Dieta 1000 kcal - wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-24, 21:56   #91
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Elfir Będę trzymać kciuki Podobają mi się Twoje założenia - nic na siłę Bomba po prostu Też tak do tego podchodzę ) P.S. Uwielbiam Pangę <siorb>
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:27   #92
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

i cóż ci mogę powiedzieć oprócz tego że pewnie masz rację (i tego że wygląda to tak jakbyś się czepiała ), ale narazie pobędę na tej swojej diecie, ok ?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 22:57   #93
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez Izumi
Elfir Będę trzymać kciuki Podobają mi się Twoje założenia - nic na siłę Bomba po prostu Też tak do tego podchodzę ) P.S. Uwielbiam Pangę <siorb>
IZUMI jestes moja ostatnia deska ratunku

Rok temu mialam straszne problemy i ze stresu no nie moglam nic zjesc..chcialam a nie moglam gardło ściskalo..przez 3tygodnie schudlam 7kg.
A teraz albo jak jem normalnie albo jak chce schudnac to to nic nie daje..ja tyje! waze teraz tyle co przed schudnieciem tych 7kg BŁAGAM pozmo jaka diete Ty stosujesz?? moglabys mi tez wyslac na maila??

martufffia@gmail.com

zrobie wszystko zeby znow normalnie jesc i nie tyc.. no i zeby schudnac 1kg na tydzien wystarczy ale niech waga spada
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 08:51   #94
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

hej! sniadanko dziseijsze:

2 jajka plus pomidor (na teflonie usmazone bez tluszczu)

90 razy 2 = 180 kcal + 34 kcal = 214 kcal

ide sie zaraz opalac, i nie wiem co wziasc do jedzenia (bede tam do wieczora) mzoe chlebek chrupki? i jakies owocki
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:40   #95
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez MartuFFFia
zrobie wszystko zeby znow normalnie jesc i nie tyc.. no i zeby schudnac 1kg na tydzien wystarczy ale niech waga spada
Twoim problemem jest to, ze chcesz schudnac natychmiast. Na dodatek masz rozregulowany glodowkami i niesystematyczna dieta metabolizm.
Jak napisalam - przez 3 miesiace diety moja waga nawet nie drgnela. Nawet przytylam nieco. Tak naprawde nie byl to efekt odkladania sie tluszczu, tylko ponowne nawodnienie sie organizmu, wiec pomimo lekkiego zwiekszenia wagi, cm nie przybylo.
Ja podczas diety wcale na wage nie wchodze. To nie ma sensu. Efekty diety obserwuje wylacznie na podstawie rozmiarow ubran - bo tylko to naprawde ma znaczenie. Za to co za frajda pozbywac sie z szafy za luznych spodni!

Zacznij diete od zaraz. Na kolacje zrob sobie wielki talerz salatki z pomidorow, ogorka (ja nie lubie surowego, robie z malosolnych), papryki i cebuli lub pora. Troche soli, pieprzu, i innych przypraw jak lubisz. Do tego ze dwie lyzki oliwy lub oleju z pestek winogron. Wypij dwie szklanki wody. Jesli po tym bedziesz glodna - zrob sobie drugą sałatkę

Na sniadanie wmus w siebie dwie szklanki wody i zmiksuj pol litra mleka niskoprocentowego z 1 bananem lub 1 brzoskiwnia lub garscia truskawek (bez cukru). Razem daje ci to objetosc w zoladku - 1 litr ! A masz i weglowodany i bialko na dzien dobry.
Ja, jesli nie zdaze zrobic koktajlu, to w pracy jem pomidory wymieszane z serkiem typu 'grani'

Na obiad przykladowo: kup dwie cukinie i baklazan. Pokroj w grube plastry, uloz na blasze wylozonej folia posmarowana olejem. Osól i zapiecz, az beda miekkie. Do tego bialko w postaci smazonej na teflonie ryby, kurczaka czy kilku kotletow sojowych.
Teraz jest sezon na fasolke szparagowa. Ja mieszam ugotowana fasolke z sosem z 2 lyzkek oliwy, lyzki musztardy i lyzki octu winnego z przyprawami oraz posypuje siekanym ugotowanym jajkiem. Na szybko, to po prostu mieszam fasolke z jogurtem naturalnym i przyprawami.

