Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-14, 13:09   #1351
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Paranormal Activity" - rozczarowanie, mawiają, że to horror wszech czasów, mnie rozczarował. nudny
"Bez mojej zgody" - bardzo fajny, wzruszający, książka też super
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:06   #1352
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

BIBLIOTEKARZ 3 - bardzo fajny film, chociaż pierwsza część podobała mi się najbardziej. Bardzo lubię filmy w których bohater wie dużo ciekawostek, tak po protu "od siebie" chociaż pierwsza część podobała mi sie bardziej ;] poznanie Ekskalibura itp
Efekty specjalne w postaci latających wampirów - na plus

9/10
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 14:59   #1353
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez martynusia222 Pokaż wiadomość
"Paranormal Activity" - rozczarowanie, mawiają, że to horror wszech czasów, mnie rozczarował. nudny
mnie tez rozczarował...
naoglądałąm sie zwiastunow, reakcji widzow z amerykanskich kin, gdzie panował jeden wielki krzyk i przerazenie...
Podniecona wlaczylam film, minela godzina,a ja z nudow pytalam sie tż-ta kiedy to sie wreszcie skonczy, bo usypiam.
Końcówka najciekawsza, ale nawet mnie, totalnie strachliwego czlowieka, jakos szczegolnie nie poruszyla.

Warto by wspomniec, ze tej 'horror' zostal oparty na faktach. Historia młodej pary, którą prześladuje duch/zjawa/jakas zła istota.
Zrealizowany przy bardzo malym budżecie, jednak przyniósł milionowe zyski. I sama nie wiem jakim cudem:P
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 15:24   #1354
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

2012- ja rozczarowałam się tym filmem, niestety znowu okazało się , że trailer lepszy of filmu ... po zwiastunie spodziewałam się czegoś co wzbudzi we mnie lęk przed 2012 rokiem, jednak to nie nastąpiło.. efekty specjalnie niszczenia Ziemi nie przekonały mnie a to na nie najbardziej czekałam (po filmie zapowiedź poprzeczka mi się bardzo podniosła w tym elemencie) .. odniosłam wrażenie że zagłada jakoś nie była za bardzo zaplanowana , za mało tragiczne to było, Pojutrze bardziej mną wstrząsnęło ... końcówka filmu niedopracowana (wg mego TŻ-ta filtry niedokładnie ponakładane) , absurdalność niektórych momentów :P i oczywiście ten happy end amerykanów szczęśliwa zjednoczona rodzinka etc w mej ocenie : 6/10

Jeszcze raz - cieniutka komedia romantyczna, Cypryański nie bardzo leżał mi w tej roli.. taki gniotek już im z tego wyszedł, i nawet Pani Stenka tego nie poprawiła :} 3/10
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:09   #1355
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez apollinka Pokaż wiadomość

Jeszcze raz - cieniutka komedia romantyczna, Cypryański nie bardzo leżał mi w tej roli.. taki gniotek już im z tego wyszedł, i nawet Pani Stenka tego nie poprawiła :} 3/10
właśnie z bratem oglądałam to na tvn, zbijaliśmy się ze wszystkiego przez 1,5h, dla mnie żenada zdjęcia morza i gór fajne
zalatywał sztucznością wszystkich polskich 'komedii romantycznych', ale ta jest jedną z najgorszych
Jeszcze raz 2/10 za to że mięśnie brzucha pracują za darmo, lepsze niż siłownia
__________________


Edytowane przez aniolusiek_
Czas edycji: 2009-11-14 o 22:14
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 16:13   #1356
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Jeszcze raz 7/10 z 3 punkty za grę Danuty Stenki,którą bardzo lubię. Reszta za morze,rude włosy i audi
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-14, 21:59   #1357
heroin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

300 - uwielbiam filmy historyczne, chociaż wiadomo, że większość z nich mija się z prawdą. Chłonę atmosferę, stroje z epoki, architekturę może dlatego moja ocena jest nie do końca obiektywna. Ujęcia i muzyka na duży plus.
9/10
heroin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-14, 22:17   #1358
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Julie and Julia 7/10
bardzo pozytywny film akcja toczy się wokół gotowania gra aktorska ok, szczególnie trzeba podkreślić Meryl Streep, jej postać jest cudowna, film nie dłużył mi się, ogólnie ani komedia ani dramat, nie ma jednak głębokiego przesłania więc wyżej dać nie mogę
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 03:39   #1359
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Fanatyk (2001) - Danny jest amerykańskim nazistą- antysemitą. Po ulicach chodzi w koszulce ze swastyką, bije Żyda spotkanego w metrze, wygłasza mowy popierające eksterminację Żydów, włamuje się do Sanagogi. Najdziwnieszje w tym wszystkim jest to, że sam został wychowany na ortodoksyjnego Żyda.

