Lubelskie Mamusie - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-22, 11:56   #1381
kama82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 156
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witajcie dziewczyny. Trafiłam na wątek szukając opinii o lubelskich szpitalach i mam nadzieję że zostanę z Wami dłużej. Planuję rodzić na Kraśnickich bo tam pracuje moja dr. Termin mamy na połowę grudnia. Tyle się naczytałam o tych szpitalach że już mam totalny mętlik w głowie ale chyba mimo wszystko zostanę przy kraśnickich. Teraz jesteśmy na etapie wyboru szkoły rodzenia bo to nasze pierwsze maleństwo i nie chcę być ciemna w temacie jak trafię na porodówkę.
Tutaj wybór padnie chyba na szkołę p. Lidii Ruty - o to akurat jestem spokojna bo same pozytywne rzeczy na temat szkoły i samej Pani Lidii słyszałam.
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie
kama82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 13:42   #1382
benita84
Zadomowienie
 
Avatar benita84
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 500
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

hej, u nas zbliża się termin pierwszego szczepienia i mam wielkie rozterki co wybrać czy te standardowe szczepionki z nfz czy płatne 5w1 a jak poczytałam w internecie to chwilami mam wrażenie że najlepiej byłoby w ogóle nie szczepić na jakie Wy się decydowałyście szczepionki?
benita84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 13:57   #1383
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kama82 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Trafiłam na wątek szukając opinii o lubelskich szpitalach i mam nadzieję że zostanę z Wami dłużej. Planuję rodzić na Kraśnickich bo tam pracuje moja dr. Termin mamy na połowę grudnia. Tyle się naczytałam o tych szpitalach że już mam totalny mętlik w głowie ale chyba mimo wszystko zostanę przy kraśnickich. Teraz jesteśmy na etapie wyboru szkoły rodzenia bo to nasze pierwsze maleństwo i nie chcę być ciemna w temacie jak trafię na porodówkę.
Tutaj wybór padnie chyba na szkołę p. Lidii Ruty - o to akurat jestem spokojna bo same pozytywne rzeczy na temat szkoły i samej Pani Lidii słyszałam.
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie
To widzę, że jesteśmy na bardzo podobnym etapie ciąży fajnie, że jest jeszcze jedna ciężarówka z grudnia
Ja w kwestii szpitala jeszcze nie zdecydowałam, ale w sumie mam jeszcze czas.
Co do szkoły rodzenia to chciałabym pójść na zajęcia do aktywnej mamy, bo jednak nie uśmiecha mi się płacić
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 14:01   #1384
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kama82 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Trafiłam na wątek szukając opinii o lubelskich szpitalach i mam nadzieję że zostanę z Wami dłużej. Planuję rodzić na Kraśnickich bo tam pracuje moja dr. Termin mamy na połowę grudnia. Tyle się naczytałam o tych szpitalach że już mam totalny mętlik w głowie ale chyba mimo wszystko zostanę przy kraśnickich. Teraz jesteśmy na etapie wyboru szkoły rodzenia bo to nasze pierwsze maleństwo i nie chcę być ciemna w temacie jak trafię na porodówkę.
Tutaj wybór padnie chyba na szkołę p. Lidii Ruty - o to akurat jestem spokojna bo same pozytywne rzeczy na temat szkoły i samej Pani Lidii słyszałam.
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie
ja rodzilam na krasnickich na poczatku czerwca i bardzo sie zawiodlam
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 14:08   #1385
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez benita84 Pokaż wiadomość
hej, u nas zbliża się termin pierwszego szczepienia i mam wielkie rozterki co wybrać czy te standardowe szczepionki z nfz czy płatne 5w1 a jak poczytałam w internecie to chwilami mam wrażenie że najlepiej byłoby w ogóle nie szczepić na jakie Wy się decydowałyście szczepionki?
Witaj w klubie zdezorientowanych ile mam tyle opinii. Ja też naczytałam się w necie, ale nie znam się aż tak aby ryzykować zupełnego braku szczepień. jak już zdecydowaliśmy że szczepimy to wybraliśmy 5w1- mniej kucia, nowocześniejsze, mniej rtęci i konserwantów.

em ma, kama82- witamy wśród nas!