Jako przekaski w ciagu dnia pije kefir owocowy (ma mniej kalorii niz jogurt). Najlepszy jest z OSM Sanok - zero aromatow, antyutleniaczy i zagestnikow.

Kolacja oczywiscie - sałatka z pomidorów lub koktajl.

(staram sie pic przynajmniej pol litra mleka i jego przetworow dziennie, bo wiem, ze jadam troche za malo bialka).

No i tak 3 miesiace + plywanie, jazda na rowerze, spacery (wielkie centra handlowe tez wymagaja duzo chodzenia )

Acha. Ja pierwsze co zrobilam to oproznilam do zera lodowke. Zakupy robie codziennie, zadnych zapasow. Dzieki temu, gdy pusto w lodowce, nie mam czego podjadac.
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 09:57   #96
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

a ja znowu jogurt naturalny z łyzeczką siemienia, żeby tylko coś wmusić w siebie, na obiad jakąś zupkę warzywną chyba zrobię, kupiłam kalafiora, fasolkę szpatragową, cukinnię i będę sobie coś z tego robić

Jak ja bym się poopalała!....ale nie mam gdzie
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 10:04   #97
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

GOTHIKa ! jak to jest ze piszesz ze wmuszasz w sibie? ja to rano jestem tak glodna ze szkoda gadac, wstaje ide zrobic "siusiu", potem myje ząbki, buzie i odrazu sniadanko. a w szczytnie nie ma jakis pseudo plaz? bo u mnie w centrum niemalze sa tkz. "glinianki" bajorko wkolo drzewa,i troche ziemio-piachu ;-p zadna rewelacja, ale lepsze to niz balkon ;p pozdr
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 10:07   #98
agajot
Zakorzenienie
 
Avatar agajot
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 4 194
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Dziewczyny - tak jak pisały moje poprzedniczki pomyślcie choć chwilę o swoim metabolizmie. Za pierwszym razem na drastycznej diecie chudnie się łatwo, za każdym następnym jeśli po diecie będziecie wracać do dawnych nawyków żywieniowych będzie coraz mniej straconych kilogramów i coraz trudniej będzie je stracić. Po kilku latach takiego błędnego koła będziecie znów miały na karku swoje ciężko stracone kilogramy i mimo, że będziecie jeść jak wróbelek waga będzie stała (w najlepszym wypadku), albo będziecie przybierały niemal od szklanki wody. Piszę o tym bo sama to przerabiałam. Wiem, że i tak żadna z Was licząca na super efekty w tydzien lub trzy nie weźmie sobie tego do serca i dlatego za miesiąc, pół roku, lub rok znów napiszecie, że chcecie schudnąć. Nie życzę Wam nawet powodzenia bo przy takim podejściu to i tak niemożliwe
agajot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 10:19   #99
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

ja rano jak wstaję to nie jestem głodna, dopiero koło 12.00 i dlatego zmuszam bo wiem że się śniadania powinno jeść. Szczytno to małe miasto i nie ma żadnego miejsca gdzie ludzie się opalają, ja tam bym nawet wolała na balkonie ale mam za mały
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 10:34   #100
MartuFFFia
Rozeznanie
 
Avatar MartuFFFia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 980
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

ELFIR dziekuje Ci bardzo wiesz teraz to chce schudnac natychmiast bo jezeli nic mi nie ubylo od 3miesiecy odchudzania ba! nawet przytylo mi sie to troche "zdesperowana" jestem ale zabiore sie za to co napisalas Tylko czasami na sniadanie albo kolacje bede jadla płatki Fitnes mmm....są pyszne naprawde zjem moja mala miseczke platkow i jestem najedzona i zadowolona
__________________



mówie i mam wszystko co zechce.!uuu...