Cholernie dużo spodziewałam się po tym filmie. Brakowało mi jakiś dobitnych odpowiedzi dlaczego zachowuje się tak a nie inaczej. Niby są, ale jak dla mnie mało przekonujące. Film mocno kontrowersyjny, i głównie chyba po to zrobiony, a nie żeby wyciągac niewiadomo jakie wnioski, jak ja próbowałam.
Gosling jak zawsze trzyma poziom.
7,5/10

Finding Neverland - dramat- James jest żonatym dramaturgiem. Właśnie jego sztuka zaliczyła kolejną klapę. Podczas spaceru z psem w parku poznaje wdowę i jej dzieci - odtąd towarzyszy jego zabaw. Jak wpłynie to na jego życie rodzinne i zawodowe James'a? Akcja rozgrywa się na początku XX wieku w Londynie.

Film ma coś w sobie, i to nie tylko Johnny'ego Depp'a. Jest bardzo uroczy, trochę bajkowy. Ale z niekoniecznie happy endem - i to kolejny powód dlaczego mi się podoba - wiem wredna jestem
8/10
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 09:25   #1360
flawless2903
Zadomowienie
 
Avatar flawless2903
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 744
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dystrykt 9 - bardzo mi się podobał. całkowicie nowe przedstawienie tematu 'my i obcy'. o ile, do tej pory, w filmach kontakty z obcymi były na zasadzie 'och i ach, mamy kontakt z innym światem', tak tutaj jest ukazane totalne pogodzenie się z tym, że sobie zawisł ten statek, a 'krewetki' sobie zyją i nawet w pewnym momencie sa ciężarem dla świata. swietny pomysł, fajny montaż. coś nowego i dobrego. POLECAM.
9/10.
__________________
tak.
flawless2903 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 13:12   #1361
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

FACET PEŁEN UROKU - głowny bohater, Charlie jest przekonany, że ciąży na nim przekleństwo "miłosne" - każda dziewczyna, z którą się spotyka, w kilka chwil po zerwaniu z nim spotyka miłość swojego życia. Całkiem niezła komedia, na + postać roztargnionej, wiecznie cos tłuczącej, rozwalającej Cam, którą gra Jessica Alba

8/10

DRUGA SZANSA (Things we lost in the fire) - po smierci męża, Audrey zostaje sama z dwójką dzieci. Poznaje bliżej najlepszego przyjaciela męża, którego nienawidziła, bo jest narkomanem iuważała, że nie była to prawdziwa przyjaźń, że Jerry wykorzystywał jej męza. W momencie, kiedy zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest w stanie sama sobie poradzic z wychowaniem dzieci, obowiązkami domowymi oraz pracami remontowymi, prosi Jerrego, aby z nimi zamieszkał.
Historia wzruszająca, szczególnie kiedy okazuje się, że przyjaźń tych dwóch mężczyzn nie była wyłącznie jednostronna, że Jerry również się w nią zaangażował (np kiedy wiedział gdzie szukać Harper - Audrey nie wiedziała o corocznych seansach kina czarno-białego, na które chodziła z ojcem)

8,5/10
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-15, 20:37   #1362
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

500 dni miłości - wynudziłam się na tym filmie, jak dla mnie nic specjalnego. Denerwowała mnie główna bohaterka i jej podejście do życia, denerwowała mnie apatia i rozmemłanie głównego bohatera. 4/10

Zombieland - ni to horror, ni to komedia Jak dla mnie rozrywka na niskim poziomie, ale da się obejrzeć, momentami nawet można się pośmiać. 4/10

Crossing over - no wreszcie film z treścią! Problematyka emigrantów w Stanach. Autorzy filmu dobrali ciekawe przypadki, które nie są czarno-białe i jednoznaczne do ocenienia. No ale mogę być nieobiektywna, bo wielbię Harrisona Forda 8/10

