dobroć dla siostry - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 06:28   #91
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 10 573
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a co byś zrobiła, gdyby po wyprowadzce do teściowej okazało się, że ta przemiła i przesympatyczna osoba którą teraz znasz w rzeczywistości okazała się być despotyczna, zaborcza i nie mogłabyś głupiego kwiatka ustawić na parapecie takiego, jakbyś chciała, nie mówiąc o dziesiątkach innych rzeczy, które chciałabyś w tym domu zmienić. To jest pytanie retoryczne.
Otruje ją


Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Teściowa mieszka sama ileś tam czasu i nie przyszło jej do głowy wynajmować, a wy się wprowadzicie i powstał pomysł na wynajmowanie pokoi?
Moja mama w życiu by się nie zgodziła żeby się jej ktoś obcy na "stare lata" po domu panoszył.
To twoja mama.

Z resztą czemu ja się tłumacze.
Autorka wątku to dla mnie rozpieszczone dziecko i tyle w temacie.

Edytowane przez 019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6
Czas edycji: 2013-02-18 o 17:11
019cbfde5cc6e455fa19b011903180c9b735c7f6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 07:31   #92
mart989
Wtajemniczenie
 
Avatar mart989
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 680
GG do mart989
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Zaczytana Lilu Pokaż wiadomość
Sama zadaj sobie to pytanie o co jesteś zazdrosna? Robisz dramat o pokój zupełnie nie potrzebnie bo za parę miesięcy może rok oni się wyprowadzą a ty będziesz miała całe piętro dla siebie.
Jesteś pewna ze wyprowadą się za pare miesięcy? Bo jak widze ile im sie przedłuża budowa tego domu i że zaczynają robić sobie mieszkanko w rodzinnym domu to nie wydaje mi się... Za dobrze im u rodziców bo nie trza opłat robić, zakupy. Coś tam się dorzucą i tyle. A dom można sprzedać za chwile. Ja to niestety widzę tak bo jakoś niespieszno im do urządzania domu swojego tylko chcą wkładać pieniadze w urządzenie góry domu rodziców.

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Z racji wieku, z racji większych obowiązków, z racji opieki nad młodszym rodzeństwem itd.
Jestem najstarsza a nas jest trójka. Owszem opiekowałam sie młodszą siostrą - ma teraz 8 lat bo mama pracowała ale czy z racji tego mam jakieś większe przywileje? Obowiązków z drugą siostrą miałyśmy porówno.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
a co byś zrobiła, gdyby po wyprowadzce do teściowej okazało się, że ta przemiła i przesympatyczna osoba którą teraz znasz w rzeczywistości okazała się być despotyczna, zaborcza i nie mogłabyś głupiego kwiatka ustawić na parapecie takiego, jakbyś chciała, nie mówiąc o dziesiątkach innych rzeczy, które chciałabyś w tym domu zmienić. To jest pytanie retoryczne.
Popieram. Narazie się nie odzywa a poczekaj jak zamieszkacie razem. Nie mówie że tak będzie na pewno ale żebyś się też nie zdziwiła. Przez chwile mieszkałam z teściem i jego żoną. Wszystko było ok do czasu jak ona żyła. Zmarła i zaczeła przychodzić babcia - mama teścia. Jak zawsze miła i dogadywałyśmy tak zaczęła się rządzić. B o to dom jej syna czyli jakby jej. Wszystko mi przestawiała, robiła po swojemu, poprawiała po mnie - np podłogi, ja umyłam rano na kolanach, ona przyszła koło południa z psem , pies łapy utytłane w błocie ona gania po mieszkaniu w butach i pada hasło - jaki tu syf na podłodze i aluzja że nie sprzątam...

Poza tym dziewczynie pewnie nie z dnia na dzień się umyśliło o ten gościnny pokój. Do czasu jak był wspólny było ok ale jak nagle sobie siostra go chce przywłaszczyć czyli mieć dwa duże to dlaczego ona ma się gnieść w tym małym? Jak był wspólny było ok, no bo zawsze mogła tam posiedzieć. A co do laptopa. Był wspólny ale znowu starsza siostra sobie go przywłaszczyła. Ma męża? Budują się? To niech sobie kupią a nie zabierają jak gdyby nigdy nic i jakby tylko im sie należał. Za chwile zabiorą łazienke bo mają za mało wolnej przestrzeni, a później przyjdzie dzicko to siostre wywalą na dół bo przecież muszą mieć pokój dla dziecka..
mart989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 07:34   #93
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
W wątku jest kilka niejasności. Najpopierwsze to jest takie, że dlaczego w ogole młodsza sis dostała większy pokój, a starsza mniejszy.
To jest kluczowe zdanie w tym wątku.

