Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 15:37   #1411
kapec22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 16
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

chodzi o to że dolny lewy łuk zębów tak mniej więcej od 2 do 6 jest obniżony np 3 po lewej stronie jest dużo niżej jak po prawej i nie wygląda to za ciekawie w dodatku przez to że jest niżej to nie mają takiego dobrego kontaktu z górny zębami jak po prawej stronie. W aparacie nie było tego tak widać dopiero teraz a orto nic nie mówiła a teraz jak ja mówię to ona że nie dało się z tym nic zrobić. Za bardzo w to nie wierze będę chyba musiał iść do innego na kontrolę a jak wy myślicie ?
kapec22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 20:38   #1412
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Tak z ciekawości- czy to prawda, że kolor aparatu ceramicznego dobiera się do koloru zęba?
Ja mam bardzo białe zęby. Mój znajomy nosi aparat ceramiczny i jego wygląda na lekko żółtawy (takie też ma zęby). Nie chciałabym, żeby ten aparat brzydko wyglądał...
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 21:17   #1413
karolina_p19
Raczkowanie
 
Avatar karolina_p19
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 232
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć
Mam pytanie do dziewczyn które musiały usunąć kilka zębów przed założeniem aparatu.
Jestem po swojej pierwszej konsultacji na której ortodontka powiedziała że w moim przypadku niezbędną będzie ekstrakcja czwórek lub piątek (jeszcze nie jest pewna).
Zastanawiam się czy wypadałoby jeszcze skonsultować to z innym ortodontą, bo szczerze mówiąc martwi mnie usuwanie zdrowych zębów.
Jak to było w Waszym przypadku? Zdałyście się w pełni na jednego lekarza czy próbowałyście konsultować tę kwestię z innymi?
karolina_p19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 21:59   #1414
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja bym to skonsultowala z jeszcze jednym ortodonta. Może mieć inny plan leczenia.
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 22:48   #1415
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez karolina_p19 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie do dziewczyn które musiały usunąć kilka zębów przed założeniem aparatu.
Jestem po swojej pierwszej konsultacji na której ortodontka powiedziała że w moim przypadku niezbędną będzie ekstrakcja czwórek lub piątek (jeszcze nie jest pewna).
Zastanawiam się czy wypadałoby jeszcze skonsultować to z innym ortodontą, bo szczerze mówiąc martwi mnie usuwanie zdrowych zębów.
Jak to było w Waszym przypadku? Zdałyście się w pełni na jednego lekarza czy próbowałyście konsultować tę kwestię z innymi?
Ekstrakcja wszystkich czterech czwórek lub piątek?
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 08:04   #1416
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kreciorek85 Pokaż wiadomość
a i orto mi 'sprzedała' pewien sposób Byłyśmy umówione na piaskowanie, ale z racji,że kolejne będę robiła w lipcu, to powiedziała, że tak często nie można, no i zostawiła mnie z osadem;/ Ale powiedziała, że jak mi któreś miejsce ewidentnie przeszkadza, to żeby wziąć patyczek taki do uszu, zamoczyc go w wodzie i taki mokry wsadzić do sody i przemywać tym dane miejsce i że to powinno (tymczasowo) trochę pomóc Zobaczymy-jeszcze nie testowałam
Super już masz!!!!