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

Dziewczyny które wprowadzały nowe pokarmy, czy Wasze dziecięcia też są takie mądre i odwracają główkę na widok łyżeczki? próbowałam z marchewką, i na słodko z jabłuszkiem, i nie chce macie jakieś sprawdzone sposoby oprócz wielkiej dozy cierpliwości?
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 14:50   #1386
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Kama i ja witam,
evelizarda moja sąsiadka robiła tak i zdało egzamin i malutka pięknie wcina że pierw daje mleko tylko tak trochę mniej niż zwykle, potem wrzuca np. marchewkę jabłuszko i posypuje glukozą troszkę i to blenduja do tego woda i ciut masełka i jej daje 2-3 h po tym mleku na zasadzie deserku i super wcina. Np ostatnio podobnie wprowadziła fasolę żółtą ugotowała i do blendera i po mleku dała. Taki ma sposób.
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 19:34   #1387
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez Olcia1406 Pokaż wiadomość
benita84 super dzięki, fajnie że maluszek zdrowiutki i rosnie ;-) Woda z dziubkiem muszę zakupić. Zwiedziłam sobie porodówkę i 3 tyg mi zostały ale mam wrażenie że będzie szybciej bo te skurcze mam nawet takie konkretne szczególnie w nocy, muszę dotrwać do paciora i do usg bo chciałam tak koło 1 zrobić, zobaczymy czy się uda? Już wiem że ta magnoliowa to będę dzwonić od razu a ile wizyta 150? coś mi się kojarzy....
La Concinerita,, Natalia a wy jak kondycja, i ty Basiu jak tam z remontem?
U mnie na razie ok. U lekarza byłam w środę, miałam KTG to tylko 1 skurcz wychwyciło, tętno ok. Jutro idę na badanie GBS do Luxmedu. Coraz częściej myślę o terminie. Nie chcę żeby było za wcześnie, a potem będę się denerwować jak przyjdzie termin i nic sie nie będzie działo. Tak jak zaleciła mi położna piję napar z liści malin i łykaam wiesiołka. Następną wizytę mam 31 lipca jeszcze chciałabym do niej dotrwać, a później mogę już urodzić. Na ostatnim USG lekarz powiedział, że główka dziecka jest bardzo nisko i już jej nie widać na USG i przez to wyliczenia wagi jest nieadekwatne, niby wyszło 2900, ale do końca to nie wiadomo. Chciałabym, żeby było około 3200. Zobaczymy.
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-22, 22:25   #1388
kudlaczka
Raczkowanie
 
Avatar kudlaczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 205
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez benita84 Pokaż wiadomość
hej, u nas zbliża się termin pierwszego szczepienia i mam wielkie rozterki co wybrać czy te standardowe szczepionki z nfz czy płatne 5w1 a jak poczytałam w internecie to chwilami mam wrażenie że najlepiej byłoby w ogóle nie szczepić na jakie Wy się decydowałyście szczepionki?
Benita! Szczepienie naszego największego skarbu jakim jest dziecko to bardzo ważny temat. Nie należy zdawać się na obiegowe opinie, nie ufać bezgranicznie, bez przemyślenia tej kwestii i rozważenia dokładnego tego tematu. Polecam lekturę http://www.bioslone.pl/zanim_pozwoli...czepic_dziecko

oraz zasoby portalu dzieci są ważne.pl

Ja Hani nie szczepię. Dla mnie szczepienia to ryzyko

Na moim blogu konkurs. Pozdrawiam
__________________
Zapraszam na bloga - VIOLIANKA - lekko o życiu we troje
Hania jest z nami od 18.05.2013
kudlaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 07:13   #1389
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Witajcie! Mam nadzieję, że przyjmiecie do swojego grona nową mamusię
Obecnie zbliżam się do połowy ciąży-termin mam na 23 grudnia. Mam nadzieję, że na usg połówkowym poznamy płeć.
Czy polecacie jakiegoś lekarza z Lublina do zrobienia usg połówkowego? W 13 tygodniu byłam u Krzyżanowskiego, ale trudno do niego się zapisać. Mój prowadzący akurat ma urlop w tym czasie, więc muszę się wybrać gdzie indziej.
Witamy





Cytat:
Napisane przez kama82 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Trafiłam na wątek szukając opinii o lubelskich szpitalach i mam nadzieję że zostanę z Wami dłużej. Planuję rodzić na Kraśnickich bo tam pracuje moja dr. Termin mamy na połowę grudnia. Tyle się naczytałam o tych szpitalach że już mam totalny mętlik w głowie ale chyba mimo wszystko zostanę przy kraśnickich. Teraz jesteśmy na etapie wyboru szkoły rodzenia bo to nasze pierwsze maleństwo i nie chcę być ciemna w temacie jak trafię na porodówkę.
Tutaj wybór padnie chyba na szkołę p. Lidii Ruty - o to akurat jestem spokojna bo same pozytywne rzeczy na temat szkoły i samej Pani Lidii słyszałam.
Pozdrawiam wszystkie obecne i przyszłe mamusie
nie zawiedziesz się sr pani Lidi. W pierwszej ciąży uczęszczałam na zajęcia u pani Lidi. Złota kobieta



Dziewczyny czytalyscie info o tych wycofanych szczepionkach? Wycofali Euvax B seria UFA 12001 i jakąś skojarzona. Masakra jakas. Niektóre dzieci były tym szczepione


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 08:27   #1390
Diorisha
Zakorzenienie
 
Avatar Diorisha
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5 890
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Witajcie

Jako,że jestem z lubelskiego a konkretnie z Kraśnika to zbieram się już od dłuższego czasu do napisania w tym wątku. Zbliżający się termin porodu skutecznie mnie zmobilizował A termin mam na 23 września.
Moim lekarzem prowadzącym jest dr. Skorupski -z Jaczewskiego i tam właśnie zamierzam rodzić. Przeczytałam wątek i widzę,że w nieodległej przeszłości kilka z Was właśnie tam rodziło. Chciałabym zaczerpnąć od Was jak najwięcej informacji o tejże placówce.
Czytałam opinie o porodówce na Jaczewskiego na Rodzić po Ludzku i są one niestety niezbyt zachęcające...

