etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż! - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-27, 20:27   #1171
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, pamięta mnie tu ktoś jeszcze?

Obiecuję zaglądać częściej, bo ... zdałam dzisiaj egzamin Teraz już (względny) relaks. Co za ulga! Iduś Ty jak?
gratulacje
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:38   #1172
Iduś
Zakorzenienie
 
Avatar Iduś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 685
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, pamięta mnie tu ktoś jeszcze?

Obiecuję zaglądać częściej, bo ... zdałam dzisiaj egzamin Teraz już (względny) relaks. Co za ulga! Iduś Ty jak?
Ja mam dopiero 9 marca, ale gratulacje .
Za to mam inny problem. Z angielskim . Nigdy nie byłam jakimś orłem z angielskiego, ale można powiedzieć, że podczas dodatkowych zajęć przygotowujących do matury zrobiłam spore postępy (nie miałam angielskiego w gimnazjum i liceum gdyż osoby w mojej klasie uniemożliwiały prowadzenie zajęć ). No i teraz mam problem bo wchodzi nam angielski od tego semestru. Jestem w grupie B1 jak większość i myślałam, że to jest poziom nie za wysoki i nie będę musiała się aż tak dużo odzywać. Tymczasem mamy zajęcia na zmiane z Polakiem i kolesiem z Kanady, który ma gdzieś gramatyke i chce, abyśmy na lekcjach cały czas gadali między sobą o czymkolwiek ... tyle, że ja się kompletnie nie potrafie przełamać do tego mówienia. Pisać potrafię, rozumiem w miare co do mnie mówi, ale nie potrafię mówić i nie potrafię się przełamać . I teraz nie wiem co mam zrobić.
Chciałam się przenieść do grupy niżej(A2), ale ona połączona jest z grupą dla początkujących i nie wiem czy sobie, że tak powiem tym krzywdy nie zrobię .
Sama już nie wiem co mam robić. Mam taką chandrę... cały czas mi się płakać chce
__________________

Moje Smakowidło!
- Miodowiec. new!

Iduś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:51   #1173
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
gratulacje


Cytat:
Napisane przez Iduś Pokaż wiadomość
Ja mam dopiero 9 marca, ale gratulacje .
Za to mam inny problem. Z angielskim . Nigdy nie byłam jakimś orłem z angielskiego, ale można powiedzieć, że podczas dodatkowych zajęć przygotowujących do matury zrobiłam spore postępy (nie miałam angielskiego w gimnazjum i liceum gdyż osoby w mojej klasie uniemożliwiały prowadzenie zajęć ). No i teraz mam problem bo wchodzi nam angielski od tego semestru. Jestem w grupie B1 jak większość i myślałam, że to jest poziom nie za wysoki i nie będę musiała się aż tak dużo odzywać. Tymczasem mamy zajęcia na zmiane z Polakiem i kolesiem z Kanady, który ma gdzieś gramatyke i chce, abyśmy na lekcjach cały czas gadali między sobą o czymkolwiek ... tyle, że ja się kompletnie nie potrafie przełamać do tego mówienia. Pisać potrafię, rozumiem w miare co do mnie mówi, ale nie potrafię mówić i nie potrafię się przełamać . I teraz nie wiem co mam zrobić.
Chciałam się przenieść do grupy niżej(A2), ale ona połączona jest z grupą dla początkujących i nie wiem czy sobie, że tak powiem tym krzywdy nie zrobię .
Sama już nie wiem co mam robić. Mam taką chandrę... cały czas mi się płakać chce

