Przedszkole - wszystko, co chcecie wiedzieć - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-27, 21:07   #91
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;33177835]Nie, mnie w zeszyt wpisywali i musiałam podpisać.

Bez przesady, to państwowa placówka, takich cyrków raczej nie robią

Ja dzisiaj jeszcze do oddziału żłobkowego przy przedszkolu zapisałam córkę, fajnie gdyby tam się dostała bo i bliżej, no i potem do przedszkla łatwiej, a w ogóle to rzut bereten do teściów, w razie konieczności odebrania małej to luzik.[/QUOTE]

Ooo to ważne bo prowadzac dziecko codziennie na drugi koniec miasta to ja dziękuje. Podziwiam rodziców, którzy musza to robić.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 22:45   #92
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Wisienka26 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, mam pytanie- czy jak sie składa papiery w przedszkolu, to czy oni dają jakąś kopie z podpisem, bądż ksero papierów z pieczątką poświadczającą że dokumenty zostały przyjęte przez przedszkole. Chodzi mi o jakiś dowód żeby mi potem nie wyskoczyli że nie mają mojego podania do przedszkola, bo np. gdzies sie zawieruszyło itp.

Byłam dziś i nic nie dostałam, co dla mnie jest zawsze podejrzane
Ja jakieś potwierdzenie czy kopię dostałam.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 08:29   #93
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Szaja ja ci z doświadczenia powiem, że dzieci nauczycieli są mile widziane. Przynajmniej w moim przedszkolu.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 10:37   #94
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Ja żadnej kopii nie dostałam. Ale skoro pani dyrektor poświęciła sporo czasu na to, żeby nas w systemie elektronicznym zarejestrować, to nie powinno być problemu. Przedszkola wybrałam tak, żeby były w miarę blisko. 5 km najdalej, dla mnie to nie jest daleko. Przedszkole pierwszego wyboru mam dosłownie pod nosem, ale nie nastawiam się na nie tak bardzo.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 18:12   #95
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Witajcie Przyłączam się do czekających na wyniki rekrutacji papiery składałam 14.03 a 30.03. mamy wyniki. Rok temu moja 3 latka (wtedy) nie dostała się nigdzie. Aktualnie to już się tak wkurzałam, że jak widać w moim profilu, za zbyt dosadne wyrażenie swojego zdania dostałam ostrzeżenie, ale naprawdę już nie mogę tej paranoi która się wyprawia. Mnie na wejście Pani dyrektor przedszkola, które jest najbliżej mnie zapytała czy jestem samotną mamą ponieważ jeśli nie szanse mam bardzo marne. "Niestety" nie jestem Przedszkola oczywiście wybraliśmy 3, choć te 2 kolejne już są dalej od nas. Zobaczymy czy córa się gdziekolwiek dostanie. Aktualnie ma 3 lata i 8 miesięcy. Jest urodzona w lipcu, więc we wrześniu miałaby już skończone 4 lata. chciałabym żeby przyzwyczajała się do dzieci, do bycia z kimś innym niż mama (ponieważ do tej pory z nią jestem). Postanowiliśmy z mężem poszukać też prywatnego przedszkola i od kwietnia (już za kilka dni) moja córcia zostanie przedszkolakiem. Jednak wiadomo jakie są koszty takiego przedszkola więc liczymy także na publiczne, a jak będzie to zobaczymy na pewno w piątek dam Wam znać powodzenia dla Wszystkich Mam!
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:46   #96
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

