Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-18, 10:01   #1381
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
to nie jest tak jak piszesz, do typowego handlu sluzy alibaba, aliexpres to zakupy detaliczne. Natomiast darmowe koszty przesylki na ali wynikaja z tego, ze w Chinach ci sprzedawcy maja z poczta umowy dzialajace troche na zasadzie abonamentu, bez względu na to, ile wyślą np w miesiącu paczek, płacą jakąś kwotę z góry, także niech będzie to np 100$ a wysyłają miesięcznie 5 000 paczek, to taka jedna paczka nawet dolara nie kosztuje, dlatego te koszty przesylki już im się zwracają w tym, co zarabiają na sprzedaży, zwłaszcza że ustawienie opcji 'darmowa wysyłka' na pewno bardzo im tą sprzedaż podnosi i tak to się kręci, bardzo korzystnie dla nas a na allegro niestety często sprzedają sklepy, który nie mają aż takiego obrotu jak ci sprzedawcy z ali, więc taka umowa z pocztą nie byłaby dla nich opłacalna
zgadzam się, że hasło "darmowa wysyłka" podnosi sprzedaż Ja osobiście kupując na allegro kliknę ten przedmiot, który jest droższy a jest z FS niż ten co pokazuje tańszą cenę, a sprzedawca chce 15 zł za wysyłkę ! :P Wkurzają mnie te wygórowane ceny za wysyłkę ;p
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:10   #1382
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

wizaz mi załacznik kasuje;/

tu macie sukienkę https://www.youtube.com/watch?v=uq2CHoBMZQA
ok 9 minuty pochodzi z sammydress ale pewnie to samo co na ali.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
zgadzam się, że hasło "darmowa wysyłka" podnosi sprzedaż Ja osobiście kupując na allegro kliknę ten przedmiot, który jest droższy a jest z FS niż ten co pokazuje tańszą cenę, a sprzedawca chce 15 zł za wysyłkę ! :P Wkurzają mnie te wygórowane ceny za wysyłkę ;p

wygórowane? a zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wysyłka teraz, po kolejnej podwyżce, plus jeszcze koszty pakowania które też dochodzą do przesyłki. Strasznie mnie irytuje to jak sprzedaje swoje prywatne rzeczy na all i nagle ktoś chce do rzeczy za 15 zł wysyłke gratis, no kurde jak wysyłka z pakowaniem to standardowo koszt 10zł przy poleconym ekonomicznym. Nikt nie będzie za przesyłkę dopłacał niestety


Sama też ubolewam nad tym że wysyłka jest droga, ale to nie wina sprzedawcy tylko poczty polskiej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1394048594459-P-1528781.jpg (39,1 KB, 82 załadowań)

Edytowane przez Rotkohl
Czas edycji: 2014-04-18 o 10:12
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:21   #1383
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
wizaz mi załacznik kasuje;/

tu macie sukienkę https://www.youtube.com/watch?v=uq2CHoBMZQA
ok 9 minuty pochodzi z sammydress ale pewnie to samo co na ali.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



wygórowane? a zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wysyłka teraz, po kolejnej podwyżce, plus jeszcze koszty pakowania które też dochodzą do przesyłki. Strasznie mnie irytuje to jak sprzedaje swoje prywatne rzeczy na all i nagle ktoś chce do rzeczy za 15 zł wysyłke gratis, no kurde jak wysyłka z pakowaniem to standardowo koszt 10zł przy poleconym ekonomicznym. Nikt nie będzie za przesyłkę dopłacał niestety


Sama też ubolewam nad tym że wysyłka jest droga, ale to nie wina sprzedawcy tylko poczty polskiej

