Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-08, 23:36   #1051
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

nie obrazajac nikogo, zycie mi mile i dzialam prywatnie, nie mam czasu czekac na te chore teriny panstowego szpitala, nie znosze kiedy ktos mi robi laske ze ze mna rozmawia, trzeba najpierw zadzwonic i umowic sie na kwalifikacje, ktora jest 2 razy w tygodniu( na nia tez zapisy), wtedy przydzielaja termin(za 4 miesiace)

lecze sie prywatnie, jesli ktos jest z 3miasta to moge polecic 2 kliniki i kilku lekarzy
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 09:54   #1052
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

hej dziewczyny, nie było mnie kilka dni
właśnie wczoraj wypuścili mnie ze szpitala! w środę w pracy poczułam niesamowity ból brzucha... zabrało mnie pogotowie. okazało się że pękła mi ta moja wielka torbiel, wszystko mi sie wylało do brzucha i trzebabyło mnie natychmiast operować. jeszcze godzinka i niebyłoby mnie na świecie!!!
ale wszystko się udało! dziś boli mnie jeszcze brzuch.... ale to normalne, poza tym, czuję się ok. tylko jestem jeszze trochę słaba.
teraz jeszcze czekam na wniki badań które mi powiedzą co to było


co do tych co boją się opeacji... dziewczyny nie ma czego!! operacja na prawdę nic nie boli! zakladanie cewnika - trochę nieprzyjemne ale bez przesady, potem jest on całkowicie obojętny! zdejmowanie szwów też bez klopotów....
co do golenia - ogoliła mnie położna... i wcale nie zrobiła tego jakoś nie delikatnie, w ogóle muszę powiedzieć że miałam wspaniałą opiekę w szpitalu pań położnych, cuda a nie kobiety
co do jajnika - mój mi np tylko "pozszywali" pan doktor powiedział że jest teraz jak nowy, że nie trzeba było go usuwać!
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają

Edytowane przez maryska80
Czas edycji: 2008-12-09 o 10:01
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 10:34   #1053
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Czarna no tez tak mysle co do szpitali Chociaz w tym moim prywatnym czekam jzu 2gi tydzien na wizyte kwalifikacyjna... bo trzeba sie zapisac.. no coz zrobic... Przeraza mnie ta sluzba zdrowia. Chociaz moze tak jest dlatego ze ide ze skierowaniem na fundusz a nie platnie.. Nie wiem. Szkoda ze z Trojmiasta nie jestem

Maryska czyli bylo dramatycznie na poczatku, ale wszystko dobrze sie skonczylo Jejku ten cewnik mnie przeraza.. a kiedy oni go zdejmuja? Jak jeszcze spisz? czy musisz tak kilka dni z nim byc? I w ogole mozna sie isc zalatwiac normalnie? Ja bym nie umiala sie zalatwiac do pojemnikow, w ogole sobie nie wyobrazam tego
W ogole ciesze sie, ze uratowali Ci jajnik To musi byc ulga.. Jezu chce juz do szpitala i wiedziec co z moim jajnikiem kochanym bedzie
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 10:54   #1054
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Czarna ja bym się chetnie dowiedziała co do tych prywatnych lekarzy. Mam w poniedziełake laparotmoię w publicznym szpitalu, ale na przyszłosc moze sie przydac.
Frik jak u Ciebie?
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 11:52   #1055
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

co do cewnika to tak - zakładają go gdy jesteś jeszcze przytomna przed operacją (chodź wiecie, ja mówię, byłam bardzo pilnym przypadkiem, więc może gdy operacja jest umowiona odbywa się to troszkę inaczej)
osobiście ja leżałam z nim tak od momętu operacji do piątku popołudnia... czyli 2 doby.
przez te dwie doby tylko leżałam, dopiero w piątek wieczorkiem wstałam pierwszy raz, to i dosłownie na chwilkę. potem już doprowadzano mnie do ubikacji. w sobote i niedziele poruszałam już się sama, bez większych kłopotów.
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 11:56   #1056
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

wiecie, co .. operacja za klika dni, a ja zaczynam bać sie bołu pooperacyjnego. Dopiero do mnie dochodzi to, ze nie bede nic mogla dzwigac, zadnych cwiczen, a ja jestem taka "ruchliwa"
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 14:28   #1057
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

