Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.II - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-07, 13:27   #1411
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Czy mogłyby się wypowiedzieć osoby, które już przez dłuższy czas używają toniku różano-mlecznego AHA 8%? Na KWC jest mało opinii... Zastanawiam się czy ten tonik może zapchać? Czy nie ciąży na skórze? Czy daje uczucie odświeżenia? Proszę o odzew .
uzywam tego toniku od ponad 2 tygodni wiem ze to w sumie krótko ale powiem tak: po przetarciu buzi tonikiem a przecieram kilka razy płatkiem co 2 dni, chwilke piecze lekko ale to chyba normalne przy kwasach tak mi sie wydaje, po 10-15 min nakładam serum-olejek Lemon z BU lub inny krem na noc, jejjjj buzia naprawde sie poprawiła, zauważyłam sporą różnice po 2 tyg i na pewno bede stosowała go dłużej

Cytat:
Napisane przez paulina92 Pokaż wiadomość
ja mam glupie pytanie co to jest ten spirytus rektyfikowany ? o co mam poprosic w sklepie ? ;p
kto pyta nie błądzi do czego uzywasz tego spirytusu?
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:46   #1412
Silent Witch
Raczkowanie
 
Avatar Silent Witch
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
GG do Silent Witch
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Ja odkryłam winowajcę moich wysypów! Od ok roku stosuję kosmetyki z BU, ostatnio miałam przerwę od serum z FLAVO (bez silikonów) i jakoś tak cudownie nagle buzia mi się poprawiła....nie skojarzyłam tych faktów, za to samo za siebie przemówiło, gdy 2 tygodnie temu ukręciłam flavo i włączyłam je do swojej stałej pielęgnacji....1 użycie i masakryczny wysyp! Ogromne, bolące gule! Podejrzewam glikol propylenowy....użyłam kilka razy i niestety obawy się potwierdziły, więc odstawiłam dziadostwo...ale ciesze się,ze poznałam "winnego" bolesnych gulek...szkoda tylko zmarnowanej kasy....czas poszukać jakiegoś zamiennika, bo vit c musi być czy któraś z Was próbowała robić najnowsze serum c mazidlane?
__________________
(\__/)
(O.o )
(> < ) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination!

Silent Witch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 14:56   #1413
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a ja ukrecilam moje serum LEMON i mi sie kwas nie rozpuscil do konca a mieszalam i mieszalam.... moze tak zostac czy cos jest nie tak?
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 15:35   #1414
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
a ja ukrecilam moje serum LEMON i mi sie kwas nie rozpuscil do konca a mieszalam i mieszalam.... moze tak zostac czy cos jest nie tak?
a odstawiłaś na 24h? w przepisie napisali że po ukręceniu serum trzeba osdtawić na dobę, żeby składniki się rozpuściły dokładnie, pamietam jak robiłam serum na poczatku mieszałam i mieszałam i miałam wrażenie że jeszcze nie do końca sie kwas rozpuścił wiec cierpliwie odczekałam dobę i wszytko było pieknie rozpuszczone i serum jest dobre mam nadzieje że u Ciebie też tak bedzie
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 17:27   #1415
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez ZuOla Pokaż wiadomość
U nie podobny efekt - pełen wysyp!
Na razie zrobiłam przerwę ... Zobaczymy.

w takim razie nie mam ochoty użyć tego kremu po raz kolejny
ale spróbuje jeszcze raz i wystawie odpowiednią opinię na stronie biochemi

a tymczasem rozglądam się za jakimiś kremem z ZSK
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 18:49   #1416
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Lenkapuma Pokaż wiadomość
Pytasz o coś sprawdzonego z BU.. kocanka, jak napisała poprzedniczka. Aczkolwiek po okresie zachwytu wszystkim, co pochodzi z BU, patrzę już bardziej racjonalnie. Więcej dobrego zaznałam od Dirosealu niż kocanki A teraz znalazłam coś takiego https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-8...erm-XO-Gel.htm i już zamówiłam sobie na allegro. Opinie są zachęcające. Mimo, że to nie BU może spróbujesz
......
ooołaaa Koleżanko uważaj na ten środek z Aurigi.... mnóstwo alkoholu!!!! na początku składu....z mojej naczynkowej skóry zrobił....jesien sredniowiecza,zeby to powiedziec obrazowo... maxymalnie potrafi wysuszyc i uwrażliwić skórę,wiec BAAArdzo ostrożnie go stosuj.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-07, 19:10   #1417
peorth
Zadomowienie
 