Absolutnie nie zmieniaj grupy Uwierz mi, jako angliście. Lepiej być najgorszym wśród najlepszych, niż najlepszym, wśród najgorszych. Pamiętaj, nauka języka przebiega głównie w procesie interakcji, nie na klepaniu regułek, czy rozwiązywaniu zadań, ale na żywym użyciu. Dlatego będąc w lepszej grupie, nawet nie mówiąc, osłuchujesz się z lepszym angielskim. Nie sądzę, żeby podgonienie było dla Ciebie specjalnym problemem.
Facetem z Kanady się nie przejmuj i zacznij MÓWIĆ! Uwierz mi, native'i nawet w połowie nie przejmują się tak bardzo błędami, jak Polacy. Dla nich liczy się to, żeby się dogadać! A to, czy użyjesz prostego słownictwa, czy czterech trybów warunkowych i strony biernej, czy nie, mają totalnie w nosie. Masz po prostu typowo polski kompleks, uwierz mi, nigdzie na świecie się ludzie tym nie przejmują.

Chociaż spróbuj!
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 20:51   #1174
karolag22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce :)
Wiadomości: 1 445
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez Iduś Pokaż wiadomość
Ja mam dopiero 9 marca, ale gratulacje .
Za to mam inny problem. Z angielskim . Nigdy nie byłam jakimś orłem z angielskiego, ale można powiedzieć, że podczas dodatkowych zajęć przygotowujących do matury zrobiłam spore postępy (nie miałam angielskiego w gimnazjum i liceum gdyż osoby w mojej klasie uniemożliwiały prowadzenie zajęć ). No i teraz mam problem bo wchodzi nam angielski od tego semestru. Jestem w grupie B1 jak większość i myślałam, że to jest poziom nie za wysoki i nie będę musiała się aż tak dużo odzywać. Tymczasem mamy zajęcia na zmiane z Polakiem i kolesiem z Kanady, który ma gdzieś gramatyke i chce, abyśmy na lekcjach cały czas gadali między sobą o czymkolwiek ... tyle, że ja się kompletnie nie potrafie przełamać do tego mówienia. Pisać potrafię, rozumiem w miare co do mnie mówi, ale nie potrafię mówić i nie potrafię się przełamać . I teraz nie wiem co mam zrobić.
Chciałam się przenieść do grupy niżej(A2), ale ona połączona jest z grupą dla początkujących i nie wiem czy sobie, że tak powiem tym krzywdy nie zrobię .
Sama już nie wiem co mam robić. Mam taką chandrę... cały czas mi się płakać chce
Mam dzis to samo... Dzien powinnam zaliczyc do udanych, a ja mam ochote sie polozyc do lozka i porzadnie wybeczec
karolag22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:27   #1175
Iduś
Zakorzenienie
 
Avatar Iduś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 685
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość





Absolutnie nie zmieniaj grupy Uwierz mi, jako angliście. Lepiej być najgorszym wśród najlepszych, niż najlepszym, wśród najgorszych. Pamiętaj, nauka języka przebiega głównie w procesie interakcji, nie na klepaniu regułek, czy rozwiązywaniu zadań, ale na żywym użyciu. Dlatego będąc w lepszej grupie, nawet nie mówiąc, osłuchujesz się z lepszym angielskim. Nie sądzę, żeby podgonienie było dla Ciebie specjalnym problemem.
Facetem z Kanady się nie przejmuj i zacznij MÓWIĆ! Uwierz mi, native'i nawet w połowie nie przejmują się tak bardzo błędami, jak Polacy. Dla nich liczy się to, żeby się dogadać! A to, czy użyjesz prostego słownictwa, czy czterech trybów warunkowych i strony biernej, czy nie, mają totalnie w nosie. Masz po prostu typowo polski kompleks, uwierz mi, nigdzie na świecie się ludzie tym nie przejmują.

Chociaż spróbuj!