klaudens tez mnie przeraza rekonwalescencja, chodze 3 razy w tygodniu na silownie i jeszcze aerobik, poki co nie dociera do mnie zamieszanie z cewnikiem czy jakims tam bolem, pewnie zaczne przezywac przed operacja

dzis zrobilam posiew moczu, bo bardzo boli mnie okolica nerki przy schylaniu, za to jajnik z przodu mnie nie kuje wogole, nie wiem co jest grane, wiem ze niektore kobietki czuja kucie jajnika tylko na plecach, ale wole miec pewnosc ze to nie zapalenie klebuszkow nerkowych czy inna infekcja mimo ze przy oddawaniu moczu nie mam zadnych boli czy innych nieprzyjemnosci
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 16:28   #1058
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Klaudens ja wrocilam niedawno od lekarza. Mialam niby miesniaka. Nie mam No nic tam, ciesze sie oczywiscie, ale jak to wszystko swiadczy o lekarzach, juz nie wspominajac o tym, ze jak mi lekarka powiedziala, ze to grozi poronieniem to ryczalam caly dzien. No ale niewazne Wracajac do tematu. Mam torbiel endometrialna i trzeba ja usunac. Bede miala usuwana laparoskopowo jednak. Spytalam a co jak ona peknie i sie rozleje?! powiedzial ze oni wkladaja taki woreczek do brzucha i wyciagaja ja w woreczku, wiec jakby sie wylala to do niego. Tak przynajmniej zrozumialam..
Najlepsze jest to ze to szpital prywatny a ja sie dowiedzialam, ze mam czekac na telefon z recepcji :/ Bedzie on miesiac przed zabiegiem. A zabieg kiedy bedzie nie mam nawet przyblizonego terminu. Ale podobno sie nie spieszy, bo ta torbiel nie powstala z dnia na dzien. Great I mowil, ze nawet wieksze torbiele usuwa sie laparoskopowo. Ze bron boze nie beda mi ciac brzucha. Wiec dziewczyny jak to jest no normalnie kazdy co innego mowi

Klaudens, czarna nie bojcie sie! Przeciez kazdy kto pisze tu po operacji mowi, ze jest ok i nei ma sie czego bac A bol? Pomyslcie sobie o innych bolach w zyciu jakie znosilyscie. Glowy, miesiaczkowe, kiedys tam porod! Wiec co to tam za maly bolik!

Maryska jejku.. to musialas byc wycienczona, ale zobacz jaka jestes dzielna I w sumie nie stresowalas sie przed operacja chyba za bardzo, bo trafilas na nia nagle

Rekonwalescencja.. to pewnie z 4 tygodnie bez wiekszych wysilkow? Rozumiem, was bo tez sie ciagle gdzies krece i duzo jezdze na lyzwach. Jak nie bede mogla tego robic to zalamka

Aha i dobilo mnie jeszcze to, ze pytam co z jajnikiem, czy sie go uda uratowac, bo ta torbiel moze go popsula? "No torbiel juz na pewno mocno zniszczyla jajnik, ale w przypadku takich mlodych kobiet nie wycinamy jajnika" i ze trzeba bedzie go doprowadzic do takiego stanu zeby funkcjonowal... I jakas tam czesc jajnika tez usuwaja. Matkoooooooooooo. Sorki dziewczyny, ze tak jecze. A powinnysmy sie tu wspierac. Tylko ja nie wiem czemu akurat na nas padlo.

Trzymam kciuki za nas wszystkie Silne baby musimy byc!
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 17:00   #1059
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

pierwsze słysze zeby czesc jajnika usuwali !
ja dzien przed operacją mam zadzwonic na prywatny telefon mojej gin, bo ona mnie bedzie ciąć i ona chce ze mna porozmawiac.
Co do tego woreczka to przecież on może się im zsunąć lub coś i i tak wylać , strasznie dziwna metoda, mało praktyczna że tak powiem.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 17:08   #1060
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

