Ateizm.. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: jestem:
niewierzący/niewierząca 345 44,57%
wierzący/wierząca 255 32,95%
wierzący niepraktykujący/ wierząca niepraktykująca 174 22,48%
Głosujący: 774. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-07, 20:38   #121
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Ateizm..

Jestem ateistką. Nie wierzę w boga. Nie obrażając innych, dla mnie ten cały katolicyzm to jedna wielka bzdura. Całe pismo święte to zaprzeczenie samo w sobie niezgodne z racjonalnym myśleniem.
Już samo patrzenie co się dzieje na świecie tylko bardziej uświadamia mnie w niewierze.
Szanuję wierzących,ale czasami u niektórych przejawia się już naprawdę wielki fanatyzm i tego znieść nie mogę.
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."

Edytowane przez veronicas15
Czas edycji: 2008-08-07 o 21:20
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 20:40   #122
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Ateizm..

jestem niewierząca - nigdy zbyt specjalnie nie wierzyłam, pierwsza komunia była dla mnie zabawą, a potem już było tylko gorzej. mam wierząca rodzinę więc starałam si e wierzyc, ale to nie ma sensu. Jestem teraz ateistką a z czasem w dodatku wyrobiła sie we mnie niechęć do wszystkich zorganizowanych religii. no, prawie wszystkich. ale do wiekszości tak.
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:35   #123
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Ateizm..

jestem niewierzaca
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:37   #124
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young Pokaż wiadomość
Jula i ateystka - pytanie nie bylo do mnie ale odpowiem
moze nie chodzi o to ze jest nie wiadomo jak latwo w zyciu bo przeciez kazdy ma problemy i każdemu może być ciężko. ale musicie przyznac ze coraz częsciej ludzie przyznający się do tego ze są ateistami są postrzegani jak normalni ludzie, myslący racjonalnie a jak się powie ze się wierzy to od razu się nasuwają skojarzenia moher, fanatyk i ojciec rydzyk ;p i nie jest latwo zyc w takim stereotypie. nie wiem czy o to chodzilo wloczykijce ale ja to widze w ten sposób
sory, ze napisałam troche nieskładnie ale o to mniej wiecej mi chodzi co napisała mary_alice_young. duzo jest katolikow ale coraz wiecej ludzi odchodzi na rzecz ateizmu- nie ma ,,zasad' ktore musi przestrzegac katolik ktory jakby zyje pod presją.mowie tutaj o tych prawdziwych, co przyjmują wiare w 100% a nie np oklamują siebie.wybaczcie ale nie wplatujcie mnie w dyskusje bo dopiero jestem początkujaca w sprawie wiary i trudno mi wytlumaczyć niektore sprawy
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:41   #125
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Ateizm..

A jeszcze co do wypowiedzi Ateystki to latający potwór spaghetti ma świetne przykazania
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 21:51   #126
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Ateizm..

Ale i tak najabardziej mnie rozsmieszyla ikonka Hate mail...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 22:40   #127
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Ateizm..

