izotek - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-07-29, 08:36   #1291
paula1513
Przyczajenie
 
Avatar paula1513
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 22
Smile Dot.: izotek

Hey muszę się pochwalić, jestem 1 miesiąc po 8 miesięcznej kuracji i nie używam w ogóle podkładu buzia jest super! Powodzenia i wytrwałości
paula1513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 09:36   #1292
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez paula1513 Pokaż wiadomość
Hey muszę się pochwalić, jestem 1 miesiąc po 8 miesięcznej kuracji i nie używam w ogóle podkładu buzia jest super! Powodzenia i wytrwałości
Gratki! A łojotok zmniejszony? Ja mam straszny, do tego stopnia, że ten tłuszcz to chusteczką muszę zdejmować ciągle...ani higieniczne, ani estetyczne to to nie jest ...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 12:28   #1293
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
a po jakim czasie od rozpoczęcia kuracji skóra zaczyna się łuszczyć? jak to było u Was?
ja wzięłam dziś 5 tabletkę i póki co nic się nie dzieje. to jeszcze za wcześnie?
Ja mam za sb pierwszy miesiac i poki co nic nie schodzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 13:11   #1294
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez paula1513 Pokaż wiadomość
Hey muszę się pochwalić, jestem 1 miesiąc po 8 miesięcznej kuracji i nie używam w ogóle podkładu buzia jest super! Powodzenia i wytrwałości
To super,ja też już prawie miesiąc po kuracji 6 miesięcy ale zostało mi troche blizn i przebarwień do usunięcia laserem i wtedy powinno już być super.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
a po jakim czasie od rozpoczęcia kuracji skóra zaczyna się łuszczyć? jak to było u Was?
ja wzięłam dziś 5 tabletkę i póki co nic się nie dzieje. to jeszcze za wcześnie?
To sprawa indywidualna,u mnie nic się nie łuszczyło,nawiżaĺm porządnie buzie i było ok.Niedługo na pewó zauważysz zmianę u mnie zaczęło się od suchości ust a potem skóra przestała się przetłuszczać i dalej mi się nie świeci

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 15:54   #1295
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez pixie088 Pokaż wiadomość
Ja mam za sb pierwszy miesiac i poki co nic nie schodzi

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
a jakaś poprawa na buzi? widzisz po czymkolwiek, że lek działa?

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość




To sprawa indywidualna,u mnie nic się nie łuszczyło,nawiżaĺm porządnie buzie i było ok.Niedługo na pewó zauważysz zmianę u mnie zaczęło się od suchości ust a potem skóra przestała się przetłuszczać i dalej mi się nie świeci

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
ja ma póki co trochę wyschnięte usta. trochę bardziej niż zwykle. zakupiłam już Blistex, bo czytałam, że dziewczyny stosowały

po połknięciu tabletki robię baaaaardzo senna. dziś przespałam po południu 2 godziny. jak się obudziłam to miałam bardzo suche gardło.
twarz póki co bez zmian. dalej wyskaują mi syfki w tych miejscach co zawsze. włosy przetłuszczają się tak samo.
czekam na te skutki uboczne z lekką niecierpliwością. teraz mam na to warunki, bo jestem u rodziców na wsi i mogę sobie spokojnie przez to przebrnąć, ale na początku września muszę wracać do Wrocławia. mój chłopak tam na mnie czeka i zaczynam pracę
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 17:28   #1296
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
a jakaś poprawa na buzi? widzisz po czymkolwiek, że lek działa?
Wszystko juz zniknelo nie wiem jakim cudem. Zaluje,ze tak pozno zdecydowalam sie na izo.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-29, 17:31   #1297
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez pixie088 Pokaż wiadomość
Wszystko juz zniknelo nie wiem jakim cudem. Zaluje,ze tak pozno zdecydowalam sie na izo.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
super! zazdroszczę
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-29, 17:34   #1298
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez gestapo Pokaż wiadomość
super! zazdroszczę



Trzymam kciuki za Cb!
Oby nas ominely powazniejsze skutki uboczne,jeszcze dluga droga przed nami.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-30, 16:05   #1299
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez pixie088 Pokaż wiadomość



Trzymam kciuki za Cb!
Oby nas ominely powazniejsze skutki uboczne,jeszcze dluga droga przed nami.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
oj długa, długa!
wierzę, że będzie dobrze

dziś zauważyłam, że łuszczy mi się skóra wokól ust i nosa. wyskoczyło też kilka syfków na plecach, a z tym nigdy nie miałam problemu. pewnie leki wywalają mi powoli wszystko na zewnątrz. na twarzy za to już nic nie wyskakuje. tylko na nosie dużo czarnych zaskórników. zdecydowanie więcej i bardziej widoczne niż do tej pory.
poza tym suche usta.
więcej skutków ubocznych nie zaobserwowałam
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 15:08   #1300
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: izotek

Może mi ktoś powiedzieć, bo nie za bardzo wiem a i zapomniałem się spytać dermatolog jak byłem.