Tak sobie czytam i czytam i też uważam autorkę za rozpuszczone dziecko (zgadzam się z edytą). Przy tym nie uważam, że musi spuścić uszy po sobie i brać co los przyniesie, bo jest młodsza czy tam cos innego.
Ale mimo tego, że widzę, ze niekóre sprawy zostały załatwione przez siostrę i szwagra niefajnie (komputer) to widzę także, że autorka naprawdę jest w swoim mniemaniu pępkiem świata.
Wina oczywiście rodziców
No bo tak na zdrowy rozum kto daje małej/wczesnonastoletniej dziewczynce większy pokój z dorosłymi meblami a nastolatce mniejszy ze starymi, dziecięcymi meblami? I jeszcze jedno, na marginesie, siostra autorki swoją młodość spędziła w tej klitce, która teraz tak bardzo dusi autorkę... bez komenatarza. Następnie autorka postanawia odstąpić swój pokój siostrze z mężem i co słyszy od tatusia: nie rób tego, nie rób, zostaw sobie pokój. No ludzie, jak ona słyszała całe życie, tego nie rób, tamtego nie rób, bierz dla siebie, to jak ma wyrosnąć na kogoś innego niż na wymagającego wszystkiego rozpuszczonego dzieciaka?
Ja rozumiem, że rodzice mogli nie chcieć w domu starszej córki z mężem. Ale to się mówi a nie potem szykanuje, "przyznając" najmniejszy pokoik (bo przecież mogli od razu dać te dwa mneijsze i byłoby z głowy. To nie, czekali aż się dziewczyny pożrą o drugi pokój.

Co do kompa, to w sumie tak źle dla młodszej nie wyszło, nie? Na urodziny miała wybrać czy chce pierścionek czy kompa a w sumie dostała i jedno i drugie, a starsza córka została ze starym lapkiem.
A wcale bym się nie zdziwiła, gdyby się okazało, że w końcu młoda dostanie dwa pokoje a starsza córka z mężem jej "młodocianą klitkę", bo ci rodzice mi na takich wyglądają co to młodszej uchylić nieba a starszą ledwie tolerować.

Reasumując. O ile uważam, ze młodsza córka ma prawo przenieść się do gościnnego pokoju, jeśli stary pokój ciśnie ją w biodrach o tyle uważam ją i tak za rozpuszczonego dzieciaka, który zawsze dostaje od rodziców to co chce.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-02-18 o 07:37
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 08:30   #94
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
Z racji wieku, z racji większych obowiązków, z racji opieki nad młodszym rodzeństwem itd.
No proszę Cię obowiązkiem starszego rodzeństwa nie jest opieka nad młodszym bratem czy siostrą. Od tego są rodzice. Większe obowiązki? No moze w pewnym wieku, np. obowiązkiem 8latka jest szkoła, a 3latka nie. Póżniej i ten 3latek ma obowiązki. Starsze rodzeństwo może pomagać w opiece nad młodszym, ale nie wychowywać.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 08:31   #95
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Reasumując. O ile uważam, ze młodsza córka ma prawo przenieść się do gościnnego pokoju, jeśli stary pokój ciśnie ją w biodrach o tyle uważam ją i tak za rozpuszczonego dzieciaka, który zawsze dostaje od rodziców to co chce.
A czy siostra z mężem nie dostają?
Może w takim razie też są rozpuszczeni?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 08:50   #96
Osiak
Zadomowienie
 
Avatar Osiak
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wszechświat
Wiadomości: 1 064
GG do Osiak
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez MonikaFaustyna Pokaż wiadomość
Autorce radzę usiąść i zrobić naradę rodzinną. Nic innego się nie wymyśli. Młodym się chata sama szybciej nie zrobi, więc będzie trzeba ustalić warunki wspólnego mieszkania, skoro się tego na początku nie zrobiło. Ja się osobiście dziwię, że w czasach kryzysu, niepewnej pracy i marnych płac, ludzie się wpierniczają w budowę domu zamiast kupić i wyremontować mieszkanie. Poza tym, nie wyobrażam sobie mieszkać u rodziny, nie ważne, jacy są mili. Wolę mieć poczucie prywatności na wynajmowanym, no ale to moja opinia.
No nie ma wyjścia jak siąść i pogadać. A co do budowania domu i mieszkania u rodziny, to jeżeli im pasuje, jeżeli stać ich na budowę tego domu(a chyba stać skoro mają przynajmniej zdolność kredytową ) to w sumie nic nikomu do tego.

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
To jest kluczowe zdanie w tym wątku.

Tak sobie czytam i czytam i też uważam autorkę za rozpuszczone dziecko (zgadzam się z edytą). Przy tym nie uważam, że musi spuścić uszy po sobie i brać co los przyniesie, bo jest młodsza czy tam cos innego.
Ale mimo tego, że widzę, ze niekóre sprawy zostały załatwione przez siostrę i szwagra niefajnie (komputer) to widzę także, że autorka naprawdę jest w swoim mniemaniu pępkiem świata.
Wina oczywiście rodziców
No bo tak na zdrowy rozum kto daje małej/wczesnonastoletniej dziewczynce większy pokój z dorosłymi meblami a nastolatce mniejszy ze starymi, dziecięcymi meblami? I jeszcze jedno, na marginesie, siostra autorki swoją młodość spędziła w tej klitce, która teraz tak bardzo dusi autorkę... bez komenatarza. Następnie autorka postanawia odstąpić swój pokój siostrze z mężem i co słyszy od tatusia: nie rób tego, nie rób, zostaw sobie pokój. No ludzie, jak ona słyszała całe życie, tego nie rób, tamtego nie rób, bierz dla siebie, to jak ma wyrosnąć na kogoś innego niż na wymagającego wszystkiego rozpuszczonego dzieciaka?
Ja rozumiem, że rodzice mogli nie chcieć w domu starszej córki z mężem. Ale to się mówi a nie potem szykanuje, "przyznając" najmniejszy pokoik (bo przecież mogli od razu dać te dwa mneijsze i byłoby z głowy. To nie, czekali aż się dziewczyny pożrą o drugi pokój.

