Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 12:06   #1321
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Zazdrościć tego, że umiesz jeździć, a ja za grosz Noooooo... widzę, że jesteś za wersją, którą ja też uznaję za słuszną Któregos dnia, jak napisałam gdzieś na wątku, że jak już zrobię prawko, to na pewno nie będę jeździć autem, które mamy w garażu, ale kupię sobie za kilka tysiaków coś, czego nie będzie szkoda obić, to usłyszałam, że... dobry kierowca to nawet po kursie jest dobry i nie potrzebuje praktyki i nie kupuje się auta z założeniem, że się je zaraz rozbije I zwątpliłam zarówno w siebie, jak i swoje logiczne myślenie
No Ja jestem za tym , że na początek auto nawet za 1500 zl. To jest dobre rozwiązanie , bo Moim zdaniem człowiek się nawet i po tym egzaminie uczy jeszcze , uderzę np.w słupek na parkingu czy coś , to nie będzie Mi tak szkoda ... O takie jest Moje zdanie I będę się tego trzymać A jeździć na pewno potrafisz Ja nie wiem jak będę się zachowywać sama na ulicy

Edytowane przez oLLeM
Czas edycji: 2010-04-21 o 12:07 Powód: dopisek
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:09   #1322
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Nie potrafie jeździć, dopiero 1 (słownie: jedną) jazdę miałam i mimo, że byłam podkręcona na maksa, to byłam też maksymalnie zestresowana i szło mi na mieście średnio

Będzie Ci szło świetnie! Zobaczysz!!
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:19   #1323
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Nie potrafie jeździć, dopiero 1 (słownie: jedną) jazdę miałam i mimo, że byłam podkręcona na maksa, to byłam też maksymalnie zestresowana i szło mi na mieście średnio

Będzie Ci szło świetnie! Zobaczysz!!
A no to właśnie bo to była pierwsza jazda Później już człowiek dochodzi do wprawy i idzie super Moooże nikogo nie przejadę haha A raz miałam taką sytuację na jazdach , że jadę sobie i nagle Mi pies wyskoczył na ulicę , matuchno kochana myślałam , że zawału dostanę , tu prawka jeszcze nie mam a psa bym przejechała
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 12:59   #1324
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Ollem - to ja kilka razy juz na kursie mialam taka sytuacje, ze mi kot pod kola wszedl - na szczescie zdazylam zahamowac - bo jakbym przejechala kota (sama mam w domu 2) -to juz bylby koniec jezdzenia na dzisiaj...Mialam rowniez sytuacje, ze facet wymusil pierwszenstwo i prawie na czolowke jechal - no ale te wrazenia zachowam dla siebie
A co do pierwszej bryki, to zgadzam sie, ze powinna byc tania i najlepiej niesmiertelna [ew. z tanimi czesciami]. W przypadku mojego meza, jego pierwszym samochodem byl Matiz 10 letni - swietna sprawa - bo sie czlowiek tak nie stresuje na poczatku. Faktem jest, ze nie uderzyl w zadne slupki ani zadne drzewo "nie napadlo go przy parkowaniu", ale dzieki temu mial mozliwosc dobrej praktyki, nauczenia sie min drobnych napraw samochodowych (bo dostal rowniez w prezencie ksiazeczke o naprawach auta).
Moja pierwsza bryka - jak juz zdam - bedzie przez jakis czas nasz nowy samochod-Kia Soul (wiem,ze teraz zaprzeczam stereotypom co do mlodych kierowcow), a pozniej pomyslimy czy potrzebujemy 2 bryki specjalnie dla mnie (obydwoje jezdzimy do pracy do Gdanska, samochod jest nam potrzebny wlasciwie do dojazdow do pracy (bo ja w inne miejsca dyrdam pieszo lub kolejka) - wiec to wlasciwie jeden kierunek)...

