Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-04-13, 09:21   #1141
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Uch. 'Oczywiście że się nadajesz. Najlepiej ze wszystkich', jedyna odpowiedź dla Janusza.
Co to ma być, ostatnio wysyp tych co chcą free projekty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co do tego raportu co to chcial zebym zrobila, to zapomnial wizytowki (biuro mial po drugiej stronie korytarza, moze 2 metry), powiedzial, ze pani Kasia poda mi jego maila, na ktory mam to wyszlac. Sek w tym ze chyba ta pani Kasia zdarzyla prace skonczyc wiec bylo szybkie dowidzenia i uciekl do swojego pokju.
A tydzien wczesniej mialam rozmowe w konkurencyjnej firmie, pierwsze pytanie bylo "co sie u was w firmie dzieje, juz kilka osob przyslalo mi cv" i ogolnie rozmowa prowadzona przy otwartych drzwiach a za nimi open space. Sam sposob prowadzenia rozmowy byl mocno lekcewazacy, nie wiem w ogole po co mnie zapraszali...

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-13, 20:32   #1142
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=1f523025fec1a137a503b95 38176c8d184ddfe4a_6265d68 40ddc6;89182143]ale wyjazdy na festiwale to jest jakby nie patrzeć twój problem, a nie kodeksu pracy czy pracodawcy. Kodeks pracy mówi, że przysługuje ci minimalnie tyle i tyle dni, a to już twoja sprawa na co je przeznaczasz.
[/QUOTE]

No oczywiście że tak, ktoś pisał, że jest inaczej? po prostu stwierdziłam fakt, że dla mnie urlopu jest zawsze za mało i tyle, tym bardziej, że te 10 dni od razu trzeba wykorzystać bez rozbijania. Zapytałeś więc wyjaśniłam.

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Juz wyjasniam. Chodzilo o to, ze jak dla mnie branie wolnego na rozmowe to taki standard, dlatego zawsze staram sobie rozplanowac urlop wczesniej w uwzglednieniem tych kilku dni na nieprzewidziane wypadki czy rozmowy

I absolutnie nie mialam zamiaru robic zadnych przytykow, wiec jesli ktos sie poczul urazony to przepraszam.
Nie poczułam się urażona tylko się zamotałam.
Dlatego wyjaśniałam, że w poprzednich pracach na nic by się zdało to "zaplanowanie" kilku dni na rozmowy, bo i tak bym ich raczej nie dostała, bo grafiki ustalane z miesiąca na miesiąc.

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Wlasnie wrocilam ze spontanicznej rozmowy o prace. Telefon mialam rano czy moge dzisiaj o 16 przyjsc na rozmowe (jeszcze nigdy chyba nie mialam rozmowy w dniu zaproszenia ).
Mnie raz babka tak zaprosiła do biedry na rozmowę - znaczy zadzwoniła o 13 czy mogłabym dziś o 16, no nawet jakbym mogła to no nie, więc umówiłam rozmowę na inny dzień.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Janusz biznesu, szkoda czasu na projekty. Nawet kilka stron powinno być płatne, a zwłaszcza pomysły bo to o nie chodzi
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 16:37   #1143
Lyonne
Zadomowienie
 
Avatar Lyonne
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 050
GG do Lyonne
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

U mnie beznadziejnie z szukaniem pracy. Wszędzie mi dziękują
Wysyłam bardzo dużo CV. Oby się w końcu udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
□fotografia□seriale □filmy □książki
Lyonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-26, 16:45   #1144
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Lyonne Pokaż wiadomość
U mnie beznadziejnie z szukaniem pracy. Wszędzie mi dziękują
Wysyłam bardzo dużo CV. Oby się w końcu udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oby,, oby ; P p
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-28, 16:04   #1145
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Lyonne Pokaż wiadomość
U mnie beznadziejnie z szukaniem pracy. Wszędzie mi dziękują
Wysyłam bardzo dużo CV. Oby się w końcu udało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki! Też mnie to spotykało kilka miesięcy
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-08, 14:39   #1146
Yersinia_p
Nudziara
 
