jakie zarobki są wam potrzebne? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-20, 11:35   #91
Margaery
Raczkowanie
 
Avatar Margaery
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 81
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
różne ludzie mają potrzeby ja gdybym miała tylko dla siebie 10 tysi to nie miałabym problemu z wydaniem tego co miesiąc. fajny zestaw sushi kosztuje około 100 zł, więc pewnie z tysiaka wydawałabym na coś takiego.
Ooo to fakt, na sushi to akurat moglibyśmy chodzić częściej!
Margaery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:13   #92
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
w sumie nie wiem, jaką branżą się zajmujesz, ale często kasa jest kompletnie inna. w moim przypadku jako pracownik zarabia się % tego, co w przypadku bycia właścicielem firmy. wybieram więc więcej pracy i własną działalność gospodarczą
Zdaję sobie sprawę, ze zalezy to od branży. Dlatego specjalnie nie wybralam takiego zawodu, w ktorym jedyna sluszna opcja to własna dzialalnosc. Może za kilka lat będę chciała przejść na b2b, na razie najbardziej komfortowy jest dla mnie etat.
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:19   #93
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
różne ludzie mają potrzeby ja gdybym miała tylko dla siebie 10 tysi to nie miałabym problemu z wydaniem tego co miesiąc. fajny zestaw sushi kosztuje około 100 zł, więc pewnie z tysiaka wydawałabym na coś takiego.
A gdybys miala wiecej to bys sobie do Japoni latala na sushi.

Tysiaka na restauracje to bynm lekka reka wydala. Mysle ze 2 tez.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Czas edycji: 2018-01-20 o 12:20
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:29   #94
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak to liczysz, że 4 tysiące ci na kredyt i 800 zł dołożenia ma wystarczyć.
Aaa, już rozumiem. Dobre jakościowo jedzenie i nowe ubranie to już zachcianka! A, to tak, to 4 tys.jest wystarczające na jedzenie byle czego, ciuchy z lumpeksu i samodzielne przystrzyganie grzywki.[COLOR="Silver"]
Dobrze liczę bo mnie by wystarczyło i ja tez pisząc o kredycie mam na mysli max 150tyś. Mam małe potrzeby i może nie jem byle czego ale staram się wybierać tańsze produkty i bardzo często odmawiam sobie tego na co mam ochotę bo wiem że zaoszczędzone pieniądze będą mnie bardziej cieszyć i zapewnią mi spokój psychiczny. Tak samo mam z ubraniami, często coś bardzo mi sie podoba ale wiem że rozsądniej będzie tego nie kupować bo np nie jest to ciuch uniwersalny pasujący do wielu moich rzeczy lub jest po prostu drogi (jak ta wspomniana przez kogoś wyżej koszulka za 80zł). Jeśli decyduje sie na zakup nowego ubrania to jest to rzecz typu okrycie wierzchnie, obuwie, torebka i wtedy nie żal mi pieniędzy na coś co posłuży mi kilka lat, ale żal by mi było takich 80zł na koszulkę czy spodnie które równie ładne potrafię wyszukać używane za grosze.

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
To prawda. Przykre. I wiele mówi o mentalności danego człowieka.
Chyba chcesz mnie obrazić, ale mnie mój styl życia odpowiada bo mam cel do którego dążę i na co dzień nie odczuwam żebym biedowała. Stąd te kwoty. Ja naprawdę przy 4tyś byłabym zadowolona a przy 5 to już całkiem szczęśliwa.


Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
kredyt na mieszkanie, pomoc rodzicom i oszczędności rzędu 800 zł miesięcznie? yyyy...
Tak, ja mam małe potrzeby i na codzienne wygodne (w moim pojęciu) życie by mi wystarczyło
Teraz zarabiam mniej i na to wszystko co wymieniłam tez mi starcza (tzn nie mam kredytu ale wynajmuje kawalerkę w Krakowie więc koszt jest porównywalny do spłacania rat no i aż 800zł rzadko udaje mi sie odłożyć) ale nie mam zdolności kredytowej dlatego wpisałam 4tyś.

