Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2. - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-04-25, 19:07   #1291
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez niebieskosc4 Pokaż wiadomość
Ja na szczęście nie trafiłam na aż takie hardkorowe przypadki skąpstwa, ale mam trzy historie
(...)
To się nadaje na wątek o januszowaniu / grażynowaniu na forum Plotkowe. https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1117801
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 19:44   #1292
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Uwaga, mój ex ex ex ex. Ostatnio się spotkaliśmy na urodzinach przyjaciółki i mówił nam (właściwie jej, bo do mnie się nie odezwał), że jak jego współlokatorzy mają jakieś żarcie do wyrzucenia, to on po nich dojada, żeby nie wyrzucili.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 20:58   #1293
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Uwaga, mój ex ex ex ex. Ostatnio się spotkaliśmy na urodzinach przyjaciółki i mówił nam (właściwie jej, bo do mnie się nie odezwał), że jak jego współlokatorzy mają jakieś żarcie do wyrzucenia, to on po nich dojada, żeby nie wyrzucili.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
I? Również nie znoszę marnowania jedzenia.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 21:01   #1294
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Uwaga, mój ex ex ex ex. Ostatnio się spotkaliśmy na urodzinach przyjaciółki i mówił nam (właściwie jej, bo do mnie się nie odezwał), że jak jego współlokatorzy mają jakieś żarcie do wyrzucenia, to on po nich dojada, żeby nie wyrzucili.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
chodzi o zepsute jedzenie? Bo ja nie wyobrażam sobie zjeść czegoś splesnialego albo śmierdzącego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-10, 21:37   #1295
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Super wątek! Przy niektórym historiach uśmiałam się do łez.
Mój eks z czasów wczesnostudenckich był skąpiradłem. Jak teraz sobie o tym pomyślę to nie mam pojęcia co w nim widziałam. Mogę jedynie zrzucić to na karb młodości.
Na studiach wynajmowałam mieszkanie razem z koleżanką, eks mieszkał natomiast w akademiku. Często korzystał z mojej gościny, uczył się u mnie, jadł posiłki, zostawał na noc. Któregoś razu zaprosił mnie na noc do siebie do akademika, bo akurat koledzy wyjechali na weekend. Problem w tym, ze za nocleg kogoś z zewnątrz trzeba było zapłacić jakieś 20 zł. Eks bez żadnego skrępowania czy zażenowania poinformował mnie, że sama mam iść do portierki i za siebie zapłacić. Owszem, poszłam, ale... do domu. Biedaczek przez kolejny tydzień nie mógł się domyślić o co mi chodziło.
Innym razem podróżowaliśmy razem PKP i eks kupił dla nas bilety. Od razu oddałam mu swoją część, ale zabrakło mi chyba złotówki, więc powiedziałam, że oddam przy okazji. Kilka dni później poszliśmy na piwo z dwoma innymi parami. Partnerzy moich koleżanek poszli do baru po coś do picia dla nich to i mój się ruszył, bo chyba mu się głupio zrobiło. Po chwili wrócił, postawił przede mną piwo i mówi przy wszystkich: "kosztowało 10 zł, ale jesteś mi winna 11 zł, bo jeszcze ta złotówka za bilet". Myślałam, że się pod ziemię zapadnę.
Jeszcze innym razem robiliśmy zakupy na wieczór, który mieliśmy spędzić u mnie. Wyłożyliśmy zakupy na taśmę i normalnie miałam zamiar za nie zapłacić, w końcu ja zapraszam. W pewnym momencie eks stwierdził, że podzielimy się kosztami i przedzielił zakupy na pół. Jednak po kilku sekundach sprostował: "Eeee, albo nie, muszę oszczędzać. Poczęstuję Cię czymś ze słoika jak przyjdziesz do mnie". Po czym z powrotem przesunął wszystkie zakupy w moją stronę. Wyobraźcie sobie, jaki ubaw miała reszta klientów przy kasie.