Pozdrawiam i mam nadzieję,że pozwolicie mi dołączyć do swojego grona
Diorisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 09:33   #1391
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Benita ja swoją córkę zaszczepiłam szczeionką skojarzoną 6w1 i dodatkowo przeciw rotawirusom czyli był jeden zastrzyk i jedna dawka doustna, mała nie miała żadnych reakcji poszczepiennych, podobno właśnie te skojarzone jak 5w1 czy 6w1 są najbezpieczniejsze i najrzadziej po nich występują reakcje poszczepienne. jak pisze kudlaczka szczepienie to w pewnym sensie ryzyko ale dla mnie większym ryzykiem jest niezaszczepienie, obawiałabym się że moje dziecko jak zachoruje będzie cięzko przechodziło każdą z tych chorób i nie byłoby pewności że wyjdzie z tego cało, a tutaj przynajmniej jak zaszczepie to mam czyste sumienie że zrobiłam co mogłam żeby ją zabezpieczyć i ew. jeśli by zachorowała czego bym nie chciała to że przejdzie to lżej bo organizm rozpozna zagrożenie. Tym bardziej dla mnie jest to oczywiste (zaszczepienie mojego dziecka) ponieważ nie mam innej możliwości i moje dziecko w przyszłym roku pójdzie do żłobka a tam jak wiadomo wylęgarnia wirusów i bakterii wśród dzieci kwitnie

Natalia na pewno jest więcej u nas na ostatnim usg w 39 tygodniu była waga 2600g a małą urodziła się z wagą 3050g

nieidealna, dzięki za dobre słowo, codziennie katuję to moje dziecko leżeniem na brzuszku i profilaktycznie na bóle brzuszka, oczywiście jest płacz ale nie taki jak pierwszego dnia po długiej przerwie z kładzeniem, główkę unosi ale zaraz ją kładzie dłużej jakoś nie unosi jej ale może dlatego że tak płacze i jest zła :/

Kama ja rodziłam na Kraśnickich na początku maja i ja akurat byłam bardzo zadowolona i wiem, że jak będę w kolejnej ciąży to też tam się wybiorę. Polecałam ten szpital nieidealnej i ona się zawiodła więc co osoba to inna opinia i inne odczucia i właściwie trudno coś doradzić


Diorisha witaj i zapraszamy do nas


Malemalenstwo ja czytałam ale podobno personel medyczny jest tak dobrze przeszkolony a te wycofane szczepionki zmieniły konsystencję która i tak nie przeszłaby przez igłę czy strzykawkę więc dlatego szybko zareagowały i to była tylko jedna partia zepsuta (złe warunki przechowywania prawdopodobnie w transporcie) dlatego położne szybko zorientowały się że coś jest nie tak i żaden maluch nie został nią zaszczepiony. Ale strach jest dobrze że pielęgniarki są czujne!
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 10:14   #1392
nieidealnamama
Raczkowanie
 
Avatar nieidealnamama
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 253
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez sopai1 Pokaż wiadomość
Benita ja swoją córkę zaszczepiłam szczeionką skojarzoną 6w1 i dodatkowo przeciw rotawirusom czyli był jeden zastrzyk i jedna dawka doustna, mała nie miała żadnych reakcji poszczepiennych, podobno właśnie te skojarzone jak 5w1 czy 6w1 są najbezpieczniejsze i najrzadziej po nich występują reakcje poszczepienne. jak pisze kudlaczka szczepienie to w pewnym sensie ryzyko ale dla mnie większym ryzykiem jest niezaszczepienie, obawiałabym się że moje dziecko jak zachoruje będzie cięzko przechodziło każdą z tych chorób i nie byłoby pewności że wyjdzie z tego cało, a tutaj przynajmniej jak zaszczepie to mam czyste sumienie że zrobiłam co mogłam żeby ją zabezpieczyć i ew. jeśli by zachorowała czego bym nie chciała to że przejdzie to lżej bo organizm rozpozna zagrożenie. Tym bardziej dla mnie jest to oczywiste (zaszczepienie mojego dziecka) ponieważ nie mam innej możliwości i moje dziecko w przyszłym roku pójdzie do żłobka a tam jak wiadomo wylęgarnia wirusów i bakterii wśród dzieci kwitnie

