Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-15, 12:44   #91
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale nie ma wspolnej "prozy życia". inaczej jest spotykać się z kimś 2 razy w roku, a co innego mieć zawsze obok. rozmowy o piosenkach są spoko - tylko to takie powierzchowne?
My nie widujemy się na tydzień czy coś takiego Jeżeli on przyjeżdża to na jakieś dwa miesiące i przez ten czas mieszkamy razem. Także prozę życia ze sobą na co dzień też znamy. I bardzo nam się ona podoba, bo dobrze się dogadujemy. Zresztą, w Anglii jest dopiero od roku, przedtem mieszkaliśmy na tym samym osiedlu nawet i widzieliśmy się bardzo często. Właśnie dlatego wiemy, że chcemy być razem mimo przeciwności i problemów. Czemu niby naiwna? Bo kocham swojego mężczyznę i mu ufam? On nie planuje zostać tam na zawsze, a ja sama chciałabym z kraju wyjechać. Może być tak, że będziemy razem tutaj, a może w Anglii? Tego nie wiem. Nie mam na myśli rozmów o piosenkach, tylko to że słyszysz piosenkę i myślisz o drugiej osobie.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:45   #92
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Kurde, w relacje międzyludzkie też trzeba inwestować. Naprawdę. Nie można tego zawiesić. A w przypadku związku na odległość jest trudniej. Ja nie twierdzę, że to niemożliwe, ale stanowczo przestrzegałabym przed byciem zbyt radosnym i decydowaniem się na to, kiedy nie ma takiej konieczności.
- widzisz, Tyene dla Ciebie to oczywiste, bo to jedyna droga, aby związek wyszedł, aby nie skończyło się szybkim ślubem i jeszcze szybszym rozwodem + wzajemnym rozczarowaniem. W sumie gdy chce się być szczęśliwym TO JEST najważniejsza inwestycja.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:48   #93
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Ja mam spotkania 3-4 razy do roku i tego nie zmienię, ale na pewno nie zdecydowałabym się na to, gdyby istniała inna opcja.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:53   #94
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Można być w związku na odległość i ten związek rozwijać - ja tak mam. Ale w życiu nie zdecydowałabym się na coś takiego, gdybym nie musiała. Ale mój TŻ jest obcokrajowcem i emigracja do Polski jest pozbawiona sensu, ja mam tu moją edukację, plus emigracja do jego kraju jest niemożliwa/trudna, chyba, że poprzez małżeństwo. Ale związki na odległość są trudne.

Nigdy bym nie poleciła, kiedy para NIE MUSI, żeby się rozdzielili, bo praca, bo pieniądze, zwłaszcza na długi okres czasu.

W relację też trzeba inwestować i główną inwestycją jest czas i wysiłek. I pieniądze nie są warte tego wszystkiego.

Plus Anglia jest blisko, naprawdę, nie wiem, co tłumaczy spotkania zaledwie 2 razy w roku... Bilety lotnicze są tanie z wyprzedzeniem.

Kurde, w relacje międzyludzkie też trzeba inwestować. Naprawdę. Nie można tego zawiesić. A w przypadku związku na odległość jest trudniej. Ja nie twierdzę, że to niemożliwe, ale stanowczo przestrzegałabym przed byciem zbyt radosnym i decydowaniem się na to, kiedy nie ma takiej konieczności.

