Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-11, 14:46   #1201
fit_klaudia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 33
Dot.: studia pielęgniarstwo

Nie dostałam się do Wrocka i w 3 liście też się nie dostanę, bo jestem za daleko... Myślicie, że gdybym poszła do Legnicy na dzienne to po semestrze można się przepisać do Wrocławia, ewentualnie po roku ?
fit_klaudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 15:32   #1202
Flashback
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10
GG do Flashback
Dot.: studia pielęgniarstwo

https://www.facebook.com/groups/pielegniarstwo2014.2017
grupa dla pielęgniarek z sumu
__________________
Jeśli chcesz o czymś zapomnieć, to oznacza, że nie możesz przestać o tym myśleć.
Flashback jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 18:29   #1203
Carolencia
Przyczajenie
 
Avatar Carolencia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 24
GG do Carolencia
Dot.: studia pielęgniarstwo

Już wszystko zaniosłam co było trzeba, teraz tylko czekać do 23 lipca. życzę wszystkim powodzenia, a tym co coś jest nie tak, aby się nie poddawać
__________________
Zapraszam http://carolencia.blogspot.com
Carolencia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 22:56   #1204
wanitatywna
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 2 738
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
Nie musisz płacić za legitymację kiedy jesteś na rezerwie.
Dziękuję za informację.

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
wanitatywna u ciebie 2pkt to 2%. U mnie 2 pkt to wiecej procent.
A widzisz, nie pomyślałam, że są jeszcze przeliczniki na innych kierunkach.

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
Najlepsze jest to że próbowałam to wyjaśnić. Napisałam do nich czy naprawdę były takie progi bo na ich stronie (zeszłoroczny irk) znalazłam informacje sprzeczne. Najpierw zarzucono mi, że mam informacje niewiarygodne a kiedy podesłałam link do ich własnej strony dostałam informacje coś na wzór: O faktycznie!
Cudownie wręcz.

Cytat:
Napisane przez Meliitele Pokaż wiadomość
To niezły burdel też tam mają
Dziewczyny myślicie, że czekanie do końca tur jest ok ? Ja bym się bała , że jakbym się nie dostała to na innych uczelniach rekrutacja zostanie już zakończona. Nie wiem jak to dziala, ale brzmi przerażająco .
Myślisz, że tylko tam jest burdel? To nie wiesz co Cię czeka na APie. Chyba, że to tylko na moim wydziale tak było. Pamiętam, że na drugim roku mieliśmy wszystko rozwalone dzięki pani dr D. G-W, u której razem z dziewczynami z pielęgniarstwa miałyśmy egzamin. Znaczy się dwa różne egzaminy w tym samym czasie. I musieliśmy koczować do 22. Piękne czasy.

Co do tur, to trzeba się niestety pologować po prostu do różnych uczelni w tym samym czasie.
__________________

wanitatywna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-11, 23:38   #1205
wjednastrone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

GRUNIA

A jak to w takim razie tam u Was w Szczecinie?, też jest fejkiem t, że nie było właściwie limitu, czy to kolejna ściema?.
już sama nie wiem, gdzie wyląduje...Nie wiem jaki kierunek polski wybrać...
wjednastrone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 10:37   #1206
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez wjednastrone Pokaż wiadomość
GRUNIA