Co do kompa, to w sumie tak źle dla młodszej nie wyszło, nie? Na urodziny miała wybrać czy chce pierścionek czy kompa a w sumie dostała i jedno i drugie, a starsza córka została ze starym lapkiem.
A wcale bym się nie zdziwiła, gdyby się okazało, że w końcu młoda dostanie dwa pokoje a starsza córka z mężem jej "młodocianą klitkę", bo ci rodzice mi na takich wyglądają co to młodszej uchylić nieba a starszą ledwie tolerować.

Reasumując. O ile uważam, ze młodsza córka ma prawo przenieść się do gościnnego pokoju, jeśli stary pokój ciśnie ją w biodrach o tyle uważam ją i tak za rozpuszczonego dzieciaka, który zawsze dostaje od rodziców to co chce.
Doskonałe podsumowanie, zgadzam się z całością wypowiedzi
__________________
[I][COLOR=Indigo]"Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest po prostu inne."
Osiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 09:35   #97
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A czy siostra z mężem nie dostają?
Może w takim razie też są rozpuszczeni?
A coś dostali, bo może nie zauważyłam? Oczywiście prócz tego, że mieszkają w domu rodziców, ale przecież nie jest wykluczone że i młodszej rodzice użyczą lokum, gdy zajdzie taka potrzeba. I nie wyczytałam nigdzie (może przeoczyłam) żeby za darmo u rodziców mieszkali.
Zauważyłam jednak, że starsza siostra jeszcze jako panna dostała pokój najmniejszy i ze starymi meblami. A młodsza pokój największy i z meblami nówkami.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-02-18 o 09:40
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 09:45   #98
paulinia18
Zadomowienie
 
Avatar paulinia18
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 1 889
Dot.: dobroć dla siostry

po mojemu to po prostu powinnaś z nimi porozmawiać a nie wypisywać na nich na forum.
__________________


włosy: 98cm

paulinia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 09:45   #99
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A coś dostali, bo może nie zauważyłam? Oczywiście prócz tego, że mieszkają w domu rodziców,
A to mało?
Cytat:
I nie wyczytałam nigdzie (może przeoczyłam) żeby za darmo u rodziców mieszkali.
Może ja źle przeczytałam, ale gdzieś było napisane, że dlatego właśnie mieszkają u rodziców żeby nie wydawać na czynsz w jakimś wynajmowanym mieszkanku, no bo ten dom budują przecież.
Cytat:
Zauważyłam jednak, że starsza siostra jeszcze jako panna dostała pokój najmniejszy i ze starymi meblami. A młodsza pokój największy i z meblami nówkami.
I ta siostra ten pokój oddała. A teraz młodzi życzą sobie jeszcze jeden, bo tamten to dla nich za mało.

Dla mnie to śmieszne.
Wzięli ślub, mieszkają u rodziców, no to trudno - muszą się pogodzić z tym co tam mają, a nie, że chcą zabrać wspólną przestrzeń młodszej siostrze.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 09:52   #100
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A to mało?
Może ja źle przeczytałam, ale gdzieś było napisane, że dlatego właśnie mieszkają u rodziców żeby nie wydawać na czynsz w jakimś wynajmowanym mieszkanku, no bo ten dom budują przecież.
Zaoszczędzili na czynszu ale opłaty chyba płacą. A jeszcze byłoby śmiesznie, prawdaż, gdyby się okazało, że np na górze jest osobny licznik i tym samym oni za siostre też płacą Takie przypuszczenia tylko.

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
I ta siostra ten pokój oddała. A teraz młodzi życzą sobie jeszcze jeden, bo tamten to dla nich za mało.
No nie dziwię się, że za mało. A pokój stał długo pusty, siostra się "za niego nie brałą" to stwierdzili, ze może mogliby go dostać.

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Dla mnie to śmieszne.
Wzięli ślub, mieszkają u rodziców, no to trudno - muszą się pogodzić z tym co tam mają, a nie, że chcą zabrać wspólną przestrzeń młodszej siostrze.
Ja zrozumiałam, że to pokój gościnny (czyli dla gości), a nie wspólny.

Tam generalnie robione jest wszystko, żeby siostry żyły ze sobą jak pies z kotem. Że każda w tej sytuacji usiłuje coś ugrać dla siebie to mnie nie dziwi.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 09:56   #101
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Zaoszczędzili na czynszu ale opłaty chyba płacą.
No dziwne by było gdyby tego nie robili..
Zaoszczędzili na czynszu, owszem.
Cytat:
No nie dziwię się, że za mało. A pokój stał długo pusty, siostra się "za niego nie brałą" to stwierdzili, ze może mogliby go dostać.
Cytat:
Ja zrozumiałam, że to pokój gościnny (czyli dla gości), a nie wspólny.
Gościnny, dzienny, salonik, jak zwał tak zwał - ja to tak zrozumiałam.
Pokoik, który jest dla wszystkich.
Cytat:
Tam generalnie robione jest wszystko, żeby siostry żyły ze sobą jak pies z kotem. Że każda w tej sytuacji usiłuje coś ugrać dla siebie to mnie nie dziwi.
A mnie jednak dziwi.
Dopóki wolny pokój był dla wszystkich, Autorka nie miała nic przeciwko, ale skoro siostra chce go sobie przywłaszczyć, Autorka się zbuntowała. Ja tam się nie dziwię.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 10:08   #102
wredniareczka02
Raczkowanie
 