---------- Dopisano o 13:59 ---------- Poprzedni post napisano o 13:55 ----------

Hihi - a co do pierwszej jazdy - ty sie nie nakrecaj - bo jeszcze sie uczysz i bedziesz robic bledy..a powiem ci, ze lepiej zrobic jak najwiecej bledow na kursie i na nich sie uczyc - niz juz pozniej jak bedziesz sama jezdzic. Ja przez pierwsze 10-15h mialam przypadlosc zwana :'gasniecie silnika' srednio 5 razy w ciagu godziny...ale na pocieszenie ci powiem, ze z reguly z godziny na godzine idzie lepiej - choc czasem odkrywasz jak ja to mowie "nowe, ciekawe wlasciwosci samochodu"
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 13:06   #1325
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Magdaka13-O z wymuszeniem pierwszeństwa też miałam sytuację , że koleś Mnie miał po prawej i wyjechał na skrzyżowanie , najlepsze jest to , że jak Ja zaczęłam hamować to instruktor do Mnie' Masz pierwszeństwo , jedź , jedź , jedź' Ale Ja nie byłam na tyle odważna aby jechać na pewną stłuczkę i się zatrzymałam Ale to nic w porównaniu do czołówki , jak kiedyś jechałam nad morze , to koleś sobie wyjechał na czołówkę i nie miał się gdzie schować to dosłownie przed nami się wcisnął i ledwo zahamował i by w traktor , który przed Nami jechał uderzył Ludzie czasami nie myślą ...
A co do autka , jak jeździcie razem do Gdańska to z jednej strony niepotrzebne drugie autko , ale z drugiej zawsze się przyda 'rezerwowe' Ja trzymam kciuki za następny Twój egzamin kochana
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 13:07   #1326
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez magdaka13 Pokaż wiadomość
Hihi - a co do pierwszej jazdy - ty sie nie nakrecaj - bo jeszcze sie uczysz i bedziesz robic bledy..a powiem ci, ze lepiej zrobic jak najwiecej bledow na kursie i na nich sie uczyc - niz juz pozniej jak bedziesz sama jezdzic. Ja przez pierwsze 10-15h mialam przypadlosc zwana :'gasniecie silnika' srednio 5 razy w ciagu godziny...ale na pocieszenie ci powiem, ze z reguly z godziny na godzine idzie lepiej - choc czasem odkrywasz jak ja to mowie "nowe, ciekawe wlasciwosci samochodu"
Ja niby to wszystko wiem, ale z drugiej strony, to ja jestem nadpobudliwe dziecko, które chce od razu wszystko już i jak sie patrzy z boku, to to jeżdzenie autem to bułka z masłem, więc dlaczego ja od razu nie umiem? Przeciez na rowerze od razu mi poszło łatwo

Wiem, wiem, mam pełną świadomość, że przesadzam i nie powinnam tego tak przeżywać
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 13:38   #1327
magdaka13
Wtajemniczenie
 
Avatar magdaka13
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tricity
Wiadomości: 2 156
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Hihi - ale ja w samochodzie mialam dokladnie to samo co ty - niecierpliwosc, ADHD i nerwice w jednym. Po pewnym czasie mi troche przeszlo (jak juz poznalam wszystkie uliczki Gdyni na pamiec)- no i moj patent na to: nie pic kawy przed jezdzeniem! jak juz zaczynasz sie nakrecac jazda - to wtedy sie bardziej pilnuj (zeby np. nie przekraczac predkosci zbytnio). a jak stoisz na swiatlach i nie mozesz sie doczekac na zielone - coz - ja wtedy podziwiam okolice albo gadam z instruktorem...ale powiem ci, ze na to ADHD - to w moim przypadku dziala najlepiej jak jestem troche zmeczona jak siadam za kolko ...
nie wiem czy ci cos z moich rad pomoze - ale moze dobrze miec swiadomosc, ze ktos ma tak samo jak ty
__________________
Cuda wianki
preferencje
Filipek jest juz z nami od 09.01.2011
Borysek ur. 05.04.2013