List polecony ekonomiczny od lutego kosztuje 4,20 plus ewentualnie koperta 2 zł w cenie detalicznej, choć jak ktoś prowadzi DG i wysyłkę to kupuje w hurcie więc 15 zł na list polecony ekonomiczny to jest kpina i śmiech na sali Poza tym koszty pakowania wlicza się w towar. Amen.
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:21   #1384
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
Odebrałam spodnie (te http://www.aliexpress.com/snapshot/6048343615.html) i ogólnie są za☠☠☠iste tj mięsisty materiał, bez wystających kilometrowych nitek, no ogólnie bardzo przyzwoite ALE....za krótkie !!! na stronie napisali, że 100 cm a tu przy szybkich pomiarach wyszło mi chyba nawet 94 cm :/ Napisałam do sprzedawcy, że chce połowę zwrotu ;p
a ile maja w biodrach?? i jaki rozmiar? długosc mierzona od zewnatrz? czy wewnatrz?
i czy warte sa kupna masz jakas foteczke?
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:27   #1385
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Goffka Pokaż wiadomość
a ile maja w biodrach?? i jaki rozmiar? długosc mierzona od zewnatrz? czy wewnatrz?
i czy warte sa kupna masz jakas foteczke?
Wzięłam M rozmiar a spodni noszę normalnie duże S Ogólnie są świetne (mają taki niski krok jak na fotce) tylko krótkie :/ Jak wrócę do domu i będzie mi działał internet to wrzucę fotkę i 94 cm od zewnątrz.
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:31   #1386
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
Wzięłam M rozmiar a spodni noszę normalnie duże S Ogólnie są świetne (mają taki niski krok jak na fotce) tylko krótkie :/ Jak wrócę do domu i będzie mi działał internet to wrzucę fotkę i 94 cm od zewnątrz.
czyli na około 160 beda idealne
chyba pomysle o nich a moze Ty chcesz sie ich pozbyc?
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:46   #1387
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
List polecony ekonomiczny od lutego kosztuje 4,20 plus ewentualnie koperta 2 zł w cenie detalicznej, choć jak ktoś prowadzi DG i wysyłkę to kupuje w hurcie więc 15 zł na list polecony ekonomiczny to jest kpina i śmiech na sali Poza tym koszty pakowania wlicza się w towar. Amen.
hmm list polecony gabaryt A i najmniejsza waga, to co Ci sie do niego zmieści? Juz pomijajac wagę bo są rzeczy lżejsze i cieższe, ale ciuch Ci jako gabaryt A nie przejdzie(ba nawet mało które kosmetyki jako gabaryt A przejdą), najtańsza przesyłka polecona ekonomiczna w gabarycie B to 7,50, wiekszość przesyłek ubraniowych wązy jednak powyzej 350g wiec wtedy jest 8.30 za przesyłkę plus pakowanie to jest około 10zł.

15zł to za dużo na polecony ekonomiczny, ale swoja drogą ja takiej kwoty nie widziałam przy przesyłkach, za to wiem, ze bulwersują się kupujacy przy 10zł, kiedy to jest faktyczny koszt wysłania. Pakowanie z regulaminu powinno się wliczać w ciuch, ale dla mnie to durny zapis, bo koszt pakowania to jest skłądowa kosztu wysłania, bo bez zapakowania się nie wyśle, a przy odbiorze osobistym się nie pakuje. Kwota wysyłki boli zawsze, ale kupujący sie na tym nie bogaci, to są faktyczne koszta wysłania.
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 10:53   #1388
eternity00
Wtajemniczenie
 
Avatar eternity00
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 284
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
List polecony ekonomiczny od lutego kosztuje 4,20 plus ewentualnie koperta 2 zł w cenie detalicznej, choć jak ktoś prowadzi DG i wysyłkę to kupuje w hurcie więc 15 zł na list polecony ekonomiczny to jest kpina i śmiech na sali Poza tym koszty pakowania wlicza się w towar. Amen.
za 4,20 to jest ekonomiczny w najmniejszej z możliwych kopert bombelkowych do których wejdą max 3 pomadki (dziś wysyłałam) jeżeli ktoś chce wyslać ciuchy, przykładowo sama bluzkę to koszt wysyłki koło 8 zł wychodzi, więc moim zdaniem 10zł za wysyłkę w polskich realiach to normalna cena
eternity00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:58   #1389
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
hmm list polecony gabaryt A i najmniejsza waga, to co Ci sie do niego zmieści? Juz pomijajac wagę bo są rzeczy lżejsze i cieższe, ale ciuch Ci jako gabaryt A nie przejdzie(ba nawet mało które kosmetyki jako gabaryt A przejdą), najtańsza przesyłka polecona ekonomiczna w gabarycie B to 7,50, wiekszość przesyłek ubraniowych wązy jednak powyzej 350g wiec wtedy jest 8.30 za przesyłkę plus pakowanie to jest około 10zł.

