Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-21, 21:29   #121
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Copy, no przemiane to ona ma, co chwilę kupa :| cały czas lekko nad 3 centylem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:35   #122
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

To jak sie miesci w centylach to chyba jest w normie? Ale jak Cię to niepokoi to może rzeczywiście lepiej gdzies skonsultować, nawet dla własnego spokoju.
Ja chyba też zwaze Ale jak będę z nią u fizjo we wtorek. Nie była wazona 2 miesiące a wszyscy mi mówią że chudo wygląda...

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:37   #123
raduska
Zakorzenienie
 
Avatar raduska
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8 376
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Midusia nie martw sie dla mnie to tez abstrakcja :d u nas koala na całego

Gosia mądrze prawi o tym wchłanianiu. U nas np jakos bardzo duzo nie je a raczej przybiera bo tez coraz cięższa. Ważona jest przy okazji szczepień raczej,ewentualnie na wadze domowej ze mna.

Prawda taka ze najbardziej kaloryczne jest mleko i zadne warzywa nie pobiją niestety tego a u Natalki chyba krucho w tej kwestii.. moze jest jakis powod dla ktorego odrzuca mleko. Moze ma faktycznie jakas alergie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
raduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:39   #124
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Zuzolka, nie powiem Ci dokładnie bo nie ważę tego co jej robię. Ale zauważyłam, że od jakiegoś czasu ma bardzo duży apetyt i zjada więcej niż wcześniej. Jeszcze niedawno był problem, że jadła tylko makaron a się jej odmienilo. Je różnie, zależy od dnia. 3 razy to standard, czasami 4 razy. Na śniadanie to kiedyś zważyłam, wyszło trochę ponad 200g. Na obiad potrafi przywalić - ostatnio robię gęsta zupę, zazwyczaj z ryżem i zjada taką sporą michę, jak się skończy to się nadal denerwuje i całego banana jeszcze wciąga. Na kolacje też sporo chleba wchodzi jak daje kanapki i jak na obiad nie zjadła banana to go zjada na kolacje.
Jak dla mnie to są spore ilości jak na taki mały żołądek




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:42   #125
Copykat
Zakorzenienie
 
Avatar Copykat
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 929
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Ja z kolei słyszałam że dzieci mogą odrzucić mleko bo po sprobowaniu stałych pokarmów przestaje im smakować ale nie wiem ile w tym prawdy

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
__________________

they said there's too much caffeine in your blood stream and a lack of real spice in your life

Copykat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:42   #126
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Copy, martwi mnie to o tyle, że to już druga akcja. Pierwszy raz jak nie przybierała to zaczęłam pilnować posiłków i ładnie przybrała. A teraz jak już dłuższy czas je tak samo, czyli 5 razy po 200 to waga najpierw się zatrzymala, a teraz zaczela spadać. Ja się nie znam ale z tego by wynikało, że więcej spala niż otrzymuje energii. A nie da rady już otrzymywać więcej. Zobaczymy, daje jej 2-3 tygodnie.
A Ale jasne że zważ. Bo na bilansie 9miesieczniaka nie idziecie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:44   #127
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Pamiętam, że Maja malutko przybierała na początku bo przesypiala noce. Potem jak zaczęła się budzić często i jesc to zaczęła coraz więcej ważyć. A Natalka przecież w nocy nie je, w dzień się na mleko obrazila... Więc faktycznie z warzyw za dużo nie utyje. Może rzeczywiście jest jakas alergią albo cos

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 21:47   #128
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

No tak tylko Natalka je 3 posiłki mleczne (łącznie 500 ml mleka dziennie), a 2 bezmleczne. Nie ma sensu w tym wieku dawać więcej mleka. Dzisiaj jadła krupnik to łyżka stała a tam przecież prawie same ziemniaki i kasza. Jak dostaje II danie to też napakowane ryżem albo makaronem, warzyw mało w porównaniu z węglowodanami. Aha no i zawsze mięso.