A to tłumaczy, że on ma urlop tylko raz w roku, ja wakacje również mam tylko raz w roku. Nie mogę od tak sobie wyjechać na dwa tygodnie do Anglii zostawiając studiów i potem nie wyrobić z zaległościami. On nie może od tak sobie ryzykować utratą pracy. Dlatego widujemy się dwa razy w roku, ale wtedy trwa to np. całe wakacje. Nie odpowiedziałam co ze sferą fizyczną? Jest ciężko owszem, ale wrażenie po tak długiej przerwie, kiedy dwie osoby są za sobą stęsknione - są niesamowite. Wystarczy trochę cierpliwości... I zaufania do siebie nawzajem.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:58   #95
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Jeżeli Ty jedziesz do niego na całe wakacje - np. 3 miesiące wakacji akademickich, a on na 2 miesiące do Polski w innym terminie (urlop) to trudno to nazwać "widujemy się 2 razy w roku", skoro niemal pół roku spędzacie razem.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 12:58   #96
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Blond_Witch Pokaż wiadomość
My nie widujemy się na tydzień czy coś takiego Jeżeli on przyjeżdża to na jakieś dwa miesiące i przez ten czas mieszkamy razem. Także prozę życia ze sobą na co dzień też znamy. I bardzo nam się ona podoba, bo dobrze się dogadujemy. Zresztą, w Anglii jest dopiero od roku, przedtem mieszkaliśmy na tym samym osiedlu nawet i widzieliśmy się bardzo często. Właśnie dlatego wiemy, że chcemy być razem mimo przeciwności i problemów. Czemu niby naiwna? Bo kocham swojego mężczyznę i mu ufam? On nie planuje zostać tam na zawsze, a ja sama chciałabym z kraju wyjechać. Może być tak, że będziemy razem tutaj, a może w Anglii? Tego nie wiem. Nie mam na myśli rozmów o piosenkach, tylko to że słyszysz piosenkę i myślisz o drugiej osobie.
Wydaje mi się że jeszcze nie znasz tzw. życia. Dwa miesiące wakacji to sielanka, zamieszkaj z kimś więcej niż rok, dziel się kasą, problemami, chorobami. Kiedy tak zrobisz, przyrównaj sobie to do dwóch miesięcy wakacji spędzonych razem.

Te sprecyzowane plany nie uwzględniły rzeczy wg mnie podstawowej - przekonajmy się, czy naprawdę nadajemy się do życia jako para.

A o tych piosenkach, to sorki, ale takie nastolatkowe mrzonki, jak mnie się potrafi zawsze przypomnieć chłopak z gimnazjum na pierwsze dźwięki pewnej piosenki to znaczy że tak bardzo do niego jestem przywiązana?

Ostatnio spędziłam bez TŻ (męża już) niecałe dwa miesiące. Nigdy więcej. Skręcało mnie na samą myśl że znów będę sama w łóżku w nocy. Rozmowy przez net były tylko jakąś namiastką po których mi było gorzej niż lepiej.
No i nowe wydarzenia w naszym życiu pokazały znów kolejne dna naszych charakterków pięć lat spędzonych dzień w dzień, tylko dwa miesiące niewidzenia, a i tak potrafił mnie zaskoczyć w pewnych kwestiach. Na szczęście podstawy są tak mocne, że takie rzeczy nie zrobią nam krzywdy.

A jakie podstawy mają ludzie ze związków opisanych powyżej? Tylko swoje wyobrażenia na temat jak to powinno wyglądać bez konfrontacji z rzeczywistością.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:05   #97
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Rozumiem go w stu procentach. Zastanów sie nad sobą bo twoje zachowanie jest straszne.

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 13:07   #98
Blond_Witch
Raczkowanie
 
Avatar Blond_Witch
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 233
GG do Blond_Witch
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez tyene Pokaż wiadomość
Jeżeli Ty jedziesz do niego na całe wakacje - np. 3 miesiące wakacji akademickich, a on na 2 miesiące do Polski w innym terminie (urlop) to trudno to nazwać "widujemy się 2 razy w roku", skoro niemal pół roku spędzacie razem.
Widujemy się dwa razy w roku, ale przez dłuższy czas. On ma akurat trzy tygodnie urlopu, a ja trzy miesiące wakacji. Więc widzimy się ok. 4 miesiące w roku. Zanim wyjechał widywaliśmy się 3-4 razy w tygodniu. Więc sądzę, że mam jakieś pojęcie na temat naszego związku i tego jak widzimy naszą przyszłość razem. Serio Wizażanki, to że ktoś jest młody, to nie znaczy że on razu po wyjeździe za granicę, musi szaleć po pubach, dyskotekach i imprezach. Mój mężczyzna to zdecydowanie nie ten typ. Cichy, spokojny, sumienny. I skoro nawet jego kumple tak o nim mówią, to chyba coś w tym musi być. I nie uważam siebie za osobę naiwną, tylko taką która kocha swojego mężczyznę i mu zwyczajnie ufa. Ciężko się przestawić na związek na odległość, ale serio - to nie jest rzeczą niemożliwą.
Blond_Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:09   #99
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość

albo się mylę, albo autorka napisała, że po ślubie i tak każde miałoby mieszkać osobno ? Zrozumiałam, że ona chce ślubu bo tak, nie ważne czy są warunki czy nie.
Mam po prostu wrażenie, że Autorka ma parcie na ślub z jakiegoś konkretnego powodu.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 13:26   #100
WDM
Rozeznanie
 