Avatar wredniareczka02
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 175
GG do wredniareczka02
Dot.: dobroć dla siostry

A właśnie, nie można by zrobić takiej rotacji? Młodzi sypialnia do najmniejszego, autorka "odzyskuje" swój poprzedni pokój a największy jest dla całej trójki na zasadzi pokoju dziennego, dostępnego dla wszystkich...
A tak na marginesie, to tak na prawdę nie znamy opisu sytuacji drugiej strony, a z tego co można tu wyczytać, w tej sytuacji istnieją dwie prawdy autorki i siostry... Nie wydaje mi się ( przynajmniej mam taką nadzieję), że siostra pewnego dnia dyktatorskim tonem oświadczyła, że "zabiera" ten wolny pokój..., tylko konsultowała wszystko ze wszystkimi domownikami....

Co do mieszkania z rodzicami to w pełni rozumiem... Sami po ślubie mieszkamy z rodzicami..i szczerze mówiąc nie wiadomo ile to wszystko potrwa... Straciłam pracę, na kredyt nie ma szans, ogólnie każdy zna sytuacje panującą na rynku pracy.Wiadomo, że sytuacja ta nas nie cieszy i nie zachwyca, ale doceniamy co mamy... Nikt nie narzeka...
__________________
Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna
wredniareczka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 10:38   #103
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
Gościnny, dzienny, salonik, jak zwał tak zwał - ja to tak zrozumiałam.
Pokoik, który jest dla wszystkich.
A nie, to trzeba jednak uściślić, bo dla mnie pokój gościnny i salon to dwa różne pokoje.
Gościnny to taki pokój w którym mieszkają goście jak który przyjedzie, raczej nieużywany poza tymi okresami, kiedy używają go goście.
Salon zaś to faktycznie pokój wspólny.

Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
A mnie jednak dziwi.
Dopóki wolny pokój był dla wszystkich, Autorka nie miała nic przeciwko, ale skoro siostra chce go sobie przywłaszczyć, Autorka się zbuntowała. Ja tam się nie dziwię.
No własnie nie wiadomo czy był dla wszystkich, zależy co autorka rozumie pod słowem "gościnny".

Przywłaszczyć Tak serio, gdyby mi którekolwiek dziecko stwierdziło, że to drugie chce coś sobie "przywłaszczyć" w moim domu, to byłyby niezła awantura. Co to znaczy, że dziecko w domu rodziców sobie coś przywłaszcza czyli zabiera coś bezprawnie.
Po pierwsze to nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego było robione bez wiedzy rodziców a po drugie i najważniejsze, to nie jest obcy człowiek, żeby sobie coś "przywłaszczać".

Powtarzam raz jeszcze, że rozumiem autorkę, że może być jej ciasno, ale to chyba nie od dzis? I dlaczego tak długo zwlekała z przenosinami do drugiego pokoju? W każdym razie jak jej ciasno, to należą jej się przenosiny do innego pokoju, najlepiej byłoby to jednak spokojnie obgadać z rodzicami i siostrą

A na koniec to muszę napisać, ze tak jak pisze wredniareczka, druga strona też pewnie mogłaby tu założyć nielichy wątek na temat młodszej siostry (i nie byłby to pierwszy taki wątek ). Starsza siostra też pewnie ma swoje racje.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-02-18 o 10:40
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 11:26   #104
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: dobroć dla siostry

to czego zdecydowanie brakuje w tym wątku to oczywiście sensowna komunikacja i zdolnośc (raczej brak dobrej woli) racjonalnego rozwiązania problemu, przede wszystkim u rodziców, skoro oni są wlaścicielami domu więc mają decydującą rolę.
O ile rzeczywiście dziwi, dlaczego zresztą w ogóle nie zadysponowali lokalami w ten sposób, by dziewczynom dać większe pokoje, a gościnny zrobić tak na logikę w tym najmniejszym, o tyle nie zgadzam się mimo wszystko z podejściem z gatunku ''siedź cicho gówniaro, co ty tam wiesz, i tak masz dobrze''. Wcale nie widzę u niej rozwydrzenia bo:
- trochę ją boli, że oddała im swój pokój a oni to przyjeli jak z pocalowaniem ręki ;-)
- wkurzyła się, że tamci zabrali jej kompa
- ma żal, że sis ją namawiała ''nie'' do pierścionka kombinując, że jej przypadnie wtedy sprzęt. Mimo wszystko gdyby rodzice nie mieli kasy to by została ze ślicznym pierscionkiem ale bez tego komputera. Poza tym nie wiemy, co starsza siostra dostala od rodziców na swoją osiemnastkę. Może też coś tylko dla siebie, a nie nowe urządzenie użytkowe, które po paru latach będzie zresztą bublem, po to, by druga siostra mogła zachować swoje.
Bo to samo można powiedzieć o starszej sis. I jednak przykład z komputerem wskazuje, że starsza siostra też pograła niezbyt ładnie. A co tam jest w zalążku tego konfliktu pomiędzy nimi to już druga rzecz. Nie do końca mi się chce wierzyć, by starsza była takim domowym brzydkim kaczątkiem, skoro jednak wprowadzili się z mężem do domu rodzinnego, bez krępacji zabrali młodej lapa (tak właściwie to zakładając, że mieli ślub i dostali koperty na start to mieli kasę czy to na kompa czy to na meble do gościnnego i nie musieli zabierać niczego młodszej, mogli przecież kupić jakieś używki, poszukać czegoś tanszego, ale po co, skoro mogli wejść na gotowe i pięknie urządzone), przyjęli jej pokój jakby im się należał, i spokojnie dokonują dalszej ekspansji piętra (i tu już im kasy chyba w takim razie nie żal ;-)).
Cięzko też powiedzieć, dlaczego młodsza dostała pokój odnowiony i odstrzelony, bo też zachodzi taka możliwość, że siostra zamiast nowych mebli wtedy wybrała co innego. Może właśnie wolała odłożyć wtedy pieniądze na poczet przyszłego ślubu , bo wiadomo tylko tyle, że 3 lata temu młodzi się pobrali i wzięli funkiel nówka pokoik, a męża w tydzień to się raczej też nie zapoznaje.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2013-02-18 o 11:59
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 11:35   #105
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: dobroć dla siostry