Sun, no to faktycznie sporo Ala zjada jak po misce zupy jeszcze banana wciągnie 😂 ale ona teraz "nagle" ruszyła to i apetyt wzrósł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Zuzolkaa
Czas edycji: 2018-01-21 o 21:49
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:47   #129
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Goosiaa zaczytanego przez 15 minut Ryśka szczerze zazdroszczę 😍.

Zuzolka teoretycznie dzieci przybierają skokowo, więc równie dobrze może się okazać, że za 2 tygodnie "wypracuje normę".
Z drugiej strony Raduska ma racje co do faktu, że dla takiego dziecka mleko jest najbardziej kaloryczne, bo i nalepiej strawne.
Po trzecie może rzeczywiście Natalka ma jakąś turbo przemianę materii, ale ja chyba pokusilabym się tutaj o trochę pogłębiona diagnostykę, czy Natalka nie ma jakiegoś problemu z jelitami, wchłanianiem lub alergii tak, jak dziewczyny piszą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You are so much stronger than you think

Edytowane przez midusia86
Czas edycji: 2018-01-21 o 21:48
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 21:53   #130
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

No i dziękuję jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:01   #131
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Właśnie moj Rysio pije dużo mleka - około 700-800 ml na dobę i na tym przybiera aż za dobrze, na domowej wadze dziś wyszło 11,2 kg. Oprócz tego jeden raz kaszka na wodzie z owocem jakieś 200 gram, trochę warzyw z mięsem - ostatnio sie obraził, wiec koło 100 gram i owoc/jogurt/ coś małego na podwieczorek. Chrupki kukurydzianej czy skórki chleba w międzyczasie nie liczę. Wiec on żyje głównie na mleku. A Natalka właśnie tego mleka niedużo je i moze dlatego ta waga stoi. Wtedy jak zaczęłaś pilnować posiłków to chyba jeszcze trochę więcej mleka wypijala? Poza tym ona sobie robi długą przerwę nocną, 12 godzin to raczej sporo na takiego malucha. Ale wiadomo, ze budzić jej nie będziesz. podejrzewam, ze i tak by nie zjadła znając jej stosunek do mleka...

Sun, bardzo ładnie Maja wcina

A co do książeczek z pepco to dzięki, musze obczaić, bo tam nie patrzyłam 🙂 On właśnie uwielbia wszelkie te kontrastowe, ale mamy tez kilka klasyków, np. Tuwima i tez lubi. A najukochańsze to o kotku i druga o kurce, jak zaczynam mu je czytać to sie śmieje na głos. Sam właśnie siedzi albo leży i ogląda obrazki, umie przewracać strony i sie wścieka jak mu nie wychodzi i cały czas na tej samej mu sie otwiera Na innych zabawkach, szczególnie grających, tez potrafi sie naprawdę długo skupić, tak ma od dawna. Teraz trochę to ustąpiło miejsca rzucaniu piłki i gonieniu jej. Ale i tak daleko mu do aktywności tych ruchliwych dzieci, które chwili nie usiedzą. Moze dlatego jest taką kluską
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 22:04   #132
Ejda665
Wtajemniczenie
 
Avatar Ejda665
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 690
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Cytat:
Napisane przez Zuzolkaa Pokaż wiadomość
O, Ejda, nie wiedziałam, że to z Lidla! Mam 2 w okolicy także jutro jadę, dzięki!!!

Copy, szkoda słów po prostu. Olx to dla mnie fenomen na skalę światową 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:24 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

