Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-16, 10:29   #991
nokia0
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 737
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez LauraPauzini Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
prosze Was o pomoc. Mam miec wykonane na dniach korony na dwoch jedynkach. Z racji estetyki wybrałam koronki na cyrkonie. Jednak dentysta zalecił mi zrobienie wkładów k-k lanych (metalowych). Czy to nie mija sie z celem? chcialam na cyrkonie zeby byl dobry efekt i jakosc. Czy wklad k-k metalowy nie zepsuje tego? Dentystka argumentuje to trwaloscia, a co z estetyka?
prosze podpowiedzcie mi

nie chce wydac az tyle pieniadzy i byc niezadowolna...

co do estetyki lepsze by byly wklady z włókna szklanego
nokia0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:35   #992
LauraPauzini
Przyczajenie
 
Avatar LauraPauzini
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 8
GG do LauraPauzini
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

właśnie takie opienie czytam na internecie, natomiast dentysta argumentuje to trwaloscia, ze te wklady sa trwalsze. ale nie oszukujmy sie to po co w takim razie place za korony cyrkonowe, skoro i tak tam bedzie metal prosze o opinie..
LauraPauzini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:58   #993
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

szczerze to nie rozumiem rozumowania Twojego dentysty(masło maślane)
pierwszy raz sie spotykam żeby dentysta zaproponował pacowi korony cyrkonowe a wkłady metalowe i to na zebach przednich(jedynki)skoro zaproponował ci wkład metalowy to korona met-porc a nie cyrkonowa poniewaz mija sie to z celem estetycznym
a co do wytrzymałości wkładów ..każdy wkład jeśli dobrze jest zrobiony i zacemnetowany bedzie słuzył długie lata,oczywiści wkła d z metalu jest najmocniejsztym ale w tym przypadku mija sie to z celem no chyba że miałas te jedynki po urazie ,albo masz krótkie korzenie(fotki nie widze gdybam)
swoja droga ciekawi mnie dlaczego takie rozwiazanie Ci zaproponowałdziwne
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 12:59   #994
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;21970383]Czy któraś z dziewczyn miała robione koronki, po czym zmieniała je i na ich miejsce robiła nowe? Jeśli tak, to w jaki sposób dentystka je usuwała? Czy "obstukiwała" zęba? Mnie to trochę zdziwiło, bo skoro koronka jest przyklejona klejem "na wieki", to dlaczego od stuknięcia ma później odpaść? Moja mi obstukiwała a później chciała to ściągać, przez co obruszała mi zęba Wydało mi się to dziwne, bo myślałam, że będzie to opiłowywać, aby dojść do mojego zęba, tzn tego, na którym umiejscowiona była koronka (czyli tego "pręcika" już). Proszę o opinię, bo od tego czasu nie byłam u dentystki i zastanawiam się, czy jej nie zmienić, jeśli potwierdzą się moje obawy...[/QUOTE]

Nikt nie miał takiej syt.?
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 13:06   #995
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

korony mozna zdjać specjalnym zbijakiem do koron(co tez robiła twoja dentystka),ultradzwiekami lub po prostu przcina sie koronę(która nadaje sie do wyrzucenia
dentyska prawdiłowo postepowała zgodnie z wiedza i zapewniam Cie ze na pewno tym sposobem nie naruszy zęba
zawsze najpierw uzywa sie zbijaka ,poniewaz w najmniejszym stopniu że tak powiem szkodzi żzebowi na który potem maja być robione nowe korony,a stara korone można wykorzystac jako tymczasówke
(zbijak działa na zasadzie sił...i tu kłania sie fizyka ..nie bede wnikała w szczegóły)
nie napisałaś ile tych koron ci zdejmowała ,jakie to korony były i na które zeby ,a ma to równiez znaczennie no i przede wszystkim jakie teraz bedziesz robić korony czy takie same czy inne
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 13:11   #996
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dziękuję za odp, ulżyło mi. A tamto było strasznie nieprzyjemne, stąd też pytam. Na 3 zęby z przodu. Potrzebowałam tylko na jednego, ale powiedziano mi, że odróżniałyby się i że trzeba zrobić tez na te inne 2. Zgodziłam się, cóż miałam zrobić- nie znam się na tym. 2 jedynki i 3-ka (bo nie mam 2-ki, nie wyrosła- właśnie na tej 3-ce mi zależało). Korony porcelanowe, na takim czymś ciemnym (więc na metalu chyba). Kiedy nakładała mi drugie (inna dentystka już) mówiła "no chyba to porcelanowe" . To nie wiem, czy ta druga mnie oszukała, czy co, skoro ta musiała się domyślać, jakie to. Teraz mam również porcelanowe, ale na czym to nie wiem.