Edytowane przez Elsabel
Czas edycji: 2017-05-10 o 21:42
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 00:02   #1296
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Super wątek! Przy niektórym historiach uśmiałam się do łez.
Mój eks z czasów wczesnostudenckich był skąpiradłem. Jak teraz sobie o tym pomyślę to nie mam pojęcia co w nim widziałam. Mogę jedynie zrzucić to na karb młodości.
Na studiach wynajmowałam mieszkanie razem z koleżanką, eks mieszkał natomiast w akademiku. Często korzystał z mojej gościny, uczył się u mnie, jadł posiłki, zostawał na noc. Któregoś razu zaprosił mnie na noc do siebie do akademika, bo akurat koledzy wyjechali na weekend. Problem w tym, ze za nocleg kogoś z zewnątrz trzeba było zapłacić jakieś 20 zł. Eks bez żadnego skrępowania czy zażenowania poinformował mnie, że sama mam iść do portierki i za siebie zapłacić. Owszem, poszłam, ale... do domu. Biedaczek przez kolejny tydzień nie mógł się domyślić o co mi chodziło.
Innym razem podróżowaliśmy razem PKP i eks kupił dla nas bilety. Od razu oddałam mu swoją część, ale zabrakło mi chyba złotówki, więc powiedziałam, że oddam przy okazji. Kilka dni później poszliśmy na piwo z dwoma innymi parami. Partnerzy moich koleżanek poszli do baru po coś do picia dla nich to i mój się ruszył, bo chyba mu się głupio zrobiło. Po chwili wrócił, postawił przede mną piwo i mówi przy wszystkich: "kosztowało 10 zł, ale jesteś mi winna 11 zł, bo jeszcze ta złotówka za bilet". Myślałam, że się pod ziemię zapadnę.
Jeszcze innym razem robiliśmy zakupy na wieczór, który mieliśmy spędzić u mnie. Wyłożyliśmy zakupy na taśmę i normalnie miałam zamiar za nie zapłacić, w końcu ja zapraszam. W pewnym momencie eks stwierdził, że podzielimy się kosztami i przedzielił zakupy na pół. Jednak po kilku sekundach sprostował: "Eeee, albo nie, muszę oszczędzać. Poczęstuję Cię czymś ze słoika jak przyjdziesz do mnie". Po czym z powrotem przesunął wszystkie zakupy w moją stronę. Wyobraźcie sobie, jaki ubaw miała reszta klientów przy kasie.
Wspaniałe
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 00:14   #1297
TakaSamaInna
live your passion
 
Avatar TakaSamaInna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 904
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;73703326]Wspaniałe [/QUOTE]

Zgadzam się, jedne z lepszych w wątku
__________________
Dbam o włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 05:17   #1298
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
I? Również nie znoszę marnowania jedzenia.
I też dojadasz nadgryzione kanapki albo niedojedzoną zupę z talerza?

Bo mi nie chodzi o to, że komuś zostaną dwa kotlety z obiadu i on je zje. Czy zostanie pół garnka zupy i on zje. Tylko już naprawdę resztki zostawione na talerzu, niedojedzone kanapki. Po mnie dojadl spaghetti xd widział, jak jem, odstawiłam a za godzinę poszedł do kuchni i zapytał, czy może zjeść. Tym samym widelcem itd.

Swoją drogą, szedł 3 km o 2 nad ranem bo mu było szkoda 1,40 na tramwaj

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez 201803111829
Czas edycji: 2017-05-11 o 07:47
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 06:19   #1299
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Kolega mojego chłopaka ze skapstwa posuwa się do kradzieży... Zawsze korzysta z kasy samoobsługowej i np. jak coś nie chce się skasować, to nie woła obsługi, tylko zabiera "ich strata". Ostatnio chwalił się, że w sklepie wziął jednego Tigera i 3 Redbulle, a skasował jako 4 Tigery (bo tańsze). Innym razem ukradł etui do telefonu.
Generalnie jesteśmy załamani. Zawsze słyszałam, że ten człowiek jest skapy, ale jak to powiedział mój chłopak: "to mnie już przeraża".

Że smieszniejszych sytuacji - owy kolega wprowadził się do swojej dziewczyny. Właścicielka mieszkania stwierdziła, że podniesie opłaty o 200zł. Dziewczyna wcześniej płaciła 500zł, więc razem mieli płacić 700zł za pokój. Na to ten chłopak wyszedł z propozycja, że "skoro i tak płaciłaś 500zł, to plac dalej, a ja się dorzucę te extra 2 stówki". Zadziałało...