Edytowane przez b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Czas edycji: 2018-01-20 o 12:40
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:38   #95
figa84
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 10 668
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8067587 1]Dobrze liczę bo mnie by wystarczyło i ja tez pisząc o kredycie mam na mysli max 150tyś. Mam małe potrzeby i może nie jem byle czego ale staram się wybierać tańsze produkty i bardzo często odmawiam sobie tego na co mam ochotę bo wiem że zaoszczędzone pieniądze będą mnie bardziej cieszyć i zapewnią mi spokój psychiczny. Tak samo mam z ubraniami, często coś bardzo mi sie podoba ale wiem że rozsądniej będzie tego nie kupować bo np nie jest to ciuch uniwersalny pasujący do wielu moich rzeczy lub jest po prostu drogi (jak ta wspomniana przez kogoś wyżej koszulka za 80zł). Jeśli decyduje sie na zakup nowego ubrania to jest to rzecz typu okrycie wierzchnie, obuwie, torebka i wtedy nie żal mi pieniędzy na coś co posłuży mi kilka lat, ale żal by mi było takich 80zł na koszulkę czy spodnie które równie ładne potrafię wyszukać używane za grosze.



Chyba chcesz mnie obrazić, ale mnie mój styl życia odpowiada bo mam cel do którego dążę i na co dzień nie odczuwam żebym biedowała. Stąd te kwoty. Ja naprawdę przy 4tyś byłabym zadowolona a przy 5 to już całkiem szczęśliwa.




Tak, ja mam małe potrzeby i na codzienne wygodne (w moim pojęciu) życie by mi wystarczyło
Teraz zarabiam mniej i na to wszystko co wymieniłam tez mi starcza (no aż 800zł rzadko udaje mi sie odłożyć) ale nie mam zdolności kredytowej dlatego wpisałam 4tyś.[/QUOTE]

Wątek jest o luksusowym życiu, a nie życiu na spokojnie czy odmawianiu sobie czegoś kosztem czegoś.
figa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:46   #96
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=019cbfde5cc6e455fa19b01 1903180c9b735c7f6;8064467 1]luksus to tak z 15 tysi na rękę i maż drugie tyle. Serio.[/QUOTE]
Zgadzam się.
W mojej kategorii luksusu znajdują się dalekie podróże, dobrej jakości jedzienie, dobrej jakości ubrania, mieszkanie bez kredytu i duże oszczędności.
Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A mi czasami jakaś koszulka/bluzka bardzo się podoba i chętnie bym kupiła, nawet za 70-80zł, ale obecnie to jest dla mnie zbyt dużo.

Jak na razie nie mam pomysłu na co mogłabym wydawać 15k miesięcznie, serio.
15 tys. : polowę od razu odkładasz, reszta: mieszkanie (wynajem kawalerki w Wawie to teraz ze 2 tyś.), catering dietetyczny, fryzjer, kosmetolog, ortodonta, trener personalny, podróże (Karaiby, Seszele czy inne takie), książki, dobrej jakości ubrania.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Zaraz się okaże że jedynie Lewy zarabia tyle o ile, żeby ewentualnie wystarczyło "luksusowym" wizażankom ( o ile nie szasta pieniędzmi na koszulki w cenie absurdalnej) , a reszta niech nawet nie planuje z łóżka wstawać, bo i tak się nie opłaci.
Wizaż.
Chyba największą tu kwotą było 15 tys. netto. Tylko Lewy tyle zarabia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill


Edytowane przez ViLLeMkA
Czas edycji: 2018-01-20 o 12:48
ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 12:50   #97
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;80675606]A gdybys miala wiecej to bys sobie do Japoni latala na sushi.