MartuFFFia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 11:02   #101
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Trzymam za Ciebie kciuki.
Teraz jest lato i najlatwiej tracic kilogramy. Wokolo kusza kolorowe warzywa, czlowiekowi z upalu mniej sie chce jesc, latwo o picie tych obowiazkowych 2 litrow wody.

Osobiscie balabym sie jesc platki, nawet jak nazywaja sie Fitness. Co prawda nie znam ich skladu, ale muesli zawsze kojarzyly mi sie z wysokokalorycznymi suszonymi owocami a zboza to czyste weglowodany. Ale z drugiej strony wszelkiego typu otreby wspomagaja prestylaktyke jelit.
Z drugiej strony kazdemu sluzy cos innego. Ja na przyklad nie moglabym odchudzac sie na niskokalorycznych zupkach - moge zjesc caly garnek a po chwili i tak jestem glodna :/
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 15:58   #102
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

no to zjadłam zupkę jarzynową, a potem 1,5 brzoskwini. Ja zawsze tak robię że po całym tygodniu odchudzania robię sobie nagrodę w w sobotę i jem , jeden taki dobry, normalny, albo słodycze. wiem że to pewnie trochę minimalizuje skutki diety ale pomaga.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:48   #103
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez Elfir
(staram sie pic przynajmniej pol litra mleka i jego przetworow dziennie, bo wiem, ze jadam troche za malo bialka).
Elfir - z tego opisu wychodzi bardzo mało białka, a dość dużo węglowodanów (dobrze, że głównie z warzyw, ale i tak sporo ich tu widać). O zdrowych tłuszczach prawie w ogóle nie piszesz - chyba że liczyć rybę, ale nie każda jest wystarczająco bogata w te zdrowe tłuszcze, no i nie je się jej przeważnie wystarczająco dużo.
Na diecie odchudzającej powinno być raczej odwrotnie: dużo białka, mniej ww i obowiązkowo zdrowe tłuszcze. W mleku 0,5% jest ok. 3-3,5% białka, więc to jedynie 35 g na litr - dzienne spożycie zalecane jest na poziomie 1 g białka na kg masy ciała, u osób aktywnych fizycznie - 1,5-2 g białka.

EDIT: ogólnie dieta, która opisałaś, nie jest zła, ale byłaby bardziej skuteczna, jeśli uwzględnić proporcje b:t:w
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 17:56   #104
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

wrocilam z opalanka ! jestem troszki spieczona, wygladam jak taki karmelek brazowy z czerwonymi plamkami (uda, brzusio ;-p)

zjadalm rano to co pisalam (214kcal),

potem 4 chrupkie kropmki (25.5 * 4 = 102 kcal),
potem 45 dag czeresni (194kcal)
talerz jarzynowki niezabielanej 98kcal
1/2 bulki ziarnistej ( 75 kcal) z 2 plasterkami sopockiej (17*2=34kcal ) 1 plastrem sera wedzonego zolotego (31kcal ) i 1/2 lyzeczki ketchupu (10kcal) łącznie zjadlam dziś : 656 kcal

ale przede mna jeszcze jakis jogurt i owocki ;-d
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:05   #105
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

No właśnie - w menu Dagusi białka jest pewnie z 10 g: w tych dwóch plasterkach sopockiej. Czyli niedobór gigantyczny No i jak tu schudnąć przy takiej diecie?
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:39   #106
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

hej, wiem o tym ze malo, ale juz wszamlam jogobelle - 147kcal, 1 brzoskwinke - 50 kcal - i kilka takich mini paluszkow. dzis upaly, nie chce sie jesc nic innego ... wczoraj jadlam piers z kurczaka, a dzis opalam sie to nie moglam nad wode wziasc nic innego. a ile tego bialeczka gramow powinnam zjesc w ciagu dnia zeby chudnac ?
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 18:47   #107
karolinusienka
Zakorzenienie
 