Avatar WDM
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 980
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez sadkitten Pokaż wiadomość
ma fundamentalne zasady, których nie będzie naginał, bo potem "będziesz chciała wymusić na mnie inne rzeczy. Jestem facetem i muszę mieć swoje zdanie, a nie zmieniać je co chwila".
Moim zdaniem zacytowałaś fatalne, żenujące teksty zakompleksionego i niepewnego swej męskości gościa, o nienaturalnie sztywnych zasadach (sposób argumentacji, a raczej jej brak, jest niepokojący), o małej emocjonalności, o bardzo niepokojącym wyobrażeniu na temat kobiet.

Świeci mnóstwo czerwonych lampek. Jak powychodzą te cechy w małżeństwie, to potem nie płacz.
WDM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:02   #101
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Littlejackie Pokaż wiadomość
Nooooo zgadzam się. Ja bym już wolała nawet na próbę to mieszkanie wynająć bo może być tak, że na kupno to go nie będzie stać nawet i do 40. I co wtedy?:p
Niech czeka do 50-tki. Przecież od faceta nie należy niczego wymagać. Jeszcze się biedaczek zestresuje od tej presji.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 14:20   #102
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Niech czeka do 50-tki. Przecież od faceta nie należy niczego wymagać. Jeszcze się biedaczek zestresuje od tej presji.
Jak Ona chce ślubu, to ma parcie, podejście średniowieczne i w ogóle niech się lepiej nie przyznaje do tego, czego oczekuje od życia.

Jak On nie chce to znaczy że jest rozsądny, bo po co śluby, branie zobowiązań (np. wspólne mieszkanie), biedaczek ma doktorat, co mu jakaś baba w paradę będzie wchodziła. Z ciśnieniem na ślub.

Ale odstresować się w weekend to miło. Dziwki drożej wychodzą, do klubu na podryw też nie chce się każdemu wychodzić.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:38   #103
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Jak Ona chce ślubu, to ma parcie, podejście średniowieczne i w ogóle niech się lepiej nie przyznaje do tego, czego oczekuje od życia.

Jak On nie chce to znaczy że jest rozsądny, bo po co śluby, branie zobowiązań (np. wspólne mieszkanie), biedaczek ma doktorat, co mu jakaś baba w paradę będzie wchodziła. Z ciśnieniem na ślub.

Ale odstresować się w weekend to miło. Dziwki drożej wychodzą, do klubu na podryw też nie chce się każdemu wychodzić.
Jeśli młodzi mają warunki to nie jest parcie kobiety na ślub, ale w momencie gdy tych warunków brak, a po ślubie mają mieszkać osobno, a ona na ślub nalega to nie uważasz, że to jest parcie dla samego faktu bycia "żoną" ?
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:44   #104
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Jeśli młodzi mają warunki to nie jest parcie kobiety na ślub, ale w momencie gdy tych warunków brak, a po ślubie mają mieszkać osobno, a ona na ślub nalega to nie uważasz, że to jest parcie dla samego faktu bycia "żoną" ?
Miałam na myśli sytuacje bardziej ogólne. Ale dziewczyna ma prawo mieć "parcie" na ustabilizowany związek, wspólne życie, jeśli ślub uznaje za coś ważnego to też ma prawo go chcieć.

Mnie się wydaje, ze autorka wątku po cichu liczy na to, że jak wezmą ślub to się panu cudownie odmieni, ślub go zmusi do zamieszkania z nią i tak dalej. Mam nadzieję, że przejrzy na oczy.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:45   #105
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Jeśli młodzi mają warunki to nie jest parcie kobiety na ślub, ale w momencie gdy tych warunków brak, a po ślubie mają mieszkać osobno, a ona na ślub nalega to nie uważasz, że to jest parcie dla samego faktu bycia "żoną" ?
Tylko w wieku 30 lat - że tak powiem - wypadałoby jednak powoli się do pewnych rzeczy szykować, starać pogodzić różne role. Skupienie się na nauce, rozwoju? Szlachetnie brzmi, ale jak się ma od kilku lat partnerkę / partnera, to jednak należy również i ich uwzględniać w swoich planach i generalnie w życiu. Tak do końca nigdy nie wisi nad nami tylko jeden problem, jedna sprawa. Trzeba umieć pewne sprawy ze sobą pogodzić, coś wymyślić, szukać kompromisu, rozwiązań. Bo dobrego czasu na wynajem / kupno mieszkania może nie być zdaniem tego pana nigdy, bo "zawsze coś". Nie jestem fanką kredytów, ale cóż: na mieszkanie to taki w sumie standard, ludzie biorą i żyją.

