Mamusie sierpniowe 2020 cz. III - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-23, 22:37   #1081
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Hej.

O ile Stefcia trochę się uspokoiła i nocki ciut lepsze o tyle mamy znów mnóstwo zmartwień ze starszą...
Jutro jedziemy na badania krwi bo nie je prawie nic, ledwo mleko pije, chuda, blada taka jest bidulka. Podejrzewam anemię. Chociaż mama mówi że z jej apetytem na słodkie (tu nie ma umiaru) to kto wie czy to nie jakieś pasożyty Dodatkowo od jakiegoś czasu nie da sobie przebrać pampersa po kupie, nie chce dać się dotknąć wręcz i zaciska nóżki i podejrzewam jakąś infekcję, może ją szczypie lub boli. Przydałoby się zbadać mocz ale jak tu pobrać mocz jak ona na nocnik jeszcze absolutnie nie robi i choćby latała bez pampersa z dwie godziny to siku nie zrobi... A jak będzie trzeba to będziemy szukać dziecięcego ginekologa bo gdzieś musi być problem że ona nie da się tam dotknąć.
A na domiar złego z dnia na dzień mamy dramat z kąpielą. Z dziecka które kochało wodę, całe lato spędziła przecież w basenie na działce tak nagle nie chce usiąść w wannie i krzyczy że się boi płacząc tak przeraźliwie że wiem że mówi prawdę. Ale kiedy pytam czego się boi to nie umie mi jeszcze powiedzieć Widzę że jest problem ale nic się nie wydarzyło takiego co by mogło ją zniechęcić do kąpieli więc nie wiem o co chodzi Nie mam już siły na to wszystko...





Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Co odpieluchowania to niestety czasem wystarczy dzień, dwa, ale 100 % skupieniu na dziecku żeby jak tylko zaczyna siusiać biec do toalety żeby kończyła na kibelku, przynajmniej tak było u nas. Ja robiłam min 2 podejścia i dopiero za 3 razem widziałam, że jest gotowa. Ja sobie nie wyobrażam wysadzania dziecka, parcia na pęcherz, szczególnie u dziewczynek jest to ważne. Jak nie wiesz jak się zabrać mogę Ci podesłać PDF książki Mamo chce kupę, mi i mężowi bardzo pomogła zabrać się za temat
Zaraz jak napisałam poprzedni post to poszperałam trochę w sieci i właśnie przewijała się ta książka więc zamówiłam. A skoro jeszcze Ty polecasz to widzę że to był dobry wybór Teraz tylko znaleźć chwilę żeby przeczytać



Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
No, to u nas tak samo.
A u Was tylko ważą przy każdej wizycie?
Też sobie to tak tłumaczę, że przecież nie musi mieć dużej głowy, a ludzie są różni.
Tylko lekarze patrzą zawsze na te siatki centylowe...
U nas lekarz nie zaznacza nic na siatkach, na szczepieniu jedynie ważą dzieci więc ani starsza ani młodsza od urodzenia nie miała mierzonych obwodów czy wzrostu Starszą sami zaczęliśmy niedawno mierzyć bo dostała miarkę na ścianę na Święta. A główką się nie martw, na pewno jest wszystko w porządku i taka jego uroda



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2021-02-23 o 22:39
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 06:35   #1082
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
u nas przy każdym szczepieniu ważą i mierzą główkę i klatkę piersiową, za to nie mierzą wzrostu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas na każdym szczepieniu i wzrost i waga i głowa i klatka piersiowa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 07:14   #1083
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ale u nas w przychodni to też zależy od lekarza. My akurat chodzimy do takiej lekarki, która mierzy, ale przypomniałam sobie właśnie, że kiedyś jak szczepiłam starszaka to akurat jej nie było i poszliśmy do kogoś innego. No i ten lekarz w sumie tylko go osłuchał wtedy.