A najbardziej to się uśmiałam z tego typka od Ejdy co chciał coś tam za 40 zł bo to dla niej godzina korków, a dla niego kupa siana 😂😂😂😂😂😂😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha to mój faworyt , póki co 😂😂😂
Udało Ci się upolować płótno ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejda665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:04   #133
Dracena79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 356
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Zuzolka my mamy ten sam problem. Igor je moim zdaniem bardzo dużo a ostatnio zleciał z wagi. Dla mnie to jest zagadka bo zrobił mu się wystający brzuszek, spore fałdki na nóżkach, a waga mniejsza. Ważymy się tylko w przychodni. On je bardzo chętnie i mam wrażenie, że gdybym mu dawała większe porcje to teżby zjadał, ale on je chyba więcej niż ja. Nasze dzisiejsze menu:
6:00 - pierś (w nocy jadł 2 razy)
8:00 - jajecznica z jednego jajka, 1/4 dużego awokado, kromka domowego chleba. (Ja zjadłam dwa jajka i dwie kromki chleba)
10:00 - banan (ja nic nie jadłam)
12:30 - miska zblendowanych warzyw gotowanych na parze + oddzielnie gotowana wołowina. (ja nic nie jadłam, no może jakieś ciastko w ukryciu
15:00 - klops z indyka z ryżem i warzywami na parze (ja zjadłam dwa klopsy, więcej warzyw i ryżu niż on, ale nie za wiele)
18:00 - kasza jaglana z 200 ml wody +'owoce (ja zjadłam z 250 mleka)
20:00 - pierś (ja już nic, no dobra kolejne ciastko jak on już spał).

Myśle, że dań które ma papkowate spokojnie zjadłby spokojnie więcej. Te w stałych konsystencjach już nie bo nudzi go zbyt długie siedzenie.
W środe idziemy do przychodni i zobaczymy czy coś przybrał po 1,5 tygodniu brania żelaza. Ciężko mi sobie wyobrazić aby miał jeść więcej.
Dracena79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:06   #134
Ejda665
Wtajemniczenie
 
Avatar Ejda665
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 690
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Malwiska wg mnie 500 za 3 letni wózek to bardzo fajna cena!

Aż muszę z ciekawości zobaczyć jak moje stoja.

Midusia znam to ha 😆


Zuzolka klaskanie przy spaniu ❤ slodziak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:11 ----------

Hitem y mnie ostatnio był a "jestem zainteresowana ta karuzela, a dużo ona prądu zzera?" Wtf 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha 😂😂😂 no rachunki wzrosły 3 krotnie 😎

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejda665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:14   #135
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Gosia, bo Rysio pije w nocy to tyle Wam ml wychodzi. A ja nie mam już kiedy mleka dać, a nie może pić tylko jego. Ale masz rację - kiedyś obudziła się w nocy (z 2 miesiące temu) i zaproponowałam mleko to tak się najadla, że jak wstała o 7 to pic nie chciała :| więc na to samo wyszło, bo zjadla w nocy, a nad ranem już nie chciala.
Gosia, a mialam pytać, siada już Rysio? W sensie bawi się już na siedząco? Bo u nas dalej nic

Ejda, nie udało się w Lidlu ale mąż kupił w Rossmanie taka foremkę z gipsem i odcisnęlismy stópki, ale wg mnie to co Ty masz lepsze.

Dracena, to faktycznie masz małego pożeracza. Daj znać w środę jak tam waga! Co do tego, że ciężko sobie wyobrazić, że miałby jeść więcej to może więcej nie, ale za to np. kasza nie na wodzie a na mleku, warzywa zblendowane ok ale do tego węglowodany itp. Tak żeby podbić kaloryczność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Zuzolkaa
Czas edycji: 2018-01-21 o 22:16
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:22   #136
Dracena79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 356
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Zapomniałam napisać, że wypija jeszcze ok 0,5 l wody.
Zuzolka, często do miksu warzywnego dodaje ryż, albo makaron. Dziś jakoś o tym zapomniałam.
Kaszke na mleku, czyli na mm? Myślałam o tym, ale ja gotuje mu sama kasze, bardzo rzadko daje jakieś instant typu Holle czy Nominal. A mm nie można chyba zagotować?
Dracena79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:24   #137
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Zuzolka, tak, ja mam wrazenie, ze on w nocy nadrabia, bo w dzień niechętnie je. Ale mleko zawsze wypije.
Rysio siada juz od 3 dni pięknie, obie nóżki daje do przodu i sobie siedzi. Niestety czasem mu sie jeszcze zdarzy, ze sie zachwieje i poleci jak kłoda na glowe Na szczescie juz coraz rzadziej. Dziś nie mogłam ze śmiechu jak go usypialam. Leżeliśmy razem na łożku i on juz z zamkniętymi oczami ciagle siadał i przybijał gwoździa czołem miedzy nogi. Ja go kładłam a on znowu to samo i tak z pięć razy.
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:25   #138
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Dracena nie musi być mm, może być roślinne. Sąsiadki córka nie przybiera na wadze, ale oni mają akurat mega problem w porównaniu z naszym i lekarz gastrolog powiedział, że dawanie samych owoców z kaszą na wodzie jest bez sensu i ma to podbić mlekiem. A jeśli byś dawała mm to kaszę gotujesz tak jak zwykle i dodajesz do mleka, jego nie gotujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:26   #139
Ejda665
Wtajemniczenie
 