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2010-09-16 o 13:13
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 13:18   #997
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

no ja tez nie wiem jakie teraz masz korony niestety także nie pomoge dentystka dobrze powiedziałą że trzeba wymienić wszystkie poniewaąz beda sie odrózniały także absolutnie sie z nia zgadzam,ale ciekawi mnie inna kwestia...
dlaczego wymieniasz korony ??jaki był powódi kiedy były robione
jak amasz fotke to wstaw
rozumiem że zeby sa martwe na których ssa korony i bedziesz mieć korone na 2 i mostek po drugiej stronie na 3 z dowieszką 2???czy dobrze rozumuje?


hmmm przeczytałam jeszcze raz co napisałas i coś tu sie nie zgadza ,porcelana po pierwsze nie przebarwia sie i dobrze zrobiona powinna wytrzymać plus minus 20-25 lat
wiec ile razy zmieniałas te korony i dlaczego jaki jest powod????
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.

Edytowane przez ivoclar
Czas edycji: 2010-09-16 o 13:21
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-16, 20:56   #998
Ewa 99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cześć Na początek chciałabym powiedzieć że łączę sie z Wami wszystkimi, rozumiem obawy, ponieważ lada chwila i mnie czeka "remoncik" czyli wymiana koronek. Kiedy tylko trafiłam na ten wątek, z otwartymi ustami czytałam każdą wypowiedź, radę i tutaj Ivoclar -serdecznie dziekuję, rozwiałaś moje dziesiątki ale gdzie tam tysiące wątpliwości, choć oczywiście mam jeszcze kilka o które chciałabym zapytać. Do rzeczy od ok. 7 lat mam 4 korony na metalu na górnych 1 i 2. Sztyft tylko w 1 zębie (mam nadz ze bedzie go mozna wymienic). Rok temu srebro czy co mi tam szlachetnego zamontowali ładnie prrrrrrezentuje się na moich dziąsłach co doprowadza mnie do szału, wiadomo...Tym razem decyduję się na pełnoceramiczne, zdaję sobie jaka to kasa ale trudno. Gdyby tylko pieniądze były tu problemem, ale nie. Otóż jestem po 5 lub 6 konsultacjach protetycznych, specjalistów wybierałam długo i z rozwagą, czytałam opinii w necie itp. Wierzcie mi ile wizyt tyle opinii, dlatego Ivoclar bardzo prosze o Twoja wypowiedź. Chodzi głw o wkłady k-k. Mam dość duże zęby i b.zły zgryz, podobno włókno szklane u mnie nie zda egzaminu po prostu może się złamać, dlatego zaproponowano mi wkłady na złocie +korona pełnocer. Inny lekarz twierdzi że od metalu odchodzi się i tylko z włókna gdyż są bardziej elastyczne i jemu nigdy nie zdarzyło się uszkodzenia. Kolejny lek chce mi spiłować dolne zęby ale i tak bez gwarancji... Wczoraj zdecydowałam że udaje sie już na ostatnia konsult, i tutaj lekarz zaproponował wkłady pełnoceramiczne i kor pełnoceram Procea Zirkona. Pomysł spodobał mi się. Proszę o Waszą opinię
dziękuję z góry za pomoc. Potem zadam jeszcze kilka pytania
Ewa 99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:03   #999
LauraPauzini
Przyczajenie
 