Cytat:
przepraszam jeśli kogoś urażę- ateiści dużo tracą. Wiara nadaje życiu sens i głębię- wiem bo kiedyś brakowało w moim życiu Boga, teraz wierzę mocno i to jest dla mnie takim fundamentem życia. Ja nie jestem nietolerancyjna- nic nie mam przeciwko ateistom- ale w pewnym sensie podziwiam ich , że potrafią przetrwać bez wiary.
To może z tej strony... Moim zdaniem wierzący dużo tracą. Zamiast odkrywać jak jest naprawdę, poszukiwać odpowiedzi, przyglądać się różnorodności i szukać przyczyny, po prostu wierzą na słowo w coś, co być może wcale nie istnieje, karmią się złudzeniami i mrzonkami, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie i tylko dlatego mają wartość.
Zamiast żyć pełnią człowieczeństwa jako jeden z elementów przyrody i czerpać z tego garściami, żyjąc zgodnie z innymi tworami ewolucji, wymyślają sobie nierealne kary, nagrody, straszą się nawzajem konsekwencjami; mordują się z powodu historyjek, które powinny znaleźć się w dziale "bajki"...
A ateiści wierzą... w siebie To wystarczy
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 22:58   #128
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez mary_alice_young Pokaż wiadomość
i jeszcze, co do pytania w pierwszym poście:
czy w dzisiejszch czasach, w moherwoym społeczeństwie, łatwo być ateistą?
moim zdaniem w dzisiejszych czasach własnie łatwiej być ateistą. ateizm jest teraz w modzie natomiast w tym moherowym społeczenstwie, normalna osoba wierząca, która nie chce mieć nic wspolnego z fanatyzmem, beretami itd jest i tak postrzegana jak jakis dziwoląg zasłuchany w swoje radio...
Ja nie wiem czy ateizm jest "modny". Raczej jest traktowy jako wybryk, "chwilowe ogłupienie". Najbardziej "modna" jest postawa mówię, że jestem ateistką, ale ślub tylko w kościele i chrzczenie dzieci obowiązkowo.
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 23:16   #129
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Ja myślę tak samo, choć dla mnie - przepraszam jeśli kogoś urażę- ateiści dużo tracą. Wiara nadaje życiu sens i głębię- wiem bo kiedyś brakowało w moim życiu Boga, teraz wierzę mocno i to jest dla mnie takim fundamentem życia. Ja nie jestem nietolerancyjna- nic nie mam przeciwko ateistom- ale w pewnym sensie podziwiam ich , że potrafią przetrwać bez wiary.

Rozumiem i szanuję to co napisała Jula, ale muszę się zgodzić z wypowiedzią, którą zacytowałam. Mozecie mnie teraz wyśmiać ale kiedy się wierzy, tak na prawdę, to ma się takie uczucie, ciężko to ująć w słowa ale takie poczucie.. miłosci i bliskości kogoś. Że nawet jak nic mi się nie układa, mam fatalny humor, nie mam faceta, i siedze w domu bo poklocilam sie ze wszystkimi to.. i tak nie czuje sie samotna. tak jakby wiem że zawsze, niezaleznie od wszystkiego, mam gdzies oparcie, moge skąś brać siłę i jest cos co nadaje sens mojemu zyciu.
I niezależnie od teog ile jest afer w kościele i w jak negatywnym sensie jest teraz odbierany - wiara to jest coś głębszego. To jest właśnie to co się czuje.
Pewnie to dla was brzmi 'fanatycznie';p ale to jest na prawdę relane uczucie. i to ono jest tym dowodem, którego nie dostrzegają osoby niewierzące.



arrachnee
no w sumie masz rację
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 23:26   #130
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Ateizm..

Podziwiam metafizykę wiary. Nie każdy jej doświadcza [niezależnie od tego czy wierzy, czy nie], ale też nie każdemu takie "dopełnienie" jest potrzebne...
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 23:43   #131
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Ateizm..

najbardziej mnie boli, że w naszym kraju, ustaowdawstwo jest robione pod wiarę katolicką, i w ogóle. jestem ateistką, i nie wierzę, że płód ma duszę itp, że kilkukomórkowy zarodek odczuwa siebie jako jednostkę - starsze płody owszem, odczuwają - to jest fakt medycznie stwierdzony, ale że kilka komórek to już człowiek? to mnie śmieszy, a mimo to nie mogę kupić sobie tabletki wczesnoporonnej, bo prawo jest zrobione pod katolików i - jak to w religii bywa - reszta ludzi nie ma wyboru. dzieci muszą się uczyć w szkole religii, a etyka jest w niewielu szkołach. i w dodatku zamiast - jak już uczyć się o różnych religiach - uczą się o Jezusie, Maryi, darach ducha świętego i o tym, że pójdą do piekła.
i nie tylko katolicko - w krajach islamskich to już w ogole jest przesada! dlaczego religia musi tak rzutować na życie całego społeczeństwa?
gdzieś tam w piśmie świętym pisze, żeby oddać co cesarskie cesarzowi, a co boskie bogu. niech sobie te kościoły stoją, niech ludzie sobie na msze chodzą, gorzkie żale, komunie i adoracje, ale niech księża nie mają wpływu na to, jak prawo jest ustanawiane, niech politycy się do nich nie odwołuja itp...
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-07, 23:50   #132
ateystka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Olsztyn :-)
Wiadomości: 47
Dot.: Ateizm..