Kurację zakończyłem jakoś w maju, od tamtego czasu było dobrze - zero wągrów, jakieś małe krostki wyskoczyły i zniknęły, zapewne zasługa tego, że jeszcze izo był w organizmie. Teraz po tych miesiącach jest gorzej (co prawda logicznie biorąc idealnie być nie mogło) parę wągrów na nosie i co najgorsze, bo z tłustą skórą miałem największe problemy (i tak mniejszy jak wcześniej, no ale), i nie po to tyle tego brałem i wydawałem kasy, żeby mi humor psuło

Można zainwestować w jakąś maseczkę z glinki zielonej czy tam spirulinę, żeby ten łojotok zmniejszyć, bo o ile z kwasami wiem, że minimum pół roku przerwy.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-01, 15:15   #1301
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: izotek

Spribuj uzywac szczoteczki do twarzy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-01, 20:18   #1302
k_sky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: izotek

Witam wszystkich
Od dzisiaj zacząłem kurację izotekiem 1x20mg i mam pytanie dotyczące oczyszczania skóry. Czy mogę korzystać z fizjoderm żelu Ziaji do skóry atopowej, odwodnionej, alergicznej? W ulotce jest napisane, że jest to delikatna substancja myjąco - nawilżająca. Czy raczej wybrać coś z serii ,,trądzikowej"? Przed izotekiem korzystałem z benzacne, duac, differinu - efekt: skóra na czole bardzo wysuszona, w dalszym ciągu prawie każdy pryszcz jest ropny Poza tym dermatolog powiedzał mi, że mam tylko oczyszczać twarz, ale boję się, że bez żadnego kremu będę suchy jak wiór. Teraz liczę bardzo na izotek, mam nadzieję że obędzie się bez dużych skutków ubocznych.
k_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 19:50   #1303
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: izotek

maciek mozesz stosowac maseczki nawilzajace. Absolutnie zadnych kwasow.
kennedy absolutnie nie mozna sie szczotkowac!! chyba ze calkowicie chcesz sie pozbyyc skory to polecam
k sky jak najbardziej mozesz sie myc Ziaja, ja oststnio w ross kupilam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ia-twarzy.html za 9 zl i jest calkiem okej. polecam koniecznie sie nawilzaj i kremuj - w innym przypadku skonczysz z sucha piekaca i popekana skora. moze lekarz zapomnial o tym wspomniec

rozpoczelam 7 miesiac kuracji. Juz tak strasznych skutkow ubocznych nie mam. ale:
- skora jest delikatniejsza, potrafie sie zadrapac o tepy przedmiot a nawet sie zranic
- z niebywala latwoscia nabijam sobie siniaki
- skora na twarzy mimo nawilzania caly czas sie roluje
+ od kilku tyg nie wyskoczyl mi zaden pryszcz
- na twarzy mam mnostwo przebarwien i wglebien (no coz, skora sie tak teraw nie regeneruje)
+ nareszcie nie mam kompleksu i moge wyjsc bez pudru po zakupy (mimo dziur i przebarwien, brak niespodzianek +50 do pewnosci siebie)
- skora niemilosiernie szybko lapie slonce - mialam okazje sie przekonac gdy wysmarowalam sie filtrem spf50 i wieczorem okazalo sie ze w jednym miejscu nie rozsmarowalam dobrze blockera co poskutkowalo kilkudniowym zaczerwienieniem dzieki Bogu ZESZLO
- sennosc
- zmeczenie
- roztargnienie
- proba wycisnieia zaskornika otwartego skonczyla sie niepowodzeniem, utrata skory w okolicy majstrowania oraz kilkudniowym ropnym wykwitem, ale to byla mea culpa.

kuracje mam zakonczyc za dwa miesiace. wytrwalosci!

P.S.:
zapomnialam dodac ze na przebarwienia mam planowany zabieg kwaszm azaleinowym na wiosne 2015
a do skutkow ubocznych
- hotelowa posciel parzyla mnie w twarz - na dowod wrazliwosci
- jesli nie naloze balsamu dzien czy dwa to cala skoora mnie swedzi, gdy chce sie podrapac to ranie skore, piecze i mam rany

Buzka
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!