Vivere non necesse est. Navigare necesse est.
magdaka13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 13:42   #1328
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez magdaka13 Pokaż wiadomość
Hihi - ale ja w samochodzie mialam dokladnie to samo co ty - niecierpliwosc, ADHD i nerwice w jednym. Po pewnym czasie mi troche przeszlo (jak juz poznalam wszystkie uliczki Gdyni na pamiec)- no i moj patent na to: nie pic kawy przed jezdzeniem! jak juz zaczynasz sie nakrecac jazda - to wtedy sie bardziej pilnuj (zeby np. nie przekraczac predkosci zbytnio). a jak stoisz na swiatlach i nie mozesz sie doczekac na zielone - coz - ja wtedy podziwiam okolice albo gadam z instruktorem...ale powiem ci, ze na to ADHD - to w moim przypadku dziala najlepiej jak jestem troche zmeczona jak siadam za kolko ...
nie wiem czy ci cos z moich rad pomoze - ale moze dobrze miec swiadomosc, ze ktos ma tak samo jak ty
Magdo, ja już pisałam na wątku kursantek, że jutro mam pierwszą jazdę i ANI JEDNEJ KAWY nie wypiję umówiłam się na jazdę na późne popołudnie (hahaha, widzę, że ten sam tok myślenia mi się włączył, co Tobie), bo uznałam, że jak przyjde lekko wyeksploatowana, to mniej energii będę miała i spokojniej do tego podejdę

Najbardziej pomaga świadomość, że nie tylko ja jestem taki oszołom z dorosłym ADHA
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 14:04   #1329
Jamajka007
Zakorzenienie
 
Avatar Jamajka007
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomiedzy niebem a piekłem
Wiadomości: 5 564
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII



GRATULACJE!

Muszę Ci powiedzieć, ze trafiłaś na fajnego egzaminatora
__________________

"Każdy popełnia głupstwa, kiedy jest nieszczęśliwy.."



Jamajka007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 15:27   #1330
Maladjec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Hej, na początek gratulacje dla oLLeM, która dzisiaj zdała! I się pochwalę, że ja też!!!!!!!! 3 podejście, straszny stres. Też miałam płyn do spryskiwaczy, na pytanie jak sprawdzić, powiedziałam, że jest podziałka wskazująca poziom -pani egzaminator, że nie ma, no to ja, że jest pojemnik przezroczysty(?) i widać poziom- pani, że nie jest przezroczysty. Koleiny pomysł -odkręcić i zajrzeć- pani, że w tym nie będzie widać. I w końcu genialne- włączyć spryskiwacz! Na mieście jechałam jak ofiara, wszystkim ustępowałam pierwszeństwa, generalnie najsłabsza jazda od baaaaardzo dawna, ale dojechałam do ośrodka, tam egzaminatorka wypomniała mi błędy (np. jechanie idealnie pomiędzy lewym i prawym pasem czy problemy z zawracaniem) i napisała POZYTYWNY. Dla dziewczyn zdających w krakowskim MORD-zie - miałam 3 podejścia i za każdym razem egzaminatorzy byli bardzo mili i zależało im żebym zdała, oblewałam za własną głupotę. Powtarzali polecenia, odpowiadali na pytania, etc. Tak że jest tam przynajmniej 3 fajne osoby Życzę szczęścia!!!
Maladjec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 16:16   #1331
kanigirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 76
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

ollem, maladjec - gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! sprawdza sie powiedzenie,ze do 3 razy sztuka (chociaz u mnie bylo do 5 :P)

magdaka13 - jak sie sprawuje ta kia soul? musze przyznac, ze jestem wizualnie zachwycona tym samochodem i zastanawiam sie czy nie zaczac na niego odkladac, ale slyszalam rozne opinie o nim. jakbys mogla cos wiecej napisac to bylo super
__________________
Bruuum bruuuuum


Jeszcze nie wiem czego szukam, ale nie spocznę póki tego nie znajdę...
kanigirl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 16:20   #1332
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

.