Zaznaczyłam to już wcześniej, Potwór Spaghetti<niech jego makaronowe nitki rosną w siłę!> zesłał "Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie", to nie nakazy, a forma sugestii. Wierzący są w większości, czyż nie? Słynne powiedzonko mówi "w kupie siła". Co do Twojej wypowiedzi Arachne <przepraszam, ale mam problem z policzeniem wszystkich dodatkowych r, a i e >, wyobraź sobie, co robisz na miejscu osoby niewierzącej, której partner nie wierzy, ale rodziny chciałyby ślubu? Nie krytykuj zbyt pochopnie.<chociaż w sumie czemu nie?>Byliby pod bardzo dużą presją. Nie wiem, jak to będzie u mnie wyglądało, część mojej bliskiej rodziny jest wierząca i...to problem. Tu jakby kłócą się poglądy z potrzebą akceptacji przez rodzinę i posiadania tego najważniejszego świętego-świętego spokoju.
Jeszcze co do tego, kto ma łatwiej-czy to nie zależy od środowiska także? Przykład wyżej.
magica-nie uważam, żebym coś traciła ;-) Staram się być silna bez wiary i bez możliwości proszenia kogoś o coś zamiast samej się za to zabrać i dziękowania komuś, chociaż zawdzięczam to bliskim/sobie. Kwestia podejścia.
Dobra, reszta "mondrości" z mojej strony jutro. Dobranoc, Wizażanki i niech Wam się śnią mądre sny <mogą być o Latającym Potwo...no dobra, już skończyłam >
ateystka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 00:49   #133
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Ateizm..

a ten obrazek na gronie ma moj kolega ateista, który skonczyl teologie na UKSW...
no właśnie... logicznie rzecz biorąc TO NIE MA SENSU, ale ludzie w to wierzą i każą w to wierzyć innym
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gallery-60435408.jpg (32,4 KB, 50 załadowań)
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 08:24   #134
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Mozecie mnie teraz wyśmiać ale kiedy się wierzy, tak na prawdę, to ma się takie uczucie, ciężko to ująć w słowa ale takie poczucie.. miłosci i bliskości kogoś
Gdy odkrywasz piękno wszechświata, poznajesz reguły nim rządzące... czujesz się niewyobrażalnie szczęśliwy/a, że masz możliwość w tym wszystkim uczestniczyć. Bo czy nie wystarczy, "że ogród jest piękny...?"
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:09   #135
Habrova
Raczkowanie
 
Avatar Habrova
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: moje 4 ściany
Wiadomości: 71
Dot.: Ateizm..

wierząca niepraktykująca
nie wierzę w księży zwłaszcza polski kościół,zakłamanie i ciemnota
Bóg jest wszędzie i nie muszę chodzić do kościoła żeby z Nim porozmawiać,ROZMAWIAĆ a nie klepać modlitwy i jakieś regułki.
Tak samo spowiedz,to Bóg bedzie mnie rozliczał pod koniec z grzechów a nie ksiądz który pewnie ma sam nie jedno na sumieniu.