Natalia na pewno jest więcej u nas na ostatnim usg w 39 tygodniu była waga 2600g a małą urodziła się z wagą 3050g

nieidealna, dzięki za dobre słowo, codziennie katuję to moje dziecko leżeniem na brzuszku i profilaktycznie na bóle brzuszka, oczywiście jest płacz ale nie taki jak pierwszego dnia po długiej przerwie z kładzeniem, główkę unosi ale zaraz ją kładzie dłużej jakoś nie unosi jej ale może dlatego że tak płacze i jest zła :/

Kama ja rodziłam na Kraśnickich na początku maja i ja akurat byłam bardzo zadowolona i wiem, że jak będę w kolejnej ciąży to też tam się wybiorę. Polecałam ten szpital nieidealnej i ona się zawiodła więc co osoba to inna opinia i inne odczucia i właściwie trudno coś doradzić


Diorisha witaj i zapraszamy do nas


Malemalenstwo ja czytałam ale podobno personel medyczny jest tak dobrze przeszkolony a te wycofane szczepionki zmieniły konsystencję która i tak nie przeszłaby przez igłę czy strzykawkę więc dlatego szybko zareagowały i to była tylko jedna partia zepsuta (złe warunki przechowywania prawdopodobnie w transporcie) dlatego położne szybko zorientowały się że coś jest nie tak i żaden maluch nie został nią zaszczepiony. Ale strach jest dobrze że pielęgniarki są czujne!
moj tez sie zlosci ale coraz dluzej lezy na brzuszku czasem nawet zasnie na nim
my mielismy miec dzis szczepienie ale przesuniete zostalo na 6 sierpnia bo maly ma podejrzana wysypke... ja wybralam 5w1 bo po tej ze szpitala okropnie plakal kilka dni i do tej pory ma sina grudke
nieidealnamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:26   #1393
kama82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 156
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
To widzę, że jesteśmy na bardzo podobnym etapie ciąży fajnie, że jest jeszcze jedna ciężarówka z grudnia
Ja w kwestii szpitala jeszcze nie zdecydowałam, ale w sumie mam jeszcze czas.
Co do szkoły rodzenia to chciałabym pójść na zajęcia do aktywnej mamy, bo jednak nie uśmiecha mi się płacić
Witaj grudniowa mamusko. Jak Twoje samopoczucie na tym etapie ciąży?

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez sopai1 Pokaż wiadomość
Benita ja swoją córkę zaszczepiłam szczeionką skojarzoną 6w1 i dodatkowo przeciw rotawirusom czyli był jeden zastrzyk i jedna dawka doustna, mała nie miała żadnych reakcji poszczepiennych, podobno właśnie te skojarzone jak 5w1 czy 6w1 są najbezpieczniejsze i najrzadziej po nich występują reakcje poszczepienne. jak pisze kudlaczka szczepienie to w pewnym sensie ryzyko ale dla mnie większym ryzykiem jest niezaszczepienie, obawiałabym się że moje dziecko jak zachoruje będzie cięzko przechodziło każdą z tych chorób i nie byłoby pewności że wyjdzie z tego cało, a tutaj przynajmniej jak zaszczepie to mam czyste sumienie że zrobiłam co mogłam żeby ją zabezpieczyć i ew. jeśli by zachorowała czego bym nie chciała to że przejdzie to lżej bo organizm rozpozna zagrożenie. Tym bardziej dla mnie jest to oczywiste (zaszczepienie mojego dziecka) ponieważ nie mam innej możliwości i moje dziecko w przyszłym roku pójdzie do żłobka a tam jak wiadomo wylęgarnia wirusów i bakterii wśród dzieci kwitnie

Natalia na pewno jest więcej u nas na ostatnim usg w 39 tygodniu była waga 2600g a małą urodziła się z wagą 3050g

nieidealna, dzięki za dobre słowo, codziennie katuję to moje dziecko leżeniem na brzuszku i profilaktycznie na bóle brzuszka, oczywiście jest płacz ale nie taki jak pierwszego dnia po długiej przerwie z kładzeniem, główkę unosi ale zaraz ją kładzie dłużej jakoś nie unosi jej ale może dlatego że tak płacze i jest zła :/

Kama ja rodziłam na Kraśnickich na początku maja i ja akurat byłam bardzo zadowolona i wiem, że jak będę w kolejnej ciąży to też tam się wybiorę. Polecałam ten szpital nieidealnej i ona się zawiodła więc co osoba to inna opinia i inne odczucia i właściwie trudno coś doradzić