Avatar LauraPauzini
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 8
GG do LauraPauzini
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ivoclar Pokaż wiadomość
korony mozna zdjać specjalnym zbijakiem do koron(co tez robiła twoja dentystka),ultradzwiekami lub po prostu przcina sie koronę(która nadaje sie do wyrzucenia
dentyska prawdiłowo postepowała zgodnie z wiedza i zapewniam Cie ze na pewno tym sposobem nie naruszy zęba
zawsze najpierw uzywa sie zbijaka ,poniewaz w najmniejszym stopniu że tak powiem szkodzi żzebowi na który potem maja być robione nowe korony,a stara korone można wykorzystac jako tymczasówke
(zbijak działa na zasadzie sił...i tu kłania sie fizyka ..nie bede wnikała w szczegóły)
nie napisałaś ile tych koron ci zdejmowała ,jakie to korony były i na które zeby ,a ma to równiez znaczennie no i przede wszystkim jakie teraz bedziesz robić korony czy takie same czy inne
dziekuje serdecznie za pomoc. jak sie okazalo wklad lany metalowy ma byc tylko w korzeniu, koronka bedzie na moim zebie.. dentysta zapewnia mnie ze w ten spoob nie bedzie widoczny metal.. wlokna ponoc nie moze mi dac, bo w miom przypadku byloby nietrwale. czy takie wykonanie koronki zapewni mi konfort estetyczny? czy warto robic ta cyrkonowa na moje ponoc slabe korzenie...
LauraPauzini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 19:53   #1000
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewa 99 Pokaż wiadomość
Cześć Na początek chciałabym powiedzieć że łączę sie z Wami wszystkimi, rozumiem obawy, ponieważ lada chwila i mnie czeka "remoncik" czyli wymiana koronek. Kiedy tylko trafiłam na ten wątek, z otwartymi ustami czytałam każdą wypowiedź, radę i tutaj Ivoclar -serdecznie dziekuję, rozwiałaś moje dziesiątki ale gdzie tam tysiące wątpliwości, choć oczywiście mam jeszcze kilka o które chciałabym zapytać. Do rzeczy od ok. 7 lat mam 4 korony na metalu na górnych 1 i 2. Sztyft tylko w 1 zębie (mam nadz ze bedzie go mozna wymienic). Rok temu srebro czy co mi tam szlachetnego zamontowali ładnie prrrrrrezentuje się na moich dziąsłach co doprowadza mnie do szału, wiadomo...Tym razem decyduję się na pełnoceramiczne, zdaję sobie jaka to kasa ale trudno. Gdyby tylko pieniądze były tu problemem, ale nie. Otóż jestem po 5 lub 6 konsultacjach protetycznych, specjalistów wybierałam długo i z rozwagą, czytałam opinii w necie itp. Wierzcie mi ile wizyt tyle opinii, dlatego Ivoclar bardzo prosze o Twoja wypowiedź. Chodzi głw o wkłady k-k. Mam dość duże zęby i b.zły zgryz, podobno włókno szklane u mnie nie zda egzaminu po prostu może się złamać, dlatego zaproponowano mi wkłady na złocie +korona pełnocer. Inny lekarz twierdzi że od metalu odchodzi się i tylko z włókna gdyż są bardziej elastyczne i jemu nigdy nie zdarzyło się uszkodzenia. Kolejny lek chce mi spiłować dolne zęby ale i tak bez gwarancji... Wczoraj zdecydowałam że udaje sie już na ostatnia konsult, i tutaj lekarz zaproponował wkłady pełnoceramiczne i kor pełnoceram Procea Zirkona. Pomysł spodobał mi się. Proszę o Waszą opinię
dziękuję z góry za pomoc. Potem zadam jeszcze kilka pytania
powiem tak b.zgryz czylito on wytycza nam co mozna a czego nie
ja podepre sie badaniami ,teoria i praktyką

teortetycznie wkłady szklane sa to wkłady mocne i rzeczywiście nic nie powninno sie z nimi dziać tzn.złamac teoretycznie ..w praktyce w przypadku jak Pani pisze złego zgryzu ja osobiście (podkreslam ja)nie zastosowałabym wkłądyu z włokna szklanego.to samo tyczy sie wkładu pelnoceramicznego ponieważ mimo elastyczności on rózniez po prostu może sie złamać(ale w tym przypadku ponieważ wiem że opcja procera jest jedna z bardziej droższych poprosiłabym dentyste o to czy da mi gwarancje 5 letnia oczxywiscie podpisana na papierrze bo jesli nie no to niestety),opcja z wkladem na złocie niestety ale w przypadku b.złego zgryzu jest mimo wszystko najlepsza opcja o czym swiadcza badania wytrzymałosciowe takiego wkładu i takie sa fakty
w tym przypadku absolutnie nie moze byc mowy o jakimkolwiek złamaniu takiego wkładu,predzej sie odcementuje niz złamie