Avatar karolinusienka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 421
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez gothika
no to zjadłam zupkę jarzynową, a potem 1,5 brzoskwini. Ja zawsze tak robię że po całym tygodniu odchudzania robię sobie nagrodę w w sobotę i jem , jeden taki dobry, normalny, albo słodycze. wiem że to pewnie trochę minimalizuje skutki diety ale pomaga.
ja tez takl robie tylko ze w niedziele ytakji normalny dzien i zauwazylam ze z niedzieli na niedziele jem coraz mniej ehe
karolinusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 19:29   #108
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez _dagusia_
a ile tego bialeczka gramow powinnam zjesc w ciagu dnia zeby chudnac ?
1 g dziennie na każdy kg masy ciała to minimum - przy odchudzaniu lepiej zwiększyć tę ilość do 2g/kg i ćwiczyć
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 20:39   #109
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez Midi
Elfir - z tego opisu wychodzi bardzo mało białka
Wiem. Ale po prostu jak widze w okolicznych sklepach wedliny faszerowane azotanami albo stare mieso to mi sie niedobrze robi. Od czasu do czasu robie sobie przerwe w diecie i np. przez caly dzien jem gotowana lub pieczona piers z indyka lub rybe.

Cytat:
Napisane przez Midi
a dość dużo węglowodanów (dobrze, że głównie z warzyw, ale i tak sporo ich tu widać).
Jak napisalam, dieta zostala wymyslona przez takiego leniwca jak ja - a bawienie sie w liczenie kalorii z zeszytem w reku i bieganie po sklepach celem wyszukiwania konkretnego towaru to nie dla mnie. Nie mam na to czasu. Dlatego komponuje ja z tego co moge dostac w najblizszych sklepach (pech, ze jest to Biedronka :/ ).

Cytat:
Napisane przez Midi
O zdrowych tłuszczach prawie w ogóle nie piszesz
W zasadzie uzywam roznych olejow i oliwy z oliwek, ale raczej w symbolicznych ilosciach.

Cytat:
Napisane przez Midi
Na diecie odchudzającej powinno być raczej odwrotnie: dużo białka, mniej ww i obowiązkowo zdrowe tłuszcze. W mleku 0,5% jest ok. 3-3,5% białka, więc to jedynie 35 g na litr - dzienne spożycie zalecane jest na poziomie 1 g białka na kg masy ciała, u osób aktywnych fizycznie - 1,5-2 g białka.
Dziekuję za wskazowki. Chociaz jem przeciez wysokobialkowe straczkowe - fasolke i soje.
Porazajace sa te proporcje bialka. Zalozmy, ze waze ok. 75 kg, co daje zapotrzebowanie na 75 g bialka. W 100 g piersi z indyka daje nam 21 bialka i 110 kcal. A wiec dziennie powinnam jesc co najmniej 350 g, czyli 400 kcal. Niegdy dziennie tyle miesa nie jadalam, nawet przed dieta!
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 21:15   #110
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

a kolacyjka z trzech kromek pełnoziarnistego z pomidorkiem, ogórkiem, serkiem twarożkowym, liczyłam to nawet nie ma 1000 kl. Aha, ktoś może się dziwić że tak dużo chleba ale ja go uwielbiam, nie potrafię z niego zrezygnować. ważne że mam te 1000, i już. Czasem potrafiłam nawet zjeść coś mocno kalorycznego, jak bułka słodka, czipsy i wtedy już mniej jadłam później. Ja muszę czasami coś zjeść bardziej ...hmm...smacznego, słodkiego... Tylkonie bić mnie za to
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 02:43   #111
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez Midi
Na diecie odchudzającej powinno być raczej odwrotnie: dużo białka, mniej ww i obowiązkowo zdrowe tłuszcze. W mleku 0,5% jest ok. 3-3,5% białka, więc to jedynie 35 g na litr - dzienne spożycie zalecane jest na poziomie 1 g białka na kg masy ciała, u osób aktywnych fizycznie - 1,5-2 g białka.
Midi, jesli moge wykorzystac Twoja wiedze mialabym pytanie odnosnie bialka w ukochanej przeze mnie letniej postaci, tzn, maslanki lub kefiru zmiksowanego z malinami lub jagodami. Na ile jest to dobra kombinacja? Tzn. smakowo jest pyszna, wiem! Ale czy taki duzy kefir (400g) z owocami jest dobry jako posilek potreningowy, bo m.in. taka odpowiedzialna role mu przydzielilam Dla osoby usilujacej pozbyc sie kilogramow (takich rzeczywiscie zbednych, nie wyimaginowanych)