Edytowane przez Lynn
Czas edycji: 2010-04-28 o 16:07
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 17:15   #1333
pixelka
Zakorzenienie
 
Avatar pixelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 362
GG do pixelka
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez oLLeM Pokaż wiadomość
łuk - miałam chwilę zwątpienia bo źle sobie lusterka ustawiłam i jechałam bardziej na wyczucie niż na lusterkach ale się udało
Gratulacje a Ty łuk zawsze na lusterkach robiłaś bo z tego co wiem to nie można z lusterek korzystać podczas robienia łuku
__________________
08.08.2010 - zaręczyny
28.09.2013 - ślub

mgr matematyki


pixelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 17:37   #1334
LoLcIa123
Zakorzenienie
 
Avatar LoLcIa123
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8 486
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Można spojrzeć w lusterko podczas dojeżdżania do 4 pachołka,aby wiedzieć kiedy się stoi równolegle i że to już czas na prostowanie
tak mi przynajmniej mówiono na kursie.
Mi znowu łuk nie wychodził ostatnio
__________________
"Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, by być silniejszym niż warunki czasu i życia."

Tymoteusz
23.11.2014r


LoLcIa123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:58   #1335
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez oLLeM Pokaż wiadomość
Dziewczęta Moje najukochańsze... ZDAŁAAAAM !!!!! aaaa , nie mogę w to uwierzyć jeszcze Ooo masakra , do ostatniej chwili w poczekalni czułam ciągle niepewność , ale stałam i sobie powtarzałam 'będzie dobrze, bezie dobrze , nie stresuj się tak głupia!" I nagle słyszę Moje imię i nazwisko (trochę bardzo przekręcone , ale wiedziałam , że chodzi o Mnie) . Pan starszy , wylosowałam światła awaryjne i sprawdzenie płynu do spryskiwaczy , otwieram maskę chce otworzyć ten zbiornik , a Pan mówi , żeby nie otwierać tylko jak wymieniamy to Ja odpowiadam , że na bierząco , a On 'Jak na bierząco?' A ja się zamotałam i powiedziałam ' jak jest między minimum a maximum' hahaha po chwili powiedziałam , że otwieram zbiorniczek , patrze i jak jest mało to uzupełniam a ten Pan 'Dobrze' , łuk - miałam chwilę zwątpienia bo źle sobie lusterka ustawiłam i jechałam bardziej na wyczucie niż na lusterkach ale się udało Górka ok , i wyjeżdzam z placu manewrowego a tu nagle tłumy ludzi , to Ja czekam aż Ci wszyscy przejdą a Pan do Mnie'No jeźdzmy w końcu' Miałam parkowanie prostopadłe , to ten Pan Mi pomógł , bo był bus zaparkowany i nie widziałam praktycznie nic , to Ja sobie trochę podjechałam , a Pan , że jedzie auto , że mam się schować to ja podjechałam do przodu a Paan 'Jeszcze , wystajemy przecież' jak już w końcu wyjechałam z tego 'parkingu' to miałam zawracanie z użyciem biegu wstecznego , z użyciem uliczki i normalne zawracanie oraz zatrzymanie się w wyznaczonym miejscu , wszystko poszło ok Jadę sobie jadę na taki wiadutk i rowerzysta jechał , to Ja go wyprzedziłam a egzaminator' myślałem , że już nigdy tego rowerzysty nie dogonimy' hahahaha , skręcam w lewo i nic nie widziałam bo krzaczory zasłaniały Mi prawą stronę , to w końcu mówię 'Jadę' A Pan'Ja bym już dawno pojechał' i takie jakieś gadanie , haha ale olałam to i się z tego śmiałam Jeszcze sobię pojechałam , potem skręciłam w prawo i do WORDu , i na plac manerwowy i się Mnie tylko pytał 'wie Pani co to jest nie ustąpienie pierwszeństwa?' a Ja , że tak , a On to czemu Pani Mi się wtedy na środku torowiska zatrzymała(miałam skręcić w lewo , ale jechało auto , A Pan twierdzi , że bym zdążyła) No i w arkuszu egzaminacyjnym mam za to negatyw Ale to jedyny negatyw , więc nie jest źle Jeszcze Mi mówił , żebym 30 godzin z tatą jeździła jeszcze i mam kupić drewnianą linijkę , aby tata mógł Mnie nią lać Ani Mi się śni

