Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-29, 16:22   #1381
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Apropo urojeń - urojona ma pytanie

Wczoraj o mojej stałej porze brania tabletek patrząc na blister zgłupiałam - tabletkę z niedzieli miałam w nim nadal. Wychodzi na to, że zapomniałam, no trudno, zdarza się najlepszym. Pominęłam 24 tabletkę, więc po przeczytaniu (kilka razy!) ulotki - wyrzuciłam ją i wzięłam zamiast tego 25 czyli placebo. Wychodzi na to, że tak mi się "trafiło", że nawet dzień zaczęcia kolejnego opakowania mi się nie przesunie.

Moje pytanie jest takie - na ile prawdopodobne jest naruszenie ochrony przed ciążą? Skoro nie połknęłam jednej, ostatniej aktywnej tabletki to pewnie miało to jakiś wpływ?

Czy jest szansa, że organizm "nie zauważył", że skończyłam o jedną tabletkę wcześniej? I czy w takim razie mam brać kolejne 3 tabletki placebo, czy założyć, że ten pominięty dzień to także była pusta tabletka i zacząć opakowanie o jeden dzień wcześniej?
__________________
urojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 16:52   #1382
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
Apropo urojeń - urojona ma pytanie

Wczoraj o mojej stałej porze brania tabletek patrząc na blister zgłupiałam - tabletkę z niedzieli miałam w nim nadal. Wychodzi na to, że zapomniałam, no trudno, zdarza się najlepszym. Pominęłam 24 tabletkę, więc po przeczytaniu (kilka razy!) ulotki - wyrzuciłam ją i wzięłam zamiast tego 25 czyli placebo. Wychodzi na to, że tak mi się "trafiło", że nawet dzień zaczęcia kolejnego opakowania mi się nie przesunie.

Moje pytanie jest takie - na ile prawdopodobne jest naruszenie ochrony przed ciążą? Skoro nie połknęłam jednej, ostatniej aktywnej tabletki to pewnie miało to jakiś wpływ?

Czy jest szansa, że organizm "nie zauważył", że skończyłam o jedną tabletkę wcześniej? I czy w takim razie mam brać kolejne 3 tabletki placebo, czy założyć, że ten pominięty dzień to także była pusta tabletka i zacząć opakowanie o jeden dzień wcześniej?
Pogrubione - .Gdybyś pominiętej tabletki nie uznała jako pierwszego dnia placebo - wydłużyłabyś przerwę (do 5 dni), co jest równoznaczne z nierozpoczęciem nowego blistra na czas.

Aha, jeśli tak zrobisz to ochrona będzie nienaruszona zgodnie z ulotką:

Cytat:
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana.
__________________


Edytowane przez wdowa_po_leninie
Czas edycji: 2010-06-29 o 16:53
wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 17:22   #1383
adakowalska009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 146
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

a jak to jest z opalaniem? wiem, że się nie powinno, ale jednak nie każdą dotyczy skutek uboczny w postaci przebarwień, najczęściej dziewczęta uskarżały się na przebarwienia wokół ust. Jesli tak, to kiedy one występują? w tym samym dniu? czy później?
dziś się opalałam i nie zauważyłam żadnych odchyleń od normy. Zastanawiam się czy jeszcze nie;] a chciałabym się opalać również jutro i pojutrze
adakowalska009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 19:41   #1384
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Pogrubione - .Gdybyś pominiętej tabletki nie uznała jako pierwszego dnia placebo - wydłużyłabyś przerwę (do 5 dni), co jest równoznaczne z nierozpoczęciem nowego blistra na czas.

Aha, jeśli tak zrobisz to ochrona będzie nienaruszona zgodnie z ulotką:
i organizm nie zauważy, że o tą jedną tabletkę mi się wszystko przesunęło? mogę spać (i to nie sama ) spokojnie?

Cytat:
Napisane przez adakowalska009 Pokaż wiadomość
a jak to jest z opalaniem? wiem, że się nie powinno, ale jednak nie każdą dotyczy skutek uboczny w postaci przebarwień, najczęściej dziewczęta uskarżały się na przebarwienia wokół ust. Jesli tak, to kiedy one występują? w tym samym dniu? czy później?
dziś się opalałam i nie zauważyłam żadnych odchyleń od normy. Zastanawiam się czy jeszcze nie;] a chciałabym się opalać również jutro i pojutrze
Szczerze mówiąc do mnie jakoś nawet nie dotarło, że nie powinno się opalać. Opalam się odkąd jest pogoda, tabletki biorę od listopada - nie zauważyłam u siebie przebarwień w ogóle.
__________________
urojona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 20:53   #1385
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
i organizm nie zauważy, że o tą jedną tabletkę mi się wszystko przesunęło? mogę spać (i to nie sama ) spokojnie?
Tak możesz/cie spać spokojnie

Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc do mnie jakoś nawet nie dotarło, że nie powinno się opalać. Opalam się odkąd jest pogoda, tabletki biorę od listopada - nie zauważyłam u siebie przebarwień w ogóle.
Ja też się opalam, tabletki biorę od października (od czasu do czasu zimą na solarce byłam) i żadnych przebarwień po Yazie nie miałam, ciekawa jestem jak to będzie teraz po Microgonynonie
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 21:09   #1386
justyniajego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 101
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

u mnie przebarwienia po opalaniu niestety wystapily i to dosc spore (wokol ust, glownie broda)
;/

ciekawe jak to sie dzieje wlasciwie, jaki wplyw ma yaz wogole tabletki anty ze tak sie dzieje
justyniajego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 21:17   #1387
adakowalska009
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 146
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez justyniajego Pokaż wiadomość
u mnie przebarwienia po opalaniu niestety wystapily i to dosc spore (wokol ust, glownie broda)
;/
ale kiedy? godzinę po opalaniu? dzień? tydzień?
adakowalska009 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 21:25   #1388
DarkNoir
Zakorzenienie
 
Avatar DarkNoir
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 5 328
GG do DarkNoir
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez justyniajego Pokaż wiadomość
u mnie przebarwienia po opalaniu niestety wystapily i to dosc spore (wokol ust, glownie broda)
;/

ciekawe jak to sie dzieje wlasciwie, jaki wplyw ma yaz wogole tabletki anty ze tak sie dzieje
Mam to samo. Wokół ust i na czole...
__________________
Zima minie wiosna przejdzie lato w niepamięci legnie rok
Serce mnie nie boli, ręce ciągle zdolne do poświęceń są
Oczy trochę senne, wszystkie moje drogi wiodą w noc

Piotr Rogucki - I'm Not Afraid Of Your Soul


DarkNoir jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 21:47   #1389
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez adakowalska009 Pokaż wiadomość
a jak to jest z opalaniem? wiem, że się nie powinno, ale jednak nie każdą dotyczy skutek uboczny w postaci przebarwień, najczęściej dziewczęta uskarżały się na przebarwienia wokół ust. Jesli tak, to kiedy one występują? w tym samym dniu? czy później?
dziś się opalałam i nie zauważyłam żadnych odchyleń od normy. Zastanawiam się czy jeszcze nie;] a chciałabym się opalać również jutro i pojutrze
ja co prawda nie biorę yaz'u tylko inne tabsy, ale jeśli chodzi o przebarwienia wokół ust to nigdy ich u siebie nie zauważyłam (a tabsy biorę prawie 3 lata)... za to, gdy raz położyłam się na słońcu bez filtra na dekolcie - pojawiły mi się wieczorem brzydkie plamy (a nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło) - na szczęście po kilku dniach nie było po nich śladów
poza tym nie zauważyłam nic innego niepokojącego u siebie po opalaniu przez te 3 lata

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
Tak możesz/cie spać spokojnie
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 21:56   #1390
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
... za to, gdy raz położyłam się na słońcu bez filtra na dekolcie - pojawiły mi się wieczorem brzydkie plamy (...)
Być może to było uczulenie po słońcu - mi też takowe się zdarza jak jest "słoneczko zza mgłą"
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 22:10   #1391
chocolatemousse
Raczkowanie
 
Avatar chocolatemousse
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 352
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

A pamiętacie może ile płaciłyście za badania krwi? próby wątrobowe,krzepliwość itd. Musze iść jutro zrobić a niewiem na jaką sumkę sie przygotować
__________________
Nożyczkom mówie NIE! Zapuszczam włoski

'numer jeden mistrz świata tylko dla mnie teraz zatańcz'
chocolatemousse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-30, 07:59   #1392
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez chocolatemousse Pokaż wiadomość
A pamiętacie może ile płaciłyście za badania krwi? próby wątrobowe,krzepliwość itd. Musze iść jutro zrobić a niewiem na jaką sumkę sie przygotować
chyba ok. 30-40zł
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 21:12   #1393
cherry pie
dream big
 