Diorisha witaj i zapraszamy do nas


Malemalenstwo ja czytałam ale podobno personel medyczny jest tak dobrze przeszkolony a te wycofane szczepionki zmieniły konsystencję która i tak nie przeszłaby przez igłę czy strzykawkę więc dlatego szybko zareagowały i to była tylko jedna partia zepsuta (złe warunki przechowywania prawdopodobnie w transporcie) dlatego położne szybko zorientowały się że coś jest nie tak i żaden maluch nie został nią zaszczepiony. Ale strach jest dobrze że pielęgniarki są czujne!
Sopai tak właśnie doszłam do wniosku że nie ma się co nakręcać tymi opiniami o szpitalach, bo tak jak napisałaś ile dziewczyn tyle opinii, Ty byłaś zadowolona a nieidealna już nie. Wczoraj na przykład rozmawiałam z dwiema siostrami, obie rodziły na Staszica w podobnym terminie i jedna zachwycona a druga powiedziała że nigdy więcej tego szpitala. To wszystko zależy na jakich ludzi się trafi bo wszędzie znajdą się dobrzy, pomocni i wykonujący należycie swoją pracę a obok nich i tak zawsze będą partacze i panująca znieczulica.
kama82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 11:43   #1394
Malemalenstwo
Zadomowienie
 
Avatar Malemalenstwo
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 040
Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez sopai1 Pokaż wiadomość
Benita ja swoją córkę zaszczepiłam szczeionką skojarzoną 6w1 i dodatkowo przeciw rotawirusom czyli był jeden zastrzyk i jedna dawka doustna, mała nie miała żadnych reakcji poszczepiennych, podobno właśnie te skojarzone jak 5w1 czy 6w1 są najbezpieczniejsze i najrzadziej po nich występują reakcje poszczepienne. jak pisze kudlaczka szczepienie to w pewnym sensie ryzyko ale dla mnie większym ryzykiem jest niezaszczepienie, obawiałabym się że moje dziecko jak zachoruje będzie cięzko przechodziło każdą z tych chorób i nie byłoby pewności że wyjdzie z tego cało, a tutaj przynajmniej jak zaszczepie to mam czyste sumienie że zrobiłam co mogłam żeby ją zabezpieczyć i ew. jeśli by zachorowała czego bym nie chciała to że przejdzie to lżej bo organizm rozpozna zagrożenie. Tym bardziej dla mnie jest to oczywiste (zaszczepienie mojego dziecka) ponieważ nie mam innej możliwości i moje dziecko w przyszłym roku pójdzie do żłobka a tam jak wiadomo wylęgarnia wirusów i bakterii wśród dzieci kwitnie

Natalia na pewno jest więcej u nas na ostatnim usg w 39 tygodniu była waga 2600g a małą urodziła się z wagą 3050g

nieidealna, dzięki za dobre słowo, codziennie katuję to moje dziecko leżeniem na brzuszku i profilaktycznie na bóle brzuszka, oczywiście jest płacz ale nie taki jak pierwszego dnia po długiej przerwie z kładzeniem, główkę unosi ale zaraz ją kładzie dłużej jakoś nie unosi jej ale może dlatego że tak płacze i jest zła :/

Kama ja rodziłam na Kraśnickich na początku maja i ja akurat byłam bardzo zadowolona i wiem, że jak będę w kolejnej ciąży to też tam się wybiorę. Polecałam ten szpital nieidealnej i ona się zawiodła więc co osoba to inna opinia i inne odczucia i właściwie trudno coś doradzić


Diorisha witaj i zapraszamy do nas


Malemalenstwo ja czytałam ale podobno personel medyczny jest tak dobrze przeszkolony a te wycofane szczepionki zmieniły konsystencję która i tak nie przeszłaby przez igłę czy strzykawkę więc dlatego szybko zareagowały i to była tylko jedna partia zepsuta (złe warunki przechowywania prawdopodobnie w transporcie) dlatego położne szybko zorientowały się że coś jest nie tak i żaden maluch nie został nią zaszczepiony. Ale strach jest dobrze że pielęgniarki są czujne!
A ja w to nie wierzę. Bratowej córka w szpitalu była tym zaszczepiona, i dziwnym zbiegiem okoliczności po nie całych 2 tyg od porodu zachorowała na zapalenie oskrzeli. A to jest też jeden objaw powikłań poszczepiennych.
Tak piszą, żeby rodziców uspokoić. a dzieci były ta serią szczepione bodajże od grudnia 2012