Avatar Yersinia_p
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 57 149
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Pierwszy raz szukam pracy, gdy moj aktualny pracodawca o tym nie wie. Dostalam sie na drugi etap rekrutacji i troche mnie zgasili, chca, zebym dala 40 minutowa prezentacje, caly cyrk ma trwac 2.5 godziny i w dzien powszedni, wiec musze wziac caly dzien wolnego w pracy. Troche mnie to negatywnie nastawia, bo to jednak sporo mojego czasu na przygotowanie i na ten etap.
Mam z tym tez takie watpliwosci jak z 'zadaniem rekrutacyjnym', czyli wezma sobie moj pomysl i prace, za darmo, a nikogo nawet nie zatrudnia
Nie wiem jak do tego podejsc. Macie jakies porady?
Update:
Prezentacje zrobilam na bazie prezentacji, ktora juz mialam (nie z obecnej pracy), zrobienie zajelo mi jakies 4.5-5 godz, ale moglabym to ogarnac w 3.
Wzielam wolne, akurat byla piekna pogoda, oplacalo sie
Poznalam prawie cala firme, dostalam feedback na temat prezentacji, postawili mi lunch i kawe po.
Po 4 dniach zadzwonili, ze mnie chca i czy negocjujemy kontrakt. Dali mi mniej niz poprosilam, minimalnie wiecej niz w aktualnej pracy.
W aktualnej pracy planuja zwolnic 20% mojego dzialu, w tym zapewne mnie (mialam bardzo dziwna rozmowe z szefem mojego szefa, nie wiem do konca jak ja interpretowac)
Przyjelam ta oferte, teraz sie musze zwolnic w aktualnej pracy. Jak dla mnie to bardzo dynamiczna sytuacja, ale przede mna miesiace wypowiedzenia
__________________

Yersinia_p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-10, 18:58   #1147
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Update:
Przyjelam ta oferte, teraz sie musze zwolnic w aktualnej pracy. Jak dla mnie to bardzo dynamiczna sytuacja, ale przede mna miesiace wypowiedzenia
No to gratuluje! i zobaczysz jak będzie
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-11, 17:12   #1148
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 479
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Przypadkiem zauważyłam to ogłoszenie i postanowiłam tutaj wrzucić, bo może któraś z Was jest zainteresowana - oferta wydaje się atrakcyjna. Z organizatorami nic mnie nie łączy, przypadkiem zauważyłam ogłoszenie:

https://futurecollars.com/fundusz-roznorodnosci-w-it/
08c7cbc1c0d531be9e51934d16bbb4732386b516_63def18200ca5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 19:12   #1149
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Hej,
Dawno tu nie zaglądałam.
Mam obecnie dylemat co zrobić. Jestem w firmie dość znanej, fajnie się pracuje i atmosfera jest naprawdę super, ale wynagrodzenie bardzo przeciętne porównując inne oferty. Miałam dostać awans w tym roku, ale nagle zmienił się plan i w ogóle wizja zespołu w którym jestem. I awansu nie będzie, a nie ukrywam głównie ta perspektywa napędzała mnie do tego by tu zostać. Z ciekawości brałam udział w różnych rozmowach i dziś dostałam ofertę gdzie docelowo dostałabym stanowisko o jakim myślałam od początku mojej "kariery". Kasa 2 razy taka jak tutaj. Blokuje mnie tylko myśl, że w aktualnym miejscu jestem krótko (a wcześniej niestety też miałam krótkie epizody). Do tego zastanawiam się, czy znów się nie zmieni jakaś wizja i jednak w kolejnej firmie będzie ten sam scenariusz albo że np. okaże się że to nie dla mnie i będę mieć krótki okres w cv. W obecnym miejscu mam swobodę, mogę pracować na HO i w elastycznych godzinach. Brałybyście to czy jeszcze poczekać?
Dodam że kasa nie ucieknie, sporo takich ofert widuję, ale są też przesłanki, że nadciąga lekkie załamanie w gospodarce i nie wiem czy wtedy firmy nie obniżą widełek

