Jak określić porowatość włosów? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-04, 13:20   #121
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Ok. Dzięki wielkie

Edytowane przez NAasia91
Czas edycji: 2013-04-04 o 13:22
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:23   #122
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez NAasia91 Pokaż wiadomość
No nie wiem, już widze te wpisy w stylu: po co zakładasz nowy watek? Zamykamy wątek, poczytaj o tym i tamtym :P Ale ja czytam i m.in. dzieki temu stosuje to co stosuje. Tak czy owak wielkie dzięki!
Przecież proszę Cię o dodanie posta tak samo, jak dodałaś w tym poście a nie o zakładanie wątku.

Nikt Ci tego nie zarzuci - napisz tam wszystkie kosmetyki, które stosujesz, opisz problem i dodaj te same zdjęcia. Ja (ja wrócę z uczelni) i dziewczyny na pewno coś wymyślimy razem, bo co wiele głów to nie jedna
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 13:51   #123
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Wysoka, ale powoli spadająca - na tym etapie pielęgnacji wiele się zmienia. Poza tym możliwe, że nie dobrałaś jeszcze "swojego" zestawu kosmetyków i włosy dlatego się puszą. Możliwe także, że potrzebują więcej emolientów/zabezpieczenia. Jeśli masz włosy kręcone/falowane, zajrzyj do Walki o piękne i zdrowe włosy oraz na Zakręcone forum. Na wszystko jest rada
Właśnie wczoraj po nałożeniu maski Bioetika miałam napuszone, ale nie suche. Weszłam na Twojego bloga i nagle olśniło mnie, że przecież w tej masce jest olej kokosowy i skoro mnie puszy to pewnie mam wysoką porowatość. Ta maska jest dobra, ale po prostu puszy mnie i tyle. Na noc dałam luźnego koka i dzisiaj włosy układają się ładnie, nie są przyklapnięte, puch mniejszy niż po wyschnięciu, ale jednak jest. Wykończę ją i chyba kupię Bingo Spa z masłem shea.
U mnie radzą sobie Joanna Naturia z Miodem i Cytryną, oraz Balsam Mrs. Potters, najlepiej te dwie w duecie.

Edytowane przez Aredhel125
Czas edycji: 2013-04-04 o 13:52
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:05   #124
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Właśnie wczoraj po nałożeniu maski Bioetika miałam napuszone, ale nie suche. Weszłam na Twojego bloga i nagle olśniło mnie, że przecież w tej masce jest olej kokosowy i skoro mnie puszy to pewnie mam wysoką porowatość. Ta maska jest dobra, ale po prostu puszy mnie i tyle. Na noc dałam luźnego koka i dzisiaj włosy układają się ładnie, nie są przyklapnięte, puch mniejszy niż po wyschnięciu, ale jednak jest. Wykończę ją i chyba kupię Bingo Spa z masłem shea.
U mnie radzą sobie Joanna Naturia z Miodem i Cytryną, oraz Balsam Mrs. Potters, najlepiej te dwie w duecie.
Masła to także niezbyt dobry pomysł przy włosach wysokoporowatych
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:11   #125
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wysokoporowate na długości. Ale odrost... kto wie
Zamierzasz porzucić agresywniejsze farbowanie?
Nie zamierzam rozjaśniać ani farbować
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:45   #126
201607111632
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 280
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:


1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 4h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? ucieka na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam fale, ale szybko się rozprostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? po rozczesaniu nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych, bo stają się klapnięte
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem do twarzy
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie prostuję, rzadko suszę, farbuję raz na 3msc
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? tak, po olejach są duże problemy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Kallos mleczny powoduje u mnie siano, oleje nie chcą się domyć i obciążają
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od jakiś paru miesięcy
201607111632 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 15:26   #127
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Też bym poprosiła Pomimo kilku m-cy pielęgnacji ciągle czuje się zagubiona w tym wszystkim..

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 3h

2. Czy trudno je zmoczyć? Wydaje mi się że średnio (zwykłe polanie wodą nie wystarczy, muszę je trochę "pomiętosić" żeby się zmoczyły)

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zależy kiedy umyję - rano - wtedy pod wieczór są już ładne, lub na drugi dzień (myje co 2 dn)

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Średnio, zależy czy trafię z pielęgnacją

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Podatne na warkocza (trzymają się kilka h po nocnym trzymaniu) na koczka-ślimaka nie

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zdecydowanie ulgę

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są miękkie ale czuć taką nierówną strukturę (efekt prostowania) jakby były słabo nawilżone...