ale niestety nie widze wiec gdybam
acha opcja ze szliwfowaniem dolnych zębów..no cóż darujmy sobie to nie te czasy;lekarz ktory mówi o tym ze od wkladów metalowych sie odchodzi ma racje i jej nie ma ponieważ sa przypadki kiedy taki wkłąd wrecz musi byc zastosowany i na potwierdzenie swojej teorii powiem ze byłam ostatnio na kursie protetycznym i absolutnie nikt nie mówił o tym że sie rezygnuje z wkłądów metalowych-przypadki sa rózne i do kazdego pacjenta nalezy podejsc indywidualnie ,a nie stweirdzeniem że od tego to sie odchodzi i już
to tyle w tym temacie
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-18, 00:04   #1001
Ewa 99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dziękuje za odpowiedź Ivolcar. Mam pytanka, 1.czy gwarancja ma dotyczyć wkładów pełnoceramicznych czy koron Procera czy ogólnie na pracę? 2.Co w przypadki jesli po pewnym czasie wkł k-k pełnoceramiczny jednak się złamie, czy mozna go odbudowac i znów założyć koronę ? 3. dowiedziałam sie że metalowy wkład podobno moze przeswitywać przez koronę.Wiedze że mam podobny przypadek jak Laura P, czy to znacza że bez sensu jest płacić za koronę pełnoceramiczną. 4. Co sądzicie o cenie Procera 1600zł szt i 900 wkład.(w Wwie). Tak jak pisałam bylam na kilku konsultacjach i ceny za korony pełnoceramiczne wahają sie od 900 do 1800 a może i więcej. Czy te za 900 nie są na cyrnonie opracowywanym w CAD CAM, w takim razie na czym? czy to zależy tylko od marży. Może już przesadzam z dociekliwością, ale wole wydac więcej i mieć pewność. Zadawałam to pytanie, ale nigdy nie usłyszłam konkretnej odp. Jutro zapisałam się do EnelMedu, to będize już na pewno ostatnia kontultacja...
Ewa 99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-19, 08:10   #1002
Ewa 99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam Was ! Popanna kawka i czytanie o koronach tak od 2 miesięcy wyglądają moje poranki.
Kochani czym różni się i czy w ogóle widoczna jest różnica między koronami Procra i Lava. Nie mogę znaleźć fotek w necie, a z tego co przeczytałam podobno Lava jest bardziej naturalna , nowasza technologi no i droższa.Chyba dostane obsejsji na punkcie korona, ale skoro zdecydowalam sie na wybór tych z górnej półki to naprawdę chce być wszystkiego pewna (w moim przypadku na 4 ząbki to wydatek aż 10tys). Dziekuje za odpowiedz i życzę miłej niedzieli : )a w Enelmdzie nie byłam, wczoraj dopadła mnie przeklęta migrena.
Ewa 99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-20, 19:41   #1003
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

od 7 lat mam korony na przednich jedynkach jedna przed zalożeniem akurat ta prosta była przeleczona kanałowo (od tego się zaczeło i stąd wybór koron bo oczywiście krzywa jedynka zdrowa az do dziś) a dzis druga - leczenie kanałowe (stomatolog sie zdziwił, że po tylu latach taka "atrakcja")

przewiercenie przez koronę (przewiercenie nawet małe myslałam, że bedzie gorzej) a wypełnienie z włóknem - takie wzmocnienie dla zeba

czy często zdarza sie lecznie kanalowe zebów z załozonymi koronami podobno przyczyną stanu zapalnego miazgi może byc nawet niewinne uderzenie (dentysta zadal mi pytanie czy się nie uderzyłam w okolicy zeba)

teraz żałuję, że go nie przeleczyłam kanałowo (zdrowego zeba) przed założeniem korony; ale po dobraniu "plomby" nie powinno byc tak źle + wzmonienie ze szkliwa ... czy może sie myle i przewiercona korona porcelanowa ma mniejsza wytryzmałość (do tej pory nie zwracałam uwagi na korony i gryzlam wszystko co twarde bez uszczerbku na stanie koron)

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-09-20 o 21:03
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 21:36   #1004
snoppy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 15
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Ewa 99 Pokaż wiadomość
Witam Was ! Popanna kawka i czytanie o koronach tak od 2 miesięcy wyglądają moje poranki.
Kochani czym różni się i czy w ogóle widoczna jest różnica między koronami Procra i Lava. Nie mogę znaleźć fotek w necie, a z tego co przeczytałam podobno Lava jest bardziej naturalna , nowasza technologi no i droższa.Chyba dostane obsejsji na punkcie korona, ale skoro zdecydowalam sie na wybór tych z górnej półki to naprawdę chce być wszystkiego pewna (w moim przypadku na 4 ząbki to wydatek aż 10tys). Dziekuje za odpowiedz i życzę miłej niedzieli : )a w Enelmdzie nie byłam, wczoraj dopadła mnie przeklęta migrena.
hej, nie znam koron Lava, ale ja osobiście mam Procera. To czy widać różnicę między koronami,a zębami naturalnymi możesz zobaczyć na poprzedniej stronie.
snoppy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 22:26   #1005
hanna_k1982
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam Was!! W zeszly piatek zalozylam most porcelanowy na zlocie na gorna 4,5,6,7 i nie jestem zadowolona gdyz od strony podniebienia i przy szerokim otwieraniu buzi jest baaardzo widoczny metal na okoronowanych zebach(4,7)!!Podczas zakladania powiedzialam dentyscie,ze nie podoba mi sie i chcialabym to poprawic a on tylko odparl,ze musi byc widoczny brzeg zeby w przyszlosci mozna bylo sciagnac most bez uszkadzania go.
Jestem zalamana gdyz musze z tym chodzic poniewaz nie mieszkam w Polsce i nie mamteraz jak tego poprawic.
Czy dentysta mozna "zamalowac" te czarne brzegi mostu bez koniecznosci sciagania go? Bede wdzieczna za porade
hanna_k1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 11:24   #1006
Asia38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam,czytam od jakiegos czasu to forum i bardzo potrzebuje Twojej rady.Tydzien temu zostal mi zalozony most porcelanowy na metalu,sklada sie on z 3 czesci,gdys jest na wszystkie zeby u gory(lewa strona,przod,prawa strona) ksztalt bardzo mi sie podoba i naprawde tu nie mam zadnych zarzutow,no jest jeszcze do drobnych poprawek ale naszczescie boki mam zamocowane na razie tymczasowo,na stale jedynie zamocowany jest przud czyli dwie 1 i jedna 2.Moj problem jest taki ze mialam kolor A2 a teraz zmieniaja kolor na zolty,wyglada to coraz gozej,a maja dopiero tydzien to co bedzie za rok,kosztowaly mnie 10 tys wiec jestem zalamana;((( wczoraj porobowalam przywrocic biel i mylam je co pol godziny,skonczylo sie na podraznieniu dziasel i ust od pasty.Moje pytanie:
- jaka pasta czyscimy porcelanowe zeby
-jest to most wiec nie mam mozliwosci wkladania miedzy nie nici dentystycznej
-czy jest mozliwe by porcelana na metalu zmieniala kolor??? przyzolkla,nie byla idealnie biala bo A2 ale teraz z kazdym dniem robia sie zolciejsze.
Pomocy,co mam zrobic??? czy to mozna reklamowac?
Jesli tak boje sie zdejmowania tych 2 ktore mam zamocowane na stale,sa to zeby martwe z wkladem szklanym.
Blagam,pomoz mi.
Pozdrawiam
ASia
Asia38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 12:30   #1007
Asia38
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

