Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-20, 15:10   #1261
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej,
Widzę, że poruszyłyście temat spacerówek. My póki co wozimy się w spacerówce z bartatiny, a na krótkie wyjścia mamy Hauck'a, ale zaczynam się powoli rozglądać i póki co polecano mi takie:
http://www.bomiko.pl/#wmodell
http://www.ceneo.pl/2346501
http://www.ceneo.pl/10022578
http://www.ceneo.pl/2152263
http://www.ceneo.pl/10536869
http://www.ceneo.pl/17956525

Ewunia napisz "rozkład" jedzenia twojej małej.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-20, 16:53   #1262
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

na komary w sklepie widzialam off zel dla dzieci
My psikamy ziaja dla dzieci


jest tez podobno mugga dla dzieci, ale nie stosowalam jeszcze.

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2013-05-20 o 17:25
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 07:28   #1263
Ewunia_1984
Zadomowienie
 
Avatar Ewunia_1984
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 069
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Czesc dziewczynki!
Moje dziecko sie zepsulo! Wczoraj nie spala caly dZien, a jak ja odkladalam do lozeczka do byl histeryczny placz. Poszla spac po 20ej, ale histerycznie plakala 20min. W nocy byla pobudka, ale po mleku zasnela. I tak juz drugi dzien! Bede musiala na nowo wprowadzic metode 3 5 7 bo od 2tyg (po chprobie) wstaje w nocy i z zasypianiem jest coraz gorzej.

Ze spaniem to jedna sprawa, ale z jedzeniem druga. Mala najchetniej pilaby tylko mleko! Nie dala sobie nic wcisnac. Juz drugi dzien zero warzyw i miesa. Nie wiem co z tym zrobic. Przyglodzilam ja wczoraj i tez nie zjadla zupki!!! Przy karmieniu sa placze!!!
Ewunia_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 07:57   #1264
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki!
Moje dziecko sie zepsulo! Wczoraj nie spala caly dZien, a jak ja odkladalam do lozeczka do byl histeryczny placz. Poszla spac po 20ej, ale histerycznie plakala 20min. W nocy byla pobudka, ale po mleku zasnela. I tak juz drugi dzien! Bede musiala na nowo wprowadzic metode 3 5 7 bo od 2tyg (po chprobie) wstaje w nocy i z zasypianiem jest coraz gorzej.

Ze spaniem to jedna sprawa, ale z jedzeniem druga. Mala najchetniej pilaby tylko mleko! Nie dala sobie nic wcisnac. Juz drugi dzien zero warzyw i miesa. Nie wiem co z tym zrobic. Przyglodzilam ja wczoraj i tez nie zjadla zupki!!! Przy karmieniu sa placze!!!
ewunia a moze to zeby? (tak,wiem ulubiony tekst rodzicow) placze bo bola dziasla i nie je bo tez boli?

ja na takie histerie stosuję calgel - przechodzi i łatwiej jej zasnąć jak się ją znieczuli :P (on powoduje takie delikatne mrowienie, wiec O. się tym bardziej zajmuje niż samym płaczem)
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 08:17   #1265
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
U nas już po imprezie Było super. Tort wyszedł Inne rzeczy też udane.

Za chwilę Sebuś skończy roczek Właśnie śpi i pewnie prześpi ten moment hehe. Dziękuję za życzenia
rinco przepiękny tort, cóż za pomysłowość jeśli chodzi o dekorację, jestem pod wrażeniem, myslę teraz co można stworzyć dla dziewczynki z cyklu zrób to sam, albo raczej ozdób sam

Cytat:
Napisane przez GaTTa Pokaż wiadomość
Hej OD piątku miałam przygotowania do roczku. Imprez była w sobotę i się udała.

Ada zrobiła postępy w dniu swoich urodzin czyli 17 maja nas bardzo pozytywnie zaskoczyła. Chodzi trzymana pod paszki I nauczyła się trzymać butelkę, przeszła od razu do trzymania jedną ręką nie chwyci jej dwoma


P.S. Życzenie dla mojej Ady nie było .......

Smutno mi się zrobiło jak dla wszystkich dzieciaków są a dla dzieciaków z 17 maja i 18 nie było.... Może dlatego że ich mamy nie udzielają się.... Cóż trudno się mówi.
Faktycznie głupio wyszło, najlepsze choć spóźnione życzenia dla Adusi

Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość
Witam!

Na wstępie powiem Wam że Stasiek załapał picie z niekapka tyle Wam trułam to pomyślałam ze napisze.
Inna rzecz o której ostatnio Wam trułam to wózek spacerowy i tu całkowita porażka Postanowiłam w końcu wybrać się do Wrocławia zobaczyć wózki bo mieszkam w małej miejscowości. Nie dość że sklepów z wózkami we Wrocławiu jak na lekarstwo to jeszcze nie było nic ciekawego ( cena do 700zł) oczywiście te o których pisałyście nie było do innych Stasiek jest za duży wyglądał ja śledź w nim np. chicco. Zależy mi na czymś lekkim, wiadomo rozkładanym siedzeniu i niewielkim po złożeniu. Do tej pory jak nie miałam styczności z parasolkami to tak mi sie one kojarzyły, ale większość strasznie wielka po złożeniu i ciężka.

Jeszcze ma pytanie do dziewczyn której mają wózki parasolki bez pałąku jak sobie radzicie z dziećmi?
Ja jakoś się martwię to zawsze jakieś zabezpieczenie. Stasiek to jest agent w wózku jakbym go nie zapięła w pasy np. to zaraz w nim chce wstawać. Stąd moje pytanie czy same pasy dadzą radę z taki agentem jak myślicie?

Ogólnie to załamana wrociłam po tym wyjeździe chyba bede musiała kupić coś w ciemno tylko co?

Poza tym Stasiek to nie chce za bardzo siedzieć w foteliku samochodowym na dłużej godzina to za długo porażka jak tu myśleć o wakacjach. Wasze dzieci też tak nie lubią siedzieć w fotelikach?

To się pożaliłam Wam.
Myślę że wózek z pałąkiem jest lepszy, nawet jak Stasiu sie podnosi to przecież pasy go trzymają.. moja koleżanka kupiła parasolkę z takim rozbudowanym pałąkiem, takim raczej blacikiem, bardzo mi się to spodobało, chociaż przy takim blaciku też można się podnosić...

Co do fotelika Matylka jeśli nie uśnie to też ciężko jej usiedzieć, przekupuje ją przekąskami, piciem... no ale na sczęście zwykle jak jedziemy dłużej niż jakieś 40min to usypia w końcu, ale kiedy nie śpi bywa ciężko... raz zrobiłą taką akcje że musiałam się zatrzymać... wyjęłam ją z auta popatrzyła na przejeżdżające samochody chwilę i już było ok... w ogóle moje dziecię kocha samochody... nic nie przyciąga jej uwagi tak jak one...

aaa i gratulacje za niekapka!!