A jak to w takim razie tam u Was w Szczecinie?, też jest fejkiem t, że nie było właściwie limitu, czy to kolejna ściema?.
już sama nie wiem, gdzie wyląduje...Nie wiem jaki kierunek polski wybrać...
Limit jest 150 miejsc. Rok temu pozno byly listy ale wszyscy zostali przyjeci. Jakies ok 110 osob
Wiem bo przegladalam tabelki z iloscia chetnych w ich biuletynie. Dlatego ze mniej oblegany kierunek to rekrutacja trwa dluzej bo az do 13 sierpnia.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-12, 12:05   #1207
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dziewczyny, kierunek pielegniarstwo potrzebuje akredytacji z Ministerstwa. W rzeczywistosci oznacza to, ze jezeli uczelnia ma zaakredytowane 100 miejsc, to chociazby sie po**ali, nie przyjma nawet czlowieka wiecej. Bo moga stracic akredytacje. (Btw radze sprawdzic co do malych uczelni, czy kierunek jest z pewnoscia zaakredytowany - jak bylam na studiach byla jakas wieksza rozruba z jaka wyzsza szkola czegos, pod koniec studiow okazalo sie, ze nie mieli akredytacji na kierunek i rok nie mogl podejsc do egzaminow zawodowych).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 07:47   #1208
wjednastrone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kierunek pielegniarstwo potrzebuje akredytacji z Ministerstwa. W rzeczywistosci oznacza to, ze jezeli uczelnia ma zaakredytowane 100 miejsc, to chociazby sie po**ali, nie przyjma nawet czlowieka wiecej. Bo moga stracic akredytacje. (Btw radze sprawdzic co do malych uczelni, czy kierunek jest z pewnoscia zaakredytowany - jak bylam na studiach byla jakas wieksza rozruba z jaka wyzsza szkola czegos, pod koniec studiow okazalo sie, ze nie mieli akredytacji na kierunek i rok nie mogl podejsc do egzaminow zawodowych).

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no to musiało być....niewiarygodnie zaskakujące, jak po 3 latach, taka akcja wychodzi...
wjednastrone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 08:08   #1209
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie
 
Avatar JoannaIrminaTitina
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mała wioska
Wiadomości: 398
Dot.: studia pielęgniarstwo

Zaskakujace jest też to, że po tak masakrycznej maturze wszystkie progi skoczyły w górę po jakieś 5-10pkt....
JoannaIrminaTitina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 09:12   #1210
Lanni
Raczkowanie
 
Avatar Lanni
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 53
Dot.: studia pielęgniarstwo

Hej dziewczyny, jest ktoś kto wybiera się na GUMed? Listy dopiero za tydzień, a ja już się stresuję. Chciałam na fizjoterapię początkowo, ale po tegorocznej maturze... dziwne jest tylko to, że progi idą w górę zamiast spadać. Mam 10 pkt ponad zeszłoroczny próg, ale i tak mam niezłego stracha.
Jest tu na forum jakiś student pielęgniarstwa na GUMedzie? Może coś napisać o studiach, jak wygląda I rok, jaka atmosfera?
Lanni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 17:48   #1211
monika9952
Zadomowienie
 
Avatar monika9952
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Made in China
Wiadomości: 1 619
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
Zaskakujace jest też to, że po tak masakrycznej maturze wszystkie progi skoczyły w górę po jakieś 5-10pkt....
Na UJ zmalał o 7pkt
monika9952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 19:09   #1212
Lanni
Raczkowanie
 
Avatar Lanni
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 53
Dot.: studia pielęgniarstwo

No to może jest dla mnie szansa
Lanni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 17:24   #1213
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie
 
Avatar JoannaIrminaTitina
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mała wioska
Wiadomości: 398
Dot.: studia pielęgniarstwo

Byłam dzisiaj złożyć papiery na rezerwę w Bydzi. Mimo, że tłok to szło sprawnie i atmosfera była fajna. A spodziewałam się gburowatych pań. A tam miłe panie, życzyły mi powodzenia
JoannaIrminaTitina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 18:18   #1214
lilia495
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 111
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj złożyć papiery na rezerwę w Bydzi. Mimo, że tłok to szło sprawnie i atmosfera była fajna. A spodziewałam się gburowatych pań. A tam miłe panie, życzyły mi powodzenia
Ja również muszę przyznac ,że bardzo miłe panie były gratulowały itd.
Mam nadzieję ,że później nie sprawdzą się te opowieści o wrednych paniach z dziekanatu
lilia495 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 18:22   #1215
monika9952
Zadomowienie
 
Avatar monika9952
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Made in China
Wiadomości: 1 619
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez lilia495 Pokaż wiadomość
Ja również muszę przyznac ,że bardzo miłe panie były gratulowały itd.
Mam nadzieję ,że później nie sprawdzą się te opowieści o wrednych paniach z dziekanatu
U mnie się sprawdziły juz przy oddawaniu papierów
monika9952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 19:24   #1216
lilia495
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 111
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez monika9952 Pokaż wiadomość
U mnie się sprawdziły juz przy oddawaniu papierów
lilia495 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-15, 14:57   #1217
nursii
Zadomowienie
 