15zł to za dużo na polecony ekonomiczny, ale swoja drogą ja takiej kwoty nie widziałam przy przesyłkach, za to wiem, ze bulwersują się kupujacy przy 10zł, kiedy to jest faktyczny koszt wysłania. Pakowanie z regulaminu powinno się wliczać w ciuch, ale dla mnie to durny zapis, bo koszt pakowania to jest skłądowa kosztu wysłania, bo bez zapakowania się nie wyśle, a przy odbiorze osobistym się nie pakuje. Kwota wysyłki boli zawsze, ale kupujący sie na tym nie bogaci, to są faktyczne koszta wysłania.
no to fakt, zależy co wysyłają ale często na koszulkę ustalają sobie cenę wysyłki nawet 10 zł - ale ok, to nie jest temat to tego więc koniec każdy sobie kupuje na własne życzenie więc można kupować a można nie ;p

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Goffka Pokaż wiadomość
czyli na około 160 beda idealne
chyba pomysle o nich a moze Ty chcesz sie ich pozbyc?
hehe nie, nie będę się ich pozbywać ;p będę nosiła jako 3/4 ;p
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 10:58   #1390
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
List polecony ekonomiczny od lutego kosztuje 4,20 plus ewentualnie koperta 2 zł w cenie detalicznej, choć jak ktoś prowadzi DG i wysyłkę to kupuje w hurcie więc 15 zł na list polecony ekonomiczny to jest kpina i śmiech na sali Poza tym koszty pakowania wlicza się w towar. Amen.
Chyba tylko jak się wysyła kawałek papieru Ja standardowo za wysłanie jakiejś koszulki/sweterka płacę na poczcie 7,50 zł poleconym ekonomicznym, a jak przekroczy ileś tam gram to jest to już 8,30 (i nie jest trudno to przekroczyć) . Koperta bąbelkowa A4 to ok 2 zł dodatkowych kosztu. Nie mówię już o cenach paczki... Rozumiem, że do rzeczy za kilkadziesiąt złotych można dorzucić wysyłkę za darmo, ale jak coś jest warte 10-20, to sorry...
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 11:00   #1391
path87
Zakorzenienie
 
Avatar path87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 4 593
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Nie widze tam nigdzie nazwy sprzedawcy.. A probowalas wpisac na ali te cala nazwe stroju lacznie z tym nr na koncu?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
tak wpisywałam część to wyrzucało mi kilka aukcji, a jak całość to zupełnie inny strój.



Cytat:
Napisane przez nada13 Pokaż wiadomość
http://m.aliexpress.com/item/7672390...bilesitedetail tutaj jest link do aukcji z której kupiła ale jest out of stock juz
Cytat:
Napisane przez Sisisa Pokaż wiadomość
Ona napisała, że kupiła ten kostium, w tym sklepie były duże wyprzedaże i po wyprzedażach sklep został zamknięty.
I że tu można kupić ten kostium: http://www.aliexpress.com/item/2013-...767239070.html, ale myśli, że zdjęcie jest takie samo, a kostium inny.
dziękuję za pomoc dziewczyny
chciałabym bardzo kupić ten strój, ale szukam dobrej aukcji i sprzedawcy, żeby się nie rozczarować.
__________________
Konsultantka Avon
path87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 11:14   #1392
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Chyba tylko jak się wysyła kawałek papieru Ja standardowo za wysłanie jakiejś koszulki/sweterka płacę na poczcie 7,50 zł poleconym ekonomicznym, a jak przekroczy ileś tam gram to jest to już 8,30 (i nie jest trudno to przekroczyć) . Koperta bąbelkowa A4 to ok 2 zł dodatkowych kosztu. Nie mówię już o cenach paczki... Rozumiem, że do rzeczy za kilkadziesiąt złotych można dorzucić wysyłkę za darmo, ale jak coś jest warte 10-20, to sorry...
ale mnie się rozchodzi o to, że np na allegro wg regulaminu koszty obsługi i zapakowania powinny być wliczone w towar a cena za wysyłkę to sama cena za wysyłkę np list 7,20 to ma pokazywać 7,20
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 11:18   #1393
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Jadę dziś do domu, chcecie real zdjęcia naszyjnika przeźroczystego ala zarowego? bo w sumie duzo ich było chyba już, wiec nie wiem czy bd sens robić zdjęcia Ja zaraz płacę za zegarek i kolejne spódnico spodnie tym razem limonkowe



eternity00 mi juz pomadka w gabaryt a nie przeszła bo baka zawsze sprawdza przez taki plastik przekłąda i parę milimetrów za duzo szerokosci było na A (max 2 cm) ale to nie jest tak, ze tylko w małej kopercie bo w a4 wysyłajac do szerokosci 2cm też sie mozna na gabaryt A załapać
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 11:19   #1394
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
no to fakt, zależy co wysyłają ale często na koszulkę ustalają sobie cenę wysyłki nawet 10 zł - ale ok, to nie jest temat to tego więc koniec każdy sobie kupuje na własne życzenie więc można kupować a można nie ;p