Edytowane przez Darine7
Czas edycji: 2022-05-18 o 19:14
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 19:16   #1150
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Hej,
Dawno tu nie zaglądałam.
Mam obecnie dylemat co zrobić. Jestem w firmie dość znanej, fajnie się pracuje i atmosfera jest naprawdę super, ale wynagrodzenie bardzo przeciętne porównując inne oferty. Miałam dostać awans w tym roku, ale nagle zmienił się plan i w ogóle wizja zespołu w którym jestem. I awansu nie będzie, a nie ukrywam głównie ta perspektywa napędzała mnie do tego by tu zostać. Z ciekawości brałam udział w różnych rozmowach i dziś dostałam ofertę gdzie docelowo dostałabym stanowisko o jakim myślałam od początku mojej "kariery". Kasa 2 razy taka jak tutaj. Blokuje mnie tylko myśl, że w aktualnym miejscu jestem krótko (a wcześniej niestety też miałam krótkie epizody). Do tego zastanawiam się, czy znów się nie zmieni jakaś wizja i jednak w kolejnej firmie będzie ten sam scenariusz albo że np. okaże się że to nie dla mnie i będę mieć krótki okres w cv. W obecnym miejscu mam swobodę, mogę pracować na HO i w elastycznych godzinach. Brałybyście to czy jeszcze poczekać?
Hej,
Według mnie jeśli już zaczęło się myśleć o zmianie pracy i aktywnie szukać nowego miejsca, to odejście z tej pracy to tylko kwestia czasu.
Jasne, to ryzyko, ale najczęściej warto ryzykować, niż trzymać się bezpiecznej opcji i przed snem marzyć o tym, co za przysłowiowym rogiem mogłoby na nas czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 19:18   #1151
Darine7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Hej,
Według mnie jeśli już zaczęło się myśleć o zmianie pracy i aktywnie szukać nowego miejsca, to odejście z tej pracy to tylko kwestia czasu.
Jasne, to ryzyko, ale najczęściej warto ryzykować, niż trzymać się bezpiecznej opcji i przed snem marzyć o tym, co za przysłowiowym rogiem mogłoby na nas czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie to na pewno kwestia czasu, pytanie tylko czy poczekać jeszcze z pół roku
Darine7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-18, 19:19   #1152
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Hej,
Według mnie jeśli już zaczęło się myśleć o zmianie pracy i aktywnie szukać nowego miejsca, to odejście z tej pracy to tylko kwestia czasu.
Jasne, to ryzyko, ale najczęściej warto ryzykować, niż trzymać się bezpiecznej opcji i przed snem marzyć o tym, co za przysłowiowym rogiem mogłoby na nas czekać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze powiedziane, tym bardziej ze oferuja ci na wstepie lepsze warunki. A skoro ci zaproponowali prace, znaczy ze krotkie okresy im nie przeszkadzaly. A wizja moze sie wszedzie zmienic, nie ma pewnosci, ze w obecnej firmie za chwile nie nastanie nowa wizja.

Majac lepsze warunki chyba bym sie zdecydowala. Ostatnio mialam rozmowe gdzie proponowali mi porownywalna kase a duzo wiekszy zakres obowiazkow i odpowiedzialnosci, to w takim przypadku szkoda ryzykowac.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 20:54   #1153
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Jakbym miała obiecaną podwyżkę, a nagle jednak nie bo cośtam, to mocno rozwazylabym zmianę pracy. I gdybym dostała ofertę z 2 razy taka kasa jak obecnie, do tego na stanowisku, do którego dążę... To nawet bym się nie zastanawiała

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 16:20   #1154
netya
Raczkowanie
 
Avatar netya
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 304
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Hej,
Brałybyście to czy jeszcze poczekać?
Dodam że kasa nie ucieknie, sporo takich ofert widuję, ale są też przesłanki, że nadciąga lekkie załamanie w gospodarce i nie wiem czy wtedy firmy nie obniżą widełek
To zależy jaką masz sytuację finansową. Inna sprawa, że ja cenię sobie luz w pracy i atmosferę, więc dla mnie to bardzo ważna kwestia, a w nowym miejscu nie wiadomo jak będzie. Zarobki kuszą bardzo - w mojej obecnej sytuacji byłoby to prezentem od losu, bo nijak nie mogę nigdzie kasy fajnej dostać. Ale mam dobry dojazd, nie bardzo daleko, dobre godziny i atmosferę.

Pytanie jak masz teraz z dojazdem itp, a jak tam by było.
Dla mnie sporo zmiennych ma znaczenie przy takiej decyzji, nie tylko kasa.
__________________
Life is too short 4 boring music and boring beer
netya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-19, 19:55   #1155
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Na Udemy są kursy na dużych promocjach - może ktoś myślał o nauce, to daje znać Sama kupiłam ostatnio kurs copywritera (gdzie indziej), a teraz myślę, czy nie rozszerzyć tego o coś z Udemy.
Co prawda mam pracę i jest w miarę, ale robię sobie plan awaryjny i zaplecze do dorobienia na boku