do sunshain
Hej czy mozemy pogadac na gg? mam problem i nie mam z kim pogadac o koronach porcelanowych.
Asia38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-12, 09:52   #1008
pixelka
Zakorzenienie
 
Avatar pixelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 362
GG do pixelka
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam Was
w piątek mam wizytę u dentysty, który ma mi zakładać koronę. Powiedział mi, że będzie to kilka wizyt, najpierw spiłuje mi zęba i kawałek dziąsła a później będzie zakładał koronę. Nic dokładnie nie powiedział, kiedy co i jak tylko właśnie tak ogólnie. W związku z tym mam do Was pytanie. Pomijając to, że wizja spiłowania kawałka dziąsła mnie tak przeraża, że nie wiem czy w ogóle pójdę tam w piątek, to chciałabym się dowiedzieć jak to będzie? Spiłuje mi zęba potem dziąsło i co dalej? Przecież to wszystko będzie mi strasznie krwawiło i bolało to nawet nie założy mi nic na zastępstwo i mam tak chodzić ze spiłowanym zębem (jest to czwórka) kilka dni zanim to wszystko sie zagoi?
__________________
08.08.2010 - zaręczyny
28.09.2013 - ślub

mgr matematyki


pixelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 00:55   #1009
rentra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Kochani, poradźcie co robić? Oczywiście oprócz wizyty u dentysty...., bo tam też się wybiorę....
1,5 roku temu założono mi potrójną koronkę na oszlifowaną i wyleczoną kanałowo 3 i 5 oraz w ten sposób uzupełniono brakującą 4. Niestety, świat nie jest doskonały! Kosztowało mnie to trochę zachodu i pieniędzy, a martwa 3 pod koroną boli! Bolała zaraz po leczeniu kanałowym, dlatego moja stomatolog otwierała ją i wypełniała kanał drugi raz - niestety, efekt taki sam! Ból - niezbyt dotkliwy, ale monotonny! Ból nawet przy lekkim dotknięciu palcem, a co dziwne- za drugim razem przy czyszczeniu kanału, ponownym jego wypełnianiu bólu nie czułam, choć wszystko było robione bez znieczulenia, ,, na żywo". Dentystka stwierdziła wtedy, że prawdopodobnie ząb jest pęknięty i jedynym ratunkiem dla niego i szansą na usunięcie bólu jest rzeczywiście koronka. I co? Guzik!!! Przez cały czas czuję ten ząb; przy nagryzieniu, ucisku, a ostatnio cały czas, ot tak! po prostu!Nie daje spać, spokojnie żyć, coraz mocniej daje o sobie znać, ,,krzyczy" - JESTEM! Co się dzieję? Dlaczego martwy ząb boli?
rentra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-14, 22:16   #1010
chom21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Twój ząb jest z pewnością nieprawidłowo przeleczony ;/
chom21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-15, 14:33   #1011
ivoclar
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: zębolandia
Wiadomości: 588
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hanna_k1982 Pokaż wiadomość
Witam Was!! W zeszly piatek zalozylam most porcelanowy na zlocie na gorna 4,5,6,7 i nie jestem zadowolona gdyz od strony podniebienia i przy szerokim otwieraniu buzi jest baaardzo widoczny metal na okoronowanych zebach(4,7)!!Podczas zakladania powiedzialam dentyscie,ze nie podoba mi sie i chcialabym to poprawic a on tylko odparl,ze musi byc widoczny brzeg zeby w przyszlosci mozna bylo sciagnac most bez uszkadzania go.
Jestem zalamana gdyz musze z tym chodzic poniewaz nie mieszkam w Polsce i nie mamteraz jak tego poprawic.
Czy dentysta mozna "zamalowac" te czarne brzegi mostu bez koniecznosci sciagania go? Bede wdzieczna za porade
niestety nie mozna "zamalować"czarnych brzegów
inna opcja ..nie ma trzeba by było robić wszystko od nowa ze stopniami pełnoceramicznymi i byłoby po kłopocie

