Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-24, 15:25   #1321
Trusiulandia
Zakorzenienie
 
Avatar Trusiulandia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4 808
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Sasia spoko gin no nie mogę
__________________

13 września 2008
15
września 2012
04.04.2014 II

Julianek 16.12.14r. 5.05!
Trusiulandia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 15:28   #1322
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez basiabasia989 Pokaż wiadomość
Karo to Ty już rodziłas w ujastku? Bo ja też się na niego nastawiam możesz powiedzieć coś wiecej?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
tak w marcu 2012 roku

Basia, tutaj czy na pw ?
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 15:37   #1323
basiabasia989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 640
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
tak w marcu 2012 roku

Basia, tutaj czy na pw ?
Jak wolisz mnie bez różnicy może być na pw jak tam jest jakie położne itd. bo to ze szpital jak hotel to słyszałam ale osobiście jeszcze tam nie byłam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
39/40
basiabasia989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 15:57   #1324
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Właśnie też myślę o ujastku, nawet tam byłam i wizualnie mi się podobał. Dużo opinii to ja słyszałam dobrych, ale kilka złych też się trafiło. Koleżanki jeszcze mi opowiadały o Kopernika i Siemiradzkim ale reszty szpitali w Krakowie nie znam.
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 16:07   #1325
Ringo6
Zadomowienie
 
Avatar Ringo6
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 260
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

ja tez slyszalam rozne opinie i o ujastek i kopernik i nie wiem juz co myslec. Kopernik w zeszlym roku mial remont, jak bylam u szwagierki. Ona miala cc i byla zadowolona. Dla mnie nie licza sie tak bardzo warunki jak opieka lekarska i poloznicza. A jak bedzie mialo byc zle to wszedzie bedzie zle i licze tylkp na to ze trafi sie ktos ogarniety w takiej sytuacji. Wy nie wiecie jak bedziecie karmic, a ja nie wiem jak bede rodzic.
__________________
09.12.09r.
12.05.2012r.
11.04.2014r. II
Kopniaczki 19/40
12.12.14r. <3N<3
Ringo6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 16:18   #1326
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Kochane mam wiadomosci od Myszy

Zostawili ja na obserwacje na oddziale ale wyglada na to ze wszystko jest okay,miala robione juz dwa ktg i wszystko wporzadku
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 16:19   #1327
Sweet Olcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 495
GG do Sweet Olcia
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Inka dzieki za dobre wiesci

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kocham j Łobuzie

27.09.2014 Najszczęśliwsza żonka na świecie
Lili już jest z nami 19.12.2014
Sweet Olcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 16:39   #1328
karooka
Raczkowanie
 
Avatar karooka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 300
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Uffff całe szczęście!
karooka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 16:54   #1329
jojla
Zakorzenienie
 
Avatar jojla
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: zależy gdzie jestem :)
Wiadomości: 6 350
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
mój lekarz tam pracuje i mi poleca, ale ja nie znam szpitala, nie znam nikogo, no i druga kwestia, słyszałam, że tam łazienki są tylko na korytarzu ? na 99% nastawiam się na ujastek.
przetarte szlaki tam mam przynajmniej
miałam tam zabieg po # i faktycznie warunki pamiętają dawne czasy, luksusów nie ma ale opieka za to super i lekarze i położne naprawdę ok, nikt Cię nie olewa. Moja przyjaciółka tam rodziła i jeszcze dwie znajome i wszystkie były zadowolone. Ja planuję tam rodzić, też mam tam swoją lekarkę.
Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Kochane mam wiadomosci od Myszy

Zostawili ja na obserwacje na oddziale ale wyglada na to ze wszystko jest okay,miala robione juz dwa ktg i wszystko wporzadku
dzięki za dobre wieści