A sposób na osad będzie trzeba przetestować. Ja na razie nie mam - ale dobrze wiedzieć o takich sposobach.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 12:15   #1417
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez karolina_p19 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie do dziewczyn które musiały usunąć kilka zębów przed założeniem aparatu.
Jestem po swojej pierwszej konsultacji na której ortodontka powiedziała że w moim przypadku niezbędną będzie ekstrakcja czwórek lub piątek (jeszcze nie jest pewna).
Zastanawiam się czy wypadałoby jeszcze skonsultować to z innym ortodontą, bo szczerze mówiąc martwi mnie usuwanie zdrowych zębów.
Jak to było w Waszym przypadku? Zdałyście się w pełni na jednego lekarza czy próbowałyście konsultować tę kwestię z innymi?
Ja bym konsultowała, nie wyobrazam sobie pozbywac sie 4 zdrowych zebow. Poza tym usuwanie 4 lub 5 moze pogorszyc Ci rysy twarzy.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-29, 12:57   #1418
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez karolina_p19 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie do dziewczyn które musiały usunąć kilka zębów przed założeniem aparatu.
Jestem po swojej pierwszej konsultacji na której ortodontka powiedziała że w moim przypadku niezbędną będzie ekstrakcja czwórek lub piątek (jeszcze nie jest pewna).
Zastanawiam się czy wypadałoby jeszcze skonsultować to z innym ortodontą, bo szczerze mówiąc martwi mnie usuwanie zdrowych zębów.
Jak to było w Waszym przypadku? Zdałyście się w pełni na jednego lekarza czy próbowałyście konsultować tę kwestię z innymi?
Skonsultować warto, ale czasem nie warto postrzegać tego jako tragedię usunięcia zdrowych zębów. Jedni ortodonci wyrywają zęby, drudzy usiłują na wszystkie sposoby jakoś rozszerzyć szczękę, ale np. w wypadku słabych dziąseł jest to niemożliwe. Poza tym, jeśli miejsca jest naprawdę dużo za mało to lepiej wyrwać zęby, bo - zilustruję to na przykładzie - jeśli człowiek ma na sobie koszulkę rozmiaru S, nagle baaaaaardzo tyje, a koszulkę ma dalej w tym samym rozmiarze - koszulka pęknie. To samo dzieje się z naszymi dziąsłami. Dlatego ortodonta musi pamiętać nie tylko o zębach, ale zwracać uwagę na to, żeby pacjent po leczeniu nie został z poobsuwanymi dziąsłami, a o to w przypadku przepełnienia w buzi bardzo łatwo. Stąd lepiej czasem wyrwać zęby, niż bronić ich na siłę (choć wiadomo, nie w każdym przypadku).



Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
Ja bym konsultowała, nie wyobrazam sobie pozbywac sie 4 zdrowych zebow. Poza tym usuwanie 4 lub 5 moze pogorszyc Ci rysy twarzy.
Może również zdecydowanie polepszyć.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 18:35   #1419
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 341
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Skonsultować warto, ale czasem nie warto postrzegać tego jako tragedię usunięcia zdrowych zębów. Jedni ortodonci wyrywają zęby, drudzy usiłują na wszystkie sposoby jakoś rozszerzyć szczękę, ale np. w wypadku słabych dziąseł jest to niemożliwe. Poza tym, jeśli miejsca jest naprawdę dużo za mało to lepiej wyrwać zęby, bo - zilustruję to na przykładzie - jeśli człowiek ma na sobie koszulkę rozmiaru S, nagle baaaaaardzo tyje, a koszulkę ma dalej w tym samym rozmiarze - koszulka pęknie. To samo dzieje się z naszymi dziąsłami. Dlatego ortodonta musi pamiętać nie tylko o zębach, ale zwracać uwagę na to, żeby pacjent po leczeniu nie został z poobsuwanymi dziąsłami, a o to w przypadku przepełnienia w buzi bardzo łatwo. Stąd lepiej czasem wyrwać zęby, niż bronić ich na siłę (choć wiadomo, nie w każdym przypadku).
Zgadzam się w 100% Wiele z was reaguje na usuwanie zębów - poszukaj innego ortodonty, a fakt wyrywania zębów wcale nie oznacza,że dany lekarz jest zły - po prostu w niektórych przypadkach nie da się obyć bez zmniejszenia ilości zębów w szczęce.