klaudens ja tam nie znam sie. Ale czytalam juz tyle na temat tych operacji i gdzies faktycznie jakas dziewczyna pisala, ze jej pocieli jajnik... Wiec widocznie tak sie robi i pozniej sie go "ceruje"...
Co do woreczka to nie wiem. Tak samo sie moze zsunac jak sie moze skalpel omsknac jak lekarz bedzie odcinal torbiel. Nigdy nic nie wiadomo tak naprawde, lekarze to tylko ludzie. Ale dal mi do zrozumienia, ze laparotomia to W ZYCIU.. az sie zdziwilam, bo powiedzial ze to gorsze rozwiazanie. Pewnie kazdy lekarz co innego uwaza.
Samo to, ze mialam miesniaka macicy jeszcze wczoraj a dzis nic!
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 17:25   #1061
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Ciesz sie , ze nie czeka Cie operacja. Ja w zasadziemogłamz decydowac, ale dla bezpieczenstwa wybrałam operacje i lekarka prosiła, zebym to ją wybrała. Jest mniej inwazyjna. Dobrze, ze blizxna bedzie tak nisko, ze tylko tż bedzie mogł ją dojrzec.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 17:42   #1062
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

co do tego czy sie stresowałam - jak diabli!!! ale przed samym wejściem na operację
tyle tylko że ja mogłam z niej nie wrócić!!

co do rekonwalescencji - mam zwolnienie równe 30 dni.
a jak na razie to ból i tak nie pozwala na żadne czynności. mało co się ruszam... praktycznie przechodze tylko z łóżka na kanapę
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:03   #1063
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

30 dni zwolnienia ? Toż ja nie nadrobię zaległości na studiach.
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:13   #1064
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

dziewczynki co do laparoskopii, to w kazym "postepowym'' szpitalu czy klinice preferuja ta metode, krotko trzyma sie pacjeta i unika w ten sposob zakazeniem chorobami szpitalnymi podczas lezenia, jednak gdy torbiel jest zbyt duza, to na zdrowy rozum biorac, nie wyciagna jej przez 1cm naciecie, mozna zawsze sie dopytywac jaki zwyczaj preferuje szpital, konsultowac sie w kilku miejscach

ja mam podwojnego pecha, torbiel czekoladowa i jej rozmiar, w kilku miejscach powiedzieli ze laparoskopia odpada, jeden lekarz powiedzial ze nikt o zdrowych zmyslach, znajac moj przypadek, by mi nie tego nie zaproponowal

na pocieszenieogromnym plusem laparotomii jest to ze po rozcieciu widza wszystko jak na dloni, czasem usg nie pokazuje wszystkiego, a co zobacza, to wytna i po krzyku
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:30   #1065
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

dlatego ja tez jestem za laparotomią
czyli mowisz ze mialas operacja i 30dni zwolnienia teraz?hmm a ile czasu w spzitalu lezałas?
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 18:38   #1066
maryska80
Raczkowanie
 
Avatar maryska80
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 238
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

w szpitalu 5 dób
znaczy w 5 dobie mnie wypuścil
__________________


Bo jeszcze nie pora na tych
Co przed złem uciekają
maryska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 19:02   #1067
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

To nie tak zle
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 19:31   #1068
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
pierwsze słysze zeby czesc jajnika usuwali !
ja dzien przed operacją mam zadzwonic na prywatny telefon mojej gin, bo ona mnie bedzie ciąć i ona chce ze mna porozmawiac.
Co do tego woreczka to przecież on może się im zsunąć lub coś i i tak wylać , strasznie dziwna metoda, mało praktyczna że tak powiem.

Bywa tak, że usuwa się tylko torbiel nie usuwając całego jajnika, czasem torbiel z częścią jajnika jeżeli nie ma możliwości usunięcia samej tylko torbieli. Zależy to od wieku pacjentki, wyniku badań dodatkowych i tego jak jest umiejscowiona zmiana.
A jeżeli chodzi o worek endoskopowy (Endo Catch) to jest to jak najbardziej praktyczna i bezpieczna metoda wyciągania usuniętych tkanek- bardzo ważne jest zachowanie tzw. czystości onkologicznej tzn. gdyby okazało się w badaniu histopatologicznym, że preparat zawiera komórki nowotworowe to wyciagając tkanki na zewnątrz właśnie workiem endo nie ma kontaktu kom. nowotworowych z tkankami skóry.
Więc jeżeli macie możliwość skorzystania z worków endo to szczerze polecam
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 20:21   #1069
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nanusia76 ma racje, metoda praktyczna, szkoda tylko ze nie dla kazego mozliwa

przypomnialo mi sie cos waznego, upominajcie sie koniecznie o badanie histopatologiczne, dowiedzialam sie ze pewnej osobie tego nie zrobili, bo ca 125 bylo dobre, a okazalo sie pozniej ze to nowotwor, tylko to pozniej bylo zbyt pozno
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-09, 20:37   #1070
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

no nie gadaj ! co za ..
chodzi o to zeby wysłali wymaz torbiela tak?
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 21:39   #1071
kilianna
Zakorzenienie
 
