Poród naturalny czy cesarka? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-15, 22:03   #121
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Ja rodziłam naturalnie.
Jestem za porodem SN o ile nie ma przeciwskazań do cesarki ale CC na własne życzenie to jakaś fanaberia- w sumie nie wiem czemu kobiety chcą CC.
Wolałabym już pięć razy urodzić

Jak tak rozmawiałam ze znajomymi to ogółem wszystkie chciały cesarkę ze względu na męża i późniejsze życie intymne.
Może ja jestem dziwna ale nie odczuwam różnicy w seksie, a wy?
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 22:37   #122
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
Ja rodziłam naturalnie.
Jestem za porodem SN o ile nie ma przeciwskazań do cesarki ale CC na własne życzenie to jakaś fanaberia- w sumie nie wiem czemu kobiety chcą CC.
Wolałabym już pięć razy urodzić

Jak tak rozmawiałam ze znajomymi to ogółem wszystkie chciały cesarkę ze względu na męża i późniejsze życie intymne.
Może ja jestem dziwna ale nie odczuwam różnicy w seksie, a wy?
Trochę nielogiczne to co piszesz Rodziłaś tylko SN, a wolałabyś pięć razy urodzić niż mieć CC?? A masz jakieś porównanie??
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 22:44   #123
gwiazdeczka89
Rozeznanie
 
Avatar gwiazdeczka89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 544
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Trochę nielogiczne to co piszesz Rodziłaś tylko SN, a wolałabyś pięć razy urodzić niż mieć CC?? A masz jakieś porównanie??
tylko z tym czego się nasłuchałam i naoglądałam na sobie nie, ale tkwię w przekonaniu że lepiej rodzić SN. Szybciej dochodzi się do siebie, można w miarę normalnie chodzić a nie zwijać się z bólu
__________________
"Zawsze, dla Was zawsze będe śpiewał, do końca..."
R.R.

gwiazdeczka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 06:52   #124
luciasabogal
Zakorzenienie
 
Avatar luciasabogal
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 844
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

nie ma zadnej roznicy w seksie po porodzie naturalnympowiem wiecej, tak ladnie is zybko wszystko wrocilo do normy ze jestem teraz mniejsza niz bylam, prawie dziewica

porod naturalny wcale nie taki strasznygrunt to dobry szpital i pozytywne nastawienie, bez paniki, bo to tylko wszystko utrudnia. Ja sama pod koniec juz spanikowalam i utrudnialam sobie, dziecku i lekarzom, ale nastepnym razem juz bede wiedziala ze musze byc posluszna i robic co mi kaza.
luciasabogal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 07:13   #125
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez gwiazdeczka89 Pokaż wiadomość
tylko z tym czego się nasłuchałam i naoglądałam na sobie nie, ale tkwię w przekonaniu że lepiej rodzić SN. Szybciej dochodzi się do siebie, można w miarę normalnie chodzić a nie zwijać się z bólu
No właśnie.. przez powtarzanie takich opinii bałam się jak cholera tej cesarki.. a okazało się że było super a dochodziłam do siebie jeden dzień..i nie zwijałam się z bólu. Myślę, że nie ma co uogólniać, na pewno jest wiele kobiet po porodzie SN, które dochodzą do siebie o wiele dłużej niż ja po cesarce.
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 08:23   #126
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Ja miałam 2 x CC. Pierwsze bo musiało być - spadało tętno, krwiak, odklejanie łożyska, ale znam bardzo dobrze ból porodowy. Drugie - też musiałam bo blizna po pierwszym CC się rozeszła. Dzięki Bogu szybko doszłam do siebie, tydzień po cięciu sama pojechałam samochodem do szpitala na zdjęcie szwów. Czułam się super.

Opinia opinii nierówna.

