Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-23, 18:34   #91
lasoie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 219
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

a czytał ktoś 'Anioły i Demony'?
lasoie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 19:22   #92
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Cytat:
Napisane przez lasoie Pokaż wiadomość
a czytał ktoś 'Anioły i Demony'?
Czytal... i dla mnie taka padaka byla, ze niedoczytal...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 16:19   #93
balletoevs
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 5 130
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Za Danem Brownem nie przepadam, chociaż przeczytałam tylko Kod Nie przemawia do mnie jego styl, a przede wszystkim treść powieści. Bohaterowie w ogole nie muszą głowic sie nad rozwiazaniem zadnego problemu, bo rozwiazanie od razu sie pojawia samo. Mam na mysli np. sytucje gdy muszą uciekac. Nagle okazuje się, że ktoś tam ma prywatne lotnisko..Wiec był problem i od razu go nie ma. Może coś pomieszałam, bo dawno czytałam, ale pamietam, że w ogole nie odczuwałam zadnych emocji czytajac tą książkę.

Edytowane przez balletoevs
Czas edycji: 2009-07-24 o 16:26
balletoevs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-24, 16:25   #94
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Ja właśnie kończę czytać Kod, to pierwsza powieść Browna, za jaką się wzięłam. Czasami szybciej rozwiązalam jakąś tam "zagadkę" niż oni To z tym lustrzanym tekstem, to była porażka
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 17:00   #95
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

ja przeczytalam wszystkie jego ksiazki i powiem szczerze ze dobrze mi sie je czytalo, ale najbardziej podobaly mi sie jednak Anioly i Demony. Jutro ma premiere jego nowa ksiazka ' Klucz Salomona". W u nas w kraju premiera ma byc jakos 8 listopada. Ktoras chetnia do zaopatrzenia sie w ta ksizke ??
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 18:07   #96
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Dzisiaj ukazał się artykuł w NEWSWEEKu na temat Browna. Literatura wysokich lotów to nie jest na pewno, ale czyta się dobrze i szybko, także pewnie skuszę się na jego nową książkę, która ma mieć jednak inny tytuł, bo "Zaginiony symbol".
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 19:51   #97
malenstwo_krk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 88
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Ja przeczytałam do tej pory "Kod..." i przyznam szczerze, że jestem pod wielkim wrażeniem. Przemawia do mnie i tematyka i styl i w ogóle wszystko. Długo po niej każda inna książka wydawała mi się... płytka. To oczywiście zależy od gustu co się komu spodoba. Teraz dopadłam wreszcie "Anioły i demony", słyszałam, że już jest gorsza... ale chętnie to sama sprawdzę;] Póki co naprawdę ode mnie ukłony dla Browna:P
malenstwo_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-14, 20:23   #98
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Wszystkie jego książki są świetne, ale należałoby robić pomiędzy nimi długie przerwy We wszystkich powtarza się ten sam schemat, więc po przeczytaniu dwóch, w następnych wystarczał mi jeden rozdział, aby dowiedzieć się kto jest tym dobrym, a kto tym złym
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 20:38   #99
malenstwo_krk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 88
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Oooo dokładnie to samo mi powiedziała koleżanka;p kurcze to chyba odczekam, żeby bardziej wciągnęło;p
malenstwo_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 21:10   #100
maudy
Wtajemniczenie
 
Avatar maudy
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 139
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

ja wlasnie mialam zawsze problem z rozwiazaniem tego wszystkiego
maudy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 23:28   #101
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Dan Brown to sprawny rzemieslnik. Pisze ksiązki w sam raz na to by sie nie przemeczac intelektualnie, ale by rozrywkowo spedzic czas.
Cos jak dobry film klasy B
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-15, 05:38   #102
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dzisiaj ukazał się artykuł w NEWSWEEKu na temat Browna. Literatura wysokich lotów to nie jest na pewno, ale czyta się dobrze i szybko, także pewnie skuszę się na jego nową książkę, która ma mieć jednak inny tytuł, bo "Zaginiony symbol".
Szybko tak, ale dobrze? Prymitywne zagadki, schematyczna fabula, no i beznadziejne szatkowanie ksiazki na kilkustornicowe rozdzialy.