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Asia38 Pokaż wiadomość
Witam,czytam od jakiegos czasu to forum i bardzo potrzebuje Twojej rady.Tydzien temu zostal mi zalozony most porcelanowy na metalu,sklada sie on z 3 czesci,gdys jest na wszystkie zeby u gory(lewa strona,przod,prawa strona) ksztalt bardzo mi sie podoba i naprawde tu nie mam zadnych zarzutow,no jest jeszcze do drobnych poprawek ale naszczescie boki mam zamocowane na razie tymczasowo,na stale jedynie zamocowany jest przud czyli dwie 1 i jedna 2.Moj problem jest taki ze mialam kolor A2 a teraz zmieniaja kolor na zolty,wyglada to coraz gozej,a maja dopiero tydzien to co bedzie za rok,kosztowaly mnie 10 tys wiec jestem zalamana;((( wczoraj porobowalam przywrocic biel i mylam je co pol godziny,skonczylo sie na podraznieniu dziasel i ust od pasty.Moje pytanie:
- jaka pasta czyscimy porcelanowe zeby
-jest to most wiec nie mam mozliwosci wkladania miedzy nie nici dentystycznej
-czy jest mozliwe by porcelana na metalu zmieniala kolor??? przyzolkla,nie byla idealnie biala bo A2 ale teraz z kazdym dniem robia sie zolciejsze.
Pomocy,co mam zrobic??? czy to mozna reklamowac?
Jesli tak boje sie zdejmowania tych 2 ktore mam zamocowane na stale,sa to zeby martwe z wkladem szklanym.
Blagam,pomoz mi.
Pozdrawiam
ASia
porcelana nie ma prawa sie przebarwiać(albo technik coś spaprał-mało prawdopodobne) ...no chyba że to nie porcelana(bo takie sytuacje tez znam

nie ma żadnej pasty która czyści porcelanę
a może masz załozone tymczasówki to wtedy a i owszem może sie przebarwiać

nici do czyszczenia mostów super floss

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez pixelka Pokaż wiadomość
Witam Was
w piątek mam wizytę u dentysty, który ma mi zakładać koronę. Powiedział mi, że będzie to kilka wizyt, najpierw spiłuje mi zęba i kawałek dziąsła a później będzie zakładał koronę. Nic dokładnie nie powiedział, kiedy co i jak tylko właśnie tak ogólnie. W związku z tym mam do Was pytanie. Pomijając to, że wizja spiłowania kawałka dziąsła mnie tak przeraża, że nie wiem czy w ogóle pójdę tam w piątek, to chciałabym się dowiedzieć jak to będzie? Spiłuje mi zęba potem dziąsło i co dalej? Przecież to wszystko będzie mi strasznie krwawiło i bolało to nawet nie założy mi nic na zastępstwo i mam tak chodzić ze spiłowanym zębem (jest to czwórka) kilka dni zanim to wszystko sie zagoi?

wyciecie dziasła trwa kilka sekund ,szlifowanie około no plus minus godziny oczywiscie w znieczuleniu ,potem tymczasówka i nie taki diabeł straszny jak go malują