Gdybym zaszła w kolejna ciążę to nie mam wyboru, CC i już.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-16, 14:10   #127
justi2511
Raczkowanie
 
Avatar justi2511
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 304
GG do justi2511
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

nie wazne czy lepszy sn czy cc, chodzi o to ze cesarka na zadanie to jakies chore jest... bo sie boje. A kto by sie nie bal?? tez sie balam, zwlaszcza po paru dniach spedzonych na oddziale, gdy slyszalam jak inne kobiety krzycza (jedna to przyszla i juz krzyczala a wrecz darla sie, i tak przez pol dnia co pare minut bylo: aaaaaaa....aa!!! tak ze caaaly oddzial slyszal), lek zawsze jest u kazdego. i przy kolejnym pewnie bede sie tak samo bala jak przy pierwszym i co z tego? Takie jest zycie .

ja to sie bardziej boje ze znow bede musiala miec cc.. bo do partych i ja doczekalam, z tym ze wyprzec dziecka juz mi nie dano .
Poza tym mam znajoma co pierwsze normalnie rodzila drugie przez cc i wg niej gorzej bylo po cc.

lezalam na oddziale z kobietami po cc i sn i mialam porownanie gdy my po cc, umieralysmy z bolu, a te po sn lataly w te i we w te a wszystkie w tym samym czasie rodzilysmy.

mam jako takie porownanie. aczkolwiek wiele zalezy od lekarzy i poloznych, co jak wyglada .
__________________
ZAKOCHANA od 2008r
<3Nikoś - kwiecień 2010r<3



My love is your love, your love is my love
justi2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-16, 14:23   #128
ollastar
Raczkowanie
 
Avatar ollastar
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Star super
Wiadomości: 335
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez justi2511 Pokaż wiadomość
nie wazne czy lepszy sn czy cc, chodzi o to ze cesarka na zadanie to jakies chore jest... bo sie boje. A kto by sie nie bal?? tez sie balam, zwlaszcza po paru dniach spedzonych na oddziale, gdy slyszalam jak inne kobiety krzycza (jedna to przyszla i juz krzyczala a wrecz darla sie, i tak przez pol dnia co pare minut bylo: aaaaaaa....aa!!! tak ze caaaly oddzial slyszal), lek zawsze jest u kazdego. i przy kolejnym pewnie bede sie tak samo bala jak przy pierwszym i co z tego? Takie jest zycie .

ja to sie bardziej boje ze znow bede musiala miec cc.. bo do partych i ja doczekalam, z tym ze wyprzec dziecka juz mi nie dano .
Poza tym mam znajoma co pierwsze normalnie rodzila drugie przez cc i wg niej gorzej bylo po cc.

lezalam na oddziale z kobietami po cc i sn i mialam porownanie gdy my po cc, umieralysmy z bolu, a te po sn lataly w te i we w te a wszystkie w tym samym czasie rodzilysmy.

mam jako takie porownanie. aczkolwiek wiele zalezy od lekarzy i poloznych, co jak wyglada .

A u mnie, jak już wcześniej pisałam było odwrotnie, o wiele lepiej wspominam cc niż sn i gdybym miała rodzić po raz trzeci to tylko i wyłącznie poprzez cc. Więc niech każda z nas robi tak, jak uważa że jest dla niej najlepiej, bo i tak nikt nikogo do swojej racji nie przekona.
ollastar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-17, 14:02   #129
misiakpysiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 21
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Sokoro w Polsce dopuszczane są cc (nawet jeśli sytuacja tego nie wymaga) to nikt nie powinien kwestionować wyboru rodzącej. Nie wszystko co dobre dla jednego, będzie dobre dla drugiego. To, że ktoś tam miał dobry sn to nie oznacza, że inna też będzie taki będzie miała, to samo tyczy się cc. Ja jestem dopiero w połowie drugiego miesiąca ciąży a każdy w koło narzuca mi swoją racje. Każda osoba z którą rozmawiam ma coś do powiedzenia, zawsze 'służy poradą', każda wie co jest najlepsze dla mnie i dla mojego jeszcze nienarodzonego dziecka. Reasumując, każda z nas ciążę przechodzi po swojemu, inaczej. Każda z nas się różni i decyduje za siebie. Porad zawsze można wysłuchać, ale decyzja na koniec dnia należy do has
misiakpysiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 08:50   #130
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
Ja miałam 2 x CC. Pierwsze bo musiało być - spadało tętno, krwiak, odklejanie łożyska, ale znam bardzo dobrze ból porodowy. Drugie - też musiałam bo blizna po pierwszym CC się rozeszła. Dzięki Bogu szybko doszłam do siebie, tydzień po cięciu sama pojechałam samochodem do szpitala na zdjęcie szwów. Czułam się super.