Ale ja kompletnie nie wiem jak ja mam to przełamać... jak zacząć mówić.
Można powiedzieć, że wstydzę się mówić... zawszę czuję, że coś źle powiem, że będą się ze mnie śmiać. Wiem, że to może brzmi dziecinnie, ale jakoś tak mam od zawsze i nie potrafię się przełamać. Z ostatnich zajęć wyszłam na początku bo się przestraszylłm tego Kanadyjczyka ... przerosło mnie to .
Mój chłopak jest ze mną na roku i jest w tej samej grupie. Cały czas mi powtarza, że powinnam zostać, ale ja już mam taki mętlik w głowie, że sama nie wiem co robić
__________________

Moje Smakowidło!
- Miodowiec. new!

Iduś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:32   #1176
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Kobietki! Mamy ZŁOTO!!!!!! Brawo Justyna!!!!!!! Ależ był bieg!!!!




---------- Dopisano o 22:32 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Iduś Pokaż wiadomość
Ale ja kompletnie nie wiem jak ja mam to przełamać... jak zacząć mówić.
Można powiedzieć, że wstydzę się mówić... zawszę czuję, że coś źle powiem, że będą się ze mnie śmiać. Wiem, że to może brzmi dziecinnie, ale jakoś tak mam od zawsze i nie potrafię się przełamać. Z ostatnich zajęć wyszłam na początku bo się przestraszylłm tego Kanadyjczyka ... przerosło mnie to .
Mój chłopak jest ze mną na roku i jest w tej samej grupie. Cały czas mi powtarza, że powinnam zostać, ale ja już mam taki mętlik w głowie, że sama nie wiem co robić
Ale to wcale nie jest śmieszne. To jest naprawdę normalne, uwierz mi, mnie samej jest często ciężko przełamać się i coś powiedzieć. Doskonale Cię rozumiem, ale naprawdę, nie ma innej możliwości, jak zacząć. Potem już naprawdę jest łatwiej.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 21:37   #1177
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez aniolusiek_ Pokaż wiadomość
dzisiaj zauważyłam że na mojej szarej Keirze są niebieskie ślady, pewnie od jakiś jeansów, myślicie że zejdą? miałyście podobną sytuację, bo nie wiem jakich środków użyć
dziewczyny ponawiam pytanie nie wiecie czy mogę sprać te plamy z jeansów z mojej torebki? bo nie chcę jej uszkodzić, taki Vanish jest chyba za silny

a Justynie gratuluję złota wytrzymała z niej kobieta
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 21:47   #1178
kasienka1985
Zakorzenienie
 
Avatar kasienka1985
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 634
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez Iduś Pokaż wiadomość
Ale ja kompletnie nie wiem jak ja mam to przełamać... jak zacząć mówić.
Można powiedzieć, że wstydzę się mówić... zawszę czuję, że coś źle powiem, że będą się ze mnie śmiać. Wiem, że to może brzmi dziecinnie, ale jakoś tak mam od zawsze i nie potrafię się przełamać. Z ostatnich zajęć wyszłam na początku bo się przestraszylłm tego Kanadyjczyka ... przerosło mnie to .
Mój chłopak jest ze mną na roku i jest w tej samej grupie. Cały czas mi powtarza, że powinnam zostać, ale ja już mam taki mętlik w głowie, że sama nie wiem co robić
Miałam dokladnie to samo!
Boje się panicznie rozmów po angielsku
Więc w zupełności Cię rozumiem!!!!!!
Czy nie jestesmy przypadkiem jedna osobą?? <to wytłuszczone>
Ja zostałam w tej mocniejszej grupie i jakoś dałam radę, choc każda lekcja była dla mnie strasznym stresem!
Jeśli chłopak Cię namawia i masz życzliwe osoby w grupie to zostań poradzisz sobie

Tak naprawdę to wiem o tym, że jest tylko jeden sposób na to abym przestała się bać mówić...
Musiałabym się znaleźć sama w centrum Londynu- w którym Polaków niet

Wybaczcie mi offka, ale przejęłam się biedną Iduś...
Myślałam że tylko ja tak jakoś dziwnie myślę na te tematy

......................... .......
Swoją drogą to kiedy ma być ta nowa kolekcja??
1 marca?
__________________
Pola