Avatar Ejda665
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 690
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Ejda jak tam twoje stłuczenia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, że pytasz - mam ogromny siniak na kolanie , nadgarstek też boli ale ogólnie samo smarowanie maściami pomaga więc się wyliżę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejda665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-21, 22:27   #140
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Dracena, faktycznie masz małego pożeracza Ale najbardziej zaskoczyło mnie 0,5 l wody! Moj jak wypije 100 ml przez cały dzień to sie cieszę. Daj koniecznie znać po wizycie jak z wagą
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:27   #141
Zuzolkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Zuzolkaa
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 3 758
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Gosia, to super, brawa dla Rysia. A jak leci na głowę to do tyłu tak? (Pytam żeby wiedzieć na co się przygotować &#128514. A z zasypianiem śmieszny, dzieci już tak chyba mają jak się czegoś nowego nauczą 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zuzolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:44   #142
Ejda665
Wtajemniczenie
 
Avatar Ejda665
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 690
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Cytat:
Napisane przez nowa92mama92 Pokaż wiadomość
Wow wygląda obłędnie !!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Zuzolkaa Pokaż wiadomość
Dracena, kurcze no nie wiem, a drzemek nie ma? Ja gotue mając Natalke między nogami, bo się pląta ale nie nadepnę. Za to mąż wczoraj prawie nadepnąl bo nieprzyzwyczajony 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też gotuje mając Franczeska między nogami - szafki ma obcykane ale na dole mam same bezpieczne przedmioty, które go zajmują
Obiad u nas wyszedł bardzo fajnie , rodzice i teściowej zadowoleni , a Franko byl królem imprezy
W ogóle ten mój gagatek CHODZI !!! praktycznie kilkadziesiąt razy dziennie "puszcza" się przed siebie i pokonuje np cały pokój . Jestem wzruszona jak to oglądam , a Franko za każdym razem czeka na brawa😍 jest teraz meeega słodziakiem - tańczy, chodzi, gada , przytula się , całuje ! No przepadałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:43 ----------

Cytat:
Napisane przez raduska Pokaż wiadomość
Nowa co masz na sniadanie?
Ja dzis obieralam włoszczyznę z M na rekach.
Wyszła mi dzis ta zupa mniam a chyba na kolacje spring rollsy ogarne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mniam - robię często spring rolls z kaczka na ostro 😋😋😋

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejda665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 22:46   #143
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Zuzolka, leci do tylu albo na bok Raz taka podjarana mu robiłam zdjęcie, bo usiadł jeden z pierwszych razy a on nagle łup do tylu głową w ścianę
Szykuj sie, bo coś czuje, ze Natalka lada moment zacznie siadać, skoro sie ciagle wspina na czworaki

Ejda, wow, Franio jest mistrzem
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 23:07   #144
Ejda665
Wtajemniczenie
 
