna Dodziuk - "Pokochać siebie i zacząć żyć inaczej" - dodatek do "Charakterów"

33 - Fabrice Midal - "Odpuść sobie i żyj"

34 - J.S. Margot - "Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów" - baaaaardzo ciekawe i baaaardzo polecam - wcześniej miałam jakieś bardzo ogólne pojęcie o temacie, jak już zaczęłam czytać to nie mogłam się oderwać

35 - Greg Wilkinson - "Understanding stress"

36 - Brian Wansink - "Beztroskie jedzenie"

37 - Krystian Nowak - "Wszyscy ludzie których znam są chorzy psychicznie"

38 - Ewa Winnicka - "Angole" - kolejny bdb reportaż wydawnictwa Czarne, o Polakach szukających szczęścia na Wyspach

39 - Michael Bond - "Paddington się krząta" - miłe opowiastki dla przedszkolaków

40 - Elizabeth Somer - "10 nawyków które rujnują kobiecą dietę"

41 - Nick Vujicic - "Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu" - o tym, jak nawet żyjąc bez kończyn można być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem

42 - Virginia Woolf - "Flush" - to moja pierwsza książka tej autorki, powieść pisana z perspektywy psa, wzruszająca, piękna, na pewno sięgnę po inne pozycje

43 - Katarzyna Miller, Susan Giżyńska - "instrukcja obsługi toksycznych ludzi"

44 - Jola Słoma, Mirosław Trymbulak - "Ubrać duszę" - kupiona w celu kuchennych inspiracji, a przy okazji jedna z najpiękniej wydanych książek jakie mam

45 - Marek Rabij - "Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo" - było już wiele razy na wątku, trafiłam na nią w końcu i ja - powinna być lekturą obowiązkową dla zwolenników fast fashion, a pewnie każdy po lekturze zerknie na metki swoich ciuchów żeby zobaczyć skąd są.... Po przeczytaniu też tekst jednego z polityków o "zap...... za miskę ryżu" nabierze nowego znaczenia

THE END na teraz, jak to się nie wyśle to

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Wysłało się
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 13:10   #975
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez scarlett26 Pokaż wiadomość
Daaawano mnie tu nie było, bardzo proszę o dopisanie jeszcze do podsumowania kwartału, nr 23 wynik to 45/52

a teraz pora na nadrobienie zaległości

11 - Joanna Podsadecka, ks. Jan Kaczkowski - "Sztuka czułości" - książka, która ze względu na kościelne afery pedofilskie powinna być lekturą obowiązkową; absolutnie warta przeczytania

12 - Mel Robbins - "Reguła 5 sekund" - bardzo polecam jak ktoś potrzebuje kopa na rozpęd, wiosennego napędu do życia i chęci zrobienia z sobą czegoś, totalnie inna od ton różnych poradników wskazujących drogę do odnalezienia motywacji itp. bullshit - uwielbiam autorkę, jej wykład na TED i kanał na YT - w dużej mierze dzięki niej u mnie dzieje się

13 - Dr Sarah Brewer - "Relaxation - exercises and inspiration for well being" - takie tam czytadło, które przeczytałam, bo miałam i pozbyłam się

14 - Ilona Wiśniewska - "Białe. Zimna wyspa Spitsbergen" - jakiś czas temu wciągnęły mnie reportaże wydawnictwa Czarne, złej książki z tej serii nie trafiłam, ta też trzyma poziom - o życiu w dziwacznym miejscu i jak na to ludzie reagują

15 - Dorota Krzywicka, Irena A. Stanisławska - "Pogotowie psychologiczne' - kiedyś miałam fazę na gromadzenie poradników wszelakich, powoli czytam swe zapasy książkowe, bo wciąż coś wypożyczam z biblioteki, jak coś ciekawszego przeczytam to napiszę, to kolejna książka puszczona już w świat

16- #sexed.pl - IMO tragedia, już we wstępie nieścisłości i niedopowiedzenia, na szczęście nie cała książka jest inicjatorki jej powstania - nie kwestionuję potrzeby istnienia takiej literatury, ale chciałabym żeby moje dziecko czerpało wiedzę z bardziej rzetelnych publikacji - zostawiłam jednak na przyszłość, a bzdury opatrzyłam stosownym komentarzem