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Misia89p Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny niby w szpitalu nic sie nie robi, a nawet nie chce mi sie wchodzic na forum
Gratulujr udanych wizyt i wspolczuje lolci kolejnej wizyty w szpitalu.
U nas ok, wczoraj dokladnie mnie przebadali. Mam rozwarcie na 2,5 cm, szyjka skrocona, Maly bardzo nisko, przez co boli mnie spojenie, wszystkie przepływy i parametry prawidlowe, wazy 2437g i na usg bawil sie pepowina do konca zostaje w szpitalu, aledlugo to nie potrwa
Spory chłopczyk trzymam kciuki, żebyście jeszcze trochę wytrwali w dwupaku
__________________
Po drugiej stronie chmur zawsze jest czyste niebo.
/Éric-Emmanuel Schmitt/

jojla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 17:00   #1330
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Uff, dobre wieści Poobserwują ją trochę i wypuszczą, tak przynajmniej spokojna będzie
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 17:11   #1331
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Kochane mam wiadomosci od Myszy

Zostawili ja na obserwacje na oddziale ale wyglada na to ze wszystko jest okay,miala robione juz dwa ktg i wszystko wporzadku
to super

ale mój mały dzisiaj kopie jak szalony, może dlatego, że zjadłam trochę dużą dawkę słodyczy
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 17:34   #1332
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
Właśnie też myślę o ujastku, nawet tam byłam i wizualnie mi się podobał. Dużo opinii to ja słyszałam dobrych, ale kilka złych też się trafiło. Koleżanki jeszcze mi opowiadały o Kopernika i Siemiradzkim ale reszty szpitali w Krakowie nie znam.
Cytat:
Napisane przez basiabasia989 Pokaż wiadomość
Jak wolisz mnie bez różnicy może być na pw jak tam jest jakie położne itd. bo to ze szpital jak hotel to słyszałam ale osobiście jeszcze tam nie byłam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
to napiszę tutaj.

Chemisette nie wiedziałam, że Ty też z Krakowa


A więc tak:
poszłam tam z "ulicy" bez lekarza, bez położnej, w sumie tylko z jedną opinią koleżanki, która rodziła dwa lata wcześniej.
Ona zadowolona była, dziewczyna co z nią leżała, strasznie na wszystko narzekała, ale ta znajoma mówi, że dziewczyna była strasznie roszczeniowa, tylko wymagała, strasznie pyskata, więc myślę że personel jej się "odwdzięczał"
Ale przejdę do siebie.
Przyjechałam nad ranem koło 6h. czekałam na badanie, po 8 już byłam na oddziale przyjęta, z 2,5cm rozwarcia.
położna przyszła, przywitała się, potem przyszła znów, zrobiła lewatywę i poszła. chodziła co jakiś czas i sprawdzała co u mnie. była dość zainteresowana, mówiła co robić, żeby to rozwarcie postępowało. co jakiś czas podpinała pod ktg.
i tak koło 17h miałam dopiero 5cm, powiedziała, że można by było przyspieszyć to, powiedziała jakie są opcje. w ciągu dnia powiedziała, że jak chcę znieczulenie to, jest w tedy odpowiedni moment, ja nie chciałam.
o 18h mam przebity pęcherz, przed 19h jeszcze była i sprawdziła czy zostanie ze mną na poród czy przyśle inną. ale jeszcze ciut brakowało, przysłała inną równie fajną położną. o 19 poszłam na porodówkę. o 19:10 urodziłam córkę
Co do lekarzy, to jeden co mi robił usg, żeby sprawdzić jak duże dziecko jest, to nie patrzył chyba że jestem ciężarną i że mógłby delikatniej je robić, bo mi tak walił po brzuchu, że masakra ;/
ten co mnie zszywał po porodzie, to też taki dziwny, nie zwracał uwagę, że mnie czasem zabolało i jakoś tam oddałam dźwięk "ssss" może to też plus, że się nie rozczulał tylko robił co swoje.
po porodzie, te co przychodziły pielęgniarki, to też różne jedne milsze, inne mniej.
jedna taka pielęgniarka była, co co przychodziła z obchodem to komentowała to z taką zazdrością i wyrzutem, że młodo wyglądam, że szczupła, że nie widać, że rodziłam, niby ciut dyskretnie, ale się nie kryła mimo to z tym, bardzo nietaktowna, ja się źle czułam, bo tutaj tyłek wystawiam do badania, a ta komentuje i śmieje się za głową.

co do opieki nad dzieciaczkiem , to ja nie narzekam, ja miałam przy sobie, raz tylko ją dałam trzecią noc tam na noworodki, bo byłam nieprzytomna, prawie 3 noce nieprzespane i potrzebowałam snu, żeby już nie zemdleć. tak to sama się nią zajmowałam. jak potrzebowałam pomocy przy przystawieniu do piersi, to przyszła laktacyjna i pomogła, nie udało się w tedy, ale jak wyszła, sama spróbowałam i udało się
ogólna ocena na plus, były jakieś minusy, ale ogólnie nie narzekam.