Avatar peorth
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 1 272
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość
a odstawiłaś na 24h? w przepisie napisali że po ukręceniu serum trzeba osdtawić na dobę, żeby składniki się rozpuściły dokładnie, pamietam jak robiłam serum na poczatku mieszałam i mieszałam i miałam wrażenie że jeszcze nie do końca sie kwas rozpuścił wiec cierpliwie odczekałam dobę i wszytko było pieknie rozpuszczone i serum jest dobre mam nadzieje że u Ciebie też tak bedzie
odstawilam i kilka razy wstrzasalam - zrobilam wszytsko jak w przepisie
troszke sie boje z tymi grudkami uzywac
__________________
65-64-63-62-61-60
59-58-57-56-55-54-53-52
-13 kg
peorth jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-07, 21:44   #1418
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

maziam się rzeczami z mojego ostatniego zamówienia
masło tucuma jest fajneeeee
ale wcale nie pachnie karmelowo :P pachnie masłem, czekoladą i kawą.

a hydrolat oczarowy też całkiem przyjemny.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 10:30   #1419
behemotkot
Rozeznanie
 
Avatar behemotkot
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: punkt w przestrzeni
Wiadomości: 930
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
maziam się rzeczami z mojego ostatniego zamówienia
masło tucuma jest fajneeeee
ale wcale nie pachnie karmelowo :P pachnie masłem, czekoladą i kawą.

a hydrolat oczarowy też całkiem przyjemny.

i jak i jak to masełko, bo też jestem nim zainteresowana...
chętnie bym wypróbowała ...

czy naprawdę tak dobrze sie wchłania i nie zostawia tłustego filmu?
__________________
"...bo ona ona różne ma imiona
jedni wołają ją miłość inni zgaga pieprzona
bo ona ona imiona różne ma
jedni wołają ją szczęście niepojęte
inni pani na K."

Początki bloga
http://okiembehemotkota.blogspot.com

Moje amatorskie fotki:
http://kasita.flog.pl/
behemotkot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 10:58   #1420
Olencjaaa
Organizatorkaaa :)
 
Avatar Olencjaaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Trzcianka
Wiadomości: 8 896
GG do Olencjaaa
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

ja też kupiłam masło tucuma
używam je na końcówki włosów, nawilża je i nie obciąża!
mam nadzieję, że będzie też spełniać funkcje ochronną przed rozdwajaniem
__________________
WSPÓLNE ZAKUPY
kilk

najszybszy kontakt: olencjaaa.wizaz@gmail.com
(zawsze w tytule podawaj swój nick)
Olencjaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-08, 17:40   #1421
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez behemotkot Pokaż wiadomość
i jak i jak to masełko, bo też jestem nim zainteresowana...
chętnie bym wypróbowała ...

czy naprawdę tak dobrze sie wchłania i nie zostawia tłustego filmu?
dobrze się wchłania, skóra jest gładka ale nie ma na niej żadnej warstwy, i choć jest w kawałkach to szybko się rozpuszcza w dłoni w porównaniu np. z kakaowym, którym się musiałam trzeć i trzeć żeby się posmarować
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-08, 19:03   #1422
paulina92
Zadomowienie
 
Avatar paulina92
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 417
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez oczko1205 Pokaż wiadomość

kto pyta nie błądzi do czego uzywasz tego spirytusu?
potrzebowalam go do zrobienia toniku AHA/BHA 10 %

powiem szczerze ze spodziewalam sie troche czegos innego po tych kosmetykach z BU a przede wszystkim po zelu HA ktory sciaga mnie strasznie a myslalam ze bedzie nawilzal ...
no ale coz dopiero zaczelam tego uzywac , moze puzniej bedzie lepiej
paulina92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 00:12   #1423
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez peorth Pokaż wiadomość
odstawilam i kilka razy wstrzasalam - zrobilam wszytsko jak w przepisie
troszke sie boje z tymi grudkami uzywac
Też mam ten problem z serum LEMON na dnie jest pelono farfocli a jak robiłam to kwas się rozpuścił do końca przynajmniej tak mi się wydawało po 24h wsawiłam do lodówki nic nie zauważyłam dopiero jak mi się skończyła ta część z łazienki i poszlam dolać tego z lodówki zobaczyłam te farfocle na dnie pozatym mam wrażenie ze serum mnie zapycha
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 08:07   #1424
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