Justysia, ja polecam webinar Magdaleny Komsty o odpieluchowaniu

A co do problemów z kąpielą, to może ją coś tam szczypie przy kontakcie z wodą i dlatego się boi.
Owsiki mogą być jak jest blada, ma podkrążone oczy i chce jeść słodkie. Ale nie muszą wyjść w badaniu kału, badanie morfo może je sugerować.
Słyszałam, że najlepiej sprawdzić rano z latarką, czy są... No i wtedy wszyscy musielibyście się odrobaczyć i cały dom do gruntownego prania i prasowania. Ale oby to nie było to, trzymam kciuki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez baby blues
Czas edycji: 2021-02-24 o 07:19
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 07:44   #1084
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
U nas też mierzą głowę, klatkę piersiową i ważą.
Panna Felicjanna, a dużo spadł z tej siatki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak się urodził, był na 90 centylu, teraz już spadł na 50.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:43 ----------

Justysia faktycznie wszystko wskazuje na to, że coś jej się dzieje tam na dole. Pewnie jak się kąpie to ją boli/szczypie i to samo przy przewijaniu. Trzymam kciuki, żebyście szybko znaleźli przyczynę.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 13:39   #1085
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

U Was też tak ciepło?
U mnie dziś 11 stopni i nie wiedziałam jak ubrać siebie i jak ubrać dziecko na spacer.
Ja to jeszcze pół biedy, bo w razie czego zdejmuję kurtkę, ale Małego przecież tak nie rozbiorę. Kombinezon poszedł w odstawkę i założyłam mu body z krótkim rękawem, cienką bluzę, kurtkę i spodnie. Przykryłam kocykiem. I zastanawiałam się czy mu nie za ciepło.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 14:40   #1086
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Taaaaak goraco ! Ja tez nie wiedzialam i nie mam zadnej kurtki wiosennej dla nirj wiec zostawilam jej kombinezown zimowy a pod spodem tylko body i leginsy.
W ogole bylam ostatnio w lumpie i Emi dostala bluze hilfingera i polo ralpha laurena. Ponosi chwilke i sprzedam na vinted bo dalam grosze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 16:05   #1087
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cześć.
U nas zawsze waży lekarka przy szczepieniu a z pomiarami to różnie. W każdym razie gloejr miał ostatnio Kornel 44 cm.
Justysia89 obstawiam, że starsza ma jakąś infekcję dlatego nie daje się dotknąć na dole.
Na spacer założyłam dziś Kornelowi body krótkie, bluzę, spodnie, skarpetki i kombinezon wiosenny oraz cieńszą dzianinową czapkę. U nas było 12-13 stopni. Spacerowala babcia, więc podejrzewam, że i kocykiem Kornela nakryła. W każdym razie zagrzany nie był po powrocie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-24, 16:14   #1088
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez justysiaa89 Pokaż wiadomość
Hej.

O ile Stefcia trochę się uspokoiła i nocki ciut lepsze o tyle mamy znów mnóstwo zmartwień ze starszą...
Jutro jedziemy na badania krwi bo nie je prawie nic, ledwo mleko pije, chuda, blada taka jest bidulka. Podejrzewam anemię. Chociaż mama mówi że z jej apetytem na słodkie (tu nie ma umiaru) to kto wie czy to nie jakieś pasożyty Dodatkowo od jakiegoś czasu nie da sobie przebrać pampersa po kupie, nie chce dać się dotknąć wręcz i zaciska nóżki i podejrzewam jakąś infekcję, może ją szczypie lub boli. Przydałoby się zbadać mocz ale jak tu pobrać mocz jak ona na nocnik jeszcze absolutnie nie robi i choćby latała bez pampersa z dwie godziny to siku nie zrobi... A jak będzie trzeba to będziemy szukać dziecięcego ginekologa bo gdzieś musi być problem że ona nie da się tam dotknąć.
A na domiar złego z dnia na dzień mamy dramat z kąpielą. Z dziecka które kochało wodę, całe lato spędziła przecież w basenie na działce tak nagle nie chce usiąść w wannie i krzyczy że się boi płacząc tak przeraźliwie że wiem że mówi prawdę. Ale kiedy pytam czego się boi to nie umie mi jeszcze powiedzieć Widzę że jest problem ale nic się nie wydarzyło takiego co by mogło ją zniechęcić do kąpieli więc nie wiem o co chodzi Nie mam już siły na to wszystko...