Znam historię dziewczyny, która nie chciała mieć usuwanych zębów. Lekarz na to przystał. Nosiła sprężynę rozszerzającą szczękę, aparat. Z perspektywy czasu uważa,że to był ogromny błąd. Po pierwsze zęby, przy bardzo małej szczęce, nie miały się gdzie przesuwać i zaczęły się z nimi dziać takie dziwy, że włosy się na głowie jeżą - zryz ma w gorszym stanie niż przed rozpoczęciem leczenia. Po drugie ortodonta przystał na pomysł dziewczyny, naraził ją na ponad rok cierpienia, sporych wydatków i rok leczenia w plecy. Na dzień dzisiejszy trzeba będzie jednak usunąć zęby i wydać jeszcze więcej pieniędzy na naprawę tego, co przez upartość pacjenta, lekarz zrobił.

Nikt nie chce usuwać zdrowych zębów, ale czasami przy leczeniu ortodontycznym się inaczej nie da.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 20:12   #1420
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez karolina_p19 Pokaż wiadomość
Cześć
Mam pytanie do dziewczyn które musiały usunąć kilka zębów przed założeniem aparatu.
Jestem po swojej pierwszej konsultacji na której ortodontka powiedziała że w moim przypadku niezbędną będzie ekstrakcja czwórek lub piątek (jeszcze nie jest pewna).
Zastanawiam się czy wypadałoby jeszcze skonsultować to z innym ortodontą, bo szczerze mówiąc martwi mnie usuwanie zdrowych zębów.
Jak to było w Waszym przypadku? Zdałyście się w pełni na jednego lekarza czy próbowałyście konsultować tę kwestię z innymi?
Hej ja mialam usunięte 3 zeby : czwórkę na gorze ( w dziecinstwie miałam wyrwana czwórke z drugiej strony, stad skrzywiony zgryz ;/ ) i dwie piątki na dole( musialam wyrwac żeby zęby sie ladnie ulozyly rowniutko). Tez na poczatku byłam przerazona, ale teraz juz mi w sumie to obojetne bo i tak nie widac nie znam sie na tym, takze pozostalo mi tylko zaufac mojemu orto
__________________
30-12-2014 --- Aparacik - góra
02-02-2015 --- Aparacik - dół
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-29, 20:22   #1421
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez natii4 Pokaż wiadomość
Zgadzam się w 100% Wiele z was reaguje na usuwanie zębów - poszukaj innego ortodonty, a fakt wyrywania zębów wcale nie oznacza,że dany lekarz jest zły - po prostu w niektórych przypadkach nie da się obyć bez zmniejszenia ilości zębów w szczęce.

Znam historię dziewczyny, która nie chciała mieć usuwanych zębów. Lekarz na to przystał. Nosiła sprężynę rozszerzającą szczękę, aparat. Z perspektywy czasu uważa,że to był ogromny błąd. Po pierwsze zęby, przy bardzo małej szczęce, nie miały się gdzie przesuwać i zaczęły się z nimi dziać takie dziwy, że włosy się na głowie jeżą - zryz ma w gorszym stanie niż przed rozpoczęciem leczenia. Po drugie ortodonta przystał na pomysł dziewczyny, naraził ją na ponad rok cierpienia, sporych wydatków i rok leczenia w plecy. Na dzień dzisiejszy trzeba będzie jednak usunąć zęby i wydać jeszcze więcej pieniędzy na naprawę tego, co przez upartość pacjenta, lekarz zrobił.

Nikt nie chce usuwać zdrowych zębów, ale czasami przy leczeniu ortodontycznym się inaczej nie da.

Otóż to. Poza tym myślicie, że co jest jedną z przyczyn krzywienia się zębów? To, że szczęka jest za mała, a ich jest zbyt dużo i nie mają się gdzie pomieścić, stąd się przekręcają, zachodzą jedne za drugie i Bóg wie, co jeszcze. Dlatego tak radykalne są decyzje o wyrwaniu zębów przed leczeniem, co wcale nie powinno odstraszać.
Faktem jest, że w wielu przypadkach można wyprostować zęby, nie wyrywając ich i tak, żeby nie cierpiały na nich dziąsła, ale pytanie... widziałyście kiedyś coś takiego, jak efekt przepełnionej szczęki (czyt. zęby w łuku, ale wysunięte do przodu)? Taki efekt też może być z leczenia orto bez wyrwania. Nie ma się czego obawiać, już w tym momencie jest to bardzo popularna metoda.