Tysiaka na restauracje to bynm lekka reka wydala. Mysle ze 2 tez.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
marzę o Japonii <3 dążę do tego, żeby latanie do Japonii na wakacje było możliwe

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8067587 1]Dobrze liczę bo mnie by wystarczyło i ja tez pisząc o kredycie mam na mysli max 150tyś. Mam małe potrzeby i może nie jem byle czego ale staram się wybierać tańsze produkty i bardzo często odmawiam sobie tego na co mam ochotę bo wiem że zaoszczędzone pieniądze będą mnie bardziej cieszyć i zapewnią mi spokój psychiczny. Tak samo mam z ubraniami, często coś bardzo mi sie podoba ale wiem że rozsądniej będzie tego nie kupować bo np nie jest to ciuch uniwersalny pasujący do wielu moich rzeczy lub jest po prostu drogi (jak ta wspomniana przez kogoś wyżej koszulka za 80zł). Jeśli decyduje sie na zakup nowego ubrania to jest to rzecz typu okrycie wierzchnie, obuwie, torebka i wtedy nie żal mi pieniędzy na coś co posłuży mi kilka lat, ale żal by mi było takich 80zł na koszulkę czy spodnie które równie ładne potrafię wyszukać używane za grosze.



Chyba chcesz mnie obrazić, ale mnie mój styl życia odpowiada bo mam cel do którego dążę i na co dzień nie odczuwam żebym biedowała. Stąd te kwoty. Ja naprawdę przy 4tyś byłabym zadowolona a przy 5 to już całkiem szczęśliwa.




Tak, ja mam małe potrzeby i na codzienne wygodne (w moim pojęciu) życie by mi wystarczyło
Teraz zarabiam mniej i na to wszystko co wymieniłam tez mi starcza (tzn nie mam kredytu ale wynajmuje kawalerkę w Krakowie więc koszt jest porównywalny do spłacania rat no i aż 800zł rzadko udaje mi sie odłożyć) ale nie mam zdolności kredytowej dlatego wpisałam 4tyś.[/QUOTE]
chciałabym zobaczyć, czego tak sobie odmawiasz i tak naprawdę, jakiej jakości produkty wybierasz. ja może nie kupuję wszystkiego, na co mam ochotę, ale wychodzę z założenia, że od czasu do czasu warto kupić sobie coś ekstra. tym bardziej jak to jest jedzenie.
no i jeśli myślisz o kredycie na 150000 zł na mieszkanie w krakowie to mocno nierealna kwota, żeby coś kupić.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-20, 12:58   #98
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez figa84 Pokaż wiadomość
Wątek jest o luksusowym życiu, a nie życiu na spokojnie czy odmawianiu sobie czegoś kosztem czegoś.
Ojej ja tylko napisałam odpowiedź marimalarii, a w mojej pierwszej wypowiedzi w wątku napisałam czym dla mnie jest luksus. A że inni marzą o rzeczach większych i droższych to po prostu ich sprawa, moze ja kiedyś tez będę

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość

chciałabym zobaczyć, czego tak sobie odmawiasz i tak naprawdę, jakiej jakości produkty wybierasz. ja może nie kupuję wszystkiego, na co mam ochotę, ale wychodzę z założenia, że od czasu do czasu warto kupić sobie coś ekstra. tym bardziej jak to jest jedzenie.
no i jeśli myślisz o kredycie na 150000 zł na mieszkanie w krakowie to mocno nierealna kwota, żeby coś kupić.
Ja też i bardzo lubię próbowac nowych smaków "na mieście" i pozwalam sobie na to od czasu do czasu, a kredyt na 150 bo chcę niewielkie mieszkanko a resztę sumy już mam
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 13:03   #99
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
Zgadzam się.
W mojej kategorii luksusu znajdują się dalekie podróże, dobrej jakości jedzienie, dobrej jakości ubrania, mieszkanie bez kredytu i duże oszczędności.