Opinia opinii nierówna.

Gdybym zaszła w kolejna ciążę to nie mam wyboru, CC i już.
własnie słyszałam o tym, ze po cc w kolejnej ciazy moze rozejsc sie blizna, ale co to znaczy dokładnie? macica jest osłabiona w miejscu ciecia? nie miałas problemu z donoszeniem ciazy?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 08:53   #131
justi2511
Raczkowanie
 
Avatar justi2511
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 304
GG do justi2511
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
własnie słyszałam o tym, ze po cc w kolejnej ciazy moze rozejsc sie blizna, ale co to znaczy dokładnie? macica jest osłabiona w miejscu ciecia? nie miałas problemu z donoszeniem ciazy?
ja wlasnie tego sie boje, i dlatego czekam z kolejna ciaza bo nie chce miec znowu cc .
__________________
ZAKOCHANA od 2008r
<3Nikoś - kwiecień 2010r<3



My love is your love, your love is my love
justi2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-18, 09:05   #132
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez justi2511 Pokaż wiadomość
ja wlasnie tego sie boje, i dlatego czekam z kolejna ciaza bo nie chce miec znowu cc .
roznie lekarze mówia-ponoc najlepiej poczekac 2 lata, ale to zalezy od wieku. moja40 letnia kolezanka zaszła w ciaze po roku. rodziła cc na zyczenie w prywatnej klinice. inna 3 mce po cc, ale ona ma 25 lat. rodziła naturalnie. wiem, ze moga byc kłopoty w drugiej ciazy z rozchodzeniem sie szwów, ale własnie nie wiem do konca na czym to [polega.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 12:29   #133
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Są lekarze, którzy bez problemu poprowadzą ciążę po cc do porodu sn. I w razie problemów skierują jednak na cc. Ale trzeba takiego znaleźć wcześniej, powiedzieć, że chce się sn po cc. A z rozchodzeniem szwów problem głównie jest taki, żeby łożysko nie wrosło w miejscu blizny tylko w innym miejscu obok. I wtedy jest ok, a widać to na usg. Tak słyszałam, ale warto sprawdzić. Ja na drugi poród chciałabym właśnie sn.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 15:01   #134
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
roznie lekarze mówia-ponoc najlepiej poczekac 2 lata, ale to zalezy od wieku. moja40 letnia kolezanka zaszła w ciaze po roku. rodziła cc na zyczenie w prywatnej klinice. inna 3 mce po cc, ale ona ma 25 lat. rodziła naturalnie. wiem, ze moga byc kłopoty w drugiej ciazy z rozchodzeniem sie szwów, ale własnie nie wiem do konca na czym to [polega.
U mnie - 3 lata różnicy między dziećmi. Pierwsza cesarka. Potem sn. Nic mi się nie rozeszło. Ale odstęp między 1 a 2 dzieckiem trzy lata.
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 15:14   #135
justi2511
Raczkowanie
 
Avatar justi2511
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 304
GG do justi2511
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
U mnie - 3 lata różnicy między dziećmi. Pierwsza cesarka. Potem sn. Nic mi się nie rozeszło. Ale odstęp między 1 a 2 dzieckiem trzy lata.
ja planuje 4 lata roznicy, ale ze mna lezala kobieta ktora pierwsza miala cesarke i po 3 latach tez zrobili jej cc, ale powod ten sam co za pierwszym razem: rozwarcie stanelo w miejscu (u mnie z reszta tez ten sam powod), ale miala/chciala rodzic naturalnie.
__________________
ZAKOCHANA od 2008r
<3Nikoś - kwiecień 2010r<3



My love is your love, your love is my love
justi2511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 11:16   #136
Kasia Ornontowice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Witam,
Jestem w 7 miesiącu ciąży, ukończyłam niedawno kurs w szkole rodzenia poza tym naczytałam się już sporo o porodzie naturalnym i cesarce Strach jest nadal...na razie czeka mnie poród siłami natury z jednej strony bardzo chciałabym spróbować a z drugiej nie wiem czy dam radę, czy w szpitalu będzie wszystko OK. Proszę o informację czy któraś z Was rodziła niedawno w szpitalu w Knurowie i może się wypowiedzieć na temat porodu? Ja zastanawiam się właśnie nad tym szpitalem ponieważ mam najbliżej a w zajęciach ze szkoły rodzenia uczestniczyli pracownicy szpitala, którzy zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie. Wiem, że standardowo robi się w tym szpitalu lewatywę i nacięcie krocza.
Kasia Ornontowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-01, 13:54   #137
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Czyli te 2 ostatnie czynniki już wykluczają szpital jako dobry.