Jedynie co, to trzeba się zaopatrzyć w dodatkowe przekąski, napoje, bo ja tam głodowałam :P


---------- Dopisano o 18:34 ---------- Poprzedni post napisano o 18:31 ----------

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Kochane mam wiadomosci od Myszy

Zostawili ja na obserwacje na oddziale ale wyglada na to ze wszystko jest okay,miala robione juz dwa ktg i wszystko wporzadku
to dobrze.

Cytat:
Napisane przez jojla Pokaż wiadomość
miałam tam zabieg po # i faktycznie warunki pamiętają dawne czasy, luksusów nie ma ale opieka za to super i lekarze i położne naprawdę ok, nikt Cię nie olewa. Moja przyjaciółka tam rodziła i jeszcze dwie znajome i wszystkie były zadowolone. Ja planuję tam rodzić, też mam tam swoją lekarkę.

dzięki za dobre wieści
coś mi lekarz mówił o jakimś remoncie, albo gdzieś to czytałam, nie pamiętam. to prawda ?
__________________
E.M♥



Edytowane przez Karo89
Czas edycji: 2014-10-24 o 17:37
Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 17:44   #1333
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Kochane mam wiadomosci od Myszy

Zostawili ja na obserwacje na oddziale ale wyglada na to ze wszystko jest okay,miala robione juz dwa ktg i wszystko wporzadku
Dobrze, że pojechała bynajmniej się uspokoiła i super, że wszystko jest w porządku

Karo to Twój opis porodu ? Coś nie pamiętam go
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 17:54   #1334
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Ja spod Krakowa jestem i mam tu bliżej niż do Proszowic. Dzięki za opis, ja też tak z ulicy będę szła, bo na samym początku byłam za Siemiradzkim i poszłam do ich przychodni przyszpitalnej. O Ujastku nic nie wiedziałam, dopiero później koleżanki zaczeły o nim mówić i się do niego przekonałam. A po Twoim opisie to utwierdzam się w przekonaniu że dobrze wybrałam. Wiem że różni ludzie są ale mam nadzieję że uda mi się trafić
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:02   #1335
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Dobrze, że pojechała bynajmniej się uspokoiła i super, że wszystko jest w porządku

Karo to Twój opis porodu ? Coś nie pamiętam go
tak
powiem Ci, że teraz to już żadnego opisu z poprzedniego wątku chyba nie pamiętam

Cytat:
Napisane przez Chemisette Pokaż wiadomość
Ja spod Krakowa jestem i mam tu bliżej niż do Proszowic. Dzięki za opis, ja też tak z ulicy będę szła, bo na samym początku byłam za Siemiradzkim i poszłam do ich przychodni przyszpitalnej. O Ujastku nic nie wiedziałam, dopiero później koleżanki zaczeły o nim mówić i się do niego przekonałam. A po Twoim opisie to utwierdzam się w przekonaniu że dobrze wybrałam. Wiem że różni ludzie są ale mam nadzieję że uda mi się trafić
ja też spod Krakowa ale z innej strony, i mimo że tam mam prawie 40 km, wolę tam niż u siebie

nie ma jakiejś ogólnej oceny, są dobre i są złe, słyszałam teraz dobre, niby przez osoby trzecie, ale też czytałam złe, że niby masówa etc. i że noworodki nie za fajną mają opinię teraz, no ale ciężko stwierdzić, skoro nie słyszałam bezpośrednio od rodzącej tylko przez kogoś albo w necie. ciężko brać takie opinie za wiarygodne. nawet jeśli podświadomie się o tym myśli, to każdy ma inne oczekiwania, jednemu będzie coś przeszkadzało, innym nie.
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:10   #1336
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