Aczkolwiek oni się chyba dobrali, bo o niczym innym z nią nie porozmawiasz jak o "kasie".

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 10:04   #1300
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Mam znajomego, który jeździł do rodziców po tak zwane słoiki...przywoził w nich(albo częściej- prosił żeby koledzy mający samochody mu "podrzucili") oprocz regularnych obiadow (nie dwa sloiczki dzemu mamusinej roboty, ale np. 20 sloikow ze wszystkim co sie dalo w nie upchnąć, od kotletow w jakims sosie i wekowanego bigosu, po PŁYN DO MYCIA NACZYŃ i proszki do prania), bral od rodziców nawet ziemniaki, kasze, ryż, makarony, przyprawy i np papier toaletowy! Czesto takie pakunki zajomwaly caly bagaznik! Ale uwaga uwaga! Robił tak jako biedny student, na utrzymaniu rodziców, potem jako absolwent 1 kierunku ze średnią pensją na etacie...a obecnie nadal tak robi jako 35-letni pracownik średniego szaczebla w korpo, dodam, że ma żonę, która jest identyczna.
Mieszkanie urządzili kupując albo zabierając od znajomych stare meble, albo biorąc od ludzi z ogłoszeń np.mebel za czekoladę itp.
Sprzęt AGD zasponsorowali rodzice.
Czaaaasem jak pójdą spotkać się ze znajomymi np.w knajpie to dopijają piwa po ludziach na zasadzie "wygazowalo Ci sie piwo, nie będziesz już pić? To daj, skończę bo lubię takie wygazowane" - i w sumie wszyscy mają z nich bekę, ze na bank wcale nie lubią wygazowanego piwa, ale po prostu lubią wypić za cudze. Co ciekawsze- pamiętają ludziom nawet drobe kwoty typu " a ja ci na 3 roku studiów pożyczyłem na browara...to teraz mi postaw w knajpie"(gdzie 3 rok studiów to jakieś 10 lat temu minął)...ogolnie baaardzo wykształceni ludzie, obydwoje po 2 kierunkach naprawdę ciężkich studiów, teraz mają baaardzo dobrze płatne prace, lubią podróżować (tez najtaniej jak się da, a najlepiej żeby ich ktos darmo nocował i jeszcze jeść dał na miejscu), ale tak niesamowicie skąpi, ze całe historyjki krążą wśród znajomych o tym co oni dwoje wyprawiają.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 10:53   #1301
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Ja nie wiem jakim cudem tacy chytrzy ludzie mają kolegów i znajomych xD chyba, że takich swojego pokroju...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 10:57   #1302
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Nie widzę nic złego w braniu dobrych mebli za czekoladę z olx, czy nawet takich, które trzeba odnowić.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 11:02   #1303
201705230905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 043
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Myślę, że w opisie chodziło o całokształt: mi by było wstyd wychodzić gdzieś z ludźmi, którzy chcą po kimś dopic piwo albo dojesc czyjeś danie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705230905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 11:08   #1304
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

A no to tak, trudno mówić, że oni są normalni, ale nie widzę nic złego w braniu dobrych mebli, a potem przerabianiu.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 11:51   #1305
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Mam znajomego, który jeździł do rodziców po tak zwane słoiki...przywoził w nich(albo częściej- prosił żeby koledzy mający samochody mu "podrzucili") oprocz regularnych obiadow (nie dwa sloiczki dzemu mamusinej roboty, ale np. 20 sloikow ze wszystkim co sie dalo w nie upchnąć, od kotletow w jakims sosie i wekowanego bigosu, po PŁYN DO MYCIA NACZYŃ i proszki do prania), bral od rodziców nawet ziemniaki, kasze, ryż, makarony, przyprawy i np papier toaletowy! Czesto takie pakunki zajomwaly caly bagaznik! Ale uwaga uwaga! Robił tak jako biedny student, na utrzymaniu rodziców, potem jako absolwent 1 kierunku ze średnią pensją na etacie...a obecnie nadal tak robi jako 35-letni pracownik średniego szaczebla w korpo, dodam, że ma żonę, która jest identyczna.
(...)
Autentycznie gardzę takimi ludźmi, bo mam w otoczeniu kilka starszych osób, które są rodzicami takich ananasów. Ledwo zipią, ale szukają dorywczych zajęć lub ciągną drugie pół etatu "bo dzieciom trzeba pomóc". Wina rodziców taka, że nie są asertywni i nie potrafią powiedzieć "nie, koniec", ale wina dzieci dużo większa, bo nie trzeba być geniuszem, aby wiedzieć, że starsza osoba już nie ma tyle sił i powinna odpoczywać, a nie im wałówki szykować. Tacy pseudo-dorośli.