Edytowane przez Marcusia
Czas edycji: 2014-08-02 o 20:05
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 21:34   #1304
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
maciek mozesz stosowac maseczki nawilzajace. Absolutnie zadnych kwasow.
kennedy absolutnie nie mozna sie szczotkowac!! chyba ze calkowicie chcesz sie pozbyyc skory to polecam
k sky jak najbardziej mozesz sie myc Ziaja, ja oststnio w ross kupilam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ia-twarzy.html za 9 zl i jest calkiem okej. polecam koniecznie sie nawilzaj i kremuj - w innym przypadku skonczysz z sucha piekaca i popekana skora. moze lekarz zapomnial o tym wspomniec

rozpoczelam 7 miesiac kuracji. Juz tak strasznych skutkow ubocznych nie mam. ale:
- skora jest delikatniejsza, potrafie sie zadrapac o tepy przedmiot a nawet sie zranic
- z niebywala latwoscia nabijam sobie siniaki
- skora na twarzy mimo nawilzania caly czas sie roluje
+ od kilku tyg nie wyskoczyl mi zaden pryszcz
- na twarzy mam mnostwo przebarwien i wglebien (no coz, skora sie tak teraw nie regeneruje)
+ nareszcie nie mam kompleksu i moge wyjsc bez pudru po zakupy (mimo dziur i przebarwien, brak niespodzianek +50 do pewnosci siebie)
- skora niemilosiernie szybko lapie slonce - mialam okazje sie przekonac gdy wysmarowalam sie filtrem spf50 i wieczorem okazalo sie ze w jednym miejscu nie rozsmarowalam dobrze blockera co poskutkowalo kilkudniowym zaczerwienieniem dzieki Bogu ZESZLO
- sennosc
- zmeczenie
- roztargnienie
- proba wycisnieia zaskornika otwartego skonczyla sie niepowodzeniem, utrata skory w okolicy majstrowania oraz kilkudniowym ropnym wykwitem, ale to byla mea culpa.

kuracje mam zakonczyc za dwa miesiace. wytrwalosci!

P.S.:
zapomnialam dodac ze na przebarwienia mam planowany zabieg kwaszm azaleinowym na wiosne 2015
a do skutkow ubocznych
- hotelowa posciel parzyla mnie w twarz - na dowod wrazliwosci
- jesli nie naloze balsamu dzien czy dwa to cala skoora mnie swedzi, gdy chce sie podrapac to ranie skore, piecze i mam rany

Buzka
Straszne dobrze,ze juz za dwa miesiace wszystko sie skonczy i bedziesz mogla pochwalic sie idealna skora

Jaka dawke przyjmowalas? Ilosc skutkow ubocznych jest szokujaca

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-02, 22:58   #1305
Thumbelina9512
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 239
Dot.: izotek

Od października, jak tylko znajdę porządnego dermatologa w Łodzi, bo tam się przeprowadzam w związku ze studiami (swoją drogą jeśli ktoś mógłby kogoś polecić, to byłabym wdzięczna ) zacznę zapewne terapię Izotekiem i w związku z tym mam pytanie. Czy przed rozpoczęciem leczenia musieliście np. kilka tygodni wcześniej odstawić wszelkie przeciwtrądzikowe leki, czy można to zrobić z dnia na dzień? Jeśli komuś pogorszył się wzrok, to mógłby powiedzieć w jakim stopniu? Bo to jest jeden ze skutków ubocznych, których najbardziej się boję ze względu na to, że i tak mam sporą wadę wzroku.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Laissez-moi rêver
Laissez-moi y croire
Laissez-moi dire
Qu'on peut changer l'histoire.

Edytowane przez Thumbelina9512
Czas edycji: 2014-08-02 o 22:59
Thumbelina9512 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 11:52   #1306
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: izotek

pixie088 to i tak jest pikus, wczesniej codziennie dlubalam strupy z nosa, skora schodzila ze mnie jak z weza, usta jak skorupka

na poczatku 40mg przez 6 tyg, a teraz 60mg, doktor kazala mi zwiekrzyc do 100mg dziennie ale nie stac mnie na 2 opakowania aknenorminu/miesiac i mama prosila zebym zostala na 60

Za dwa miesiace skora nie bedzie idealna, nie oszukujmy sie, ale mam nadzieje ze juz nie bedzie na niej niespodzianek Blizny to blizny, jeszcze pol roku i bedzie super

Moja kolezanka ktora sama jest po kuracji i zna kilka innych osob po izo mowila ze wyjatkowo zle znosze kuracje i byla w szoku bo myslala ze to tylko takie gadanie, ale przebrnelam przez egzaminy i jak sie tylek pali to wszystko sie da

Thumbelina9512 mialam dak powazne zmiany ze przez pierwszy miesiac-dwa bralam rownolegle 40mg izo i zewnetrznie smarowalam mascia na bazie izo


P.S.
Dostalam @ nie poprzedzil go zaden pryszcz! I niech tak zostanie!!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!