a ja rozmawiałam z trenerką swoją ostatnio i ona mi poradziła żeby sobie klepnąć położną... bo siłą rzeczy jak na dyżurze są 4 a rodzi np. 10 czy 12 dziewczyn to nijak wymagać uwagi.... i trochę powiem już głupieje bo na początku nie chciałam nikogo a teraz to zaczęłam się zastanawiać. doradziła mi żeby klepnąć a jak się okaże na porodówce że jest spokój to poprostu odwołać....no i nie wiem...
i bardzo chwaliła TENSy.... ma 3 dzieci i mówi że jakby przy pierwszym znała to urządzenie to by wszystkim mówiła że poród to super sprawa.... że podobno świetnie działa.... z tego co się orientowałam to wypożyczenie na miesiąc kosztuje 200zł...
a znowu gadałam z kumplem co jest anestezjologiem przy porodach właśnie to mówi że ZO spoko. jak pacjentka chce to ok. ale że jeśli nie potrafi zapanować i zgodzić się na minimalny ból to ciągle chce więcej i więcej (znieczulenie jest w pompie) i podobno często w takich przypadkach jest CC...bo się zatrzymuje akcja porodowa...
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:13   #1337
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Ja byłam na szkole rodzenia w Ujastku i tam lekarz mówił że ten szpital teraz w większości cc przeprowadza i kierowane są do niego pacjentki z zagrożoną ciążą i mają dobre wyniki w ratowaniu tych maluszków. A położna mówiła że nawet 4500 porodów miesięcznie jest. To dużo
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:15   #1338
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Dziwna sprawa dretwieje mi lewe udo od paru dni o.O i zaczynam sie zastanawiac od czego to ??
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:18   #1339
Chemisette
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 737
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
a ja rozmawiałam z trenerką swoją ostatnio i ona mi poradziła żeby sobie klepnąć położną... bo siłą rzeczy jak na dyżurze są 4 a rodzi np. 10 czy 12 dziewczyn to nijak wymagać uwagi.... i trochę powiem już głupieje bo na początku nie chciałam nikogo a teraz to zaczęłam się zastanawiać. doradziła mi żeby klepnąć a jak się okaże na porodówce że jest spokój to poprostu odwołać....no i nie wiem...
i bardzo chwaliła TENSy.... ma 3 dzieci i mówi że jakby przy pierwszym znała to urządzenie to by wszystkim mówiła że poród to super sprawa.... że podobno świetnie działa.... z tego co się orientowałam to wypożyczenie na miesiąc kosztuje 200zł...
a znowu gadałam z kumplem co jest anestezjologiem przy porodach właśnie to mówi że ZO spoko. jak pacjentka chce to ok. ale że jeśli nie potrafi zapanować i zgodzić się na minimalny ból to ciągle chce więcej i więcej (znieczulenie jest w pompie) i podobno często w takich przypadkach jest CC...bo się zatrzymuje akcja porodowa...
Ale chcesz położną z tego szpitala zaklepać czy jaką inną z zewnątrz? Bo ja słyszałam że nie każdy szpital wyraża zgodę na zaklepanie położnej i najpierw musisz się dowiedzieć jak u Ciebie w szpitalu jest. A co do znieczulenia to nie powinni być na wyposażeniu szpitala?
Chemisette jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-24, 18:20   #1340
sjero
Raczkowanie
 
Avatar sjero
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 340
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Dziwna sprawa dretwieje mi lewe udo od paru dni o.O i zaczynam sie zastanawiac od czego to ??
może rwa kulszowa się zaczyna... jak tak, to współczuję, ja ledwo żyję, taki ból
sjero jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:22   #1341
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
a ja rozmawiałam z trenerką swoją ostatnio i ona mi poradziła żeby sobie klepnąć położną... bo siłą rzeczy jak na dyżurze są 4 a rodzi np. 10 czy 12 dziewczyn to nijak wymagać uwagi.... i trochę powiem już głupieje bo na początku nie chciałam nikogo a teraz to zaczęłam się zastanawiać. doradziła mi żeby klepnąć a jak się okaże na porodówce że jest spokój to poprostu odwołać....no i nie wiem...
i bardzo chwaliła TENSy.... ma 3 dzieci i mówi że jakby przy pierwszym znała to urządzenie to by wszystkim mówiła że poród to super sprawa.... że podobno świetnie działa.... z tego co się orientowałam to wypożyczenie na miesiąc kosztuje 200zł...
a znowu gadałam z kumplem co jest anestezjologiem przy porodach właśnie to mówi że ZO spoko. jak pacjentka chce to ok. ale że jeśli nie potrafi zapanować i zgodzić się na minimalny ból to ciągle chce więcej i więcej (znieczulenie jest w pompie) i podobno często w takich przypadkach jest CC...bo się zatrzymuje akcja porodowa...