mnie też zel HA ściąga, mało tego - z dodatkiem serum-olejku z wit C też nawet takie małe suche placki sie pojawiły (no dobra, placek jest jeden). Dzis sproboje sam olejek nałożyc. Niestety sezon grzewczy sie zaczął i u mnie taki zestaw na razie nie daje rady
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 12:25   #1425
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

a w ogóle zapomniałam się pochwalić, że poprosiłam o próbkę przy ostatnim zamówieniu (monoi frangipani) i dostałam normalnie się poczułam wyróżniona po tym co czytałam o nich, że zwykle nie dają. nie wiem czy mają w tym względzie jakieś reguły. to było moje drugie zamówienie, na ponad 100zł.

a pachnący monoi bardzo fajny, tylko nie wiem do czego bym go miała stosować, chyba tylko jako zapach.
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 12:35   #1426
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
a w ogóle zapomniałam się pochwalić, że poprosiłam o próbkę przy ostatnim zamówieniu (monoi frangipani) i dostałam normalnie się poczułam wyróżniona po tym co czytałam o nich, że zwykle nie dają. nie wiem czy mają w tym względzie jakieś reguły. to było moje drugie zamówienie, na ponad 100zł.

a pachnący monoi bardzo fajny, tylko nie wiem do czego bym go miała stosować, chyba tylko jako zapach.
ja swój o. monoi (ale tiare) dałam na noc na włosy. rano, po umyciu szamponem - megapuszystość ale zapach się jakoś nie utrzymał. teraz mam zamiar kupić jakiś tańszy olej właśnie do włosów; może kokosowy albo awokado a co sądzicie o olejach zimnotłoczonych dostępnych w sklepach ze zdrową żywnością? ja ostatnio widziałam tam awokado za 30zł/250ml. można je stosować do włosów? bo cenowo wychodzi to taniej niż Mazidła, BU czy NP.
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 12:38   #1427
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

wiele osób używa do włosów kokosowego właśnie ze sklepu. to chyba to samo jest...
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 18:39   #1428
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
masło tucuma jest fajneeeee
ale wcale nie pachnie karmelowo :P pachnie masłem, czekoladą i kawą.
no to trochę teraz żałuję, że wybrałam bambusowy

Ja też jestem po odstawieniu Flavo c i faktycznie gule przestały wyskakiwać. Na razie dobroczynnego działania BHA nadal ni widu ni słychu, no ale jeszcze poczekam co mam innego do roboty. Martwi mnie to odstawienie Flavo c bo na Active C mnie nie stać chwilowo i nie wiem co jeszcze można z wit. c stosować innego.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 21:44   #1429
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
też jestem po odstawieniu Flavo c i faktycznie gule przestały wyskakiwać
no coś z nim jest na rzeczy... mnie też zapchał fatalnie.

Zamówiłam sobie serum olejek z witaminą C, w opisie jest podkreślone ze jest łatwiej przyswajalna niż ta z Flavo -C. Mam nadzieje ze tym razem zadziala... bo moja cera błaga o wit. C
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 21:48   #1430
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

A ja wypatrzyłam serum 10% sap w ZSK - tylko recenzji póki co się dokopac nie mogę.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 07:09   #1431
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
no coś z nim jest na rzeczy... mnie też zapchał fatalnie.