Edytowane przez Marcusia
Czas edycji: 2014-08-03 o 11:57
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-03, 11:56   #1307
pixie088
Zakorzenienie
 
Avatar pixie088
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 12 507
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
pixie088 to i tak jest pikus, wczesniej codziennie dlubalam strupy z nosa, skora schodzila ze mnie jak z weza, usta jak skorupka

na poczatku 40mg przez 6 tyg, a teraz 60mg, doktor kazala mi zwiekrzyc do 100mg dziennie ale nie stac mnie na 2 opakowania aknenorminu/miesiac i mama prosila zebym zostala na 60

Za dwa miesiace skora nie bedzie idealna, nie oszukujmy sie, ale mam nadzieje ze juz nie bedzie na niej niespodzianek Blizny to blizny, jeszcze pol roku i bedzie super
Omatko
Nigdy nie slyszalam zeby ktos bral 60 a co dopiero 100... czy to jest w pelni bezpieczne?

To straszne,ze musimy sie tyle nacierpiec,ale wierze,ze warto

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pixie088 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 16:45   #1308
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

Cześć, można dołączyć?
Z trądzikiem walczę od 12 roku życia (obecnie mam 23 lata)na różne sposoby-przez drogeryjne żele i kremy antybakteryjne, wizyty u kosmetyczek,kremy apteczne, maści typu Epiduo ,Akneroxid, robione toniki, domowe "cud "sposoby, jakie polecali znajomi, które też wypróbowywałam, bo imałam się już wszystkiego, tak więc nie straszne mi było spożywanie drożdży na surowo, rozpuszczanie ich w wodzie, picie litrami dziennie naparów z bratka etc. Przeszłam 5 półrocznych kuracji antybiotykowych w tym 4 kuracje lekiem Tetrarysal, efekty były i owszem, ale nie spektakularne i miesiąc -dwa po odstawieniu zawsze trądzik wracał z tą samą siłą. Miałam też robiony wymaz z tych nieszczęsnych pryszczy, z którego wyszło,że bakterię tę muszę zniwelować amoksycyliną. Przyjmowanie Amoxiklavu spowodowało,że mało co nie przejechałabym się na tamten świat. Okazało się że wystąpiła u mnie silna reakcja uczuleniowa, wylądowałam w szpitalu na około 3 tygodnie, z 42 st gorączką, obrzękiem gardła, okropnymi bólami brzucha i wysypką na całym ciele. Przyznam się ,że po tamtym incydencie zaczęłam godzić się z tym,że mam cerę jaką mam,że zawsze będę się wstydzić tego jak wygląda moja skóra. Miesiąc temu podjęłam kolejną próbę, nie wiem czy nie ostatnią, jeśli to mi nie pomoże. Dermatolog przepisała Izotek, po uprzednim uczynieniu wyników badań tj morfologii, cholesterolu i glukozy. Mam przyjmować 20 mg dziennie. Z racji tego że zaraz po wizycie pojechałam nad morze, odłozyłam rozpoczęcie kuracji na jakieś trzy tygodnie. Dziś jest 5 dzień kiedy przyjmuję lek. Zastanawiam się,czy 20 mg to nie jest dla mnie za mało, wiele osób tu pisze,że przyjmuje 40 a nawet 60 mg. A mam dość duży trądzik, w tym także na plecach. Obecnie najbardziej boję się wysypu i pogorszenia widzenia. Mam dużą wadę wzroku (8 dioptrii) czytam teraz, że u niektórych leczących się tym lekiem, pogorszenie widzenia nie cofnęło się. Zaczynam się bardzo obawiać Jak do tej pory nie zaobserwowałam większych skutków ubocznych poza suchością w ustach i suchymi ustami. Co stosujecie na usta? Bo na razie ratuję się zwykłą Alterrą rumiankową, ale to raczej nie wystarczy. Rano zauważyłam że łuszczy mi się skóra z brody, ale nawilżyłam twarz i teraz jest ok. Szczerze to wiele mi takich prozaicznych dość pytań po głowie chodzi, bo dermatolog nie udzieliła mi wyczerpującej informacji. Nie wiem np czy mogę spokojnie depilowac skórę,w tym czy dozwolone jest usuwanie wąsika nad górną wargą? Czy jeśli stosujecie podkłady, to tylko lekkie , nawilżające, czy też mogą to być jak dotąd podkłady kryjące? Może coś polecicie? Tak samo może polecicie jakiś fajny krem nawilżający do twarzy, bo do tej pory używałam kremów matujących z Barwy i nawilżającego z Bielandy ,a teraz to ja nie wiem Będę wdzięczna za każdą sugestię
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 18:37   #1309
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: izotek