17 - Dagmar O'Connor - "Jak kochać się z tą samą osobą do końca życia i wciąż to lubić" - jak w pkt 15

18 - Szymon Hołownia - "Boskie zwierzęta" - bardzo fajna książka, przeważnie o szeroko rozumianej ekologii, autor nie byłby sobą gdyby poruszonych tematów nie odniósł do Biblii i nauki KK,co również było bardzo ciekawe

19 - Krystyna Romanowska, Katarzyna Skrzydłowska - Kalukin - "Dziewięć rozmów o aborcji" - to nie wątek na dysputy światopoglądowe, książka utwierdziła mnie w moich poglądach

20 - Ida Kulawik - "Veganbanda. Roślinne przepisy dla małych i dużych" - wciąż szukam kuchennych inspiracji, trochę znalazłam, dodatkowy bonus to piękne wydanie - uczta dla oka

21 - Ewa Woydyłło - "Strata" - książeczka dodana do "Charakterów", wszystkie dość ciekawe i szybko się je czyta

22 - Marek Skała - "Psychologia zmiany. Rzecz dla wściekniętych" - jak pkt 15

23 - Jacek Hołub - "Żeby umarło przede mną. Opowieść matek niepełnosprawnych dzieci" - porusza, chwyta za gardło, ale też przywraca nadzieję w ludzi

24 - Adriana Klos - "Rozwód" - też dodatek do "Charakterów"

25 - Anna Golan, Andrzej Depko - "Intymność" - j.w.

26 - Dobrosław Kobielski - "Widoki dawnej Warszawy" - bardzo ciekawe poczytać i pooglądać jak to kiedyś było

27 - Krzysztof Jedliński - "Godność. Jak ją chronić bez upokarzania innych" - dodatek do "Charakterów"

28 - Maria i Piotr Fijewscy - "Nieobecni. Jak powrócić do doświadczania swojego życia" - dodatek do "Charakterów"

29 - Paweł Adamowicz - "Gdańsk jako wyzwanie" - ciekawy miks autobiografii, historii i planów (gdy powstawała jeszcze niezrealizowanych, teraz w większości już tak), aż nie mogę się doczekać aż przeczytam drugą część, ciekawa jestem jak to będzie za parę lat - czy będę mogła napisać to samo co o pierwszej

30 - Rachel Cusk - "Praca na całe życie. O początkach macierzyństwa" - wpisałabym to na listę lektur dla kobit zastanawiających się czy mieć dzieci (dodałabym jeszcze kilka pozycji) - bez cukru i lukru, choć niby kontrowersyjna to dla mnie jedna z łagodniejszych w temacie jak można się czuć

31 - Wiesław Sokoluk - "Seks" - dodatek do "Charakterów"

32 - Anna Dodziuk - "Pokochać siebie i zacząć żyć inaczej" - dodatek do "Charakterów"

33 - Fabrice Midal - "Odpuść sobie i żyj"

34 - J.S. Margot - "Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów" - baaaaardzo ciekawe i baaaardzo polecam - wcześniej miałam jakieś bardzo ogólne pojęcie o temacie, jak już zaczęłam czytać to nie mogłam się oderwać

35 - Greg Wilkinson - "Understanding stress"

36 - Brian Wansink - "Beztroskie jedzenie"

37 - Krystian Nowak - "Wszyscy ludzie których znam są chorzy psychicznie"

38 - Ewa Winnicka - "Angole" - kolejny bdb reportaż wydawnictwa Czarne, o Polakach szukających szczęścia na Wyspach

39 - Michael Bond - "Paddington się krząta" - miłe opowiastki dla przedszkolaków

40 - Elizabeth Somer - "10 nawyków które rujnują kobiecą dietę"

41 - Nick Vujicic - "Niezwyciężony! Potęga wiary w działaniu" - o tym, jak nawet żyjąc bez kończyn można być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem

42 - Virginia Woolf - "Flush" - to moja pierwsza książka tej autorki, powieść pisana z perspektywy psa, wzruszająca, piękna, na pewno sięgnę po inne pozycje