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki!
Moje dziecko sie zepsulo! Wczoraj nie spala caly dZien, a jak ja odkladalam do lozeczka do byl histeryczny placz. Poszla spac po 20ej, ale histerycznie plakala 20min. W nocy byla pobudka, ale po mleku zasnela. I tak juz drugi dzien! Bede musiala na nowo wprowadzic metode 3 5 7 bo od 2tyg (po chprobie) wstaje w nocy i z zasypianiem jest coraz gorzej.

Ze spaniem to jedna sprawa, ale z jedzeniem druga. Mala najchetniej pilaby tylko mleko! Nie dala sobie nic wcisnac. Juz drugi dzien zero warzyw i miesa. Nie wiem co z tym zrobic. Przyglodzilam ja wczoraj i tez nie zjadla zupki!!! Przy karmieniu sa placze!!!
Dziwne zachowanie, nie zazdroszczę... jeśli chodzi o jedzenie to może być skutek choroby, Matyldka jak chorowała w styczniu to jedzenie to był koszmar... i po chorobie jeszcze jej tak zostało ponad tydzień,... schudła wtedy... ale później wszystko wróciło do normy, także bądź dobrej myśli, tylko ubzrój się w cierpliwość

Aaa w ogóle pisałam że nasz Matylek załapał zapalenie oskrzeli dość rozległe, ale przeszła je bezobiawowo... dostała niestety antybiotyk Summamed na 3 dni... ale i podczas brania go, też przed i po zachowywała się zupełnie normalnie, apetyt super, temperatury brak.... Bardzo ta choroba była dziwna, oczywiście oby tylko tak dzieci przechodziły choroby.... tylko ściąganie kataru to ma-sa-kra....

ehhh a my czekamy na roczek , zapowiada się że będzie sporo gości, dużo dzieci jak to przy dniu dziecka.. juz nie moge się doczekac tylko z tym tortem wjechałyście mi na ambicję... bo planowałam kupić, ale wy porobiłyście takie śliczne.... no i wiadomo że taki "swój" lepiej dziecku podać, bo wiadomo z czego jest zrobiony
Czy wasze dzieci też są zakochane w waszych zwierzakach... Matylda w kółko mówi i powtarza jedno słowo "Adyn" czyli nasz pies Odyn... no po prostu szaleje na jego punkcie... zaczęła tez już ślicznie robić papa (długo nie mogła tego załapać), chcę ja na roczek nauczyc przesyłać całuski, nauka trwa narazie tylko się śmieje jak jej to pokazuję.. ogólnie jest ostatnio naprawdę kochana, bawi się ślicznie sama, uwielbia roznoszenie ubrań po domu.. zakłada sobie na szyję, ostatnio z kupki po praniu dorwała tatowe majty i włozyła sobie na głowę (patrzyła przez nogawkę) no po prostu sama rozkosz... Je wszystko praktycznie, ostatnio wreszcie złamała się na pomidora, wcześniej jakby się brzydziła że on taki obślizgły, ale mama wzięła sie na sposób i nabiła dziecku pomidora na widelca, ah jaka była radocha z jedzenia widelcem, później już sama sobie nabijała i prosto do buzi

pokażę wam jeszcze jak Matyldka zaprasza gości na swoje urodzinki

najlepsze życzenia dla Szymonka, Malwinki i Julci.. Swoją drogą Pandzia przepadła, pamiętam za czasów ciążowych że było jej tu pełno, a teraz cisza, nie wiecie co u niej?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Matyl.jpg (93,5 KB, 63 załadowań)

Edytowane przez debesciara
Czas edycji: 2013-05-21 o 08:42
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 09:31   #1266
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziękuję za życzenia urodzinowe dla Sebusia

Dziewczyny, mam parę pytań odnośnie jedzenia, może mi opowiecie jak to u Was jest? I ewentualnie poprawcie mnie, bo nie wiem czy dobrze Sebę karmię.

1) Czy dajecie dzieciom mięso codziennie, a jeśli nie to ile razy w tygodniu? Ja daję praktycznie codziennie, ale nie wiem czy to nie za często?

2) Czy któraś z Was jeszcze daje dziecku mleko jako posiłek (nie chodzi mi o cyca tylko o mm)? Seba pije mleko na pierwsze śniadanie ok. 6.30-7.00 - 7 miarek, a dopiero ok. 9.00 je coś konkretniejszego. Tak samo wieczorem przed kąpaniem kaszkę, a po kąpaniu mleko - ok. 6 miarek na spanie. Nie wiem czy nie za dużo tego mleka w jego wieku?

3) Dajecie obiad dwudaniowy na raz (trochę zupy, trochę drugiego), czy jako dwa osobne posiłki? Ja przeważnie daję mu jedno danie - gęstą zupę z mięsem, a jak mam coś na drugie co by się nadawało też dla niego (jakieś kluseczki itd.) to mu daję na podwieczorek, ale wtedy mało zjada. Ogólnie to rzadko kiedy mu daję drugie danie.

Na razie tyle mi się przypomniało

U nas nadal nocki tragiczne Pobudki średnio co 2 godz, a od 5.30 to już w ogóle spania nie ma. Już zaczęliśmy chodzić spać z kurami, 21.00, a my już w łóżku, ale niewiele to daje przez te pobudki. Ja już nie wiem o co chodzi, myślałam, że to smoczek, ale ostatnio bywa tak, że Seba przy przekręcaniu się z boku na bok popłakuje przez parę sekund (a płacz ma głośny), my się budzimy, zrywamy, lecimy do łóżeczka, a ten się ułoży i śpi dalej, bez smoczka. No ale my już obudzeni I tak w kółko co 2 godz. No i te pobudki o 5.30 - dla mnie koszmar. Nie działa położenie spać później, zawsze się budzi o stałej porze. Na szczęście mąż się nim wtedy zajmuje, a ja trochę jeszcze kimam, ale też mi go szkoda, bo jest strasznie niewyspany. Nie wiem co zrobić, żeby to poprawić W dzień jest super i ładnie śpi (2x 1,5 godz), tylko te nocki...
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 09:50   #1267
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

rinco:

1) Czasami oddzielnie, czasami w zupie, czasami ryba.
Je ok. 5-6 razy w tygodniu.
Dziecko to nie mały dorosły. Dziecko powinno jeść mięso często.