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez malwine55 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jakim cudem tacy chytrzy ludzie mają kolegów i znajomych xD chyba, że takich swojego pokroju...
Mnie to również zadziwia.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 12:24   #1306
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez malwine55 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jakim cudem tacy chytrzy ludzie mają kolegów i znajomych xD chyba, że takich swojego pokroju...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się wydaje, że czasem po prostu to się zaczyna akceptować, w sensie "on już taki jest". Ale fakt faktem, pewnie jest obgadywana taka osoba po kątach 😉.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 13:36   #1307
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Mi się wydaje, że czasem po prostu to się zaczyna akceptować, w sensie "on już taki jest". Ale fakt faktem, pewnie jest obgadywana taka osoba po kątach 😉.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
No raczej, ze jest obgadywana. O nikim z tej paczki znajomych nie ma tak dużo śmiesznych rzeczy do opowiedzenia, jak wlasnie o tej parze i ich skąpstwie. Z resztą sporo tych historii wychodzi od samych obgadywanych bo oni się chwalą tym, ze np znaleźli stół na śmietniku albo, ze kasjerka im wydała o 30 PLN za dużo i mają "extra zarobek".
Przy czym to są osoby nie mające problemów zarabianiem tj.naprawde pracują za dobre pieniądze.


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 15:26   #1308
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
No raczej, ze jest obgadywana. O nikim z tej paczki znajomych nie ma tak dużo śmiesznych rzeczy do opowiedzenia, jak wlasnie o tej parze i ich skąpstwie. Z resztą sporo tych historii wychodzi od samych obgadywanych bo oni się chwalą tym, ze np znaleźli stół na śmietniku albo, ze kasjerka im wydała o 30 PLN za dużo i mają "extra zarobek".
Przy czym to są osoby nie mające problemów zarabianiem tj.naprawde pracują za dobre pieniądze.


Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Tylko dlaczego nikt im uwagi nie zwróci jak się chwalą takim "ekstra zarobkiem", że właśnie OKRADLI kasjerke, ktora pracuje za najniższą krajową...
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 16:26   #1309
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Tylko dlaczego nikt im uwagi nie zwróci jak się chwalą takim "ekstra zarobkiem", że właśnie OKRADLI kasjerke, ktora pracuje za najniższą krajową...
Amen. Większość kasjerek (nie wszystkie) spłacają manko.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-11, 16:31   #1310
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Amen. Większość kasjerek (nie wszystkie) spłacają manko.
Ale to jest swoją temat na wątek o Januszach (biznesu). Jak kasjerski mają za dużo w kasie, to im to wypłacają jako premię, czy to już dodatkowe 30 zł dla sklepu?

Pracowałam kiedyś w sklepie (za granicą). Nikt nie spłacał manka, "wyniki" z kas wywieszali na tablicy ogłoszeń. Kasjerski na minusie były równie często jak na plusie.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 16:35   #1311
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ale to jest swoją temat na wątek o Januszach (biznesu). Jak kasjerski mają za dużo w kasie, to im to wypłacają jako premię, czy to już dodatkowe 30 zł dla sklepu?

Pracowałam kiedyś w sklepie (za granicą). Nikt nie spłacał manka, "wyniki" z kas wywieszali na tablicy ogłoszeń. Kasjerski na minusie były równie często jak na plusie.
Na plusie jest dla sklepu oczywiście.