Zastanawiam sie tez, czy maslanka i kefir roznia sie jakos wyraznie jakoscia bialka? Bo "parametry" maja podobne, wiec kupuje zamiennie, co podleci - podaje dane z tego, co akurat mam w lodowce:

W 100 g:
Maslanka Mragowska naturalna: 3.2 g bialka, 4.5 g weglowodanow, 1.5 g tluszczu
Kefir Krasnystaw - 3.9 g bialka, 5.7 g weglowodanow, 2.0 g tluszczu
Kefir Zott - 3.2 bialka, 4.8 weglowodanow, 1.4 tluszczu

Z gory wielkie dzieki!
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 08:40   #112
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

ja już po śniadanku, miałam iść sie opalać ale cosik słoneczko zachodzi.

zjadłam:

bułkę ziarnistą - 130 kcal
1.5 plastra poledwicy - 26 kcal
0.5 pomidora - 17 kcal
25g serka topionego naturalnego - 75 kcal
0.5 plastra goudy - 23 kcal

łącznie: 271 kcal ;-d
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 09:52   #113
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

dagusia, szkoda że praktycznie my we dwie tylko jesteśmy na tej diecie...zawsze lepiej niż samej.
Ja właśnie jem serek homogenizowany z łyżeczką siemienia - 200 kl, dużo a jeszcze planuje na obiad makaronik co będzie miało 500 kl, i tym sposobem na kolację zostanie mi tylko 300, jak mam się tym zadowolić?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 09:54   #114
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

a może ktoś zna jakiś przepis na cukinnie, bo właśnie dostałam, nie chce zmarnować. Ja najbardziej lubię placki z cukinni ale to odpada , może ktoś robi coś mało kalorycznego z tego?
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 10:09   #115
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

gothika, no niestety wątek fajny, ale mało dietkowy ... nikt procz nas nie stosuje ... ale never mind, waze ze my sie trzymamy piszemy, wspieramy, a co! wiesz co ja to w gole nie lubie cukini, kabaczkow itp, wiec nie znam pzrepisow,ale mzoe cos na forum GOTOWANIE panie wizażanki ci podpowiedza? buziak
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 13:43   #116
_dagusia_
Raczkowanie
 
Avatar _dagusia_
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: 3CITY
Wiadomości: 248
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

hej po sniadanku 271 kcal, zjadlam:

1brzoskwinke - 50 kcal

bulke biala kajzerke - 200 kcal
1.5 plastra poledwicy - 26 kcal
0.5 pomidorka - 17 kcal
0.5 ogorka swiezego - 8 kcal
1 plaster goudy - 46 kcal
łacznie: 297 kcal

na obiad przewiduje talerz niezabielanej jarzynowki - 98 kcal

na kolacje (bede w pracy)
banana - 120 kcal
1 jogobelle - 147 kcal

łącznie all day to bedzie : 983 kcal (licze ze nie zgrzesze niczym ;p)
__________________
CO MNIE NIE ZABIJE TO WZMOCNI ...

"Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy" M.M
_dagusia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 14:51   #117
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez dori7
Midi, jesli moge wykorzystac Twoja wiedze mialabym pytanie odnosnie bialka w ukochanej przeze mnie letniej postaci, tzn, maslanki lub kefiru zmiksowanego z malinami lub jagodami. Na ile jest to dobra kombinacja? Tzn. smakowo jest pyszna, wiem! Ale czy taki duzy kefir (400g) z owocami jest dobry jako posilek potreningowy, bo m.in. taka odpowiedzialna role mu przydzielilam Dla osoby usilujacej pozbyc sie kilogramow (takich rzeczywiscie zbednych, nie wyimaginowanych)

Zastanawiam sie tez, czy maslanka i kefir roznia sie jakos wyraznie jakoscia bialka? Bo "parametry" maja podobne, wiec kupuje zamiennie, co podleci - podaje dane z tego, co akurat mam w lodowce:

W 100 g:
Maslanka Mragowska naturalna: 3.2 g bialka, 4.5 g weglowodanow, 1.5 g tluszczu
Kefir Krasnystaw - 3.9 g bialka, 5.7 g weglowodanow, 2.0 g tluszczu
Kefir Zott - 3.2 bialka, 4.8 weglowodanow, 1.4 tluszczu

Z gory wielkie dzieki!
Dori, dla osoby odchudzającej się wszelkie maślanki, kefiry, mleko itp. są kontrowersyjne ze względu na zawartość laktozy (dwucukier, który występuje w nabiale). Oczywiście w niewielkich ilościach nie ma przeciwwskazać, ale 400 ml to już taka ilość mocno średnia zwłaszcza na wieczór bym nie polecała.
Za posiłek białkowy z nabiału uważa się przede wszystkim jaja kurze (idealny aminogram! ) i chudy twaróg, dopiero potem te napoje, które wymieniłaś, bo białka jest w nich niewiele (w twarogu ok. 20%, a w kefirze tylko ok. 4%). Umowna 'porcja' białka w posiłku to ok. 20-30 gramów - uzyskasz tyle, wypijając pół litra jogurtu czy kefiru, a to już sporo właśnie laktozy i tłuszczu, który nie należy do najzdrowszych, nie mówiąc o spowalnianiu wchłaniania białka.
Posiłek potreningowy zależy od tego, co trenujesz, tzn. jest różnica, czy siłowo, czy aerobowo, czy np. jakieś dyscypliny nie będące ani aerobami, ani siłowymi. Tak czy inaczej, przy odchudzaniu się postawiłabym raczej na inne produkty, a koktaile na bazie kefiru piła tylko rano w niewielkich ilościach jako dodatek do posiłku (deser, a nie posiłek).
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 14:57   #118
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez Elfir
Wiem. Ale po prostu jak widze w okolicznych sklepach wedliny faszerowane azotanami albo stare mieso to mi sie niedobrze robi. Od czasu do czasu robie sobie przerwe w diecie i np. przez caly dzien jem gotowana lub pieczona piers z indyka lub rybe.



Jak napisalam, dieta zostala wymyslona przez takiego leniwca jak ja - a bawienie sie w liczenie kalorii z zeszytem w reku i bieganie po sklepach celem wyszukiwania konkretnego towaru to nie dla mnie. Nie mam na to czasu. Dlatego komponuje ja z tego co moge dostac w najblizszych sklepach (pech, ze jest to Biedronka :/ ).



W zasadzie uzywam roznych olejow i oliwy z oliwek, ale raczej w symbolicznych ilosciach.