20.05.2015 punkt południe
3740g 58 cm

Kocham nad życie!!!
kasienka1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 22:20   #1179
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Jest brąz!!!! Nasze panczenistki cudowne!!!
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 22:49   #1180
pronunciation
Zakorzenienie
 
Avatar pronunciation
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 8 061
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Jest brąz!!!! Nasze panczenistki cudowne!!!
a jak
__________________
Kobieta łatwiej przyzna, że nie ma racji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma
pronunciation jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 22:55   #1181
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

ale jestem szczęśliwa, uwielbiam bezczelną Kowalczyk A panczenistki naprawdę super poziom
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 23:19   #1182
Iduś
Zakorzenienie
 
Avatar Iduś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 685
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez kasienka1985 Pokaż wiadomość
Miałam dokladnie to samo!
Boje się panicznie rozmów po angielsku
Więc w zupełności Cię rozumiem!!!!!!
Czy nie jestesmy przypadkiem jedna osobą?? <to wytłuszczone>
Ja zostałam w tej mocniejszej grupie i jakoś dałam radę, choc każda lekcja była dla mnie strasznym stresem!
Jeśli chłopak Cię namawia i masz życzliwe osoby w grupie to zostań poradzisz sobie

Tak naprawdę to wiem o tym, że jest tylko jeden sposób na to abym przestała się bać mówić...
Musiałabym się znaleźć sama w centrum Londynu- w którym Polaków niet


Wybaczcie mi offka, ale przejęłam się biedną Iduś...
Myślałam że tylko ja tak jakoś dziwnie myślę na te tematy

......................... .......
Swoją drogą to kiedy ma być ta nowa kolekcja??
1 marca?
To wytłuszczone: dokładnie tak samo myśle .
Pogadałam z chłopakiem na ten temat dzisiaj ... nawet powiedziałam mu żebyśmy porozmawiali po angielsku(mnie samą denerwuje to, że nie mogę przełamać tej bariery) i w sumie nawet nieźle nam szło , ale że tak powiem ... chyba za bardzo się spinam jak chce coś powiedzieć ? .
On mówi, że nie jest ze mną tak źle i powinnam zostać.
Mówił mi, że poziom w grupie wcale nie jest wysoki i podał mi przykładach, więc w sumie mu uwierzyłam. Mówił, że odbywa sie to tak, że sobie gadają w grupach i np. facet mówi do kogoś "I like..." i trzeba dokończyć... albo "Nienawidzę mężczyzn/ kobiet ponieważ....".
Szkoda mi jednej dziewczyny bo koleś się o coś zapytał,a ona odpowiedziała "I don't want to speak" i wyszła ze łzami. Rozumiem ją bo ja też podchodzę do tego bardzo emocjonalnie

Trudno mi powiedzieć czy mam życzliwe osoby w grupie. Wiem, że są tacy co na pewno będą się śmiać (faceci rzecz jasna ).
__________________

Moje Smakowidło!
- Miodowiec. new!

Iduś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 00:05   #1183
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Iduś ja miałam takie same, no po prostu identyczne odczucia co do angielskiego jak Ty. Na pierwszym roku trafiłam do jednej z lepszych grup i także chciałam się przepisać. Myślałam: co ja tu robię? Wokół mnie tyle osób co śmigają po angielsku tak, że szok. Ja to zawsze chętna do pisania, wysłuchania, przeczytania ale żeby tak sama z siebie coś powiedzieć to nie. Ale wyszło tak, że zostałam w tej grupie i teraz nie żałuję. Głos zabieram w jakiś krótkich kwestiach żeby pokazać, że ja też mogę, z biegiem czasu wyszło na to, że jest sporo osób które ten angielki to jednak nie koniecznie tak dobrze umieją (ostatnio jedna dziewczyna w ogóle nie mogła skumać co to znaczy: "do"Najważnie jsze to wtrącać jakieś krótkie zdania na początek, ja raczej mówię powoli, trochę się zastanawiam nad tym co mówię, a czasem to po prostu lecę z koksem bo przecież i tak większość mnie zrozumie i najwyżej poprawi. Głowa do góry, będzie dobrze.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 07:56   #1184
karolag22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce :)
Wiadomości: 1 445
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Kobietki! Mamy ZŁOTO!!!!!! Brawo Justyna!!!!!!! Ależ był bieg!!!!



Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Jest brąz!!!! Nasze panczenistki cudowne!!!


Iduś - kolejna anglistka ci radzi - nie zmieniaj grupy
Dla mnie natomiast najwiekszy problem stanowilo słuchanie, zawsze mialam stresa, ze mi przyjdzie rozmawiac z kims kto szybko mowi i dziwnie akcentuje i go nie zrozumiem
karolag22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 09:12   #1185
PaulinaPPP
Zadomowienie
 
Avatar PaulinaPPP
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 220
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez CharLizZie Pokaż wiadomość
zniknęła czarna emilka...
oficjalnie obraziłam się na etorebkę
Nie ma już żadnej

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Dobry wieczór, pamięta mnie tu ktoś jeszcze?

Obiecuję zaglądać częściej, bo ... zdałam dzisiaj egzamin Teraz już (względny) relaks. Co za ulga! Iduś Ty jak?
Gratuluję

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Kobietki! Mamy ZŁOTO!!!!!! Brawo Justyna!!!!!!! Ależ był bieg!!!!


Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Jest brąz!!!! Nasze panczenistki cudowne!!!


Poza tym bardzo dziękuję za skorzystanie z mojego kodu wczoraj o 22:39 oby torebeczka dobrze Ci się nosiła
PaulinaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 09:23   #1186
lililaj1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Dziewczyny zapraszam do skorzystania z kodu rabatowego 5ea704a1
lililaj1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 09:54   #1187
dodeczka84
Zakorzenienie
 
Avatar dodeczka84
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Przytulny domek
Wiadomości: 3 300
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Dzień doberek!
ojjjjj, ja też czekam na zdjęcia i od Martini i od naszej "zdradliwej" koleżanki
wczoraj na urodzinach mamy - mama dostrzegła moją Nenę! i pojawił się szalony błysk w oku "Nowa torebka! Ale fajna! Ja chcę taką!" Ja mówię, mamo, już nie ma, może być niebieska. Mama: "Niebieskiej nie chcę, chcę taką, sprzedaj mi, dam Ci 2 razy tyle co zapłaciłaś! jest taka skromna, ładnie wykonana, sprzedaj mi"
ale ja sama taką pokochałam, że nie wiem czy ulegnę, mimo chęci zadowolenia mamy.

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Dziewczyny, Amber okazyjnie!!!
http://allegro.pl/item934764859_kufe..._amberlyn.html

I Stellę ktoś wystawił, ale za 129,90

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

A ja tym razem choruję za duuuużą czarną kopertówką
__________________
... by codziennie znaleźć powód do uśmiechu..

Edytowane przez dodeczka84
Czas edycji: 2010-02-28 o 09:58
dodeczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:24   #1188
starlit
catch me if I fall.
 
Avatar starlit
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 15 517
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Dziekuje za skorzystanie z mojego kodu wczoraj wieczorem
Niech sie torebka dobrze nosi
__________________
starlit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 10:48   #1189
damsel in distress
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 104
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez Iduś Pokaż wiadomość
To wytłuszczone: dokładnie tak samo myśle .
Pogadałam z chłopakiem na ten temat dzisiaj ... nawet powiedziałam mu żebyśmy porozmawiali po angielsku(mnie samą denerwuje to, że nie mogę przełamać tej bariery) i w sumie nawet nieźle nam szło , ale że tak powiem ... chyba za bardzo się spinam jak chce coś powiedzieć ? .
On mówi, że nie jest ze mną tak źle i powinnam zostać.
Mówił mi, że poziom w grupie wcale nie jest wysoki i podał mi przykładach, więc w sumie mu uwierzyłam. Mówił, że odbywa sie to tak, że sobie gadają w grupach i np. facet mówi do kogoś "I like..." i trzeba dokończyć... albo "Nienawidzę mężczyzn/ kobiet ponieważ....".
Szkoda mi jednej dziewczyny bo koleś się o coś zapytał,a ona odpowiedziała "I don't want to speak" i wyszła ze łzami. Rozumiem ją bo ja też podchodzę do tego bardzo emocjonalnie