Szczerze? słyszałam 2 opinie, FATALNE.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:53   #138
Kasia Ornontowice
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 9
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Nie zdążyłam się wymienić nr tel. z dziewczynami,które mają rodzić w niedalekiej przyszłości w tym szpitalu...z którego roku masz opinie? Bo to też ważne. Odnośnie lewatywy i nacięcia to wg. mnie takie niezbyt zachęcające praktyki
Kasia Ornontowice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 09:56   #139
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

A w jaki sposób ktokolwiek może Cię zmusić do lewatywy? Nie będziesz chciała, to nie zrobisz i już.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-02, 12:38   #140
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Ja nigdy nie rozumiałam robienia problemu z lewatywy. Nie dziwię się personelowi, że namawiają, bo nawet jeśli rodząca ma szczere chęci posrać się w trakcie porodu to położne czy lekarz nie koniecznie mogą chcieć to podziwiać lub co gorsza mieć styczność..., a niestety ich umiejscowienie na sali porodowej naraża ich również i na takie widoki, więc w ich interesie jest namówić wcześniej na lewatywę.

Ja sobie zrobiłam lewatywę i jestem pewna, że gdyby nie to, to na 100% było by mi bardzo głupio potem...

Zaś co do nacięcia krocza to nie mam zdania. Ja i pękłam, i byłam nacięta, nie wiem jak goi się samo pęknięcie, bo mi docięli i zeszyli, w każdym razie było to kilka dni bólu. Jednak tam gdzie rodziłam nie nacinają standardowo, ja pamiętam z przebiegu porodu informację o pęknięciu i pytanie "czy wyrażam zgodę na wykonanie nacięcia", nic nie czułam, było mi wtedy obojętne.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:42   #141
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Dla położnych kupa to żaden problem, koleżance nawet nie powiedziała kiedy zapytała, czy zrobiła w czasie porodu. Zresztą zwykle organizm się sam przeczyszcza przed porodem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:50   #142
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dla położnych kupa to żaden problem, koleżance nawet nie powiedziała kiedy zapytała, czy zrobiła w czasie porodu. Zresztą zwykle organizm się sam przeczyszcza przed porodem.
Zgadzam się


Nacinanie wg przeprowadzonych badań ma niekorzystny wpływ: owiele bardziej niekorzystny niż pękniecie.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 12:56   #143
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez Kasia Ornontowice Pokaż wiadomość
Nie zdążyłam się wymienić nr tel. z dziewczynami,które mają rodzić w niedalekiej przyszłości w tym szpitalu...z którego roku masz opinie? Bo to też ważne. Odnośnie lewatywy i nacięcia to wg. mnie takie niezbyt zachęcające praktyki
2010, nie sądzę, by coś się wielce zmieniło, a już sama opinia, że zawsze nacinają - fatalna.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A w jaki sposób ktokolwiek może Cię zmusić do lewatywy? Nie będziesz chciała, to nie zrobisz i już.
A to inna rzecz

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie rozumiałam robienia problemu z lewatywy. Nie dziwię się personelowi, że namawiają, bo nawet jeśli rodząca ma szczere chęci posrać się w trakcie porodu to położne czy lekarz nie koniecznie mogą chcieć to podziwiać lub co gorsza mieć styczność..., a niestety ich umiejscowienie na sali porodowej naraża ich również i na takie widoki, więc w ich interesie jest namówić wcześniej na lewatywę.

Ja sobie zrobiłam lewatywę i jestem pewna, że gdyby nie to, to na 100% było by mi bardzo głupio potem...