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Oliwia
Malemalenstwo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 12:42   #1395
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Diorisha witaj
Ja już po ktg nie będę rodzić w tym tyg na to wychodzi , nieregularne te skurcze miałam choć kilka z 7 takich na 70% ale mnie to wymęczyło i sobie pospałam. Też wybiorę taki zestaw szczepionek 5w1 , podobnie jak u sopai będzie żłobek.
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 13:19   #1396
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kama82 Pokaż wiadomość
Witaj grudniowa mamusko. Jak Twoje samopoczucie na tym etapie ciąży?
Na pewno lepiej niż parę tygodniu temu, ale jakieś nawrotu energii w 2 trymestrze nie zauważyłam Plusem jest to, że mdłości mam już bardzo rzadko, a wymioty się skończyły U mnie niestety od początku ciąża zagrożona, więc praktycznie od 7 do 12 tygodnia to leżałam plackiem-jak nie w domu to w szpitalu. Teraz nadal mam uważać i oszczędzać, ale poprawa jest znaczna. Humor poprawiają mi też pierwsze kopniaki
A Ty jak się miewasz? Zaczęłaś już kompletować wyprawkę? Ja póki co zaczynam sobie uświadamiać ile rzeczy jest do kupienia, ale żadnych zakupów nie robię.
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 13:39   #1397
shirmus
Rozeznanie
 
Avatar shirmus
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 567
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

to mnie teraz zbiłyście dziewczyny z tropu chciałam Igę zaszczepić tylko szczepionką nfz bo mam jakieś przeświadczenie że jak jest coś od wszystkiego to jest do niczego więc nie przemawia do mnie szczepionka 6w1 czy 5w1. Ale widzę że jeszcze będę musiała przedyskutować to z pediatrą i położną.

Witam nowe przyszłe mamy
shirmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 13:56   #1398
kama82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 156
Wink Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
Na pewno lepiej niż parę tygodniu temu, ale jakieś nawrotu energii w 2 trymestrze nie zauważyłam Plusem jest to, że mdłości mam już bardzo rzadko, a wymioty się skończyły U mnie niestety od początku ciąża zagrożona, więc praktycznie od 7 do 12 tygodnia to leżałam plackiem-jak nie w domu to w szpitalu. Teraz nadal mam uważać i oszczędzać, ale poprawa jest znaczna. Humor poprawiają mi też pierwsze kopniaki
A Ty jak się miewasz? Zaczęłaś już kompletować wyprawkę? Ja póki co zaczynam sobie uświadamiać ile rzeczy jest do kupienia, ale żadnych zakupów nie robię.
No tak, kopniaczki są cudowne. Ja z kolei poczułam przypływ energii w drugim trymestrze ale zbytnio nie szaleję bo też miałam zagrożenie i od ósmego tygodnia też praktycznie tylko leżałam plackiem i jestem na zwolnieniu.
wyprawki jeszcze nie kompletuję ale już bardzo chętnie przeglądam wszelkie strony z dziecięcymi ciuszkami i gadżetami. Myślę że po najbliższych badaniach jak już będę wiedziała kim jest mój lokator to szał zakupów będzie można powoli rozpocząć.
Pozdrawiam i zdrówka życzę
kama82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 14:09   #1399
em ma
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 1 905
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez kama82 Pokaż wiadomość
No tak, kopniaczki są cudowne. Ja z kolei poczułam przypływ energii w drugim trymestrze ale zbytnio nie szaleję bo też miałam zagrożenie i od ósmego tygodnia też praktycznie tylko leżałam plackiem i jestem na zwolnieniu.
wyprawki jeszcze nie kompletuję ale już bardzo chętnie przeglądam wszelkie strony z dziecięcymi ciuszkami i gadżetami. Myślę że po najbliższych badaniach jak już będę wiedziała kim jest mój lokator to szał zakupów będzie można powoli rozpocząć.
Pozdrawiam i zdrówka życzę
A kiedy masz usg? Ja wybieram się na początku sierpnia. Też mam nadzieję, że poznamy wtedy płeć
__________________
em ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 18:44   #1400
kama82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 156
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez em ma Pokaż wiadomość
A kiedy masz usg? Ja wybieram się na początku sierpnia. Też mam nadzieję, że poznamy wtedy płeć
Na usg połówkowe wybieramy się około 13 sierpnia, muszę się jeszcze dokładnie umówić.
Już w 14 tygodniu doktor powiedziała mi że siusiaka to ona nie widziale nie można być jeszcze pewnym na 100%. W tamtym tygodniu jak byłam na wizycie też powiedziała że chyba będzie dziewczynka.
Ale jak wiadomo niespodzianki się czasem zdarzają
kama82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 20:38   #1401
evelizarda
Raczkowanie
 
Avatar evelizarda
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 208
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez Diorisha Pokaż wiadomość
Witajcie

Jako,że jestem z lubelskiego a konkretnie z Kraśnika to zbieram się już od dłuższego czasu do napisania w tym wątku. Zbliżający się termin porodu skutecznie mnie zmobilizował A termin mam na 23 września.
Moim lekarzem prowadzącym jest dr. Skorupski -z Jaczewskiego i tam właśnie zamierzam rodzić. Przeczytałam wątek i widzę,że w nieodległej przeszłości kilka z Was właśnie tam rodziło. Chciałabym zaczerpnąć od Was jak najwięcej informacji o tejże placówce.
Czytałam opinie o porodówce na Jaczewskiego na Rodzić po Ludzku i są one niestety niezbyt zachęcające...