Avatar kilianna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 023
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maryska80 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, nie było mnie kilka dni
właśnie wczoraj wypuścili mnie ze szpitala! w środę w pracy poczułam niesamowity ból brzucha... zabrało mnie pogotowie. okazało się że pękła mi ta moja wielka torbiel, wszystko mi sie wylało do brzucha i trzebabyło mnie natychmiast operować. jeszcze godzinka i niebyłoby mnie na świecie!!!
ale wszystko się udało! dziś boli mnie jeszcze brzuch.... ale to normalne, poza tym, czuję się ok. tylko jestem jeszze trochę słaba.
teraz jeszcze czekam na wniki badań które mi powiedzą co to było


co do tych co boją się opeacji... dziewczyny nie ma czego!! operacja na prawdę nic nie boli! zakladanie cewnika - trochę nieprzyjemne ale bez przesady, potem jest on całkowicie obojętny! zdejmowanie szwów też bez klopotów....
co do golenia - ogoliła mnie położna... i wcale nie zrobiła tego jakoś nie delikatnie, w ogóle muszę powiedzieć że miałam wspaniałą opiekę w szpitalu pań położnych, cuda a nie kobiety
co do jajnika - mój mi np tylko "pozszywali" pan doktor powiedział że jest teraz jak nowy, że nie trzeba było go usuwać!
o rany, miałaś niezłe przeżycia to musi być stres- pęknięcie torbieli, a ile bólu cieszę się, że już wszystko jest ok
Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość

Maryska czyli bylo dramatycznie na poczatku, ale wszystko dobrze sie skonczylo Jejku ten cewnik mnie przeraza.. a kiedy oni go zdejmuja? Jak jeszcze spisz? czy musisz tak kilka dni z nim byc? I w ogole mozna sie isc zalatwiac normalnie? Ja bym nie umiala sie zalatwiac do pojemnikow, w ogole sobie nie wyobrazam tego
Cytat:
Napisane przez maryska80 Pokaż wiadomość
co do cewnika to tak - zakładają go gdy jesteś jeszcze przytomna przed operacją (chodź wiecie, ja mówię, byłam bardzo pilnym przypadkiem, więc może gdy operacja jest umowiona odbywa się to troszkę inaczej)
osobiście ja leżałam z nim tak od momętu operacji do piątku popołudnia... czyli 2 doby.
przez te dwie doby tylko leżałam, dopiero w piątek wieczorkiem wstałam pierwszy raz, to i dosłownie na chwilkę. potem już doprowadzano mnie do ubikacji. w sobote i niedziele poruszałam już się sama, bez większych kłopotów.
ja cewnik miałam zakładany w dzień operacji, też nie wspominam najlepiej tego momentu. Przed operacją lezałam 2 godziny z tym cewnikiem i piekło strasznie Ale po operacji cewnik to wielka wygoda! Nie mogłam się ruszać przez dwie doby, cewnik był niezbędny.

Tak czytam, że Wy tyle czekacie na termin operacji, ja czekałam 12 godzin na pójscie do szpitala. Nie wiem, może zalezy od miejsca zamieszkania, ile osób przebywa w szpitalu Poszłam jednego dnia do ginekologa, stwierdził torbiel czekoladową 12x15 cm i wypisał skierowanie. Na następny dzień leżałam już w szpitalu.
Nie taki diabeł straszny jak go malują, bałam się potwornie, ale poszło szybko. Najgorzej to chyba przed operacją, gdy się myśli, co dalej będzie i jak będzie. Ale jest ok


Dziewczyny, u Was też będzie ok, MUSI BYĆ DOBRZE

Edytowane przez kilianna
Czas edycji: 2008-12-09 o 21:42
kilianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 22:55   #1072
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nanusia a czy wiesz jakiego maksymalnie rozmiaru tkanki mozna wyjmowac tym workiem?