Kac Vegas - ha ha ha Lekki, łatwy i przyjemny, ale przy tym naprawdę zabawny film, polecam 7/10
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 20:43   #1363
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:

Pozytywów wiele, negatyw jeden, za to ciężkawego kalibru. Film jest moim zdaniem nie do końca zwarty. Tak jakoś "zbyt wiele srok za ogon", co mi nieco psuło odbiór - wolałabym się skupić porządnie na maksymalnie dwóch, trzech mocno zarysowanych wątkach (Buzek z Dorotką, trzy pokolenia kobiet i ich relacje, socrealizm - no, "jakakolwiek konfiguracja czegokolwiek", byle nie za dużo dodatków). Tłumaczę sobie to okolicznością debiutu - zawsze sie chce więcej powiedzieć, pokazać

Czekam na kolejne dziełko pana Lankosza, z niecierpliwością, bo tragicznie brakowało mi takiego reżysera w polskim kinie
Hmmm, nie do końca rozumiem ten zarzut, przecież tam był tak naprawdę tylko jeden wątek (nie liczę przerywników ze wspólczesności, bo tego wątkiem nazwac nie można), a mianowicie wątek bohateki (Buzek). Przecież historia musi byc osadzona w jakichs realiach (tu ponure lata 50-te) i w sytucji - tu sytuacja domowa i zawodowa dziewczyny.

Więcej wątków nie naliczyłam, a film naprawde mi sie podbał nienachalny humor, świetna gra aktorska - jedna z najciekawszych polskich produkcji ostatnich lat.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica









Edytowane przez nebraska
Czas edycji: 2009-11-15 o 20:44
nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 20:58   #1364
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

SUROGACI no cóż spodziewałam się po zwiastunach czegoś lepszego,jak dla mnie trochę nudny aczkolwiek bardzo ciekawy wątek przewodni,taka wizja naszego izolowania się 5/10
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 21:12   #1365
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Rec2
O ile jedynka bylam zachwycona-dosc oryginalny pomysl w zalewie amrykanskiej tandety- o tyle dwojka jest juz slabsza- duzo wrzasku,denerwujacy bohaterowie, kulawy watek egzorcyzmow,brak napiecia;/
Dam 4/10.
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-15, 21:21   #1366
foltynka
Zakorzenienie
 
Avatar foltynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: tam gdzie kończą się drogi zaczyna się WOLNOŚĆ...
Wiadomości: 5 711
GG do foltynka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

wczoraj ogladałam mocny thriller TEORIA ZABIJANIA naprawdę mocny i wiele scen których nie mozna było przewidziec, ale też sie bałam na maxa... jak dla mnie 8/10

a poźniej ogladalam ECHO hmmm taki sobie, chyba do konca go nie skumałam 4/10

widziałas juz ktos GALERIANKI??? albo ma ktos na kompie?
__________________

ciało w przebudowie... było 66 kg... jest 57 kg... będzie 52 kg ?


kocham kawę
hybrydy moja nowa pasja

Być może ten, którego kocham
Jest moich marzeń wiernym cieniem
I jeśli o mnie śni po nocach,
jest moim życiem i spełnieniem
( 26.07.2008 forever )
foltynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 00:00   #1367
bubelmart
Rozeznanie
 
Avatar bubelmart
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Opola
Wiadomości: 775
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez jagodowy smak Pokaż wiadomość
SUROGACI no cóż spodziewałam się po zwiastunach czegoś lepszego,jak dla mnie trochę nudny aczkolwiek bardzo ciekawy wątek przewodni,taka wizja naszego izolowania się 5/10
ja się tam za dobrze nie nastawiałam, więc i nie było się czym rozczarować... tylko Bruce dawał radę.



ostatnio:
Bliżej - łoo, pokręcony film.. nawet nie da się go za bardzo opisać.. ale warto, polecam..