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Cytat:
Napisane przez rentra Pokaż wiadomość
Kochani, poradźcie co robić? Oczywiście oprócz wizyty u dentysty...., bo tam też się wybiorę....
1,5 roku temu założono mi potrójną koronkę na oszlifowaną i wyleczoną kanałowo 3 i 5 oraz w ten sposób uzupełniono brakującą 4. Niestety, świat nie jest doskonały! Kosztowało mnie to trochę zachodu i pieniędzy, a martwa 3 pod koroną boli! Bolała zaraz po leczeniu kanałowym, dlatego moja stomatolog otwierała ją i wypełniała kanał drugi raz - niestety, efekt taki sam! Ból - niezbyt dotkliwy, ale monotonny! Ból nawet przy lekkim dotknięciu palcem, a co dziwne- za drugim razem przy czyszczeniu kanału, ponownym jego wypełnianiu bólu nie czułam, choć wszystko było robione bez znieczulenia, ,, na żywo". Dentystka stwierdziła wtedy, że prawdopodobnie ząb jest pęknięty i jedynym ratunkiem dla niego i szansą na usunięcie bólu jest rzeczywiście koronka. I co? Guzik!!! Przez cały czas czuję ten ząb; przy nagryzieniu, ucisku, a ostatnio cały czas, ot tak! po prostu!Nie daje spać, spokojnie żyć, coraz mocniej daje o sobie znać, ,,krzyczy" - JESTEM! Co się dzieję? Dlaczego martwy ząb boli?
wstaw fotkę rtg to wtedy zobaczymy ,ale jesli jest rzeczywiscie pękniety to do usunięcia ,a jesli jest zmiana wokół korzenia a kanały były juz leczone kilka razy to też marne szanse na uratowanie no ale fotka wszystko wyjasni
__________________
NASZE ZARĘCZYNY 12.07.2007r.
NASZ ŚLUB 4.07.2009r.

Edytowane przez ivoclar
Czas edycji: 2010-10-15 o 14:27
ivoclar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 09:31   #1012
123ola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam. Od 3 tygodni mam tymczasówki na górnych zębach. Od tygodnia problemy z dziąsłami - ból, krwawienie i zaczerwienienie. Dwie licóki tymczasowe odpadają mi co kilka dni. Korony tymczasowe są chropowate i przez to mam pocharatany język. Poza tym są nieszczelne - czuje przerwy między dziąsłem a zębem. Ponoć to tylko tymczasówki więc nie ma co wymagać cudów ale ja się już martwię. Co z dziąsłami? Czy na chore dziąsła można założyć korony ostateczne?. Czy to normalny objaw?
123ola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 08:32   #1013
agusiaxxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 14
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam
jestem zdziwiona że masz tymczasówki juz od trzech tygodni,ja mialam tydzień i nie wyobrażam sobie mieć ich dłużej dlatego że są nieszczelne ,dostaje sie tam jedzenie którego nie mozna usunać a co za tym idzie wiadomo (psuje się itd...)stąd chore dziasła .Ja dodatkowo robiłam płukanki (DENTOSEPT) jest dostępny w aptece bardzo dobry płyn leczący zapalenia i dodatkowo odkaża ,a mówiła Tobie stomatolog ile będziesz je miała ???? tz jak dlugo musisz czekać na korony ?ja miałam ustalony termin do 10 dni maksymalnie! ale miałam juz po 7
pozdrawiam
agusiaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 10:19   #1014
123ola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Ja mam robiona calą górę (10 zębów) - okres oczekiwania od 2 tyg do 1 m-ca. Dziasła mam w fatalnym stanie. Poza tym boli mnie wewn. strona policzka i dziąsło w tym najgłebszym m-cu tzn nie przy zebach tylkko pod zebami. Mam tam tez dziwny nalot - pewnie to jakaś plesniawka. Mam też ranke na dziąśle i wokół 2 zębów. Płuczę Meridolem dość często i myję zęby z 10 razy dziennie. Mam tak sucho w ustach, że nie wyrabiam. Częste mycie sprawiło,że zęby już tak mocno nie krwawią ale nie wyobrażam sobie ,że by na takie dziąsła nakładać korony. Poradzcie czym jeszcze je leczyć
123ola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 18:33   #1015
agusiaxxxxx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 14
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam
jedyne co moge Ci polecić to ten dentosept jest naprawdę bardzo dobry na pewno lepszy od płynów do płukania ust,ale myślę że to dużo nie pomoże pod tymczasowymi koronami zalega jedzenie i robi się stan zapalny ,też myłam zęby non stop i to nic nie dawało a mialam je tylko tydzień (tymczasowe korony) i jak dentystka je wyciągała too nie był przyjemny zapach uuuuhhhh ,powiedziała że to normalne ,wspólczuję Ci tyle czekać ,ale na pocieszenie powiem że warto ,będziesz miala piękne ząbki
agusiaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-26, 15:57   #1016
IndygoViolet
Raczkowanie
 