Trudno mi powiedzieć czy mam życzliwe osoby w grupie. Wiem, że są tacy co na pewno będą się śmiać (faceci rzecz jasna ).
To i ja wtrącę trzy grosze jako kolejna anglistka Jeśli rozumiesz co się dzieje, nie masz jakiś ogromnych problemów gramatycznych, to nie powinnaś zmieniać grupy na mniej zaawansowaną. Zrobisz sobie krzywdę i choć może prześlizgniesz się łatwiej dalej, to cofniesz się pod względem językowym.
Native speakers prowadzą zajęcia w sposób dużo bardziej odważny, są bardziej bezpośredni i często mniej wyrozumiały. Nie powinnaś się przejmować i jeśli pytanie jest skierowane do Ciebie, po prostu spróbować odpowiadać "cokolwiek". Język angielski jest o tyle prosty, że nie ma odmiany, więc chodzi przede wszystkim o poszerzenie słownictwa. Można to zrobić czytając dużo książek, gazet po angielsku, lub, co jest moim zdaniem najlepsze słuchając radia BBC, lub oglądając TV (nawet jeśli są to jakieś durne filmy lub programy na MTV).

Warto również przygotować sobie i nauczyć się odpowiednich zwrotów, typu "In my opinion/To my mind/ When it comes to...". Zawsze to jakiś początek wypowiedzi.
Uwierz mi, najgorsze co mozna usłyszć od studentów, to "I don't know".
damsel in distress jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-28, 11:23   #1190
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Ile anglistek tutaj, pozdrawiam koleżanki (prawie) po fachu! Prawie, bo ja jeszcze studiuję.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:26   #1191
karolag22
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce :)
Wiadomości: 1 445
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;17515423]Ile anglistek tutaj, pozdrawiam koleżanki (prawie) po fachu! Prawie, bo ja jeszcze studiuję. [/QUOTE]
No ja tez zdziwiona, ze nas tu tyle
karolag22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:35   #1192
inparadise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 329
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość



myślę, ze się pojawi
o, biedactwo
może cos z nowej kolekcji urzeknie Cie tak jak Emilka.
mam taką nadzieję
inparadise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:56   #1193
mourie
Zakorzenienie
 
Avatar mourie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 595
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Emilka zniknęła, a ja tak liczyłam na jakąś brązową wersję

Za to zafundowali nam torebkę za 260zł:
http://etorebka.pl/s03.php?f=0114
mourie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 11:58   #1194
Iduś
Zakorzenienie
 
Avatar Iduś
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 685
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady. Jesteście kochane i na pewno dodałyście mi otuchy . Myślę, że zostanę w tej grupie bo faktycznie może poprawię mój angielski .
Co do tych zwrotów to ja je znam bo rok temu (prawie rok ) zdawałam maturę i moja babeczka mi je wbiła do głowy. Ewentualnie będę mu mówić "let me think for a moment", żeby mieć czas do namysłu

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez mourie Pokaż wiadomość
Emilka zniknęła, a ja tak liczyłam na jakąś brązową wersję

Za to zafundowali nam torebkę za 260zł:
http://etorebka.pl/s03.php?f=0114
Trish już dawno była na stronie
__________________

Moje Smakowidło!
- Miodowiec. new!