Avatar Ejda665
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 690
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Cytat:
Napisane przez Zuzolkaa Pokaż wiadomość
Kurde mam problem znowu z wagą Natalki. Może coś poradzicie. Ona je co 3h po 200-220g i to są duże porcje i je je tak raczej z musu a nie z chęci, muszę zagadywać, mamić bieluchem itp. żeby buzie otwierała, ale je, także to najważniejsze. Chodzi o to, że ona od jakis 2-3 tygodni nie dość, że nie przybrała na wadze to jeszcze lekko spadła. Teraz jest bardziej ruchliwa i wychodzi na to, że powinna jeść więcej, ale jak to zrobić jak wstaje przed 8 i je 8-11-14-17-20 :| mam wrażenie że nie zdąży zgłodniec po takiej porcji do kolejnego karmienia a jeszcze dodać kolejne? Zupy robię takie, że łyżka stoi, wody to tam tyle co nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Copy, no to chyba czworaki próbuje super. Aha i jeszcze miałam pisać, że własnie ja chyba gorzej wspominam jak dziecko leżało, bo co chwilę stękała jak coś chciała i trzeba było zabawiać, a teraz jak coś chce to sama sobie bierze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też znacznie bardziej wolę mobilne dziecko
Zuzolka może więcej mleka ? Ono jest bardziej kaloryczne niż każda zupka . Jak nie chce z butelki , to kaszki , placki . A może to tylko taki okres ? Franek dziś zjadł śniadanie , potem butle przed drzemka ok 12 i kolejny posiłek był dopiero po 17 bo wcześniej zamykał buźkę i nie było mowy o jedzeniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Goosiaa Pokaż wiadomość
Właśnie moj Rysio pije dużo mleka - około 700-800 ml na dobę i na tym przybiera aż za dobrze, na domowej wadze dziś wyszło 11,2 kg. Oprócz tego jeden raz kaszka na wodzie z owocem jakieś 200 gram, trochę warzyw z mięsem - ostatnio sie obraził, wiec koło 100 gram i owoc/jogurt/ coś małego na podwieczorek. Chrupki kukurydzianej czy skórki chleba w międzyczasie nie liczę. Wiec on żyje głównie na mleku. A Natalka właśnie tego mleka niedużo je i moze dlatego ta waga stoi. Wtedy jak zaczęłaś pilnować posiłków to chyba jeszcze trochę więcej mleka wypijala? Poza tym ona sobie robi długą przerwę nocną, 12 godzin to raczej sporo na takiego malucha. Ale wiadomo, ze budzić jej nie będziesz. podejrzewam, ze i tak by nie zjadła znając jej stosunek do mleka...

Sun, bardzo ładnie Maja wcina

A co do książeczek z pepco to dzięki, musze obczaić, bo tam nie patrzyłam 🙂 On właśnie uwielbia wszelkie te kontrastowe, ale mamy tez kilka klasyków, np. Tuwima i tez lubi. A najukochańsze to o kotku i druga o kurce, jak zaczynam mu je czytać to sie śmieje na głos. Sam właśnie siedzi albo leży i ogląda obrazki, umie przewracać strony i sie wścieka jak mu nie wychodzi i cały czas na tej samej mu sie otwiera Na innych zabawkach, szczególnie grających, tez potrafi sie naprawdę długo skupić, tak ma od dawna. Teraz trochę to ustąpiło miejsca rzucaniu piłki i gonieniu jej. Ale i tak daleko mu do aktywności tych ruchliwych dzieci, które chwili nie usiedzą. Moze dlatego jest taką kluską
U nas właśnie średnie zainteresowanie książkami , ewentualne jej dewastowanie albo otwieranie i zamykanie. Za to piosenki są super ! Jak śpiewam to jest śmiech na głos i tańce, a re radio uwielbia ! Nawet reklama w tv z muzyką potrafi go doprowadzic do śmiechu 😀

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Zuzolka taki gips też fajny - ja odbijam stópki Frania na dzień taty w takiej foremce "odcisk bobasa " z rosska i teraz jest super pamiątka . Nawet dziś ja wyciągnęliśmy i porównywaliśmy ile urósł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ejda665 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 23:13   #145
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Ejda, widzisz, a moj z kolei jak słyszy muzykę to zamiera i słucha, nie ma mowy o żadnych tańcach Jak ja śpiewam to sie cieszy, ale tańczyć nie umie wcale.
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 23:49   #146
raduska
Zakorzenienie
 
Avatar raduska
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8 376
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Dracena a w nocy Igor pije z piersi? Wg mnie mało (.) w ciagu dnia moze to tego wina? Przeciez do roku podstawa jest mleko a nie na odwrot,bo tu wychodzi ze mleko to dodatek do stałych dan.