Avatar cherry pie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 53 654
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez chocolatemousse Pokaż wiadomość
A pamiętacie może ile płaciłyście za badania krwi? próby wątrobowe,krzepliwość itd. Musze iść jutro zrobić a niewiem na jaką sumkę sie przygotować
ja płaciłam 50zł
__________________

„The future belongs to those
who believe in the beauty of their dreams”
cherry pie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 22:42   #1394
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

właśnie zaczęłam brać YAZ więc podłączam się do wątku i witam
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 08:52   #1395
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

hej dziewczyny, mam pytanie
poszam na pierwsza wizyte do gina, zarejestrowana bylam z wyprzedzeniem 3tyg, jednak okres mi sie spoznil ponad tydzien i wyladowalam u niego w 5. dniu krwawienia. celem bylo zdobycie tabletek anty, wiec poszlam, mimo okresu (za 2tygodnie wyjezdzam na 6tygodni) . wiedzialam, ze nie bedzie badan. lekarz spytal mnie o raka piersi w rodzinie, o branie dodatkowych lekow, zapisal mi 3 opakowania YAZu, wiec czuje sie czescia waszej rodziny powiedzial, ze jesli zaczne brac tego samego dnia to po tygodniu juz bede zabezpieczona i kazal obiecac, ze przyjde na wizyte po powrocie.
teraz moje pytanie, czy branie tabletek bez zadnego usg czy nawet badania hormonow moze byc dla organizmu niebezpieczne? lekarz opowiedzial mi oczywiscie o mozliwych skutkach ubocznych tj krwawienia, powiekszenie piersi (powiedzial tym samym, ze tycie i dodatkowe owlosienie to tylko mity, zebym sie nie martwila), ale jestem ciekawa, na ile jest to prawda bez wczesniejszego sprawdzenia poziomu hormonow. pewnie panikuje?
annini jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 08:57   #1396
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez chocolatemousse Pokaż wiadomość
A pamiętacie może ile płaciłyście za badania krwi? próby wątrobowe,krzepliwość itd. Musze iść jutro zrobić a niewiem na jaką sumkę sie przygotować
Próby wątrobowe kosztują chyba około 20 złotych, a krzepliwość - to zależy, co chcesz zbadać. Ja za D-dimery płaciłam 31 zł i za INR około 8 Na szczęście wszystkie wyniki w porządku, czego Tobie również życzę.
__________________

_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 09:07   #1397
chocolatemousse
Raczkowanie
 
Avatar chocolatemousse
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 352
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez _samantha_ Pokaż wiadomość
Próby wątrobowe kosztują chyba około 20 złotych, a krzepliwość - to zależy, co chcesz zbadać. Ja za D-dimery płaciłam 31 zł i za INR około 8 Na szczęście wszystkie wyniki w porządku, czego Tobie również życzę.

Dziękuje bardzo dziewczyny zapłaciłam 27 zł. Ginekolog kazała mi zrobić(jak jej przypomniałam) APTT,trójglicerydy,Abt,As pat, cokolwiek to znaczy
__________________
Nożyczkom mówie NIE! Zapuszczam włoski

'numer jeden mistrz świata tylko dla mnie teraz zatańcz'
chocolatemousse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 09:37   #1398
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez chocolatemousse Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo dziewczyny zapłaciłam 27 zł. Ginekolog kazała mi zrobić(jak jej przypomniałam) APTT,trójglicerydy,Abt,As pat, cokolwiek to znaczy
to wszystko enzymy wątrobowe, a trójglicerydy we krwi (to ma związek z chorobami naczyń krwionośnych, serca itp.). Oprócz tego dobrze też co jakiś czas zbadać krzepliwość krwi (fibrynogen) - jako profilaktykę zakrzepicy.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 09:46   #1399
Anulka12617
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Słuchajcie, tak czytam sobie ulotkę yazu i jest napisane ,że wymioty i biegunka to sytuacja podobna do zapomnienia tabletki....(i opis jak psotępować)
Ja miałam niestety biegunke po ok 2 h od przyjęcia tabletki. Wzielam dzisiaj następną i dopiero sobie przypomnialam ,że może ta wczorajsza się nie wchłonęła jak należy. Czy w takim razie ja już zakłóciłam ochronę do końca blistra??Czy może jeżeli od dzisiaj będę brać tak jak trzeba to ochrona po np tyg ''wróci''
Anulka12617 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-02, 09:58   #1400
kocik1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cześć dziewczyny, jestem nowa i mam pytanie. Czy tabletkiYaz mozna zaczac brac w innym dniu cz trzeba koniecznie w pierwszym dniu miesiaczki?mam problem bo chcialabym zmienic termin mojego kolejnego oresu tylko nie wiem czy tak mozna.prosze o odp.
kocik1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 10:26   #1401
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez kocik1987 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem nowa i mam pytanie. Czy tabletkiYaz mozna zaczac brac w innym dniu cz trzeba koniecznie w pierwszym dniu miesiaczki?mam problem bo chcialabym zmienic termin mojego kolejnego oresu tylko nie wiem czy tak mozna.prosze o odp.
wszystko napisane w ulotce. strona 26 (przynajmniej u mnie :P )