Są dwa systemy rozliczania kasjerów. Ale nawet jeśli, to często na przykład za takie manko kobieta może nie dostać premii, a to jest spora różnica dla kogoś na średniej krajowej.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 17:51   #1312
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Jak pracowałam za studenciaka na stacji benzynowej to się splacalo, a oczywiście na plus to tylko było "niemile widziane"
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 18:14   #1313
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Są dwa systemy rozliczania kasjerów. Ale nawet jeśli, to często na przykład za takie manko kobieta może nie dostać premii, a to jest spora różnica dla kogoś na średniej krajowej.
No z premią to racja. Ale wtedy nadwyżki na kasie powinny być traktowane gorzej niż manko. Jak klient dwa razy sie zorientuje, że w tym sklepie mu za mało wydali, za trzecim razem pójdzie naprzeciwko.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:14 ---------- Poprzedni post napisano o 19:14 ----------

Cytat:
Napisane przez broadwaydream Pokaż wiadomość
Jak pracowałam za studenciaka na stacji benzynowej to się splacalo, a oczywiście na plus to tylko było "niemile widziane"
No klasyczny Januszyzm biznesu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 19:34   #1314
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Tylko dlaczego nikt im uwagi nie zwróci jak się chwalą takim "ekstra zarobkiem", że właśnie OKRADLI kasjerke, ktora pracuje za najniższą krajową...
myślisz że ludzi żerujących na własnych rodzicach będzie interesowało, że jakaś kasjerka będzie stratna?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-11, 20:07   #1315
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
myślisz że ludzi żerujących na własnych rodzicach będzie interesowało, że jakaś kasjerka będzie stratna?
Nie wiem czy będzie, ale dziwi mnie, że i tak nikt tego nie potępia.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 00:03   #1316
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Tylko dlaczego nikt im uwagi nie zwróci jak się chwalą takim "ekstra zarobkiem", że właśnie OKRADLI kasjerke, ktora pracuje za najniższą krajową...
Ależ oczywiście, że im sie zwraca uwagę przy co glupszych akcjach albo opowieściach, ale myślisz, ze to cokolwiek daje poza "eh...no co Ty La'Mbria weź przestań...sama byś chciała mieć dodatkowe 3 dyszki na kawę" albo " coooo się zazdrości taniego życia? Trzeba ze starymi dobrze trzymać to ci co nieco skapnie jak pojedziesz teściową odwiedzić".
To jest beton.
Czasem zabawny, czasem żałosny, ale nie reformowalny.
Przy czym potwierdzam to, co któraś Wizażanka już napisała- to się wynosi z domu, rodzice najpierw uczą takiego zachowania, potem sami dają "się doić" własnym dzieciom. Nie wiem z czego takie zachowanie wynika, bo w tym konkretnym przypadku na pewno nie z biedy.

Niektóre ich opowieści są zabawne typu "na erasmusie jadłem przez pół roku konserwy dla kotów i psów i żyje- mam się dobrze, a ile kasy zaoszczędzone"
Niektóre są poniżej krytyki np.obydwoje poszli na wigilię dla bezdomnych jako wolontariusze ze słoikami na bigos skitranymi w plecaku- bo będzie darmowa wyżera na cały przedświąteczny tydzień (bo na święta to wiadomo do rodziców).
Są śmieszno- straszni, na pewno nieszablonowi

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...