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nic nie robię od grudnia 2012, wcześniej prostownica używana przez kilka m-cy

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Sama nie wiem, zdarza mi się nie domyć włosów facellą po olejowaniu, szczególnie na długości dlatego myję mocnymi szamponami, włosy dobrze tolerują i skalp nie cierpi

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Ze wzg na to że jeszcze mało sprawdziłam ciężko mi na to odpowiedzieć na pewno włosy nie lubią masła do ciała czekoladowego z Isany, mam też ciągły problem z wyborem oleju, za każdym razem jak olejowałam miałam suche sztywne włosy (stosowałam lniany, oliwę z oliwek, Alterre migdał i papaja. Na całą noc i na kilka godz też włosom nie pasuje, jedynie na początku jak wylewałam duuużo ol lnianego na 2-3h miałam śliczne włosy.
Szampon piwny z firmy Barwa Naturalna https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...m-witamin.html
Na razie nie zdarzyło mi się obciążyć włosów.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od grudnia 2012
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 16:12   #128
inga22
Raczkowanie
 
Avatar inga22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

O, jak dobrze, że trafiłam na ten wątek! Czytając blogi przeczuwałam, że moje włosy są niskoporowate, ale ponoć naturalne jasne blondynki bardzo rzadko mają ten typ włosów. Czytałam też, że niskoporowate są zwykle grube i gładkie, moje są cienkie i mocno się plączą (czesanie po myciu bez odżywki to koszmar).

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 3h (przy długości ok. 55 cm)
2. Czy trudno je zmoczyć? dość trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? od razu ucieka, opada, włosy są "lejące"
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są zupełnie niepodatne - po nocy z wałkami mam fale przez 2 godz., po ściśle zaplecionym warkoczu prostują się po godzinie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nie widzę różnicy. generalnie są raczej przyklapnięte
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wolę, kiedy są rozpuszczone. trudno mi je spiąć tak, żeby mi nie ciążyły (sprawdza się tylko luźny warkocz)
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak (staja się bardziej matowe gdy myję oczyszczającym szamponem i nie nakładam żadnej odżywki)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem do podkładu z wyjątkiem zmasakrowanej szalikiem spodniej warstwy są miękkie, ale sprężyste
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie prostuję, czasami dosuszam, gdy są juz tylko wilgotne, nigdy nie farbowałam
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie, ale stosuję szampony z SLeS, SCS lub mydlnicą lekarską, nie próbowałam mycia odżywką ani szamponami bez SLS
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). ciężkie, silikonowe szampony (tylu nutri-blask) - bardzo obciążały, wiele odżywek (efekt ten sam), wyżerające szampony pantene (aqua light i nadajacy objętość) - włosy były puszyste, ale strasznie wypadały
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ok. 4 miesięcy

Z góry dziękuję za pomoc!
inga22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:14   #129
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez amelsss Pokaż wiadomość
Średnia w stronę niskiej. Pielęgnacja może Ci dużo dać, bo nie masz zniszczonych włosów prostownicą. Jedynie farbowanie oddala Cię od niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Też bym poprosiła Pomimo kilku m-cy pielęgnacji ciągle czuje się zagubiona w tym wszystkim..
Widzę duży przekrój. Dolna część - wysokopory (prostownica), środkowa - średnia porowatość, odrost - może nawet niska. Jeżeli włosy lubią mocne szampony, to jest możliwość, że doprowadzisz je do niskiej porowatości, ale to dopiero za jakiś czas (prostownica jak sama zauważyłaś zrobiła swoje. Bez podcięcia nie będziesz mieć niskoporowatych końców za Chiny)
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 16:47   #130
paulaa6
 
Avatar paulaa6
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Zielone Wzgórze (:
Wiadomości: 6 208
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?