43 - Katarzyna Miller, Susan Giżyńska - "instrukcja obsługi toksycznych ludzi"

44 - Jola Słoma, Mirosław Trymbulak - "Ubrać duszę" - kupiona w celu kuchennych inspiracji, a przy okazji jedna z najpiękniej wydanych książek jakie mam

45 - Marek Rabij - "Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo" - było już wiele razy na wątku, trafiłam na nią w końcu i ja - powinna być lekturą obowiązkową dla zwolenników fast fashion, a pewnie każdy po lekturze zerknie na metki swoich ciuchów żeby zobaczyć skąd są.... Po przeczytaniu też tekst jednego z polityków o "zap...... za miskę ryżu" nabierze nowego znaczenia

THE END na teraz, jak to się nie wyśle to

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Wysłało się

Pozycja 16, u mnie podobne odczucia. Temat na pewno przydatny ale nie jestem przekonana, że chciałabym żeby moje dzieci to czytały bo były tam nieścisłości i niedomówienia w tematach o których mam pewne pojęcie. Były też tematy, którymi się nie interesowałam i nie miałam pojęcia, ale też nie wiem czy ta wiedza jest rzetelna.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 13:24   #976
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

25/75 Opowieść niewiernej - M.Witkiewicz - audiobook
moj pierwszy audiobook. wybierałam książkę godzinami. Nie wiedziałam jak sie będzie słuchało, czy w kryminale zapamietam bohaterów, czy taka obyczajowa nie będzie nudna. Liczyłam na poradnik jakiś ale to co chciałam na storytell nie jest dostepne. Padło na to. Uznałam, że lekko pisze, posłucham w czasie spacerów, na pewno nie zgubie fabuły.
Dno. nie wiem czy książka taka zła czy fakt ze to audiobook ale straszne straszne flaki z olejem. Ostatnie 30min sluchałam przy mężu to kazał iść daleko bo słuchać się tego nie da.
Bohaterka troche jak Judyta z Nigdy w życiu Grocholi. Takie nieporadne życiowo kobiety mnie drażnią...i ta drażniła ponad 7h

musze się do audiobookow przekonać bo za chwilę z wózkiem bede kilometry robiła i warto ten czas wykorzystać, kolejne chce posłuchać dzieci z bullerbyn - to nie moze być złe! nie moze!

chetnie poczytam co polecacie zapewne tez po bajce sprobuje kryminał
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 13:35   #977
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
25/75 Opowieść niewiernej - M.Witkiewicz - audiobook
moj pierwszy audiobook. wybierałam książkę godzinami. Nie wiedziałam jak sie będzie słuchało, czy w kryminale zapamietam bohaterów, czy taka obyczajowa nie będzie nudna. Liczyłam na poradnik jakiś ale to co chciałam na storytell nie jest dostepne. Padło na to. Uznałam, że lekko pisze, posłucham w czasie spacerów, na pewno nie zgubie fabuły.
Dno. nie wiem czy książka taka zła czy fakt ze to audiobook ale straszne straszne flaki z olejem. Ostatnie 30min sluchałam przy mężu to kazał iść daleko bo słuchać się tego nie da.
Bohaterka troche jak Judyta z Nigdy w życiu Grocholi. Takie nieporadne życiowo kobiety mnie drażnią...i ta drażniła ponad 7h

musze się do audiobookow przekonać bo za chwilę z wózkiem bede kilometry robiła i warto ten czas wykorzystać, kolejne chce posłuchać dzieci z bullerbyn - to nie moze być złe! nie moze!