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 08:37   #1156
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Wczoraj dowiedzialam sie ze w firmie w ktorej obecnie pracuje pojawil sie wakat w dziale handlowym/marketingu. Przyszlo mi przez mysl, ze moze by sprobowac zmienic stanowsko (obecnie dzial techniczny), ale przyznam ze aninz handlem ani marketingiem nie mialam nigdy nic wspolnego
Typanie do was, ktore siedzicie w temacie, na czym mniej wiecej polega praca w takim dziale? Domyslam sie ze kazda firma ma inne wytyczne czy standardy, a najlepiej byloby sie zapytac na miejscu, ale nie chce rozdmuchiwac czegoc, czego nie jestem pewna

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 08:44   #1157
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Wczoraj dowiedzialam sie ze w firmie w ktorej obecnie pracuje pojawil sie wakat w dziale handlowym/marketingu. Przyszlo mi przez mysl, ze moze by sprobowac zmienic stanowsko (obecnie dzial techniczny), ale przyznam ze aninz handlem ani marketingiem nie mialam nigdy nic wspolnego
Typanie do was, ktore siedzicie w temacie, na czym mniej wiecej polega praca w takim dziale? Domyslam sie ze kazda firma ma inne wytyczne czy standardy, a najlepiej byloby sie zapytac na miejscu, ale nie chce rozdmuchiwac czegoc, czego nie jestem pewna

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Najlepiej jak zagadasz do kogoś z tego działu i podpytasz jak jego praca wygląda. To może być np. przygotowywanie kampanii reklamowych, ofert itp.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 08:50   #1158
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Najlepiej jak zagadasz do kogoś z tego działu i podpytasz jak jego praca wygląda. To może być np. przygotowywanie kampanii reklamowych, ofert itp.
Wlasnie nie mam w tym momencie do kogo, bo kolezanka pracujaca w tym dziale na urlop poszla i zostala kierownicza, a przyznam, ze w tym momencie jak nie wiem co z czym, to nie chcialabym akurat kierownictwa podpytywac.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 12:19   #1159
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Możesz też w necie popatrzeć na oferty pracy na takich stanowiskach w różnych firmach i zobaczyć, czego się wymaga od takich osób i jaki mają zakres obowiązków.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-20, 17:11   #1160
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Wlasnie nie mam w tym momencie do kogo, bo kolezanka pracujaca w tym dziale na urlop poszla i zostala kierownicza, a przyznam, ze w tym momencie jak nie wiem co z czym, to nie chcialabym akurat kierownictwa podpytywac.

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
idź do HR i zapytaj
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 17:24   #1161
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
idź do HR i zapytaj
Jakby to bylo korpo to predzej bym poszla, ze w mojej firmie HR to jedna kadrowa, dzialow poza ksiegowoscia jest 4, a wszyscy kierownicy sa zakumplowani ze soba, to fama by poszla zanim bym zdazyla wejsc na drugie pietro. Dlatego pytam osob, ktore siedza w handlu/marketingu na czym ta praca polega, bo tu jakbym zapytala nawet z ciekawosci to do mojego kierownika by dotarlo lotem blyskawicy, ze chce zmienic, nawet jesli bym sie nie zdecydowala. A nie chce robic sobie kwasow za wczasu

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 17:49   #1162
Olushka
Zakorzenienie
 
Avatar Olushka
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Downtown
Wiadomości: 15 219
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Jakby to bylo korpo to predzej bym poszla, ze w mojej firmie HR to jedna kadrowa, dzialow poza ksiegowoscia jest 4, a wszyscy kierownicy sa zakumplowani ze soba, to fama by poszla zanim bym zdazyla wejsc na drugie pietro. Dlatego pytam osob, ktore siedza w handlu/marketingu na czym ta praca polega, bo tu jakbym zapytala nawet z ciekawosci to do mojego kierownika by dotarlo lotem blyskawicy, ze chce zmienic, nawet jesli bym sie nie zdecydowala. A nie chce robic sobie kwasow za wczasu

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka

A co napisali w ogłoszeniu, jeśli takowe w ogóle jest? Każda firma ma inne wyobrażenia o takim stanowisku. Możesz poczytać w necie, co piszą, jakie są obowiązki / potrzebne kompetencje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
12.2015

redukcja od 05.2023
68 - 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58
Olushka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 18:06   #1163
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
A co napisali w ogłoszeniu, jeśli takowe w ogóle jest? Każda firma ma inne wyobrażenia o takim stanowisku. Możesz poczytać w necie, co piszą, jakie są obowiązki / potrzebne kompetencje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na razie nie dali ogloszenia, dowiedzialam sie poczta pantoflowa, ze jeden chlopak w tym tygodniu odszedl i beda szukac