Hej witamy, pytaj pytaj po to tu jestesmy!!
super ze zdecydowaas sie na kurac☠☠☠edziesz z niej zadowolona, obiecuje!

Bierz dawke 20mg jak kazal lekarz. Po pierwsze nie znasz reakcji organizmu (watroby) na ten lek, po drugie jest lato i lekarze latem najczesciej minimalizuja dawke, a najlepiej rozpoczac leczenie jesienia - kiedy slonca brak. Sama przyjmuje 60mg i tak biore od poczatku kwietnia, ale co sie z tym laczy siedze calymi dniami w domu nie pokazujac czubkow palcow nawzt w cieniu a co dopiero na slonce. A jak juz musze wyjsc kupic cos do jedzenia to wieczorem z filtrem spf50. a uwierz ze to komfortowe nie jest.
Po pierwszych wynikach i po lecie mozesz pomyslec o zmianie dawki.
Do nawilzania Cetaphil krem. Jest super.
Na usta Carmex, Blistex, wazelina - inaczej beda pekac usta
Depilacje odpadaja, na czas kuracji przerzuc sie na krem do depilacji, zwykla maszynke do golenia. Musisz sie z tym pogodzic.
Podklady jakie Ci odpowiadaja ale pod nie koniecznie warstwa spf50! Po jakims czasie i tak jak bardzo nie bedziesz sie sttarala to i tak skorki w kazda strone beda staly. Ja uzywam pudru od Anabelle Minerals kryjacy - pod koniec kuracji nic nie widac, krycie super!
W trakcie kuracji nie sa wskazane wszelkie uszkodzenia skory, dlatego wszelkie szczotkii do twarzy depilatory odstawiamy na 'pol roku po zakonczeniu kuracji'
aby uzasadnic moj apel dodam ze do tej pory mam blizne po kwietniowym (pierwsze dni miesiaca) pobraniu krwi
Powodzenia i zadawaj smialo pytania!
Wiary i wytrwalosci!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-04, 18:39   #1310
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
maciek mozesz stosowac maseczki nawilzajace. Absolutnie zadnych kwasow.
kennedy absolutnie nie mozna sie szczotkowac!! chyba ze calkowicie chcesz sie pozbyyc skory to polecam
k sky jak najbardziej mozesz sie myc Ziaja, ja oststnio w ross kupilam https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...ia-twarzy.html za 9 zl i jest calkiem okej. polecam koniecznie sie nawilzaj i kremuj - w innym przypadku skonczysz z sucha piekaca i popekana skora. moze lekarz zapomnial o tym wspomniec

rozpoczelam 7 miesiac kuracji. Juz tak strasznych skutkow ubocznych nie mam. ale:
- skora jest delikatniejsza, potrafie sie zadrapac o tepy przedmiot a nawet sie zranic
- z niebywala latwoscia nabijam sobie siniaki
- skora na twarzy mimo nawilzania caly czas sie roluje
+ od kilku tyg nie wyskoczyl mi zaden pryszcz
- na twarzy mam mnostwo przebarwien i wglebien (no coz, skora sie tak teraw nie regeneruje)
+ nareszcie nie mam kompleksu i moge wyjsc bez pudru po zakupy (mimo dziur i przebarwien, brak niespodzianek +50 do pewnosci siebie)
- skora niemilosiernie szybko lapie slonce - mialam okazje sie przekonac gdy wysmarowalam sie filtrem spf50 i wieczorem okazalo sie ze w jednym miejscu nie rozsmarowalam dobrze blockera co poskutkowalo kilkudniowym zaczerwienieniem dzieki Bogu ZESZLO
- sennosc
- zmeczenie
- roztargnienie
- proba wycisnieia zaskornika otwartego skonczyla sie niepowodzeniem, utrata skory w okolicy majstrowania oraz kilkudniowym ropnym wykwitem, ale to byla mea culpa.

kuracje mam zakonczyc za dwa miesiace. wytrwalosci!