Zaraz jak napisałam poprzedni post to poszperałam trochę w sieci i właśnie przewijała się ta książka więc zamówiłam. A skoro jeszcze Ty polecasz to widzę że to był dobry wybór Teraz tylko znaleźć chwilę żeby przeczytać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki za wynik, u mojej taka uroda, blada blondyneczka, słodyczy też nigdy nie odmówi, ale jak nie zje obiadu to nie ma czekolady. U nas do kąpieli pomogły kiedyś zachęty w postaci piany, kredek do rysowania w wannie, do teraz nie chce jej się iść do łazienki, ale jak już wejdzie to siedzi godzinę ;-) A pupę ma czerwoną ? Za chwile zacznie więcej mówić i będzie łatwiej u nas była w niedziele kuzynka Agatki trochę ponad 2 lata, kurczę już nie pamietam jak to było z mało mówiącym dzieckiem ;-)
Książkę się na szczęście czyta szybko i na początek wystarczy połowa ;-) mi jest łatwiej karmiąc czytać na telefonie niż papierową książkę niestety :-(

Jeny boje się, że w tym wariatkowie za chwile znowu zamkną galerie a buty jesienne starszej na styk, muszę coś kupić na dniach na wiosnę
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 16:42   #1089
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 698
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

u nas też gorąco dziś było (12 stopni). młoda miała body na ramiączkach, cienką bluzeczkę, jeansy na polarze i cienką kurtkę. do spacerówki włożyłam zapasowy kocyk jeszcze bo na spacerach z reguły śpi więc jej trochę chłodno bez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 17:21   #1090
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja dziś zauważyłam, że wszystkie body z krótkim rękawem są za małe. Ostatnio ciągle zakładałam te z długim, bo było chłodno i masz - klops. Zamawiam na szybko większe.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Jakie macie maty podłogowe dla Maluszków? Szukam czegoś większego, bo puzzle które my mamy już są niewystarczające. Synek zaczął się turlać i z niej spada.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 19:00   #1091
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja dziś zauważyłam, że wszystkie body z krótkim rękawem są za małe. Ostatnio ciągle zakładałam te z długim, bo było chłodno i masz - klops. Zamawiam na szybko większe.

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:19 ----------

Jakie macie maty podłogowe dla Maluszków? Szukam czegoś większego, bo puzzle które my mamy już są niewystarczające. Synek zaczął się turlać i z niej spada.
My mamy puzzle z allegro, 9 sztuk, łącznie mają 180x180cm. Na razie dają radę, chociaż synek już pełza gdzie chce

U nas też ciepło dziś, telefon mi pokazywał 17 stopni nawet! Ale jak byliśmy na spacerze było ciut mniej, jakieś 13-14. Ubrałam synka w kombinezon zimowy, ale pod spodem był w body na długi rękaw i spodenkach, bez bluzy/swetra. Nie był zgrzany, chociaż nakryłam go też kocykiem

Nie mam dla Małego kurtki przejściowej i kompletnie nie wiem gdzie kupić.. Rozglądałam się w necie to ceny takie, że dla siebie taniej kupuję, a tu dziecięca która ubierze że 3 razy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-24, 19:04   #1092
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
My mamy puzzle z allegro, 9 sztuk, łącznie mają 180x180cm. Na razie dają radę, chociaż synek już pełza gdzie chce

U nas też ciepło dziś, telefon mi pokazywał 17 stopni nawet! Ale jak byliśmy na spacerze było ciut mniej, jakieś 13-14. Ubrałam synka w kombinezon zimowy, ale pod spodem był w body na długi rękaw i spodenkach, bez bluzy/swetra. Nie był zgrzany, chociaż nakryłam go też kocykiem

Nie mam dla Małego kurtki przejściowej i kompletnie nie wiem gdzie kupić.. Rozglądałam się w necie to ceny takie, że dla siebie taniej kupuję, a tu dziecięca która ubierze że 3 razy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Sinsay są tanie. Dziś oglądałam.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 19:43   #1093
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja zamowilam dzis na vinted dla Emi. Cale 6 zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 19:54   #1094
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
u nas też gorąco dziś było (12 stopni). młoda miała body na ramiączkach, cienką bluzeczkę, jeansy na polarze i cienką kurtkę. do spacerówki włożyłam zapasowy kocyk jeszcze bo na spacerach z reguły śpi więc jej trochę chłodno bez