Pozdrawiam i mam nadzieję,że pozwolicie mi dołączyć do swojego grona
Hej, ja tam rodziłam pół roku temu, miałam cesarkę, nie mam uwag. No może tylko do 1 położnej jak to było pisałam tu: http://www.blaszanykogucik.pl/2013/0...e-i-na-ze.html Zapraszam do lektury

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Olcia1406 Pokaż wiadomość
Kama i ja witam,
evelizarda moja sąsiadka robiła tak i zdało egzamin i malutka pięknie wcina że pierw daje mleko tylko tak trochę mniej niż zwykle, potem wrzuca np. marchewkę jabłuszko i posypuje glukozą troszkę i to blenduja do tego woda i ciut masełka i jej daje 2-3 h po tym mleku na zasadzie deserku i super wcina. Np ostatnio podobnie wprowadziła fasolę żółtą ugotowała i do blendera i po mleku dała. Taki ma sposób.
Dzięki za radę, wprowadziłam jabłuszko po mleku, odstęp 2 godz. i nie zapeszać-podziałało zobaczymy jak jutro
__________________
www.blaszanykogucik.pl Parenting bez napinki
evelizarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 05:24   #1402
Diorisha
Zakorzenienie
 
Avatar Diorisha
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 5 890
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Pięknie Wam dziękuję za miłe przyjęcie do swojego grona


Cytat:
Napisane przez evelizarda Pokaż wiadomość
Hej, ja tam rodziłam pół roku temu, miałam cesarkę, nie mam uwag. No może tylko do 1 położnej jak to było pisałam tu: http://www.blaszanykogucik.pl/2013/0...e-i-na-ze.html Zapraszam do lektury

Biorę się do lektury
Diorisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 08:29   #1403
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Evelizarda-piękna lektura
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 11:26   #1404
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Cytat:
Napisane przez Malemalenstwo Pokaż wiadomość
A ja w to nie wierzę. Bratowej córka w szpitalu była tym zaszczepiona, i dziwnym zbiegiem okoliczności po nie całych 2 tyg od porodu zachorowała na zapalenie oskrzeli. A to jest też jeden objaw powikłań poszczepiennych.
Tak piszą, żeby rodziców uspokoić. a dzieci były ta serią szczepione bodajże od grudnia 2012

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ta szczepionka skojarzona, o której piszesz to jest jedna z tych szczepionek bezpłatnych o nazwie Tripacel seria C4007AK błonica, tężec, krztusiec. Ja sprawdziłam jaką szczepionką byłą szczepiona moja córka w szpitalu i jest to Euvax B ale seria UFA 12009 więc jestem spokojna

Olcia dostałam dzisiaj konika!!! Jest cudny i w ogóle super extra a jaki duży myślę o upraniu go zanim Oliwka się nim zainteresuje
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.

Edytowane przez sopai1
Czas edycji: 2013-07-24 o 11:32
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 12:27   #1405
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Sopai super że konik się podoba no jest spory i fajnie bulgocze
evelizarda no to fajnie że 1 raz się udało z jedzonkiem oby tak zostało

Ja mam dzień lenia pogoda mnie dobija, dziś mam paciorkowy dzień ;-)
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 12:47   #1406
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Ja miałam wczoraj. Wynik pewnie jutro. Nie bolało. Ja dzisiaj też mam lenia, do 10.30 leżałam w łóżku. Dopiero rozkręcam się jak mąż z pracy wróci, a tak to mi się nic nie chce, dzień się dłuży.
Olcia to jak masz takie skurcze to pewnie przed terminem urodzisz. Ja mam termin na 11.08 i nie czuję żadnych skurczy. Bardzo bolesne te skurcze? One są w samym dole brzucha?
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 15:16   #1407
Olcia1406
Raczkowanie
 
Avatar Olcia1406
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 148
Dot.: Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Natalia właśnie ja ich nie czuję, tylko mały jak skacze to je wywołuje, czasami w nocy jak się obudzę na siku to wtedy mnie tak w dole brzucha chwyci jak na okres. Też czuję że w tym tyg 5-11 chyba pęknę takie mam przeczucie. 31 mam wizytę a 1 się na usg zapiszę żeby zobaczyć ile waży bo od 30 tyg- 1470g nie byłam więc pewnie z kg to ma swobodnie. Dr mówiła w 35 tyg jak byłam ze raczej jest mały ale chcę się upewnić. A ty jak się czujesz? i gdzie będziesz rodzić może razem ;-)

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

A dziewczyny mam takie pytanie w czym rodziłyście w koszuli i potem cyk do góry czy w bluzce jakiejś a dół free ;-)) bo nie wiem sama , nie chcę potem leżeć naga taka albo uciapana po pachy? Jak to wygląda potem po zaszyciu trochę położna tam obmyje czy nie? Sory za takie pyt ale mnie to nurtuje?
Olcia1406 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 16:47   #1408
sopai1
Raczkowanie
 