Iduś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 12:07   #1195
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez dodeczka84 Pokaż wiadomość
Dzień doberek!
ojjjjj, ja też czekam na zdjęcia i od Martini i od naszej "zdradliwej" koleżanki
Zaraz siostrę poproszę

Cytat:
Napisane przez PaulinaPPP Pokaż wiadomość
Gratuluję


Cytat:
Napisane przez damsel in distress Pokaż wiadomość
Warto również przygotować sobie i nauczyć się odpowiednich zwrotów, typu "In my opinion/To my mind/ When it comes to...". Zawsze to jakiś początek wypowiedzi.
Uwierz mi, najgorsze co mozna usłyszć od studentów, to "I don't know".
Zgadzam się, co do "I don't know", ale nie zgadzam się, co do zwrotów. Brzmią dobrze, ale na egzaminie, albo w oficjalnej sytuacji, ale nie w codziennej konwersacji. Strasznie to sztuczne wtedy jest. Lepiej powiedzieć "Give me a moment/a second" czy "let me think".

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;17515423]Ile anglistek tutaj, pozdrawiam koleżanki (prawie) po fachu! Prawie, bo ja jeszcze studiuję. [/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez Iduś Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za wszystkie rady. Jesteście kochane i na pewno dodałyście mi otuchy . Myślę, że zostanę w tej grupie bo faktycznie może poprawię mój angielski .
Co do tych zwrotów to ja je znam bo rok temu (prawie rok ) zdawałam maturę i moja babeczka mi je wbiła do głowy. Ewentualnie będę mu mówić "let me think for a moment", żeby mieć czas do namysłu
Dobra decyzja, zobaczysz, że nie będziesz żałować
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 12:07   #1196
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez mourie Pokaż wiadomość
Emilka zniknęła, a ja tak liczyłam na jakąś brązową wersję

Za to zafundowali nam torebkę za 260zł:
http://etorebka.pl/s03.php?f=0114
260?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 12:13   #1197
sydunia
Zakorzenienie
 
Avatar sydunia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 20 264
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
260?
Ale Trish jest z naturalnej skóry, więc i cena wiadomo, że inna niż za ekoskórki
sydunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 12:56   #1198
PaulinaPPP
Zadomowienie
 
Avatar PaulinaPPP
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 220
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez sydunia Pokaż wiadomość
Ale Trish jest z naturalnej skóry, więc i cena wiadomo, że inna niż za ekoskórki
Trish jest świetna I jak na naturalną skórę cena w miarę przystępna
PaulinaPPP jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 13:09   #1199
mourie
Zakorzenienie
 
Avatar mourie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 595
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

To ja tej Trish jakoś wcześniej nie widziałam

Ale nie zapłaciłabym za nią 260zł.
Rozumiem, że naturalna skóra kosztuje, ale ta torebka stylem niczym nie różni się od tych z eko skórki. I wyjątkowo mi się nie podoba
mourie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 13:11   #1200
damsel in distress
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 104
Dot.: etorebka.pl cz. VI - wiosenna kolekcja tuż tuż!

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość

Zgadzam się, co do "I don't know", ale nie zgadzam się, co do zwrotów. Brzmią dobrze, ale na egzaminie, albo w oficjalnej sytuacji, ale nie w codziennej konwersacji. Strasznie to sztuczne wtedy jest. Lepiej powiedzieć "Give me a moment/a second" czy "let me think".
A dlaczego mówienie "według mnie" lub "jeśli chodzi o..." nie sprawdza się w codziennej konwersacji? Zwłaszcza w konwersacji na zadany temat, w czasie której mamy coś zaopiniować?
Ja uważam, że powinno się uczyć jak najwięcej zwrotów, które są przydatne zwłaszcza osobom, które dopiero się uczą języka i nie zgadzam się z opinią, że brzmią one sztucznie.
damsel in distress jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:15.