Zaś co do nacięcia krocza to nie mam zdania. Ja i pękłam, i byłam nacięta, nie wiem jak goi się samo pęknięcie, bo mi docięli i zeszyli, w każdym razie było to kilka dni bólu. Jednak tam gdzie rodziłam nie nacinają standardowo, ja pamiętam z przebiegu porodu informację o pęknięciu i pytanie "czy wyrażam zgodę na wykonanie nacięcia", nic nie czułam, było mi wtedy obojętne.
I też się zgodzę
Ludzie, mam wrażenie, że niektóe ciężarne to robią problem z niczego, poród jest dużo trudniejszy, gorszy niż lewatywa (zrobienie trwa 30 sekund, na kiblu idziesz siąść potem i nikt ci na tyłek nie patrzy), a uczucie normalnej sraczki, chyba każda chociaż raz w życiu miała

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dla położnych kupa to żaden problem, koleżance nawet nie powiedziała kiedy zapytała, czy zrobiła w czasie porodu. Zresztą zwykle organizm się sam przeczyszcza przed porodem.
WIesz co, dla mnie to taki trochę mit bo co z którą rozmawiam, to żadnej nie przeczyściło
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:07   #144
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Myślę, że nic nie mówią, bo im nie wypada.
Nie takie rzeczy widują.
Ale nie sądzę aby im to było bez różnicy.

Nie wiem jak was, mnie zaraz po porodzie położna myła, było by mi na prawdę kiepsko jakby jeszcze tyłek z kupy mi musiała szorować, już i tak się czułam wystarczająco źle z tym, że nie mogę ogarnąć się sama. Wszystko jest może kwestią podejścia, dla mnie takie bliskie spotkanie z własną fizjologią, nad którą się nie jest w stanie zapanować nie jest fajne.

------------------------
A tak na marginesie, mam znajomą położną, z ponad 20-letnią praktyką, i to nie jest tak, że im "wszystko jedno" co robi pacjentka i jak się zachowuje. Po prostu tych bardziej upierdliwych egzemplarzy chcą się czasem szybko pozbyć, więc spełniają zachcianki.

Opowiadała mi kiedyś jak w czasie upałów, ponad 100kg pacjentka wyszła rodzić na korytarz szpitalny, bo jej było gorąco na oddziale ginekologiczno-położniczym, a na korytarzu, na podłodze chłodniej, wyszła nago i rodziła sobie w pozycji kolanko-łokciowej nie przejmując się totalnie nikim (w tym również postronnymi osobami idącymi korytarzem szpitalnym np. w odwiedziny do chorych z innych oddziałów). Po czym po porodzie miała pretensje, że inne pacjentki oraz niektóre osoby z personelu "spoglądają na nią z niesmakiem" jak ona przecież ma prawo rodzić jak najbardziej komfortowo dla siebie ...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:26   #145
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 040
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Są lekarze, którzy bez problemu poprowadzą ciążę po cc do porodu sn. I w razie problemów skierują jednak na cc. Ale trzeba takiego znaleźć wcześniej, powiedzieć, że chce się sn po cc.

Na wizycie kontrolnej po porodzie pytałam mojego lekarza, czy będę mogła rodzić sn, ile mam odczekać. Powiedział, że to mit, że trzeba ileś czasu czekać, mogę rodzić sn. Zrozumiałam, że jeśli bym z marszu była po jednym cc zdecydowana na cc, to automatycznie mi je robią. Nie wiem jednak, czy to praktyka ogólnopolska czy mojego szpitala, czy w ogóle jest to zgodne z przepisami, czy takie trochę na granicy prawa

O ile dobrze zrozumiałam to przy długim porodzie (po cc w przeszłości) też może coś się stać z blizną na macicy, ale o szczegóły nie dopytywałam.
__________________

Joga z rana jak śmietana.
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:27   #146
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dla położnych kupa to żaden problem, koleżance nawet nie powiedziała kiedy zapytała, czy zrobiła w czasie porodu. Zresztą zwykle organizm się sam przeczyszcza przed porodem.
Prawda. W poniedziałke rodziłam, a w niedziele co troche na kiblu siedziałam. Jak złapały mnie skurcze musiałam iśc na klopa CO nie zmienia faktu,że coś tam popuściłam. Normalne. Połozna mi powiedziałą,ze wszystko podczas porodu dozwolone
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-02, 13:39   #147
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Poród naturalny czy cesarka?

Ja tam nawet olej rycynowy piłam na wywołanie porodu i nic, a nic mnie nie czyściło. Dopiero po lewatywie i też niespecjalnie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:49.