chetnie poczytam co polecacie zapewne tez po bajce sprobuje kryminał
To nie wina formy, ta książka jest niestrawna
Zaraz przejrzę historię w storytel i spróbuję coś polecić. Chociaż ja bardziej w fantastykę celuję i sporo słucham po angielsku - to też wchodzi w grę? Tak na szybko, z lżejszych to mogę polecić "Sagę o Ludziach Lodu" - trochę obyczajówki, trochę fantastyki, gdzieniegdzie jakąś sprawa kryminalna też się trafi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 13:46   #978
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Storytel <3
Jeszcze w ubiegłym roku byłam największą przeciwniczką audiobooków i uważałam, że ta forma jest kompletnie nie dla mnie Nic bardziej mylnego Gdyby nie Storytel to w pierwszym kwartale miałabym przeczytane może... hm... 10 książek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 14:08   #979
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Ja też długo nie mogłam się przekonać do audiobooków, a w zeszłym roku ponad połowę książek 'przeczytałam' w tej formie. W tym jest trochę inaczej, bo nie jeżdżę aż tyle komunikacją.

sQuaara - te mi się podobały, napiszę tylko tytuły, jeśli nie będziesz mogła znaleźć, to doprecyzuję:
-Znachor
-Huczmiranki
-Córka cieni. Siedem szmacianych dat. - są trzy części, ale wg mnie każda kolejna gorsza
-Z mgły zrodzony
-Milczące dziecko
-Dziecko ognia
-Zaginiona dziewczyna
-Tryptyk
-Jagiellonowie. Miłosne sekrety...
-Kosiarze
-Tkanki
-To, co zostawiła
-Siedem minut po północy
-Był sobie pies

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-09, 14:08   #980
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

No to ja się jeszcze tutaj nie chwaliłam ale znowu jestem w ciąży . Niestety już nie pracuję bo w mojej pracy zbyt dużo warunków szkodliwych więc l4 od czasu jak tylko badania potwierdziły. Nie przekłada się to na razie na więcej czytania ale na więcej czasu dla synka. Pewnie jak młody do przedszkola pójdzie to będzie więcej czasu.



sQuaara
Ja też zakładałam że będę przy spacerach z dzieckiem słuchać ale nic z tego nie wyszło. Tylko gugałam cały czas do wózka. Bardziej mi wychodziło podczas nocnego karmienia, bo przy dziennym karmieniu to czytałam normalnie. W ciąży na spacerach mnóstwo książek przesłuchałam.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 14:19   #981
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Gratulacje Michalina!
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 14:20   #982
lovelybaka
Zakorzenienie
 
Avatar lovelybaka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 800
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
No to ja się jeszcze tutaj nie chwaliłam ale znowu jestem w ciąży . Niestety już nie pracuję bo w mojej pracy zbyt dużo warunków szkodliwych więc l4 od czasu jak tylko badania potwierdziły. Nie przekłada się to na razie na więcej czytania ale na więcej czasu dla synka. Pewnie jak młody do przedszkola pójdzie to będzie więcej czasu.



sQuaara
Ja też zakładałam że będę przy spacerach z dzieckiem słuchać ale nic z tego nie wyszło. Tylko gugałam cały czas do wózka. Bardziej mi wychodziło podczas nocnego karmienia, bo przy dziennym karmieniu to czytałam normalnie. W ciąży na spacerach mnóstwo książek przesłuchałam.
Gratulacje
__________________
09.07.12 - Zapuszczanie i pielęgnacja włosów

Ach, muzyka. To magia większa od wszystkiego, co my tu robimy! { last.fm }
lovelybaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 14:28   #983
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Michalina, gratulacje!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 15:19   #984
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;86688238]To nie wina formy, ta książka jest niestrawna
Zaraz przejrzę historię w storytel i spróbuję coś polecić. Chociaż ja bardziej w fantastykę celuję i sporo słucham po angielsku - to też wchodzi w grę? Tak na szybko, z lżejszych to mogę polecić "Sagę o Ludziach Lodu" - trochę obyczajówki, trochę fantastyki, gdzieniegdzie jakąś sprawa kryminalna też się trafi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Biorę wszelkie polecenia
Cytat:
Napisane przez bedlamite Pokaż wiadomość
Storytel <3
Jeszcze w ubiegłym roku byłam największą przeciwniczką audiobooków i uważałam, że ta forma jest kompletnie nie dla mnie Nic bardziej mylnego Gdyby nie Storytel to w pierwszym kwartale miałabym przeczytane może... hm... 10 książek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też właśnie myślałam że nie dla mnie. Raz ze ciężko mi się zdecydować dwa że z pierwszą książka wyszło kiepsko
Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
No to ja się jeszcze tutaj nie chwaliłam ale znowu jestem w ciąży . Niestety już nie pracuję bo w mojej pracy zbyt dużo warunków szkodliwych więc l4 od czasu jak tylko badania potwierdziły. Nie przekłada się to na razie na więcej czytania ale na więcej czasu dla synka. Pewnie jak młody do przedszkola pójdzie to będzie więcej czasu.