15 tys. : polowę od razu odkładasz, reszta: mieszkanie (wynajem kawalerki w Wawie to teraz ze 2 tyś.), catering dietetyczny, fryzjer, kosmetolog, ortodonta, trener personalny, podróże (Karaiby, Seszele czy inne takie), książki, dobrej jakości ubrania.
No ale ja nie potrzebuję wynajmować ani kupować mieszkania. Tytuł wątku to "jakie zarobki są wam potrzebne?", więc skoro nie muszę się starać o mieszkanie, to te 2tys, jest mi niepotrzebne.
Wychowałam się w rodzinie 2+2, gdzie dochody to 12-15k miesięcznie i sądzę, że miałam luksusowe życie jako dziecko i nastolatka, więc nie wiem, czemu wiodąc samotne życie 5k to miałoby być za mało. Nie jest to jakaś super kwota, ale minimum, żeby sobie coś tam wymyślać. Tym bardziej, że dostanę coś w spadku - mieszkanie, działkę za miastem i kilka innych bajerów, więc myślę, że 5k by mi spokojnie wystarczyło na utrzymanie siebie, korzystanie z tych luksusów, które mam i na coś jeszcze co tam sobie wymyślę. Podkreślam - MI by wystarczyło, w MOJEJ obecnej sytuacji. Jeśli ktoś musi budować swój luksus od zera, to oczywiście potrzebuje więcej.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 16:53   #100
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No ale ja nie potrzebuję wynajmować ani kupować mieszkania. Tytuł wątku to "jakie zarobki są wam potrzebne?", więc skoro nie muszę się starać o mieszkanie, to te 2tys, jest mi niepotrzebne.
Wychowałam się w rodzinie 2+2, gdzie dochody to 12-15k miesięcznie i sądzę, że miałam luksusowe życie jako dziecko i nastolatka, więc nie wiem, czemu wiodąc samotne życie 5k to miałoby być za mało. Nie jest to jakaś super kwota, ale minimum, żeby sobie coś tam wymyślać. Tym bardziej, że dostanę coś w spadku - mieszkanie, działkę za miastem i kilka innych bajerów, więc myślę, że 5k by mi spokojnie wystarczyło na utrzymanie siebie, korzystanie z tych luksusów, które mam i na coś jeszcze co tam sobie wymyślę. Podkreślam - MI by wystarczyło, w MOJEJ obecnej sytuacji. Jeśli ktoś musi budować swój luksus od zera, to oczywiście potrzebuje więcej.
Jasne to była odpowiedź na to, że nie masz pomysłu na co.
5 tys. na osobę jak się nie musi płacić za wynajem jest przyzwoicie. Więc przy 15 tys. można 5 wydawać i 10 tys oszczędzać (inwestować w nieruchomości, w inne aktywa; wydawać na podróże (zwiedzanie USA czy Australii spokojnie kosztuje ok. 20 tys. na osobę)).

I to jest wg mnie luksus - spore aktywa, nie wysoki poziom konsumpcji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-20, 23:22   #101
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

No ja akurat w spadku nie dostanę raczej mieszkania, pochodzę z dość biednej rodziny i raczej zazwyczaj pieniędzy brakowało, na 4 osoby tak było około 6-7 tysięcy, ale rodzice dużo mieli na kredyt i tata praca jako kamieniarz, teraz zlecenia ma często, ale kiedyś nie zawsze miał. Dlatego nie ma wielkich oszczędności ani innych nieruchomości, a z resztą rodziny średnie kontakty i też raczej biedni, dlatego nie dostanę raczej mieszkania, wiadomo nie każda rodzinę stać. Jak człowiek chce to i bez tego sobie poradzi. No i gdyby to miał być luksus, to myślę, że musiałabym zarabiać z 10 000 zł w tym przypadku. Nie jest to jednak takie bardzo realne, ale i tak mam nieduże wymagania no i takie w miarę wygodne myślę, że miałabym już mając 4-5 tysięcy zwłaszcza potem mieszkając z partnerem jeśli zarabiałby podobnie. Wiadomo wszystko drogie i za niższe zarobki w tych czasach ciężko się utrzymać, ale czasem trzeba...
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 10:31   #102
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