Tak naprawdę wszystko da się zrobić na życzenie pacjenta, pytanie tylko, czy warto.
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-30, 21:41   #1422
karolina_p19
Raczkowanie
 
Avatar karolina_p19
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 232
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dzięki za wszystkie odpowiedzi dziewczyny

Wczoraj dzwoniłam jeszcze do orto by zapytać jak dokładnie będzie wyglądać kolejna wizyta i...
1. zakładamy dwa łuki i robimy wyciski na goshgariana
2. po miesiącu wyrywamy dwie czwórki i zakładamy goshgariana

Przemyślałam to wszystko i uznałam że nie chcę przeciągać tego w nieskończoność i umawiać się na wizyty u kolejnych ortodontów. Wierzę, że kobitka zna się na rzeczy i nie usuwa mi tych czwórek "od tak"

Także 10 lutego oficjalnie dołączam do grona aparatek
karolina_p19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 00:14   #1423
ddorothyy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej stwierdziłam dołączyć do Was, chociaż noszę już aparat od 3 lat Mam samoligaturujący z zamkami Smart Clip (a przynajmniej tak mi się wydaje) i na dolnych, bocznych zębach metalowe, bo pogubiłam/pokruszyłam kosmetyczne. Moja orto powiedziała, że chociaż wciąż jest masa pracy, ma zamiar ściągnąć go do końca wakacji, najpóźniej do października bieżącego roku. Z jednej strony jestem przyzwyczajona do niego, ale z drugiej strony pragnę już go zdjąć! Wyciągi gumeczkowe noszę, teraz ciągle , zdejmuję tylko jak jem. Strasznie ich nie lubię i zazwyczaj zakładałam je tylko na noc (okazuje się, że to za mało)! W pewnym momencie przerażona faktem, że noszę aparat przez tyle lat konsultowałam się u innego lekarza. Zdziwiło mnie jak strasznie narzekał na kosmetyczne aparaty... Sama mam problem ze swoją orto i miałam plan ją zmienić, ale przekonała moich rodziców żeby zaczekać te pół roku i zobaczyć co się będzie działo. Ostatecznie orto u którego byłam u kontroli chciał wymienić zamki na metalowe, a ja jednak jestem przywiązana do kosmetycznego wyglądu aparatu i to głównie (oraz cena, bo zapewne za te zamki bd musiała płacić jak za cały aparat... ) przekonało mnie do przeczekania złych dni z moją dotychczasową orto.
Co do aparatu na podniebienie, dziwię się ze nosicie go tak długo! ja nosiłam go tylko 3 msc , a miałam trójkątne podniebienie (dosłownie)!
ddorothyy94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 00:48   #1424
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

ddorothy94, podziwiam wytrwałość jak mnie orto powiedziała, ze czas leczenia to ponad dwa lata, byłam mocno zsskoczona, bo nie mam bardzo duzej wady (tak mi sie wydawało przynajmniej). Ale czego sie nie robi dla pięknego usmiechu.
Jaki miałaś aparat podniebienny?
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 07:31   #1425
myworldishere
Raczkowanie
 
Avatar myworldishere
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 83
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ile mnie tu nie było Zaczynałam przygodę z aparatem z wizazem i teraz czas już na zdejmowanie. Po zdjeciu Pochwale sie zdjęciami tylko musze znaleźć jakieś przed
__________________
aparatka od 7.12.2011
myworldishere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 09:41   #1426
ddorothyy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