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już też myślę, że czas na spacerówkę, chciałam, żeby te większe mrozy przeszły i zapomnieć o gondoli... Bo mam nadzieję, że młoda w spacerowce w końcu polubi spacery

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 20:14   #1095
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Ja jeszcze nie rezygnuję z gondoli, bo Młody na spacerach lubi spać, więc mu wygodniej.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 20:30   #1096
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 698
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

mi w gondoli już płakała bo było jej ciasno. na szczęście spacerówka rozkłada się na płasko więc i tak ma wygodnie do spania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 20:43   #1097
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
mi w gondoli już płakała bo było jej ciasno. na szczęście spacerówka rozkłada się na płasko więc i tak ma wygodnie do spania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie, ja też taką mam, tylko wiadomo mniej jest zabudowananiz gondola. Ale właśnie teraz już jest cieplej. No i śpiworek dam, więc może jakoś to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 22:06   #1098
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No dokładnie, ja też taką mam, tylko wiadomo mniej jest zabudowananiz gondola. Ale właśnie teraz już jest cieplej. No i śpiworek dam, więc może jakoś to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też w ten weekend przywozimy część spacerową od wózka żeby zamontować ze śpiworkiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
My mamy puzzle z allegro, 9 sztuk, łącznie mają 180x180cm. Na razie dają radę, chociaż synek już pełza gdzie chce

U nas też ciepło dziś, telefon mi pokazywał 17 stopni nawet! Ale jak byliśmy na spacerze było ciut mniej, jakieś 13-14. Ubrałam synka w kombinezon zimowy, ale pod spodem był w body na długi rękaw i spodenkach, bez bluzy/swetra. Nie był zgrzany, chociaż nakryłam go też kocykiem

Nie mam dla Małego kurtki przejściowej i kompletnie nie wiem gdzie kupić.. Rozglądałam się w necie to ceny takie, że dla siebie taniej kupuję, a tu dziecięca która ubierze że 3 razy..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam i kurtkę i 2 kombinezony 😀 to plus posiadania dwójki dzieci tej samej płci. Poszukaj na Vinted lub olx.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-24, 23:39   #1099
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
My też w ten weekend przywozimy część spacerową od wózka żeby zamontować ze śpiworkiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:00 ----------

Ja mam i kurtkę i 2 kombinezony to plus posiadania dwójki dzieci tej samej płci. Poszukaj na Vinted lub olx.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie chcę używanej, chyba kupię w Sinsay jak Feli radzi. Będzie później dla synka siostry i może kolejnych dzieci Kombinezony też mam 2, jednego nawet nie użyłam a już po zimie.. Plus śpiworek do fotelika.. Przy pierwszym dziecku to nie wiadomo i kupuje człowiek jak szalony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-25, 06:34   #1100
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
U Was też tak ciepło?
U mnie dziś 11 stopni i nie wiedziałam jak ubrać siebie i jak ubrać dziecko na spacer.
Ja to jeszcze pół biedy, bo w razie czego zdejmuję kurtkę, ale Małego przecież tak nie rozbiorę. Kombinezon poszedł w odstawkę i założyłam mu body z krótkim rękawem, cienką bluzę, kurtkę i spodnie. Przykryłam kocykiem. I zastanawiałam się czy mu nie za ciepło.
Leo był wczoraj tylko w ciepłej bluzie + koc. 17 stopni i słońce, dziś też ma być tak pięknie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Co do maty, to też mamy te duże puzzle z allegro. Jeden ma wymiar 60x60cm.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:32 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Catherine a myślałaś żeby kupić kurtkę w Pepco? Tam mają super ceny, akurat w sam raz na takie ciuchy które nie będą długo noszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