5 tys.złotych

Edytowane przez Onnaa88
Czas edycji: 2018-01-25 o 12:11
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 11:01   #103
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=b937e0c478c7f0bdd9edd1f 55f22ced0e16f646d;8067587 1]Dobrze liczę bo mnie by wystarczyło i ja tez pisząc o kredycie mam na mysli max 150tyś. Mam małe potrzeby i może nie jem byle czego ale staram się wybierać tańsze produkty i bardzo często odmawiam sobie tego na co mam ochotę bo wiem że zaoszczędzone pieniądze będą mnie bardziej cieszyć i zapewnią mi spokój psychiczny. Tak samo mam z ubraniami, często coś bardzo mi sie podoba ale wiem że rozsądniej będzie tego nie kupować bo np nie jest to ciuch uniwersalny pasujący do wielu moich rzeczy lub jest po prostu drogi (jak ta wspomniana przez kogoś wyżej koszulka za 80zł). Jeśli decyduje sie na zakup nowego ubrania to jest to rzecz typu okrycie wierzchnie, obuwie, torebka i wtedy nie żal mi pieniędzy na coś co posłuży mi kilka lat, ale żal by mi było takich 80zł na koszulkę czy spodnie które równie ładne potrafię wyszukać używane za grosze.



Chyba chcesz mnie obrazić, ale mnie mój styl życia odpowiada bo mam cel do którego dążę i na co dzień nie odczuwam żebym biedowała. Stąd te kwoty. Ja naprawdę przy 4tyś byłabym zadowolona a przy 5 to już całkiem szczęśliwa.




Tak, ja mam małe potrzeby i na codzienne wygodne (w moim pojęciu) życie by mi wystarczyło
Teraz zarabiam mniej i na to wszystko co wymieniłam tez mi starcza (tzn nie mam kredytu ale wynajmuje kawalerkę w Krakowie więc koszt jest porównywalny do spłacania rat no i aż 800zł rzadko udaje mi sie odłożyć) ale nie mam zdolności kredytowej dlatego wpisałam 4tyś.[/QUOTE]
Nie chciałam cię obrazić. Ot, takie spostrzeżenie socjologiczne.
Plus dodam jednak, że w przypadku ciuchów bywa, że za grosze wyszuka się i fajniejsze rzeczy używane niż nowe, ale w przypadku żywności jednak najtańsze zwykle znaczy najgorsze.
Ach! Na podróże mogłabym wydawać dowolną ilość pieniędzy. I na miejscowe dobre jedzenie w tych różnych miejscach.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 11:26   #104
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez Candy_lips Pokaż wiadomość
No ja akurat w spadku nie dostanę raczej mieszkania, pochodzę z dość biednej rodziny i raczej zazwyczaj pieniędzy brakowało, na 4 osoby tak było około 6-7 tysięcy, ale rodzice dużo mieli na kredyt i tata praca jako kamieniarz, teraz zlecenia ma często, ale kiedyś nie zawsze miał. Dlatego nie ma wielkich oszczędności ani innych nieruchomości, a z resztą rodziny średnie kontakty i też raczej biedni, dlatego nie dostanę raczej mieszkania, wiadomo nie każda rodzinę stać. Jak człowiek chce to i bez tego sobie poradzi. No i gdyby to miał być luksus, to myślę, że musiałabym zarabiać z 10 000 zł w tym przypadku. Nie jest to jednak takie bardzo realne, ale i tak mam nieduże wymagania no i takie w miarę wygodne myślę, że miałabym już mając 4-5 tysięcy zwłaszcza potem mieszkając z partnerem jeśli zarabiałby podobnie. Wiadomo wszystko drogie i za niższe zarobki w tych czasach ciężko się utrzymać, ale czasem trzeba...
Wiesz wydaje mi sie ze tak naprawde malo osob dziedziczy mieszkania.
W moim najblizszym otoczeniu pare osob na krzyz ma od rodzicow jakies mieszkanie, reszta wynajmuje lub ma kredyt na male mieszkanie na 30 lat.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 13:13   #105
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