1. Około 3 godzin.
2. Moim zdaniem trudno.
3. Spadnie mega szybko.
4. Kilka godzin po umyciu jak całkowicie wyschną.
5. Bardzo się błyszczą.
6. Są ogromnie podatne, zwinę pasemko w rulonik i tak zostanie.
7. Nabierają.
8. Czuję.
9. Tak.
10. Są lekko przesuszone, po ombre, ale ogólnie są satynowe w dotyku.
11. Farbuję szamponetkami co 2/3 miesiące.
12. Z naftą, olejami, muszę co najmniej 3 razy myć.
13. Odżywki ziołowe, Alterra- suszą, puszą; Mrs. Potters obciąża.
14. Intensywnie od 3 lat.
__________________
I want to sit on a kitchen counter in my underwear at 3 am with you and talk about the universe


💕
paulaa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 17:39   #131
blondtornado
Przyczajenie
 
Avatar blondtornado
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Wink Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1 -1,5h długość 65 cm
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Jeżeli rozczeszę je kiedy są jeszcze lekko wilgotne - wtedy są bardziej proste i lepiej się układają, a jak rozczesze całkiem suche to nie chcą się za bardzo układać ( tak samo przedziałek muszę zrobić na mokro, bo jeśli tego nie zrobię to mogę zapomnieć o przedziałku jedak lepiej zdrowiej wyglądają kilka godzin po wyschnięciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? jeżeli zostawię warkocz na całą noc to tak, jeśli na chwilę to od razu się prostują)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? lekko chyba nabierają, ale nieszczególnie, za to mniej się strączkują, ale nie na długo
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję przeogromną ulgę, pomaga tylko masaż skóry głowy na obolałe cebulki
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. w dotyku są śliskie i mięciusie ale wyglądają czasem na spuszone i strączkuja się i plątają, nie mam problemów z rozdwajaniem bardziej z łamaniem ale tylko gdy się splączą
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nigdy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? po zmyciu oleju wyglądają na czyste jednak po jakimś czasie plączą się tak jakby sie sklejały..
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olej kokosowy, maski proteinowe np z żółtkiem, maska wax do włosów suchych i zniszczonych, wszystko z Altery,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od zawsze o nie dbam, nigdy nie farbowałam, mam naturalny blond z jasnymi refleksami, olejki stosuje od ponad 1,5 roku ale z przerwami, szampony delikatne bo mam wrażliwą skórę głowy. Ogólnie moim włosom bardzo trudno dogodzić nic im nie pasuje jeśli chodzi o odzywki i maski albo puch albo przyklap. Nie jest ich aż tak mało ale są bardzo cieniutkie.


Dziękuję za odpowiedź i rady

blondtornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 18:02   #132
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
1. Około 3 godzin.
2. Moim zdaniem trudno.
3. Spadnie mega szybko.
4. Kilka godzin po umyciu jak całkowicie wyschną.
5. Bardzo się błyszczą.
6. Są ogromnie podatne, zwinę pasemko w rulonik i tak zostanie.
7. Nabierają.
8. Czuję.
9. Tak.
10. Są lekko przesuszone, po ombre, ale ogólnie są satynowe w dotyku.
11. Farbuję szamponetkami co 2/3 miesiące.
12. Z naftą, olejami, muszę co najmniej 3 razy myć.
13. Odżywki ziołowe, Alterra- suszą, puszą; Mrs. Potters obciąża.
14. Intensywnie od 3 lat.
Niska porowatość, być może końce mają wyższą ze względu na ombre.
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:17   #133
monkaa321
Zakorzenienie
 
Avatar monkaa321
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 362
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Widzę duży przekrój. Dolna część - wysokopory (prostownica), środkowa - średnia porowatość, odrost - może nawet niska. Jeżeli włosy lubią mocne szampony, to jest możliwość, że doprowadzisz je do niskiej porowatości, ale to dopiero za jakiś czas (prostownica jak sama zauważyłaś zrobiła swoje. Bez podcięcia nie będziesz mieć niskoporowatych końców za Chiny)
Dziękuję serdecznie końce podcinam regularnie i zabezpieczam olejkiem+silikon
__________________
Pod moim sercem,inne bije serce... Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane. Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukają do mojego serca. Myślę, sobie wtedy: może być wspanialej? Noszę w sobie życie, które Bóg mi daje!

monkaa321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:27   #134
wariatka345
Raczkowanie
 
Avatar wariatka345
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 328
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5- 2 h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? mega szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszkę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? jeśli długo mam warkocz to tak, jeśli krótko to nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są trochę szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, od dwóch tyg zerwałam z prostownicą i rzaaadko suszyłam włosy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). jeszcze jestem na fazie eksperymentowania więc nie wiem
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? dwóch tygodni