2) Niech pije to mleko na zdrowie! Z tego co widzę jest ok

3) U nas jest tak, że koło południa Maciek je treściwą zupę (zazwyczaj z mięsem, czasami bez), a póxniej z nami obiad ok. 16.30-17. I wtedy albo je mięso od nas jak nie jadł w zupie, albo nie je mięsa.
A i tak zazwyczaj nie je bo woli makaron
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 10:02   #1268
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Antek właśnie znalazł kawałek lekko czerstwą bagietkę na podłodze. I zajada się nią z takim smakiem, że nie mam serca mu jej zabierać

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość

Następnym razem zrobie te pulpeciki tak jak mówisz, tzn. sosik.

Napiszesz mi jak robisz tą jaglankę? Pewnie to dla wszystkich oczywiste, ale dla mnie...
Na pewno spróbuję w najblizszym czasie Twoich placuszków tzn. Mała sprobuje
Odnośnie jaglanki - sprawa jest prosta. Kaszę przepłukuję kilka razy zimną wodą, potem zalewam wodą (w stosunku mniej więcej 1:3) i gotuję. Dodaję od razu rodzynki, one wtedy fajnie rozmiękają/pokrojone daktyle/cynamon/kardamon/imbir - w zależności od tego, na co mam akurat ochotę.I pod koniec gotowania owoc.Kasza jest gotowa po jakiś 15 min (ale to różniej, zależy od kaszy - generalnei ma być miękka)

Cytat:
Napisane przez moniczka1302 Pokaż wiadomość
Hej!
Dawno mnie tu nie było i meldujemy się po skończonym roczku. U nas zmiana jedynie taka, że od 3 tygodni Hania pięknie chodzi i rozrabia. Ciągnie za fraki inne dzieci, wchodzi do wózków innym dzieciom i gryzie Mam nadzieję, że ten etap szybko minie

Imprezka roczkowa bardzo udana, za tydzien czeka mnie powtórka z rozrywki, bo przyjadą dziadkowie.


pola bardzo mnie zaintrygował Twoj przepis na te kuleczki hmmmm

Jak Ci się żyje we Francji???
Najlepszego na roczek!
Gratuluję chodzenia I odzywaj sie cześciej

Kuleczki polecam
A we Francji ok. Żyje się dobrze, mąż z pracy zadowolony, ja pracy szukam (tymczasem mam wolontariat w kinie), tylko zimno mamy ostatnio!! Maj jest jakiś masakryczny w tym roku... ZImno i pada...

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
U nas już po imprezie Było super. Tort wyszedł Inne rzeczy też udane.

Za chwilę Sebuś skończy roczek Właśnie śpi i pewnie prześpi ten moment hehe. Dziękuję za życzenia
Czyli dałas radę mimo mdłości
Świetny tort wyszedł! Najlepszego dla Seby

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki!
Moje dziecko sie zepsulo! Wczoraj nie spala caly dZien, a jak ja odkladalam do lozeczka do byl histeryczny placz. Poszla spac po 20ej, ale histerycznie plakala 20min. W nocy byla pobudka, ale po mleku zasnela. I tak juz drugi dzien! Bede musiala na nowo wprowadzic metode 3 5 7 bo od 2tyg (po chprobie) wstaje w nocy i z zasypianiem jest coraz gorzej.

Ze spaniem to jedna sprawa, ale z jedzeniem druga. Mala najchetniej pilaby tylko mleko! Nie dala sobie nic wcisnac. Juz drugi dzien zero warzyw i miesa. Nie wiem co z tym zrobic. Przyglodzilam ja wczoraj i tez nie zjadla zupki!!! Przy karmieniu sa placze!!!
kurczę, dziwne... A może coś ją bierze/brało?

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Czy wasze dzieci też są zakochane w waszych zwierzakach... Matylda w kółko mówi i powtarza jedno słowo "Adyn" czyli nasz pies Odyn... no po prostu szaleje na jego punkcie... zaczęła tez już ślicznie robić papa (długo nie mogła tego załapać), chcę ja na roczek nauczyc przesyłać całuski, nauka trwa narazie tylko się śmieje jak jej to pokazuję.. ogólnie jest ostatnio naprawdę kochana, bawi się ślicznie sama, uwielbia roznoszenie ubrań po domu.. zakłada sobie na szyję, ostatnio z kupki po praniu dorwała tatowe majty i włozyła sobie na głowę (patrzyła przez nogawkę) no po prostu sama rozkosz... Je wszystko praktycznie, ostatnio wreszcie złamała się na pomidora, wcześniej jakby się brzydziła że on taki obślizgły, ale mama wzięła sie na sposób i nabiła dziecku pomidora na widelca, ah jaka była radocha z jedzenia widelcem, później już sama sobie nabijała i prosto do buzi
My tu nie mamy żadnych zwierzątek, ale Antek jest do szaleństwa zakochany w psie moich rodziców
Twoja Matylka cudna
Fajny wiek się zaczął u naszych dzieciaków
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 10:08   #1269
doris888
Rozeznanie
 
Avatar doris888
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 909
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dziękuję za życzenia urodzinowe dla Sebusia

Dziewczyny, mam parę pytań odnośnie jedzenia, może mi opowiecie jak to u Was jest? I ewentualnie poprawcie mnie, bo nie wiem czy dobrze Sebę karmię.

1) Czy dajecie dzieciom mięso codziennie, a jeśli nie to ile razy w tygodniu? Ja daję praktycznie codziennie, ale nie wiem czy to nie za często?

2) Czy któraś z Was jeszcze daje dziecku mleko jako posiłek (nie chodzi mi o cyca tylko o mm)? Seba pije mleko na pierwsze śniadanie ok. 6.30-7.00 - 7 miarek, a dopiero ok. 9.00 je coś konkretniejszego. Tak samo wieczorem przed kąpaniem kaszkę, a po kąpaniu mleko - ok. 6 miarek na spanie. Nie wiem czy nie za dużo tego mleka w jego wieku?

3) Dajecie obiad dwudaniowy na raz (trochę zupy, trochę drugiego), czy jako dwa osobne posiłki? Ja przeważnie daję mu jedno danie - gęstą zupę z mięsem, a jak mam coś na drugie co by się nadawało też dla niego (jakieś kluseczki itd.) to mu daję na podwieczorek, ale wtedy mało zjada. Ogólnie to rzadko kiedy mu daję drugie danie.
u nas raczej codziennie , ale nie zawsze Z tym drugim daniem to ja mam też problem, generalnie wygląda to jak u Ciebie. Ja nie gotuję dwóch dań dla nas tylko jest albo zupa albo "drugie" więc i nie gotuje też dla Agaty na 2 dania. Albo daję gęstą zupkę, albo je nasze danie jako 'drugie" czasem to też zupa


moje dziecko jest bardzo mleczne ona uwielbia mleko i na widok butli aż cała chodzi. też je rano 6 miarek i wieczorem 6 miarek, a czasem jak jest strasznie śpiąca przed drzemką też daję jej butlę przed spaniem zamiast kaszy i wtedy dochodzi kaszka ryżowa do butli.

na razie nie planuję eliminować żadnego mlecznego posiłku
doris888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 10:22   #1270
pola_m
Wtajemniczenie
 
Avatar pola_m
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Lyon
Wiadomości: 2 305
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
1) Czy dajecie dzieciom mięso codziennie, a jeśli nie to ile razy w tygodniu? Ja daję praktycznie codziennie, ale nie wiem czy to nie za często?