I jeszcze to rozumowanie, że rodzice to kupili młodej nowego laptopa. A komu mają kupować? Starsza to ma chłopa i sami mogą coś tam sobie kupić, a nie tylko na gotowca. Można na raty, w jakiejś sieci za złotówkę...teraz laptop to nie jakiś luksusowy towar, co trzeba w kolejce 3 dni stać.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 12:52   #106
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: dobroć dla siostry

W całej rozciągłości zgadzam sie z Lubą.
Nie rozumiem problemu autorki z pokojem. Od trzech lat ma cały czas taką samą przestrzeń życiową i to na własne życzenie. Nikt jej nie zmuszał, ba nawet rodzice odradzali. Teraz podejrzewa zmanipulowanie. Nie wiem kto i jak, ale jednak w momencie zamiany wiedziała co robi i zrobiła to ze szlachetnych pobudek. Od tej pory nikt jej z tego pokoiku nie ruguje. Domyślam sie, że nie przeganiają jej też z korytarza, łazienki czy kuchni. Więc nic sie od 3 lat nie zmieniło.
Nie podoba jej sie sąsiedztwo i to zrozumiałe bo co małżeństwo za ścianą to nie to samo co sama siostra. Tylko dlaczego problemem jest to, że siostra chce sobie przygarnąć dodatkowy pokoik (jak rozumiem pustawy i dopiero co odmalowany). Pies ogrodnika sie odezwał?
Nie wiem też dlaczego autorka liczy, jak zrozumiałam, że siostra z mężem coś jej w ramach wdzięczności za gest sprzed 3 lat ufundują np. nowe meble do jej pokoju. Dwie siostry wszystko co mają w domu otrzymały od rodziców, więc skąd te roszczenia? Ona "darmo" kiedyś dostała nowe meble a jej siostra za jej zgodą teraz je użytkuje. Przecież nie weźmie ich do nowego domu (chyba?).
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 13:20   #107
roxyroxy
Zadomowienie
 
Avatar roxyroxy
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 413
Dot.: dobroć dla siostry

O ile, autorka robi wrazenie troche rozpieszczonej o tyle uwazam,ze zamezna siostra i jej maz zachowuja sie okropnie. Skoro byli na tyle dorosli ,ze wzieli slub i zalozyli nowa rodzine, to teraz maja obowiazek dbac o siebie i sie utrzymywac. Chce zaznaczyc, ze uczasca sie nastolatka takiego obowiazku nie ma.
Ja sobie nie wyobrazam mieszkania z rodzicami , rozumiem jednak ,ze niektorym taki uklad odpowiada. Ale Starsza siostra ma obowiazek upewnic sie,ze wszyscy mieszkancy sa zadowoleni z takiego a nie innego obrotu spraw.

nie rozumiem jednak dlaczego starsza siostra nie zamieszkala w pokoju goscinnym skoro nie byl uzywany?

Moim zdaniem w tym pustym pokoju powinny zrobic normalny pokoj dzienny, do wspolnego uzytkowana, autorka powinna przestac wypominac co dla nich poswiecila a siostra i jej maz powinni sie bardziej liczyc ze zdaniem domownikow.
roxyroxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:19   #108
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116
Dot.: dobroć dla siostry

nie mam pojęcia jak mam im powiedzieć że chcę odzyskać swój pokój, wiem że będzie awantura i to ja będę znowu ta zła, mimo ze oni dostaliby dwa pokoje. tutaj to jest skomplikowane bo szwagier ma cieżki charakter. czasami jak korzystam z lazienki na pietrze mowi mi czemu korzystam z ICH lazienki. niby w zartach ale wiadomo ze mu to nie pasuje. ja zawsze odpowiadam, że to też moja łazienka. a mama miała w niej nową pralkę i musiała sobie kupić drugą żeby mieć na dole. dlaczego? bo wstydzila sie wchodzic na pietro bo oni tam mieszkaja. masakra przeciez to jej dom i jej rzeczy
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:23   #109
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: dobroć dla siostry

Tak w temacie, lub poza tematem, w końcu nie wiadomo jak to tam wygląda.. To bardzo nie lubię takiego jakiegoś szczucia dzieci na siebie, wychowywania ich na wrogów, wybierania sobie kochanej i mniej kochanej dzieciny. Czy niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że jesli już mają więcej niż jedno dziecko, to ono nie będzie miało lepszego wsparcia w dorosłym życiu niż u siostry/brata?