W moim otoczeniu sporo osob dziedziczy mieszkania po rodzicach lub dziadkach, dostaje pieniadze na zakup od rodzicow lub wykupuje za grosze jakies mieszkania do generalnego remontu lub z licytacji lub kupuje po prostu mieszlania za gotowke. Takim ludziom odpada wiec olbrzymi koszt jakim jest kredyt lub wynajem.
Jesli dla mnie ok 7 na reke to podstawa do w miare wygodnego zycia, to mowie to bez kosztow kredytu.
No i jednoczesnie gdybym zarabiala 15+ to zapewne mieszkalabym w lepszym mieszkaniu niz teraz, wiec duza czesc zarovkow poszlaby na doplate do niego.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 19:46   #106
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;80696486]Wiesz wydaje mi sie ze tak naprawde malo osob dziedziczy mieszkania.
W moim najblizszym otoczeniu pare osob na krzyz ma od rodzicow jakies mieszkanie, reszta wynajmuje lub ma kredyt na male mieszkanie na 30 lat.

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

No u mnie podobnie, więc to nie że sama w swoim otoczeniu tak mam. Moja przyjaciółka tez ma ciężko, jest z rodziny wielodzietnej, ale da sobie radę.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
W moim otoczeniu sporo osob dziedziczy mieszkania po rodzicach lub dziadkach, dostaje pieniadze na zakup od rodzicow lub wykupuje za grosze jakies mieszkania do generalnego remontu lub z licytacji lub kupuje po prostu mieszlania za gotowke. Takim ludziom odpada wiec olbrzymi koszt jakim jest kredyt lub wynajem.
Jesli dla mnie ok 7 na reke to podstawa do w miare wygodnego zycia, to mowie to bez kosztow kredytu.
No i jednoczesnie gdybym zarabiala 15+ to zapewne mieszkalabym w lepszym mieszkaniu niz teraz, wiec duza czesc zarovkow poszlaby na doplate do niego.
No niektorym dokładają, mi chyba nie, sami mają ciężko, ale ludzie sami też radzą jak muszą, więc i ja dam radę.
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 20:14   #107
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez czarnaczekoladaaa Pokaż wiadomość
dużo ostatnio myślę o przyszłości, o pracy. zaczęłam się zastanawiać ile musiałabym zarabiać żeby żyć na konkretnym poziomie. jaka kwota jest dla was zdecydowanie wystarczajaca i uwazacie ze pozwolilaby wam na "luksosowe" życie, bez odmawiania sobie jakoś szczegolnie? zakładajac ze jestescie singielkami i nie dostajecie od nikogo pieniedzy.
Jako singielka potrzebowalabym okolo 6 tys. zl netto. Z tym ze taka kwota zapewnia komfort a nie luksusy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2018-01-21 o 20:17
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 19:44   #108
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Jesli bylabym singielka to ok 7 tys, aby nie odmawiac sobie w miare komfortowego zycia.
blueania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 06:31   #109
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Na chwilę obecną 3 tys byłoby wystarczająco.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-24, 13:38   #110
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

3,5 tys do ręki i miałabym wygodne życie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 17:52   #111
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

W chwili obecnej przynajmniej przez jakiś czas potrzebowałabym ok 20k netto miesięcznie. Powiedzmy przez rok czasu chociaż aby wyremontować dom porządnie. Potem spokojnie z 15k by wystarczyło.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 17:55   #112
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 641
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Kwota do której dążę i która pozwoliłaby mi żyć fajnie i spokojnie pod względem i fizycznym i psychicznym to 5 tys netto.

Ale myślę że każde większe pieniądze byłabym w stanie wydać: na podróże i na wystrój wnętrz.