2) Czy któraś z Was jeszcze daje dziecku mleko jako posiłek (nie chodzi mi o cyca tylko o mm)? Seba pije mleko na pierwsze śniadanie ok. 6.30-7.00 - 7 miarek, a dopiero ok. 9.00 je coś konkretniejszego. Tak samo wieczorem przed kąpaniem kaszkę, a po kąpaniu mleko - ok. 6 miarek na spanie. Nie wiem czy nie za dużo tego mleka w jego wieku?

3) Dajecie obiad dwudaniowy na raz (trochę zupy, trochę drugiego), czy jako dwa osobne posiłki? Ja przeważnie daję mu jedno danie - gęstą zupę z mięsem, a jak mam coś na drugie co by się nadawało też dla niego (jakieś kluseczki itd.) to mu daję na podwieczorek, ale wtedy mało zjada. Ogólnie to rzadko kiedy mu daję drugie danie.


U nas nadal nocki tragiczne Pobudki średnio co 2 godz, a od 5.30 to już w ogóle spania nie ma. Już zaczęliśmy chodzić spać z kurami, 21.00, a my już w łóżku, ale niewiele to daje przez te pobudki. Ja już nie wiem o co chodzi, myślałam, że to smoczek, ale ostatnio bywa tak, że Seba przy przekręcaniu się z boku na bok popłakuje przez parę sekund (a płacz ma głośny), my się budzimy, zrywamy, lecimy do łóżeczka, a ten się ułoży i śpi dalej, bez smoczka. No ale my już obudzeni I tak w kółko co 2 godz. No i te pobudki o 5.30 - dla mnie koszmar. Nie działa położenie spać później, zawsze się budzi o stałej porze. Na szczęście mąż się nim wtedy zajmuje, a ja trochę jeszcze kimam, ale też mi go szkoda, bo jest strasznie niewyspany. Nie wiem co zrobić, żeby to poprawić W dzień jest super i ładnie śpi (2x 1,5 godz), tylko te nocki...
Co do mięsa- Antoś nie je codziennie, myślę, że jakies 4, do 5 razy w tygodniu.
Antek na cycku jeszcze więc nie wiem, ale myślę, że to normalnie że pije mleko jako posiłek.
Raczej dajemy oddzielnie zupę i drugie, jako dwa oddzielne posiłki

A co do tych podbudek, nie zazdroszczę/. Antek budzi się ostatnio punkt 5, ale zjada cysia i idzie jeszcze spać na jakieś 1,5godz...
A z tymi podbudkami nocnymi, to może jest wszystko na dobrej drodze, skoro sam się utula...? Może się nie zrywajcie od razu, na każde kwęknięcie, w końcu przestaniecie się tak łątwo wybudzać I wstawajcie do Małego tylko jak się faktycznie obudzi i nie będzie mógł sam zasnąć?
pola_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 10:43   #1271
agatka661
Zakorzenienie
 
Avatar agatka661
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 5 168
GG do agatka661
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dziękuję za życzenia urodzinowe dla Sebusia

Dziewczyny, mam parę pytań odnośnie jedzenia, może mi opowiecie jak to u Was jest? I ewentualnie poprawcie mnie, bo nie wiem czy dobrze Sebę karmię.

1) Czy dajecie dzieciom mięso codziennie, a jeśli nie to ile razy w tygodniu? Ja daję praktycznie codziennie, ale nie wiem czy to nie za często?

2) Czy któraś z Was jeszcze daje dziecku mleko jako posiłek (nie chodzi mi o cyca tylko o mm)? Seba pije mleko na pierwsze śniadanie ok. 6.30-7.00 - 7 miarek, a dopiero ok. 9.00 je coś konkretniejszego. Tak samo wieczorem przed kąpaniem kaszkę, a po kąpaniu mleko - ok. 6 miarek na spanie. Nie wiem czy nie za dużo tego mleka w jego wieku?

3) Dajecie obiad dwudaniowy na raz (trochę zupy, trochę drugiego), czy jako dwa osobne posiłki? Ja przeważnie daję mu jedno danie - gęstą zupę z mięsem, a jak mam coś na drugie co by się nadawało też dla niego (jakieś kluseczki itd.) to mu daję na podwieczorek, ale wtedy mało zjada. Ogólnie to rzadko kiedy mu daję drugie danie.

Na razie tyle mi się przypomniało

U nas nadal nocki tragiczne Pobudki średnio co 2 godz, a od 5.30 to już w ogóle spania nie ma. Już zaczęliśmy chodzić spać z kurami, 21.00, a my już w łóżku, ale niewiele to daje przez te pobudki. Ja już nie wiem o co chodzi, myślałam, że to smoczek, ale ostatnio bywa tak, że Seba przy przekręcaniu się z boku na bok popłakuje przez parę sekund (a płacz ma głośny), my się budzimy, zrywamy, lecimy do łóżeczka, a ten się ułoży i śpi dalej, bez smoczka. No ale my już obudzeni I tak w kółko co 2 godz. No i te pobudki o 5.30 - dla mnie koszmar. Nie działa położenie spać później, zawsze się budzi o stałej porze. Na szczęście mąż się nim wtedy zajmuje, a ja trochę jeszcze kimam, ale też mi go szkoda, bo jest strasznie niewyspany. Nie wiem co zrobić, żeby to poprawić W dzień jest super i ładnie śpi (2x 1,5 godz), tylko te nocki...
Z jedzieniem u nas jest tak samo 1)nie daje codziennie :} 2- mleczko modyf tez daje na sniadanie i kolacje po 210ml 3) nie daje zazwyczaj 2 dan, bo gotuje 1 danie dla nas .... zreszta lato, nie chce sie jesc.
Leon tez uwielbia kluseczki. Takze czesto mu gotuje i podaje z serem bialym

Co do nocek nie pomoge, bo u nas Leon przesypia cale nocki, wstaje pomnierdzy 7 a 9( ale tez mu w nocy trzeba podawac smoczka bo pojekuje;/)(gdyby nie te pojekiwania to chetnie juz bym go do swojego pokoju przeniosla)