Veromoda, a nie chcesz zdecydowanie tego drugiego pokoju, gościnnego?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-02-18 o 14:25
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-18, 14:24   #110
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez veromoda33 Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia jak mam im powiedzieć że chcę odzyskać swój pokój, wiem że będzie awantura i to ja będę znowu ta zła, mimo ze oni dostaliby dwa pokoje. tutaj to jest skomplikowane bo szwagier ma cieżki charakter. czasami jak korzystam z lazienki na pietrze mowi mi czemu korzystam z ICH lazienki. niby w zartach ale wiadomo ze mu to nie pasuje. ja zawsze odpowiadam, że to też moja łazienka. a mama miała w niej nową pralkę i musiała sobie kupić drugą żeby mieć na dole. dlaczego? bo wstydzila sie wchodzic na pietro bo oni tam mieszkaja. masakra przeciez to jej dom i jej rzeczy
Najlepiej to powiedz prosto z mostu...co Ci zalega na wątrobie. Przecież oni za chwilę zabronią Ci tam jadać. Dziwne, że rodzice nie reagują.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:37   #111
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116
Dot.: dobroć dla siostry

to nie jest tak że mnie rodzice uważają za lepszą i dlatego miałam mniejszy pokój. moja siostra jest starsza ode mnie 8 lat. i to ona jako pierwsza miala pokoj na pietrze kiedy wprowadzilismy sie do domu. sama wybrala ktory chce miec a miala do wyoboru z czelgo pietrza pomieszczenia wybbrala ten i nie byla juz mala tylko byla nastolatka. ja bylam z rodzicami na dole. kiedy troche podroslam rodzice zrobili mi pokoj na pietrze w pomieszczeniu ktore bylo zarezerwowane na kuchnie w przyszlosci i dali mi tam takie meble zlepki co zostalo ze starego domu. bylam w podstawowce. ja zbieralam sobie pieniadze ktore dostawalam od babci na gwiazdke urodziny zeby miec na nowe meble do pokoju. i w koncu kupilam za nie lozko. wtedy bylam w 1 gimnazjum. rodzice mi dolozyli na inne meble i powiedzieli ze kupimy takie doroslejsze bo dorastam i zawsze dzieckiem nie bede. no i sie z tej kuchni przeprowadzilam do tego mojego pokoju ktory pomogli mi wykonczyc. tak wiec tak lazilam po tych pokojach zanim doczekalam sie swojego, ktory potem jak glupia oddalam bo szkoda mi sie zrobilo ze siostra i szwagier musza wydac pieniadze na umablowanie goscinnego pokoju zeby w nim zamieszkac

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tak w temacie, lub poza tematem, w końcu nie wiadomo jak to tam wygląda.. To bardzo nie lubię takiego jakiegoś szczucia dzieci na siebie, wychowywania ich na wrogów, wybierania sobie kochanej i mniej kochanej dzieciny. Czy niektórzy rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że jesli już mają więcej niż jedno dziecko, to ono nie będzie miało lepszego wsparcia w dorosłym życiu niż u siostry/brata?


Veromoda, a nie chcesz zdecydowanie tego drugiego pokoju, gościnnego?
nas rodzice traktuja jednakowo. mojej stostrze bardzo pomagaja z budowa i w ogole takze nie jest tak ze widza tylko mnie. kazda z nas jest traktowana na rowni. chcialabym odzyskac swpj stary pokoj. nie chce tego goscinnego chce moj tamten. choc i tak wiem ze to raczej niemozliwe po prostu mi przykro ze tak sie dalam wyrolowac

Edytowane przez veromoda33
Czas edycji: 2013-02-18 o 14:39
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:46   #112
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez panna mati_ Pokaż wiadomość
Najlepiej to powiedz prosto z mostu...co Ci zalega na wątrobie. Przecież oni za chwilę zabronią Ci tam jadać. Dziwne, że rodzice nie reagują.
A co ma piernik do wiatraka? Jada na dole, u rodziców.

Niefajnie, że szwagier coś tam dogaduje w kwestii łazienki, mam tylko nadzieję, że autorka po sobie tam sprząta W ogóle jak jest rozwiązana kwestia sprzątania góry, właśnie tej łazienki czy mycie schodów czy okien czy czego tam jeszcze. Wspólnej przestrzeni. Tylko błagam niech się nie okaże, ze jesteś kolejnym wizazowym kopciuszkiem co to wszytsko w domu robi a inni tylko i wyłącznie leżą


I tak z ciekawości, jak sa dzielone opłaty? Jeśli to nie zbyt intymne pytanie.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Cytat:
Napisane przez veromoda33 Pokaż wiadomość
to nie jest tak że mnie rodzice uważają za lepszą i dlatego miałam mniejszy pokój. moja siostra jest starsza ode mnie 8 lat. i to ona jako pierwsza miala pokoj na pietrze kiedy wprowadzilismy sie do domu. sama wybrala ktory chce miec a miala do wyoboru z czelgo pietrza pomieszczenia wybbrala ten i nie byla juz mala tylko byla nastolatka. ja bylam z rodzicami na dole. kiedy troche podroslam rodzice zrobili mi pokoj na pietrze w pomieszczeniu ktore bylo zarezerwowane na kuchnie w przyszlosci i dali mi tam takie meble zlepki co zostalo ze starego domu. bylam w podstawowce. ja zbieralam sobie pieniadze ktore dostawalam od babci na gwiazdke urodziny zeby miec na nowe meble do pokoju. i w koncu kupilam za nie lozko. wtedy bylam w 1 gimnazjum. rodzice mi dolozyli na inne meble i powiedzieli ze kupimy takie doroslejsze bo dorastam i zawsze dzieckiem nie bede. no i sie z tej kuchni przeprowadzilam do tego mojego pokoju ktory pomogli mi wykonczyc. tak wiec tak lazilam po tych pokojach zanim doczekalam sie swojego, ktory potem jak glupia oddalam bo szkoda mi sie zrobilo ze siostra i szwagier musza wydac pieniadze na umablowanie goscinnego pokoju zeby w nim zamieszkac