My jeszcze jeździmy w gondoli, choć Leo i jego ponad 11kg jest już tam wpychany na siłę
Czekam aż usiądzie, albo aż się chociaż zrobi prawdziwa wiosna - wtedy zmienimy wózek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 07:39   #1101
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Nie chcę używanej, chyba kupię w Sinsay jak Feli radzi. Będzie później dla synka siostry i może kolejnych dzieci Kombinezony też mam 2, jednego nawet nie użyłam a już po zimie.. Plus śpiworek do fotelika.. Przy pierwszym dziecku to nie wiadomo i kupuje człowiek jak szalony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To fakt. Przy starszaku dużo kupowałam, stąd pełne zaopatrzenie wiosenno-jesienne. Zresztą cały czas jemu kupuję sporo i na 5 rzeczy starszaka trafi się jeden zestaw dla Kornela😁 i teraz nawet łatwiej przychodzi mi kupowanie droższych rzeczy, bo tłumaczę sobie, że dwoje wykorzysta 😂 każdy powód jest dobry żeby zrobić zakupy 😉 btw w H&M dla klubowiczów-20%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 09:12   #1102
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 698
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez baby blues Pokaż wiadomość
No dokładnie, ja też taką mam, tylko wiadomo mniej jest zabudowananiz gondola. Ale właśnie teraz już jest cieplej. No i śpiworek dam, więc może jakoś to będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ja już wczoraj nawet śpiworek wyciągnęłam ze spacerówki bo się okropnie grzała w nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-25, 13:35   #1103
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Fiole, chciałabym zajrzeć do Pepco, ale nie mam w pobliżu.. Niby z 10-15 km mam, ale nie jeżdżę w tamte okolice. W ogóle sama z Małym nie jeżdżę autem
Zobaczymy, dziś wynalazłam mu jakaś bluzę grubsza na misiu rozmiar 80, która kiedyś kupiłam, jeszcze przyduża ale to dobrze bo rączki zakryte, więc porzuciliśmy śpiworek na rzecz bluzy. Do tego kocyk i było ok na spacerku, nawet ciut przyciepło. Dziś 15 stopni,a na słońcu pewnie za 20.
Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
To fakt. Przy starszaku dużo kupowałam, stąd pełne zaopatrzenie wiosenno-jesienne. Zresztą cały czas jemu kupuję sporo i na 5 rzeczy starszaka trafi się jeden zestaw dla Kornela i teraz nawet łatwiej przychodzi mi kupowanie droższych rzeczy, bo tłumaczę sobie, że dwoje wykorzysta każdy powód jest dobry żeby zrobić zakupy btw w H&M dla klubowiczów-20%

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też wychodzę z tego założenia, że będziemy mieć więcej dzieci, więc się przydadzą ciuszki jeszcze. I z siostrą sobie przekazujemy na zmianę, ona urodziła córeczkę latem 2019, ja synka 2020 i teraz latem 2021 znów ona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
ja już wczoraj nawet śpiworek wyciągnęłam ze spacerówki bo się okropnie grzała w nim