Mielismy isc na szczepienie, ale zarazilam malego i ma katar, lekko kaszle... Ma dzis stan podgoraczkowy, takze siedzimy w taka ladna pogode w domu

Zyczenia dla nastepnych roczniakow
Piekne torty

Edytowane przez agatka661
Czas edycji: 2013-05-21 o 10:49
agatka661 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 11:10   #1272
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Rinco
1)Szymon je 5 razy w tygodniu mięso, a 2 dni rybę, czyli codziennie coś
2)U nas tak samo, ok.6 pije mm, ok. 9 je śniadanie, a drugie mleko ok. 17
3) Obiad oddzielnie, w południe zupa, a po 2 godzinach drugie danie

Z nocami nie pomogę, u nas tylko jedna pobudka, ale przez godzinę ponowne lulanie do snu.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 11:34   #1273
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

[QUOTE=debesciara;40909345]r

Myślę że wózek z pałąkiem jest lepszy, nawet jak Stasiu sie podnosi to przecież pasy go trzymają.. moja koleżanka kupiła parasolkę z takim rozbudowanym pałąkiem, takim raczej blacikiem, bardzo mi się to spodobało, chociaż przy takim blaciku też można się podnosić...

Co do fotelika Matylka jeśli nie uśnie to też ciężko jej usiedzieć, przekupuje ją przekąskami, piciem... no ale na sczęście zwykle jak jedziemy dłużej niż jakieś 40min to usypia w końcu, ale kiedy nie śpi bywa ciężko... raz zrobiłą taką akcje że musiałam się zatrzymać... wyjęłam ją z auta popatrzyła na przejeżdżające samochody chwilę i już było ok... w ogóle moje dziecię kocha samochody... nic nie przyciąga jej uwagi tak jak one...

Dzięki za opnie.Też wolałabym z pałąkiem tylko jaki już mam dość tego szukania wózka gdyby nie to że obiecałam siostrzenicy swój to bym wstrzymała się z kupnem, ale tak to cóż .... jeszcze żebym miała okazję zobaczyć na żywo jakieś fajnie to nie mam gdzie .

Ja też tak robiłam piciu, przekaski itp. a ponoć nie powinno się dziecka wyjmować z fotelika przy moim dziecku ta teoria się nie sprawdza nigdzie bym nie dojechała jakbym miał się zatrzymywać co 15 minut. Wiadomo to dla bezpieczeństwa.Mam za ciekawskie dziecko Myślę że do teściów czy nad morze to trzeba będzie jechać w nocy jakaś masakra.

Urocza ta Twoja Matylda i jak zaprasza kto by się nie skusił na przyjście jak tak zaprasza apetycznie

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewunia_1984 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczynki!
Moje dziecko sie zepsulo! Wczoraj nie spala caly dZien, a jak ja odkladalam do lozeczka do byl histeryczny placz. Poszla spac po 20ej, ale histerycznie plakala 20min. W nocy byla pobudka, ale po mleku zasnela. I tak juz drugi dzien! Bede musiala na nowo wprowadzic metode 3 5 7 bo od 2tyg (po chprobie) wstaje w nocy i z zasypianiem jest coraz gorzej.

Ze spaniem to jedna sprawa, ale z jedzeniem druga. Mala najchetniej pilaby tylko mleko! Nie dala sobie nic wcisnac. Juz drugi dzien zero warzyw i miesa. Nie wiem co z tym zrobic. Przyglodzilam ja wczoraj i tez nie zjadla zupki!!! Przy karmieniu sa placze!!!
Też myślę że to na zęby. Jak Staśkowi wychodziły zęby to jednej nocy przez dwie godziny nie dał się odłożyć a wręcz przykleił się do męża.

---------- Dopisano o 12:31 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dziękuję za życzenia urodzinowe dla Sebusia

Dziewczyny, mam parę pytań odnośnie jedzenia, może mi opowiecie jak to u Was jest? I ewentualnie poprawcie mnie, bo nie wiem czy dobrze Sebę karmię.

1) Czy dajecie dzieciom mięso codziennie, a jeśli nie to ile razy w tygodniu? Ja daję praktycznie codziennie, ale nie wiem czy to nie za często?

2) Czy któraś z Was jeszcze daje dziecku mleko jako posiłek (nie chodzi mi o cyca tylko o mm)? Seba pije mleko na pierwsze śniadanie ok. 6.30-7.00 - 7 miarek, a dopiero ok. 9.00 je coś konkretniejszego. Tak samo wieczorem przed kąpaniem kaszkę, a po kąpaniu mleko - ok. 6 miarek na spanie. Nie wiem czy nie za dużo tego mleka w jego wieku?

3) Dajecie obiad dwudaniowy na raz (trochę zupy, trochę drugiego), czy jako dwa osobne posiłki? Ja przeważnie daję mu jedno danie - gęstą zupę z mięsem, a jak mam coś na drugie co by się nadawało też dla niego (jakieś kluseczki itd.) to mu daję na podwieczorek, ale wtedy mało zjada. Ogólnie to rzadko kiedy mu daję drugie danie.

Na razie tyle mi się przypomniało

U nas nadal nocki tragiczne Pobudki średnio co 2 godz, a od 5.30 to już w ogóle spania nie ma. Już zaczęliśmy chodzić spać z kurami, 21.00, a my już w łóżku, ale niewiele to daje przez te pobudki. Ja już nie wiem o co chodzi, myślałam, że to smoczek, ale ostatnio bywa tak, że Seba przy przekręcaniu się z boku na bok popłakuje przez parę sekund (a płacz ma głośny), my się budzimy, zrywamy, lecimy do łóżeczka, a ten się ułoży i śpi dalej, bez smoczka. No ale my już obudzeni I tak w kółko co 2 godz. No i te pobudki o 5.30 - dla mnie koszmar. Nie działa położenie spać później, zawsze się budzi o stałej porze. Na szczęście mąż się nim wtedy zajmuje, a ja trochę jeszcze kimam, ale też mi go szkoda, bo jest strasznie niewyspany. Nie wiem co zrobić, żeby to poprawić W dzień jest super i ładnie śpi (2x 1,5 godz), tylko te nocki...
Jeśli chodzi o jedzenie to
1 nie codziennie talko tak 5 razy róznie w zupie,rybe itp.
2 z mlekiem to ja bardzo podobnie jak ty. Wyszłam z zalozenie ze widocznie tyle potrzebuje.
3. Stasiek nie zje od razu dwóch czasem daje jedno a po pewnym czasie drugie danie , czasem tylko jedno i deser. Nic na siłę jak nie chce to nie daję.