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-20, 19:48   #1164
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 741
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Yellow_Cherry Pokaż wiadomość
Wczoraj dowiedzialam sie ze w firmie w ktorej obecnie pracuje pojawil sie wakat w dziale handlowym/marketingu. Przyszlo mi przez mysl, ze moze by sprobowac zmienic stanowsko (obecnie dzial techniczny), ale przyznam ze aninz handlem ani marketingiem nie mialam nigdy nic wspolnego
Typanie do was, ktore siedzicie w temacie, na czym mniej wiecej polega praca w takim dziale? Domyslam sie ze kazda firma ma inne wytyczne czy standardy, a najlepiej byloby sie zapytac na miejscu, ale nie chce rozdmuchiwac czegoc, czego nie jestem pewna

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
no w skrócie będziesz sprzedawała i reklamowała wasze produkty/usługi. w dziale technicznym przychodzą do Ciebie, w marketingu/handlu wychodzisz do ludzi. musisz mieć wyniki sprzedażowe, odpowiednią ilość klientów, pewnie będzie na to spory nacisk. jeśli lubisz sprzedawać to będzie to praca dla Ciebie, jeśli nie to się umęczysz.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 15:57   #1165
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104
Nie mogę znaleźć pracy... Nigdzie nie chcą mnie przyjąć

Mieszkam za granica. Od kilku miesiecy szukam pracy. Zawalam wszystkie rozmowy o prace. Nigdzie nie chca mnie przyjac nawet na kelnerke... Czuje sie strasznie nie dosc ze nie zarabiam i jest mi ciezko to jeszcze jest mi wstyd przed ludzmi, rodzina ze nadal nie mam pracy.Mecza mnie pytania jak z praca, jak bylo na rozmowie. Doluje mnie to bo juz jestem przyzwyczajona ze zawsze mowia ze sie odezwia a sie nie odzywaja. Ostatnio wydawalo mi sie ze dobrze poszla mi rozmowa o prace Pan nawet sam z siebie powiedzial ze mam duze szanse bo zglaszaja sie same 16latki a oni szukaja kogos starszego bardziej odpowiedzialnego pozatym bardzo dobrze sie dogadywalismy. Wydawal sie byc bardzo na tak. Naprawde myslalam ze sie odezwia ale jak zwykle nie.... (Minal juz ponad tydzien wiec pewnie sie nie odezwie) Mam doswiadczenie, zawsze jestem mila, usmiechnieta, ladnie ubrana, odpowiadam na pytania, zawsze sie przygotowuje na rozmowe. Nie wiem dlaczego nigdzie mnie nie chca.... Jest mi strasznie wstyd ze nawet do kawiarni czy na kelnerke mnie nie chca przyjac. Juz nie mam sil tylko usiasc i plakac...
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 18:51   #1166
rybeczkawizaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 193
Dot.: Nie moge znalezc pracy... Nigdzie nie chca mnie przyjac

a zazwyczaj odzywają sie do 7dni max czy tsak do 20 paru ??w danym kraju ?
moze 7 dni to za szybko ; /

jesteś w N L ??

---------- Dopisano o 18:51 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez rybeczkawizaz Pokaż wiadomość
a zazwyczaj odzywają sie do 7dni max czy tsak do 20 paru ??w danym kraju ?
moze 7 dni to za szybko ; /

jesteś w N L ??

aha już widze z innego,z wcześniejszych że prawdopodobnie

W Anglii
rybeczkawizaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-23, 23:51   #1167
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104
Dot.: Nie moge znalezc pracy... Nigdzie nie chca mnie przyjac

Tak w Anglii. Na necie wyczytalam ze tak do 10 dni sie przewaznie odzywaja. Juz koncza mi sie miejsca gdzie moge aplikowac bo chyba wszedzie juz probowalam juz nie wiem co robic
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-24, 14:46   #1168
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Nie moge znalezc pracy... Nigdzie nie chca mnie przyjac

Cytat:
Napisane przez Lalalu181818 Pokaż wiadomość
Tak w Anglii. Na necie wyczytalam ze tak do 10 dni sie przewaznie odzywaja. Juz koncza mi sie miejsca gdzie moge aplikowac bo chyba wszedzie juz probowalam juz nie wiem co robic
Możesz rozszerzyć pole poszukiwań na sąsiednie miasta.
Dla prac sprzedawcy czy kelnerki w PL wiszą ogłoszenia w miejscu pracy. W Anglii też tak jest? Próbowałaś osobiście przejść i zostawić CV, najlepiej od razu pokazując się kierownikowi zmiany?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 10:34   #1169
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

Hejka dziewczyny! Miałam zryw, że będę szukać pracy, ale to było jakoś w marcu, przede mną było jeszcze pół roku we Włoszech i odpuściłam... A teraz widzę, że zostały mi już tylko 3 miesiące i czas zacząć działac.