P.S.:
zapomnialam dodac ze na przebarwienia mam planowany zabieg kwaszm azaleinowym na wiosne 2015
a do skutkow ubocznych
- hotelowa posciel parzyla mnie w twarz - na dowod wrazliwosci
- jesli nie naloze balsamu dzien czy dwa to cala skoora mnie swedzi, gdy chce sie podrapac to ranie skore, piecze i mam rany

Buzka
Ale i ja i kolezanka juz skonczylysmy kuracje) u mnie minelo wiecej niz miesiac eiec delikatny clarisonic
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-04, 19:36   #1311
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: izotek

Tak, tak moja droga, ale po zakonczeniu kuracji nalezy sie wstrzymywac z wszelkimi zabiegami do szesciu miesiecy, pozniej mozesz robic to co Ci sie zamarzy. Ja moge poradzic. Dodam ze sama sie nie skolonie do majstrowania przed uplywem 6 miesiecy. Buziak!
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 09:16   #1312
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: izotek

dziewczyny czy tlenek cynku w kremie do twarzy jest niewskazany przy kuracji?
kilka dni temu zaczęłam się łuszczyć (dziś wzięłam 12 talbetkę). najpierw stosowałam Cicabio z Biodermy, potem Dexeryl, ale suche skóki były widoczne. w piątek kupiłam w aptece "regenerujący krem dermatologiczny do skóry bardzo suchej i uszkodzonej" z Oillan. po pierwszym posmarowaniu chciałam go szybko zmyć, bo miał chropowatą konsystencję i wydawało mi się, że mnie to podrażni. jednak zostawiłam na noc i rano obudziłam się z gładką buzią. posmarowałam się nim na dzień i samruję do teraz. przy nakładaniu czuć jakby piaseczek pod palcami (to pewnie ten cynk), ale nie mam żadnych podrażnień, no i skóra w ogóle się nie łuszczy.
obawiam się trochę tego tlenku cynku w składzie. teraz nic złego się nie dzieje. wprost przeciwnie jestem przeszczęśłiwa, że nie wywaliłam tego kremu do kosza po pierwszym użyciu. skóa jest gładka, nie czuję żadnego napięcia czy suchości.
powinnam być ostrożna?
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 12:24   #1313
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: izotek

Hej ja zamiast izoteku brałam inny lek... chyba na a, ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć. W każdym razie to był tańszy o ok. 40 zł zamiennik, bo u nas izotek kosztuje 140 zł.

Teraz muszę iść do dermatologa, żeby dokończyć leczenie i pozamykać pory, bo na lato musiałam przestać brać tabletki.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 15:54   #1314
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: izotek

gestapo, cynk sam w sobie ma działanie regenerujące tkanki i gojące rany. Stąd może być ten efekt wygładzenia.
Tlenek cynku ma działanie wysuszające i ściągające (patrz: maść cynkowa, pasta cynkowa)

Myślę, że w tym kremie nawilżającym jest to stężenie na tyle małe, że Ci nie zaszkodzi, tym bardziej, że sama chwalisz
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 18:24   #1315
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej witamy, pytaj pytaj po to tu jestesmy!!
super ze zdecydowaas sie na kurac☠☠☠edziesz z niej zadowolona, obiecuje!

Bierz dawke 20mg jak kazal lekarz. Po pierwsze nie znasz reakcji organizmu (watroby) na ten lek, po drugie jest lato i lekarze latem najczesciej minimalizuja dawke, a najlepiej rozpoczac leczenie jesienia - kiedy slonca brak. Sama przyjmuje 60mg i tak biore od poczatku kwietnia, ale co sie z tym laczy siedze calymi dniami w domu nie pokazujac czubkow palcow nawzt w cieniu a co dopiero na slonce. A jak juz musze wyjsc kupic cos do jedzenia to wieczorem z filtrem spf50. a uwierz ze to komfortowe nie jest.
Po pierwszych wynikach i po lecie mozesz pomyslec o zmianie dawki.
Do nawilzania Cetaphil krem. Jest super.
Na usta Carmex, Blistex, wazelina - inaczej beda pekac usta
Depilacje odpadaja, na czas kuracji przerzuc sie na krem do depilacji, zwykla maszynke do golenia. Musisz sie z tym pogodzic.
Podklady jakie Ci odpowiadaja ale pod nie koniecznie warstwa spf50! Po jakims czasie i tak jak bardzo nie bedziesz sie sttarala to i tak skorki w kazda strone beda staly. Ja uzywam pudru od Anabelle Minerals kryjacy - pod koniec kuracji nic nie widac, krycie super!
W trakcie kuracji nie sa wskazane wszelkie uszkodzenia skory, dlatego wszelkie szczotkii do twarzy depilatory odstawiamy na 'pol roku po zakonczeniu kuracji'
aby uzasadnic moj apel dodam ze do tej pory mam blizne po kwietniowym (pierwsze dni miesiaca) pobraniu krwi
Powodzenia i zadawaj smialo pytania!
Wiary i wytrwalosci!
Dzięki za rady Carmex już zakupiłam, po Cetaphil pójdę jutro, bo dziś już nie zdążyłam. Dziś już nie czułam tak strasznej suchości w ustach jak wczoraj, ale nadal skóra wokół brody, nosa, ust mi się łuszczy. Jak tak dalej pójdzie nie będę miała jak nakładać podkładu,a na to przynajmniej jeszcze przez 2 tygodnie na pewno nie mogę sobie pozwolić.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-05, 19:29   #1316
tomekspoko90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 6
Dot.: izotek