A poza tym nie zauważyłam, aby autorka wątku miała parcie na ślub dla samego ślubu, tylko chce zrobić następny krok, coś zaplanować, doprecyzować. Pewnie nawet na początek wspólne zamieszkanie ze sobą by jej dało satysfakcję. Ale pan się tak troszkę zasłania nauką i tym, że to zły moment. Tylko kiedy będzie dobry? Lepiej to jak najszybciej wyjaśnić, żeby nie było, że pani dobije 35 w oczekiwaniu na to, aż pan uzna że to już teraz, a pan w międzyczasie pozna młodszy model na uczelni i powie "papa".
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:51   #106
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tylko w wieku 30 lat - że tak powiem - wypadałoby jednak powoli się do pewnych rzeczy szykować, starać pogodzić różne role. Skupienie się na nauce, rozwoju? Szlachetnie brzmi, ale jak się ma od kilku lat partnerkę / partnera, to jednak należy również i ich uwzględniać w swoich planach i generalnie w życiu. Tak do końca nigdy nie wisi nad nami tylko jeden problem, jedna sprawa. Trzeba umieć pewne sprawy ze sobą pogodzić, coś wymyślić, szukać kompromisu, rozwiązań. Bo dobrego czasu na wynajem / kupno mieszkania może nie być zdaniem tego pana nigdy, bo "zawsze coś". Nie jestem fanką kredytów, ale cóż: na mieszkanie to taki w sumie standard, ludzie biorą i żyją.

A poza tym nie zauważyłam, aby autorka wątku miała parcie na ślub dla samego ślubu, tylko chce zrobić następny krok, coś zaplanować, doprecyzować. Pewnie nawet na początek wspólne zamieszkanie ze sobą by jej dało satysfakcję. Ale pan się tak troszkę zasłania nauką i tym, że to zły moment. Tylko kiedy będzie dobry? Lepiej to jak najszybciej wyjaśnić, żeby nie było, że pani dobije 35 w oczekiwaniu na to, aż pan uzna że to już teraz, a pan w międzyczasie pozna młodszy model na uczelni i powie "papa".
Oczywiście ogólnie się zgadzam, ale odnosząc się do tego tego wątku, gdzie ślub nic nie zmieni a da złudne poczucie bezpieczeństwa, bo autorka chce ślubu, żeby wiedzieć co i jak i że jest tą jego żoną jakoś do mnie nie przemawia. Tak jak napisałam wyżej powinni wspólnie określić maksymalny czas do którego będą starali się rozwiązać sprawy mieszkaniowe itd i wtedy ślub. Może się uczepiłam jednego zdania, ale gdyby inne autorki napisały bierzemy ślub a nie mamy gdzie mieszkać, poleciałyby gromy na nią, że jest nie odpowiedzialna itd, że będą pewnie mieszkać osobno lub z teściami, że jak się nie ma warunków to ślubu się nie bierze itd itd. Nie znają się 15 lat, żeby mówić, że nic w ich związku nie idzie do przodu a mają już po 30 lat. Poznali się niedawno, w sumie bardzo sporadycznie się widują, a autorka mimo braku warunków naciska na ślub, który oprócz papierka w tym przypadku nic nie zmieni, bo nawet ze sobą nie zamieszkają.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:54   #107
natash88
Wtajemniczenie
 