Baaardzo proszę o odp bo nie mam pojęcia jaką mam porowatość chociaż podejrzewam, że wysoką:/ Z góry dziękuję
__________________
Zamierzam:
Zdrowo się odżywiać
Ograniczyć słodycze


wariatka345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:28   #135
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez monkaa321 Pokaż wiadomość
Dziękuję serdecznie końce podcinam regularnie i zabezpieczam olejkiem+silikon
Więc będzie coraz lepiej

Cytat:
Napisane przez inga22 Pokaż wiadomość
O, jak dobrze, że trafiłam na ten wątek! Czytając blogi przeczuwałam, że moje włosy są niskoporowate, ale ponoć naturalne jasne blondynki bardzo rzadko mają ten typ włosów. Czytałam też, że niskoporowate są zwykle grube i gładkie, moje są cienkie i mocno się plączą (czesanie po myciu bez odżywki to koszmar).

Z góry dziękuję za pomoc!
Niskie pory
Nie ma aż takiego znaczenia czy włosy są blond czy brązowe, porowatość w każdym przypadku może być niska. Jedynie połysku przy jasnych włosach nie widać.
Niskopory rzadko są 'grube'. Zazwyczaj właśnie walczy się o objętość (ewentualnie ma się loki, ale i z tym różnie bywa).

Czesania raczej bym z porowatością nie łączyła - ja jak i z wysokoporami się godzinami męczyłam, żeby je rozplątać tak i teraz przy niskoporach z nimi walczę. Najpierw samymi palcami, potem szczotka sunie gładko
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!

Edytowane przez versatille
Czas edycji: 2013-04-04 o 19:29
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:35   #136
inga22
Raczkowanie
 
Avatar inga22
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

@ versatille
bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź! Będę wiedziała, jak dalej działać Kokosowo! I przestać narzekać, że takie proste, że się nie układają, że beznadziejne...
inga22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:45   #137
Nikaol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

To ja też poproszę o diagnozę

1. Około 3 h przy długości do ramion, przód schnie znacznie szybciej (zwykle w formę sianowatą).
2. Po przeczesaniu ręką się moczą, same nieszczególnie.
3. Powraca, ale na pewno nie określiłabym tego słowem "spływa".
4. Następnego dnia po myciu są najlepsze i ten stan utrzymuje się do mycia, od razu po myciu są zazwyczaj zbyt puszyste od ucha w dół.
5. Normalnie nie, dzisiaj udało mi się to po raz pierwszy
6. Moje włosy są za krótkie na warkocz, ale jak zrobię jakieś kitki to potem na włosach zostają zagięcia. Ogólnie są niezbyt podatne na układanie.
7. Raczej tracą, pozostawione samym sobie się puszą, po przeczesaniu są grzeczniejsze.
8. Rozpuszczone mnie męczą, wpadają do oczu itp, ale to pewnie wygodnictwo.
9. Dzisiaj tak
10. Z niczym, szczerze mówiąc; są raczej szorstkie, mimo że nie są porozdwajane (oglądałam dokładnie).
11. Nie farbuję, do niedawna suszyłam (po gorącym nawiewie i tak wyglądały lepiej niż po schnięciu naturalnym), od paru tygodni nie suszę, prostowałam może ze 4 razy.
12. Nigdy, nawet po samym oleju rycynowym myją się Babydreamem bez problemu.
13. Prawie wszystkie popularne szampony puszyły mi włosy, zwykle stosowałam przeciwłupieżowe Pantene, H&S itp., więc może to wina SLSów. Bez odżywek nie dają się w ogóle rozczesać, więc zwykle stosowałam szampony 2 w 1, swojego czasu próbowałam WAXa i niczego dobrego nie zrobił z moimi włosami, teraz nawet się nie dziwię, wreszcie przeczytałam skład :/ Próbowałam też kiedyś Biosilka, ale szampon był beznadziejny, a to małe serum niczego nie zmieniało.
14. Od jakichś 2 tygodni.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to od tych 2 tygodni (czyli od jakichś 4 myć, włosy mi się nie przetłuszczają) stosuję przed każdym myciem odżywkę ubogoskładnikową z dodatkami, raz spirulina, zawsze olej rycynowy i oliwa z oliwek. Głowę ogrzewam i zostawiam na noc, rano zmywam Babydreamem 2 razy, nakładam Garniera z Awokado i Karite (dla mnie cudo! włosy od razu są mięsiste i jakieś milsze) d/s, czasem na końcówki odrobinkę olejku rycynowego. Piję też herbatki ze skrzypu i pokrzywy.
Dziś nastąpił przełom i uzyskałam, chyba pierwszy raz w życiu, blask włosów! Podejrzewam, że to dzięki "żelowi" (u mnie to raczej lekko glutowata woda, ale działa) z siemienia lnianego użytemu na mokre włosy do utrzymania ich prostych, ale może w końcu dobrałam dobre proporcje olejów. Aha, podejrzewam moje włosy o skłonności do falowania, trzeba się namęczyć, żeby były proste.