O to to, właśnie to samo mówił mi moj lekarz w PL, że spoko ZO, ale z umiarem. Ja tak właśnie bym chciała nie znieczulac się calkowicie
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:23   #1342
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Dziwna sprawa dretwieje mi lewe udo od paru dni o.O i zaczynam sie zastanawiac od czego to ??
Inka a ile dziennie pijesz?w jakichś konkretnych pozycjach?
może bobo ci coś ugniata... szturnij niech się dziewczyna trochę przemebluje.
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:32   #1343
alekaz1
Zakorzenienie
 
Avatar alekaz1
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 990
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Ale dzis piszecie.
__________________
Razem od 16,04,2012
alekaz1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:37   #1344
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez sjero Pokaż wiadomość
może rwa kulszowa się zaczyna... jak tak, to współczuję, ja ledwo żyję, taki ból
Sjero co do rwy to blagam oby nie to mialam na poczatku ciazy,od karku przez prawe ramie tydzien trzymalo i poprostu plakalam z bolu... :/

Basjenia hmm no nie wiem mam pod reka zawsze butelke wody do tego,zawsze pilam sporo herbetek,jakis jogurt pitny tez zawsze wpadnie,a czemu pytasz ??
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:43   #1345
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
a ja rozmawiałam z trenerką swoją ostatnio i ona mi poradziła żeby sobie klepnąć położną... bo siłą rzeczy jak na dyżurze są 4 a rodzi np. 10 czy 12 dziewczyn to nijak wymagać uwagi.... i trochę powiem już głupieje bo na początku nie chciałam nikogo a teraz to zaczęłam się zastanawiać. doradziła mi żeby klepnąć a jak się okaże na porodówce że jest spokój to poprostu odwołać....no i nie wiem...
i bardzo chwaliła TENSy.... ma 3 dzieci i mówi że jakby przy pierwszym znała to urządzenie to by wszystkim mówiła że poród to super sprawa.... że podobno świetnie działa.... z tego co się orientowałam to wypożyczenie na miesiąc kosztuje 200zł...
a znowu gadałam z kumplem co jest anestezjologiem przy porodach właśnie to mówi że ZO spoko. jak pacjentka chce to ok. ale że jeśli nie potrafi zapanować i zgodzić się na minimalny ból to ciągle chce więcej i więcej (znieczulenie jest w pompie) i podobno często w takich przypadkach jest CC...bo się zatrzymuje akcja porodowa...
wykupienie położnej to trochę spory koszt, a przecież jak położna ma dyżur to obowiązkiem jej jest, że musi zająć się sprawami pracy, nie może poświęcić w tedy tylko i wyłącznie uwagi Tobie, bo tego jej nie wolno. Tak samo płacisz, a się okazuje, że rodzisz w dwie godziny, i dziękuję bardzo zapłacić za te dwie godziny 800złotych czy nawet tysiaka A niestety jest tak, że mało która położna jak się z nią umawiasz, przyjeżdża a Ty naglę ją odwołasz to i tak Cię skasuje.