sQuaara
Ja też zakładałam że będę przy spacerach z dzieckiem słuchać ale nic z tego nie wyszło. Tylko gugałam cały czas do wózka. Bardziej mi wychodziło podczas nocnego karmienia, bo przy dziennym karmieniu to czytałam normalnie. W ciąży na spacerach mnóstwo książek przesłuchałam.
Gratuluję u mnie też 2ga ciąża. Zaraz rodze... z synkiem też nic nie dało się na spacerach robić. Darl jape regularnie. 5min w wózku, 7 na rękach... Masakra. Ale liczę że #2 będzie bardziej łaskawa więc próbuje..
Z młodym w nocy dużo czytałam choć wtedy marnowalam czas na internetu, Wizaz itp itd
Dopiero po roku przetswilam się na książki

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 15:50   #985
Aporiana
Raczkowanie
 
Avatar Aporiana
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 325
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
musze się do audiobookow przekonać bo za chwilę z wózkiem bede kilometry robiła i warto ten czas wykorzystać, kolejne chce posłuchać dzieci z bullerbyn - to nie moze być złe! nie moze!
Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
No to ja się jeszcze tutaj nie chwaliłam ale znowu jestem w ciąży
Gratulacje, dziewczyny
Aporiana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 16:52   #986
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

37. A.J. Finn - "Kobieta w oknie". 1/10 :BRZYDAL:

Zdecydowanie największy gniot tego roku. Mam nadzieję, że ostatni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-09, 20:17   #987
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

26. P. SWIST - karuzela

Krotkie, całkiem spoko choć dużo za dużo sexu. W ogóle w Jej książkach nie ma 10 stron bez dzikiego sexu i to zaczyna męczyć... Tu akcja, łapią kogoś, ktoś umiera a główni bohaterowie w hotelu się pieprza i opis na 2 strony co kto komu i jak dobrze.
Książka ma 200stron a bez sexu by na 150 się chyba zamieściła najgorsza z 4 które tej autorki

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 08:00   #988
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Dziewczyny jak podajecie podsumowanie to od razu numer na liście
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 09:24   #989
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

dzięki dziewczyny
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-10, 11:31   #990
viva
Zadomowienie
 
Avatar viva
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 953
Dot.: Akcja 100 książek w 2019 roku :)

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
25/75 Opowieść niewiernej - M.Witkiewicz - audiobook
moj pierwszy audiobook. wybierałam książkę godzinami. Nie wiedziałam jak sie będzie słuchało, czy w kryminale zapamietam bohaterów, czy taka obyczajowa nie będzie nudna. Liczyłam na poradnik jakiś ale to co chciałam na storytell nie jest dostepne. Padło na to. Uznałam, że lekko pisze, posłucham w czasie spacerów, na pewno nie zgubie fabuły.
Dno. nie wiem czy książka taka zła czy fakt ze to audiobook ale straszne straszne flaki z olejem. Ostatnie 30min sluchałam przy mężu to kazał iść daleko bo słuchać się tego nie da.
Bohaterka troche jak Judyta z Nigdy w życiu Grocholi. Takie nieporadne życiowo kobiety mnie drażnią...i ta drażniła ponad 7h

musze się do audiobookow przekonać bo za chwilę z wózkiem bede kilometry robiła i warto ten czas wykorzystać, kolejne chce posłuchać dzieci z bullerbyn - to nie moze być złe! nie moze!

chetnie poczytam co polecacie zapewne tez po bajce sprobuje kryminał

Ja polecam np. kryminały Agathy Christie w formie audiobooka, niedługie (trwa ok. 8h) i przyjemne w słuchaniu
__________________
Najpiękniejsza we wsi.
viva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-04 11:14:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:25.