Pewnie za krótko stosuję świadomą pielęgnację, żeby dało się coś jednoznacznie stwierdzić, ale może akurat dla Was opis będzie oczywisty. Wydaje mi się, że moje kudły są wysokoporowate, ale może macie dla mnie lepszą diagnozę
Nikaol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 20:49   #138
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość

Co robiłaś z nimi wcześniej, że się kruszą?

Wysokoporowate, ale czas pielęgnacji krótki - może się pozmieniać.
Prostowałam Dzięki za odp.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 21:09   #139
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez wariatka345 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5- 2 h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? mega szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszkę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? jeśli długo mam warkocz to tak, jeśli krótko to nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są trochę szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, od dwóch tyg zerwałam z prostownicą i rzaaadko suszyłam włosy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). jeszcze jestem na fazie eksperymentowania więc nie wiem
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? dwóch tygodni

Baaardzo proszę o odp bo nie mam pojęcia jaką mam porowatość chociaż podejrzewam, że wysoką:/ Z góry dziękuję
Wysoką, ale nie wydaje mi się, żeby była megawysoka
Cytat:
Napisane przez paulaa6 Pokaż wiadomość
1. Około 3 godzin.
2. Moim zdaniem trudno.
3. Spadnie mega szybko.
4. Kilka godzin po umyciu jak całkowicie wyschną.
5. Bardzo się błyszczą.
6. Są ogromnie podatne, zwinę pasemko w rulonik i tak zostanie.
7. Nabierają.
8. Czuję.
9. Tak.
10. Są lekko przesuszone, po ombre, ale ogólnie są satynowe w dotyku.
11. Farbuję szamponetkami co 2/3 miesiące.
12. Z naftą, olejami, muszę co najmniej 3 razy myć.
13. Odżywki ziołowe, Alterra- suszą, puszą; Mrs. Potters obciąża.
14. Intensywnie od 3 lat.
Niskoporowatość, końcówki być może o lekko wyższej porowatości przez ombre.
Cytat:
Napisane przez Nikaol Pokaż wiadomość
To ja też poproszę o diagnozę

1. Około 3 h przy długości do ramion, przód schnie znacznie szybciej (zwykle w formę sianowatą).
2. Po przeczesaniu ręką się moczą, same nieszczególnie.
3. Powraca, ale na pewno nie określiłabym tego słowem "spływa".
4. Następnego dnia po myciu są najlepsze i ten stan utrzymuje się do mycia, od razu po myciu są zazwyczaj zbyt puszyste od ucha w dół.
5. Normalnie nie, dzisiaj udało mi się to po raz pierwszy
6. Moje włosy są za krótkie na warkocz, ale jak zrobię jakieś kitki to potem na włosach zostają zagięcia. Ogólnie są niezbyt podatne na układanie.
7. Raczej tracą, pozostawione samym sobie się puszą, po przeczesaniu są grzeczniejsze.
8. Rozpuszczone mnie męczą, wpadają do oczu itp, ale to pewnie wygodnictwo.
9. Dzisiaj tak
10. Z niczym, szczerze mówiąc; są raczej szorstkie, mimo że nie są porozdwajane (oglądałam dokładnie).
11. Nie farbuję, do niedawna suszyłam (po gorącym nawiewie i tak wyglądały lepiej niż po schnięciu naturalnym), od paru tygodni nie suszę, prostowałam może ze 4 razy.
12. Nigdy, nawet po samym oleju rycynowym myją się Babydreamem bez problemu.
13. Prawie wszystkie popularne szampony puszyły mi włosy, zwykle stosowałam przeciwłupieżowe Pantene, H&S itp., więc może to wina SLSów. Bez odżywek nie dają się w ogóle rozczesać, więc zwykle stosowałam szampony 2 w 1, swojego czasu próbowałam WAXa i niczego dobrego nie zrobił z moimi włosami, teraz nawet się nie dziwię, wreszcie przeczytałam skład :/ Próbowałam też kiedyś Biosilka, ale szampon był beznadziejny, a to małe serum niczego nie zmieniało.
14. Od jakichś 2 tygodni.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to od tych 2 tygodni (czyli od jakichś 4 myć, włosy mi się nie przetłuszczają) stosuję przed każdym myciem odżywkę ubogoskładnikową z dodatkami, raz spirulina, zawsze olej rycynowy i oliwa z oliwek. Głowę ogrzewam i zostawiam na noc, rano zmywam Babydreamem 2 razy, nakładam Garniera z Awokado i Karite (dla mnie cudo! włosy od razu są mięsiste i jakieś milsze) d/s, czasem na końcówki odrobinkę olejku rycynowego. Piję też herbatki ze skrzypu i pokrzywy.
Dziś nastąpił przełom i uzyskałam, chyba pierwszy raz w życiu, blask włosów! Podejrzewam, że to dzięki "żelowi" (u mnie to raczej lekko glutowata woda, ale działa) z siemienia lnianego użytemu na mokre włosy do utrzymania ich prostych, ale może w końcu dobrałam dobre proporcje olejów. Aha, podejrzewam moje włosy o skłonności do falowania, trzeba się namęczyć, żeby były proste.