Avatar nursii
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 144
Dot.: studia pielęgniarstwo

Mam pytanie do dziewczyn już pracujących- czy któraś w Was pracuje może na oddziale dziecięcym?
nursii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 13:28   #1218
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie
 
Avatar JoannaIrminaTitina
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mała wioska
Wiadomości: 398
Dot.: studia pielęgniarstwo

Wyniki po drugiej turze. Zabrakło mi 0,2pkt...... Rozumiecie? o,2 PKT. To jest 0,5a nawet nie procent na maturze w tym przeliczniku....Czuje się podle. Jak widać pech życiowy.... Bo inaczej tego nazwać nie można. Pewnie jestem pierwsza na liście rezerwowej. WSPANIALE
JoannaIrminaTitina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 16:37   #1219
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: studia pielęgniarstwo

A ja z innej beczki jestem po pierwszym roku pielęgniarstwa, jutro kończę wakacyjne praktyki na internie i wszystko by mi się podobało, gdyby nie to, że zarówno jak i pielęgniarki tam pracujące jak i pacjenci co chwilę powtarzają: " gdzieś Ty się dziewczyno wybrała, taki ciężki zawód, niewdzięczny, jeszcze masz czas zrezygnować" i tak w kółko, na 50 pacjentów, może zaledwie dwóch mi powiedziało, że fajnie, że poszłam na te studia, bo tacy ludzie są potrzebni. No i właśnie, sama praca nie zdemotywowała mnie w tym wszystkim, jak właśnie słowa pracujących tam pielęgniarek i przebywających pacjentów... nawet dziś lekarz lekko kpiarskim tonem skomentował mój powód wybrania przeze mnie takich, a nie innych studiów. Czy Wy też, studentki pielęgniarstwa/ już pielęgniarki spotkałyście/ spotykacie się z takimi opiniami i słowami i jak sobie z nimi radzicie? Bo ja już tracę cierpliwość
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-17, 17:10   #1220
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
Wyniki po drugiej turze. Zabrakło mi 0,2pkt...... Rozumiecie? o,2 PKT. To jest 0,5a nawet nie procent na maturze w tym przeliczniku....Czuje się podle. Jak widać pech życiowy.... Bo inaczej tego nazwać nie można. Pewnie jestem pierwsza na liście rezerwowej. WSPANIALE

Pisz odwołanie


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-17, 18:15   #1221
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
A ja z innej beczki jestem po pierwszym roku pielęgniarstwa, jutro kończę wakacyjne praktyki na internie i wszystko by mi się podobało, gdyby nie to, że zarówno jak i pielęgniarki tam pracujące jak i pacjenci co chwilę powtarzają: " gdzieś Ty się dziewczyno wybrała, taki ciężki zawód, niewdzięczny, jeszcze masz czas zrezygnować" i tak w kółko, na 50 pacjentów, może zaledwie dwóch mi powiedziało, że fajnie, że poszłam na te studia, bo tacy ludzie są potrzebni. No i właśnie, sama praca nie zdemotywowała mnie w tym wszystkim, jak właśnie słowa pracujących tam pielęgniarek i przebywających pacjentów... nawet dziś lekarz lekko kpiarskim tonem skomentował mój powód wybrania przeze mnie takich, a nie innych studiów. Czy Wy też, studentki pielęgniarstwa/ już pielęgniarki spotkałyście/ spotykacie się z takimi opiniami i słowami i jak sobie z nimi radzicie? Bo ja już tracę cierpliwość
Niestety takie komentarze, i ze strony pacjentów, i osób z którymi rozmawiam o moim wyborze, nie są rzadkością.
Po prostu przestałam się tym przejmować. Wiem, że wybór był słuszny i tego się trzymam. A z ludźmi staram się kulturalnie dyskutować, bo z moich obserwacji wynika, że w społeczeństwie (a przynajmniej wśród ludzi starszych) wiedza o obowiązkach pielęgniarek i o tym, że jest to samodzielny zawód, jest nikła.
Potrzeba usłyszenia czasem dobrego słowa to inna sprawa...
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 06:13   #1222
gonia1990
Raczkowanie
 