Dziewczyny i dziękuję wszystkim bardzo za wiarę i trzymanie kciuków , jesteście kochane!!

Kurcze no nie wierze Jednak do 3 razy sztuka I jeszcze Wam powiem w tajemnicyyyyy , że tą noc prawie w ogóle nie spałam

EDIT- I jeździłam w ogóle 25minut
Kochana! Gratuluję

---------- Dopisano o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez LoLcIa123 Pokaż wiadomość
Można spojrzeć w lusterko podczas dojeżdżania do 4 pachołka,aby wiedzieć kiedy się stoi równolegle i że to już czas na prostowanie
tak mi przynajmniej mówiono na kursie.
Mi znowu łuk nie wychodził ostatnio
Mi na kursie mówiono, że w ogóle nie można patrzeć w lusterka.
Na kilku ostatnich godzinach to instruktor chował mi lusterka i jeździłam tylko na lusterku wewnętrznym i tylnej szybie.

Edytowane przez Smarfetka
Czas edycji: 2010-04-21 o 19:57
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:53   #1336
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

oLLeM, GRATULACJE!!
Wiedziałam No i tłuc nie muszę

Cytat:
Napisane przez Maladjec Pokaż wiadomość
I się pochwalę, że ja też!!!!!!!! 3 podejście, straszny stres.
No proszę, ale dziś dzień
GRATULUJĘ

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Ja za tydzień mam drugi termin egzaminu. Ostatnio nerwy mnie zjadły i chyba sobie coś uspokajającego zaapplikuję Możecie coś polecić?
Nie polecam środków uspokajających

Cytat:
Napisane przez pixelka Pokaż wiadomość
bo z tego co wiem to nie można z lusterek korzystać podczas robienia łuku
Nie prawda.
Ja robiłam na egzaminie łuk tylko i wyłącznie na lusterkach i nie oglądałam się do tyłu.

Odebrałam prawko
Trochę mam stracha
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:58   #1337
pastella
Raczkowanie
 
Avatar pastella
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 209
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

a ja jeździłam patrząc sie w okno z boku i obserwując pachołki i później w lusterka żeby zobaczyć czy prosto wjeżdżam w stanowisko .. więc aż się dziwię, że serio w lusterka nie wolno nie wiedziałam

jutro idę po odbiór prawka - nawet dostałam meila, że mam przyjść co też mnie zdziwiło

gratuluje dziewczyny pozytywnych wyników !!!! :brawo:
__________________
Nie można kochać innych, nie kochając siebie.
pastella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 20:20   #1338
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Puntodivista Pokaż wiadomość


Nie polecam środków uspokajających


Nie prawda.
Ja robiłam na egzaminie łuk tylko i wyłącznie na lusterkach i nie oglądałam się do tyłu.

Odebrałam prawko
Trochę mam stracha
Czemu nie polecasz? A co do lusterek to na pierwszym egzaminie egzminator powiedział, że nie mogę ich sobie specjalnie ustawić abym widziała linie
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 20:32   #1339
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Lynn Pokaż wiadomość
Czemu nie polecasz?
A co do lusterek to na pierwszym egzaminie egzminator powiedział, że nie mogę ich sobie specjalnie ustawić abym widziała linie
Bo lepiej być "trzeźwym"