Pewnie za krótko stosuję świadomą pielęgnację, żeby dało się coś jednoznacznie stwierdzić, ale może akurat dla Was opis będzie oczywisty. Wydaje mi się, że moje kudły są wysokoporowate, ale może macie dla mnie lepszą diagnozę
Na granicy wysokiej i średniej, ale myślę, że przy początkach pielęgnacji to będzie się zmieniało
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 22:17   #140
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Masła to także niezbyt dobry pomysł przy włosach wysokoporowatych
O kurcze, szkoda bo się na nią nastawiłam. Ale może dzieki tym algom nie będzie tak źle?
Teraz dodatkowo używam Seboradin- balsam z że n szeniem i mam zamiar kupić Hegron bez spłukiwania. Pamiętam, że jak byłam mała to babcia nakładała mi właśnie ten Hegron(fioletowy) na włosy i miałam super gładkie. Ciekawe, czy teraz tez by się sprawdził. Musze cały czas szukać.
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:42   #141
cherr
Rozeznanie
 
Avatar cherr
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Sercem Londyn!
Wiadomości: 530
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziewczyny mam głupie pytanie ... Czy mogę odpowiedzieć na te pytania po wyprostowaniu włosów czy opisać je takie jak są przed prostowaniem?
__________________
Cuz you were driving me crazy . . .
cherr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 22:59   #142
kascysko
Zakorzenienie
 
Avatar kascysko
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 12 221
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez cherr Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam głupie pytanie ... Czy mogę odpowiedzieć na te pytania po wyprostowaniu włosów czy opisać je takie jak są przed prostowaniem?
Powinnaś opisać swoje względnie naturalne włosy, czyli przed prostowaniem -> bardziej wiarygodna ocena porowatości
kascysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:08   #143
NAasia91
Raczkowanie
 
Avatar NAasia91
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 285
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Przecież proszę Cię o dodanie posta tak samo, jak dodałaś w tym poście a nie o zakładanie wątku.

Nikt Ci tego nie zarzuci - napisz tam wszystkie kosmetyki, które stosujesz, opisz problem i dodaj te same zdjęcia. Ja (ja wrócę z uczelni) i dziewczyny na pewno coś wymyślimy razem, bo co wiele głów to nie jedna
Źle zrozumiałam i edytowałam, że już zdążyłaś zacytować
NAasia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 08:22   #144
Nikaol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

@kascysko
Dzięki! Wracam wgryzać się w wątki o pielęgnacji, tym razem zwrócę też uwagę, co dziewczyny piszą o średnioporowatych Pozdrawiam
Nikaol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 11:29   #145
ladycrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 127
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Mogę też?