kiedy powinnaś wziąć pierwszą - to zależy od tego czy i jaką antykoncepcję stosowałaś w poprzednim miesiącu.

co do zmiany terminu kolejnego krwawienia - również wszystko jest w ulotce .
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 12:33   #1402
tak89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

witam
mam pytanie gdzie można najtaniej kupić YAZ w Białymstoku?
ja płaciłam ok 40zł za opakowanie w aptece przy ratuszu.
Znalazła może któraś z Was taniej?
szukałam odp ale nic nie znalazłam ;/
liczę na odp
tak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 14:42   #1403
Anulka12617
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 63
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ja jestem co prawda z Łodzi aleyaz kupuje w apteece kwiaty polskie coś takiego;P To jest chyba sieć na całą Polskę.Płaciłam 34zł
Ogólnie yaz staniał , w innej aptece jak pytałam 36 zł. Kiedys jak pytałam to 40 wzwyż.... Tendencja spadkowa:P
Anulka12617 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 16:47   #1404
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez Anulka12617 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, tak czytam sobie ulotkę yazu i jest napisane ,że wymioty i biegunka to sytuacja podobna do zapomnienia tabletki....(i opis jak psotępować)
Ja miałam niestety biegunke po ok 2 h od przyjęcia tabletki. Wzielam dzisiaj następną i dopiero sobie przypomnialam ,że może ta wczorajsza się nie wchłonęła jak należy. Czy w takim razie ja już zakłóciłam ochronę do końca blistra??Czy może jeżeli od dzisiaj będę brać tak jak trzeba to ochrona po np tyg ''wróci''
Po tygodniu ochrona wróci do ~100%. Dla pewności zabezpieczaj się przez 7 kolejnych dni.

Cytat:
Napisane przez kocik1987 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem nowa i mam pytanie. Czy tabletkiYaz mozna zaczac brac w innym dniu cz trzeba koniecznie w pierwszym dniu miesiaczki?mam problem bo chcialabym zmienic termin mojego kolejnego oresu tylko nie wiem czy tak mozna.prosze o odp.
Cytat:
Napisane przez tusamolot Pokaż wiadomość
wszystko napisane w ulotce. strona 26 (przynajmniej u mnie :P )

kiedy powinnaś wziąć pierwszą - to zależy od tego czy i jaką antykoncepcję stosowałaś w poprzednim miesiącu.

co do zmiany terminu kolejnego krwawienia - również wszystko jest w ulotce .
Zgadzam się. Kobitki, czytać, czytać i jeszcze raz czytać ulotki One są "kopalnią wiedzy"

Cytat:
Napisane przez tak89 Pokaż wiadomość
witam
mam pytanie gdzie można najtaniej kupić YAZ w Białymstoku?
ja płaciłam ok 40zł za opakowanie w aptece przy ratuszu.
Znalazła może któraś z Was taniej?
szukałam odp ale nic nie znalazłam ;/
liczę na odp
Cytat:
Napisane przez Anulka12617 Pokaż wiadomość
Ja jestem co prawda z Łodzi aleyaz kupuje w apteece kwiaty polskie coś takiego;P To jest chyba sieć na całą Polskę.Płaciłam 34zł
Ogólnie yaz staniał , w innej aptece jak pytałam 36 zł. Kiedys jak pytałam to 40 wzwyż.... Tendencja spadkowa:P
Na dozie masz za 40,99 więc i tak taniej kupujecie i już chyba taniej nie znajdziecie - poniżej 40 to to już jest dużo

Jeszcze znalazłam u mnie w Max Mied...coś tam nie pamiętam nazwy za 37,99
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho

Edytowane przez anulcia_88
Czas edycji: 2010-07-02 o 17:12
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 16:55   #1405
tusamolot
Rozeznanie
 
Avatar tusamolot
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 773
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez anulcia_88 Pokaż wiadomość
Na ******* masz za 40,99 więc i tak taniej kupujecie i już chyba taniej nie znajdziecie - poniżej 40 to to już jest dużo