Ja lusterka ustawiałam do jazdy i robiłam na takich łuk. Nie ustawiałam specjalnie bo specjalnie tak jak mówisz nie można. Ale przecież jeżdżąc już "w realu" np. parkować tyłem bez specjalnie przestawionych lusterek będziesz
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 21:06   #1340
Tetrix
Rozeznanie
 
Avatar Tetrix
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 935
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

A mój egzaminator w ogóle nie zwracał uwagi na co patrzę robiąc łuk, tylko czy nie wyjeżdżam za linię.
__________________

Tetrix jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 21:34   #1341
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Jamajka007-Dziękuję pięknie
Maladjec- Dziękuję pięknie i również gratuluję
Kanigirl-Dziękuję pięknie!
Lynn-Trzymam kciuki
Pixelka- Dziękuję pięknie Tak zawsze jeździłam na lusterkach , ale nie ustawiam sobie ich specjalnie , tylko miałam lusterka do jazdy i na nich zawsze robiłam łuk , instruktor Mnie uczył łuku na prawe lusterko i wewnętrzne , bo przy patrzeniu na pachołki , że przy pierwszym mam skręcić pól kierownicy itp. To Mi nie wychodziło w ogóle , a na egzaminie , egzaminator patrzył czy nie wjeżdzam na pachołki i czy nie wyjeżdzam za linie A że dzisiaj jakoś dziwnie ustawiłam to i miałam momenty grozy na łuku Tymbardziej , że od razu po placu jadę na miasto , to nie można na łuku ustawić sobie specjalnie do łuku , a potem do jazdy na mieście
Smarfetka- Dziękuję pięknie kochana
Puntodivista- Dziękuję pięknie! Noooo unikłam lania uffffffff Nie ma się czego strachać
Pastella-Dziękuję pięknie Ja też nie wiedziałam , że w lusterka patrzeć nie można
Tetrix- Widzę , że My z tego saamego miasta , to może u Nas ważne jest by nie wyjechać za linie i nie uderzyć w pachołek ? No kurcze bo nie wiem , nie słyszałam kochane , że nie można używać lusterek przy robieniu łuku
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 23:12   #1342
pixelka
Zakorzenienie
 
Avatar pixelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 362
GG do pixelka
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość


Mi na kursie mówiono, że w ogóle nie można patrzeć w lusterka.
Na kilku ostatnich godzinach to instruktor chował mi lusterka i jeździłam tylko na lusterku wewnętrznym i tylnej szybie.
Mi tak samo mówiono i nawet nie wyobrażam sobie robienia łuku patrząc w którekolwiek lusterko zawsze patrzyłam tylko w boczną szybę prawą i później w tylną
__________________
08.08.2010 - zaręczyny
28.09.2013 - ślub

mgr matematyki


pixelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 05:32   #1343
Ewelajna123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 47
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

A ja łuk robiłam tak: kiedy widziałam w prawej szybie tylnej drugi pachołek robiłam 3/4 obrotu kierownicą, zerkałam w prawe lusterko czy samochód nie jest zbyt blisko linii i w razie czego odkręcałam trochę kierownicę, później od razu pełny obrót kieownicą, wzrok w tylną szybę, odkręcenie kierownicy i już prosto
Ewelajna123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 07:57   #1344
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pixelka Pokaż wiadomość
Mi tak samo mówiono i nawet nie wyobrażam sobie robienia łuku patrząc w którekolwiek lusterko zawsze patrzyłam tylko w boczną szybę prawą i później w tylną
Każdy inaczej robi łuk , jedni po pachołkach , inni odwracając się a jeszcze inni patrząc w lusterka zew. i w wew. ....