Zamówiłam sobie serum olejek z witaminą C, w opisie jest podkreślone ze jest łatwiej przyswajalna niż ta z Flavo -C. Mam nadzieje ze tym razem zadziala... bo moja cera błaga o wit. C
Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
A ja wypatrzyłam serum 10% sap w ZSK - tylko recenzji póki co się dokopac nie mogę.
ja też fatalnie zareagowałam na serum C z BU - podrażnienie, zapychanie. to chyba przez ogromną ilośc glikolu nie znoszę glikolu propyl. poza tym wit.E też lubi zapychac zużyłam w końcu to serum na dekolcie, tam jakoś się przyjęło teraz jak ognia unikam glikolu i wit.E
miałam też serum SAP z ZSK i też się nie sprawdziło okrutnie klejące i duszące. efekt - podrażnienie i wysyp tego nawet na dekolcie nie dało rady, więc nie polecam
za to olejowa wit.C to cudo mam z Mazideł, rozrobiłam na oleju z czarnej maliny. jest bardzo przyjemna w stosowaniu, zero podrażnień czy zapychania, efekty działania widoczne od razu bardzo polecam
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 07:46   #1432
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
miałam też serum SAP z ZSK i też się nie sprawdziło okrutnie klejące i duszące. efekt - podrażnienie i wysyp tego nawet na dekolcie nie dało rady, więc nie polecam
za to olejowa wit.C to cudo mam z Mazideł, rozrobiłam na oleju z czarnej maliny. jest bardzo przyjemna w stosowaniu, zero podrażnień czy zapychania, efekty działania widoczne od razu bardzo polecam
To mnie załamałaś Bo olejowe to się chyba nie specjalnie nadaje pod filtr, co? no i nie mam czego używać
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 08:05   #1433
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

tez mam ten sam problem, serum olejek nakladam po zmyciu filtra, na noc. Jednak dzis musze sie poratowac czyms innym bo nie nawilża dostatecznie. Filtr nakladam solo troche mało, pewnie zakupie redermic, ehh

ps - jak na razie gule nie wyskakuja używam od jakis 2 tyg
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:23   #1434
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
To mnie załamałaś Bo olejowe to się chyba nie specjalnie nadaje pod filtr, co? no i nie mam czego używać
pod filtry to rzeczywiście nie bardzo się nadaje, chyba że dla bardzo suchej skóry. jest fajne na noc, stosuję co dwa dni na przemian z olejami. pod filtry stosuję serum sojowe http://mazidla.com/index.php?option=...d=195&Itemid=2, to też silny antyoksydant
a jeśli bardzo Ci zależy na wit.C rano pod filtry, to może wypróbuj serum z ekstraktem z owoców róży, która jest bardzo bogatym źródłem wit.C. właśnie nabyłam ten ekstrakt i zamierzam wzbogacić sobie serum sojowe owocem róży
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png

Edytowane przez bosti
Czas edycji: 2009-12-10 o 16:27
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 18:32   #1435
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
no to trochę teraz żałuję, że wybrałam bambusowy
(
a to się zdziwisz
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 20:29   #1436
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez marchewkowe pole Pokaż wiadomość
a to się zdziwisz
mhm...
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 18:53   #1437
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 717
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Nooo dziś przyszło moje zamówienie i chciałam Was poprosić o poradę, otóż zamówiłam:
Żel hialuronowy 1%
Tonik z kwasem PHA 6%
Olej kokosowy EKOLOGICZNY
Puder bambusowy z jedwabiem
Serum-olejek regulujący LEMON + tamanu
Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY

Jak myślicie, co na początek powinnam włączyć do pielęgnacji? Bo z tego co pamiętam to nie można tak kilkoma nowymi kosmetykami na raz bombardować skórę..
Póki co to używam jakiegoś micerala do demakijazu, zelu do mycia twarzy z babydream i humektanu. No i of koz minerałki..
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 20:33   #1438
Majka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 44
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Serum z zieloną herbatą nie działa - przynajmniej na mnie. :|
Brak nawilżenia, napinania, wygładzenia, ujędrnienia - w sumie tak, jakbym niczego nie nałożyła (używam razem z HA podwójnym). Szkoda, pokładałam w nim nadzieję, jako serum na noc.

Czy tylko ja tak mam?
Można je czymś wzbogacić, nie wiem, np. skwalan, mocznik, jakiś olej - no właśnie, jaki? Np. z maliny albo truskawki (naturalisowe nie zapychają, a nawilżają pięknie - dzięki Shazney)?

