Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-09, 05:48   #1081
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez basikagniezno Pokaż wiadomość
Hej

Powiedzcie mi jak w końcu z tą cytologią?
Co ile się ją robi?
Do tej pory spotkałam się z opinią lekarzy,że co rok- i tak mam robioną od czasu jak skończyłam 20 lat.
Ale wyczytałam,że niby co 2 lata, a w ulotce dziś że co 3 lata.

A wy? Jakie opinie słyszałyście?
Im strasza kobieta tym częściej powinna ją wykonywać. Młode kobiety w wieku do 40 lat zazwyczaj raz na dwa lata, starsze pewnie co rok, a calkiem młode pewnie co 3.
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 05:55   #1082
empressofshadows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 347
Dot.: cytologia :)

Cytologię powinno się wykonywać raz w roku.Ja natomiast robię cytologię co pół roku
empressofshadows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:12   #1083
Sylvia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 58
Ostrzeżenie dla wszystkich

Może to głupie, co napiszę, ale skoro tyle wchodzi na Wizaż kobiet w różnym wieku, chciałabym, abyście uczyły się na czyiś błedach
O czym mówię? O cytologii. (Czuję się jak jakiś ginekolog reklamujący badanie ale cóż).Chciałabym Wam opowiedzieć coś, co przeżyłam na własnej skórze.
Moja mama jest pielęgniarką pracującą z ginekologiem. Nasłuchałam się wiele historii o różnych chorobach, zawsze myślałam, ze to nie moja bajka, nigdy mnie nie dosięgnie. Gdy miałam 13lat chciała mnie zabrać do lekarza, aby mnie przebadał itd. Nie wiem czemu nie chciałam. Może wstyd?... W wieku 19lat postanowiłam iść do gin.,po pigułki, aby nie wpaść i nie zrujnować sobie przyszłości. Moja gin zrobiła mi od razu cytologię. Odebranie wyniku było najgorszym dniem w moim życiu. Miałam wirusa HPV. Rak szyjki macicy. Lekarka mnie zaszczepiła, aby go uśpić (1500zł. poszło za jednym machnięciem ręki). Myślałam, że koszmar się skończył.Rok później dowiedziałam się, że mam znów raka-już drugiego. Lekarka ostrzegała mnie, że już mógł się przenieść gdziekolwiek ten mały bydlak, ale nie sądziłam, że poszedł tak daleko.
Nie chciałam się wyżalić, nie myślcie tak Kochane dziewuszki badajcie się! Schowajcie wstyd, idźcie się badać, bierzcie swoje córki i jak tylko zaczną miesiączkować niech odwiedzają ginekologa. Ostatnio rozmawiałam z mamą i dobiło mnie zdanie "Coraz starsze dziewczyny przychodzą 1-szy raz do gin. i to dopiero po tabl. albo jak są chore..." Pozdrawiam