Avatar natash88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 128
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
Oczywiście ogólnie się zgadzam, ale odnosząc się do tego tego wątku, gdzie ślub nic nie zmieni a da złudne poczucie bezpieczeństwa, bo autorka chce ślubu, żeby wiedzieć co i jak i że jest tą jego żoną jakoś do mnie nie przemawia. Tak jak napisałam wyżej powinni wspólnie określić maksymalny czas do którego będą starali się rozwiązać sprawy mieszkaniowe itd i wtedy ślub. Może się uczepiłam jednego zdania, ale gdyby inne autorki napisały bierzemy ślub a nie mamy gdzie mieszkać, poleciałyby gromy na nią, że jest nie odpowiedzialna itd, że będą pewnie mieszkać osobno lub z teściami, że jak się nie ma warunków to ślubu się nie bierze itd itd. Nie znają się 15 lat, żeby mówić, że nic w ich związku nie idzie do przodu a mają już po 30 lat. Poznali się niedawno, w sumie bardzo sporadycznie się widują, a autorka mimo braku warunków naciska na ślub, który oprócz papierka w tym przypadku nic nie zmieni, bo nawet ze sobą nie zamieszkają.

"Jestem z moim mężczyzną już 4,5 roku, w grudniu były zaręczyny."

to jest niedawno? a kiedy jest dawno?
__________________
zakochana w sobie od urodzenia

natash88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:56   #108
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
(...)
Poznali się niedawno, w sumie bardzo sporadycznie się widują, a autorka mimo braku warunków naciska na ślub, który oprócz papierka w tym przypadku nic nie zmieni, bo nawet ze sobą nie zamieszkają.
4,5 roku to niedawno? To ile ma minąć, aby było dawno? 8 lat?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 14:57   #109
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez natash88 Pokaż wiadomość

"Jestem z moim mężczyzną już 4,5 roku, w grudniu były zaręczyny."

to jest niedawno? a kiedy jest dawno?
dla mnie 4.5 roku gdzie widzą się tylko w weekendy, albo rzadziej to nie jest długo. Gdyby napisała, że są ze sobą 4,5 roku spędzają, ze sobą prawie każdą chwilę - to uznałabym, że znają się na tyle, że jest to długi okres czasu.
dla mnie jest różnica między znam kogoś rok a widziałam go może 5 razy, a znam kogoś rok widujemy się co kilka dni.
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-15, 15:12   #110
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
dla mnie 4.5 roku gdzie widzą się tylko w weekendy, albo rzadziej to nie jest długo. Gdyby napisała, że są ze sobą 4,5 roku spędzają, ze sobą prawie każdą chwilę - to uznałabym, że znają się na tyle, że jest to długi okres czasu.
dla mnie jest różnica między znam kogoś rok a widziałam go może 5 razy, a znam kogoś rok widujemy się co kilka dni.
Tu się z Tobą zgodzę: to nie jest to samo, co widywanie się częściej, ale to tym bardziej powinno być jakieś mocne dążenie faceta do zamieszkania razem, zbliżenia się (również w sensie czasu poświęcanego sobie nawzajem) do siebie. A tutaj pani chyba została wkomponowana w obrazek, tak mu pasuje i niech tak już przez kolejne nie wiadomo ile czasu zostanie.

Autorko wątku, powinnaś przede wszystkim dążyć do zamieszkania ze sobą lub zintensyfikowania spotkań. Bo sam ślub kwestii tego, że pan - jak to sama określiłaś - 95% swojego czasu poświęca pracy, swojemu rozwojowi i innym sprawom, a nie Tobie, nie zmieni.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:16   #111
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tu się z Tobą zgodzę: to nie jest to samo, co widywanie się częściej, ale to tym bardziej powinno być jakieś mocne dążenie faceta do zamieszkania razem, zbliżenia się (również w sensie czasu poświęcanego sobie nawzajem) do siebie. A tutaj pani chyba została wkomponowana w obrazek, tak mu pasuje i niech tak już przez kolejne nie wiadomo ile czasu zostanie.