Avatar sopai1
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 436
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Ja niestety nie pomogę bo miałam cesarkę ale też byłam ciekawa tego, ale wydaje mi się że po prostu koszulę taką do karmienia podciągasz i tyle a później swobodnie możesz opuścić po wszystkim ew. jakiś stary t-shirt męża weź na samą akcję porodową a później poprosisz męża żeby pomógł Ci się przebrać ja na cc poszłam w koszuli nocnej i przed wejściem na łóżko operacyjne rozebrali mnie całościowo a myślałam że tylko popodsuwają do góry :P ale nic z tego pozbawili mnie ciapów, skarpetek i koszuli :P a później jak mnie już przewieźli na salę położniczą to mąż pomógł mi się ubrać
__________________
Oliwka ur. 05.05.2013r.
Julia - ur. 18.06.2015r.
sopai1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:03   #1409
Natalia*79
Raczkowanie
 
Avatar Natalia*79
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 142
Dot.: Odp: Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

[QUOTE=Olcia1406;41936554]Natalia właśnie ja ich nie czuję, tylko mały jak skacze to je wywołuje, czasami w nocy jak się obudzę na siku to wtedy mnie tak w dole brzucha chwyci jak na okres. Też czuję że w tym tyg 5-11 chyba pęknę takie mam przeczucie. 31 mam wizytę a 1 się na usg zapiszę żeby zobaczyć ile waży bo od 30 tyg- 1470g nie byłam więc pewnie z kg to ma swobodnie. Dr mówiła w 35 tyg jak byłam ze raczej jest mały ale chcę się upewnić. A ty jak się czujesz? i gdzie będziesz rodzić może razem ;-)

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:13 ----------

A dziewczyny mam takie pytanie w czym rodziłyście w koszuli i potem cyk do góry czy w bluzce jakiejś a dół free ;-)) bo nie wiem sama , nie chcę potem leżeć naga taka albo uciapana po pachy? Jak to wygląda potem po zaszyciu trochę położna tam obmyje czy nie? Sory za takie pyt ale mnie to nurtuje?

QUOTE] O popatrz to ja nie wiedziałam, że takie duże te skurcze a można nie czuć. Ja już 2 razy miałam KTG i za żadnym razem mały nie chciał się akurat wtedy ruszać. Ja też kolejną wizytę mam 31.07 będę mieć USG i KTG. Myślę, że do 31 to wytrzymam. Dzisiaj coś się niespecjalnie czuję, cały brzuch mam obolały i w nocy jak się przekręcam to czuję ból tak bardzo nisko, chyba mi główką naciska na kość łonową, tak jak wcześniej pisała La Cocinerita ( a swoją drogą coś przestała się odzywać) Na porodówce raczej się nie spotkamy, bo ty pisałaś, że na Lubartowską chcesz, a ja na Staszica. W poniedziałek rozmawiałam z położną, która pracuje na Staszica i mówiła, że w ostatnich dniach jest oblężenie, może jak na mnie przyjdzie czas to trochę rozluźni się. Najgorzej jak te upały będą, koleżanka rodziła w listopadzie i mówiła, że potwornie się pociła. Odnośnie koszuli to na Staszica dają do porodu, nie trzeba swojej mieć, a jak się ją pobrudzi to dają drugą do wyjścia na salę poporodową i po porodzie obmywają, tylko dziecka nie myją tylko wycierają i osuszają, bo ta maź płodowa ma dla niego dobroczynne właściwości, ale nie wiem jak jest na Lubartowskiej, któraś z dziewczyn pisała nie dawno, że tam rodziła, może się odezwie.
Natalia*79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 19:26   #1410
wil_ma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 34
Dot.: Lubelskie Mamusie 2012/2012

Nieidealna,taka grudke ma kazde dziecko szczepione przeciwko gruzlicy. Ja sama mam blizny po nich na barku. A jesli chodzi o szczepionki,to ja szczepilam pojedynczymi i jak rozmawialam z roznymi znajomymi farmaceutami to podzielili moj poglad, poniewaz uwazaja ze szczepionki skojarzone 5w1 etc sa bardziej niestabilne i nieprzewidywalne. Ja rodzilam na Jaczewskiego i szczerze to bym jednak wybrala inny szpital. Rozwala mnie polityka oddzialu polozniczego,na ktory nie maja wstepu osoby trzecie (i tutaj nastepuje dluga lista powodow dlaczego nie mozna wchodzic przedstawiona przez polozna), podczas gdy pietro nizej tez leza kobiety po cc i moga sobie przyjmowac kogo chca... Czy ktoras mama posylala swoje dziecie do zlobka i moglaby podzielic sie wrazeniami??

Edytowane przez wil_ma
Czas edycji: 2013-07-24 o 19:27
wil_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-26 14:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.