Edytowane przez Sylvia91
Czas edycji: 2013-05-03 o 10:42
Sylvia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 22:35   #1084
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Cytat:
Napisane przez Sylvia91 Pokaż wiadomość
Może to głupie, co napiszę, ale skoro tyle wchodzi na Wizaż kobiet w różnym wieku, chciałabym, abyście uczyły się na czyiś błedach
O czym mówię? O cytologii. (Czuję się jak jakiś ginekolog reklamujący badanie ale cóż).Chciałabym Wam opowiedzieć coś, co przeżyłam na własnej skórze.
Moja mama jest pielęgniarką pracującą z ginekologiem. Nasłuchałam się wiele historii o różnych chorobach, zawsze myślałam, ze to nie moja bajka, nigdy mnie nie dosięgnie. Gdy miałam 13lat chciała mnie zabrać do lekarza, aby mnie przebadał itd. Nie wiem czemu nie chciałam. Może wstyd?... W wieku 19lat postanowiłam iść do gin.,po pigułki, aby nie wpaść i nie zrujnować sobie przyszłości. Moja gin zrobiła mi od razu cytologię. Odebranie wyniku było najgorszym dniem w moim życiu. Miałam wirusa HPV. Rak szyjki macicy. Lekarka mnie zaszczepiła, aby go uśpić (1500zł. poszło za jednym machnięciem ręki). Myślałam, że koszmar się skończył.Rok później dowiedziałam się, że mam raka w oku. Lekarka ostrzegała mnie, że już mógł się przenieść gdziekolwiek ten mały bydlak, ale nie sądziłam, że poszedł tak daleko. Teraz są obawy, bo mózg jest blisko...
Nie chciałam się wyżalić, nie myślcie tak Kochane dziewuszki badajcie się! Schowajcie wstyd, idźcie się badać, bierzcie swoje córki i jak tylko zaczną miesiączkować niech odwiedzają ginekologa. Ostatnio rozmawiałam z mamą i dobiło mnie zdanie "Coraz starsze dziewczyny przychodzą 1-szy raz do gin. i to dopiero po tabl. albo jak są chore..." Pozdrawiam
Na raka szyjki macicy pomaga szczepienie na wirusa HPV, którego już się ma i który owego raka wywołał? O proszę, człowiek uczy się całe życie.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:39   #1085
Sylvia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 58
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Ja miałam raka (spowodowanego właśnie HPV, którego musiałam mieć już trochę)w początkowym stadium i łapałyśmy się wszystkiego z lekarką. Szczepionka raczej pomogła, bo rak nie rośnie w siłę(szczepionka 'niszczy' wirusa, żeby dalej nie żerował ) No ale wiadomo, dzieci już mogę nie mieć;/
JAkby kogoś bardziej interesowało:
http://www.cyto.pl/wirus-hpv.html

Edytowane przez Sylvia91
Czas edycji: 2013-05-03 o 09:42
Sylvia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:41   #1086
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Cytat:
Napisane przez Sylvia91 Pokaż wiadomość
Ja miałam raka w początkowym stadium i łapałyśmy się wszystkiego z lekarką. Szczepionka raczej pomogła, skoro on się nie rozrasta. No ale wiadomo, dzieci już mogę nie mieć;/
Przecież na HPV nie szczepi się w przypadku stwierdzenia HPV. A raka nie leczy się szczepionką u ginekologa. O co Ci właściwie chodzi, kobieto?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 10:38   #1087
Sylvia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 58
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Też się naczytałam ostatnio, że nie można, ale jakoś od 3 lat normalnie funkcjonuje. Miałam stwierdzone HPV i byłam zaszczepiona. Nie założyłam tego tematu, żeby drążyć jak to było u mnie, tylko po to, żeby więcej kobiet się badało i nie bagatelizowało dolegliwości czy czegokolwiek. A opis tego, co zaszło u mnie był tylko po to, żeby uczyć się na czyiś błędach-jak to strach czy wstyd przed lekarzem może namieszac w życiu.
Sylvia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-03, 10:52   #1088
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Cytat:
Napisane przez Sylvia91 Pokaż wiadomość
Też się naczytałam ostatnio, że nie można, ale jakoś od 3 lat normalnie funkcjonuje. Miałam stwierdzone HPV i byłam zaszczepiona. Nie założyłam tego tematu, żeby drążyć jak to było u mnie, tylko po to, żeby więcej kobiet się badało i nie bagatelizowało dolegliwości czy czegokolwiek. A opis tego, co zaszło u mnie był tylko po to, żeby uczyć się na czyiś błędach-jak to strach czy wstyd przed lekarzem może namieszac w życiu.
A co z tym rakiem w oku? Też HPV?
Jak już bawisz się w tak durny sposób, to chociaż zadbaj o swoją historię i nie edytuj głupio posta, jeśli był cytowany. Nie rób sobie jaj z ludzi.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 14:07   #1089
Sonjak
Przyczajenie
 