dolaczam do mamusiek oczekujacych na wyniki rekrutacji do przedszkola
i juz mam wizje, ze moja cora nie dostanie sie do zadnego
w naszym miescie jest nabor elektroniczny, to system mieli informacje i wybiera dzieciaki. Trzeba zarejestrowac dziecko przez neta i mozna sobie sledzic statystyki. Niestety jak sie je sledzi to wlos sie jezy na glowie
Wybiera sie 3 placowki - 1 podstawowa i 2 opcjonalne.
No i w naszym pierwszym (pod domem) jest juz 7 kandydatow na jedno miejsce!
W drugim i trzecim okolo 4.
I tak w prawie wszystkich przedszkolach w miescie...
jednym slowem MASAKRA
I wiecie co? w takiej sytuacji zaczynam zalowac, ze z TZtem wzielismy slub, bo jakbym pokombinowala i byla "samotna mama" to mialabym pierszenstwo. Ot, polityka prorodzinna
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 06:11   #97
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość
Szaja ja ci z doświadczenia powiem, że dzieci nauczycieli są mile widziane. Przynajmniej w moim przedszkolu.
Ciekawe, czy w oddziale żłobkowym przy przedszkolu też? szczerze? ucieszyłabym się. Skoro są ludzie, którzy po znajomości posyłają dzieci, choć nie muszą- to jeśli ja muszę (to, że chcę to inna bajka) to niech mnie lubią
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 10:42   #98
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
dolaczam do mamusiek oczekujacych na wyniki rekrutacji do przedszkola
i juz mam wizje, ze moja cora nie dostanie sie do zadnego
w naszym miescie jest nabor elektroniczny, to system mieli informacje i wybiera dzieciaki. Trzeba zarejestrowac dziecko przez neta i mozna sobie sledzic statystyki. Niestety jak sie je sledzi to wlos sie jezy na glowie
Wybiera sie 3 placowki - 1 podstawowa i 2 opcjonalne.
No i w naszym pierwszym (pod domem) jest juz 7 kandydatow na jedno miejsce!
W drugim i trzecim okolo 4.
I tak w prawie wszystkich przedszkolach w miescie...
jednym slowem MASAKRA
I wiecie co? w takiej sytuacji zaczynam zalowac, ze z TZtem wzielismy slub, bo jakbym pokombinowala i byla "samotna mama" to mialabym pierszenstwo. Ot, polityka prorodzinna
Dokładnie... wystarczy poczytać najróżniejsze fora dotyczące naboru do przedszkola. Jedna przedszkolanka wypowiadała się, że 90% dzieci to dzieci "samotnych" mam, która to mama później wystawia upoważnienie do wybierania dziecka "wujkowi". Dziecko biegnąc do wujka, krzyczy tata, lub w grupie, opowiada gdzie z tatą było (od dzieci wcale nie trzeba wyciągać takich informacji, gdyż same lubią się pochwalić). Ponoć mało dzieci się rodzi... jak to się ma do miejsc w przedszkolach? lepiej, żeby rodziło się jeszcze mniej, gdyż dla tych które są i tak miejsc nie ma.

Nasze wyniki już jutro. Baaaaaaaardzo jestem ciekawa
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 19:47   #99
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Nasze wyniki już jutro. Baaaaaaaardzo jestem ciekawa
i??
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 08:03   #100
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
i??
i drugi rok z rzędu dziecko nie dostało się nigdzie, do żadnego z 3 wybranych przedszkoli. Brawo Rzeszów
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 15:21   #101
Wisienka26
Raczkowanie
 
Avatar Wisienka26
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 180
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Mam pytanie- czy jeśli wybieram te 3 przedszkola to musze te z numerami 2 i 3 informować że chciałabym tam posłać dziecko, w przypadku gdy nie uda mi sie dostać do przedszkola pierwszego wyboru??Czy wystarszy oddać karte do przedszkola z pierwszej pozycji a oni(przedszkola) już reszte załatwią między sobą?

Edytowane przez Wisienka26
Czas edycji: 2012-03-31 o 15:28
Wisienka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 16:27   #102
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Wisienka26 Pokaż wiadomość
Mam pytanie- czy jeśli wybieram te 3 przedszkola to musze te z numerami 2 i 3 informować że chciałabym tam posłać dziecko, w przypadku gdy nie uda mi sie dostać do przedszkola pierwszego wyboru??Czy wystarszy oddać karte do przedszkola z pierwszej pozycji a oni(przedszkola) już reszte załatwią między sobą?
To pewnie zależy od miasta, lepiej się dowiedzieć bezpośrednio. U nas przedszkole 1 wyboru przekazuje kartę do tego, do którego się dostanie.

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
i drugi rok z rzędu dziecko nie dostało się nigdzie, do żadnego z 3 wybranych przedszkoli. Brawo Rzeszów
Współczuję Ale pracujecie oboje na pełen etat?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 18:59   #103
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość

Współczuję Ale pracujecie oboje na pełen etat?
Ja nie pracuję siedziałam z dzieckiem i już w tamtym roku chciałam oddać córę do przedszkola i móc iść do pracy, jednak córcia się nie dostała. W tym roku to samo. To jest moim zdaniem błędne kolo ponieważ, jak ja mam iść do pracy jeśli nie mam z kim dziecka zostawić? Opiekunka za którą trzeba zapłacić ok 1000 zł w naszym przypadku odpada. Nie mamy babci na emeryturze żeby z córą siedziała. Moja mama wciąż jeszcze pracuje, a teściową mam za daleko. System rekrutacyjny odbiera mnie jako osobę, która siedzi w domu i maluje paznokcie, więc równie dobrze może się nadal swoim dzieckiem zajmować. U nas nie dostało się również wiele dzieci rodziców którzy oboje pracują na pełen etat siedzę teraz na lokalnym forum i dyskutujemy. Jeden pan, bardzo się zdziwił, że jego dziecko się nie dostało i chciał coś więcej dowiedzieć się od pani dyrektor przedszkola które wybral jako pierwsze, to ta wczoraj udawała wielce zajętą i bawiła dzieci w grupie ( raz w roku ), ignorując rodziców.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek


Edytowane przez Kasiulka22
Czas edycji: 2012-03-31 o 19:00
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 19:08   #104
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Ja nie pracuję siedziałam z dzieckiem i już w tamtym roku chciałam oddać córę do przedszkola i móc iść do pracy, jednak córcia się nie dostała. W tym roku to samo. To jest moim zdaniem błędne kolo ponieważ, jak ja mam iść do pracy jeśli nie mam z kim dziecka zostawić? Opiekunka za którą trzeba zapłacić ok 1000 zł w naszym przypadku odpada. Nie mamy babci na emeryturze żeby z córą siedziała. Moja mama wciąż jeszcze pracuje, a teściową mam za daleko. System rekrutacyjny odbiera mnie jako osobę, która siedzi w domu i maluje paznokcie, więc równie dobrze może się nadal swoim dzieckiem zajmować. U nas nie dostało się również wiele dzieci rodziców którzy oboje pracują na pełen etat siedzę teraz na lokalnym forum i dyskutujemy. Jeden pan, bardzo się zdziwił, że jego dziecko się nie dostało i chciał coś więcej dowiedzieć się od pani dyrektor przedszkola które wybral jako pierwsze, to ta wczoraj udawała wielce zajętą i bawiła dzieci w grupie ( raz w roku ), ignorując rodziców.
No niestety chyba w każdym mieście, gdzie jest więcej osób niż 1 na miejsce, tak wygląda rekrutacja. System zakłada, że rodzic jest zatrudniony i do pracy WRACA. Nikt nie zakłada, że będzie się dopiero szukać pracy, albo wychodzi z założenia, że skoro stać rodziców na dziecko, mimo, że jeden nie pracuje, to nie potrzebujecie państwowego przedszkola.
Sama byłam w takiej samej sytuacji- cała rodzina setki kilometrów ode mnie, postanowiłam podjąć nową pracę, kiedy synek skończył 1,5 roku. Żeby dostać się do żłobka, byłam zmuszona pracować przez ponad 3 miesiące za darmo- calutką pensję oddawałam niani. Wyszłam z założenia, że skoro nie zarabiam i tak, będąc z dzieckiem w domu, to nie ma to znaczenia, a przynajmniej dostanę żłobek. Do żłobka dostaliśmy się, ale tak jak pisałam wcześniej- dzieci, które nie miały ekstra punktów za rodzeństwo albo samotną matkę itp. się nie dostały.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 19:43   #105
Wisienka26
Raczkowanie
 
Avatar Wisienka26
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 180
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
Ja nie pracuję siedziałam z dzieckiem i już w tamtym roku chciałam oddać córę do przedszkola i móc iść do pracy, jednak córcia się nie dostała. W tym roku to samo. To jest moim zdaniem błędne kolo ponieważ, jak ja mam iść do pracy jeśli nie mam z kim dziecka zostawić? Opiekunka za którą trzeba zapłacić ok 1000 zł w naszym przypadku odpada. Nie mamy babci na emeryturze żeby z córą siedziała. Moja mama wciąż jeszcze pracuje, a teściową mam za daleko. System rekrutacyjny odbiera mnie jako osobę, która siedzi w domu i maluje paznokcie, więc równie dobrze może się nadal swoim dzieckiem zajmować. U nas nie dostało się również wiele dzieci rodziców którzy oboje pracują na pełen etat siedzę teraz na lokalnym forum i dyskutujemy. Jeden pan, bardzo się zdziwił, że jego dziecko się nie dostało i chciał coś więcej dowiedzieć się od pani dyrektor przedszkola które wybral jako pierwsze, to ta wczoraj udawała wielce zajętą i bawiła dzieci w grupie ( raz w roku ), ignorując rodziców.