Witam!

U mnie już 3 miesiące bez Axotretu, więc jest mała pokazówka. Założyłem nowe konto, bo do poprzdniego wsiąkło mi gdzieś meila, ale pogląd wiadomości jak to wyglądało 15 miesięcy temu i w dniu skończenia kuracji:

Cytat:
Napisane przez tomekspoko Pokaż wiadomość
W sumie nie mam mordy, żebym się chwalił, ale pokażę ją tylko, żeby zobrazować co izotek (Axotret) potrafi

11 maj 2013 rok: (uwaga jeżeli masz słabe nerwy, serce itp.)

http://s6.ifotos.pl/img/201305111_nrhqhwh.jpg
http://s6.ifotos.pl/img/201305111_nrhqhwn.jpg

2 maj 2014 rok:

http://www.pixhost.org/show/4157/216...0520144164.jpg
http://www.pixhost.org/show/4803/216...0520144167.jpg

To coś na szyi to efekt żelu Isotrex, który mocno podrażnia skórę, ale też jest okej.

http://www.pixhost.org/show/4157/216...0520144165.jpg
http://www.pixhost.org/show/4157/216...0520144166.jpg

Moja największa tragedia tkwi w tym, że izotek dostałem bardzo późno. Zawsze miałem raczej poskórne pryszcze, których nie szło wyciskać a ja drapałem i tak z myślą, że go i tak wygnam. W ostaniej fazie zawsze wychodził sam z krwią. Więc zostało mi mnóstwo blizn zapadowych, których zdjęcie nie potrafi za bardzo ukazać. Ale izotek bardzo okej. Zjadłem 8400 mg co przy +/- 70 kg daje 120 mg na 1 kg masy ciała. I teoretycznie już powinienem lek odstawić, ale mi się to nie widzi. Jutro odbieram wyniki i zobaczymy czy lekarz da lek.
Dziś mija 3 miesiące i chyba 3 dni bez tabletek i wygląda to mniej więcej tak.

Prawa - http://www.pixhost.org/show/479/2268...0820145665.jpg
Lewa - http://www.pixhost.org/show/479/2268...0820145667.jpg
Przód - http://www.pixhost.org/show/479/2268...0820145668.jpg

Moja morda podwzględem takim jakim się urodziłem nie podlega dyskusji tylko efekty kuracji ; )

Co mogę dodać? Niestety tłustość japy powróciła i to chyba nawet mocniej niż kiedykolwiek. Nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało przed kuracją, ale te upały co są u nas ostro się zapewne do tego przyczyniają. Czy coś wyskakuje? Owsze. Na twarzy nie raz wyskoczy coś, ale nie jest to coś z czym wstydziłbym się wyjść z domu. Pod ręką mam zawsze Isotrex żel i Epiduo i jak na razie sobie dają radę. Z pleców syfy zniknęły pięknie. Od odstawienia tabletek 1 pryszcz na plecach, ale naprawdę mały. Nigdy nie miałem problemu z syfami we włosach. Ale od miesiąca jak zacząłem biegać, chodzić na siłownie i trochę więcej ruchu to coś tam się pojawiało bolącego. Ale na razie była to jedna taka fala i obecnie jej nie ma. Zrezygnowałem z golenia twarzy klasycznymi maszynkami i golenia do zera. Jedynie wąsy. Reszta twarzy maszynka do włosów i 0.5 mm bo po goleniu zawsze po lewej stronie na lini żuchwy się coś brzydkiego pojawiało.

Na zdjęciach nie widać blizn zapadowych, więc trzeba brać na to poprawkę.