tak samo krew mnie zalewa kiedy księża wypowiadają sie na temat aborcji i z ambony pomstują na każdego kto dopuszcza sie tego czynu a kiedy na śmietniku znajduje sie noworodka to kościół milczy
płód = świętość a w pełni ukształtowany samodzielnie zdolny do życia mały człowiek to nic.
Habrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:12   #136
janina1984
Rozeznanie
 
Avatar janina1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 888
Dot.: Ateizm..

no właśnie, bo jakich mamy księży w Polsce?
jak ciąża, to chronić dziecko za wszelka cenę, i w ogóle, a jak sie urodzi, to już się nie interesują, albo chcą zabić - jak ten ksiądz, co był ojcem.
__________________
ile starożytnych umów już dziś złamałeś, pijąc swoją poranną codzienna herbatę?
janina1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:27   #137
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Ateizm..

..........nie ,nie wystarczy ,właśnie dopiero wtedy jest zaje*** pięknie gdy te wróżki tam są



a pod słowem wrózki rozumiem nie tylko panią z czarodziejską pałeczką lecz wszystko co nieznane,piękne ,niewypowiedziane ...i wolałam z góry to uścislić/niestety/ bo raczej wątpie ze zostałabym wg moich intencji dobrze zrozumiana
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:37   #138
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez Habrova Pokaż wiadomość
nie wierzę w księży
To w nich się wierzy?
Myślałam że wierzy się w boga

Mniejsza z tym.
Ja, nawet gdybym wierzyła w boga, to i tak nie chodziłabym do kościoła. To miejsce mnie po prostu odrzuca. Zgadzam się,księża są zakłamani.

Zacytuję szóste przykazanie latającego potwora spaghetti

Cytat:

Naprawdę Wolałbym, Żebyś Nie Budował Za Miliony Dolarów Kościołów/Świątyń/Meczetów/Kaplic Dla Mojej Makaronowej Doskonałości, Podczas Gdy Pieniądze Lepiej Wydać Na (Wybierz Sam):
  1. Skończenie Z Biedą
  2. Wyleczenie Choroby
  3. Życie W Pokoju, Kochanie Namiętnie I Obniżenie Kosztów Kablówki
Może Jestem Złożonym Węglowodanowym Wszystkowiedzącym Istnieniem, Ale W Życiu Cieszą Mnie Proste Rzeczy. Wiem Lepiej. JESTEM Stwórcą.
Denerwuje mnie kiedy księża nakazują żyć ubogo, pomagać biednym itp. a sami (już mniejsza z tym że pieniądze z tacy idą na ich zachcianki a nie prawdziwy cel i nikt mi nie wmówi że tak nie jest bo mój dziadek pracował w kościele i widział co tam się wyprawia) wydają fortuny na wyposażenie kościołów. A ja się pytam po co? bóg im to nakazał czy co?
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:47   #139
mary_alice_young
Wtajemniczenie
 
Avatar mary_alice_young
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 972
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Gdy odkrywasz piękno wszechświata, poznajesz reguły nim rządzące... czujesz się niewyobrażalnie szczęśliwy/a, że masz możliwość w tym wszystkim uczestniczyć. Bo czy nie wystarczy, "że ogród jest piękny...?"
nie wystarczy
__________________
WYMIANA
mary_alice_young jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-08, 10:49   #140
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Ateizm..

Jestem zdziwiona wynikami sondy. Dużo nas, niewierzących na tym forum.

Mnie też rozśmieszają "ateiści" biorący ślub kościelny bo tak wypada.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:51   #141
Habrova
Raczkowanie
 
Avatar Habrova
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: moje 4 ściany
Wiadomości: 71
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
To w nich się wierzy?
Myślałam że wierzy się w boga

miałam na myśli że nie wierze w to co mają nam do przekazania (albo raczej w sposób jaki przekazują) jako duszpasterze -czyli nic bo każdy człowiek który chce sie dowiedzieć czegoś o Bogu sięgnie po Biblię.