Mnie na otwardzie drzwi w przedszkolu panie od razu uprzedziły że największe szanse ma dziecko gdzie dwójka rodziców pracuje, że ci, którzy nie spełniają tego warunku mają te szanse prawie żadne;/. Bez sensu , wiem ,ale co zrobić.
A próbowałaś pracowac ma 1/4 etatu, na przykład na zmiane ze swoim mężem, żeby miał kto zostać z dzieckiem. Nie wiem jak u was ale w naszych przedszkolach nie ma znaczenia na jaki etat pracujesz, ważne żeby w dzień. Praca jest, za niewiele ale to i tak dobrze na początek

ja także nie mam komu dzieci zostawić,moi rodzice pracują, a rozwiedzeni rodzce chłopaka również albo pracują albo na końcu Polski;/. Teraz zapisywałam równocześnie do żłobka i przedszkola i czekam na wyniki.

Edytowane przez Wisienka26
Czas edycji: 2012-03-31 o 19:49
Wisienka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 20:11   #106
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Dziękuję Dziewczyny za odpowiedzi, na pewno pomyślę o tym mnie chodzi o wyrównanie szans, bo mam znajomą - mieszka blisko mnie, która jest samotną mamą i jej dziecko chodzi do "mojego upragnionego przedszkola". Ona ma babcię z którą od maleńkości tą córę zostawiała, mogła pracować mimo swojego samotnego macierzyństwa (wróciła z wakacji zagranicznych z maleństwem w sobie). Dzięki temu nawet jak mała chorowała, bo na pewno dziecko mniej lub więcej choruje jeśli uczęszcza do żłobka lub przedszkola, to miała dla niej zapewnioną opiekę. A dla systemu naboru człowiek ma punktów 0 bo siedział za długo z dzieckiem, bo posiada się zalegalizowanego partnera itp. Strasznie mnie to denerwuje, ale na pewno macie racje, że trzeba sprawy brać w swoje ręce i nie czekać na litość (przyjmą czy nie przyjmą mi dziecko).

Nasza córa idzie do przedszkola od poniedziałku, prywatnie. Chcieliśmy ją zacząć przyzwyczajać, jeśli dostałaby się do publicznego we wrześniu na pewno skorzystalibyśmy z tej szansy. Z tym, że naprawdę tutaj wielu rodziców oboje pracujących nie otrzymało miejsca, więc my tym bardziej. Jeden pan pisał, że mają z żoną bliźnięta 3 letnie, one również się nie dostały do przedszkola - oboje pracują.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 20:21   #107
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez Kasiulka22 Pokaż wiadomość
i drugi rok z rzędu dziecko nie dostało się nigdzie, do żadnego z 3 wybranych przedszkoli. Brawo Rzeszów
wspolczuje faktycznie bledne kolo...
za rok poprostu sklam w formularzu, ze pracujesz. Tych deklaracji nikt nie weryfikuje (nie ma jak, bo jest ochrona danych osobowych). Malo to fajne, ale coz...

a ja zmienilam moj pierwszy wybor z przedszkola pod domem na przedszkole na drugim koncu miasta, gdzie sa wieksze szanse sie dostac zobaczymy co bedzie, rekrutacja konczy sie we wtorek.
a, i obdzwonilam przedszkola prywatne - nigdzie nie ma juz od dawna miejsc!
ze zlobkiem dla drugiej cory tez kicha - na 21 miejsc my mamy numer 113..
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 20:35   #108
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
wspolczuje faktycznie bledne kolo...
za rok poprostu sklam w formularzu, ze pracujesz. Tych deklaracji nikt nie weryfikuje (nie ma jak, bo jest ochrona danych osobowych). Malo to fajne, ale coz...

a ja zmienilam moj pierwszy wybor z przedszkola pod domem na przedszkole na drugim koncu miasta, gdzie sa wieksze szanse sie dostac zobaczymy co bedzie, rekrutacja konczy sie we wtorek.
a, i obdzwonilam przedszkola prywatne - nigdzie nie ma juz od dawna miejsc!
ze zlobkiem dla drugiej cory tez kicha - na 21 miejsc my mamy numer 113..
Kochana, ja też zmieniałam przedszkola na dalsze, ponieważ pani dyr przedszkola pierwszego wyboru poinformowała mnie, że tam mam większe szanse ze względu na większą ilość miejsc, ale efekt niestety jak widać

Współczuję ogromnie i będę trzymać kciuki za Ciebie i dzieciątka

U nas też sporo prywatnych przedszkoli nie ma miejsc myślę, że teraz po wynikach rekrutacji, tych miejsc zostanie jeszcze mniej.