---
Co do gratisów z BU - dostałam zestaw kawa+korzenne do peelingu.
Kawą ścieram się od dawna, ale wypróbuję przyprawki.
Majka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 20:46   #1439
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Witam serdecznie
po wielomiesięcznym wgłębianiu się w biechemię pozstanowiłam spróbować kosmetyków naturalnych , na pczątek z BU. Zamówiłam:
1. Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY
2. Olej MONOI - Frangipani EKOLOGICZNY - dla mnie zapach za bardzo duszący
3. Olej tamanu EKOLOGICZNY
4. Olejek myjący - pomarańczowy
5. Puder bambusowy (jedwab+owies)
6. Serum-olejek na blizny
7. Tonik z kwasami AHA/BHA 10%
8. Tonik z kwasem BHA 2%
9. Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%

Mam cerę mieszaną, trądzikową z przebarwieniami i bliznami, świecącą się po kliku godzinach.

Rano przecieram twarz hydrolatem, mieszam żel HA z 3 kroplami oleju tamanu, niestety słabo nawilża i proszę o radę co mogę jeszcze użyć?

Wieczorem przeciaram twarz hydrolatem z kocanki i miszam żel HA z serum-olejkiem na blizny, czasem dodaję do tego babydream biały z pentanolem. Co 2 dzień stosuję tonik BHA 2% i trochę się łuszczę.
Niwystarcza mi takie nawilżanie, proszę o radę Wizażanki

I chciałam jeszcze włączyć do tego: NeoStrata HQ Skin Light Gel Żel rozjaśniający tylko na noc i niewiem czy mogę łączyć żel NEOSTRATĘ razem z tonikiem z kwasem BU?

Skład żelu NEOSTRATA:
hydrochinon 2%
kwas kojowy 3%
ekstrakt z lukrecji
glukonolakton 5%
kwas laktobionowy 5%
kwas cytrynowy 1%

Mam jeszcze pytanie czy muszę stosować przy tym krem z filtrem?
Z góry dziękuję za pomoc
durka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-12, 12:18   #1440
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia?Cz.I

Cytat:
Napisane przez durka Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
po wielomiesięcznym wgłębianiu się w biechemię pozstanowiłam spróbować kosmetyków naturalnych , na pczątek z BU. Zamówiłam:
1. Hydrolat z kwiatu kocanki EKOLOGICZNY
2. Olej MONOI - Frangipani EKOLOGICZNY - dla mnie zapach za bardzo duszący
3. Olej tamanu EKOLOGICZNY
4. Olejek myjący - pomarańczowy
5. Puder bambusowy (jedwab+owies)
6. Serum-olejek na blizny
7. Tonik z kwasami AHA/BHA 10%
8. Tonik z kwasem BHA 2%
9. Żel hialuronowy z alantoiną i pantenolem 5%

Mam cerę mieszaną, trądzikową z przebarwieniami i bliznami, świecącą się po kliku godzinach.

Rano przecieram twarz hydrolatem, mieszam żel HA z 3 kroplami oleju tamanu, niestety słabo nawilża i proszę o radę co mogę jeszcze użyć?

Wieczorem przeciaram twarz hydrolatem z kocanki i miszam żel HA z serum-olejkiem na blizny, czasem dodaję do tego babydream biały z pentanolem. Co 2 dzień stosuję tonik BHA 2% i trochę się łuszczę.
Niwystarcza mi takie nawilżanie, proszę o radę Wizażanki

I chciałam jeszcze włączyć do tego: NeoStrata HQ Skin Light Gel Żel rozjaśniający tylko na noc i niewiem czy mogę łączyć żel NEOSTRATĘ razem z tonikiem z kwasem BU?

Skład żelu NEOSTRATA:
hydrochinon 2%
kwas kojowy 3%
ekstrakt z lukrecji
glukonolakton 5%
kwas laktobionowy 5%
kwas cytrynowy 1%

Mam jeszcze pytanie czy muszę stosować przy tym krem z filtrem?
Z góry dziękuję za pomoc
....
za dużo tych kwasów,nie łącz PHA z BHA...w ogóle zostawiłabym tylko jeden preparat kwasowy na noc tą Neostrate,a w dzien nawilżanie...lub ewentualnie jesli bedziesz dobrze znosić ten żel to rano przetarcie tylko tonikiem PHA+nawilżacz.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:42.