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:55 ----------



hehe nie, nie będę się ich pozbywać ;p będę nosiła jako 3/4 ;p
jak możesz zmierz mi biodra albo napisz ile mas zi czy na ciebie sa dobre?
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 11:27   #1395
lolika
Rozeznanie
 
Avatar lolika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 621
GG do lolika
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Goffka Pokaż wiadomość
jak możesz zmierz mi biodra albo napisz ile mas zi czy na ciebie sa dobre?
ok ok a biodra to się z tyłkiem mierzy ? :P ja to nigdy nie wiem
__________________
"Kobiety lubią giełdę próżności - niekoniecznie chcą się sprzedać, ale chcą znać kurs."

Wymiankowo https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post53584534
lolika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 11:47   #1396
Goffka
Zakorzenienie
 
Avatar Goffka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 9 827
GG do Goffka
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
ok ok a biodra to się z tyłkiem mierzy ? :P ja to nigdy nie wiem
tak w najszerszym miejscu
Goffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 12:17   #1397
melay
Zadomowienie
 
Avatar melay
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 093
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

U jace k znowu niskie ceny rzeczy. Tylko teraz doliczy sobie koszty wysyłki. Więc może będzie się tłumaczył, że w tamtych aukcjach wpisał źle wysyłkę

Zamawiał ktoś na Ali jakąś ramoneskę?
melay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 12:43   #1398
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Rotkohl Pokaż wiadomość
wizaz mi załacznik kasuje;/

tu macie sukienkę https://www.youtube.com/watch?v=uq2CHoBMZQA
ok 9 minuty pochodzi z sammydress ale pewnie to samo co na ali.

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:06 ----------



wygórowane? a zdajesz sobie sprawę ile kosztuje wysyłka teraz, po kolejnej podwyżce, plus jeszcze koszty pakowania które też dochodzą do przesyłki. Strasznie mnie irytuje to jak sprzedaje swoje prywatne rzeczy na all i nagle ktoś chce do rzeczy za 15 zł wysyłke gratis, no kurde jak wysyłka z pakowaniem to standardowo koszt 10zł przy poleconym ekonomicznym. Nikt nie będzie za przesyłkę dopłacał niestety


Sama też ubolewam nad tym że wysyłka jest droga, ale to nie wina sprzedawcy tylko poczty polskiej
Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
List polecony ekonomiczny od lutego kosztuje 4,20 plus ewentualnie koperta 2 zł w cenie detalicznej, choć jak ktoś prowadzi DG i wysyłkę to kupuje w hurcie więc 15 zł na list polecony ekonomiczny to jest kpina i śmiech na sali Poza tym koszty pakowania wlicza się w towar. Amen.

Cytat:
Napisane przez eternity00 Pokaż wiadomość
za 4,20 to jest ekonomiczny w najmniejszej z możliwych kopert bombelkowych do których wejdą max 3 pomadki (dziś wysyłałam) jeżeli ktoś chce wyslać ciuchy, przykładowo sama bluzkę to koszt wysyłki koło 8 zł wychodzi, więc moim zdaniem 10zł za wysyłkę w polskich realiach to normalna cena
Dokładnie.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 12:47   #1399
dariapaulina
Raczkowanie
 
Avatar dariapaulina
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 127
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez melay Pokaż wiadomość
Zamawiał ktoś na Ali jakąś ramoneskę?
http://www.aliexpress.com/item/Women...384730270.html ja myślę o tej, ale nie wiem, który kolorek wybrać..
dariapaulina jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-18, 12:49   #1400
xDOMINIKAx
Zadomowienie
 