Jak rozmawiałam z dziewczyną właśnie ze szpitala, w którym rodziłam, była położną tam, ale jak z nią rozmawiałam to pracowała już na noworodkach i mi powiedziała, że nie warto,
że lepiej sobie wykupić np . położną po porodzie ( to zależy od szpitala czy ma coś takiego w "ofercie", lub np "nockę dla partnera").
ja nie chciałam położnej, u mnie teściowa koniecznie namawiała mojego męża bym sobie ją wykupiła ja w tedy rozmawiałam z tą dziewczyną to tylko mnie utwierdziło w przekonaniu, że tego nie chcę.
Uważam, że to mi się należy. Przecież muszę urodzić i ona musi mi zapewnić odpowiednią opiekę, a nadskakiwania nie oczekuję. Ma pomóc mi w porodzie, tak by mi się nic nie stało i mojemu dziecku. Wiadomo, że różnie czasem bywa, i nie da się przewidzieć wszystkiego, jednak ja jestem przeciwna wykupywaniu położnej.
z początku ten etap przygotowania, wenflon,lewatywa, kroplówka czy coś tego typu to chodziła dość często, potem przychodziła raz na godzinę-półtorej sprawdzić jak postępuje, a jak już było blisko porodu, gdzie to rozwarcie było duże to już bardzo często przychodziła.

choć wiem, i znam szpitale, do których nie ma co się wybierać bez swojej położnej

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Dziwna sprawa dretwieje mi lewe udo od paru dni o.O i zaczynam sie zastanawiac od czego to ??
rwa kulszowa może ? mi tak się działo w poprzedniej ciąży.
__________________
E.M♥



Edytowane przez Karo89
Czas edycji: 2014-10-24 o 18:50
Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:48   #1346
karooka
Raczkowanie
 
Avatar karooka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 300
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Inka nie chce straszyć ale moja sis w 7mies miala takie dretwienie nogi i w szpitalu okazalo sie ze to rwa i ze ma skurcze ktorych nie czuje i ostatnie 2mies lezala w szpitalu. Jak Cie będzie trzymalo to lepiej sprawdzić.
Dzis dziwnie bo do mojego twardnienia macicy juz się przyzwyczailam ale dzis to przy każdej większej zmianie pozycji. Wiec leżę :/
karooka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:51   #1347
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez 19Inka90 Pokaż wiadomość
Sjero co do rwy to blagam oby nie to mialam na poczatku ciazy,od karku przez prawe ramie tydzien trzymalo i poprostu plakalam z bolu... :/

Basjenia hmm no nie wiem mam pod reka zawsze butelke wody do tego,zawsze pilam sporo herbetek,jakis jogurt pitny tez zawsze wpadnie,a czemu pytasz ??
pod koniec ciąży masz gorszy przepływ naczyniowy. bobas dużo pobiera. warto pić dużo żeby ciśnienie i ilośc płynu w organiźmie była odpowiednia
poza tym takie drętwienia to czytałam że pod koniec mogą się zdarzać....wtedy co martwiłam się o moje problemy neurologiczne o tym czytałam i laski od 32-33 tyg już narzekały że im się to zdarza
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 18:56   #1348
Karo89
Zakorzenienie
 
Avatar Karo89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 7 493
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Basjenia Pokaż wiadomość
pod koniec ciąży masz gorszy przepływ naczyniowy. bobas dużo pobiera. warto pić dużo żeby ciśnienie i ilośc płynu w organiźmie była odpowiednia
poza tym takie drętwienia to czytałam że pod koniec mogą się zdarzać....wtedy co martwiłam się o moje problemy neurologiczne o tym czytałam i laski od 32-33 tyg już narzekały że im się to zdarza
mi się zdarzało tak w okolicy 7 miesiąca właśnie.
__________________
E.M♥


Karo89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 19:04   #1349
19Inka90
Wtajemniczenie
 
Avatar 19Inka90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 469
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

Cytat:
Napisane przez Karo89 Pokaż wiadomość
mi się zdarzało tak w okolicy 7 miesiąca właśnie.
Bede duzo wiecej pila w takim razie
Bo jesli to znowu rwa to odgryze sobie noge... Jak tylko przeczytalam ze to sugerujecie to zastanawialam sie czy nie zrobic tego zapobiegawczo
__________________

Emilka
19Inka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-24, 19:09   #1350
Basjenia
Zadomowienie
 
Avatar Basjenia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
Dot.: Grudniowe Mamusie 2014 cz. IV

a ja prasuje....zmobilizowałam się koszule do szpitala uprać uprasować to przy okazji ciuchszki przeprasuje reszte...bobas ma coś chyba z 15czapek juz nie wiem gdzie on to będzie nosić:P
Basjenia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-24 15:01:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.