Odezwali sie do mnie (przez mojego bloga) ludzie z super organizacji, pensja marzenie, zakres obowiazkow tez, no i 100% zdalnie i moge pracowac z kazdego miejsca w Europie. Niestety się nie udało, ale dało mi to kopniaka.

Dzisiaj mam plan dopieścić linked in w polskim, angielskim i włoskim i... własnie Gdzie takich ofert by było najlepiej szukać? Zależy mi na zdalnej pracy, tylko i wyłącznie. A że nie jestem programistką czy kimś takim, to troche sie obawiam... Wiadomo, że będę przeglądac linked in, ale moze macie do polecenia jakies inne strony (gdzie sa takze oferty z calej europy)?

Co do kursów to też muszę się za czymś rozjerzeć... chcialabym cos z copywritingu i social media. Docelowo tym bym sie chciala zajmować właśnie

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Darine7 Pokaż wiadomość
Hej,
Dawno tu nie zaglądałam.
Mam obecnie dylemat co zrobić. Jestem w firmie dość znanej, fajnie się pracuje i atmosfera jest naprawdę super, ale wynagrodzenie bardzo przeciętne porównując inne oferty. Miałam dostać awans w tym roku, ale nagle zmienił się plan i w ogóle wizja zespołu w którym jestem. I awansu nie będzie, a nie ukrywam głównie ta perspektywa napędzała mnie do tego by tu zostać. Z ciekawości brałam udział w różnych rozmowach i dziś dostałam ofertę gdzie docelowo dostałabym stanowisko o jakim myślałam od początku mojej "kariery". Kasa 2 razy taka jak tutaj. Blokuje mnie tylko myśl, że w aktualnym miejscu jestem krótko (a wcześniej niestety też miałam krótkie epizody). Do tego zastanawiam się, czy znów się nie zmieni jakaś wizja i jednak w kolejnej firmie będzie ten sam scenariusz albo że np. okaże się że to nie dla mnie i będę mieć krótki okres w cv. W obecnym miejscu mam swobodę, mogę pracować na HO i w elastycznych godzinach. Brałybyście to czy jeszcze poczekać?
Dodam że kasa nie ucieknie, sporo takich ofert widuję, ale są też przesłanki, że nadciąga lekkie załamanie w gospodarce i nie wiem czy wtedy firmy nie obniżą widełek
Brałabym tę nową pracę daj znac jaka decyzja
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-26, 10:58   #1170
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XVI

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89234452]Hejka dziewczyny! Miałam zryw, że będę szukać pracy, ale to było jakoś w marcu, przede mną było jeszcze pół roku we Włoszech i odpuściłam... A teraz widzę, że zostały mi już tylko 3 miesiące i czas zacząć działac.

Odezwali sie do mnie (przez mojego bloga) ludzie z super organizacji, pensja marzenie, zakres obowiazkow tez, no i 100% zdalnie i moge pracowac z kazdego miejsca w Europie. Niestety się nie udało, ale dało mi to kopniaka.

Dzisiaj mam plan dopieścić linked in w polskim, angielskim i włoskim i... własnie Gdzie takich ofert by było najlepiej szukać? Zależy mi na zdalnej pracy, tylko i wyłącznie. A że nie jestem programistką czy kimś takim, to troche sie obawiam... Wiadomo, że będę przeglądac linked in, ale moze macie do polecenia jakies inne strony (gdzie sa takze oferty z calej europy)?

Co do kursów to też muszę się za czymś rozjerzeć... chcialabym cos z copywritingu i social media. Docelowo tym bym sie chciala zajmować właśnie

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:33 ----------


Brałabym tę nową pracę daj znac jaka decyzja[/QUOTE]Polecam trochę cierpliwości, systematycznego przeglądania ogłoszeń z pracuj (odpowiednie filtrowanie pod zdalne) i może jeszcze alerty na maila na temat konkretnych fraz z ogłoszenia.
Westing dość często poszukuje ludzi do pisania, często po angielsku.
E-commerce też może Ci pomóc wejść do copy i social mediów, więc obsługa sklepu internetowego i ogarnianie produktów też mogą być dobrą zdalną drogą na początek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-21 05:08:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:43.