Edytowane przez la'Mbria
Czas edycji: 2017-05-12 o 00:13
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 00:46   #1317
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 159
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
No z premią to racja. Ale wtedy nadwyżki na kasie powinny być traktowane gorzej niż manko. Jak klient dwa razy sie zorientuje, że w tym sklepie mu za mało wydali, za trzecim razem pójdzie naprzeciwko.
Liczy się wartość bezwzględną, nieważne czy jest manko (na minus w kasie) czy superata (na plus), czyli |-2| + |+4| = 6. Jak się powyżej 50zł "różnic" uzbierało w miesiąc, to traciło się premię. Najbardziej hard core'owa wersja,w jakiej pracowałam to było dopuszczalne 8 groszy dziennie albo utrata premii. W obecnej pracy spłacam manko, a kwota wolna od manka to 50gr. Systemy są różne, ale ktoś zawsze coś traci, zwłaszcza przy 30zł.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 00:53   #1318
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 933
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Ależ oczywiście, że im sie zwraca uwagę przy co glupszych akcjach albo opowieściach, ale myślisz, ze to cokolwiek daje poza "eh...no co Ty La'Mbria weź przestań...sama byś chciała mieć dodatkowe 3 dyszki na kawę" albo " coooo się zazdrości taniego życia? Trzeba ze starymi dobrze trzymać to ci co nieco skapnie jak pojedziesz teściową odwiedzić".
To jest beton.
Czasem zabawny, czasem żałosny, ale nie reformowalny.
Przy czym potwierdzam to, co któraś Wizażanka już napisała- to się wynosi z domu, rodzice najpierw uczą takiego zachowania, potem sami dają "się doić" własnym dzieciom. Nie wiem z czego takie zachowanie wynika, bo w tym konkretnym przypadku na pewno nie z biedy.

Niektóre ich opowieści są zabawne typu "na erasmusie jadłem przez pół roku konserwy dla kotów i psów i żyje- mam się dobrze, a ile kasy zaoszczędzone"
Niektóre są poniżej krytyki np.obydwoje poszli na wigilię dla bezdomnych jako wolontariusze ze słoikami na bigos skitranymi w plecaku- bo będzie darmowa wyżera na cały przedświąteczny tydzień (bo na święta to wiadomo do rodziców).
Są śmieszno- straszni, na pewno nieszablonowi

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Zawsze mnie zastanawia na co tacy ludzie tak zbierają... nie mówię że nie ma co oszczędzać, ale to już w tym wypadku jest choroba...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 02:37   #1319
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Ależ oczywiście, że im sie zwraca uwagę przy co glupszych akcjach albo opowieściach, ale myślisz, ze to cokolwiek daje poza "eh...no co Ty La'Mbria weź przestań...sama byś chciała mieć dodatkowe 3 dyszki na kawę" albo " coooo się zazdrości taniego życia? Trzeba ze starymi dobrze trzymać to ci co nieco skapnie jak pojedziesz teściową odwiedzić".
To jest beton.
Czasem zabawny, czasem żałosny, ale nie reformowalny.
Przy czym potwierdzam to, co któraś Wizażanka już napisała- to się wynosi z domu, rodzice najpierw uczą takiego zachowania, potem sami dają "się doić" własnym dzieciom. Nie wiem z czego takie zachowanie wynika, bo w tym konkretnym przypadku na pewno nie z biedy.

Niektóre ich opowieści są zabawne typu "na erasmusie jadłem przez pół roku konserwy dla kotów i psów i żyje- mam się dobrze, a ile kasy zaoszczędzone"
Niektóre są poniżej krytyki np.obydwoje poszli na wigilię dla bezdomnych jako wolontariusze ze słoikami na bigos skitranymi w plecaku- bo będzie darmowa wyżera na cały przedświąteczny tydzień (bo na święta to wiadomo do rodziców).
Są śmieszno- straszni, na pewno nieszablonowi

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka
Mi bardziej chodziło o to czy reagujecie nawet jeśli skutek jest marny.

Za to chciałabym się dowiedzieć na co tak zbierają pieniądze. Do grobu ich ze sobą przecież nie wezmą.
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-12, 11:29   #1320
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Najbardziej skąpy facet-ranking:) Część 2.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Liczy się wartość bezwzględną, nieważne czy jest manko (na minus w kasie) czy superata (na plus), czyli |-2| + |+4| = 6. Jak się powyżej 50zł "różnic" uzbierało w miesiąc, to traciło się premię. Najbardziej hard core'owa wersja,w jakiej pracowałam to było dopuszczalne 8 groszy dziennie albo utrata premii. W obecnej pracy spłacam manko, a kwota wolna od manka to 50gr. Systemy są różne, ale ktoś zawsze coś traci, zwłaszcza przy 30zł.
Mnie razy cyganka okradła na 100zł. Jak liczyłam potem kasę to się poryczałam z nerwów, bo potrącili z pensji. Ogólnie to współczuję kasjerkom, zwykle płacę kartą i wszyscy są zadowoleni.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-08-27 20:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:33.