Avatar Sonjak
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: DŚ
Wiadomości: 20
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Jestem nowa na forum, to jest chyba drugi temat, który przeczytałam. Mam nadzieje, że nie wszystkie są takie hmmm dziwne(?).
I tak nawiasem pytając, gdzie mogę zobaczyć w jakich tematach pisałam wiadomości, bo nie chce ciągle w historii szukać. Na pewno jest gdzieś to 'na wierzchu', ale chyba za bardzo roztrzepana jestem i nie widzę takiej opcji ;p

Edytowane przez Sonjak
Czas edycji: 2013-05-03 o 19:36
Sonjak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 21:14   #1090
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Cytat:
Napisane przez Sylvia91 Pokaż wiadomość
żeby dalej nie żerował
A wirus to jakieś żarłoczne, dzikie zwierzę, które chodzi na żer ? Na łowy może ?

Apel podniosłaś jak najbardziej słuszny, ale niepotrzebnie podłożyłaś pod niego swój zmyślony przykład. Po co ? Żeby podkręcić dramaturgię czy co ? Zrobiłaś szopkę ze służnej i ważnej sprawy, było nie było. Szkoda.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 16:00   #1091
armana
Raczkowanie
 
Avatar armana
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 56
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Cytat:
Napisane przez Sonjak Pokaż wiadomość
Jestem nowa na forum, to jest chyba drugi temat, który przeczytałam. Mam nadzieje, że nie wszystkie są takie hmmm dziwne(?).
I tak nawiasem pytając, gdzie mogę zobaczyć w jakich tematach pisałam wiadomości, bo nie chce ciągle w historii szukać. Na pewno jest gdzieś to 'na wierzchu', ale chyba za bardzo roztrzepana jestem i nie widzę takiej opcji ;p
nie jest tak źle
a co do pytania to jak wejdziesz w zakładkę forum, to pod tym gdzie pisze "Witaj Sonjak" masz zakładkę gorące linki, jak w nią klikniesz to rozwija się menu i musisz wejsć w zasubskrybowane wątki wszystkie tematy w których się udzielasz są automatycznie subskrybowane



a co do tematu, to faktycznie sprawa jakvnajbardziej słuszna, ale ta historia mogłaś się autorko bardziej postarać
armana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-05, 10:21   #1092
Sonjak
Przyczajenie
 
Avatar Sonjak
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: DŚ
Wiadomości: 20
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Dziękuję. Wczoraj 'uczyłam się' wizażu i już wszystko znalazłam ;]
Sonjak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 10:11   #1093
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

no prosze gdyby wyleczenie raka szyjki macicy bylo takie proste nie bylo by takiej smiertelnosc... dziewczyno zastanow sie czasem jakie niestworzone histroie piszesz, nie daj boze ktoras ci uwierzy szczepienie owszem tak, ale przed rozpoczeciem wspolzycia i napewno nie jako lek na raka
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-10, 23:23   #1094
Alisiatko
Raczkowanie
 
Avatar Alisiatko
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Ostrzeżenie dla wszystkich

Intencja słuszna, tylko po co ta idiotyczna historia droga autorko?
__________________
Alisiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 10:21   #1095
Sylwii31
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 12
Dot.: Wymaz ze zmian skórnych

Dzień dobry mam wielką prośbę o informację z wymazu ze zmian skórnych z głowy.
Wyhodowane drobnoustroje:
1 STAPHYLOCOCCUSN KOAGULAZOUJEMNY MS
AMIKACYNA W
CHLORAMFENIKOL W
CIPROFLOKSACYNA W
ERYTROMYCYNA O
GENTAMICYNA W
KLINDAMYCYNA W
KWAS FUSYDOWY W
LINEZOLID W
TETRACYKLINA W
TOBRAMYCYNA O
TRIMETOPRIM/SULFAMETOKSAZOL W
1.
STAPHYLOCOCCUSN KOAGULAZOUJEMNY wytwarzający beta-laktamazę metycylinowrażliwy.
Z góry dziękuję
Sylwii31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 18:21   #1096
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: cytologia :)

Proszę o interpretacje )