A wiecie dziewczyny czy ten cewnik jest przy kazdej operacji? Laparoskopii laparotomii? Czy to od czegos zalezy? Ja w ogole sobie nie wyobrazam, zeby w ten cienki kanalik cos wlozyc
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 12:18   #1073
Edysia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Nieporęt/Legionowo
Wiadomości: 12
GG do Edysia88
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

frik frik cewnik jest i przy laparoskopi i laparotomi...ufff ja się cieszę że miałam cewnik założony przed samą operacją, nic nie czułam bo już nie kontaktowałam...a przy zdjęciu nawet nic nie poczułam..strasznie się "go" bałam, ale niepotrzebnie, bo jest mniej uciążliwy od całego tego wenflonu..
co do bólu po operacji to jak leżałam w szpitalu przez 2 dni widziałam kobiety, które po laparoskopi pierwszego dnia podnosiły się i śmigały po korytarzu, ze mną było gorzej..ledwo wstałam drugiego dnia..pierwszy tydzien to straszny ból ..nie mogłam się normalnie poruszać, do tego bolały mniee strasznie ramiona po tym gazie co mnie nim wypełnili...okropne uczucie...teraz jest już lepiej..chociaz jeszcze 1,5 zwolnienia mi zostało..czasem odczuwam ból jak mocniej stanę na prawą nogę...boję się tego co będzie dalej..wkońcu nie mam jednego jajnika..;( ...na szczęście trafiłam na dobrego lekarza, do którego już za tydzień idę na pierwsze usg po operacji..mam nadzieję że dobrze mną pokieruje..wkoncu to on zadecydował o mojej natychmiastowej operacji, gdyby nie to pewnie nie było by mnie tu z wami...trzymam za was kciuki..mam nadzieje że u was będzie wszystko ok...
__________________
"Docenisz życie kiedy poczujesz, że możesz je stracić"
Edysia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 12:53   #1074
czarnnaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 232
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Edysia88 widze ze wielkosc twojego toriela byla zblizona do mojej mam 7,5 na 5,7, mam nadzieje ze u mnie skonczy tylko na usunieciu tego wstreciucha i innej opcji nie przyjmuje do wiadomosci, ciesze sie ze nie masz nowotworu
kiedy Cie zdniagnozowali?
ile minelo od wykrycia do ciecia?
jaki rodzaj torbiela mialas?
czarnnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 15:47   #1075
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

ja wlasnie dokladnie sprawdziłam swoj rozmiar to mam 7,5na4
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:34   #1076
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarnnaa Pokaż wiadomość
Nanusia76 ma racje, metoda praktyczna, szkoda tylko ze nie dla kazego mozliwa

przypomnialo mi sie cos waznego, upominajcie sie koniecznie o badanie histopatologiczne, dowiedzialam sie ze pewnej osobie tego nie zrobili, bo ca 125 bylo dobre, a okazalo sie pozniej ze to nowotwor, tylko to pozniej bylo zbyt pozno
Worki endo zapewniają niektóre szpitale ale niestety w większości pacjentki same muszą kupić .
Badanie histopatologiczne jest teraz standardem i myślę że nikt z lekarzy nie będzie ryzykował- chociaż różni bywają, niestety.

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
no nie gadaj ! co za ..
chodzi o to zeby wysłali wymaz torbiela tak?
Na badanie histopatologiczne wysyła się całą usuniętą tkankęi otrzymuje się wynik po ok. 3 tygodniach. Istnieje również możliwość wykonania szybkiego badania hist-pat. tzw. INTRA. Usuniętą tkankę wysyła się do pracowni his-pat. i wynik jest po kilku- kilkunastu minutach, pacjentka jest jeszcze znieczulona i leży na stole operacyjnym. Dalsze postępowanie jest uzależnione od wyniku intry-czy są komórki nowotworowe czy nie.
Pytajcie zawsze lekarzy czy w szpitalu w którym będziecie mieć operację jest taka możliwość- jest to bardzo ważne.

Cytat:
Napisane przez frik frik Pokaż wiadomość
Nanusia a czy wiesz jakiego maksymalnie rozmiaru tkanki mozna wyjmowac tym workiem?