Cytat:
Napisane przez malenstwo_krk Pokaż wiadomość
Ja przeczytałam do tej pory "Kod..." i przyznam szczerze, że jestem pod wielkim wrażeniem. Przemawia do mnie i tematyka i styl i w ogóle wszystko. Długo po niej każda inna książka wydawała mi się... płytka. To oczywiście zależy od gustu co się komu spodoba. Teraz dopadłam wreszcie "Anioły i demony", słyszałam, że już jest gorsza... ale chętnie to sama sprawdzę;] Póki co naprawdę ode mnie ukłony dla Browna:P
Styl?? Przeciez on ma okropny styl.

Tematyka w sumie ciekawa, ale on ja katuje pisaniem totalnych nonsensow z zakresu tejze.

Oczywiscie to kwestia gustu, ale nie widze, jak po tak plytkiej ksiazce, inne moga wydawac sie plytkie.

Cytat:
Napisane przez eifersucht Pokaż wiadomość
Wszystkie jego książki są świetne, ale należałoby robić pomiędzy nimi długie przerwy We wszystkich powtarza się ten sam schemat, więc po przeczytaniu dwóch, w następnych wystarczał mi jeden rozdział, aby dowiedzieć się kto jest tym dobrym, a kto tym złym
Nie widzisz jak sobie przeczysz - jesli sa tak schematyczne, to jakim cudem moga byc swietne ? Schemat sie powtarza, owszem, az do bolu, a ksiazki sa pisane jak od kalki; wiec jakim cudem ksiazka, ktora jest kalka i jest tak przewidywalna, moze byc swietna ?

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Dan Brown to sprawny rzemieslnik. Pisze ksiązki w sam raz na to by sie nie przemeczac intelektualnie, ale by rozrywkowo spedzic czas.
Cos jak dobry film klasy B
Pewnie, ze rzemieslnik, ale nawet niezbyt sprawny, bo na dluzsza mete nie jest w stanie nawet rozrywki zapewnic... no chyba, ze kogos bawi czytanie wciaz tej samej ksiazki po innym tytulem...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 07:17   #103
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

"Dobrze" to już kwestia względna, zależy dla kogo oczywiście. Książki typu "Diabeł ubiera się u Prady" też się dobrze czyta, ale nikt, kto zaznał w życiu choć nieco lepszej literatury, nie uzna ani Browna, ani "Diabła..." (ani pseudofilozoficzne wypociny Coelho ) za dobre książki.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 08:45   #104
malenstwo_krk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 88
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

No ja się nie zgodzę z tym, bo gusta to jest coś o czym się nie dyskutuje i nawet osoba rozmiłowana w tzw "poważnej literaturze" może lubić coś, co napisał Brown czy Coelho
malenstwo_krk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 08:55   #105
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

O ile jeszcze Browna można potraktować jak książkę na plażę, to osobę, która ogólnie ma lepsze gusta literackie - i nieprawdą jest, że o gustach się nie dyskutuje, bo jak najbardziej dyskutuje - Coelho raczej odrzuci, bo tego czytać się nie da: stek farmazonów upchniętych w książkach zawsze o tym samym.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 08:58   #106
Jackie_S
Zakorzenienie
 
Avatar Jackie_S
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3-city
Wiadomości: 6 661
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

malenstwo, w zupełności się z Tobą zgadzam.