Interpretacja/wynik(opis)
KOMÓRKI NABŁONKA WIELOWARSTWOWEGO PŁASKIEGO
-LSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (HPV)i możliwość CIN1 (dysplazji małego stopnia)
WYNIK : dodatni


Proszę powiedzcie co to znaczy, wiem tyle, że to nie dobrze skoro wynik dodatni ..;/
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 20:15   #1097
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez Iwa1631 Pokaż wiadomość
Proszę o interpretacje )

Interpretacja/wynik(opis)
KOMÓRKI NABŁONKA WIELOWARSTWOWEGO PŁASKIEGO
-LSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (HPV)i możliwość CIN1 (dysplazji małego stopnia)
WYNIK : dodatni


Proszę powiedzcie co to znaczy, wiem tyle, że to nie dobrze skoro wynik dodatni ..;/
masz taki wynik jak ja, wysłano Cię na badanie histopatologiczne ?

mi wyszło, że mam CIN 1 z dysplazja małego stopnia i wirus hpv, na razie nic się z tym nie robi, bo zmiany są bardzo małe jak są potwierdzone jak u mnie, ,mam tez mieć robione testy na genotyp wirusa, w Twoim przypadku prawdopodobnie będzie to samo, koszt takiego testu to ok 250zł
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 20:46   #1098
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez Iwa1631 Pokaż wiadomość
Proszę o interpretacje )

Interpretacja/wynik(opis)
KOMÓRKI NABŁONKA WIELOWARSTWOWEGO PŁASKIEGO
-LSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia niskiego obejmujące koilocytozę (HPV)i możliwość CIN1 (dysplazji małego stopnia)
WYNIK : dodatni


Proszę powiedzcie co to znaczy, wiem tyle, że to nie dobrze skoro wynik dodatni ..;/
Boję się, że jak Ci to z grubsza ktoś wyjaśni to będziesz panikować. A narazie nie ma czego panikować.
CIN to etap chroby, podczas którego komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego zostają zastąpione przez komórki nowotworowe. Przez odpowiednie leczenie CIN można powstrzymać inwazję raka. CIN ma 3- stopniową skalę i Ty masz CIN 1 czyli narazie wszystko w porządku. To trochę groźnie brzmi z tym rakiem, ale nawet 20 lat mija zanim się mała dysplazja przekształci w raka. A na tym etapie można wszystkiego uniknąć, bo jest w porę zrobione badanie.
I jeszcze koliocytozę Ci wykryli. Tzn. występują komórki zakażone wirusem HPV.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 07:17   #1099
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

czym macie robiona cytologie? Bo niestety sa jeszcze gabinety, ktore maja robione patyczkiem, a wtedy ponoc trzeba uciekac z takiego gabinetu, bo taki patyczek czesto nie wylapie np stanow przedrakowych.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-15, 09:49   #1100
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
czym macie robiona cytologie? Bo niestety sa jeszcze gabinety, ktore maja robione patyczkiem, a wtedy ponoc trzeba uciekac z takiego gabinetu, bo taki patyczek czesto nie wylapie np stanow przedrakowych.
ja nie mam pojęcia czym miałam, nigdy nie patrze
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 11:03   #1101
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: cytologia :)

a więc to są moje wyniki z przed 6 miesięcy. Pani doktor je zobaczyła i kazała za pół roku powtórzyć cytologię. Powiedziała mi, że wszystko jest dobrze. W piątek idę ją powtórzyć.
poprosiłam o interpretację tutaj bo od pani doktor się niczego nie dowiedziałam a wczoraj trafiłam na stare wyniki i zobaczyłam HPV. Teraz martwi mnie, że nie zostałam przez doktorke uświadomiona i nie zaleciła żadnych dodatkowych badań.
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 11:37   #1102
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez Iwa1631 Pokaż wiadomość
a więc to są moje wyniki z przed 6 miesięcy. Pani doktor je zobaczyła i kazała za pół roku powtórzyć cytologię. Powiedziała mi, że wszystko jest dobrze. W piątek idę ją powtórzyć.
poprosiłam o interpretację tutaj bo od pani doktor się niczego nie dowiedziałam a wczoraj trafiłam na stare wyniki i zobaczyłam HPV. Teraz martwi mnie, że nie zostałam przez doktorke uświadomiona i nie zaleciła żadnych dodatkowych badań.
też się dziwię czemu nie skierowali Cię na badanie histopatologiczne