a dzisiaj:
Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet (Girl with the Dragon Tattoo) - niezły, ale jest pewno "ale"... tzn. gdyby nie ten ciągle dający się słyszeć język, myślałabym, że to po prostu jakiś starszy amerykański thriller, choć tak naprawdę wcale nie thriller, tylko taki tam kryminał jakiś.. zagadka jest, facet rozwiązujący zagadkę jest, babka przy facecie jest... no i tyle. chociaż widoki całkiem, całkiem. niczym właściwie nie zachwycił. choć trochę na końcu zaskoczył (2 godzina, 2 minuta - a film trwa 2:15, a tu nagle rozwiązanie... no i dobrze, bo już myślałam, że to tak zostawią, to dopiero byłaby szmira...)
__________________
'Gdy w pewnym momencie twojej codzienności potrąci Cię na przejściu dla pieszych samochód, połóż się leniwie na ulicy, roześmiej się życiu w twarz i powiedz, że i tak jesteś dzisiaj senny...'

anyone who can touch you
- can hurt you or heal you
bubelmart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 07:44   #1368
izuljanka
Zadomowienie
 
Avatar izuljanka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 376
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Adrenalina 2 - tak zrytego filmu nie widzialam juz dawno :P

Zombieland - podobal mi sie,chociaz nie powala
izuljanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 07:52   #1369
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Galerianki- 7/10 film dotyka trudnej tematytki nie jest to łatwy obraz ale daje do myślenia...uważam że film jest dobry choć nie napawa optymizmem i dla mnie jako dla matki 1,5 dziewczynki był naprawde nie lada wyzwaniem.
POLECAM
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-16, 09:18   #1370
foltynka
Zakorzenienie
 
Avatar foltynka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: tam gdzie kończą się drogi zaczyna się WOLNOŚĆ...
Wiadomości: 5 711
GG do foltynka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

sybillla dzieki, ale bede musiala poczekac az bedzie w necie, bo u mnie leciał w ten weekend, ale za pozno sie zorientowalam i dzis leci ostatni dzieno godz18 ale ja jestem do 22 w pracy, ale trudno
__________________

ciało w przebudowie... było 66 kg... jest 57 kg... będzie 52 kg ?


kocham kawę
hybrydy moja nowa pasja

Być może ten, którego kocham
Jest moich marzeń wiernym cieniem
I jeśli o mnie śni po nocach,
jest moim życiem i spełnieniem
( 26.07.2008 forever )
foltynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 10:01   #1371
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Co do Crossing over zgadzam sie, bardzo dobry obraz, z osobistego punktu widzenia bardzo mnie dotknał.9/10

Incendiary - z Michelle Williams i moim kochanym Ewanem Macgregorem. FIlm opowiada o zamachu terrorystycznym w Londynie w ktorym ginie ponad 1000 osób (glownej bochaterki syn i mąż). Bardzo dobra rola Michelle, poruszajacy film.8/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 11:44   #1372
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ja ponownie na forum wpisze District 9 z ocena 9/10.
Moze naraze sie tym stwierdzeniem na lincz ale ja sci-fi bardzo lubie. W kinematografii nie ma wielu naprade dobrych filmow sci-fi - mozna je policzyc na palcach obu rak (moze ewentualnie jakies palce nog dojda jak odpowiednio dlugo pomyslec). District 9 prezentuje dobra fabule nie tylko poruszajaca kwestie obcy-ziemia ale szeroko pojete pojecie obcosci i emigracji, polityki w stosunku do grup emigrantow. Forma dokumentu pomyslowa i dobrze zrealizowana. Efekty specjalne swietnie wykonane. Naprawde bylam pod wrazeniem.

Edytowane przez TLU
Czas edycji: 2009-11-16 o 11:46
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 14:07   #1373
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez TLU Pokaż wiadomość
Ja ponownie na forum wpisze District 9 z ocena 9/10.
Moze naraze sie tym stwierdzeniem na lincz ale ja sci-fi bardzo lubie. W kinematografii nie ma wielu naprade dobrych filmow sci-fi - mozna je policzyc na palcach obu rak (moze ewentualnie jakies palce nog dojda jak odpowiednio dlugo pomyslec). District 9 prezentuje dobra fabule nie tylko poruszajaca kwestie obcy-ziemia ale szeroko pojete pojecie obcosci i emigracji, polityki w stosunku do grup emigrantow. Forma dokumentu pomyslowa i dobrze zrealizowana. Efekty specjalne swietnie wykonane. Naprawde bylam pod wrazeniem.
Z tego co czytalem, to nie tyle o imigracje, co o apartheid chodzilo.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 18:23   #1374
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zaklęci w czasie (The Time Traveller's Wife) 6/10 (ale dla książki 9/10)
Fabuła zaiste ciekawa, gdyż oto mamy przed sobą Henry'ego - podróżnika w czasie. Henry nie podróżuje na własne życzenie. Wręcz przeciwnie. Pod wpływem stresu, alkoholu, lub innych czynników przenosi się w przeszłość, rzadziej w przyszłość. Podczas jednej z podróży (będąc 28-latkiem) poznaje swoją przyszłą żonę. Clare ma wtedy dokładnie 6 lat. Dalszy ciąg historii pełen jest zawirowań chronologicznych (łatwo się pogubić!) i przeskoków w czasie, gdyż nasza para spotyka się w różnych okolicznościach i w różnych konfiguracjach czasowych.