Avatar xDOMINIKAx
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 680
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

zależy od tego kto przyjmuje na poczcie ja spódnice wysyłałam po 4.20 bo kobieta powiedziała że jak się ściśnie to przejdzie na gabaryt A :P
__________________
Miłego dnia
xDOMINIKAx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:26   #1401
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
to nie jest tak jak piszesz, do typowego handlu sluzy alibaba, aliexpres to zakupy detaliczne. Natomiast darmowe koszty przesylki na ali wynikaja z tego, ze w Chinach ci sprzedawcy maja z poczta umowy dzialajace troche na zasadzie abonamentu, bez względu na to, ile wyślą np w miesiącu paczek, płacą jakąś kwotę z góry, także niech będzie to np 100$ a wysyłają miesięcznie 5 000 paczek, to taka jedna paczka nawet dolara nie kosztuje, dlatego te koszty przesylki już im się zwracają w tym, co zarabiają na sprzedaży, zwłaszcza że ustawienie opcji 'darmowa wysyłka' na pewno bardzo im tą sprzedaż podnosi i tak to się kręci, bardzo korzystnie dla nas a na allegro niestety często sprzedają sklepy, który nie mają aż takiego obrotu jak ci sprzedawcy z ali, więc taka umowa z pocztą nie byłaby dla nich opłacalna
a Poczta Polska ma w ogóle taka usługę ze możesz płacić abonament i wysyłasz ile chcesz paczek nawet 7tys km w dal?
nie sadze...
__________________
Audentes fortuna iuvat
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:27   #1402
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
ale mnie się rozchodzi o to, że np na allegro wg regulaminu koszty obsługi i zapakowania powinny być wliczone w towar a cena za wysyłkę to sama cena za wysyłkę np list 7,20 to ma pokazywać 7,20
Aaaaa

Cytat:
Napisane przez melay Pokaż wiadomość
U jace k znowu niskie ceny rzeczy. Tylko teraz doliczy sobie koszty wysyłki. Więc może będzie się tłumaczył, że w tamtych aukcjach wpisał źle wysyłkę

Zamawiał ktoś na Ali jakąś ramoneskę?
Taaaa
Już nawet miałam anulować zamówienie, ale jak ktoś tu napisał, że jace podał numer trackingu, to myślę sobie: poczekam jeszcze...

Podbijam pytanie
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:35   #1403
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość
a Poczta Polska ma w ogóle taka usługę ze możesz płacić abonament i wysyłasz ile chcesz paczek nawet 7tys km w dal?
nie sadze...
oczywiście, że jest taka usługa, przecież jak dostajesz czasem listy np z banków etc to masz w miejscu znaczka 'na podstawie umowy nr....' i to są różnego rodzaju umowy z dużymi firmami, które wysyłają bardzo dużą ilość i są rozliczane na zupełnie innych warunkach.
PP ma takie rozwiązanie, ale jest opłacalne tylko dla naprawdę dużych firm, więc nie ma szans, żeby dla kogoś prowadzącego mały sklep internetowy na all było to opłacalne, za to w Chinach tego rodzaju usługa dla sprzedawców wysyłających pewnie dziesiątki tysięcy przesyłek miesięcznie, jest jak najbardziej dostępna i to dokładnie stąd są zerowe koszty wysyłki.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
Aaaaa



Taaaa
Już nawet miałam anulować zamówienie, ale jak ktoś tu napisał, że jace podał numer trackingu, to myślę sobie: poczekam jeszcze...

Podbijam pytanie
to mi podał, ale właśnie sprawdziłam i nadal jest komunikat, że takiej paczki nie otrzymano, napiszę do niego jeśli po weekendzie się to nie zmieni
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:35   #1404
dennyrose
Zadomowienie
 
Avatar dennyrose
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 223
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
Odebrałam spodnie (te http://www.aliexpress.com/snapshot/6048343615.html) i ogólnie są za☠☠☠iste tj mięsisty materiał, bez wystających kilometrowych nitek, no ogólnie bardzo przyzwoite ALE....za krótkie !!! na stronie napisali, że 100 cm a tu przy szybkich pomiarach wyszło mi chyba nawet 94 cm :/ Napisałam do sprzedawcy, że chce połowę zwrotu ;p

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
Wzięłam M rozmiar a spodni noszę normalnie duże S Ogólnie są świetne (mają taki niski krok jak na fotce) tylko krótkie :/ Jak wrócę do domu i będzie mi działał internet to wrzucę fotkę i 94 cm od zewnątrz.
A ja cały czas czekam na te spodnie i jeszcze na drugie ale inne, paczki wyleciały 5 i 8 kwietnia z Pekinu i cisza
Inna, która wyleciała 9 z Szanghaju była u mnie już w poniedziałek.