A co do skłamania... do tego samego namawiała mnie szkolna koleżanka,ona tak zrobiła i dzieki temu jej syn w zeszłym roku się dostał.

Poza tym moja koleżanka z porodówki do przedszkola na którym najbardziej mi zalezy dała dwójkę swoich dzieci (jak mi powiedziała "po znajomości"). Szczegółów zadnych się oczywiście nie dowiedziałam, ale na chłopski rozum, jestem pewna że takich jak ona jest zapewne jeszcze trochę... tym mniejsze szanse, dla "szaraka" z ulicy.
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek


Edytowane przez Kasiulka22
Czas edycji: 2012-03-31 o 20:37
Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 20:47   #109
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Z tym powrotem do pracy to też jest dziwnie ...
bo jak mąż powiedział w żłobku, że ja jestem na urlopie wychowawczym,
to miła pani mu powiedziała, żeby mi w pracy na zaświadczeniu nie napisali, że jestem na urlopie ...
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-31, 21:05   #110
Kasiulka22
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiulka22
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: U Pana Boga za piecem... :)
Wiadomości: 17 816
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Z tym powrotem do pracy to też jest dziwnie ...
bo jak mąż powiedział w żłobku, że ja jestem na urlopie wychowawczym,
to miła pani mu powiedziała, żeby mi w pracy na zaświadczeniu nie napisali, że jestem na urlopie ...
Moja koleżanka napisała, że pracuje bez umowy w handlu obowźnym i jej to ponoć uznali i twierdzi, że dzięki temu jej synek chodzi dziś do przedszkola. Powiedziała, że taki "przekręt" określa ją jako osobę pracującą, a jednocześnie nie musi żadnych pieczątek dostarczyć
__________________
27.07.2008 r. Olcia
01.02.2015 r. Kamilek

Kasiulka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-31, 22:56   #111
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
wspolczuje faktycznie bledne kolo...
za rok poprostu sklam w formularzu, ze pracujesz. Tych deklaracji nikt nie weryfikuje (nie ma jak, bo jest ochrona danych osobowych). Malo to fajne, ale coz...

a ja zmienilam moj pierwszy wybor z przedszkola pod domem na przedszkole na drugim koncu miasta, gdzie sa wieksze szanse sie dostac zobaczymy co bedzie, rekrutacja konczy sie we wtorek.
a, i obdzwonilam przedszkola prywatne - nigdzie nie ma juz od dawna miejsc!
ze zlobkiem dla drugiej cory tez kicha - na 21 miejsc my mamy numer 113..
Jak nie weryfikują? U nas trzeba przynieść zaświadczenie o zatrudnieniu z podaniem..
Ja pierwszego wyboru też miałam takie, które mam pod nosem, a jednocześnie jest ono bardzo oblegane... też zastanawiałam się czy zmieniać miejsca...., ale nie zmieniałam i jakimś cudem dostał się do tego pierwszego wyboru.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2012-04-01 o 09:56
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 08:04   #112
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

U nas trzeba przynieść zaświadczenie o zatrudnieniu razem z podaniem o przyjęcie.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 08:09   #113
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

U nas tak samo

Wiecie co, tych miejsc tak mało, że ja się nieco nie dziwię kombinowaniom.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 08:23   #114
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

U nas też przynosi się zaświadczenie z podaniem,

ale słyszałam, że ludzie przynoszą fałszywe zaświadczenia, znajomej wypisał takie zaświadczenie wujek który ma sklep
A wystarczyło by, żeby oprócz zaświadczenia jeszcze np ostatnia rmua była wymagana.

Czy żeby być "samotną matką" to wystarczy być niemężną?
Czy trzeba posiadać jeszcze jakiś papier typu z sądu o alimentach?
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2012-04-01 o 08:24
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 08:42   #115
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
U nas też przynosi się zaświadczenie z podaniem,

ale słyszałam, że ludzie przynoszą fałszywe zaświadczenia, znajomej wypisał takie zaświadczenie wujek który ma sklep
A wystarczyło by, żeby oprócz zaświadczenia jeszcze np ostatnia rmua była wymagana.