Film powstał na podstawie bestsellerowej książki, i starym, powszechnym obyczajem powiem, że książka jest o niebo lepsza: 500 stron ciekawej lektury przeszytej dramatem, romansem i elementami sf. Wszystko spójne i dość logiczne. Film oczywiście to skraca, spłaszcza i wprowadza zamęt. Tak długą historię chętnie obejrzałoby się w 3-godzinnym filmie, a tutaj mamy tylko i wyłącznie 1h30min najważniejszych fragmentów i po zabawie. Resztę to sobie sami dopowiedzcie.. albo w książce przeczytajcie

Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet 8/10 (ale dla książki 9/10 :P)
Jeżeli się już uprę na jakąś ekranizację, to zawsze najpierw książka, potem film. Uwielbiam się przyzwyczaić do bohaterów, stworzyć ich w swoim umyśle, a potem zweryfikować z wyobrażeniem twórców filmu. Często, gęsto wtedy następuje moje rozczarowanie, ale z pierwszą częścią sagi Millenium było, o dziwo, inaczej.

Fabuła? Skompromitowany dziennikarz, Bloomkvist, dostaje zlecenie od podstarzałego przedstawiciela rodu Vangerów (wielkie szychy!), które polegać ma na znalezieniu zaginionej przed 40-laty 16-letniej Harriet. Ktoś z rodziny zabił ją podstępnie, a nasz staruszek nie może żyć z tą świadomością. Wie, że wkrótce umrze i chce poznać prawdę. Nudy? Ale to już było? Ileż można?
Nic bardziej mylnego.
Dołóżcie do tej fabuły chłodny i surowy klimat Szwecji, równie surową grę aktorską (phi, żadne tam hollywoodzkie gwiazdorstwo), gwałty, kazirodztwo, aspołeczną hackerkę i wibrator, aha, no i mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet. Polecam gorąco Temat idealny na zimowe wieczory, jakże zbliżone to tych szwedzkich

500 dni miłości 5/10
Romans, czy komedia romantyczna? Sama nie wiem, ale chyba miało wyjść coś pomiędzy. Miło, że twórcy pokusili się wreszcie o coś innego niż schematyczna i do bólu przewidywalna komedia romantyczna, równie miło, że nie popłynęli łzawym romansidłem. Jeżeli przypadkowo masz właśnie złamane serce, i strasznie nienawidzisz tej,Twojej drugiej połówki pomarańczy, która Cie właśnie rzuciła, to film idealnie dla Ciebie . Jeden, duży zarzut: przebanalne zakończenie: a może wszystkie te nasze związkowe historie tak banalnie się kończą?

Nowszy model / The Rebound 2/10
Czy może bardziej banalnie? Bardziej ckliwie? Bardziej przewidywalnie? Nie, nie może. 2 punkty tylko dlatego, że miło się obejrzało Catherinę Zetę-Jones (ale nie wiem kto ją zmusił to tej roli) i tego drugiego, jej młodszego chłopka (imienia i nazwiska nie pamiętam :P), bo to całkiem ładni ludzie są .
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-16, 18:31   #1375
TLU
Zadomowienie
 