Gosia ładnie Rysio sie bawi z tym przewracaniem str super moja nakłada krążki na słupek oraz na przykład z jednego miejsca wyjmuje klocki i pokazuje gdzie ma wlozyc i tam wkłada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
raduska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 03:19   #147
Dracena79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 356
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

On jeszcze niedawno miał w ciągu dnia dwa razy pierś, ale w związku z anemią pediatra kazała nam je zamienić na posiłki warzywno - mięsne. W nocy je minimum raz, czasami dwa.
Dziś nie śpimy wcale bo Igor znów ma katar i budzi się co chwila.
Pojedziemy prywatnie do polecanej przez moją koleżanke pediatry bo przestaje mi się to wszystko podobać
Dracena79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 06:20   #148
ecia91
Wtajemniczenie
 
Avatar ecia91
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 387
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Zuzolkaa- Mi Polci też zaczęła spadać waga w momencie gdy zaczęła pełzać. Ale ja po prostu dołożyłam jej jedną porcję mleka więcej na dzień i zaczęła przybierać. Dla mnie bardziej stresujące było że waga spada niż że dostaje więcej mleka w tym okresie życia
__________________
Pola
20.04.2017


4.11.2015 (9/12)

5.12.2019 (12/14)
ecia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 06:23   #149
nowa92mama92
Zakorzenienie
 
Avatar nowa92mama92
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 116
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

U nas druga ciężka noc. Zębów nie widać. Powitała nas zielona kupa także czekam dalej;D

Idę dziś do fryzjera i mam nadzieję na odrobinę relaksu.

A opowiadałam wam o babce ż olx co chciała kupić ode mnie wielka szafe? Wystawiła ogłoszenie że sprzedam za 50zl tylko żeby ktoś zabrał i sobie to sam rozmontowal bo tz stwierdził że się nie będzie z tym bawić. I spoko telefonkw mnóstwo. Ale hitem była kobieta która zadzwoniła czy może moj tz by jej tego.nke skręcił i zniósł do auta bo jej mąż to ma dwie lewe ręce 🙈🙈🙈

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.2012 - Razem <3
20.06.2015 - Ślub
20.08.2016 - Dwie kreseczki
11.04.2017 - Mały cud <3
nowa92mama92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 06:50   #150
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamusie kwietniowe 2017 cz. IX

Nowa, hahaha kolejny hit z olx 😂
U nas też dziś słaba noc... Chyba o 1 Maja się obudziła i wspinała po łóżeczku. Całe szczęście w łóżeczku nie wstaje na nogi, stoi tylko na kolankach. Ale podejrzewam, że zaraz to ogarnie skoro wszędzie wstaje. Nie obniżyliśmy jeszcze łóżeczka do najniższego poziomu. No więc podnoszę głowę a tam Maja z zacieszem 🙈 no i zasnęła przed 3. Potem były jeszcze krzyki przez sen - musiała mieć pierś w buzi, inaczej marudziła.

Ejda, Maja zaciesza do tej kropki niebieskiej TVN na żółtym tle 😂 bawi się bawi, nagle słyszy dźwięk jak kropla się pojawia i zaciesz 😂
A Franio jest niesamowity

Gosia, Mai też na początku zdarzało się polecieć. Więc jak siedziała to jej poduszkę asekuracyjnie podkładalam z tyłu.

Maja też lubi książeczki ale chyba po prostu interesuje ją przekładanie stron, bo tylko przekłada i przeklada

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-05 12:32:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.