Jeszcze znalazłam u mnie w Max Mied...coś tam nie pamiętam nazwy za 37,99
ja płacę 48,50 u mnie w aptece . a zostawiłam tam receptę żeby wykupić jeszcze dwa opakowania bo ginekolog mi wypisała od razu trzy więc już taniej nie poszukam... ... 300 złotych za pół roku tabletek horror
__________________
when the day is long and the night is yours alone,
when you think you've had enough of this life

hang on

2419 - niezwykłej miłości nie pokonają zwykłe kilometry!
tusamolot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 17:14   #1406
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Nio niestety ja nieźle się nalatałam żeby dostać Yaz jak najtaniej. W chwili obecnej nie mam problemu z finansami bo biorę Mycrogynon ok.7zł za opakowanie
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 18:11   #1407
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Ja płacę 39 zł. Jak miałam potrzebę kupić bez recepty te tabletki, to w tej samej aptece zabuliłam 50 Z receptą zawsze lżej

a jeśli mowa o tabletkach za jednocyfrową sumę, to ... chyba bym nie zaufała chociaż niby tabletki to tabletki... Obecnie to jest chyba tak, że im droższa, tym nowocześniejsza, a im nowocześniejsza, tym mniej szkodliwa, "lżejsza" dla organizmu i pewniejsza -tak ja uważam
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 18:25   #1408
truskawkowa_ona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 32
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez tak89 Pokaż wiadomość
witam
mam pytanie gdzie można najtaniej kupić YAZ w Białymstoku?
ja płaciłam ok 40zł za opakowanie w aptece przy ratuszu.
Znalazła może któraś z Was taniej?
szukałam odp ale nic nie znalazłam ;/
liczę na odp
Ja w Białymstoku kupuję w aptece "Remedium" czy jakoś tak,to jest naprzeciwko dworca PKS, przy przystanku za tym skrzyżowaniem gdzie jest McDonald. Za opakowanie Yaz-u płacę tam 36,50 i z tego co wiem to jest to najtaniej w Białymstoku
truskawkowa_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 19:06   #1409
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość

a jeśli mowa o tabletkach za jednocyfrową sumę, to ... chyba bym nie zaufała chociaż niby tabletki to tabletki... Obecnie to jest chyba tak, że im droższa, tym nowocześniejsza, a im nowocześniejsza, tym mniej szkodliwa, "lżejsza" dla organizmu i pewniejsza -tak ja uważam
Powiem Ci tak, że jak dla mnie każda tabletka jest skuteczna jeśli jest prawidłowo przyjmowana i ta II generacji i ta IV... bo gdyby nie była skuteczna to firmy farmaceutyczne musiałyby nieźle zapłacić za odszkodowanie. A z tego co się orientuję to Micrgynon został zarejestrowany w 2008r. więc wcale taki "stary" nie jest.
Powiem tak, że Yaz był bardzo polecany przez gina przez co nieźle się męczyłam...przez kilka miesięcy gdybym nie zmieniła lekarza to dalej męczyłabym się z Yazem...
Na początku niby był ok, ale później plamienia..., później krwawienie, obrzęk piersi i zapoczątkował mi się depresja...
A teraz po zmianie tabsów jak ręką ujął - zero skutków ubocznych i miejmy nadzieję, że będzie tak dalej

Po prostu musisz mieć dobrze dobrane tabletki i tyle, mi Yaz nie przypasił, ale innym tak. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na różne dawki hormonów - jednym paszą te tanie, a innym te droższe...
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 21:19   #1410
annini
Zadomowienie
 
Avatar annini
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 538
Dot.: Tabletki YAZ - zbiorczy, cz.2

dziewczyny, mam pytanie. szukałam po wizażu i forach, ale nie znalazłam odpowiedzi, a bardzo mnie to nurtuje - nie pomyślałam o spytanie lekarza.
napisane jest i powiedizano mi, że jeśli zaczyna się brać tabsy w 2-5dniu okresu, to trzeba czekać 7dni, albo dodatkowo się zabezpieczać. ja wzięłam 5. dnia wieczorem i dzisiaj naszła mnie refleksja - przecież każdy organizm jest inny, niektórzy mają 7dni okresu, niektórzy 4, czy taka formułka, że jak sie weźmie 2-5dnia to trzeba czekać 7dni nie jest uogólnieniem? czy mogę się czuć napewno zabezpieczona już tego 8dnia?
annini jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:35.