ZielonaaHerbata, to był bardziej łuk podniebienny, ale nie wiem czy jest na to jakaś fachowa nazwa, bo nigdy takiej nie słyszałam. Prawdę mówiąc, przez jakiś rok byłam tak pochłonięta nauką, że ledwo zauważałam że noszę aparat. Dopiero teraz zaczęłam tak bardziej się tym przejmować, bo już tyle czasu minęło... ale moja siostra np nosiła około 5 lat. Tylko to były jeszcze tej starej daty aparaty, no i fakt faktem jej pierwsza orto przedłużała jej specjalnie leczenie ;/
ddorothyy94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 14:42   #1427
lotjena
Raczkowanie
 
Avatar lotjena
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny mam pytanie!
Orto wlasnie mi podpiela dwojke do luku (powiedziala tez ze jak za 2 tygodnie nie wejdzie ona do luku to mam sie do niej zgłosić) minol tydzien i dwojka minimalnie sie ruszyla ale dalej pozostaje w tyle w stosunku do innych zebow. Stad moje pytanie czy jest ona przez tydzien wstawic sie do luku? :P mialyscie moze taki przypadek?
lotjena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-31, 22:34   #1428
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ddorothyy94 Pokaż wiadomość
Hej stwierdziłam dołączyć do Was, chociaż noszę już aparat od 3 lat Mam samoligaturujący z zamkami Smart Clip (a przynajmniej tak mi się wydaje) i na dolnych, bocznych zębach metalowe, bo pogubiłam/pokruszyłam kosmetyczne. Moja orto powiedziała, że chociaż wciąż jest masa pracy, ma zamiar ściągnąć go do końca wakacji, najpóźniej do października bieżącego roku. Z jednej strony jestem przyzwyczajona do niego, ale z drugiej strony pragnę już go zdjąć! Wyciągi gumeczkowe noszę, teraz ciągle , zdejmuję tylko jak jem. Strasznie ich nie lubię i zazwyczaj zakładałam je tylko na noc (okazuje się, że to za mało)! W pewnym momencie przerażona faktem, że noszę aparat przez tyle lat konsultowałam się u innego lekarza. Zdziwiło mnie jak strasznie narzekał na kosmetyczne aparaty... Sama mam problem ze swoją orto i miałam plan ją zmienić, ale przekonała moich rodziców żeby zaczekać te pół roku i zobaczyć co się będzie działo. Ostatecznie orto u którego byłam u kontroli chciał wymienić zamki na metalowe, a ja jednak jestem przywiązana do kosmetycznego wyglądu aparatu i to głównie (oraz cena, bo zapewne za te zamki bd musiała płacić jak za cały aparat... ) przekonało mnie do przeczekania złych dni z moją dotychczasową orto.
Co do aparatu na podniebienie, dziwię się ze nosicie go tak długo! ja nosiłam go tylko 3 msc , a miałam trójkątne podniebienie (dosłownie)!
Czyli mam rozumiec, ze kosmetyczne aparaty gorzej/wolniej lecza wade?
__________________
30-12-2014 --- Aparacik - góra
02-02-2015 --- Aparacik - dół
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 10:01   #1429
madziara_07
Zadomowienie
 