Ksiądz który mnie beszta że nie chodzę do kościoła czy nie wpuszczam kolędy napewno nie zacheci mnie do praktykowania.
Habrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 10:57   #142
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Jestem zdziwiona wynikami sondy. Dużo nas, niewierzących na tym forum.
A mnie to nie dziwi.

Cytat:
Napisane przez Habrova Pokaż wiadomość
miałam na myśli że nie wierze w to co mają nam do przekazania (albo raczej w sposób jaki przekazują) jako duszpasterze -czyli nic bo każdy człowiek który chce sie dowiedzieć czegoś o Bogu sięgnie po Biblię.

Ksiądz który mnie beszta że nie chodzę do kościoła czy nie wpuszczam kolędy napewno nie zacheci mnie do praktykowania.
No chyba ze tak.
zgadzam się z tym.
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:00   #143
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez veronicas15 Pokaż wiadomość
A mnie to nie dziwi.
Dlaczego?


Ja tym czasem bardzo polecam książkę "Bóg urojony" Richarda Dawkinsa. Świetnie się czyta, wiele wyjaśnia - szczególnie niezdecydowanym.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:02   #144
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: Ateizm..

niewierzaca... poczytam watek od samego poczatku i tez sie wypowiem soon
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:03   #145
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez Jula
To może z tej strony... Moim zdaniem wierzący dużo tracą. Zamiast odkrywać jak jest naprawdę, poszukiwać odpowiedzi, przyglądać się różnorodności i szukać przyczyny, po prostu wierzą na słowo w coś, co być może wcale nie istnieje, karmią się złudzeniami i mrzonkami, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie i tylko dlatego mają wartość.
Zamiast żyć pełnią człowieczeństwa jako jeden z elementów przyrody i czerpać z tego garściami, żyjąc zgodnie z innymi tworami ewolucji, wymyślają sobie nierealne kary, nagrody, straszą się nawzajem konsekwencjami; mordują się z powodu historyjek, które powinny znaleźć się w dziale "bajki"...
A ateiści wierzą... w siebie To wystarczy
Jula doceniam ,ze tak z troską pochylasz się nad losem innych . (współczuciem?)
Piszesz owszem ładnie ale tak..ogólnie.Za ogólnie.
W szkole pamiętam mówiło się ''lać wodę''
Więc bardzo bym Cie prosiła o szczegóły -szczególnie te przeze mnie zaznaczone fragmenty

Może wtedy będę mieć okazję się dowiedzieć co takiego robisz Ty a czego nie robię ja.
Dowiem sie /być może /o co jestem uboższa.
Z góry dziękuję
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:11   #146
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez ateystka Pokaż wiadomość
Co do Twojej wypowiedzi Arachne <przepraszam, ale mam problem z policzeniem wszystkich dodatkowych r, a i e >, wyobraź sobie, co robisz na miejscu osoby niewierzącej, której partner nie wierzy, ale rodziny chciałyby ślubu? Nie krytykuj zbyt pochopnie.<chociaż w sumie czemu nie?>Byliby pod bardzo dużą presją.
wyobrażać sobie nie muszę. W ramach poświęcenia rozważam ślub kościelny, ale "mieszany". Mogę brać ślub w kościele, ale nie będę przechodzić przez "wszystkie stopnie wtajemniczenia" i "zapisywać się" do KK.
Natomiast w kwestii chrztu dzieci, to już będzie większy problem...
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:13   #147
MMae
Raczkowanie
 
Avatar MMae
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 365
Dot.: Ateizm..

Niewierząca. Od zawsze, bo chociaż moi rodzice mnie ochrzcili i posłali do komunii, to nigdy mnie nie prowadzili do kościoła, sami też nie chodzili.