Chociaż taką muliti-muliti milionerką to bym jednak nie chciała być. Chyba więcej stresów i nerwów by z tego było niż radości.
bceb01c221ea3319abad6ab25f068feed7228d52_657f8c47e3c47 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 19:43   #113
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Kwota, którą wydaję na życie to jakieś 2-3 tys miesięcznie, nie zmieniła się ona za bardzo na przestrzeni lat, żyję komfortowo. Zarabiam więcej niż to, ale i tak nie wydaję. Nie wiem, ile musiałabym zarabiać, żeby przedłożyć życie w luksusie nad oszczędzanie. Obstawiam około 15 tys.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-24, 20:23   #114
myszka197
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomości: 1 032
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Takie jakie mamy, ogólnie nam wystarczają, ale marzenia to mamy wielkie, mój też chciałby mieć tira, czołg i samolot, ja kolekcję brylantow 10tys par butów i wszystkie torebki z kolekcji Louis vouittion, ale to już chyba nie w tym życiu...
A tak realnie 20tys. Na parę bez dzieci spokojnie wystarczy na fajne ciuchy, dobre firmowe kosmetyki, zabawy w klubach, jadanie w restauracjach w weekendy, fajny wakacje, i weekendowe wyjazdy, choć to też będzie takie życie od 1 go do 1.go chociaż na trochę innm poziomie - piszę to oczywiscie z perspektywy dużego miasta w którym zarobić te 20tys przez 2 osoby z dobrym wykształceniem i dużym doświadczeniem zawodowym pracującym ciężko na etatach + mającym własne firmy nie jest wcale trudno

Edytowane przez myszka197
Czas edycji: 2018-01-24 o 20:32
myszka197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 19:17   #115
mandee
amandaniedrich
 
Avatar mandee
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Hannover
Wiadomości: 456
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Mieszkam w Niemczech, ale gdybym miała wrócić do Polski (nie, nie chcę wracać ) to chciałabym mieć na rodzinę (2+2) 8tys złotych... to kwota za którą szłoby jakoś wyżyć i chociaż raz, dwa razy w miesiącu wyskoczyć chociażby do kina.
__________________
Amanda Niedrich BLOG

Edytowane przez mandee
Czas edycji: 2018-01-26 o 19:20
mandee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 19:32   #116
ratunku261
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 335
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

5 tys mi styknie.
Natomiast mysl o dziecku powoduje duzo wieksze wymagania...aczkolwiek przy tej kwocie nie byloby katastrofy
ratunku261 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 21:06   #117
emilkaaa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 182
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
marzę o Japonii <3 dążę do tego, żeby latanie do Japonii na wakacje było możliwe


chciałabym zobaczyć, czego tak sobie odmawiasz i tak naprawdę, jakiej jakości produkty wybierasz. ja może nie kupuję wszystkiego, na co mam ochotę, ale wychodzę z założenia, że od czasu do czasu warto kupić sobie coś ekstra. tym bardziej jak to jest jedzenie.
no i jeśli myślisz o kredycie na 150000 zł na mieszkanie w krakowie to mocno nierealna kwota, żeby coś kupić.
Latanie do Japonii na wakacje jest jak najbardziej mozliwe wbrew pozorom wcale nie jest tam tak drogo - ceny zblizone do Europy Zach. Z Wawy bezposredni lot do Tokio to (w klasie ekonomicznej) koszt ok. 2 tyś w obie strony. Wiec calkiem tanio
emilkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 21:07   #118
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Zalezy jak definiujesz slowo tanio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 21:14   #119
emilkaaa1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 182
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Zalezy jak definiujesz slowo tanio

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Porównuje do lotow na podobny dystans. Odkad LOT wprowadzil bezposrednie polaczenie ceny są korzystne.
emilkaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-26, 21:16   #120
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

No ok. Ale dla niektorych 2 tysie to miesieczna wyplata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 18:52:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.