Piszesz o pobudkach mój lepiej śpi a przede wszystkim zasypia ja zredukowałam spanie do jednej drzemki w dzień właśnie 1,5 godziny. Jak spał dwa razy po 1,5 to chodził spać o 22 -23 i też bardziej niespokojny sen miał. Myślę że mój poprostu musi bardziej się umęczyć do takiego doszłam wniosku. teraz 20 czasem 20;30 albo 19:30 budzi sie na picie raz
ale to dzień do nocy. Może Twój też potrzebuje więcej aktywności.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:31 ----------

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Hej,
Widzę, że poruszyłyście temat spacerówek. My póki co wozimy się w spacerówce z bartatiny, a na krótkie wyjścia mamy Hauck'a, ale zaczynam się powoli rozglądać i póki co polecano mi takie:
http://www.bomiko.pl/#wmodell
http://www.ceneo.pl/2346501
http://www.ceneo.pl/10022578
http://www.ceneo.pl/2152263
http://www.ceneo.pl/10536869
http://www.ceneo.pl/17956525

Ewunia napisz "rozkład" jedzenia twojej małej.
To jak ja też się zaczełam rozglądać. To Bomiko widziałam w rozmiarze XL i było dość duże tyle ze dla mnie do mojego auta za duże
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 12:48   #1274
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Dziękuję za życzenia urodzinowe dla Sebusia

Dziewczyny, mam parę pytań odnośnie jedzenia, może mi opowiecie jak to u Was jest? I ewentualnie poprawcie mnie, bo nie wiem czy dobrze Sebę karmię.

1) Czy dajecie dzieciom mięso codziennie, a jeśli nie to ile razy w tygodniu? Ja daję praktycznie codziennie, ale nie wiem czy to nie za często?

2) Czy któraś z Was jeszcze daje dziecku mleko jako posiłek (nie chodzi mi o cyca tylko o mm)? Seba pije mleko na pierwsze śniadanie ok. 6.30-7.00 - 7 miarek, a dopiero ok. 9.00 je coś konkretniejszego. Tak samo wieczorem przed kąpaniem kaszkę, a po kąpaniu mleko - ok. 6 miarek na spanie. Nie wiem czy nie za dużo tego mleka w jego wieku?

3) Dajecie obiad dwudaniowy na raz (trochę zupy, trochę drugiego), czy jako dwa osobne posiłki? Ja przeważnie daję mu jedno danie - gęstą zupę z mięsem, a jak mam coś na drugie co by się nadawało też dla niego (jakieś kluseczki itd.) to mu daję na podwieczorek, ale wtedy mało zjada. Ogólnie to rzadko kiedy mu daję drugie danie.
Mięso je chyba codziennie,czasem się zdarzy że nie ale rzadko,wiadomo zupa na mięsie więc mięso je,drugie danie też je.
Mleko-Szymon pije na noc i raz w nocy po 150ml plus dwa razy w dzień po 150ml przed spaniem.Rano po obudzeniu mleka nie ruszy,więc przestałam robić bo tylko to wylewałam.
Drugiego danie u mnie nie ma,Szymon je nasze obiady a u mnie się obiadów dwudaniowych nie robi.
Cytat:
Napisane przez pola_m Pokaż wiadomość
Antek właśnie znalazł kawałek lekko czerstwą bagietkę na podłodze. I zajada się nią z takim smakiem, że nie mam serca mu jej zabierać

Bułka w każdej postaci-pycha,najlepsza


Piszecie o zepsuciu dzieci to i ja dołączęSzymon dwie noce przebudzi się i płacze po takiej nocy kiedy on się budzi co jakiś czas nie mam siły wstać o 5 do pracyw dzień ciągle jęczy,bądz płacze,wisi na mnie,postawić go-płacz,jeść-nie,ręce to jest na tak ale ja nie mam siły po pracy go nosić,zresztą czasu też nie bo tyle roboty w domu czeka.Może to przez zęby,nie mam pojęcia,oby to tylko nie trwało dlugooo...Zasypianie wieczorne to męka!Tyle tylko że my mamy jeden pokój i wszyscy wtedy siedzimy w pokoju kiedy Szymon próbuje zasnąć,wcześniej mu to nie przeszkadzało.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę

Edytowane przez anulka4771
Czas edycji: 2013-05-21 o 12:51
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 13:03   #1275
_agata
Zakorzenienie
 
Avatar _agata
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Civitas Kielcensis
Wiadomości: 4 039
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Anulka, może Szymonkowi przeszkadza światło, bo przecież całkowicie po ciemku nie siedzicie chyba?
Nie da się jakoś odseparować łóżeczka? Chociaż na czas zasypiania? Jakaś kotara czy coś?
__________________
Deklinacja
  • celownik (komu? czemu?) -> kobietOM i mężczyznOM
  • narzędnik ((z) kim? (z) czym?) -> (z) kobietĄ i (z) mężczyznĄ

o
_agata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 15:03   #1276
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

rinco 1) i 3) ja daję codziennie mięsko, w zupce takiej gęstej tak jak piszesz, drugie danie ewentualnie wygląda tak, że podjada troszkę tego co my jemy na obiad, z mięskiem też zastanawiałąm się czy nei za często, ale z drugiej strony nie ma w tej zupce tego mięska aż tak dużo, żeby mogłoby to jakoś negatywnie wpłynąć
2) my mamy dość podobnie, tylko wieczorem kaszkę mała dostaje raczej żadko zwykle owoce, jogurt naturalny, budyń, no i rano mm, na noc cyc+mm choć cyca chyba lada dzień będziem odstawiać, także 2 razy dziennie mm i chyba narazie się to nie zmieni, swoją drogą nie mam koncepcji czym miałabym je zastąpić

Efijy my tydzień temu jechaliśmy tydzień temu na pomorze 400km, wyjchealiśmy na noc.. bo inaczej sobie tego nie wyobrażałam, w jedną i drugą stronę Matylka przespała całą noc, w pierwszą stronę raz na postoju się przebudziła, ale jak tylko ruszyliśmy to znów usnęła

agatka dużo zdrówka dla Leosia, u nas była podobna historia też mała złapała ode mnie przeziębienie, ale przeszła na szczęście bez gorączki, oby wam też szybko minęło

pola i Efijy dzięki za miłe słowa dla Matyldki

Edytowane przez debesciara
Czas edycji: 2013-05-21 o 15:06
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 15:16   #1277
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Dziewczyny, wielkie dzięki za odpowiedzi w sprawie jedzenia Trochę mnie uspokoiłyście, bo już miałam wątpliwości czy dobrze go karmię. Patrzę ciągle w te przykładowe jadłospisy z tego poradnika żywienia 1-3 lat i tam to trochę inaczej wygląda, dlatego się zastanawiałam.
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 17:24   #1278
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez Efijy Pokaż wiadomość