Avatar madziara_07
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: west yorkshire
Wiadomości: 1 176
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Czyli mam rozumiec, ze kosmetyczne aparaty gorzej/wolniej lecza wade?
specjalistka nie jestem ale jesli dobrze rozumiem kosmetyczne zamki sa poprostu minimalnie slabsze i moga nie wytrzymywac naprezen i pekac.
Cos musi byc na rzeczy, bo przy mojej dosc sporej wadzie ortodontka przy zakladaniu kosmetyczny mi odradzala (i tak bym sie nie zdecydowala ze wzgledu na cene) a i nie bylam przypadkiem odosobnionym z tego co dziewczyny tutaj pisza.
__________________
"Trudno określić jego wiek. Ale sądząc po cynizmie i zmęczeniu światem, będących odpowiednikiem datowania węglem dla ludzkiej osobowości, miał jakieś siedem tysięcy lat."
T. Pratchettt
madziara_07 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-01, 10:16   #1430
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja nic takiego nie slyszalam. Moja orto odradza mi zamki szafirowe bo one są słabe i podobno się kruszą- chociaż któraś z aparatek wypowiadała się że taki ma i nic jej się nie dzieje. Wiec chyba nie ma reguły. Moja wada to 3 poza łukiem.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 10:47   #1431
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie!
Orto wlasnie mi podpiela dwojke do luku (powiedziala tez ze jak za 2 tygodnie nie wejdzie ona do luku to mam sie do niej zgłosić) minol tydzien i dwojka minimalnie sie ruszyla ale dalej pozostaje w tyle w stosunku do innych zebow. Stad moje pytanie czy jest ona przez tydzien wstawic sie do luku? :P mialyscie moze taki przypadek?
Mi sie w tydzien prawie cala do łuku wstawila byla minimalnie z tylu
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 15:09   #1432
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez madziara_07 Pokaż wiadomość
specjalistka nie jestem ale jesli dobrze rozumiem kosmetyczne zamki sa poprostu minimalnie slabsze i moga nie wytrzymywac naprezen i pekac.
Cos musi byc na rzeczy, bo przy mojej dosc sporej wadzie ortodontka przy zakladaniu kosmetyczny mi odradzala (i tak bym sie nie zdecydowala ze wzgledu na cene) a i nie bylam przypadkiem odosobnionym z tego co dziewczyny tutaj pisza.

Ja też miałam sporą wadę, ale moja ortodontka nie miała żadnych obiekcji, kiedy powiedziałam, że skłaniam się ku aparacie kosmetycznym. Moje leczenie też nie trwało jakoś drastycznie długo. Można powiedzieć, że równo dwa lata, przy czym pierwotne założenie było dłuższe o prawie pół roku. Mija 5 tydzień od zdjęcia i nic złego się nie dzieje. Ząbki równiutkie, ale ściśle przestrzegam noszenia retencji.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 19:09   #1433
ddorothyy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Moja dotychczasowa orto nic nie powiedziała, że kosmetyczne są gorsze, ale pytałam się tego u którego się konsultowałam, to powiedział, że znacznie trudniej się je obkręca, w wyniku czego leczenie się wydłuża. Dodał też, że zamki są tylko drogą do celu. Oczywiście się z tym zgadzam, ale ja sobie bardzo cenię wygodę psychiczną i zdecydowałam się na oba łuki kosmetyczne. Teraz jak sobie wyobrażę jakbym miała nosić metalowe przez tak długi czas, to chyba bym zwariowała... Już i tak mam obiekcje przed uśmiechaniem się jak mi gumki przyczepione do zamków, ściągające ku sobie np jedynki górne, zżółcieją po piciu kawy, albo barszczu jak w święta (zrobiły się dosłownie zielone!;O). Zawsze będę polecała kosmetyczne, chociaż są znacznie większe niż metalowe (niemal o połowę!).
ddorothyy94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 21:26   #1434
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja tam mam metalowy i nie narzekam
__________________
30-12-2014 --- Aparacik - góra
02-02-2015 --- Aparacik - dół
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 21:32   #1435
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja też mam metalowy. Ale prawda jest taka, że nie uśmiecham się całą szczęką, więc praktycznie go nie widać I w porównaniu z tymi jasnymi, mój jest jakiś taki... malutki
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 21:35   #1436
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ddorothyy94 Pokaż wiadomość
Moja dotychczasowa orto nic nie powiedziała, że kosmetyczne są gorsze, ale pytałam się tego u którego się konsultowałam, to powiedział, że znacznie trudniej się je obkręca, w wyniku czego leczenie się wydłuża. Dodał też, że zamki są tylko drogą do celu. Oczywiście się z tym zgadzam, ale ja sobie bardzo cenię wygodę psychiczną i zdecydowałam się na oba łuki kosmetyczne. Teraz jak sobie wyobrażę jakbym miała nosić metalowe przez tak długi czas, to chyba bym zwariowała... Już i tak mam obiekcje przed uśmiechaniem się jak mi gumki przyczepione do zamków, ściągające ku sobie np jedynki górne, zżółcieją po piciu kawy, albo barszczu jak w święta (zrobiły się dosłownie zielone!;O). Zawsze będę polecała kosmetyczne, chociaż są znacznie większe niż metalowe (niemal o połowę!).
Właśnie dziwnie, że sa większe :O Ja jednak biorę mieszany Do 3 kosmetyczny, dalej metalowy. Orto też coś tam mówiła, że ona to nie za bardzo jest za kosmetycznym i mieszany to kompromis.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-01, 22:02   #1437
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez ddorothyy94 Pokaż wiadomość
. Już i tak mam obiekcje przed uśmiechaniem się jak mi gumki przyczepione do zamków, ściągające ku sobie np jedynki górne, zżółcieją po piciu kawy, albo barszczu jak w święta (zrobiły się dosłownie zielone!;O). Zawsze będę polecała kosmetyczne, chociaż są znacznie większe niż metalowe (niemal o połowę!).
I właśnie w zamkach metalowych ma się ten komfort, że żadne odbarwienia są niegroźne. Często przychodzi mi to do głowy, gdy zajadam barszcz, curry itp. Wielkość zamków natomiast znacznie zmniejsza niebezpieczeństwo urazów w jamie ustnej. Tak więc każdy może tutaj mieć swoje zdanie. Ja, jako właścicielka pełnego metalu, jestem z niego bardzo zadowolona i gdyby dziś ktoś mnie zapytał jaki aparat ma założyć - optowałabym za metalowym. I chyba w sumie wolę gdy jest on widoczny - przynajmniej nikt mi się nie wpatruje co mam na zębach, bo aparat od razu widać.
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 00:19   #1438
ddorothyy94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
I właśnie w zamkach metalowych ma się ten komfort, że żadne odbarwienia są niegroźne. Często przychodzi mi to do głowy, gdy zajadam barszcz, curry itp..
Zamki kosmetyczne nie odbarwiają się, tylko gumki zakładane np do ściągnięcia jedynek, w metalowych też pewnie je się stosuje
Wiadomo, że jest to kwestia gustu, ja po prostu nie wyobrażam sobie mieć metalowego u siebie (wiadomo, niektóre zamki mam metalowe, przez różne wypadki, ale na szczęście tylko na dolnych bocznych zębach, więc ich całkowicie nie widać).
ddorothyy94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 12:30   #1439
martag144
Rozeznanie
 