ja byłam w Centrum Onkologii aż
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 11:42   #1103
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: cytologia :)

ja chodzę prywatnie, może to dlatego, ale równie dobrze mogę się do niej zapisać na NFZ.. czuje się teraz jakby mnie "olała"
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 11:49   #1104
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez Iwa1631 Pokaż wiadomość
ja chodzę prywatnie, może to dlatego, ale równie dobrze mogę się do niej zapisać na NFZ.. czuje się teraz jakby mnie "olała"
HPV to juz jest jakies ryzyko, ja bym jednak nie zostawiala tego na pol roku bez kontroli. Lepiej dzialaj, niczym nie ryzykujesz a mozesz zyskac.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 21:03   #1105
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
HPV to juz jest jakies ryzyko, ja bym jednak nie zostawiala tego na pol roku bez kontroli. Lepiej dzialaj, niczym nie ryzykujesz a mozesz zyskac.
dokładnie

zapytaj o dodatkowe badania, może nawet zmień lekarza, u mnie lekarz tylko nieprawidłową cytologię zobaczysz i już kierował dalej
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 21:04   #1106
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
czym macie robiona cytologie? Bo niestety sa jeszcze gabinety, ktore maja robione patyczkiem, a wtedy ponoc trzeba uciekac z takiego gabinetu, bo taki patyczek czesto nie wylapie np stanow przedrakowych.
Patyczek to stara metoda. Teraz powinno się pobierać szczoteczką. A i te szczoteczki są lepsze i gorsze.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 21:38   #1107
Iwa1631
Raczkowanie
 
Avatar Iwa1631
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 232
Dot.: cytologia :)

zmienie lekarza, zrobilam wywiad wśród koleżanek i podobno ta pani zamiast pomóc czasami i zaszkodzić potrafi. także lecę gdzie indziej
Iwa1631 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 21:47   #1108
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez Iwa1631 Pokaż wiadomość
zmienie lekarza, zrobilam wywiad wśród koleżanek i podobno ta pani zamiast pomóc czasami i zaszkodzić potrafi. także lecę gdzie indziej
dobra decyzja
__________________


Alicja



karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 21:48   #1109
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: cytologia :)

Cytat:
Napisane przez Iwa1631 Pokaż wiadomość
zmienie lekarza, zrobilam wywiad wśród koleżanek i podobno ta pani zamiast pomóc czasami i zaszkodzić potrafi. także lecę gdzie indziej
Dobra decyzja. Jesteś w grupie ryzyka i musisz bardziej o siebie zadbać.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-20, 16:15   #1110
patycek
Rozeznanie
 
Avatar patycek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 884
Dot.: Cytologia - pytania, wyniki - zbiorczy

Dziś odebrałam cytologię i czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ?

"A
I Rozmaz odpowiedni do oceny
B
I Obraz cytologiczny mieści się w granicach normy
C
II Zmiany odczynowe i reparacyjne:
zmiany związane z zapaleniem
Liczne leukocyty, miejscami bardzo liczne.

Wnioski : Wskazane kontrolne badanie cytologiczne po leczeniu p/zapalnym."

Tzn że mam drugą grupę ? I skąd te b.liczne leukocyty ? :/
Tydzien temu ginekolog stwierdził małą nadżerkę w sumie to od lat przy badaniach ginekologicznych wszyscy ją stwierdzają ale nic z tym nie robią. Czy ten stan zapalny to ta nadżerka ? Dodam że biorę tabletki antykoncepcyjne a jakieś dwa miesiące temu skończyłam leczyć grzybicę pochwy :/
patycek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-26 15:13:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:21.