To jak ja też się zaczełam rozglądać. To Bomiko widziałam w rozmiarze XL i było dość duże tyle ze dla mnie do mojego auta za duże
Też je oglądałam i podobało mi się to, że jest dobrze zabudowane i w zimie nic tam nie wieje, szybko się rozkłada oparcie i łatwo się składa, a co do wymiarów to ja chciałam http://www.ceneo.pl/2142211 i to dopiero jest krowa Muszę jeszcze pojeździć, pomacać i wtedy zdecyduję.
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 18:45   #1279
Efijy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 869
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

[QUOTE=debesciara;40917035]

Efijy my tydzień temu jechaliśmy tydzień temu na pomorze 400km, wyjchealiśmy na noc.. bo inaczej sobie tego nie wyobrażałam, w jedną i drugą stronę Matylka przespała całą noc, w pierwszą stronę raz na postoju się przebudziła, ale jak tylko ruszyliśmy to znów usnęła

Też myślę ze tak będziemy musieli zrobić do teściów mamy 400 km a nad morze trochę więcej.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez onething Pokaż wiadomość
Też je oglądałam i podobało mi się to, że jest dobrze zabudowane i w zimie nic tam nie wieje, szybko się rozkłada oparcie i łatwo się składa, a co do wymiarów to ja chciałam http://www.ceneo.pl/2142211 i to dopiero jest krowa Muszę jeszcze pojeździć, pomacać i wtedy zdecyduję.
Mi to też zależy żeby się zmieścił na długość do auta a paradoksalnie to ten co
podajesz to po złożeniu nie jest taki długi a nie które parasolki mają nawet 110 cm i dla mnie to odpada Dobrze ze masz gdzie pojechać ja ostatnio się wybrałam ale nic w sklepach ciekawego nie mogłam zobaczyć niestety.
Efijy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 19:49   #1280
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

_agata nie da się nie mamy jak,nie ma miejsca,mamy jeden pokój w którym śpi 5 osób także siła rzeczy jest tak jak jest,tak jak pisałam nigdy mu to nie przeszkadzało,nie wiem może dlatego że jak on idzie spać na dworze jest jeszcze widno-może dlatego,nawet zasłaniam rolety ale przyznam że one ciemności nie robią.Szymon poleży,nagle wstaje i płacze takim błagającym wzrokiem.Nie mogę sie doczekać aż dostaniemy jakies mieszkanie bo ja oszaleję,może jak dobrze pójdzie wezniemy kredyt,może dostane umowę na czas nieokreślony.Ja nie ukrywam że jest mi tak cięzko,o chodził spać szybko to i ja miałam czas dla siebie a teraz...Własnie leży w łóżeczku zobaczymy jak dziś będzie...

---------- Dopisano o 20:49 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Śpi ale zaznaczam iż było cicho więc to pewnie hałas mu przeszkadzał bo kazałam Filipowi byc ciszej.
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:10   #1281
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Witam,

znowu pare dni mnie nie bylo, tradycyjnie pojechalismy w swoje rodzinne strony. Pozniej nadrobie i poczytam co tam ciekawego naskrobalyscie.

Na samym poczatku bardzo chce zlozyc zyczenia zalegle i te biezacze naszym Roczniakom Duzo zdrowka i szczescia dla Wszystkich

Tak pobieznie spojrzalam i widze, ze byl poruszany temat spacerowek. My zakupilismy Peg perego Pliko i bedziemy sprzedawac. Pisalam Wam, ze wozek jest za duzy do Oliwki i ona sie z niego zsuwa, ale prowadzilo sie nim calkiem dobrze. Przyznam, ze kupilismy ten wozek w ciemno, bo nigdzie na miejscu go nie bylo, zeby zobaczyc. I tak lezy od miesiaca, musze w koncu sie ogarnac i wystawic na aukcje, podobnie jak fotelik. Na miejsce pliko kupilismy Mammas&Papas Lune. To byl strzal w 10! Idealnie dopasowana pod moja core i tez super sie prowadzi. Dodatkowy plus za to, ze ma pelna raczke, wiec spokojnie mozna prowadzic jedna reka

Edytowane przez martula007
Czas edycji: 2013-05-21 o 20:12
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:37   #1282
rinco
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 949
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Ja jeszcze podrążę temat tego mleka Podajecie z butelki? I jaki wtedy smoczek? Bo ja się zorientowałam niedawno, że nadal daję Sebie ze smoczka 6+, w którym jest jedna mała dziurka i on ciągnie to mleko i ciągnie i może się męczy? A w dzień wodę pije z niekapka i tam są 3 większe dziury i spokojnie sobie radzi. Nie wiem czy zrobić mu większą dziurę w tym smoczku czy podawać mleko z kubka? Jak Wy robicie?
rinco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 20:46   #1283
martula007
Raczkowanie
 
Avatar martula007
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 456
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ja jeszcze podrążę temat tego mleka Podajecie z butelki? I jaki wtedy smoczek? Bo ja się zorientowałam niedawno, że nadal daję Sebie ze smoczka 6+, w którym jest jedna mała dziurka i on ciągnie to mleko i ciągnie i może się męczy? A w dzień wodę pije z niekapka i tam są 3 większe dziury i spokojnie sobie radzi. Nie wiem czy zrobić mu większą dziurę w tym smoczku czy podawać mleko z kubka? Jak Wy robicie?
z butli i ja jestem jeszcze lepsza... bo moja ma smoczek ten od urodzenia Zmienilam jej kiedys to zaczela sie krztusic wiec odpuscilam. I tak szybko z niego pije, pare minut i mleka nie ma
martula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-21, 22:20   #1284
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ja jeszcze podrążę temat tego mleka Podajecie z butelki? I jaki wtedy smoczek? Bo ja się zorientowałam niedawno, że nadal daję Sebie ze smoczka 6+, w którym jest jedna mała dziurka i on ciągnie to mleko i ciągnie i może się męczy? A w dzień wodę pije z niekapka i tam są 3 większe dziury i spokojnie sobie radzi. Nie wiem czy zrobić mu większą dziurę w tym smoczku czy podawać mleko z kubka? Jak Wy robicie?
jak daję rano samo mleko w butli to smok 6+, a wieczorem mieszam z mlekiem 3/4 miarki kaszy wtedy daję smok do kaszy - butelka pusta w ciągu 30 sekund
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 06:27   #1285
niunia32
Zakorzenienie
 
Avatar niunia32
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 5 987
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez martula007 Pokaż wiadomość
z butli i ja jestem jeszcze lepsza... bo moja ma smoczek ten od urodzenia Zmienilam jej kiedys to zaczela sie krztusic wiec odpuscilam. I tak szybko z niego pije, pare minut i mleka nie ma
ja tak samo...
nawet jak jej do mleka dodaję mannę to przez ten sam smoczek i daje rady. kiedyś miała większą dziurkę na kaszkę ale się gdzieś zapodział

Malwisia skończyła roczek o 3:25
to był cudny rok Mała dużo już umie, cały czas próbuje sama wstawać bez trzymania się, czasem się puści i zrobi 2-3 kroczki. śmiga na swoim kolanie, mówi mama, tata, dziadek, kwiatek, zdarzyło jej się powiedzieć babcia, nawet coś ala Basia (do mojej mamy), do teściowej baba, bo pomimo moich próśb robi swoje. hau, miał, pokazuje jaka jest duża, gdzie jest lampa, przyniesie coś jak ją prosimy.
wspina się na łóżko, schodzi z niego
tylko gdyby nie te problemy ze skórą było by idealnie....