Pozdrawiam i nie bać się izo tylko wcinać

Edytowane przez tomekspoko90
Czas edycji: 2014-08-05 o 19:35
tomekspoko90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 16:49   #1317
gestapo
Raczkowanie
 
Avatar gestapo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 58
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
gestapo, cynk sam w sobie ma działanie regenerujące tkanki i gojące rany. Stąd może być ten efekt wygładzenia.
Tlenek cynku ma działanie wysuszające i ściągające (patrz: maść cynkowa, pasta cynkowa)

Myślę, że w tym kremie nawilżającym jest to stężenie na tyle małe, że Ci nie zaszkodzi, tym bardziej, że sama chwalisz
no to mnie uspokoiłaś

dziś wprowadzam do wieczornej pielęgancji coś treściwszego, a mianowicie olej kokosowy potrzebuję na noc czegoś bogatszego i mam nadzieję, że ten olej się sprawdzi.
dziś też zaczynam brać tabletki anty. oby nic mi nie namieszały!
gestapo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-06, 17:01   #1318
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

Cytat:
Napisane przez tomekspoko90 Pokaż wiadomość
Witam!

U mnie już 3 miesiące bez Axotretu, więc jest mała pokazówka. Założyłem nowe konto, bo do poprzdniego wsiąkło mi gdzieś meila, ale pogląd wiadomości jak to wyglądało 15 miesięcy temu i w dniu skończenia kuracji:



Dziś mija 3 miesiące i chyba 3 dni bez tabletek i wygląda to mniej więcej tak.

Prawa - http://www.pixhost.org/show/479/2268...0820145665.jpg
Lewa - http://www.pixhost.org/show/479/2268...0820145667.jpg
Przód - http://www.pixhost.org/show/479/2268...0820145668.jpg

Moja morda podwzględem takim jakim się urodziłem nie podlega dyskusji tylko efekty kuracji ; )

Co mogę dodać? Niestety tłustość japy powróciła i to chyba nawet mocniej niż kiedykolwiek. Nie pamiętam dokładnie jak to wyglądało przed kuracją, ale te upały co są u nas ostro się zapewne do tego przyczyniają. Czy coś wyskakuje? Owsze. Na twarzy nie raz wyskoczy coś, ale nie jest to coś z czym wstydziłbym się wyjść z domu. Pod ręką mam zawsze Isotrex żel i Epiduo i jak na razie sobie dają radę. Z pleców syfy zniknęły pięknie. Od odstawienia tabletek 1 pryszcz na plecach, ale naprawdę mały. Nigdy nie miałem problemu z syfami we włosach. Ale od miesiąca jak zacząłem biegać, chodzić na siłownie i trochę więcej ruchu to coś tam się pojawiało bolącego. Ale na razie była to jedna taka fala i obecnie jej nie ma. Zrezygnowałem z golenia twarzy klasycznymi maszynkami i golenia do zera. Jedynie wąsy. Reszta twarzy maszynka do włosów i 0.5 mm bo po goleniu zawsze po lewej stronie na lini żuchwy się coś brzydkiego pojawiało.

Na zdjęciach nie widać blizn zapadowych, więc trzeba brać na to poprawkę.

Pozdrawiam i nie bać się izo tylko wcinać
Super efekty Niewątpliwie motywuje do cierpliwości w kuracji. Boję się tylko,że skoro u mnie skóra łuszczy się niemalże od samego początku, to niebawem nie będę mogła wyjść na ulicę.
Dziś zakupiłam już Cetaphil, także może to jakoś będę nawilżać lepiej i będzie bardziej znośnie.
Chyba jutro pójdę i zakupię ten krem z filtrem do twarzy z Ziaji, który tu polecałyście, bo na razie to stosuje krem nawilżający i krem spf do ciała na twarz.
Boję się też o włosy, bo i tak mi wypadają. Myślicie ,że można przyjmować jakiś suplement na ich regeneracje np Belissę? Nie chcę po kuracji (choć do tego jeszcze bardzo daleko, ale myślę przyszłościowo)być znowu łysa, bo wtedy z deszczu pod rynnę.

Edytowane przez bleuclair
Czas edycji: 2014-08-06 o 17:39
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 13:25   #1319
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: izotek

No i chyba wykrakałam ten wysyp Obudziłam się w nocy z ogromnymi syfami , 5 ropnych gul średnicy 1,5 cm na brodzie i policzku , wszystko po lewej stronie twarzy. Wyglądam jakbym była spuchnięta
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-07, 15:10   #1320
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: izotek

Tomku wygladasz super po kuracji. zadbany mezczyzna
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-19 11:02:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.