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:36 ----------


nas rodzice traktuja jednakowo. mojej stostrze bardzo pomagaja z budowa i w ogole takze nie jest tak ze widza tylko mnie. kazda z nas jest traktowana na rowni. chcialabym odzyskac swpj stary pokoj. nie chce tego goscinnego chce moj tamten. choc i tak wiem ze to raczej niemozliwe po prostu mi przykro ze tak sie dalam wyrolowac
No i bardzo dobrze, przynajmniej się jedno wyjasniło.

Słuchaj, jeszcze mam pare pytań, bo moze dałoby się przeczekać.
Kiedy siostra ma zamiar się wyprowadzić
i
Czy Ty się na studia nie wybierasz poza obecne miejsce zamieszkania

Bo faktycznie z tym pokojem to lipa, będzie mega zgrzyt i fochy na długo jak się zaprzesz przy swoim starym pokoju. I raczej nierealne jak oni tam mają wszytskie swoje klamoty.
Ten goscinny duo mniejszy od twojego starego pokoju?

Ja wiem, ze jestes teraz rozzalona ale powiedz tak uczciwie, czy to nie jest tak, ze chcesz zwyczajnie dowalic siostrze, bo cie zdraznila tym, ze chce dodatkowy pokoj? I dlatego chcesz walczyc o ten stary pokoj?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2013-02-18 o 14:48
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:52   #113
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: dobroć dla siostry

A to ma piernik do wiatraka, że jak jest ICH łazienka, to za chwilę będzie ICH kuchnia, salon, schody...niektórzy ludzie mają taką mentalność i szwagier najwyraźniej taką ma! Bo skoro wprowadził się do kogoś to jeszcze powinien się zachować, a nie nastawiać siostry przeciw sobie, a tak to trochę wygląda.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:55   #114
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A co ma piernik do wiatraka? Jada na dole, u rodziców.

Niefajnie, że szwagier coś tam dogaduje w kwestii łazienki, mam tylko nadzieję, że autorka po sobie tam sprząta W ogóle jak jest rozwiązana kwestia sprzątania góry, właśnie tej łazienki czy mycie schodów czy okien czy czego tam jeszcze. Wspólnej przestrzeni. Tylko błagam niech się nie okaże, ze jesteś kolejnym wizazowym kopciuszkiem co to wszytsko w domu robi a inni tylko i wyłącznie leżą


I tak z ciekawości, jak sa dzielone opłaty? Jeśli to nie zbyt intymne pytanie.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------



No i bardzo dobrze, przynajmniej się jedno wyjasniło.

Słuchaj, jeszcze mam pare pytań, bo moze dałoby się przeczekać.
Kiedy siostra ma zamiar się wyprowadzić
i
Czy Ty się na studia nie wybierasz poza obecne miejsce zamieszkania

Bo faktycznie z tym pokojem to lipa, będzie mega zgrzyt i fochy na długo jak się zaprzesz przy swoim starym pokoju. I raczej nierealne jak oni tam mają wszytskie swoje klamoty.
Ten goscinny duo mniejszy od twojego starego pokoju?

Ja wiem, ze jestes teraz rozzalona ale powiedz tak uczciwie, czy to nie jest tak, ze chcesz zwyczajnie dowalic siostrze, bo cie zdraznila tym, ze chce dodatkowy pokoj? I dlatego chcesz walczyc o ten stary pokoj?
opłaty niby bylo ustalone ze sa dzielone na 5osob czyli mnie ich i rodzicow. oni placa za dwie a rodzice za mnie i siebie ale w rzeczywistosci jest tak ze rodzice im mowia zeby nie placili bo sie buduja i kasa im potrzebna. nie wiem kiedy sie wyprowadza maja juz postawiony dom zostalo tylko doprowadzic swiatlo wode tynki i wykonczyc go. ale mysle ze predko to nie bedzie bo siostra powiedziala ze teraz to sie dziecmi musza zajac a nie domem... i to nie jest tak ze chce ten goscinny pokoj z zazdrosci ja go nie chce w ogole juz bo bez sensu jest kupowanie mebli i wydawanie kasy tylko przykro mi ze tak postapilam a oni tego nigdy nie docenili nawet dziekuje nie powiedzieli tylko ciagle mna pomiataja zawsze pretensje do mnie. a stary pokoj chce bo ciezko mi sie pomiescic w tym malym jak rozloze lozko to juz nawet miejsca nie ma gdzie noga stanac strasznie mnie to przytlacza i ciagle gadanie szwagra ze moj pokoj to nora. tak tak mowi. a ja wtedy ze jakos jak moja siotra w nim bylo to mu to nie przeszkadzalo.na studia sie wyprowadzam ale to i tak mnie nie pociesza bo boje sie ze po nich nie bede miala gdzie wrocic przeciez jak wyjade to wszystko sobie przywlaszcza. a ten dodatkowy pokoj to ja sprzatam mimo ze tam jest ich balagan ciagle lezy ich pranie i ubrania. a w lazience tylko susze wlosy i sie rano maluje nic wiecej bo glupio mi sie tam myc