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:18 ----------

Najlepsze życzenia dla dzisiejszych solenizantów: Szymonku, Julko Sto lat!!!

W imieniu Malwisi dziękuję za życzenia
__________________
Nasz Ślub 27.08.2011

Malinka

Haniusia
niunia32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 07:09   #1286
she_87
Raczkowanie
 
Avatar she_87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 145
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ja jeszcze podrążę temat tego mleka Podajecie z butelki? I jaki wtedy smoczek? Bo ja się zorientowałam niedawno, że nadal daję Sebie ze smoczka 6+, w którym jest jedna mała dziurka i on ciągnie to mleko i ciągnie i może się męczy? A w dzień wodę pije z niekapka i tam są 3 większe dziury i spokojnie sobie radzi. Nie wiem czy zrobić mu większą dziurę w tym smoczku czy podawać mleko z kubka? Jak Wy robicie?
Ja podaje z butelki Sara byla cały czas na piersi i teraz dostała butelke z kubka nie moze załapac smoczek tez ammy 6+ .

U nas znowu noce sie zepsuły moze idzie druga dwójka, jeszcze pupa czerwona. I zaczelo jej łzawić oko co polecacie na łzawiące oko przemywam solą fiziologiczną?
she_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 07:29   #1287
rozowa1987
Zadomowienie
 
Avatar rozowa1987
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 706
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez she_87 Pokaż wiadomość
Ja podaje z butelki Sara byla cały czas na piersi i teraz dostała butelke z kubka nie moze załapac smoczek tez ammy 6+ .

U nas znowu noce sie zepsuły moze idzie druga dwójka, jeszcze pupa czerwona. I zaczelo jej łzawić oko co polecacie na łzawiące oko przemywam solą fiziologiczną?
Liwii tak samo łzawi oczko ,najgorzej jest na dworze jak jesteśmy,Ja przemywałam rumiankiem a wczoraj solą fizjologiczną.
__________________
NASZ ŚLUB UJĘTY NA ZDJECIACH
http://fotoarkadiusz.blogspot.com/20...snia-2010.html
rozowa1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 08:17   #1288
benka99
Rozeznanie
 
Avatar benka99
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 654
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Hej
Pewnie już wiecie, ale napiszę Od jutra w Biedronie promocje na rzeczy dla dzieciaczków, np. mega paka pieluch Dada, podkłady do przewijania, mleko Bebiko i słoiczki. A w Rossie -40% na kolorówkę i kosmetyki do pielęgnacji

rinco Maks je mięso jakieś 6 razy w tygodniu. Ja gotuję zupę dość gęstą i jak daję do niej mięso to później w ramach "drugiego" je kleik ryżowy a jak zupa bez mięsa to albo je mięsko z naszego obiadu albo gotuję coś specjalnie dla niego.
Mleko też pije 2 razy, rano i na noc. Ale np. po przebudzeniu (ostatnio ok 5.30) wypija ok. 100ml i pół godz. później je ze mną kanapkę, serek wiejski czy bielucha z chlebem. Potem ok. 10 jaglanka albo owsianka, po 13 zupa i później koło 17 drugie danie albo kleik.
Smoczek mamy nr 3 z Aventu.
__________________
Nasz ślub 27.08.2011r.
Maksio - 31.05.2012
benka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 08:18   #1289
onething
Zadomowienie
 
Avatar onething
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 266
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

Cytat:
Napisane przez rinco Pokaż wiadomość
Ja jeszcze podrążę temat tego mleka Podajecie z butelki? I jaki wtedy smoczek? Bo ja się zorientowałam niedawno, że nadal daję Sebie ze smoczka 6+, w którym jest jedna mała dziurka i on ciągnie to mleko i ciągnie i może się męczy? A w dzień wodę pije z niekapka i tam są 3 większe dziury i spokojnie sobie radzi. Nie wiem czy zrobić mu większą dziurę w tym smoczku czy podawać mleko z kubka? Jak Wy robicie?
Szymon pije z niakapka, w jedym ma wode, a w drugim mleko i sam sobie bierze.

Cytat:
Napisane przez niunia32 Pokaż wiadomość
ja tak samo...
nawet jak jej do mleka dodaję mannę to przez ten sam smoczek i daje rady. kiedyś miała większą dziurkę na kaszkę ale się gdzieś zapodział

Malwisia skończyła roczek o 3:25
to był cudny rok Mała dużo już umie, cały czas próbuje sama wstawać bez trzymania się, czasem się puści i zrobi 2-3 kroczki. śmiga na swoim kolanie, mówi mama, tata, dziadek, kwiatek, zdarzyło jej się powiedzieć babcia, nawet coś ala Basia (do mojej mamy), do teściowej baba, bo pomimo moich próśb robi swoje. hau, miał, pokazuje jaka jest duża, gdzie jest lampa, przyniesie coś jak ją prosimy.
wspina się na łóżko, schodzi z niego
tylko gdyby nie te problemy ze skórą było by idealnie....

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:18 ----------

Najlepsze życzenia dla dzisiejszych solenizantów: Szymonku, Julko Sto lat!!!

W imieniu Malwisi dziękuję za życzenia
Dziękujemy i również życzymy mnóstwa radości, codziennego podbijania świata oraz zdrówka!

Chciałam opisać zeszłoroczną noc, ale chyba nie dam rady przy moim małym solenizancie
__________________
2017
2016
2015
2013/2014
onething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 08:35   #1290
anulka4771
Wtajemniczenie
 
Avatar anulka4771
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 2 852
Dot.: Pod serduszkiem się chowały, teraz roczek będą miały. Mamy V-VI 2012 cz. III

życzę sto lat solenizantom
__________________
12.11.2009r-żonka

Filipek ur 28.12.2007
Szymonek ur 15.05.2012

Ćwiczę
anulka4771 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-23 22:52:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.