1. Jak długo schną Twoje włosy? -Do 2h, przy długości tak do połowy łopatki
2. Czy trudno je zmoczyć? - łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?- Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - tak, ale głównie w jednym miejscu, mniej więcej na wysokości szyi - jest tam warstwa włosów po cieniowaniu o długości do szyi właśnie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - bez różnicy, lubię i spięte, i rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - to zależy pod jakim kątem do światłą stanę, głównie błyszczą się włosy tak do połowy głowy - one były farbowane tylko raz, reszta od ucha w dół - byłą farbowana przez 3 lata i jest w gorszym stanie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - nie wiem z czym mi się kojarzą, ale są miękkie i gładkie (może być to zasługa zabezpieczania ich silikonem, jednak włosy na długości też są raczej gładkie).
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - ostatni raz farbowałam we wrześniu 2012, więcej grzechów nie pamiętam :P tzn nie farbuję, nie prostuję, nie suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - żadnych problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).- pamiętam, ze różowa artiste wybitnie mi nie służyła, ale to było dawno, kiedy jeszcze nie wiedziałam, że powinnam używać ją z czymś emolientowym. Teraz w połączeniu z olejem lub olejową odżywką jest lepiej. Mgiełka wzmacniająca radical - również używana jeszcze przed włosomaniactwem - przesuszała. Ogólnie nie przetestowałam jeszcze zbyt wielu kosmetyków, trudno więc mi stwierdzić, co służy, a co nie. Jeszcze mogę dodać, że szampon z silikonem często powodował u mnie przyklap.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od stycznia 2013.
__________________
20.09.2012 -ostatnie farbowanie,
9.02.2013 - olejowanie
1.05.2013 - olejek rycynowy na skalp
włosy pasemko kontrolne- 33cm, cel I (30cm) osiągnięty cel II - 40cm
ladycrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:01   #146
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Mam nadzieję, że uda się coś wykombinować z moich szczątkowych wypowiedzi.
Zdaję sobie sprawę, że włosy są zniszczone przez prostowanie, dlatego zaczęłam je intensywnie pielęgnować, ale nie widzę znaczącej poprawy, może określenie porowatości to ułatwi (pewnie wysoka, albo to kwestia zniszczenia).
Obraz zaczerniać może też szybkie przetłuszczanie skóry głowy (myję co drugi dzień) i wypadanie (włosy są cienkie i słabe) - sprawy hormonalne.

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia. Zawsze suszę suszarką. Tzn. zostawiam do naturalnego podsuszenia na jakieś pół godziny, końcówki wysychają (włosy mam do łopatek), a potem suszę suszarką u nasady. Z głową w dół. Gdyby wyschły samoistnie byłyby "ulizane" u nasady, a reszta wisiałaby jak smętne sianko.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie, piją nawet deszcz i robi mi się "szopa".
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Raczej zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu, generalnie dlatego, że szybko się przetłuszczają.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie bardzo.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Kiedyś bardzo, obecnie mniej, ale ogólnie są podatne.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Ciężko mi to określić. W przeciągu dnia zbijają się strąki, po rozczesaniu robią się "ładniejsze", gładsze, ale chyba nabierają trochę objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Wolę rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Dzięki pielęgnacji zaczynają odrobinę błyszczeć.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Bo ja wiem. Nakładam olejek arganowy na końcówki, więc pewnie są w lepszym stanie niż pasma na długości, które się puszą i elektryzują.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nigdy nie farbowałam, ale suszę (zimnym nawiewem), długo prostowałam, obecnie staram się nie, ale raz na tydzień przyznaję, że prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Generalnie raczej nie, używam jednak mnóstwa wody do spłukania, żeby mieć pewność, że spłukałam wszelkie odżywki, bo w przeciwnym wypadku włosy wyglądałyby jak przetłuszczone od razu po umyciu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Mhm... Sporo odżywek obciąża mi włosy, bez spłukiwania nie używam z tego powodu wcale. Pozostałe różnie, ostatnio kupiłam maskę drożdżową Babuszki Agafii - koszmarnie elektryzuje włosy, ale nie puszy, lekko obciąża. Natomiast maski oparte na oleju kokosowym sprawdzają się dobrze używane raz na tydzień (zwiększona objętość, ładne włosy), gdy użyję dwa razy pod rząd, włosy puszą się na długości, a są obciążone u nasady.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Pół roku temu coś tam zaczęłam, intensywniej od początku roku.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 14:36   #147
80808
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

To ja też poproszę o poradę. Z określeniem porowatości zawsze miałam problem
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Zazwyczaj lekko podsuszam je suszarką i wtedy schną ok. 5 h, ale jak pójdę spać z mokrymi włosami to rano dalej będą lekko wilgotne
2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Kilka godzin po umyciu, wcześniej są bardzo napuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Średnio
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam falki, ale po kilku godzinach nie ma po nich śladu ogólnie nie są podatne na stylizacje, nawet przy użyciu lakieru żyją własnym życiem XD
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Czuję ulgę, nie lubię spinać włosów
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są miękkie ale nie "lejące"
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie, zazwyczaj tylko podsuszam przez parę minut chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, zarówno przy szamponie z sls jak i odżywką
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
silikonowe szampony
Garnier awokado i karite oraz kallos latte sprawdziły się tak średnio mimo że wielu osobom podpasowały