Avatar IndygoViolet
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 44
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Do 123ola123
Może to przez to, że aż tyle zębów miałaś piłowanych na raz.Dziąsła po opiłowaniu zawsze są naruszone i opuchnięte.Są pokaleczone.Najlepiej płukać naparem z ziół np. szałwia, rumianek.Często myć zęby ale miękką szczoteczką aby jeszcze bardziej nie podrażnić dziąseł.Może to jakiś stan zapalny jest.W aptece jest wiele żeli stomatologicznych na te sprawy.Wystarczy nim smarować opuchnięte, skaleczone dziąsła.
IndygoViolet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:10   #1017
123ola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Niestety okazało się, że mam uczulenie na klej protetyczny. Jestem załamana a wyglądam jak opuchnięty potwór. Oczywiście do tego ból. Jestem załamana.
123ola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 07:10   #1018
123ola123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 11
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Uff zeszło . Dentosept, wapno i tabletki odczulające to jednak cud natury. Mam nadzieje,że już niedługo będzie finisz i będę zadowolona z nowej forteklapy) Ponoć takie uczulenie się zdarza bardzo rzadko - no i trafiło na mnie.
Dzięki dziewczyny za dobre rady - przydały się bardzo. Jak już będzie po to wkleję efekt do oceny. Mam nadzieję, że będziecie w pozytywnym szoku - tymbardziej,że u mnie to była prawie konieczność.

Edytowane przez 123ola123
Czas edycji: 2010-10-28 o 07:16
123ola123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 08:03   #1019
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 175
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez IndygoViolet Pokaż wiadomość
Do 123ola123
Może to przez to, że aż tyle zębów miałaś piłowanych na raz.Dziąsła po opiłowaniu zawsze są naruszone i opuchnięte.Są pokaleczone.Najlepiej płukać naparem z ziół np. szałwia, rumianek.Często myć zęby ale miękką szczoteczką aby jeszcze bardziej nie podrażnić dziąseł.Może to jakiś stan zapalny jest.W aptece jest wiele żeli stomatologicznych na te sprawy.Wystarczy nim smarować opuchnięte, skaleczone dziąsła.
a mozesz polecic jakas miekka szczoteczke?
__________________

szafiarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-02, 11:16   #1020
wiewioora1
Zakorzenienie
 
Avatar wiewioora1
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: zakochanie
Wiadomości: 10 621
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

witajcie


w końcu i ja dotarłam na ten wątek...


niestety z bólem zęba, który boleć nie powinien

już opowiadam o co chodzi...

otóż rok temu dentystka założyła mi na 5kę - koronę (niestety nie wiem jaka to korona, wiem że jest na czymś metalowym).
Wcześniej - ze 3 lata wcześniej miałam leczony ten ząb kanałowo, plomba była już do wymiany, ale dentystka zasugerowała mi że lepiej zrobić koronę bo plomba mogłaby się nie trzymać - miałam tylko jedną całą ściankę zęba
a korona będzie na lata itd...
więc się zgodziłam, w końcu to ona się na tym zna...
tak więc pani doktor spiłowała mi resztę zęba, został tylko korzeń... nie robiła żadnego rtg ani nic...
na 3 wizycie miałam już założonę koronę... dodam, że nie zakładała mi korony tymczasowej tylko od razu tę właściwą...

no i z ładną koroną, zadowolona wyszłam z gabinetu...
pół roku później się zaczęło

w nocy obudził mnie silny ból zęba... tego zęba!! martwego...
straszny ból...
poszłam do innego dentysty, zrobić rtg ;>
no i zapytałam od razu czemu to może boleć...
pan doktor powiedział mi, że:

Kanały wypełnione niehomogennie, cienko opracowane na szerokość,
materiał wypełniający zdeponowany poza wierzchołkami .Podejrzewam
pęknięcie korzenia policzkowego-za krótki wkk.

doktor wypisal mi jakis silny antybiotyk, bol minal.


...
Oczywiscie pojechalam do tej swojej dentystki, ale ona twierdzila ze nie mozliwe zeby bolal mnie ten zab! opukala mi wszystkei zeby, bo moze to jakis inny, moze to jakis na dole! ale bolal mnie dokladnie ten martwy - korona.

pokazalam jej rtg, a ona mowi ze jest wszystko ok...
W koncu stwierdzila ze opiluje mi troszke te korone, ze topowinno pomoc...
no racja pomoglo...

ale od 3 dni znow to samo! znow boli ....

nie wiem co robić, do tej mojej dentystki nie mam po co isc... bo wg niej jest ok
szkoda tylko ze wtedy zgodizlam sie na te korone

czy ktokolwiek z Was mial podobną sytuacje??
nie wiem co robic...

zamierzam znow pojsc do tego lekarza, ktory robil mi rtg... wydawał się być OK.
ale wizja rozcinania dziąsła (cos o tym mowil) mnie przeraża
i jeszcze koszty tego wszystkiego masakra!!


może któraś z Was miała podobnie i podpowie mi co powinnam zrobić oprócz pójścia do dentysty...
__________________
tylko Ty i ja - najmniejsze państwo świata


"Hee-hee"

Dance...
It's all I wanna do
!



wiewioora1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:07.