Dziekuję za wskazowki. Chociaz jem przeciez wysokobialkowe straczkowe - fasolke i soje.
Porazajace sa te proporcje bialka. Zalozmy, ze waze ok. 75 kg, co daje zapotrzebowanie na 75 g bialka. W 100 g piersi z indyka daje nam 21 bialka i 110 kcal. A wiec dziennie powinnam jesc co najmniej 350 g, czyli 400 kcal. Niegdy dziennie tyle miesa nie jadalam, nawet przed dieta!
Ale białko mamy dostępne nie tylko w mięsie - zlicza się je ze wszystkiego, co jesz. Dobrymi źródłami są jajka, chudy nabiał (zwłaszcza twarogi - 20% białka!), warzywa strączkowe, kiełki, orzechy, mięso ryb itd. Te kilkadziesiąt gramów białka dziennie to wcale nie jest dużo, tzn. nietrudno to uzbierać. A liczyć można w przybliżeniu, tylko lepiej zaokrąglać w dół niż w górę
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 15:15   #119
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez gothika
dagusia, szkoda że praktycznie my we dwie tylko jesteśmy na tej diecie...zawsze lepiej niż samej.
Ja właśnie jem serek homogenizowany z łyżeczką siemienia - 200 kl, dużo a jeszcze planuje na obiad makaronik co będzie miało 500 kl, i tym sposobem na kolację zostanie mi tylko 300, jak mam się tym zadowolić?
Czy szkoda, czy nie, to kwestia niejednoznaczna, bym powiedziała
Gothika i Dagusia - jeśli jednak mimo tego tekstu http://www.sfd.pl/temat60467/ chcecie stosować swoją dietę, a w dodatku macie ochotę liczyć kalorie, to ja bym Wam proponowała lekką poprawę efektywności Zdrowiej będzie, jeśli będziecie jeść 1200 kcal dziennie, ale w nich ok. 30% będzie pochodzić z białka. 1 g białka = ok. 4 kcal. Czyli zjadacie 100 g białka dziennie, daje to 400 kcal, a resztę jecie w postaci tego, co wymieniacie w jadłospisach: warzyw, owoców, kasz, pieczywa pełnoziarnistego itd. Pewnie wiecie, że przy dietach odchudzających bardzo ważne są kwasy tłuszczowe, więc nie zapominajcie i o nich.
Jestem pewna, że - licząc kalorie właśnie w ten sposób - schudniecie więcej, szybciej i trwalej, niż jedząc wg Waszych jadłospisów, w których są prawie same węglowodany
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-26, 16:44   #120
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: kto ze mną na diecie 1000 kl od jutra czyli 24 lipca? razem rażniej!!

Cytat:
Napisane przez Midi
Dori, dla osoby odchudzającej się wszelkie maślanki, kefiry, mleko itp. są kontrowersyjne ze względu na zawartość laktozy (dwucukier, który występuje w nabiale). Oczywiście w niewielkich ilościach nie ma przeciwwskazać, ale 400 ml to już taka ilość mocno średnia zwłaszcza na wieczór bym nie polecała.
Za posiłek białkowy z nabiału uważa się przede wszystkim jaja kurze (idealny aminogram! ) i chudy twaróg, dopiero potem te napoje, które wymieniłaś, bo białka jest w nich niewiele (w twarogu ok. 20%, a w kefirze tylko ok. 4%). Umowna 'porcja' białka w posiłku to ok. 20-30 gramów - uzyskasz tyle, wypijając pół litra jogurtu czy kefiru, a to już sporo właśnie laktozy i tłuszczu, który nie należy do najzdrowszych, nie mówiąc o spowalnianiu wchłaniania białka.
Posiłek potreningowy zależy od tego, co trenujesz, tzn. jest różnica, czy siłowo, czy aerobowo, czy np. jakieś dyscypliny nie będące ani aerobami, ani siłowymi. Tak czy inaczej, przy odchudzaniu się postawiłabym raczej na inne produkty, a koktaile na bazie kefiru piła tylko rano w niewielkich ilościach jako dodatek do posiłku (deser, a nie posiłek).
Wielkie dzieki
Mleka juz prawie nie pijam, choc lubie, tylko do Inki troche wlewam, ale trzeba bedzie najwidoczniej ograniczyc kefir i maslanke tez, a tak dobrze sie je popija w te upaly Co do mojej aktywnosci - ostatnio rozne roznosci: z powodu ladnej pogody i pustki w portfelu rzucilam w kat karnet na silownie i biegam, jezdze na rowerze, plywam
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-17 12:22:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:48.