Na mnie te spodnie długościowo powinny być dobre bo mam tylko 160 cm wzrostu

Tak w ogóle to mam jakieś chwilowe zniechęcenia do Ali, dostałam pierścionek w innym rozmiarze niż zamawiałam (na szczęście kupujący zwrócił cała kwotę ale pierścionka już nie ma żeby sobie kupić właściwy rozmiar ).
I wyliczyłam że na 12 transakcji tylko połowa rzeczy mi się podoba.
Tak, tak, takie ryzyko zakupów przez internet, ale stwierdziłam że będę dokładniej analizować ewentualne zachcianki zakupowe
dennyrose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:39   #1405
path87
Zakorzenienie
 
Avatar path87
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 4 593
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
oczywiście, że jest taka usługa, przecież jak dostajesz czasem listy np z banków etc to masz w miejscu znaczka 'na podstawie umowy nr....' i to są różnego rodzaju umowy z dużymi firmami, które wysyłają bardzo dużą ilość i są rozliczane na zupełnie innych warunkach.
PP ma takie rozwiązanie, ale jest opłacalne tylko dla naprawdę dużych firm, więc nie ma szans, żeby dla kogoś prowadzącego mały sklep internetowy na all było to opłacalne, za to w Chinach tego rodzaju usługa dla sprzedawców wysyłających pewnie dziesiątki tysięcy przesyłek miesięcznie, jest jak najbardziej dostępna i to dokładnie stąd są zerowe koszty wysyłki.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------



to mi podał, ale właśnie sprawdziłam i nadal jest komunikat, że takiej paczki nie otrzymano, napiszę do niego jeśli po weekendzie się to nie zmieni
tu się nie zgodzę, płacąc takie abonamenty wcale nie jest taniej. chodzi po prostu o to, że nie trzeba co rusz biegać po znaczki, tylko wysyła się listy z taką pieczątką a na koniec miesiąca po prostu PP przysyła fakturę za ilość listów jaką się wysłało.
__________________
Konsultantka Avon
path87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:51   #1406
migea
Zadomowienie
 
Avatar migea
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 486
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez lolika Pokaż wiadomość
ale mnie się rozchodzi o to, że np na allegro wg regulaminu koszty obsługi i zapakowania powinny być wliczone w towar a cena za wysyłkę to sama cena za wysyłkę np list 7,20 to ma pokazywać 7,20
Regulamin allegro jest dziwny wiec nie ma co dywagować... też masz zakaz podróbek a chyba nikt nie wierzy ze perfumy za 20 czy 50zł chanell czy diora to oryginały a jest tego na potęgę i tego nie kasują.
Z drugiej strony jak ktoś wystawia 30-50 aukcji ja nie oczekuje ze każdą rzecz będzie ważył i wpisywał koszt wg poczty polskiej - wiadomo ze ceny są uśrednione wysyłki i albo one pasują komuś albo nie...
ja 2x wystawiłam negatywa dlatego że ktoś mnie skasował na 23zł a wysłał za 11zł to jest przegięcie(oczywiscie miałam swiadomosc ze tez mi wystawi negatywa choc nie zawiniłam w niczym bo mial na drugi dzien moją płatność) ale za 3-5zł nie robię zamieszania i się nie czepiam bo to chore.

Jeszcze jest kwestia ubezpieczania paczek o czym nikt nie pamięta ale jak się zagubi paczka to nagle chce zwrot kasy i nie chce czekać 21dni az mi poczta da odpowiedz czy zgubiła czy nie Mi poczta zagubiła przesyłkę za 150zł to wiem co piszę -okazało że poczta zwrócić mi może tylko 100zł i wtedy są przepychanki z kupującymi, a w świetle prawa ja nie odpowiadam za paczkę tylko do momentu dostarczenia ja do przewodnika czyli poczyty kuriera pozniej juz na nim spoczywa obowiązek. Na końcu oddałam kase factowi po 4 dniach nie czekając na poczty rozpatrzenie bo dosyć miałam obelg w słuchawce- poczta po 21dniach nie uznała reklamacji- robiłam odwołanie i dopiero wówczas zwrócili.
Wiec ja sprzedając i kupując na allego mam takie podejście ze albo mi pasują koszta albo sie dogaduje albo kupuje gdzie indziej, a jak sprzedaję uświadamiam kupującego albo płaci i ubezpiecza albo później niech nie ma do mnie pretensji.
Z drugiej strony aliexpres ma kilka fajnych rozwiazan jak spory i otrzymanie kasy dopiero jak kliniesz ze otrzymałas towar i wszytko ok- przynajmniej sie teoretycznie staraja sprzedawcy by klient był zadowolony a nie ze na allegro wysla szit a pozniej sie szarpiesz na slowa w sporze a na koncu ci pracownik allegro pisze ze mozesz oddac sprawe do sądu i tyle.
Niestety żyjemy w PL a nie Chinach i tutaj koszty prowadzenia firmy są masakryczne i funkcjonowanie jest inne ze trzeba się albo dostosować albo emigrować in Chaina