Wyrak,nikt Ci nie każe czytać książek Browna. Jeśli Ci nie odpowiadają,nie musisz po nie sięgać. Nie rozumiem,co chcesz osiągnąć,pisząc takie posty. Sympatyków twórczości Dana i tak nie zniechęcisz i nie przekonasz do swojego zdania.
__________________

Jackie_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 10:02   #107
Karolinnaa_
Wtajemniczenie
 
Avatar Karolinnaa_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 735
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

To wszystko zależy od gustu, od tego jakie oczekiwania mamy sięgając po daną książkę.. Jedno jest pewne, dopóki się nie przeczyta, nie można ocenić.. Zawsze znajdą się krytyczne uwagi, czy spostrzeżenia..
Ja osobiście uważam, że Dan Brown jest dobrym pisarzem, który budzi kontrowersje. I nie oceniałabym go w kategorii "gwiazdy jednej powieści".
__________________
r a z e m od 20 września 2008 r.
szczęśliwa.
~ Filologia polska III rok.
~ dbam o siebie
~ ćwiczę systematyczność

Karolinnaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 12:03   #108
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
"Dobrze" to już kwestia względna, zależy dla kogo oczywiście. Książki typu "Diabeł ubiera się u Prady" też się dobrze czyta, ale nikt, kto zaznał w życiu choć nieco lepszej literatury, nie uzna ani Browna, ani "Diabła..." (ani pseudofilozoficzne wypociny Coelho ) za dobre książki.
Pewnie, ze wzgledna, dla mnie niezbyt dobrze

Cytat:
Napisane przez Jackie_S Pokaż wiadomość
malenstwo, w zupełności się z Tobą zgadzam.

Wyrak,nikt Ci nie każe czytać książek Browna. Jeśli Ci nie odpowiadają,nie musisz po nie sięgać. Nie rozumiem,co chcesz osiągnąć,pisząc takie posty. Sympatyków twórczości Dana i tak nie zniechęcisz i nie przekonasz do swojego zdania.
? Czy ja gdzies napisalem, ze ktos mi je kaze czytac? Przeczytalem 2, na 3 poleglem, bo bylo po raz trzeci to samo i tyle. Co chce osiagnac? Skad pomysl, ze chce cokolwiek osiagnac? Temat jest chyba o Brownie i jego ksiazkach, to sie wypowiadam na ich temat. Proste

Cytat:
Napisane przez Karolinnaa_ Pokaż wiadomość
To wszystko zależy od gustu, od tego jakie oczekiwania mamy sięgając po daną książkę.. Jedno jest pewne, dopóki się nie przeczyta, nie można ocenić.. Zawsze znajdą się krytyczne uwagi, czy spostrzeżenia..
Ja osobiście uważam, że Dan Brown jest dobrym pisarzem, który budzi kontrowersje. I nie oceniałabym go w kategorii "gwiazdy jednej powieści".
Ja bym go ocenil w kategorii "gwiazdy 0 powiesci". Natomiast ilosc kontrowersji otaczajacych pisarza w ogole wg mnie nie ma nic do jego oceny. No a kotrowersje to ten pan wzbudza, bo mu sie nie chce pracy domowej odbebnic przed pisaniem i pisze bzdury
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 12:36   #109
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

czytałam wszystkie jego książki, osobiście uważam to za fajne czytadło, tak więc oczywistym jest dla mnie, że skuszę się na jego nową pozycję.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 16:03   #110
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Dan Brown - gwiazda jednej powiesci, czy fenomenalny pisarz?

podnoszę temat
przebrnelam przez burzliwa dyskusje nt. tego,czy Brown jest dobrym pisarzem czy nie.
Ja jego ksiazki UWIELBIAM a czytam rozne, od Umberto Eco, przez Zafona i innych medrcow;p
Zakochana jestem w tych kciazkach bo przy nich czuje akcje wyobrazam sobie te sceny i czuje sie jak w filmie
Przeczytalam wszystkie, a teraz na swieta dostalam Zaginiony Symbol, mam za soba juz polowe, a minely 3 dni ... nie chce by ksiazka sie konczyla, bo jest taka Swietna
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.