Avatar gonia1990
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Adne Pokaż wiadomość
Niestety takie komentarze, i ze strony pacjentów, i osób z którymi rozmawiam o moim wyborze, nie są rzadkością.
Po prostu przestałam się tym przejmować. Wiem, że wybór był słuszny i tego się trzymam. A z ludźmi staram się kulturalnie dyskutować, bo z moich obserwacji wynika, że w społeczeństwie (a przynajmniej wśród ludzi starszych) wiedza o obowiązkach pielęgniarek i o tym, że jest to samodzielny zawód, jest nikła.
Potrzeba usłyszenia czasem dobrego słowa to inna sprawa...
Też się z tym spotkałam, albo"Czy wolała Pani iść na medycynę?" "Trzeba było iść na medycynę, bo moja córka jest na medycynie" , "Taka Pani ładna a poszła Pani na pielęgniarstwo " itp. Bardzo mnie to dziwi, bo tak naprawdę dlatego, że my przy nich jesteśmy (byłyśmy) mają o wiele lepszą opiekę , jesteśmy na każde zawołanie Nie wiem może mówią to w dobrej wierze, bo nie chcą żebyśmy się przepracowywały za niską pensję. Trochę przykre. To prawda, że wiedza w społeczeństwie na temat pielęgniarek jest nikła. Pamietam raz jeden z pacjentów kłócił się ze mną, że na pewno nie jestem na studiach tylko na studium i chyba mi sie coś pomyłiło, bo nie ma takich studów. Ludzie nadal nie wiedzą, a obowiązek kształcenia w ten sposób jest już około 10 lat. Ale nie ma się co dziwić, gdy czasem lekarze o tym nie wiedzą....
__________________

gonia1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 11:09   #1223
wjednastrone
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: studia pielęgniarstwo

...dziewczyny.
wiem, ze to pytanie juz padlo, ale...dopytam, bo widze, ze kilka nowych osob sie wypowiada. spotkalyscie sie, ze ktos z PWSZ przeniosl sie na UM? i czy mial z tym duze komplikacje?. i czy brane jest wyedy, co to byloaza PWSZ?.

...czasu juz strasznie malo, a ja juz nie wiem, czy wybrac szczecin ( tam mam szanse sie dostac ze swoim wynikiem:/) ale jest cholernie daleko od mojego obecnego msca zamieszkania, czy jednak PWSZ...juz sama nie wiem, czy ma to znaczenie jaka szkole sie konczy?.
Bo jeszcze mialam taki plan by sie przeniesc po roku na UM, ale boje sie, ze beda jakies akcje...

bede wdzieczna za odp.



ehh.
wjednastrone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 13:46   #1224
lilia495
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 111
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dziewczyny jak zaczynałyście studia to wyrabiałyście książeczkę sanepidowską? na stronie mojej uczelni nic takiego nie znalazłam
Dzięki z góry za odp.
lilia495 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 13:49   #1225
ktmk
Raczkowanie
 
Avatar ktmk
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 338
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez gonia1990 Pokaż wiadomość
Też się z tym spotkałam, albo"Czy wolała Pani iść na medycynę?" "Trzeba było iść na medycynę, bo moja córka jest na medycynie" , "Taka Pani ładna a poszła Pani na pielęgniarstwo " itp. Bardzo mnie to dziwi, bo tak naprawdę dlatego, że my przy nich jesteśmy (byłyśmy) mają o wiele lepszą opiekę , jesteśmy na każde zawołanie Nie wiem może mówią to w dobrej wierze, bo nie chcą żebyśmy się przepracowywały za niską pensję. Trochę przykre. To prawda, że wiedza w społeczeństwie na temat pielęgniarek jest nikła. Pamietam raz jeden z pacjentów kłócił się ze mną, że na pewno nie jestem na studiach tylko na studium i chyba mi sie coś pomyłiło, bo nie ma takich studów. Ludzie nadal nie wiedzą, a obowiązek kształcenia w ten sposób jest już około 10 lat. Ale nie ma się co dziwić, gdy czasem lekarze o tym nie wiedzą....
O dokładnie albo pytania: nie chciała Pani pójść na studia?
__________________
We can be Heroes
Just for one day