Ewelajna123- To Mnie tak samo na początku uczono , i łuk nie wychodził Mi w ogóle , no może po paaaru próbach dopiero , a jak instruktor zobaczył , że takim sposobem łuku nie potrafie , to Mnie nauczył na drugi I na teen to już umiem

Edytowane przez oLLeM
Czas edycji: 2010-04-22 o 08:12 Powód: dopisek
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 08:33   #1345
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

No właśnie, każdy inaczej robi łuk Ja robię po pachołkach. Gdy w małej szybie widzę pierszy pachołek, to robię pełny obrót kierownicą i wtedy obracam się do tyłu i patrzę kiedy środkowy tylny pachołek będzie na wysokosci pasa pasażera. Wtedy odkręcam kierownicę i jadę na prosto Oczywiście łuk to dla mnie mordęga i niestety należę do tej grupy niesczęśliwców, ktorzy mają z nim problemy
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 08:33   #1346
pixelka
Zakorzenienie
 
Avatar pixelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 362
GG do pixelka
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez oLLeM Pokaż wiadomość
Każdy inaczej robi łuk , jedni po pachołkach , inni odwracając się a jeszcze inni patrząc w lusterka zew. i w wew. ....
Teraz doczytałam w necie, że to zależy od egzaminatora, czy pozwoli na lusterkach czy nie
dlatego na kursie lepiej jest się uczyc bez lusterek, tylko mi nawet nie powiedzieli, że jest taka opcja
__________________
08.08.2010 - zaręczyny
28.09.2013 - ślub

mgr matematyki



Edytowane przez pixelka
Czas edycji: 2010-04-22 o 08:35
pixelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 09:07   #1347
Puntodivista
☕ sprawia, że jestem☺
 
Avatar Puntodivista
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: ✿
Wiadomości: 6 743
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez oLLeM Pokaż wiadomość
Każdy inaczej robi łuk , jedni po pachołkach , inni odwracając się a jeszcze inni patrząc w lusterka zew. i w wew.
Dokładnie... i zakazów ani nakazów żadnych nie ma.
Darek mi mówił, że nie ważne jak zrobię, ważne, żebym nie dała ciała i żeby było bezpiecznie z naciskiem na bezpiecznie.
__________________

Z m i e n i ł a m swoje życie!
Puntodivista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 10:14   #1348
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Cytat:
Napisane przez pixelka Pokaż wiadomość
Mi tak samo mówiono i nawet nie wyobrażam sobie robienia łuku patrząc w którekolwiek lusterko zawsze patrzyłam tylko w boczną szybę prawą i później w tylną
A ja nie wyobrażam sobie nie popatrzeć w lusterka Jak już zrobię obroty kierownicą, to muszę spojrzeć czy dobrze ustawiłam się między liniami i czy przypadkiem nie zbliżam się za bardzo do prawej albo lewej linii. Jadąc bardzo wolno i spoglądając w lusterka na pewno łatwiej uniknąć najechania na linię.

Jasne, że łuk bez patrzenia w lusterka da się zrobić. Ale z lusterkami jednak łatwiej i bezpieczniej.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 10:30   #1349
oLLeM
Zakorzenienie
 
Avatar oLLeM
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 4 353
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

Pixelka-Kurcze nie wiem czemu nie powiedzieli Tobie na kursie , że można robić łuk za pomocą lusterek Na drugim egzaminie jak robiłam łuk , jak i teraz to żaden z egzaminatorów nie patrzył , w jaki sposób robię łuk , tylko czy za linie nie wyjeżdżam
Puntodivista-Mnie też mówiono zawsze , nie ważne jak robisz ten łuk ,ważne , żebyś zrobiiła
Nija_ - Zgaaadzam się ze wszystkim
oLLeM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 11:12   #1350
pixelka
Zakorzenienie
 
Avatar pixelka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 362
GG do pixelka
Dot.: Egzamin na prawo jazdy - pytania, relacje, trzymanie kciuków ;) cz. VIII

dla mnie ciężko by było łuk zrobić patrząc w lusterka może dlatego, że nigdy mnie tak nie uczono dlatego sobie tego wyobrazić nie mogę ale podziwiam Was, że tak potraficie
__________________
08.08.2010 - zaręczyny
28.09.2013 - ślub

mgr matematyki


pixelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:26.