Avatar martag144
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 794
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

jestem po pierwszej wizycie, która trwała... 15 minut. Pobrała wyciski i muszę zrobić zdjęcie.
Mam do wyrwania 3 zęby. Jestem przerażona. Ktoś był w podobnej sytuacji? Nie wiedziałam, że aż tyle pójdzie do ekstrakcji.
Ortodontka powiedziała, że mogłaby sobie i z tym poradzić, ale może okazać się tak, że jedynka może się przesunąć i będę ją miała w tej samej linii co przegroda nosa.
__________________
au pair w Londynie
15.06.2013 - 06.08.2013
lipiec 2015-2016


Australia!



03.04.2015 aparatka góra
martag144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-02, 12:34   #1440
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez martag144 Pokaż wiadomość
jestem po pierwszej wizycie, która trwała... 15 minut. Pobrała wyciski i muszę zrobić zdjęcie.
Mam do wyrwania 3 zęby. Jestem przerażona. Ktoś był w podobnej sytuacji? Nie wiedziałam, że aż tyle pójdzie do ekstrakcji.
Ortodontka powiedziała, że mogłaby sobie i z tym poradzić, ale może okazać się tak, że jedynka może się przesunąć i będę ją miała w tej samej linii co przegroda nosa.
Mnóstwo osób było :p Niektórzy mieli i po 4 zeby. Cofnij się troszkę bo doslownie moze ze stronę, dwie temu był ten temat poruszany i chyba dość dokładnie odpowiedzi (w sensie usuwać czy nie, czemu nie, czemu tak) padały.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.