Autorko wątku, powinnaś przede wszystkim dążyć do zamieszkania ze sobą lub zintensyfikowania spotkań. Bo sam ślub kwestii tego, że pan - jak to sama określiłaś - 95% swojego czasu poświęca pracy, swojemu rozwojowi i innym sprawom, a nie Tobie, nie zmieni.
nie wiemy dokładnie jak jest może w odczuciu faceta właśnie to robi, dąży do celu chcąc zdobyć wykształcenie i pracę, aby móc zamieszkać z autorką i poświęca każdą chwilę na "pracę" ?!
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:19   #112
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
nie wiemy dokładnie jak jest może w odczuciu faceta właśnie to robi, dąży do celu chcąc zdobyć wykształcenie i pracę, aby móc zamieszkać z autorką i poświęca każdą chwilę na "pracę" ?!
Tylko, że cel może w końcu umknąć, a zostać samo dążenie. Jeżeli pan ma takie myślenie, to może jednak warto mu przypomnieć, że związek toczy się tu i teraz, a nie za lat 3-4 w grudniu, po południu. To tak, jak z tymi rodzicami co się (rzekomo lub serio) dla dziecka zaharowują, nigdy ich nie ma w domu, bo "jeszcze to trzeba kupić, jeszcze laptop, jeszcze skuter", a potem się okazuje, że dziecko ich nie zna, nie ma w nich wsparcia takiego, jak naprawdę potrzebuje.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:21   #113
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
nie wiemy dokładnie jak jest może w odczuciu faceta właśnie to robi, dąży do celu chcąc zdobyć wykształcenie i pracę, aby móc zamieszkać z autorką i poświęca każdą chwilę na "pracę" ?!
- tyle że doktorantów jest sporo, ale wcale nie przekłada się to na etat na uczelni; mój kolega po studiach został na uczelni i zaczął od razu doktorat robić, ale miał zapewniony etat i zajęcia ze studentami- czy tutaj też tak to wygląda? Bo jednak - upierać się będę- mowa już o 30-latku , nie młodzieniaszku 20-letnim, który zdobywa wykształcenie.
I niepokojące są te proporcje: 5% na budowanie związku, 95%- na własne życie i doktorat.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:21   #114
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Angel_00 Pokaż wiadomość
nie wiemy dokładnie jak jest może w odczuciu faceta właśnie to robi, dąży do celu chcąc zdobyć wykształcenie i pracę, aby móc zamieszkać z autorką i poświęca każdą chwilę na "pracę" ?!
Czytając wpisy autorki to raczej bym była za opcją że panu na razie tak jest dobrze i nie ma ochoty tego zmieniać, a dziewczyny nie traktuje zbyt poważnie.
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:24   #115
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez mikia20 Pokaż wiadomość
Czytając wpisy autorki to raczej bym była za opcją że panu na razie tak jest dobrze i nie ma ochoty tego zmieniać, a dziewczyny nie traktuje zbyt poważnie.
dlatego napisałam, że może on dąży do celu.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Tylko, że cel może w końcu umknąć, a zostać samo dążenie. Jeżeli pan ma takie myślenie, to może jednak warto mu przypomnieć, że związek toczy się tu i teraz, a nie za lat 3-4 w grudniu, po południu. To tak, jak z tymi rodzicami co się (rzekomo lub serio) dla dziecka zaharowują, nigdy ich nie ma w domu, bo "jeszcze to trzeba kupić, jeszcze laptop, jeszcze skuter", a potem się okazuje, że dziecko ich nie zna, nie ma w nich wsparcia takiego, jak naprawdę potrzebuje.
dlatego napisałam, że powinni porozmawiać i coś konkretnie ustalić
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:24   #116
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
- tyle że doktorantów jest sporo, ale wcale nie przekłada się to na etat na uczelni; mój kolega po studiach został na uczelni i zaczął od razu doktorat robić, ale miał zapewniony etat i zajęcia ze studentami- czy tutaj też tak to wygląda? Bo jednak - upierać się będę- mowa już o 30-latku , nie młodzieniaszku 20-letnim, który zdobywa wykształcenie.
I niepokojące są te proporcje: 5% na budowanie związku, 95%- na własne życie i doktorat.
Mocno niepokojące, bo wychodziłoby na to, że dziewczyna (uczyniona nie wiedzieć czemu narzeczoną) jako dodatek do WŁAŚCIWEGO życia pana.

Już nie mówiąc o tym, że niekoniecznie wszystko musi wyglądać tak, jak pan to maluje. Może ta uczelnia wcale mu dni i wieczorów całych nie zajmuje...
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:26   #117
Kolbiks
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Mężczyźni rzadko zmieniają się pod tym względem. Jeśli nie będzie chciał wspólnego zamieszkania lub częstszych spotkań to oznacza, że dana sytuacja mu po prostu pasuje.
Kolbiks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 15:28   #118
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Odp: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Mocno niepokojące, bo wychodziłoby na to, że dziewczyna (uczyniona nie wiedzieć czemu narzeczoną) jako dodatek do WŁAŚCIWEGO życia pana.