Czy żeby być "samotną matką" to wystarczy być niemężną?
Czy trzeba posiadać jeszcze jakiś papier typu z sądu o alimentach?
Nie wiem dokładnie, ale na spotkaniu pani dyrektor zapowiedziała, że będzie wszystko dokładnie sprawdzać (zwłaszcza samotne mamy), z uwagi na dużo oszustw w latach poprzednich.

Ja sobie jeszcze prawie 3 tygodnie poczekam. Tak sobie teraz myślę, że no dobra, 10 przedszkoli i to w mojej dość bliskiej okolicy. Ale ciągle budują nowe budynki, w dodatku tak, że ludzie prawie siedzą sobie na głowie, bo po co mają mieć z balkonu widok na drzewa czy trawnik. Grunty drogie, więc niech sobie zamiast tego konwersują z sąsiadem z balkonu naprzeciwko . A przedszkoli akurat nie przybyło, no chyba, że prywatnych, w dodatku międzynarodowych, z wykładowym angielskim na przykład. A mnie na tym akurat kompletnie nie zależy, bo polski i duński w naszym przypadku to podstawa, angielski pózniej.

No nic, czekam i zobaczę.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 09:10   #116
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Pamiętam, że kiedy ja chodziłam do przedszkola (a poszłam wcześnie, mając 3 lata), to żadnego problemu z przedszkolem nie było, potem zbudowano nowe i rodzice mnie spokojnie do niego przenieśli, bo było bliżej i miało basen. Nigdy rodzice nie narzekali, że był wyścig po miejsca, co rozmawiam z kimś znajomym, to jeśli ktoś do przedszkola nie chodził, to nigdy dlatego, że się nie dostał. A teraz jak Was czytam to mnie to załamuje trochę...
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 09:29   #117
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez meszsares Pokaż wiadomość
za rok poprostu sklam w formularzu, ze pracujesz. Tych deklaracji nikt nie weryfikuje (nie ma jak, bo jest ochrona danych osobowych). Malo to fajne, ale coz...
Nie do końca.
Trzeba przynieść zaświadczenia z pracy o zatrudnieniu -i w jakim wymiarze godzin (wiadomo, więcej punktów ca cały etat).
Zaświadczenia te są weryfikowane - część wyrywkowo, także te które budzą wątpliwości.

Odnośnie samotnego rodzicielstwa - kiedyś wystarczyło zaświadczenie o stanie cywilnym (lub że np mąz w wiezieniu -za to też są punkty) teraz jeszcze pisze sie oświadczenie, że samotnie wychowuje sie dziecko; u nas każdy "samotny" rodzic takie pisał, a tak naprawdę samotnych rzeczywiście jest dwójka, cała reszta to po prostu związki bez ślubu.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 09:39   #118
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

To teraz opiszę wam paranoję z mojego miasteczka
Mój synek chodzi do przedszkola już rok . ale w tym roku jest znowu rekrutacja nawet dla tych dzieci co już chodzą . czyli może być tak że dziecko które już chodzi za rok już miejsca nie będzie miało . czyli rodzice którzy stracili pracę mogą pomarzyć i tacy co cwaniakują i posyłają dzieci tylko na bezpłatne 5 godzin też mogą zapomnieć . mój chodzi na 8 więc podobno nie mam się co martwić . OBy

współczuję bałaganu przedszkolnego . U mnie wyniki 14 kwietnia .
Córka chodzi do prywatnego koszt 700 zł i u nas są miejsca jak nie w jednym to w innym . takich klubów jest sporo . a jeśli u was nie ma miejsc to może macie właśnie pomysł na biznes
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 10:06   #119
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Nie no. Nic, tylko się rozwieść. W Danii wprowadzili niedawno rozwody piętnastominutowe . Serio, chociaż to pewnie opcja dla bezdzietnych. 15 minut i pa kochanie.

To było tak dla rozluznienia napiętej atmosfery oczekiwania
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-01, 10:26   #120
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Rekrutacja do przedszkola- to jakaś paranoja!

Cytat:
Napisane przez ania p Pokaż wiadomość
i tacy co cwaniakują i posyłają dzieci tylko na bezpłatne 5 godzin też mogą zapomnieć

dlaczego od razu "cwaniakują",
moja koleżanka pracuję 10-18 a jej mąż 6-14
posyłają synów do przedszkola 9:30-14:30

nie widzę w tym nic złego
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-18 11:52:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:18.