Avatar TLU
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 261
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Z tego co czytalem, to nie tyle o imigracje, co o apartheid chodzilo.
Apartheid jest tu obrana polityka wobec 'obcych'. W filmie przedstawione sa tez reakcje ludnosci na przybyszow, ich odmiennosc jest odbierana podobnie jak odmiennosc imigrantow z tej samej planety - stad ja nazwalabym film szerzej filmem o emigracji. Poza tym glowny watek to przemiana glownego bohatera w obcego czyli jakas forma asymilacji obcosci. Nie uwazam, ze jest to tylko film o apartheidzie.
TLU jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 06:51   #1376
sybillla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 112
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

a dla mnie dystrykt był po prostu głupi może ciężko mi się było skupić na 2 lub 3 dnie gdyż przerosła mnie ta fabuła z kosmosu
sybillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 08:59   #1377
agus87
Zakorzenienie
 
Avatar agus87
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 11 709
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez flawless2903 Pokaż wiadomość
Dystrykt 9 - bardzo mi się podobał. całkowicie nowe przedstawienie tematu 'my i obcy'. o ile, do tej pory, w filmach kontakty z obcymi były na zasadzie 'och i ach, mamy kontakt z innym światem', tak tutaj jest ukazane totalne pogodzenie się z tym, że sobie zawisł ten statek, a 'krewetki' sobie zyją i nawet w pewnym momencie sa ciężarem dla świata. swietny pomysł, fajny montaż. coś nowego i dobrego. POLECAM.
9/10.
mnie tez sie dystrykt bardzo podobal, swietny film

to juz ze 3 tygodnie temu ale obejrzalam z mezem wszystkie czesci X-MEN 1, 2, 3
EXTRA!!! najlepsza byla czesc 3 czyli ta, ktora najlepiej obejrzec na poaczatku, a dopiero pozniejsze wczesniejsze czesci
daje 10/10

TRANSFORMERS - NA poczatku filmu przerazaly mnie te wszystkie roboty i zabaweczki, za duzo tego wszystkiego, kolorow, odglosow, ale pozniej kiedy zauwazylam, ze w filmie gra moj jeden z najbardziej ulubionych aktorow mianowicie Shia La Baeuff (chyba tak sie to pisze) to zaczelam ogladac dalej, powiem wam, ze film mnie wciagnal i okazal sie byc bardzo ciekawy

daje 7/10 za bardzo nudny i pelen chaosu poczatek

GROBOWIEC DIABLA
- horror, bardzo dobry z ciekawa fabula
8/10 mozna sie przestraszyc ale chwilami znow oblesny


AUSTRALIA - piekny film o rzeczywistosci i prawdzie wobec dzieci podczas wojny
wpleciony watek milosny, rowniez odniosl tutaj dobre znaczenie
bardzo mi sie podobal, jednakze film trwa 2h i 48min wiec daje mu 9/10

JENIFER'S BODY wreszcie obejrzalam film ze slynna megan fox
szczerze wam powiem, ze film mnie wciagnal, i bardzo bardzo mi sie podobal daje 9/10 - tyle dlatego, ze dużo obleśnych scen z krwia bylo

ROLE MODELs - TLUMACZONY JAKO DUZE CHLOPCY I MALE CHLOPCY ( nie wiem czemu ) - chwialmi nudny, kilka smiesznych scen, ogolnie moze byc, fabula inna jak zwykle - dlatego daje mu 6/10
__________________
Aleksandra 19.04.2011
agus87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 09:40   #1378
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość

ROLE MODELs - TLUMACZONY JAKO DUZE CHLOPCY I MALE CHLOPCY ( nie wiem czemu ) - chwialmi nudny, kilka smiesznych scen, ogolnie moze byc, fabula inna jak zwykle - dlatego daje mu 6/10
Wg filmweb polski tytuł filmu to "Wyrolowani" tudzież "Mali duzi chłopcy"
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 09:47   #1379
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

wczoraj byłam w kinie na The other man z Banderasem. Myslalam ze bedzie troche wiecej akcji, a okazał sie dramatem choc jednak ciekawym. Po smierci zony, mąż odkrywa ze wiodła ona podwójne życie. Za cel obiera sobie odnalezenie tego drugiego...6/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-17, 10:56   #1380
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

2012 - film na zapelnienie populudnia, fajne efekty specjalne, + za Woody Harrelson'a i John'a Cusack'a 7/10

Fired Up - typowa amerykanska komedyjka o nastolatkach i ich podobojach milosnych + za soundtrack i elementy fajnych choregrafii dla cheerleaderek usmialam się, wiec :7,5/10
ghana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.