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
kilku miesięcy (raz w tygodniu maska, olej, codziennie mycie odżywka i silikonowe zabezpieczenie końcówek)
Dodam że mam proste blond włosy
Proszę o pomoc
80808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 15:16   #148
versatille
Zakorzenienie
 
Avatar versatille
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Górny Śląsk 
Wiadomości: 3 940
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez ladycrazy Pokaż wiadomość
Mogę też?
Na razie średnioporowate na górze, końce wysokoporowate.
Może się to zmienić po kilku miesiącach pielęgnacji
Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że uda się coś wykombinować z moich szczątkowych wypowiedzi.
Zdaję sobie sprawę, że włosy są zniszczone przez prostowanie, dlatego zaczęłam je intensywnie pielęgnować, ale nie widzę znaczącej poprawy, może określenie porowatości to ułatwi (pewnie wysoka, albo to kwestia zniszczenia).
Obraz zaczerniać może też szybkie przetłuszczanie skóry głowy (myję co drugi dzień) i wypadanie (włosy są cienkie i słabe) - sprawy hormonalne.
Wysoka porowatość. Wystarczy policzyć ile razy użyłaś słowa 'puch'
'Odrost' zapewne ma porowatość niższą.
Cytat:
Napisane przez 80808 Pokaż wiadomość
To ja też poproszę o poradę. Z określeniem porowatości zawsze miałam problem
Średnia, trochę w stronę niskiej.
Pewnie jeszcze spadnie
__________________
naprawdę
pisze się
razem !

Gdy schudniesz będziesz fajnie wyglądać w ubraniu,
gdy ćwiczysz - świetnie wyglądasz we wszystkim, zwłaszcza nago!
versatille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 16:03   #149
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Również poproszę o ocenę

1. Jak długo schną Twoje włosy? -ok. 4 h,często muszę je podsuszać chłodnym nawiewem- długość do łopatek
2. Czy trudno je zmoczyć? - średnio, potrzeba troszkę czasu, żeby były równomiernie zmoczone
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?- raczej zostaje, ew. czasami pooowoli wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - kilka godzin po umyciu, od razu po są napuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - tak, po warkoczu zostają falki, tak samo po kucyku zostaje odgniecenie w miejscu, gdzie była gumka, końcówki mają dużą tendencję do wywijania się, natomiast są kompletnie nie podatne na fryzury typu warkoczyki, koczki, wszystko się psuje od razu
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - zazwyczaj chodzę w rozpuszczonych, ale odczuwam ulgę, gdyż są dosyć ciężkie w ,kucyku bardziej to odczuwam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - jak już któraś wizażanka pisała- ze sztywnym pędzlem do pudru
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - nigdy nie farbowałam, nigdy nie używałam prostownicy, kiedyś suszyłam prawie zawsze, ale chłodnym nawiewem, od ok. miesiąca w ogóle ich nie suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - żadnych problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).- wszelkie silikonowe szampony i odżywki powodują przyklapnięcie po jakimś czasie, na drugi dzień po myciu zbijają się w strączki, również olejowanie nie zrobiło z nimi kompletnie nic, nawet nie były jakieś fajniejsze w dotyku super sprawdziła się u mnie maseczka z przepisu Anwen ( żółtko, skrobia ziemniaczana, odżywka, dowolne półprodukty, olej rycynowy, oliwa z oliwek), odżywka Garniera z awokado i masłem karite często obciąża mi włosy, nie zauważyłam też takich fenomenalnych efektów jak dziewczyny na kwc.., oliwka HiPP nakładana przed myciem w duecie lub sama wywołuje puch i przesuszenie (?)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od końca marca 2013
__________________
wymiana

Edytowane przez mikasa5
Czas edycji: 2013-04-05 o 16:09
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 16:03   #150
ladycrazy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 127
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

dziękuję bardzo
__________________
20.09.2012 -ostatnie farbowanie,
9.02.2013 - olejowanie
1.05.2013 - olejek rycynowy na skalp
włosy pasemko kontrolne- 33cm, cel I (30cm) osiągnięty cel II - 40cm
ladycrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-07 12:25:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:37.