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 14:41 ----------

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
oczywiście, że jest taka usługa, przecież jak dostajesz czasem listy np z banków etc to masz w miejscu znaczka 'na podstawie umowy nr....' i to są różnego rodzaju umowy z dużymi firmami, które wysyłają bardzo dużą ilość i są rozliczane na zupełnie innych warunkach.
PP ma takie rozwiązanie, ale jest opłacalne tylko dla naprawdę dużych firm, więc nie ma szans, żeby dla kogoś prowadzącego mały sklep internetowy na all było to opłacalne, za to w Chinach tego rodzaju usługa dla sprzedawców wysyłających pewnie dziesiątki tysięcy przesyłek miesięcznie, jest jak najbardziej dostępna i to dokładnie stąd są zerowe koszty wysyłki.

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------



to mi podał, ale właśnie sprawdziłam i nadal jest komunikat, że takiej paczki nie otrzymano, napiszę do niego jeśli po weekendzie się to nie zmieni
ale to nie sa umowy takie korzystne właśnie banki i instytucje raczej państwowe maja i to są zupełnie inne zasady i nie możesz do handlu porównywać- ile paczek dostajesz z allegro ze jest naklejka zgodnie z umowa - bo ja nie przypominam sobie.
Jak by to był taki raj cenowy to na allegro dawno by sprzedawcy z tego korzystali...
dlatego lepiej zrobić cenę większa a wysyłkę grais i ludzie są tak skonstruowani ze kupią więcej tego towaru niż jak na aukcji jest cena niższa + wysyłka i wychodzi to taniej (wiem bo wystawiałam 2 opcje i wyniki samą mnie zaskoczyły )... ale cóż tutaj już NLP i techniki manipulacji wchodzą w grę
__________________
Audentes fortuna iuvat

Edytowane przez migea
Czas edycji: 2014-04-18 o 13:44
migea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:56   #1407
niezapomnijkaa09
Rozeznanie
 
Avatar niezapomnijkaa09
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 688
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez dennyrose Pokaż wiadomość
A ja cały czas czekam na te spodnie i jeszcze na drugie ale inne, paczki wyleciały 5 i 8 kwietnia z Pekinu i cisza
Inna, która wyleciała 9 z Szanghaju była u mnie już w poniedziałek.

Na mnie te spodnie długościowo powinny być dobre bo mam tylko 160 cm wzrostu

Tak w ogóle to mam jakieś chwilowe zniechęcenia do Ali, dostałam pierścionek w innym rozmiarze niż zamawiałam (na szczęście kupujący zwrócił cała kwotę ale pierścionka już nie ma żeby sobie kupić właściwy rozmiar ).
I wyliczyłam że na 12 transakcji tylko połowa rzeczy mi się podoba.
Tak, tak, takie ryzyko zakupów przez internet, ale stwierdziłam że będę dokładniej analizować ewentualne zachcianki zakupowe
Ja do alli też się zniechęciłam- wkurza mnie czas oczekiwania na wysłanie np 30- 60 dni a czasem sprzedający go wydłużają mimo, że kupowałam na aukcjach z wysyłką np do 10 dni.
Za to uwielbiam ebay. Przesyłki wysyłane zawsze w ciągu 2-3 dni i u mnie są max po 2 tygodniach.
Jakiś inny standard obsługi tam jest chociaż często widzę tych samych sprzedających.
Czasami niektóre ciuchy są o dolara lub dwa droższe ale mi to nie przeszkadza bo:
zawsze mam towar zgodny z opisem
nikt mi nigdy nie anulował paczki- nawet jak kupiłam koszulę za 1 dolara bo ktoś się pomylił na aukcji o taką
__________________
16.10.2010 żonka swojego męża
21.04.2014 szczęśliwa mama Antosia