A wiecie dziewczyny czy ten cewnik jest przy kazdej operacji? Laparoskopii laparotomii? Czy to od czegos zalezy? Ja w ogole sobie nie wyobrazam, zeby w ten cienki kanalik cos wlozyc
Worki endo są w dwóch rozmiarach i jeżeli torbiel jest duża np. 5-7 cm. to wtedy przy wyjmowaniu poszerza się troszkę cięcie , tak aby można było ją wyjąć

Cewnik Foleya do pęcherza moczowego zakłada się w celu opróżnienia pęcherza z moczu, wypełniony moczem pęcherz zmniejsza przestrzeń pola operacyjnego i może dojść do jego przypadkowego uszkodzenia. Powinien być założony zarówno przy laparoskopii jak i laparotomii.
Uwierz mi,że w ten "cienki kanalik" można włożyć cewnik . Zawsze możesz poprosić aby cewnikowanie odbyło się po uśpieniu.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:37   #1077
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Nanuś, ale obeznana kobitka z Ciebie , dziękuję za informacje.
Co mam zabrac do szpitala w poniedziałek? Wiem, ze mam wziac swoj termomentr i podpaski wiadomo szlafrok itp. ale czy coś jeszcze?
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 21:54   #1078
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Zabierz dużo nadziei i dobrych myśli a tak poza tym to weź chusteczki nawilżane dla niemowląt zawsze można się odświeżyć jak człowiek nie ma siły po operacji dojść do łazienki. Zabierz też jakieś czytadło, żebyś nie miała czasu słuchać niektórych pacjentek, czasem jedna drugiej takie bzdury opowiada, że włos się na głowie jeży
Jeżeli możesz sobie pozwolić na dłuższe zwolnienie to sobie nie żałuj, trzeba zregenerować siły i trochę poleniuchować. I pamiętaj po operacji żadnego sprzątania przedświątecznego i wieszania firanek - jesteś "pod ochroną"
Trzymam kciuki.
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 23:11   #1079
frik frik
Zadomowienie
 
Avatar frik frik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Eastbourne, UK lub Toruń
Wiadomości: 1 334
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Edysia88 Pokaż wiadomość
frik frik cewnik jest i przy laparoskopi i laparotomi...ufff ja się cieszę że miałam cewnik założony przed samą operacją, nic nie czułam bo już nie kontaktowałam...a przy zdjęciu nawet nic nie poczułam..strasznie się "go" bałam, ale niepotrzebnie, bo jest mniej uciążliwy od całego tego wenflonu..
dzieki Edysia no faktycznie jakos tak sie stalo, ze bez wiekszych problemow i rozmyslan przeszlac to cewnikowanie i bardzo dobrze


Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość

Worki endo są w dwóch rozmiarach i jeżeli torbiel jest duża np. 5-7 cm. to wtedy przy wyjmowaniu poszerza się troszkę cięcie , tak aby można było ją wyjąć

Cewnik Foleya do pęcherza moczowego zakłada się w celu opróżnienia pęcherza z moczu, wypełniony moczem pęcherz zmniejsza przestrzeń pola operacyjnego i może dojść do jego przypadkowego uszkodzenia. Powinien być założony zarówno przy laparoskopii jak i laparotomii.
Uwierz mi,że w ten "cienki kanalik" można włożyć cewnik . Zawsze możesz poprosić aby cewnikowanie odbyło się po uśpieniu.
Dzieki Nanusia Faktycznie jestes obeznana w tym wszystkim mocno

Hm no to dobrze, wiedziec, ze tak sie robi i ze torbiele 7 cm tez sie wyciaga tym Ciesze sie, ze nie musze latac i kupowac sobie takiego worka. Co za paranoja.. A nie moga kazdemu zapewnic? Przeciez to sie i tak oplaci, bo pacjent jest kilka razy krocej w szpitalu, wiec oszczednosc jest... Dziwne

A cewnik mnie przeraza.. boze jakos nie chce zeby mi tam ktos dlubal... No ale jak trzeba to trzeba. I skoro nie jest to az takie straszne... Ale czy nie bedzie niekorzystne jak sie zalozy po uspieniu? Np beda go zle zakladac ale pacejnt bedzie spal, wiec nie bedzie mogl nic powiedziec, ze go boli albo cos? Sorry, za te moje czarne wizje

I mam w zgodzie na operacje cos ze od badania histopat zalezy przebieg operacji, wiec to chyba znaczy ze to bedzie ta INTRA? Chociaz cos pozytywnego... Chociaz z moja torbiela dosc duza jestem tu chyba jedyna osoba z wizja laparoskopii i bez znanego terminu...


Klaudens wlasnie, po operacji to nalezy Ci sie rozpieszczanie i duzo relaksu Bedzie dobrze!
frik frik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-11, 09:45   #1080
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy

O własnie chusteczki nawilżające , zapomniałabym Dziekuję. Mnie przerraza wizja lezenia ze starymi babymi .. nie mam zamiaru nawet z nimi gadać ! o !
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-16 11:02:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:11.