ktmk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 17:00   #1226
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez gonia1990 Pokaż wiadomość
Też się z tym spotkałam, albo"Czy wolała Pani iść na medycynę?" "Trzeba było iść na medycynę, bo moja córka jest na medycynie" , "Taka Pani ładna a poszła Pani na pielęgniarstwo " itp. Bardzo mnie to dziwi, bo tak naprawdę dlatego, że my przy nich jesteśmy (byłyśmy) mają o wiele lepszą opiekę , jesteśmy na każde zawołanie Nie wiem może mówią to w dobrej wierze, bo nie chcą żebyśmy się przepracowywały za niską pensję. Trochę przykre. To prawda, że wiedza w społeczeństwie na temat pielęgniarek jest nikła. Pamietam raz jeden z pacjentów kłócił się ze mną, że na pewno nie jestem na studiach tylko na studium i chyba mi sie coś pomyłiło, bo nie ma takich studów. Ludzie nadal nie wiedzą, a obowiązek kształcenia w ten sposób jest już około 10 lat. Ale nie ma się co dziwić, gdy czasem lekarze o tym nie wiedzą....
Cytat:
Napisane przez ktmk Pokaż wiadomość
O dokładnie albo pytania: nie chciała Pani pójść na studia?
O studiowaniu medycyny to już absolutny klasyk. Już nawet nie wiem, co odpowiadać.
Cytat:
Napisane przez wjednastrone Pokaż wiadomość
...dziewczyny.
wiem, ze to pytanie juz padlo, ale...dopytam, bo widze, ze kilka nowych osob sie wypowiada. spotkalyscie sie, ze ktos z PWSZ przeniosl sie na UM? i czy mial z tym duze komplikacje?. i czy brane jest wyedy, co to byloaza PWSZ?.

...czasu juz strasznie malo, a ja juz nie wiem, czy wybrac szczecin ( tam mam szanse sie dostac ze swoim wynikiem:/) ale jest cholernie daleko od mojego obecnego msca zamieszkania, czy jednak PWSZ...juz sama nie wiem, czy ma to znaczenie jaka szkole sie konczy?.
Bo jeszcze mialam taki plan by sie przeniesc po roku na UM, ale boje sie, ze beda jakies akcje...

bede wdzieczna za odp.



ehh.
Nie ma znaczenia jaką szkołę się kończy. Ma natomiast znaczenie, jaką ta szkoła ma opinię wśród absolwentów, jakie zaplecze, jaką kadrę. Co to za PWSZ?
Cytat:
Napisane przez lilia495 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak zaczynałyście studia to wyrabiałyście książeczkę sanepidowską? na stronie mojej uczelni nic takiego nie znalazłam
Dzięki z góry za odp.
Tak, na praktyki w szpitalu musisz mieć książeczkę sanepidowską + zaświadczenie, że byłaś szczepiona na WZW B.
Zapewne powiedzą Wam o tym na początku semestru.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 17:54   #1227
gruniaa
Zadomowienie
 
Avatar gruniaa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 996
Dot.: studia pielęgniarstwo

Bedac potencjalnym pracodawca i majac miejsce to predzej zatrudnilabym absolwenta po UM. Jak dla mnie PWSZ kojarzy sie wylacznie ze szkola zawodowa, nie przemawia do mnie. Jesli masz mozliwosc to startuj na UM. Nie wiem jak z tokiem nauki na PWSZ, wykladowcami wiec nie chce sie wypowiadac za duzo o ksztalceniu, zdobytych tam umiejetnosciach. Czy sie mozna przeniesc? Pewnie tak, ale pytanie czy bedzie miejsce na pielegniarstwie jesli w niektorych miastach byla walka o miejsce. ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

O wlasnie. Niektorzy pierwsze slysza o PWSZ.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
gruniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 18:41   #1228
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez gruniaa Pokaż wiadomość
Bedac potencjalnym pracodawca i majac miejsce to predzej zatrudnilabym absolwenta po UM. Jak dla mnie PWSZ kojarzy sie wylacznie ze szkola zawodowa, nie przemawia do mnie. Jesli masz mozliwosc to startuj na UM. Nie wiem jak z tokiem nauki na PWSZ, wykladowcami wiec nie chce sie wypowiadac za duzo o ksztalceniu, zdobytych tam umiejetnosciach. Czy sie mozna przeniesc? Pewnie tak, ale pytanie czy bedzie miejsce na pielegniarstwie jesli w niektorych miastach byla walka o miejsce. ;/