Edytowane przez veromoda33
Czas edycji: 2013-02-18 o 14:57
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:03   #115
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez veromoda33 Pokaż wiadomość
nie mam pojęcia jak mam im powiedzieć że chcę odzyskać swój pokój, wiem że będzie awantura i to ja będę znowu ta zła, mimo ze oni dostaliby dwa pokoje. tutaj to jest skomplikowane bo szwagier ma cieżki charakter. czasami jak korzystam z lazienki na pietrze mowi mi czemu korzystam z ICH lazienki. niby w zartach ale wiadomo ze mu to nie pasuje. ja zawsze odpowiadam, że to też moja łazienka. a mama miała w niej nową pralkę i musiała sobie kupić drugą żeby mieć na dole. dlaczego? bo wstydzila sie wchodzic na pietro bo oni tam mieszkaja. masakra przeciez to jej dom i jej rzeczy
Hmmm poczekaj, a możesz nam wkleić zdjęcie pokoju? Łatwiej będzie wtedy powiedzieć czy wyolbrzymiasz czy to serio maleństwo.
No dobrze wyobraźmy sobie że strzelą focha tupną nogą że chcą ten pokój który im dałaś i koniec. Co twoi rodzice na to żeby zostało jak jest? Ty mały oni duży a trzeci WSPÓLNY WSPÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓLNY A NIE ICH, tak jak sobie powoli przywłaszczają łazienkę przez zasiedlenie

?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:06   #116
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez veromoda33 Pokaż wiadomość
w rzeczywistosci jest tak ze rodzice im mowia zeby nie placili bo sie buduja i kasa im potrzebna.

O rany, ale ma siostra i szwagier tupet.
Cytat:
siostra powiedziala ze teraz to sie dziecmi musza zajac a nie domem...
Że przepraszam co?
Chcą sobie robić dzieci i tam mieszkać dalej z Wami?
Cytat:
a stary pokoj chce bo ciezko mi sie pomiescic w tym malym jak rozloze lozko to juz nawet miejsca nie ma gdzie noga stanac strasznie mnie to przytlacza i ciagle gadanie szwagra ze moj pokoj to nora. tak tak mowi. a ja wtedy ze jakos jak moja siotra w nim bylo to mu to nie przeszkadzalo.
Rany, spytałabym go gdzie jest jego pokój? Na razie mieszka kątem u Twoich rodziców, więc mógłby zamknąć papę.
Cytat:
na studia sie wyprowadzam ale to i tak mnie nie pociesza bo boje sie ze po nich nie bede miala gdzie wrocic przeciez jak wyjade to wszystko sobie przywlaszcza.
Ale chodzi Ci o to, że nie będziesz miała swojego miejsca jak wrócisz do domu np na święta czy weekendy, czy ogólnie po studiach?
Tu musisz poważnie pogadać z rodzicami, bo podejrzewam, że Twój scenariusz jest bardzo prawdopodobny.
Cytat:
a w lazience tylko susze wlosy i sie rano maluje nic wiecej bo glupio mi sie tam myc
Sama się im usuwasz. Nie rób tego, bo naprawdę niedługo nie będziesz mogła się ruszyć na piętrze nigdzie. Myj się tam, jestes u siebie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:09   #117
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dobroć dla siostry

Nie chcę wysuwać pochopnych wniosków ale to wygląda tak jakby sobie wili gniazdko dla bobaska na tym piętrze : |
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:12   #118
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie chcę wysuwać pochopnych wniosków ale to wygląda tak jakby sobie wili gniazdko dla bobaska na tym piętrze : |
Bo o to chodzi. Po co im sypialnia osobna jak nie mają dzieci? A tak to się przyda
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:12   #119
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: dobroć dla siostry

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Nie chcę wysuwać pochopnych wniosków ale to wygląda tak jakby sobie wili gniazdko dla bobaska na tym piętrze : |
Widze to dokładnie tak samo.
Czynszu nie płacą, rachunków nie płacą, siostrę coraz bardziej ograniczają w jej własnej przestrzeni i jakieś gadki o dzieciach..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 15:13   #120
veromoda33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 116
Dot.: dobroć dla siostry

przepraszam po prostu chciałam sie wam wygadac bo lezy mi to na sercu juz dlugo. na poczatku wcale nie zalowalam ze oddalam im pokoj bo uwazalam ze dla siostry robi sie wszystko ale wtedy dogadywalam sie dobrze i z siostra i szwagrem. kiedy dluzszy czas z nimi mieszkalam poznalam szwagra z kazdej strony i jest zupelnie inny niz sie wydaje. opryskliwy, niemily, najmadrzejszy, jego rodzenstwo jest super a ja to najlepiej jakbym sie wyniosla. nie chce tego wolnego pokoju bo to i tak bezsensowne, swojego tez nie odzyskam bo to tez wiadome. powiedzialam ze jak wyjade na studia to nie bede przyjezdzac a oni mi na to ze to dobrze i ze jeszcze nie wiadomo czy gdzies mnie przyjma i moze bede siedziala w domu
veromoda33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:45.