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Takie temperatury się zrobiły nagle. Ja chyba z fotelika muszę wyjąć ten śpiworek, bo on nawet w mróz -20 grzał bardzo..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 11:30   #1104
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Dziewczyny, na macierzyńskim dostaje się też pit z ZUSu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:00   #1105
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na macierzyńskim dostaje się też pit z ZUSu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie nie wiem jak to jest. Chyba tak.
Zalogowałam się na tę stronę podatki.gov.pl i tam miałam dochód z dwóch źródeł - od pracodawcy i z ZUSu. Ale fizycznie dostałam pit tylko od pracodawcy, ZUS mi do tej pory niczego nie wysłał. Rozliczyłam się na podstawie tego, co tam było. Tylko automatycznie mi wpisali ulgę na dziecko w wysokości 200 ileś zł. Według moich wyliczeń za mało, bo wychodzi jakoś 97 z czymś ulgi za każdy miesiąc, w którym już dziecko było na świecie. Czyli od sierpnia do grudnia wyszło ponad 400 zł. Poprawiłam, ciekawe czy mi to zaakceptują.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:08   #1106
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
No właśnie nie wiem jak to jest. Chyba tak.
Zalogowałam się na tę stronę podatki.gov.pl i tam miałam dochód z dwóch źródeł - od pracodawcy i z ZUSu. Ale fizycznie dostałam pit tylko od pracodawcy, ZUS mi do tej pory niczego nie wysłał. Rozliczyłam się na podstawie tego, co tam było. Tylko automatycznie mi wpisali ulgę na dziecko w wysokości 200 ileś zł. Według moich wyliczeń za mało, bo wychodzi jakoś 97 z czymś ulgi za każdy miesiąc, w którym już dziecko było na świecie. Czyli od sierpnia do grudnia wyszło ponad 400 zł. Poprawiłam, ciekawe czy mi to zaakceptują.
Czytalam ze moze automatycznie kwota zostala przyznana po polowie Tobie i mezowi . Wtedy by sie u Was zgadzalo w miare. U mnie nie bo dostalam 120 zl hmmm ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:33   #1107
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
No właśnie nie wiem jak to jest. Chyba tak.
Zalogowałam się na tę stronę podatki.gov.pl i tam miałam dochód z dwóch źródeł - od pracodawcy i z ZUSu. Ale fizycznie dostałam pit tylko od pracodawcy, ZUS mi do tej pory niczego nie wysłał. Rozliczyłam się na podstawie tego, co tam było. Tylko automatycznie mi wpisali ulgę na dziecko w wysokości 200 ileś zł. Według moich wyliczeń za mało, bo wychodzi jakoś 97 z czymś ulgi za każdy miesiąc, w którym już dziecko było na świecie. Czyli od sierpnia do grudnia wyszło ponad 400 zł. Poprawiłam, ciekawe czy mi to zaakceptują.
A to można było poprawić? Nie wiedziałam... Też dostałam 200 z kawałkiem..
Właśnie u mnie było tylko jedno źródło, pit od pracodawcy. A u Ciebie jest więcej niż 20 osób zatrudnionych czy mniej? Bo u mnie więcej, może to ma wpływ, bo wtedy pracodawca wypłaca macierzyński.
W ogóle za szybko to wysłałam, zapomniałam nr konta wpisać... Myślałam, że mają jak rok temu wprowadzałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 12:59   #1108
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Dziewczyny, na macierzyńskim dostaje się też pit z ZUSu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co pamietam po pierwszy dziecku to dostałam, ale dałabym im jeszcze kilka dni ;-) u mnie podobno na ostatnią chwile dziś wysłali ...

Odebrałam wczoraj dla starszej kurtke w sinsay i spodenki dla młodszej, nic ciekawego od razu oddałam :-( i tym sposobem dalej szukam kurteczki wiosennej najlepiej za pupę. Dzisiaj chyba zmierzę starszej nogę w ccc z tym esize, korzystała któraś z Was ?
akada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 13:10   #1109
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam po pierwszy dziecku to dostałam, ale dałabym im jeszcze kilka dni ;-) u mnie podobno na ostatnią chwile dziś wysłali ...

Odebrałam wczoraj dla starszej kurtke w sinsay i spodenki dla młodszej, nic ciekawego od razu oddałam :-( i tym sposobem dalej szukam kurteczki wiosennej najlepiej za pupę. Dzisiaj chyba zmierzę starszej nogę w ccc z tym esize, korzystała któraś z Was ?
No weź, też zamówiłam dzieciakom kurtki w sinsay... Jutro powinny być...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-26, 13:10   #1110
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 3

Cytat:
Napisane przez akada Pokaż wiadomość
Z tego co pamietam po pierwszy dziecku to dostałam, ale dałabym im jeszcze kilka dni ;-) u mnie podobno na ostatnią chwile dziś wysłali ...

Odebrałam wczoraj dla starszej kurtke w sinsay i spodenki dla młodszej, nic ciekawego od razu oddałam :-( i tym sposobem dalej szukam kurteczki wiosennej najlepiej za pupę. Dzisiaj chyba zmierzę starszej nogę w ccc z tym esize, korzystała któraś z Was ?
Ooo, a ja miałam zamówić kurtkę w Sinsay właśnie Muszę chyba osobiście pojechać, może jutro nam się uda wyskoczyć.

Ja mierzyłam sobie nogę w eobuwie tym esize, mogę polecić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-15 18:21:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:06.