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Mnie też rozśmieszają "ateiści" biorący ślub kościelny bo tak wypada.
A mnie to nie śmieszy, bo w pewnym sensie rozumiem takie postępowanie.
Sama co prawda wzięłam ślub cywilny, bo obydwoje nie czuliśmy potrzeby brania kościelnego. Nawet rodzina na nas nie naciskała pod tym względem...
Ale np. bardzo lubię święta Bożego Narodzenia. U mnie w rodzinie nikt poza jedną babcią (która słucha Radia Maryja, ale to już inna historia) nie jest tak naprawdę wierzący, więc te święta niewiele mają wspólnego ze świętowaniem narodzin Jezusa, bardziej chodzi o tradycje. O spotkanie się razem przy stole, o te dania, życzenia, choinkę itp.
Żyjemy w kraju mocno katolickim i te wszystkie tradycje mocno wrosły na nasze życie i myślę, że nawet jeżeli wiary już brakuje to w zachowaniu niektórych tradycji nie jest śmieszne. W końcu czy tego chcemy czy nie to część nas.
I dlatego rozumiem czemu ateiści mogą chcieć ślubu kościelnego. Nawet jeżeli nie ma się wiary to jest coś krzepiącego w tym, że te same słowa przysięgi w białej sukni składała nasza mama, przed nią jej mama, itd.
__________________
...and I find it kind of funny... I find it kind of sad...


MMae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:13   #148
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez Habrova Pokaż wiadomość
wierząca niepraktykująca
A co to jest wierząca niepraktykująca ?
Albo wierzysz albo nie,no ale najlepiej dodać sobie niepraktykująca,przynajmn iej jest wygodniej i nie trzeba się do niczego stosować,co nie ?
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 11:31   #149
veronicas15
Zakorzenienie
 
Avatar veronicas15
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 14 392
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez aaricia8 Pokaż wiadomość
Dlaczego?


Ja tym czasem bardzo polecam książkę "Bóg urojony" Richarda Dawkinsa. Świetnie się czyta, wiele wyjaśnia - szczególnie niezdecydowanym.
Powiedziałabym ale nie chcę urażać wierzących.
Może ludzie po prostu już nie wierzą ślepo w to co mówi bibilia i kościół.
__________________
"Take my mind and take my pain
Like an empty bottle takes the rain
And heal, heal, heal, heal."
veronicas15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-08, 12:06   #150
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Ateizm..

Cytat:
Napisane przez MMae Pokaż wiadomość
A mnie to nie śmieszy, bo w pewnym sensie rozumiem takie postępowanie.
Sama co prawda wzięłam ślub cywilny, bo obydwoje nie czuliśmy potrzeby brania kościelnego. Nawet rodzina na nas nie naciskała pod tym względem...
Ale np. bardzo lubię święta Bożego Narodzenia. U mnie w rodzinie nikt poza jedną babcią (która słucha Radia Maryja, ale to już inna historia) nie jest tak naprawdę wierzący, więc te święta niewiele mają wspólnego ze świętowaniem narodzin Jezusa, bardziej chodzi o tradycje. O spotkanie się razem przy stole, o te dania, życzenia, choinkę itp.
Żyjemy w kraju mocno katolickim i te wszystkie tradycje mocno wrosły na nasze życie i myślę, że nawet jeżeli wiary już brakuje to w zachowaniu niektórych tradycji nie jest śmieszne. W końcu czy tego chcemy czy nie to część nas.
I dlatego rozumiem czemu ateiści mogą chcieć ślubu kościelnego. Nawet jeżeli nie ma się wiary to jest coś krzepiącego w tym, że te same słowa przysięgi w białej sukni składała nasza mama, przed nią jej mama, itd.
To, że tradycja katolicka jest w polskiej tradycji niezwykle silna, to jest dla mnie zrozumiałe i jasne. Ale różnicą jest jedzenie w święta pierogów i popijanie ich barszczykiem (co sama lubię), a mówienie przed ołtarzem o wierze w boga. W którego sie na prawdę nie wierzy. W imię czego? W imię tradycji? Białej kiecki? To dla mnie jest po prostu nie w porządku.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-14 19:49:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.