Aparatka:
góra 27.06.2014
niezapomnijkaa09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 14:15   #1408
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez dziefczynka1987 Pokaż wiadomość
Róże już posadzone.
Są to nasionka więc pewnie wyrosną pojedyncze krzewy
Zasiałam je do pojemniczka po lodach. Jak zaczną kiełkować przepikuję do gleby.
Zdam relacje po 40 dniach
Czekam
Cytat:
Napisane przez dariapaulina Pokaż wiadomość
http://www.aliexpress.com/item/Women...384730270.html ja myślę o tej, ale nie wiem, który kolorek wybrać..
Czarną, wygląda bardziej elegancko, a ta w kolorze apricot jak poszarzała biel
Cytat:
Napisane przez xDOMINIKAx Pokaż wiadomość
zależy od tego kto przyjmuje na poczcie ja spódnice wysyłałam po 4.20 bo kobieta powiedziała że jak się ściśnie to przejdzie na gabaryt A :P
Fajne masz babki na poczcie
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 15:28   #1409
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez niezapomnijkaa09 Pokaż wiadomość
Ja do alli też się zniechęciłam- wkurza mnie czas oczekiwania na wysłanie np 30- 60 dni a czasem sprzedający go wydłużają mimo, że kupowałam na aukcjach z wysyłką np do 10 dni.
Za to uwielbiam ebay. Przesyłki wysyłane zawsze w ciągu 2-3 dni i u mnie są max po 2 tygodniach.
Jakiś inny standard obsługi tam jest chociaż często widzę tych samych sprzedających.
Czasami niektóre ciuchy są o dolara lub dwa droższe ale mi to nie przeszkadza bo:
zawsze mam towar zgodny z opisem
nikt mi nigdy nie anulował paczki- nawet jak kupiłam koszulę za 1 dolara bo ktoś się pomylił na aukcji o taką
Tam jeśli chodzi o ciuchy, to na większości aukcji trzeba płacić przez PayPal, nie?
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 16:02   #1410
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: Aliexpress - chińskie allegro - wątek zamówieniowo-plotkowy - cz. 2

Cytat:
Napisane przez migea Pokaż wiadomość


ale to nie sa umowy takie korzystne właśnie banki i instytucje raczej państwowe maja i to są zupełnie inne zasady i nie możesz do handlu porównywać- ile paczek dostajesz z allegro ze jest naklejka zgodnie z umowa - bo ja nie przypominam sobie.
Jak by to był taki raj cenowy to na allegro dawno by sprzedawcy z tego korzystali...
dlatego lepiej zrobić cenę większa a wysyłkę grais i ludzie są tak skonstruowani ze kupią więcej tego towaru niż jak na aukcji jest cena niższa + wysyłka i wychodzi to taniej (wiem bo wystawiałam 2 opcje i wyniki samą mnie zaskoczyły )... ale cóż tutaj już NLP i techniki manipulacji wchodzą w grę
Migea przeczytaj co napisałam wyżej, ok ? bo niepotrzebnie się produkujesz.
napisałaś, że wątpisz, czy PP ma taką usługę, a ja Ci odp, że tak, ma, ale dopiero przy ogromnych ilościach wysyłanych listów, typu właśnie banki, windykacja etc ta usługa w PL jest opłacalna, podczas gdy na ali jest inaczej i mogą dzięki temu korzystać tacy mniejsi sprzedawcy tez i wysyłać nam za darmo przesyłki. Napisałam przecież, że:
Cytat:
a na allegro niestety często sprzedają sklepy, który nie mają aż takiego obrotu jak ci sprzedawcy z ali, więc taka umowa z pocztą nie byłaby dla nich opłacalna


---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez path87 Pokaż wiadomość
tu się nie zgodzę, płacąc takie abonamenty wcale nie jest taniej. chodzi po prostu o to, że nie trzeba co rusz biegać po znaczki, tylko wysyła się listy z taką pieczątką a na koniec miesiąca po prostu PP przysyła fakturę za ilość listów jaką się wysłało.
jest taniej, ja wiem o czym piszesz z ta fakturą, w taki sposób może sobie to załatwić każdy, kto ma DG i wtedy faktycznie to jest tylko dla uproszczenia, natomiast jest usługa PP działająca trochę jak ryczałt, wiem bo znam osoby, które wysyłając ogromne ilości listów - powiadomień, rachunków etc (windykacja) i obługiwane są na innych zasadach.
W przypadku allegro nie ma to znaczenia, bo tam i tak raczej nikt tyle nie wysyła, żeby mu się to opłacało, ale pisze dlatego, że migea pytała, czy PP ma w ogólę analogiczną usługe jak ta z ali
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-03 10:15:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:42.