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

O wlasnie. Niektorzy pierwsze slysza o PWSZ.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Tylko że ja piszę jak jest, na podstawie obserwacji i przypadków mi znanych, a nie co ja bym zrobiła na miejscu pracodawcy. Jeśli już wybierać między dwoma kandydatami, to na podstawie wyników z dyplomu, nie skończonej uczelni (choć to oczywiście zawsze leży w kwestii pracodawcy, na co zwraca szczególną uwagę). Starałam się tylko zasugerować koleżance, że warto wcześniej sprawdzić obie uczelnie.

Odnośnie szkoły zawodowej - prawda taka, że nasz zawód wcale nie wymaga studiów, ale porządnego, zawodowego przygotowania (oczywiście fakt, że przy okazji mamy licencjat, jest na naszą korzyść). Dlatego tak ważna jest jakość kształcenia - nikt nie będzie Cię oceniał po ukończonej uczelni, ale po umiejętnościach nabytych w trakcie nauki.
O miejsce bym się nie martwiła. Po pierwszym roku zawsze odpada minimum kilkanaście osób. Zostają najsilniejsi.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

Edytowane przez Adne
Czas edycji: 2014-07-18 o 18:48
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 18:47   #1229
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Adne Pokaż wiadomość
Tylko że ja piszę jak jest, a nie co ja bym zrobiła na miejscu pracodawcy. A prawda taka, że nasz zawód wcale nie wymaga studiów, ale porządnego, zawodowego przygotowania (oczywiście fakt, że przy okazji mamy licencjat, jest na naszą korzyść). Dlatego tak ważna jest jakość kształcenia - nikt nie będzie Cię oceniał po ukończonej uczelni, ale po umiejętnościach nabytych w trakcie nauki.
O miejsce bym się nie martwiła. Po pierwszym roku zawsze odpada minimum kilkanaście osób. Zostają najsilniejsi.
Niestety sie nie zgodze. Znam przypadki gdzie pracodawca otwarcie przyznawal, ze woli absolwentow UM.

Nasz zawod wlasnie wymaga studiow. Po to, aby by zrozumiec sens holistycznej opieki nad pacjentem. Bez fizjologii, anatomii, farmakologii i innych, nie ma holistycznego podejscia do pacjenta. Nie ma podstaw ku temu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-18, 18:56   #1230
Adne
Raczkowanie
 
Avatar Adne
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 364
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez Puolatar Pokaż wiadomość
Niestety sie nie zgodze. Znam przypadki gdzie pracodawca otwarcie przyznawal, ze woli absolwentow UM.

Nasz zawod wlasnie wymaga studiow. Po to, aby by zrozumiec sens holistycznej opieki nad pacjentem. Bez fizjologii, anatomii, farmakologii i innych, nie ma holistycznego podejscia do pacjenta. Nie ma podstaw ku temu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Dyskusja na ten temat jest kilka stron wcześniej, nie będę więc się do powyższego odnosić. Żadna z moich koleżanek nie miała problemu ze znalezieniem pracy po PMWSZ, generalne przygotowanie do dyplomu i pracy zawodowej również jest nienaganne. wjednastrone - jak widzisz, nie ma jednoznaczniej odpowiedzi, musisz sama zadecydować. I to, co już powiedziałam - uczelnia uczelni nierówna. Już kilkakrotnie, nawet nie wiem czy nie Puolatar, przytaczała tutaj sytuacje z PWSZ w którym wykłady odbywały się w sposób nie tak bardzo różniący się od zajęć w szkole podstawowej. Od takiej szkoły faktycznie, jak najdalej.
Nie do końca rozumiem kierunek w którym idzie ta dyskusja, po przytoczeniu przez Ciebie przedmiotów czy opieki holistycznej. W toku szkolenia zawodowego również by się to z pewnością znalazło.
Mnie chodziło oczywiście o samo kończenie studiów wyższych i pisanie pracy licencjackiej. Tak, czy inaczej, nie to jest przedmiotem dyskusji.
__________________
Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
W godzinie – nieskończoność czasu.

Edytowane przez Adne
Czas edycji: 2014-07-18 o 19:05
Adne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.