Już nie mówiąc o tym, że niekoniecznie wszystko musi wyglądać tak, jak pan to maluje. Może ta uczelnia wcale mu dni i wieczorów całych nie zajmuje...
- też tak to widzę- dziewczyna jest dodatkiem, a nie najważniejszą osobą, z którą chce się być tu i teraz. Poza tym- jako matka 2 synów no nie widzę siebie z synusiem 30-letnim, który wolałby ze mną mieszkać, gdy ma dziewczynę- miałabym poczucie, że źle wychowałam dzieciaka. A niedaleko mojego mieszkania widuję co niedzielę jak ponad 30-letni synuś z brzusiem wędruje z mamą do kościoła (ile razy widzę, a widzę często- mówię mężowi, ze przeraża mnie coś takiego )
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 16:16   #119
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1 405
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

Autorko, coś mi tu śmierdzi ten doktorat.

Znam kilkunastu doktorantów (przedmiotów ścisłych), z kilkoma miałam zajęcia nawet i jakoś nikt z nich nie pracował cały dzień, a niektórzy robią ważne badania i nawet jedna z tych osób otrzymała za to nagrodę ponad 100 tys złotych, a dodam tylko, że w czasie pracy badawczej wyszła za mąż i urodziła dzidziusia. Po prostu nie wyobrażam sobie, jakie to ważne projekty są, które tak absorbują Twojego faceta, że nie ma czasu na związek.

Poza tym, mieszkanie z mamą. Ja rozumiem, że jest mu wygodniej, bo oszczędza na tym i pewnie się w domu nie narobi za dużo, ale nie wyobrażam sobie, że osoba kochająca i myśląca o wspólnej przyszłości wybrałaby komfort ponad ukochaną osobę. Nawet ten dom studencki jest świetnym rozwiązaniem. Widzę, jak u nas na uczelni wyglądają pokoje dla doktorantów. Ładne, wyremontowane, taka kawalerka po prostu i za mniej niż 400 zł na osobę. Dlatego wydaję mi się, że to nie duże poświęcenie, jak dla 30-letniego faceta. Dlatego autorko dochodzę do przykrego wniosku. Nie chodzi o to, że on na ten moment nie może zamieszkać z Tobą, on tego po prostu NIE CHCE.
vouvray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 16:58   #120
niunia1357
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 14
Dot.: Ile na niego czekać? Zwlekanie ze ślubem ze względu na brak mieszkania.

"Częstsze spotkania nie wchodzą w grę, on nie
ma samochodu, a pracuje do wieczora
codziennie, nawet w niedziele. "

Moze sie nie znam,ale serio doktorat robi sie 24 godziny 7 dni w tygodniu? Moze jemu wcale nie chodzi o ślub,tylko pasuje mu taka luzna relacja-raz w tygodniu randka i tyle? A dla niektorych zareczyny moga trwac latami,wiec taki pierscionek niewiele musi znaczyc. I powinniscie tez obgadac,co po slubie. Ty do niego sie przeprowadzasz,czy on do Ciebie (mam na mysli miasto). Ty masz prace u siebie,a on ma u siebie uczelnie. Swoja droga,skoro tyle czasu poswiecal na ten doktorat,to czemu jest jeszcze w polowie,skoro powinien go ukonczyc ten rok czy 2 lata temu? Moze Twoj narzeczony jest typem wiecznego chlopca,ktory chce studiowac w nieskonczonosc,bo wciaz dzieki temu czuje sie jak nastolatek. A skonczenie studiow to jednak krok w prawdziwa doroslosc,a nie tylko taka na papierze. I nawet jesli znajdzie zatrudnienie.na.uczelni,t o nie bedzie zarabial kokosow,to raz,a dwa,wszyscy adiunkci i mlodsi wykladowcy,ktorych znam,pracuja na umowe-zlecenie czy umowy o dzielo(nie pamietam),wiec to nie daje zdolnosci kredytowej. Zastanow sie,czy Wasze aspiracje zyciowe sie.nie rozmijaja. Szkoda tracic kolejnych lat na takiego kolesia.
niunia1357 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-13 17:35:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.